[ djurkash @ 20.05.2007. 16:26 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ovde ostavljajte sva pitanja u vezi sa kupovinom.
Pre nego što kliknete na dugme "Pošalji poruku" proverite da li vaša poruka sadrži sledeće bitne odrednice:

- Budžet koji imate na raspolaganju
- Namenu za koju vam je uređaj potreban
- Šta je bitno da uređaj poseduje, a šta nije
- Dodati po nahođenju...

Ako vas samo zanima razlika između 2 uređaja, na sajtu GSM Arena pronađite jedan od željenih uređaja, a zatim ispod njegove slike kliknite na Compare, pa izaberite drugi uređaj i pogledajte uporedne karakteristike.

Ukoliko nekome dajete savet šta i gde kupiti, gledajte da se ono GDE KUPITI obavlja preko privanih poruka ili drugim kanalima, a ne preko foruma, da ne bismo reklamirali i favorizovali neku prodavnicu.

Sva pitanja ovog tipa koja se budu ostavljala van ove teme će biti automatski obrisana.



--------------------------------------------------------------------------------



imam budzet koji moze pokriti jedan od ova tri modela m600i, w950 ili p990, interesuje me vase misljenje koji je ipak naj... Kamera i wifi mi nisu neophodni, radio i muzika ce dobro doci, touch screen je obavezan.Da li je SE popravio software i brzinu rada za p990?


[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.06.2008. u 13:09 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 29.08.2008. u 01:20 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.05.2007. 18:59 ] @
Ja ne znam šta da ti kažem. Možda je neko drugi koristio dva ili čak sva tri modela.

Ja P990-kom uopšte nisam bio zadovoljan. Vrlo bagovit i spor. P910 je izmislio pojamove poput stabilnost, brzina, komfor u korišćenju za P990.

M600 i W950 su na istoj platformi, ali do sada nisam čuo da se njihovi korisnici uopšte žale na kvalitet softvera (nisam ni tražio doduše). Po nekoj logici bi trebalo da na sva tri telefona (ne)stabilnost bude ista, ali možda i nije.

Sačekajmo da se javi neko ko je imao dva tri ova telefona. W950 možeš da probaš u prodavnicama Telenora, ako ti znači nešto takva vrsta provere.
[ GOD_DAMN_IT @ 20.06.2007. 07:34 ] @
P990i

Sredili su ga maximalno po brzini i bugovima.
w950 zaboravi. Odluci izmedju M600i i P990i.

BTW sva 3 telefona su na istoj platformi.
[ Baluban_S @ 21.06.2007. 10:33 ] @
Moj postojeci P910 nisam zamenio sa P990 iz raznih razloga. Veoma sam zainteresovan da ga zamenim sa naslednikom iz P serije. Da li je negde mozda procurila neka informacija o tome.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.06.2007. 15:08 ] @
Sad postoji P1, hibrid, tako da se baš ne može nazvati pravim naslednikom po ergonomiiji ili dizajnu, ali po funkcijama to svakako jeste.
[ nmilosev @ 21.06.2007. 21:09 ] @
Neverovatan telefon. Barem tako izgleda. Kad ga puštaju u prodaju i zna li mu se cena?

Pozdrav.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.06.2007. 22:26 ] @
Najavljen je za treći kvartal ove godine. Cena..verovatno tu negde oko cene P990 kad se pojavio :) A možda bude i jeftiniji, da se iskupe za loš potez sa P990 :)
[ niski81 @ 04.07.2007. 10:42 ] @
Kupujem sutra jedan polovan P990i pa me interesuje sta je najbitnije proveriti prilikom kupovine takvog polovnog uredjaja, hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.07.2007. 19:28 ] @
Ja bio na odmoru...

I, prošlo je 12 dana..kupi li taj P990 i ako jesi, da li si zadovoljan kupovinom? :)

Da li bi sada imao neki savet na šta da budući kupci sličnog polovnog uređaja trebalo da obrate pažnju?
[ meda011 @ 15.09.2007. 23:36 ] @
Hteo bih da kupim jedan od ova dva modela, interesuju me mane i prednosti kod oba modela, kao i brzina rada? Prednost dajem biznis telefonima.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.09.2007. 23:55 ] @
Pa, teško da je W950 biznis telefon :) Poslovni ljudi bi ga uglavnom zaobišli zbog dizajna, kao i pipave tastature (kako moj direktor popi*di kad na svom Samsungu koji isto ima touch površine dodirne pogrešno dugme) :)

http://mobilnisvet.com/compare.php?a=984&b=967&c= Tu ti je poređenje oba, a za komentare korisnika pročitaj teme koje su posvećene tim telefonima ovde i tamo :)
[ meda011 @ 16.09.2007. 11:19 ] @
Hteo sam da kazem da prednost dajem telefonima tipa m600i.

Sto se tice brzine po nekim video snimcima, deluje mi brze m600 od w950, memorija je prednost kod 950 itd, zanimalo me je ako je neko imao priliku da radi sa oba telefona.

Deluje mi da Symbian 9.1, UIQ 3.0 ima slabu softverrsku podrsku.

Sto se tice WiFi-a nisam bas siguran koliko je to korisno, tako da nebih davao neke velike pare za telefon tima P1, P990, ili nok E61.

Ili mozda da cekam da padne cena za P1?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 16.09.2007. 21:19 ] @
Za brzinu M600 i W950 ne znam, nisam ih koristio, a P990 se dosta popravio od onih dana kad je izašao.

UIQ3 trenutno ima najslabiju softversku podršku, ali u suštini ima većinu mainstream programa.

WiFi je koristan ako imaš pristup WiFi mreži, hotspot u nekom omiljenom kafiću ili WiFi router u kući, pa se i preko takvog telefon kačiš na net ako ti je dekstop isključen :)
[ vivicav @ 24.09.2007. 21:53 ] @
Koristim W950i, brzina je sasvim O.K. poredeci sa N70 koja je bila moj prethodni telefon. Prednost W950 u odnosu na M600 je 4GB memorije i FM radio. Ostalo se svodi na vizuelni dozivljaj i razliku u tastaturi. Inace, telefoni su realizovani na istoj hardverskoj platformi. Sto se tice aplikacija, situacija je sve bolja i bolja. Izgleda da ih je malo u poredjenju sa S60 platformama, medjutim sve se svodi na to da za S60 imas gomilu aplikacija razlicitih proizvodjaca koje rade istu stvar, a ovde se pojavi jedna. Jedina ozbiljna zamerka je ta sto ni na jednom od oba pomenuta modela ne radi Fring (samo na P1 i P990). Ako ne koristis Skype za VoIP ovo onda i nije neka primedba.
[ miko.bar @ 04.10.2007. 10:49 ] @
Htio bih da mi preporucite neki mobilni ili PDA .Znaci da bude smartphone(windows,syimbian) koji je bolji,da ima dobar display,jake zvucnike,kameru,3G. Do 600e
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.10.2007. 10:20 ] @
Iz iskustva ti ne mogu preporučiti ništa posebno, što bi ti moglo
zadovoljiti prohteve. Koliko sam primetio, PDAphones (znači oni sa
Windowsom), još uvek nemaju ekrane dobre kao neki telefoni sa Symbianom,
jer su još uvek zaglavljeni na 65000 boja, što je Windowsovo ograničenje
(ne znam da li su probili tu barijeru sa WinMobile 6, mislim da nisu),
dok P990 ima 256.000, a Nokia E61 16.000.000. Može to sve biti
neprimetno na malom ekranu, ali ako npr. ekran E61 ima istu rezoluciju
kao i neki Qtek, a Qtek ima duplo veći ekran, pri tome sa 10x manje
boja, slika je primetno lošija i ispranija na Qteku. PPC je odlična
mašina za kancelariju, net i slično, ali za neku multimediju i nisu.
Šteta, jer imaju najjače procesore :)

Jaki zvučnici takođe nisu nešto što je na pameti razvojnom timu tih PPC
telefona, jer im obično tržište nije "mlada populacija kojoj su važni
basovi" ili reprodukcija muzike preko spikerfona :)

Upotrebljivu kameru ima svaki, ali naravno, sve zavisi od tvojih
očekivanja. 2Mpix kamera i na P990 i na W810, ista firma, ali kamera kod
W810 bolja, iako je telefon bio mnogo jeftini kad su oba modela bila
aktuelna. Verovatno zavisi sa kog telefona dolaziš i šta će ti biti
reper za poređenje.

A za krijeterijum 3G je možda najbolje da odeš na mobilnisvet.com i u
pretrazi staviš kriterijum kod mreže 3G, pa uz definisanje operativnog
sistema (2 pretrage, jedna za Symb, a druga za PPC/Windows) ćeš steći
uvid u ono što ti je dostupno na našem tržištu.

A sa budžetom od 600€ ćeš se svakako uklopiti u cenu 99% modela :)
[ calexx @ 08.10.2007. 11:32 ] @
Tema mi je promakla a baš mi je potrebna jedna ovakva. :) Posle dužeg vremena sam rešio da ipak zamenim krš od 3650 pa sam opet malo razgledao ponude. Do sada sam to radio nekoliko puta i obično odustajao pošto za razumne pare nema telefona koji je bitno bolji od ovog krša. Ne znači mi ništa ekstra kamerica, milioni boja na displeju, razni kodeci i podržani formati, jedina prednost koju sam nalazio je bila operativna memorija koja mi je uvek bila problem.
Sada sam došao do nekoliko eventualnih kandidata, prvo sam zapazio SE M600 pa onda i SE W950 a posle mi je neko predložio i Nokia 6120. Trebalo bi da se uklapaju u neki planirani budžet od oko 200 evra mada ni 20-30 gore-dole ne bi bio problem. Kamerica mi nije mnogo važna inače ne bi ona dva SE ni došla u obzir. Nekako mi je prvi W950 zbog memorije koja može da se dobro iskoristi i dopuni flešku koje nikad nije dovoljno. Kažu da mu je i zvuk dobar i da može pristojno dugo da svira sa jednim punjenjem. Nokia ima kamericu što je neka mala prednost i uglavnom novije softvere, manja je (mada je možda zato ekran nepregledniji). Procesor je brži pa i to može da znači. Nije mi neki problem ni što su u pitanju novi Symbiani, odavno sam batalio eksperimente sa dodatnim programima pa bi ugrađeni verovatno bili 90% dovoljni.

