[ nenad2007 @ 23.09.2007. 02:39 ] @
Imam problem...Uradio sam nesto u illustratoru cs2 i ne mogu da exportujem...Javlja mi "Insufficient memory was available to complete the operation" Imam rama 2 gb i na hardu 20 gb slobodno...Da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem?
[ henrik @ 23.09.2007. 13:18 ] @
Najverovatnije je u pitanju pretežak fajl. Za nešto bliže je potrebno malo više detalja (koji format, koji parametri u Export dijalogu).
[ nenad2007 @ 23.09.2007. 13:40 ] @
Ovako....Fajl je tezak 5 mb a u njemu ima 28 logoa koji nisu nista posebno, uglavnom su neki krugovi sa nekim slovima i nadpicima, nema gradijenata niti efekara bilo kakvih.Ja hocu da svi stanu na jednu sliku i da bi stali ta slika ispada 200 x 200 cm, probao sam sa maximum kvaliteta da exportujem u jpg i tif i nisam mogao...a onda sam stavio na sve na low , obrisao sve suvisne stvari sa strane i tako exportovao...Ne znam zasto ne mogu da exportujem u boljem kvalitetu,pa ako neko zna kako funkcionise export u illustratoru neka objasni...
[ henrik @ 23.09.2007. 13:56 ] @
Snimi taj fajl (gledaj da ti sve stane na stranu, tj. da ne bude elemenata van artboarda) i otvori ga u Photoshopu. U pdf import dijalogu mu zadaj rezoluciju i kolorni mod koje hoćeš, pazi da bude uključeno Crop to Artboard, i kada se otvori u Photoshopu flattenuj ga i snimi u format koji ti treba.

Strana ti je 2x2 metra, teško se to može direktno eksportovati u maksimalnom kvalitetu.
[ netman @ 24.09.2007. 09:22 ] @
Za 2x2m dovoljno je 100 dpi !
[ vrsac22 @ 24.09.2007. 13:12 ] @
Nisi rekao zasto ti to treba. Od svrhe i upotrebe tog fajla i zavisi u kom formatu i kojoj rezoluciji ili slicno mozes da sacuvas taj fajl. Napisi to i dobices precizan odgovar sta treba da radis.