[ kikiriki @ 29.08.2003. 07:59 ] @
Moze li mi netko objasniti kako se dodaje na sendmailu u file sendmail.mc dio za anti spam tj. da jedan user moze primati mail samo sa 1 ili 2 e-mail adrese
[ tweeester @ 29.08.2003. 08:41 ] @
U principu za tako nesto se koristi .procmailrc fajl u user-ovom home direktorijumu. Ne mogu napamet da ti dam primer ali googlaj za "procmail howto" i videces, a mislim da i "man procmailrc" i "man procmailex" moze da ti pomogne.
Nemoj da te uplasi gomila opcija, procmail moze svasta da radi, ali za ovo sto tebi treba svede se na 2-3 reda ...
[ tweeester @ 29.08.2003. 09:01 ] @
aj da ti dam ideju, verovatno ti treba nesto kao:

:0
* !^From.*[email protected]
* !^From.*[email protected]
/dev/null


sve sto nije od mileta i pere ide u /dev/null, ostalo produzava standarno i mailbox
[ kikiriki @ 01.09.2003. 07:12 ] @
ovo nije ideja nego rjesenje probao sam i radi stvarno ne znam kako bi ti se oduzio
[ tweeester @ 01.09.2003. 09:19 ] @
daj mi kredit za stan
[ kikiriki @ 01.09.2003. 14:37 ] @
Moze samo neka nadjem lovu.
[ kikiriki @ 15.09.2003. 09:51 ] @
Jedan user uz file .procmailrc ima i file .forward te procmail mi onda ne radi, procmail mi ne filtrira kad imam i forward. Kako mogu postaviti da prije filtrira, a tek onda proslijedi mail svima koji su u file .forward
[ tweeester @ 15.09.2003. 11:41 ] @
e sad definitivno ne mogu da nabodem kompletan odgovor ali googlaj malo na reci ".forward procmail" i naci ces red koji treba da se stavi u .forward na pocetku tako da sve ide prvo kroz procmail a onda standardno preusmeravanje.
Doduse, nisam siguran za sve ovo sto rekoh ...?
[ MoHicAn @ 17.09.2003. 16:03 ] @
A sto ne bi stavke iz tog .forward prebacio u procmail ?

Isti princip

:0
* ^From.*[email protected]
[email protected]

itd itd .... i naravno obrisao posle toga .forward
[ tweeester @ 17.09.2003. 16:37 ] @
pravo kaze covek, ovo ti je jos lakse ..
[ MoHicAn @ 18.09.2003. 13:34 ] @
Evo i sta treba staviti u .qmail u slucaju da koristite qmail sa maildirom ili mailboxom svejedno ....

| preline procmail -t ./procmailrc

gde je ./procmailrc lokacija procmailrc-a koja treba da se koristi.
[ kikiriki @ 25.09.2003. 12:32 ] @
Tek sam danas vidio nove poruke . Koristimo sendmail -8.12.8-4 na redhat -u 9.0 qmail ne koristimo,
trebao bi onda izbrisati file .forward, a ostavit. samo .procmailrc, koji bi izgledao ovako
:0
* ^From.*[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

gdje bi se samo od [email protected] preusmjeravala poruka korisnicima user1,user2,user3.

Ima mali problem sa file serverom tj. sambom. Ne mogu podesiti za grupu
[planiranje]
comment = Planeri
path = /data/planiranje
writeable = yes
valid users = @planiranje
public = no
ako stavim još browseable = no onda nitko ne vidi taj direktorij, vlasnik direktorija je root, ovako prilikom ulaska na file server svi vide direktorij planiranje. Trebalo bi direktorij planiranje vidjeti samo grupa planiranje.
[ tweeester @ 25.09.2003. 12:54 ] @
Bolje ti je da poslednju poruku postujes kao novu temu, ovako ce je videti malo ljudi.

p.s. Ne znam odgovor, samba mi je "out of scope"