Kakva su iskustva sa ovim telefonima? Da li će tastatura na W950 da pravi problem ako se malo više koristi?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.10.2007. 12:24 ] @
Citat:
Kakva su iskustva sa ovim telefonima? Da li će tastatura na W950
da pravi problem ako se malo više koristi?

Generalno, iako sada imam E61, više preferiram SE seriju pomenutih
telefona. Mana im je malo unazađena navigacija, ali pošto nisi koistio
starije UIQ telefone, neće ti ništa nedostajati :) Mislim da su oba SE
telefona bolja kupovina od 6120 (koja doduše ima lepo zategnut sistem,
ali mi se nekako čini da je to sve), jer je jedan odličan player
(verujem da je i drugi, samo da nabaviš za M600 walkman slušalice od
bilo kog telefona W serije), a drugi je odličan za kucanje (kako god da
okreneš, bolja je od obične). E sad, kako se W950 tastatura ponaša pri
nekom ozbiljnom kucanju, ne znam, nisam probao, ali verujem da nije
zahvalna :) Pogotovo ako ti se znoje prsti..na to ni jedan touch pad
nije imun.
A što se tiče memorije. Ja koristim karticu od 2GB, manje od 500MB mi
zauzimaju programi za navigaciju sa kartama, bekapi instalacija i neke
sitnice, dok giga i po koristim za muziku i iako sam uvek patio od
hroničnog nedostatka prostora, ovih 1500MB mi je izgleda dovoljno :)
Touch screen će ti u svakom slučaju biti vrlo zanimljiv u početku, tako
da bi najbolje bilo da probaš oba telefona (tj. sva tri), i da probaš da
zanemariš činjenicu koliko ti je touch zanimljiv, kako bi koliko toliko
i Nokija imala neke šanse :)
[ calexx @ 09.10.2007. 17:27 ] @
Ja i dalje ne mogu da nađem W950, ovde ga izgleda ne naručuju pošto nema kamericu pa valjda nije popularan. Druga dva mogu da se nađu a sada se pojavila još jedna kombinacija, MTS daje 6120 za oko 10k para uz ugovor pa pošto sam ja još godinu dana vezan, razmišljam da naručim jedan za majku. ;) Ovde ga prodaju za 230 ili tu negde što znači da bih dao 100 manje, taman da plaćam godinu dana paket.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.10.2007. 20:26 ] @
U Beogradu ih ima http://www.mobilnisvet.com/mobilni/984/Sony-Ericsson/W950
[ calexx @ 09.10.2007. 21:09 ] @
Znam da ih ima, ovi ovde ne dovlače a glupo mi da idem zbog jednog mobilnog. Obično izbegavam zbog eventualnih sitnih problema, sačekaću da ih neko dovuče, verovatno će još više da padne cena .... a sutra ću da vidim da li MTS ima na zalihama 6120 pa da pazarim jedan za majku, malopre sam naručio. ;)
[ Ledeni26 @ 03.11.2007. 16:36 ] @
Imam Nokiu E65, ali me zanima vrijedi li ga zamijeniti za P990i?

Sta vi kazete ?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.11.2007. 21:21 ] @
Sam najbolje znaš šta ti treba od telefona...

http://www.gsmarena.com/compar...dPhone2=1318&idPhone1=1860
[ Ledeni26 @ 06.11.2007. 19:39 ] @
zanimalo me misljenje korisnika, isao sam ja na arenu, ali zanima me sta korisnici kazu
[ rako88 @ 18.11.2007. 23:35 ] @
Hteo sam da kupim neki Symbian telefon koji ima dobru funkciju snimanja glasa,moj budzet je do 200 eura.Razmiljam izmedju nokie E61 i sony ericsson-a M600i.

Koji je vas predlog koji se uklapa u cifru od 200e?

Hitno!!!
[ mcdoc @ 19.11.2007. 17:53 ] @
Gde ima da se nađe ovaj i po kojoj ceni? Izgleda da ce Nokia N95 u odnosu na njega biti decija igracka.
[att_img]

[Ovu poruku je menjao mcdoc dana 19.11.2007. u 19:16 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.11.2007. 18:08 ] @
Koristi pretragu i naći ćeš odličan review našeg kolege koji je kupio ovaj telefon pre nekih mesec dana.

Najpre i po najnormalnijoj ceni ćeš ga naći u oglasima, tako da motri na njih.

A N95 je igračka i u poređenju sa E61, a kamoli da to ne bude sa TyTN-anom (kvalitet izrade na tu stavljam na prvo mesto) :)
[ mcdoc @ 19.11.2007. 18:11 ] @
Koja brzina, ni sliku ne stigoh da ubacim. Kad bi moderatori i na drugim temama bili tako efikasni...
[ Ivica M. @ 03.12.2007. 17:15 ] @
E61 nema dobru funkciju snimanja glasa, jer je snimak ogranicen na 1min trajanja. Postoji 3rd party diktafon software koji se placa, ali ne znam kako radi. Inace je odlican telefon, ali ako je bas vazna ta funkcija, onda otpada.
[ rajco @ 04.12.2007. 00:47 ] @
Mislim da je bezveze pricati o funkciji snimanja na symbian telefonu.
[ clubberka @ 04.12.2007. 18:38 ] @
Izvini, ali ako su po ostalim performansama slicni...zasto da ne uzme sa snimanjem?
[ Bum Roy @ 06.12.2007. 21:37 ] @
Uskoro trebam da kupim polovnu Nokiu 6630. Pa bi mi dobro dosao neki savet na sta da obratim paznji pri kupovini da mi nesto ne podvale, sta tu prvo moze da rikne i dali Symiban trebam na neki nacin da proveravam?
[ deki_bg @ 16.12.2007. 21:40 ] @
Pozdrav svima,

Imam veliku dilemu koji od telefona sa wirelessom da kupim.
Posao mi je vezan za internet i zelim da mogu da se konektujem na wireless mrezu.

Kandidati su mi:

Nokia E61i - svidja mi se jer volim nokiu, jaka je baterija, ekran je velik, ali mi se ne svidja sto nema touch screen
Sony Ericsson P1 - nisam nikad imao ericsson i ne znam mnogo o ovom telefonu
iPhone - takodje

Ova nova nokia N810 mi je nesto najidealnije ali to je izgleda samo internet tablet bez mobilnog telefona.

Bilo kakav predlog (ne mora biti ni jedan od ova tri) bi mi dosta znacio.

--------- Izmena:

Sad sam naisao na ove HTC telefone i to ne izgleda lose jedino je cena previsoka za mene.
Ne bi isao preko 400-450 eura.





[Ovu poruku je menjao deki_bg dana 16.12.2007. u 22:59 GMT+1]
[ Ivica M. @ 16.12.2007. 23:56 ] @
Ako vec imas telefon, a bitan ti je wireless internet, mozda iPod Touch dolazi u obzir?

Ja imam E61 i mogu ti reci da je njen S60 browser ekstra za surf.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.12.2007. 16:17 ] @
Ima sam i E61 i P990 (dok pričamo o surfu, nema razlike i da je P1) i sad iPhone i iPhone ima daleko najbolji browser.
Pored naprednih opcija surfa u smislu kretanja i kontrole, zooma, mogućnosti sinhronizacije linkova sa Safarija na desktopu i sl. još nisam nalete da neku stranu ne ume da otvori.

To mi se kod E61 dešavalo (npr. logovanje na imageshack.us) gde sam morao pokretati Operu za Symbian da bih odradio šta mi je u tom trenutku trebalo.

Opera je default browser na P platformi, tako da verujem da može da savlada te banalne prepreke, ali P platforma nije ono što je nekad bila.

E61 ima odličnu autonomiju. iPhone ima slabu.

