[ pctel @ 30.08.2003. 15:13 ] @
Molim vas da prokomentarisete sledecu ideju, mada nije nista novo, to je davno smislio Amazon, ali do sada nije vidjeno na prostoru SCG.

Recimo da imate site sa velikim brojem posetilaca. Tu postavite baner kao na sledecem primeru:
http://www.novavaros.co.yu/extras/index.htm

Pri tom kao sto vidite, ne reklamirate ni jednu firmu, znaci, uslov da nema besplatnog reklamiranja je ispunjen. Sadrzaj banera se menja automatski, u zavisnosti od dnevne ponude, a kada neko naruci nesto, webmaster i sluzba prodaje dobijaju e-mail obavestenje. Kupcu se porucen proizvod isporucuje na adresu, ili ga preuzima sa neke od za to predvidjenih lokacija. Po uplati, webmaster dobija 3% od uplacenog iznosa kao proviziju za uslugu posredovanja, a da pri tom nista ne radi, osim sto ubaci kratak kod na site.

Posebno me zanima misljenje webmastera, smatraju li ovu ponudu povoljnom?
[ manca @ 30.08.2003. 17:46 ] @
pa nije tako losa ponuda....
mada ne verujem da je to isplatljivo.
Ja na mom sajtu sam svojevremeno stavljao paid bannere, ali nisam se mnogo proslavio, ne moze velika kinta da se zaradi.
A samo zauzimaju mesta na sajtu!
[ Dragan Varagic @ 30.08.2003. 18:07 ] @
Ovo je klasična varijanta dilerskog (affiliate) programa. Njegova uspešnost zavisi od više faktora. Ima već top tema na E-marketing forumu.
[ markosvaba91 @ 03.01.2008. 14:54 ] @
Reci neki paid banner da ga postavim na moj sajt da zaradim makar za domen