[ cikaKosta @ 17.09.2007. 22:44 ] @
Unapred se izvinjavam zbog neznanja, dakle, treba mi program koji ce na svaka recimo 5 minuta da klikne na flie>save ili bilo shta drugo, samo mi treba da izvede ono sto bih ja trebao da uradim na odredjeno vreme....ako je nekom jasno shta hocu...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.09.2007. 23:03 ] @
Pa recimo da moraš svakih nekoliko minuta da rifrešuješ stranu, Opera ima "Refresh every" pa interval :) Ali to ti verovatno ne treba :)
[ DS_Store @ 18.09.2007. 04:44 ] @
Zvuči kao posao za Automator, eventualno sa pridodatim nekim AppleScript-om. Ajd' reci šta taj program treba da radi ili pretrazi po http://www.scriptbuilders.net/ ili http://applescriptcentral.com/ ili http://automatorworld.com/
Npr. ako nađeš neki script da radi to što ti hoćeš (što je više verovatno nego da ćeš pronaći celu akciju za Automator) možeš da ga uključiš u Automatorovu akciju. Isto tako, ako je to nešto što treba da se pokreće kad se promeni sadržaj nekog foldera možeš da aktiviraš Folder Actions preko desnog klika itd.
[ cikaKosta @ 18.09.2007. 13:39 ] @
Kokretno, poshto kuci imam slabu internet vezu, i chesto se desi ako je neaktivna da se teshko sama povrati, nego moram da recimo nekoliko puta refreshujem stranu na browseru da bih povratio konekciju. E sad, znate kako je sa torrentima...deshava se da stanu, dok ih ne pauziram i pokrenem sam. Konkretno na transmissionu postoji opcija "transfers>update trackers, koja meni radi to shto hocu. To ne moze u programu da se podesi da samo radi...pa mi treba ko bi umesto mene dok ja spavam, to odradi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 18.09.2007. 16:59 ] @
Pa ako ti može osvežavanje strane pomoći da se veza ne iszgubi (i da torenti nastave da rade), onda probaj sa refresh every opcijom u Operi :)
[ cikaKosta @ 19.09.2007. 06:58 ] @
Ma nije to to....ipak mi je ovo 100% sigurno...
e sad, gledao sam malo po sajtovima oko automatora, ali mislim da to nece moci...
[ DS_Store @ 19.09.2007. 18:15 ] @
Vidi, pošto u Automator možeš da ubacuješ AppleScript kao jedan od koraka onda treba da tražiš neku varijantu koja poziva komande iz menija.

Ovde:
automatoractions.com/files/automatorlooputility1.0.html
imaš akciju koja ponavlja neku radnju

a ovo:
Code:
tell application "Finder"
    activate
end tell

tell application "System Events"
    tell process "Finder"
        tell menu bar 1
            tell menu bar item "View"
                tell menu "View"
                    tell menu item "Arrange By"
                        tell menu "Arrange By"
                            click menu item "Size"
                        end tell
                    end tell
                end tell
            end tell
        end tell
    end tell
end tell

je skript koji poziva komandu po imenu iz nekog programa. Nisam programer pa ćeš morati sam da pokušaš nešto da zbudžiš za Transmission pošto je ovo primer za Finder.

Dosta lakše bi išlo da ta komanda ima shortcut ili da joj se može dodeliti shortcut jer postoji relativno jednostavna varijanta s nekim press keystroke koja simulira pritiskanje tastera.
[ cikaKosta @ 19.09.2007. 18:40 ] @
Iz tog menija samo par stvari nema shortcut, i ta je medju njima....
Aj probacu...mada....ja i programiranje...
[ DS_Store @ 20.09.2007. 06:01 ] @
Evo upravo sam uspeo da dodam shortcut preko System Preferences. Što znači da sad samo treba da proguglaš AppleScript koji radi press key(stroke). Znam da ga ima na sve strane, sintaksa ide nešto kao npr.: press key A with Command key down ili tako nešto (ovo je primer za select all).

Kombinacija ova dva scripta pa ubacivanje u Automator treba da daju tačno to što ti tražiš.
[ cikaKosta @ 20.09.2007. 09:51 ] @
Zahvaljujem puno na odgovoru, probacu nocas, u koliko budem imao vremena...
Pa javljam shta sam uradio.
[ cikaKosta @ 20.09.2007. 21:15 ] @
Aj mi kazi kako si dodao ovu komandu koju ja hocu u shortcuts system prefa!
Ja pokushavao al mi nije uspelo...
[ DS_Store @ 21.09.2007. 05:26 ] @
System Preferences > Keyboard & Mouse > Keyboard Shortcuts > + > Other... pa nađeš Transmission i ukucaš naziv komande tačno kako piše npr. Update Tracker. Zadaš shortcut (vidi da bude samo Cmd-nešto, bez Opt itd., što već nije shortcut). Restartuješ Transmission.

Ovo je za Tigra, ne sećam se da li je bilo na Panteru.
[ cikaKosta @ 21.09.2007. 06:04 ] @
O Boze...uradio sam vec sve to...ali isam resetovao transmission....
Hvala.... :s
[ tedi97 @ 17.09.2008. 23:01 ] @
Il sam glup ili ne znam nista...
sve u vezi scriptova tj. automatora sam procitao sa ovog foruma, bar mislim, dva sata citam...scriptovi su mi nesto kao kineski jezik, tj. nisam programer, tu i tamo radim html , sam pojam scripta znam sta znaci...pisao nisam nikada...osim ponekih prepravki java scripti , na primer za sat i dane u nedelji za web sajt...

ali taj proces rada automatora ne kapiram nist...ponavljanje akcija, radnih procesa...
osnovno nisam shvatio: sta taj automator radi? molim vas jedan banalan primer, al bas najjednostavniji...
bicu veoma zahvalan


:(((((