Neka moja glasna razmišljanja :)

Nisam se pokajao što sam prodao E61 i uzeo iPhone (mada sam ga uzeo samo jer mi je naleteo skoro za dž, a i jer mi je E61 dosadila posle 8 meseci, ali je E61 najsveobhvatniji telefon koji sam do sada imao) :)
[ deki_bg @ 17.12.2007. 17:09 ] @
hvala.
sad se razmisljam izmedju E61i i nekog od HTC-a...
moram samo da uporedim jacine procesora i memoriju...
[ listmajer @ 02.01.2008. 15:07 ] @
NOKIA N95 8Gb
Nameravam da kupim ovaj telefon pa me zanima da li postoji nesto na sta treba obraditi paznju prilikom kupovine, npr. gde je napravljen, da li je skidan sa mreze....itd.
HVALA...i pozzz :-)
[ Danilo Cvjeticanin @ 02.01.2008. 16:01 ] @
Citat:
listmajer: NOKIA N95 8Gb
Nameravam da kupim ovaj telefon pa me zanima da li postoji nesto na sta treba obraditi paznju prilikom kupovine, npr. gde je napravljen, da li je skidan sa mreze....itd.
HVALA...i pozzz :-)


Nema nista, izbor ti je savrsen, ako imas novaca kupi ga. Neces pogresiti sigurno!
[ listmajer @ 03.01.2008. 21:08 ] @
He...;) a sta mislite o NOKIA E90??
Znam da se ne moze uporediti sa N95 ali....?
I uvek me zanimalo kako funkcijonise qwerty tastatura? Da li se moze kucati sa svim prstima ili je suvise mala?
Ne znam, iskreno se dvoumim oko E90 i N95 8Gb? Teske li muke;)))))
[ Catch 22 @ 04.01.2008. 03:06 ] @
Citat:
listmajer: NOKIA N95 8Gb
Nameravam da kupim ovaj telefon pa me zanima da li postoji nesto na sta treba obraditi paznju prilikom kupovine, npr. gde je napravljen, da li je skidan sa mreze....itd.
HVALA...i pozzz :-)

Ako je "brendiran" od strane nekog poznatog operatera, ja bih ga ipak preskocio pa makar bio i "N96 16GB"
:)
[ dusica78 @ 07.01.2008. 14:32 ] @
IPhone je najbolji izbor ukoliko ti je internet najvazniji, pouzdano znam, bavim se telefonima i preporucujem ti
[ marjan83 @ 30.01.2008. 00:26 ] @
Razmisljam se da kupim ovaj telefon pa me interesuje da li je neko imao prilike malo bolje da se upozna sa ovim telefonom?
Stvari stoje ovako ovaj telefon sam nasao po ceni od 120e, telefon je skinut sa vodofonove mreze i dekodiran je (to su informacije koje sam dobio od prodavca)


pitanja su sledeca:
1. To sto je telefon dekodiran sta to tacno znaci meni u upotrebi?
2. Da li ovaj telefon mogu da kacim na internet i da surfujem preko wifi?
3. neko mi je pomonjao da bluetooth nesto nece da se povezuje sa drugim telfonima da li je tu neki softverski problem ili telefon jednostavno ne moze to da uradi
4. Da li imate prdlog za neki drugi telefon mogao bih da se istegnem do nekih 200-250e

Hvala unapred na savetima
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.02.2008. 11:47 ] @
1. Ne mora da znači ništa, a opet može da znači da će ti se zapucavati često, da nešto u njemu jednostavno neće raditi, bez nekog logičnog razloga i sl. Otključani telefoni sa sobom uvel nose određenu dozu rizika. Zavisi koliko je dobar sistem otključavanja. Na žalost, to uglavnom ne možeš da znaš dok već nisi vlasnik telefona. Tim pre što BlackBerry nije mnogo zastupljen kod nas, pa nećeš lako doći do mišljenja i iskustava drugih korisnika.
2. Telefon nema Wi-Fi, tako da od direktne konekcije na neki hot spot ili lokalnu/kućnu Wi-Fi mrežu nema ništa. Ostaje ti deljena konekcija preko bluetootha, ali je to obično mrka kapa.
3. Verovatno je bio problem softverske prirode. Koliko znam, samo iPhone ne može još uvek da koristi svoj bluetooth za povezivanje sa drugim uređajima (osim slušalica), ali je i to softverska blokada.
4. Zavisi od potreba i želja :) Imaš onu temu "Šta kupiti..." pa iznesi šta ti treba, a šta ne, ili još bolje, odeš na mobilnisvet i tamo u njihovom konfiguratoru štrihiraš šta ti sve treba i na kraju svedeš selekciju na manji broj telefona.
[ Catch 22 @ 02.02.2008. 15:03 ] @
U toj klasi cene, lično bih odabrao Nokia E51 bez ikakvog razmišljanja, ali možda su tvoji zahtevi drukčiji pa ćeš ipak morati sam da odabereš...
[ marjan83 @ 04.02.2008. 07:50 ] @
Pa dobro nije losa ova nokia ali klasa u ceni nije ni slicna blackbeery je 2x jeftiniji
[ Challenger @ 11.02.2008. 06:56 ] @
Sto se tice dekodiranja, nema sta da brines posto se Blackberry dekodira jedino ubacivanjem unlock code-a (kao sto to rade operateri, npr.), tako da nema nekog flash-ovanja, brljanja po fonu i sl. Jedino je problem sto se to kod nas naplacuje 40-50€, pa ako ti se isplati, samo napred
[ Mauricije @ 17.02.2008. 09:05 ] @
Heh, zahtev mi ne ispunjava bas sva pravila i logiku zdravog misljenja ( molio bih vas da ovo ne komentarisete pogrdno, jer ja imam razlog i uslove za sledecu situaciju):

Znam da zvuci pomalo smesno, ali hajte dajte uporedno misljenja za N95 8gb i N73 Music.

Znaci budzet mi je oko 200-250E, ali imam priliku da po te pare kroz neki period dodjem do 95 8 gb, ali je ne mogu prodati ako je uzmem ( komplikovana situacija za objasnjavanje).

Znaci treba mi telefon za SEBE LICNO, pa zelim da vidim koji bi mi bio prakticniji i bolji za koriscenje, jer ga ne mogu zameniti u kracem roku.

Znaci prakticno mi trebaju prednosti i mane izmedju ova 2 modela.

GPS i WiFi mi nisu nesto posebno vazni, jer mi GPS nije potreban nesto previse, a WiFi nemam nesto previse prilika za koriscenje, za sta bih takodje voleo cuti vasa iskustva, jer se nisam mnogo sretao sa WiFi-em.

Kod 95ice mi najvise smetaju velicina i robusnost.


Nadam se da ste me razumeli, pa da otvorimo mali dijalog izmedju ova 2 modela.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.02.2008. 14:22 ] @
Uporedni prikaz N95 8GB i N73. Zanemari razlike u maski i verziji softvera kod N73 i N73 ME.

Ako bi uzeo Wi-Fi router onda bi mogao, ukoliko imaš uveden ADSL/kablovski net, imati po celom stanu dostupan internet, a pristupao bi mu bez paljnja računara. Velika prednost N95-ici u odnosu na N73-ojku, za one kojima takva stvar treba.
[ 1yx4 @ 17.02.2008. 15:15 ] @
Interesuje me koji je trenutno najbolji Nokijin Smart Phone???
[ Mauricije @ 17.02.2008. 18:49 ] @
N96 koji izlazi krajem godine, a u prodaji N95 8Gb.

Hm, ovo je moje subjektivno misljenje!
[ Mauricije @ 17.02.2008. 19:06 ] @
Znam gledao sam to.

Ne treba mi misljenje s te strane, jer znam sta koji nudi i sta ja mogu iskoristiti od toga, a sta ce samo ostati "ukras". Znam da to nije ista klasa telefona i da je tesko govoriti, ali hardverske razlike su prilicno male, tj "samo" navedeno.

Znaci trebaju mi misljenja u razlici u anatomiji uredjaja, prakticnosti nosenja i imanja, znam da je 95 bolji i "jaci", al mogao bih ziveti bez tih njegovih ocitih prednosti ( koje bi mi prijale, ali ne nuzno ), ako je nepraktican za nosenje i to.

[ Catch 22 @ 17.02.2008. 21:34 ] @
Nijedan!
Postoje različite serije Nokia telefona, za različite potrebe zainteresovanih korisnika.
Kada bi postojao "najbolji" ili "najkompletniji" telefon, to bi onda značilo da svi ljudi na ovome svetu misle isto, imaju isti ukus, smisao za lepo, funkcionalno... što naprosto nikada nije bilo moguće.
Da nije tako, verovatno bi postojala samo jedna firma na planeti, koja bi pravila 2-3 modela telefona.
Zašto bi Samsung još u 2005. izbacio 154 različita modela na svetsko tržište (plus 39 modela samo za Koreju)? Verovatno su procenili da će sve te silne telefone neko i da kupi.

Od smart telefona, lično sam potpuno nezainteresovan za Nokijinu N seriju (uključiv sve postojeće i najavljene 9x modele) i ne mislim da je bilo koji od N modela "zakon". Neko drugi, siguran sam, misli drukčije... Razni telefoni za različite ljude - to je osnovna postavka stvari "u prirodi i društvu"... (mada nova N78 deluje ekstremno zanimljivo)

Ovo su prilično dečije-navijačke dileme ("a koji auto najbrže juri?"), koje po mom mišljenju ni ne pripadaju na ovaj forum... ima bezbroj takvih diskusija i glasanja (A vs B vs C) po raznim domaćim forumima, tako da nema svrhe da se to uvodi i ovde...


PS
Na ovom forumu imate prikaze novih modela vodećih proizvođača, predstavljenih pre par dana u okviru MWC-2008 u Barseloni:

Nokia

Nokia N96
Nokia N78
Nokia 6220 Classic
Nokia 6120 Navigator
Nokia 3120 Classic

Sony Ericsson

Sony Ericsson XPERIA X1
Sony Ericsson G900 / G700
Sony Ericsson C902i
Sony Ericsson C702i
Sony Ericsson W980

Samsung

Samsung U900 Soul

Voleo bih da čujem mišljenja članova foruma da li nam ovakve teme uopšte trebaju na forumu? (Ili da možda odmah bude lock?)

[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 18.02.2008. u 03:00 GMT+1]
[ Catch 22 @ 17.02.2008. 21:49 ] @
Citat:
Goran Cvijanovic
Znam da zvuci pomalo smesno, ali hajte dajte uporedno misljenja za N95 8gb i N73 Music.

