[ magicstar @ 19.09.2007. 16:43 ] @
Imam problema sa instalacijom drajvera za razvojni sistem. Nakon povezivanja ploce sa racunarom i pvezivanja eksternog napajanja ubacujem disk i pocinjem sa instalacijom PICFlash programa sa kojim se zajedno i drajveri instaliraju. Pri samom zavrsetku instalacije dobijam poruku da se drajveri ne mogu instalirati, dok se PICFlash instalirao. Neko vreme mi je radio kako treba? Ovi iz mikroelektronike se ne javljaju?
[ _str_ @ 19.09.2007. 23:20 ] @
Imaš na njihovom sajtu forum pa pogledaj.
[ mP-programer @ 20.09.2007. 15:49 ] @
Probaj da kontaktiras tehnicku podrsku na:

http://www.mikroe.com/en/support/

ili probaj da postujes svoj problem na mikroelektroniknom forumu:

http://www.mikroe.com/forum/
[ vladabajic @ 27.09.2007. 21:46 ] @
kakva su iskustva sa ovim razvojnim sistemom?
razmisljam da ga pazarim, ali nisam cuo neka iskustva vezana za njega.
ako moze neko ko ga koristi da iznese neke dobre i lose osobine
u napred hvala
[ _str_ @ 27.09.2007. 22:49 ] @
Dobra osobina je ta što je sistem relativno jeftin, za početnike je lak za upotrebu ali u daljoj eksploataciji početnik je "programski" vezan za povezivanje npr. lcd-a na isti port gde je bio povezan na razvojnoj ploči, tako da izrada jednostranih pločica može biti operećena džamperima. Po meni je uvek bolje uraditi što jednostavniji, efikasniji pcb, pa na osnovu dobijenog rezultata pisati program i testirati isti na prototip modelu. Za malo iskusnije programere ova zadnja primedba se da lako rešiti, ali takvi verovatno ne koriste ovakve razvojne sisteme osim ako nije u pitanju neki kontroler sa arm jezgrom ili slično.
[ indicator1 @ 29.09.2007. 22:38 ] @
Razvojni sistemi Mikroelektronike su sasvim ok, vrlo pristojne cene cak i za nase uslove. Imaju brz USB programator, a posto postoji i MAX232 moze se ubaciti i bootloader, ko kako vise voli. Slazem se da je moguce uraditi svoj PCB pa na njemu razvijati softver ali namenski PCB nikada nema sve sto ovaj razvojni sistem ima, npr taster i led diodu na svakom portu, max232+db9 konektor, pull up/pull down otpornike sa selekcijom. Ja sam jedan od onih kojima je lakse da sve testiraju "nazivo" nego u npr Proteusu, tako da mi ovo vrlo ide na ruku. Na ovom razvojnom sistemu je daleko veca sloboda pri konfiguracije hardwera posto postoje header pinovi za svaki pin kontrolera a sto se tice vezivanja lcd-a i slicnih periferija moram reci da su za razliku od nekih drugih svojih sistema ovi iz Mikroelektronike ovde sve rasporedili na sasvim logican nacin (secam se da su na nekoj prosloj reviziji stavili LCD na port B, ovde je na portu D). Ukratko ova ploca predstavlja po meni vrlo dobru polaznu osnovu, ako se nadogradi npr jos jednom plocom na kojoj su raznorazne periferije tipa I2C ili SPI epromi, sat realnog vremena, DAC konvertor, max 485, itd dobija se ultimativni razvojni sistem za neke normalne pare.
[ vladabajic @ 10.10.2007. 20:54 ] @
da li se na ovom sistemu moze premestiti taj lcd ili 7-segm. led display na neki drugi port. konkretno mislim na portb kod 16f84,88... i sta se jos moze kombinovati?
u napred hvala na odgovorima.
poz...