[ zrnoo @ 02.10.2007. 23:47 ] @
vase misljenje, da li je dozvoljeno posedovati sajt sa titlovima za razne filmove? npr ako ih ti radis tj pravis? ili ako neko drugi posalje moze i to.
Milism da li bi te jurili da ti obore sajt...neka pravna ustanova na net-u, sud, udruzenje..ili stavec!? i da li je pametno imati takav sajt uopste i koliko je bezbedno? jer recimo gledao sam po net-u oni imaju preko 500.000 posetilaca u proseku mesecno, pa vi sad vidite :) i recimo sam vide onekoliko sajtova na ovu temu koji drze adsense reklame a gugl ih nije ugasio(naloge)!!! ajde da cujem vase misljenje na ovih par pitanja i predloga!
[ ~Vojvoda @ 03.10.2007. 15:49 ] @
Ja mislim, da je to savrseno legalno, jer ti nikome nisi ukrao intelektualnu svojinu ili narusio autorska prava. U sustini zna se da titlove skidaju samo oni koji imaju nelegalne filmove, ali to tebe kao autora sajta ne treba da zanima. Ti imas sadrzaj koji nudis posetiocima, oni taj sadrzaj preuzimaju i koriste u skladu sa pravilima koja ti odredis. Naravno ovo sve pod uslovom da si ti autor tih titlova. E sada treba obratiti paznju jer mozda neke producentske kuce, imaju ekskluzivno pravo na izradu titlova za odredjeno govorno podrucije ili mozda ceo svet.

Ali cisto sumnjam da ce te neko goniti, jer jednostavno nema smisla tuziti nekoga zbog titlova kada oni gube daleko vece pare na ilegalnim filmovima.

[Ovu poruku je menjao ~Vojvoda dana 03.10.2007. u 16:59 GMT+1]