Znaci budzet mi je oko 200-250E, ali imam priliku da po te pare kroz neki period dodjem do 95 8 gb, ali je ne mogu prodati ako je uzmem ( komplikovana situacija za objasnjavanje).


A što baš ta dva modela? Zašto uopšte N serija?
Za navedene pare (kada mi to ne bi bila nepristojno velika suma za telefon) lično bih odabrao E51 od trenutne ponude na tržištu. Ali to je moj lični izbor, tvoj po prirodi stvari može da bude potpuno različit...
PS
N9x su mi neinteresantni kako po izgledu i dizajnu tako i po ostalim stvarima, a N73ME je već odavno "nagrizlo vreme"... mator je bre po mnogim stvarima (CPU?!?...)
a ti vidi šta ćeš sa tih 250-ak jevreja...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.02.2008. 22:13 ] @
Citat:
Goran Cvijanovic: Znam gledao sam to./n/nNe treba mi misljenje s te strane, jer znam sta koji nudi i sta ja mogu iskoristiti od toga, a sta ce samo ostati /"ukras/". Znam da to nije ista klasa telefona i da je tesko govoriti, ali hardverske razlike su prilicno male, tj /"samo/" navedeno./n/nZnaci trebaju mi misljenja u razlici u anatomiji uredjaja, prakticnosti nosenja i imanja, znam da je 95 bolji i /"jaci/", al mogao bih ziveti bez tih njegovih ocitih prednosti ( koje bi mi prijale, ali ne nuzno ), ako je nepraktican za nosenje i to.


Pa bas te te ocigledne razlike u hardveru samo i trebaju zanimati, barem sto se tice feedbacka sa foruma. Sve ovo drugo je stvar licnog ukusa. Za mene recimo nisu veliki ni Qteci 9090 i 900, dok je za vecinu drugih ljudi sumanuto nositi tolike "telefone" :)

Odes lepo u prodavnicu, uzmes oba u ruke, pa vidi kako leze i koji ti se svidja.
[ Luka Skrbic @ 01.03.2008. 20:51 ] @
Interesuje me da li da kupim mobilni telefon sa operativnim sistemom: Nokia N73, ili bez njega, ali veoma dobar telefon Sony Ericsson k800i ?
[ bojansilni @ 01.03.2008. 22:48 ] @
Fon bez OS-a u zivotu u ruke necu staviti...tako da k800i otpada.
Buraz sada djira k800i i mogu ti reci da je jedino dobar za slike,zbog blica...ostalo:stupidfone
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.03.2008. 00:27 ] @
Poruke će biti prebačene u topovanu temu (čije ime piše VELIKIM SLOVIMA i koju ne znam kako si promašio, a koja se bavi ovom šta kupiti tematikom).

Ovako postavljeno pitanje sugeriše samo da ne znaš šta bi radio sa Symbianom na N73, tako da ti je moja topla preporuka da uzmeš K800. Ukoliko pak znaš šta bi radio sa Symbianom, onda ne vidim poentu pitanja, jer dileme nema..N73.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.03.2008. 00:29 ] @
Citat:
bojansilni: Fon bez OS-a u zivotu u ruke necu staviti...tako da k800i otpada.


Kad daješ ovako korisne savete, crno belo, moraš da shvatiš da ljudi pitaju šta SEBI da kupe, a ne TEBI. I isključiš svoju pristrasnost određenoj vrsti telefona, OS-a, brenda, futrole..o čemu god da se priča, jer drugačije ne pomažeš.
[ zzmakii @ 08.03.2008. 08:49 ] @
Molim za savjet, koji telefon/PDA kupiti :

- što jeftiniji (znači može i stariji model, iz druge ruke),
- samo GSM 2G (ne trebam 2.5G-EDGE ni 3G-HSDPA/UMTS)
- bluetooth (obavezno, zbog vanjskog GPS)
- WiFi (obavezno, zbog SIP VoIP)
- OS koji podupire GPS aplikacije (obavezno Garmin Mobile XT + AdriaRoute)
- OS koji podupire FRING SIP VoIP

Sve ostalo (kamera, multimedia, itd) je višak koji ne bih želio plaćati.

Hvala za savjet


[ Catch 22 @ 08.03.2008. 13:40 ] @
Citat:
zzmakii: Molim za savjet, koji telefon/PDA kupiti :

- što jeftiniji (znači može i stariji model, iz druge ruke),
- samo GSM 2G (ne trebam 2.5G-EDGE ni 3G-HSDPA/UMTS)
- bluetooth (obavezno, zbog vanjskog GPS)
- WiFi (obavezno, zbog SIP VoIP)
- OS koji podupire GPS aplikacije (obavezno Garmin Mobile XT + AdriaRoute)
- OS koji podupire FRING SIP VoIP

Sve ostalo (kamera, multimedia, itd) je višak koji ne bih želio plaćati.

Pa sad... prve dve stavke su u totalnoj kontradiktornosti sa ostalim navedenim stavkama... Očigledno ti treba neki smartphone uz koji ćeš i "Sve ostalo... je višak" dobiti pride, hteo ti to ili ne...
Pogledaj ovde
[ verbatim020100 @ 17.03.2008. 19:33 ] @
Koji telefon kupiti Nokia N82 ili HTC Tytn II ?
[ esavic @ 17.03.2008. 20:38 ] @
Qtek 9100 ili Nokia E61i pomozite u odluci jer razmisljam izmedju ova dva modela
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.03.2008. 21:23 ] @
TyTN II.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.03.2008. 21:25 ] @
Imaš temu otvorenu baš za ovakve dileme.

http://www.elitesecurity.org/t...-TELEFON-KUPITI-slicna-pitanja

Ja sam zadovoljniji bio sa E61.
[ pyc @ 21.03.2008. 11:39 ] @
Razmisljam da kupim SE M600i, ali ono sto mi najvise nedostaje je kamera. Da li po vama postoji neko resenje u granicama normalne cene, koje ce da omoguci:

- qwerty
- touch screen
- snimanje razgovora
- kamera (ne mora nista extra)
- 3g
- alarm koji radi samo odredjenim danima

al sam izmastao...

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.03.2008. 12:56 ] @
Odavno nemam UIQ3, ali ni jedan UIQ nije mogao da snima razgovor, pa ako ti je to pod moranje, onda ti ni M600 neće igrati ulogu.
[ silvestro @ 22.03.2008. 16:26 ] @
Dvoumim se izmedu ova dva telefona : HP IPAQ 614 C i HTC TytnII? Koji je bolji?
[ nemesis12 @ 26.05.2008. 21:23 ] @
Dvoumim se oko ova dva modela pa bih molio za savet kakva su vasha iskustva sa pomenutim i sl. Naravno i ako postoji neki bolji a u istom rangu nebi bila losha preporuka .
[ MiloshPetrovic @ 30.05.2008. 22:26 ] @
Ljudi, izvinjavam se ako upadam u neku prepisku sa mojim, vec istrosenim, pitanjima, ali nadam se da mozete da me razumete.

Dosao sam do neke kinte (oko 200 evra), i planirao sam da kupim ovaj telefon. Do sad nisam imao Symbian telefon, pa me je iskreno to najvise i privuklo kao i veoma pristupacna cena za jedan Smart-phone.

Medjutim, na nekoliko foruma sam procitao o nekim nestabilnostima ovog telefona(npr. http://www.allaboutsymbian.com/forum/showthread.php?t=68873, pa razlicita treperenja, gasenja, restartovanja iz cista mira...), pa sam poprilicno obeshrabren. Ne znam da li je to do telefona, softvera, kupovine 'nelegalnih' telefona(skidanih sa mreze i sl.) ili... Bio sam u Mobisu i pogledao telefon i meni se jako svidja. S'obzirom da je i ovih 200 i kusur evra za mene gornja granica, logicno je da ne bih voleo da se prevarim(a ko bi?).

Znam da su podeljena misljenja i ne trazim da se sad svi ponavljaju, pa me interesuje da li su to normalne stvari za Symbian telefone? Da li je to do softvera ili loseg telefona? Da li je kupovina, konkretno ovog modela, veci rizik nego npr. kupovina 6300? Da li neko ima iskustva sa Mobis-om?

Iskreno, bio sam siguran da cu ga danas kupiti, ali posle jos malo surfovanja i gore pomenutog malo sam u bedaku... :(


[Ovu poruku je menjao MiloshPetrovic dana 30.05.2008. u 23:49 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao MiloshPetrovic dana 30.05.2008. u 23:50 GMT+1]
[ SASA M. @ 31.05.2008. 02:49 ] @
Tesko je dati neki jasan savet, u svakom slucaju ces za mane cuti za bilo koji telefon. Iz mog iskustva (ovo mi je drugi po redu) telefon vredi taj novac. Prvi koji sam imao je najverovatnije prosvercovan iz Kine, drugi u originalnom pakovanju kako prodaje ovlasteni distributer(poreklo Madjarska). Neke posebne razlike nisam primetio izmedju ova dva komada, rekao bih da su uglavnom isti, drugar tvrdi da je prvi bio losiji, jer kada se pritisne dugme blizu ekrana, razlije se boja na displeju kao da i njega pritisces. Kod ovog novog kaze da se to ne desava. Kako je on igrao neku igru na prvom i probao i na drugom, ostaje mi da mu verujem, jer ja nisam to primetio u normalnom radu. Ono sto mi se cini kao razlika, poklopac od baterije je nesto cvrsci na ovom novom, dok mi se cini da je na novom losiji osecaj prilikom kucanja, kao da svi tasteri nemaju "otpornost" prilikom kucanja, pa mi se cini da je za pritiskanje potrebna malo razlicita sila.

Od nekih krupnijih zamerki, stari se samo jednom zaglavio(za nekih 5meseci rada), doduse, bio je blizu mikrotalasne kada je zavrsila rad, poklopilo se da je stao u tom momentu, mozda je samo slucajnost. Novi tel. se takodje jednom zaglavio, kada je telenor poslao dve njihove poruke, skoro istovremeno se oglasio zvuk i morao sam da ga ugasim da bi se "odmrzao".

E, sad, zasto sam ga kupio kada sam manje-vise znao neke njegove mane? U prvom momentu nisam ni planirao da uzmem bas njega(nije mi se vizualno svideo na slikama sa neta), dok mi nije dosao jedan drugar. Kada sam ga video, video sam koliko se razlikuje u prirodi i na slici, sajvise mi se svidelo to sto ima izvaredan prikaz teksta na ekranu, moj cilj je bio da uzmen telefon, a ne multimedijalni uredjaj, ova stavka sa citljivoscu u raznim uslovima mi je bila bitna, simbian pruza fleksibilnost da sa raznoraznim programima poboljsas upotrebljivost. Drugo veoma brzo radi, tj. pokrece programe i opcije. Razmisljao sam da mozda uzmem n70 koji je "robusniji", ali se ni malo ne kajem. Trece, dimenzije mi vise nego odgovaraju staje mi u dzepcic za sat od farmerki nez problema Cetvrto, nije me razocarao, otprilike sto je vecina zamerala/hvalila to je otprilike tako i bilo.

Najveci broj zamerki je isao na vidljivost otisaka, trajanje baterije, slabu kameru.
To je uglavnom tacno, otisci se vide jer je povrsina plastike "sjajna", kao klavir finish (kod crnog modela razume se). Baterija duze traje ako se iskljuci 3g i sl. Meni traje u proseku tri dana i to sa ukljucenim bluetooth-om, jer nisam primetio neku preveliku ustedu, foto-kamera jeste slaba ali samo ako je slabo osvetljenje, inace su slike sasvim ok. Video zapis je, cini mi se sasvim dobar, zvuk koji snimi je izvanredan. Desavalo mi se da snimim nesto, a da cujem bez problema zvuk iz druge prostorije. Zvuk je prosecan, ali mi se cini da bi sa boljim slusalicamo se to znatno popravilo. Ove koje stizu uz aparat su samo "funkcionalne".

Nadam se da te nisam odgovorio od eventualne kupovine sa ovim tekstom, nije mi to bio cilj, naprotiv, jer ono najbitnije kako radi dok ga koristis se tesko moze dobro opisati. Zavisi i od ocekvanja, navika itd. Meni on lezi, kao sto vidis, nakon prvog sam uzeo isti model. Da ne bude zabune, nije mi prvi riknuo, nego mi je ispao sa broda u dunav.

Da ima veci ekran i bolju kameru, mozda bi bio i najbolji tel.

[ MiloshPetrovic @ 31.05.2008. 08:50 ] @
Citat:
SASA M.:
Najveci broj zamerki je isao na vidljivost otisaka, trajanje baterije, slabu kameru.
To je uglavnom tacno...
Da ima veci ekran i bolju kameru, mozda bi bio i najbolji tel. :)


Pre svega hvala na odgovoru...

Nisi me odgovorio ali mi tvoj odgovor deluje iskreno i realno... A to sam i trazio. Gore citirani 'problemi' su za mene stvarno sitnice koje bi mogao da 'oprostim' svakom telefonu i ako mu je samo to problem, kupio bih ga odmah. Najveci cilj moje kupovine je da kupim jedan solidan, (smart) phone, koji bi stabilno radio i kao telefon i kao 'kompjuter u malom'. Nisam u prilici da mnogo reskiram, a nekako mi deluje da upravo kupovina ovog telefona predstavlja rizik veci nego kupovina 6300(koji su neuporedivi ali mislim na kategoriju u kojoj konkurisu)

Nisam od ljudi koji cesto menjaju telefone, niti sam u prilici da cesto kupujem telefone vec bih voleo da mi telefon potraje bar dve godine. Mozda i ja malo delujem kao da trazim ne znam sta za male pare... Neko ce reci da kupovina bilo kog telefona predstavlja rizik. Slazem se, ali verujte mi moja ocekivanja su jako skromna. Jedino sto trazim je da u svom domenu, taj telefon radi stabilno i ok... Mislim, ima zaista oprecnih komentara za ovaj telefon, kao uostalom i za sve telefone. Ali ovaj telefon nije sigurna investicija kao npr N73, N70 pa i 6300 u svojoj kategoriji. Ili mozda ja gresim... Ili mozda treba da protekne jos vremena da bi se dokazalo da je i on sigurica... Ili...

Citat:
SASA M.: Novi tel. se takodje jednom zaglavio, kada je telenor poslao dve njihove poruke, skoro istovremeno se oglasio zvuk i morao sam da ga ugasim da bi se "odmrzao"


Cesto sam po forumima nailazio na neke slicne probleme... Tipa tih 'zakucavanja', pa onda gasenja ekrana, restartovanja... Meni to deluje kao softverski problem, koji bi se mozda mogao otkloniti update-om firmware-a. Ili su to mozda normalne stvari za Symbian kao uostalom i na PC operativnim sistemima...
Ne znam kakva je situacija za N i E serijom i uopste sa ostalim Symbian telefonima. Da li se i kod njih desavaju ovakve greskice...? Jednostavno, da li pri kupovini bilo kog smart telefona treba ocekivati ovakve probleme i da li su oni otklonjivi?

Na moju ogromnu zalost, trenutno sam blizi 6300 kao nekom sigurnijem resenju. Voleo bih da date jos neki odgovor u u duhu prethodnih. Pre svega iskreno, pogotovo sto on vise i nije bas najnoviji model i sigurno ima clanova koji ga koriste vec neki duzi period i koji mogu da posvedoce o njegovim manama i kvalitetima.

Na kraju jos jednom hvala SASA M.
[ SASA M. @ 31.05.2008. 17:53 ] @
Mislim da sam najvise odgovorio kada sam napisao da sam uzeo isti telefon, nije mi bila cifra problem. Za mene taj tel radi bez problema. Naveo sam jedini problem koji se pojavio za 5 meseci, imao sam raznorazne pre njih i procentualno skuplje i znatno jeftinije, u najvecoj meri ovaj telefon mi nudi fleksibilnost kakvu sam zeleo uz pouzdanost u radu kakvu sam ocekivao. Po meni je 6300 slabiji od ovog modela, pogledaj poredjenje http://www.mobilnisvet.com/compare.php?a=1299&b=1423&c= kao i recenzije na istom sajtu i iskustva korisnika. Bilo bi dobro da se jos neko javi, mislim da nije mali broj onih koji ima ovaj telefon da napise svoje impresije.
[ voj@ @ 31.05.2008. 19:46 ] @
Telefon imam skoro 3 mjeseca, ok je kao prosjecan mp3 player (zvuk je prosjecan), gledam filmove na njemu bez problema, sa adekvatnim kablom radi mi kao prenosni uredjaj (imam karticu od 2GB i kad je i skoro puna telefon radi bez problema), za symbian telefon precizan je i brz, do sada nisam imao nikakvih problema, zakucao mi je samo jednom dok sam gledao film a neko me pozvao, problem je baterija koja kratko traje, prekratko... da i nemogucnost flasha da se ponasa kao trajna baterijska lampa... ali to su sitnice, za kintu koju ulazes dobijas mnogo... pozdrav
[ calexx @ 31.05.2008. 21:43 ] @
Ja ga imam od jesenas i apsolutno sam zadovoljan. Do sada valjda nijedan problem, povremeno ga koristim kao plejer ali su slušalice onako osrednje pa nije loše da se nabave neke pristojne. Koristim 2GB karticu ali sva prebacivanja idu isključivo preko čitača kartica, bt ili usb su mi samo problemi na kompu. Ne koristim 3G (ne vidim nijedan razlog da to radim) a i BT samo posluži kad nema drugi način. Za razliku od ostalih, meni baterija traju prilično, možda i zato što ne koristim ono iz prethodne rečenice.
Probleme koje opisuješ najverovatnije pravi softver koji je ubačen tj kojim je otključavan, ja sam uzeo original pa valjda zato i ne brlja.
[ MiloshPetrovic @ 31.05.2008. 23:59 ] @
E ljudi super ste... Zahvaljujem na odgovorima...

Ok,to je otprilike bio i moj utisak kad sam prvi put procitao o problemima koje sam naveo. Postoji na trzistu svasta, pa cu, ako budem uzimao telefon, svakako to uciniti kod nekog od zastupnika.

Ima tu jos jedna, nazovimo kategorija problema... To su problemi vezani za plastiku i uopste kuciste. Bilo je prituzbi na ljustenje navigacionog prstena, zatim onog okvira(oko celog telefona) za koji sam bio ubedjen da je od metala, za pomeranje zadnjeg poklopca, za pomeranje tastature itd. Znam da mi je prodavac u mobisu objasnjavao o problemu poklopca. Rece da postoje neke usice i da je taj problem rezultat neznanja i neinformisanosti klijenata.

Zato bih hteo da vas pitam koliko to sve stoji... Naravno iz vasih iskustava... Da li vi imate slicne probleme?
[ Catch 22 @ 01.06.2008. 00:56 ] @
Niko da pomene najvažniju stvar da u ovoj klasi cene ne postoji telefon sa toliko brzim procesorom (ARM 11 CPU 369MHz!), kada se pojavio bio je ubedljivo najbrži Symbian telefon na tržištu.


PS
Poređenje 6300 i 6120C je izvan svake logike, telefoni nemaju ništa zajedničko ni koliko kruške i jabuke (pre lukac i jagode)
[ MiloshPetrovic @ 01.06.2008. 02:18 ] @
Citat:
Catch 22: Niko da pomene najvažniju stvar da u ovoj klasi cene ne postoji telefon sa toliko brzim procesorom (ARM 11 CPU 369MHz!), kada se pojavio bio je ubedljivo najbrži Symbian telefon na tržištu.
;)

PS
Poređenje 6300 i 6120C je izvan svake logike, telefoni nemaju ništa zajedničko ni koliko kruške i jabuke (pre lukac i jagode)


Apsolutno se slazem sa svim navedenim, ali mozemo tvrditi da je lukac najbolje povrce a da su jagode najbolje voce, pa nek onda neko jede sta mu se vise dopadne... ;)

Moje poredjenje ova dva modela(6120 i 6300) je pre svega izvrseno u smislu njihove pouzdanosti u svojim kategorijama. Naravno da su u direktnoj usporedbi neuporedivi ali je moja poenta bila: da li je 6120 isto tako pouzdan kao i 6300 u svojoj kategoriji?

Ne zelim da se stekne utisak da ne znam sta zelim. Znam jako dobro, ali sobzirom na materijalnu ogranicenost i eventualnu nepouzdanost 6120 pre bih se odlucio za 6300, upravo zbog sigurnosti. Pa sta da radim, treba mi telefon, uzecu 6300 pa cu do boljih dana ziveti bez Symbian-a... Ovo naravno ukoliko se odlucim za 6300 ili bolje reci ne odlucim za 6120.

Ipak za sad sam najblizi 6120, izmedju ostalog zahvaljujuci jos jednoj bitnoj cinjenici koju si istakao Catch 22 u vezi sa brzinom.
[ Catch 22 @ 01.06.2008. 11:31 ] @
^ Iz načina na koji razmišljaš preporučio bih ti da preskočiš Symbian i time izbegneš sve nepotrebne buduće glavobolje.

PS
Kompletna diskusija je off topic za naslov teme, više bi pasovalo da poruke premestim u http://www.elitesecurity.org/t...-TELEFON-KUPITI-slicna-pitanja
[ MiloshPetrovic @ 01.06.2008. 13:42 ] @
Sto se tice premestaja, nema problema. Bas pase u ovu temu, malo se tema otrgla u ovom smeru.

A sto se tice sugestije prihvatam. Samo sto je tu bitan jedan momenat. Ja sam u nekom od mojih prethodnih postova bas pitao da li je to nesto sto se vezuje za sve Symbian telefone. Mislim ja nekako pravim analogiju sa Os na Pc-u... I tu mora da se rade, prosto receno, reinstaliranja, restartovanja, update-ovanja i sl... Ako je tako i ako je to karakteristika Symbian-a onda nije frka. Prihvatam ja njegovu bug-ovitost uostalo kao i svakog Os-a... Ali sam ja o ovom modelu sam citao da je cesto neupotrebljiv i zato sam ja i pokrenuo ovakvu temu

Nisam ja bas napamet hteo da uzmem Symbian. Informisao sam se sto preko net-a sto preko prijatelja koji su imali iskustva... I ok je, to je ono sto mi odgovara. Medjutim kriticno pitanje je ovaj model. Da imam kintu sigurno bi uzeo N73 ili neki slican, proveren model. Nadam se da me razumete.

Ok, kako god, uz jos neke komentare koje sam cuo od prijatelja zakljucujem da je 6120c ok telefon i da ce ispuniti ocekivanja za tu cenu... Dosta sam blizu njegove kupovine, pa eto, ako ima jos komentara(pozitivnih ili negativnih) samo posaljite.
[ neoxneo @ 05.06.2008. 17:56 ] @
Koji telefon da uzmem i sta mislite da su prednosti jednog a sta drugog (u realnoj upotrebi)?

P990i ili P1i?

Svaki savet je dobrodosao!!

Thanks ;)
[ Miroslav Mitrovic @ 11.08.2008. 09:31 ] @
Prelistao sam ko zna koliko tema i nisam nasao ono sto mene zanima. Sta mi je potrebno? Potrebno mi je da sa telefonom mogu da prebacim neki dokument na server ( klijentov sajt).Cesto mi se desi da nisam pored kompa a treba sto pre to prebaciti.Iskreno slabo se razumem u telefone. potrebno mi je da ima i wifi i win. Da li je moguce to odraditi sa e61? Ako ne sta uzeti! do 300 eura!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.08.2008. 12:49 ] @
A što spominješ E61, kad tražiš da ti telefon ima Windows na sebi?

Jel ti dovoljno da imaš FTP ili mora SSH za konektovanje na klijentov sajt?

Taj fajl koji stavljaš na sajt, gde on nastaje? Nosiš ga sa sobom ili bi ga kreirao na samom telefonu?

U principu bilo koji HTC-ov telefon (bilo baš HTC, bilo Qtek ili neki slican, će ti raditi posao, dok god imaš qwerty, ako ti je to potrebno i Wi-Fi).
[ Miroslav Mitrovic @ 11.08.2008. 17:36 ] @
E 61 sam spomenuo onako usput.Dovoljno je FTP.Sto se tice fajla uglavnom ga skinem sa email-a.Hvala na odgovoru!
[ ludidzora28 @ 21.08.2008. 15:29 ] @
koji fon bi vi izabrali od ovih gore navedenih. Ja bi trebalo da izaberem neki ali nemam pojma koji. Svaki mi se svidja na odredjeni nacin i sto jedan ima nema drugi.
Evo link na kojem ima po nesto o svakom. Nalaze se sa desne strane pod ''Bestsellers'':

http://phonemartstores.com/
[ ludidzora28 @ 21.08.2008. 15:34 ] @
i ako neko moze nesto vise da mi kaze o ovome htc shift. Sto pise samo GSM. Posto sam ja gledao da je pun i prepun nekih dzidza-bidza a na ovome sajtu nema nista i nesto mi je puno jeftin, no i svi ostali su.
HVALAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.08.2008. 17:34 ] @
Sve podatke o telefonima ćeš pronaći pre na sajtu koji se bavi mobilnom telefonijom, nego prodajom telefona :)

Jedan iz prve grupe je i GSMArena.com.

Tamo možeš i uporedno da gledaš i upoređuješ 2 telefona (imaš dugme Compare ispod sličice telefona, kad otvoriš njegovu stranu).
[ ludidzora28 @ 23.08.2008. 01:29 ] @
Ama imam ja mnostvo sajtova i karakteristika ali za thc shift nisam ni gledao a vamo mi je bas puno jeftin. Pa reko da nije neki falsh ili tako nesto, neka kopija. Nemam pojma. Ali bilo bi dobro da i neko kaze sta bi on uzeo. Neko strucan. Pomoce mi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.08.2008. 17:13 ] @
Citat:
ludidzora28: i ako neko moze nesto vise da mi kaze o ovome htc shift.


Citat:
ludidzora28: za thc shift nisam ni gledao


Sam si sebi odgovorio :) Gledaj onda malo :)
Ako možeš otići u prodavnici, idi, pogeldaj telefon na licu mesta. Nisam čuo da je neko kopirao Shift, pogotovo ne tako verodostojno da se ne primeti da je roba žnj klase :)
[ ludidzora28 @ 24.08.2008. 16:40 ] @
pa u prodavnicu ne mogu otici jer u mojoj blizine nema takve masinerije. A burazer u americi treba da mi uzme nesta a ja treba da kazem sta. Za sada n96 ima najvece sanse.
[ duchess @ 26.08.2008. 13:56 ] @
Zdravo, u dilemi sam koji smartphone mi najbolje odgovara...
moje potrebe su:
da ima podrsku (pored nekih standardnih opcija) za WiFi, Bluetooth, EDGE, USB, GPS
Da poseduje kliznu QWERTY keyboard, da NIJE touch screen (jezim se na njih).
Kvalitet kamere mi nije bitan, ni podrska muzickih fajlova. Telefon bih koristila, pored osnovne upotrebe, za internet, office paket i sl.

???
[ Iksi @ 26.08.2008. 14:12 ] @
u tom slucaju nokia e61 ili e61 i.
[ duchess @ 28.08.2008. 20:16 ] @
taj nije sa QWERTY KLIZNOM tastaturom. mnogo su mi glomazni ovakvi telefoni, nisu prakticni, tako da bi mi taj sa kliznom tastaturom (sa strane) odlicno odgovarao... jel znas takav neki, sa gornjim spec.?
[ pajaja @ 28.08.2008. 20:30 ] @
Pogledaj HTC modele, zavisi koliko novca zelis da izdvojis :)

i ako moze neki moderator da izmeni naslov teme...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.08.2008. 00:20 ] @
Izmenjeno :)
[ Sasa Vitorovic @ 19.09.2008. 18:45 ] @
Pozdrav,

Ja se dvoumim izmedju BlackBerryja i iPhonea 3G. Budzet mi je 500e i trenutno sam u americi pa mogu da kupim ovde dosta povoljno. Citao sam dosta o uredjajima i dosta zakljucio ali mi trebaju informacije sta od svega toga radi na unlockovanom uredjaju u srbiji.

Ogranicio sam se na ova dva zbog wirellesa i GPS koji su mi neophodni. Interesuje me uporedni prikaz ova dva telefona kroz sledece stavke:
1)cuo sam da za iPhone ne moze da se koristi stapic vec mora iskljucivo prst, cak ne moze ni nokat. To moze da predstavlja problem pri biranju dugmica.

2)Za blackberry sam negde na ovom forumu procitao da moze da se nadje garmin softver za njega za GPS. iPhone koristi google earth i maps, a beograd nema detaljno ispisane ulice u google maps. Da li je neko uspeo da oporavi GPS na iPhone-u?


3) Da li je poznat datum kad ce iPhone moci da se kupi bez ugovora? Problem je sto ja moram kupiti uredjaj i odmah potpisati ugovor, tako da varijanta sa potpunim zaobilazenjem ugovora (koja je mogla ranije) sad ne moze. Raskid ugovora kosta 175$. Orijentaciona cena uredjaja za ovako legalno raskinut ugovor je 199$+175$+70$(mesec dana koriscenja, tek tada se ugovor moze raskinuti).

4)Znam da i BB i iPhone imaju svoj OS, ali me zanima da li i u kojoj meri postoji kompatibilnost sa Windows/Linux platformama? Citao sam da iPhone ne podrzava cak ni Javu, nije mi jasno kako da krstarim stranicama koje su bazirane na javi?

Hvala unapred.

[ Sasa Vitorovic @ 20.09.2008. 20:54 ] @
Raspitao sam se jos malo i saznao sam:
1) nalazost tacno
3)verovatno posle nove godine, ali nece biti jeftiniji neko kad se legalno raskine ugovor.
4)Java kao ni Flash su iz razloga poznatih samo Jobsu nepodrzani. Iako Flash ne postoji za iPhone, postoji ekvivalentan program za iPhone koji radi istu stvar.

Jos samo mi nije jasno ono pod 2:
2)Za blackberry sam negde na ovom forumu procitao da moze da se nadje garmin softver za njega za GPS. iPhone koristi google earth i maps, a beograd nema detaljno ispisane ulice u google maps. Da li je neko uspeo da oporavi GPS na iPhone-u u Srbiji?
[ megapyxeltoda @ 12.10.2008. 10:51 ] @
u nekom narednom periodu bih trebao menjati N70 pa razmishljam o 2 modela-N82 i E-51...iskreno me E-51 vise privlaci buduci da znam da su N i E serije nebo i zemlja,tj namenjene drugacijim ciljnim grupama kupaca ali...ono sto me privlaci kod N 82 je-zaista upotrebljiv video i foto mod,prilicno robustan telefon,metalno(Al)kuciste,veliki i(valjda)extra ekran...A kod E 51-duze trajanje baterije(relativno,znam),kuciste od legurw nerdj.celika,WiFi,izuzetno komforna za koriscenje tastatura,+na sve ovo,sto je u pitanju tel.koji je namenjen pre svega razgovoru-buduci da smsove ne kucam mnogo,amultimedija me zanima bas previse...
Znaci ono sto me zanima-sto cvrsci telefon,sto duzi radni vek baterije(iako je to kod simbiana hmmmm....? : )),sto komfornija tastatura(kod N 70 me to nervira....!!), a WiFi koji dobijam sa E 51(da lii sa N82?) mi nije bas neophoddan ali je baaaas dobra opcija koliko cuh....inace hvale oba ova telefona pa kad budem menjao bicu u dilemi...hvala na savetima...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.10.2008. 11:11 ] @
Oba imaju Wi-Fi.

Poređenje: http://www.gsmarena.com/compar...dPhone2=2177&idPhone1=2106
[ Iksi @ 12.10.2008. 13:46 ] @
mislim da je malo neumesno porediti n82 i e51, to je kao da poredis juga i
mercedesa :)d
[ Catch 22 @ 12.10.2008. 15:17 ] @
Citat:
Iksi: ...porediti n82 i e51, to je kao da poredis juga i mercedesa :)d


Koje tu onda jugo?
Mislim da ti je metafora potpuno pogrešna... jugo se ovde nikako ne uklapa.
Možda da si odabrao neku drugu švapsku marku, onda bi možda i imalo smisla, ovako definitivno ne...
[ Iksi @ 12.10.2008. 16:37 ] @
hm pazi razliku navescu samo neke drasticne primere. Nokia e51 koju ja inace
koristim ima kameru od samo 1.92 megapiksel-a a n82 cak 5 mp. Dalje nokia
e51 ima ocajan zvuk naravno mono koji se cuje sa zvucnika koji je smesten na
zadnjoj strani telefona a nokia n82 gruva kao blesava sa svoja 2 stereo
zvucnika. E sad fora je u tome sto su zvucnici malkice nezgodno smesteni pa
mogu lako da se pritisnu rukom i onda je zvuk nesto slabij.
Idemo dalje,nokia n82 ima ugradjen gps koji kako sam cuo radi prilicno lepo.
Ja nisam mogao da ga probam jer je soft koji radi sa citacima ekrana za
slepe preskup naravno ovde mislim na way finder access a nokia e51 nema gps.
E da da ne zaboravim. Nokia e51 se uzasno greje kad radi wireless dok kod
n82 to nisam primetio.
Nadam se da je dovoljno...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.10.2008. 16:55 ] @
Kakve veze ima to što se telefoni ne mogu porediti jer su različiti?
To ne znači da se neko ne treba dvoumiti koji uzeti. Npr. meni je N82
toliko ružna da bih definitivno uzeo E51 kad bih birao izmedju ta 2.

A evo pre nekoliko dana sam birao izmedju 3 telefona, WM (Treo 750) i
2 obična (6500 i W910) i na kraju uzeo 750, vratio ga jer mi nije
trebao takav telefon, odlučio se za W910, da bi mi iskrsao slučajno
Mio A701 kog sam uzeo samo zbog 3 dodatne baterije i prateće opreme i
koliko toliko zbog internog GPS-a.

Dva sveta, a opet svi sa svojim manama.
[ Catch 22 @ 13.10.2008. 01:51 ] @
^ Upravo tako...
Nokijine serije N i E su potpuno odvojeni svetovi, tako da je bilo kakvo poređenje prilično besmisleno.
Svaka od tih serija ima svoje ciljne kupce, gde ne mogu da se otmem utisku da kupci E serije mnogo preciznije znaju koje su njihove stvarne želje i potrebe, za razliku od kupaca N serije...
Iz prethodnog komentara ne mogu a da ne primetim potpuno apsurdni argument o broju megapiksela, ako se ima u vidu da argument iznosi slepa osoba (?!!!????)
Argument o "zvučnicima koji gruvaju", definitivno ne zaslužuje ozbiljan komentar...
Ima ljudi kojima su telefoni N serije potpuno nezanimljivi, kao što naravno ima onih koji od sreće prave barice čim vide slovo N ispred numeričke oznake modela.
Različite ljude zadovoljavaju različite stvari, tako da su ovakva poređenja i diskusije potpuno besmislene.
[ megapyxeltoda @ 13.10.2008. 07:53 ] @
Vidite ovako-ja JESAM svestan da su N i E serije dva sveta st i napisah u prvom postu,i znam da se tesko mogu porediti,ali su to 2 telefona iz ukupne ponude na trzisti koji su me privukli...pa su me stoga zanimala direktna iskustva nekog ko je koristio jedan ili drugi model...1(to zz Mpix manje vise,siguirnio da je N 82 bolji,ali pre zbog AF nego Mpix,ali to mi je periferno,2)Zvuk-ma ne verujem da je toliko lose,a da cu slusati muziku na zvucnike,necu,tako da...3)i meni je E 51 lepsi,e sad to sto se greje...j....m li ga,koliko je potrebno razgovora da se on zagreje da smeta...?A GPS je super varijanta,ali gledajuci razluku u ceni,za te novce se moz'kupiti odvojen GPS uredjaj,tako da jeste prednost ali nije kljucno...
Koliko traje baterija?I kakvi su ekrani na dnevnom svetlu?a sto se tice koriscenja telefona,vecinom kazu da je E 51 najvise tel.za pricu,i da je tako i ergonomski resen-dobri meniji,precice,i sl...
Iako posle svega,mislim da ce izbor ipak biti E 51...
[ Iksi @ 13.10.2008. 08:22 ] @
Hm ovde bih samo prokomentarisao dve stvari. Ok Lose sam se izrazio oko
zvucnika i sorry zbog toga :)d. Dakle zvuk je prilicno jak i dobar mada
steta je sto zvucnici nisu drugacije postavljeni pa bi stereo efekat bio
mnogo bolji. Sto se kamere tice komentar sam izneo zbog ljudi koji se dvoume
oko ova 2 telefona jer vecina ljudi uzima i kameru u razmatranje kada kupuje
neki telefon dakle nisam ja to rekao jer meni treba kamera od 5 mp. Ok mozda
mi i treba ali ne za slikanje vec ocitivanje bar kodova i skeniranje manjih
tekstova mobilnim telefonom kao sto su jelovnici u restoranu i tako dalje.
Samo na zalost knfb reader tj soft za tu namenu je preskup tako da od tako
da za sada od taga nema nista.
I na kraju jako mi je dobro poznata cinjenica da su n82 i e51 iz 2 razlicite
serije, kao i to da je e51 poslovni model ali mi se isto tako cini da nokia
nije smela da napravi takav propust sa zvukom kod ovog modela.
[ Iksi @ 13.10.2008. 08:47 ] @
Pozz. Na zalost ne mogu ti odgovoriti na pitanje oko ekrana ali potrudicu se
da ovo ostalo objasnim najbolje sto mogu. Sto se grejanja tice ono je
stvarno uzasno narocito kad radi wireless za oko 20 min pocne da se greje
prilicno jako. Medjutim ono sto zabrinjava jos vise je grejanje prilikom
razgovora. Mislim naravno da duze razgovore pola sata i jace. :)d.
[ Comrade @ 16.10.2008. 21:00 ] @
Da li se isplati kupovati SonyEricson m600i u ovom trenutku? To je od prilike najjeftiniji smartphone na trzistu (moze se naci nov za 130e).
[ duchess @ 30.10.2008. 12:53 ] @
Da li je neko imao iskustva sa Toshiba g900, i kakva su?

Spec. su ove:

# Procesor: Marvell PXA270, 520 MHz processor
# OS: Windows Mobile® 6.1 Professional
# Memorija: 30MB internal
Supports up to 2GB miniSD card
# Dodatni slot: microSD
# Ekran: 65K (WM5.0) colours, TFT, 3” Wide-VGA
# Audio: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, AMRNB
# Baterija: Standby Time – up to 330 hours (3G), 320 hours (GSM)
Talk Time – up to 160min (3G), 265min (GSM)
75min (Video Calling)
# VoIP: Preko Wi-Fi
# Konekcija: Bluetooth™ 2.0 + EDR, A2DP, AVRCP, USB 1.1 Client (mini-USB connecter)
Wi-Fi® (802.11b/g)
# GPRS: Class 10
# Kamera: 2 Mega Pixel
Digital zoom
VGA sub camera for Video Telephony

Sto se tice cene moze da se nadje za 25.000din. Da li vredi za te pare???
Meni je u principu najbitniji WiFi i aplikacije...

Hvala unapred.
[ nemanja27 @ 25.07.2009. 23:32 ] @
Potreban mi je uredjaj koji se moze podesiti za koristenje Internet sa bezicnog rutera kako bi mogao da proverim postu, mogucnost Remote desktop na neki racunar, GSM sa mogucnoscu pamcenja trase kretanja i ucitavanje karti (takodje mogucnost izvoz istih u AutoCad), kao i sto tacnije lociranje lokacije na kojoj se trenutno nalazi, uredjaj koji ce imati funkciju telefona, eventualno neku kamericu i najmanje 1 GB memorije za cuvanje podataka. Da li bi mi Nokia N96 zavrsila posao? Sto se tice cene nokia n96 mi je gornja granica. Hvala na savetu i izvinjavam se ukoliko vec postoji ovaka tema.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.07.2009. 07:49 ] @
GPS sa mogucnoscu pracenja...

Jsi siguran da se GPS log moze importovati u AutoCad?

Pogledaj i neke Windows Mobile uredjaje.
[ Dragan3D @ 28.12.2009. 14:01 ] @
Treba mi pomoc, koji od ova dva telefona je bolji, odnosno da li neki treci preporucujete, naprimer neki HTC?

Hvala
[ Mixi7650 @ 28.12.2009. 15:46 ] @
@Dragan3D

Svakako Samsung jer je N900 za sada eksperiment sa velikim potencijalom. Nema potrebe da bacaš pare da bi postao zamorče. i8910 je sve što jedan moderan telefon treba da bude. Što se Htc telefona tiče Hero je pravi izbor, a ako ti treba tastatura onda Motorola milestone. Ako za te pare može da uleti neki iPhone 3gs on takođe može da bude dobra kupovina.
[ moukoko @ 30.12.2009. 18:35 ] @
moje misljenje, kao nekog ko je sa Symbiana (koji ima potencijano tvoja i8910) presao na WM (koji imaju vecina HTC) je da se vise nikad za zivota ne bih vracao na Symbian! razlika je neverovatna, ali doduse i naporna i zahteva privikavanje (bar meni). WM je dosta zakomplikovan po pitanju nekih manje vise osnovnih stvari, ali sta se sve moze podesiti i namestiti na telefonu sa WM je za neverovati.. sta god ti padne na pamet - moze.. programa ima na tone, ali sto se tice igrica mislim da nije pravi izbor..
E sad N900 je nova platforma sa tim Memo OS, i iskreno isprobacu i to (ili kao sto neko rece Android OS koji ima npr HTC Hero) kada dodje vreme, mislim da je za sada jos rano i da nema toliko aplikacija za taj OS, pa pun potencijal se ne moze iskoristiti. cini mi se da ni navigacija jos ne postoji za ANdroid ni Memo OS.. mislim das tolike pare, i onda cekas da se sistem razvije.. malo mi to nelogicno..
i8910 bi bio pun pogodak da ima WM, bar za mene.. Na symbian nikad vise, to defintivno, ali razmisli o svojim potrebama..
[ Mixi7650 @ 30.12.2009. 19:31 ] @
Android sistem je znatno napredovao i sa novom verzijom 2.0.1 (februar) biće kompletan. Navigacija (Ndrive) za android postoji i lepo radi, barem kod mene :) Igo i Garmin izlaze uskoro. Symbian jeste mator sistem ali zato stabilan i potpuno funkcionalan tj. sve osnovne stvari rade lepo i lako što nije slučaj sa wm. Tek HD2 pruža zadovoljavajuće karakteristike za normalno i lako korišćenje osnovnih funkcija telefoniranja, slanja sms-a itd.
[ pcegar @ 17.01.2010. 10:55 ] @
1. Nokia N900
2. Samsung i8000
3. Nokia E72
4. Samsung B7610
5. Samsung B7330

Ovo su modeli oko kojih se dvoumim.
Po redosledu sam i naveo i interesovanja, znaci ovi modeli su mi u igri sta mislite.
I na kraju ce prevagnuti vase glasanje koji model da kupim:-)

Pozzzz
[ nenad2007 @ 25.01.2010. 01:02 ] @
Pozdrav!
Doslo vreme da zamenim svoju nokiu n95 novim telefonom, uporedo koristim i samsung i600 sa WM 5.0 i zadovoljan sam njime pa sam resio da uzmem sada blackberry.

Dvoumim se izmedju 9000 bold i 8900 curve.

Bold mi deluje bolje i kvalitetnije odradjen spolja za razliku od 8900 koji mi deluje plasticno i, koliko sam video na netu, rasklimava se tastatura i zadnji poklopac, ima fizicki veci ekran sto je meni bitno (mada je manje rezolucije od 8900), ima losiju kameru(nije mi toliko bitna kamera), cini mi se da je udobnija i kvalitetnija tastatura i ima 3g.

Curve sa druge strane ima kvalitetniji ekran ali manji, vecu memoriju(ali slabiji procesor), manji je i laksi(to je meni nebitno), bolju kameru(i to mi je nebitno) i nema 3g

Drzao sam u ruci i jedan i drugi ali nisam koristio ni jedan ni drugi, pa ne znam koji je bolji u radu. Svakodnevno (pored sms-a i poziva) koristim wireless, 3g(ili edge,zavisi od signala) i mail.

Sta mi vi preporucijete, bold ili curve?
[ megapyxeltoda @ 25.01.2010. 19:40 ] @
Narode,mene zanima sledece-koristim trrenutno E-51,preko godinu dana,a u nekim varijantama sam oko E 55...Ii mozda E 52 iako me prvi(E 55 vishe privlachi)-Znachi da skratim stvari koje mi fale na E 51 su-bar malo veci ekran,GPSi u principu to je to...E sad nisam siguran koliko je E 55 stabilan telefon,tj.ima li nekih buggova,nedostataka?Nije mi bitna(toliko)kamera,ono stho me eventualno brine,ustvari je-da li je moguce kucati poruke jednom rukom,i koliko lako(sa E 51 je perverzija ;)),i koliko je querty tastatura zaista bolja,i koliko se lako chovek navikne...?Kvalitet izrade je ono shto mi se jako svidja kod E 51,a E 55 je chini mi se u istoj klasi(jednako dobro odradjen)...>sve u svemu vredi li prelazak s jednog na drugi fon...?
[ kiza87 @ 30.01.2010. 02:36 ] @
Dvoumim se izmedju ova dva modela (5800 ili n82) koji da kupim,pa bih hteo vase misljenje da cujem!Hvala unapred
[ nenad2007 @ 30.01.2010. 13:51 ] @
@ megapyxeltoda
ja mislim da ti je izmedju e52 i e55 bolje da uzmes e52 sto se tice kucanja a sto se tice stabilnosti, oba su podjednako stabilna(ili nestavilna :) )
[ dule87 @ 30.01.2010. 17:53 ] @
SE X2
[ pcegar @ 31.01.2010. 13:18 ] @
Moj predg n82. za predhodni post.

Dosao sam do zakljucka da i u opciji E72 nije los. i E52.
Mislim da samsung omnija ispada iz igre izgleda kao igracka.
N900 je ozbiljna fon sotver je u razradi tj.
dodatne aplikacije tako da tim inzinjera napravi za pola godine god full podrsku za ovaj fon,
Svi ce ga na forumima hvaliti.

Pozzz
[ InSaneGame @ 06.02.2010. 16:51 ] @
Svaki ima svoje prednosti i mane, ali što mislite koji je najbolji? Cijena i dostupnost mi nisu prepreka, jedino to što se ne mogu odlučiti kojega da kupim. Ako vam išta znači, trenutno imam iPhone. Napomenuo bih da bi me svaki od njih zadovoljio...
1. HTC HD2
2. Motorola Droid
3. SE Xperia x10
[ Marti Misterija @ 09.02.2010. 20:27 ] @
Ja konkretno imam HD2 i mogu ti reci da me je odusevio tako da imas sve preporuke za isti na osnovu licnog iskustva.
Ostala dva modela su mi poznata samo preko specifikacija koje sam uspeo da procitam na netu, a to opet po mom iskustvu ne mora da znaci da ce biti stvarno tako, posto verovatno i sam znas koliko puta se tresla gora a rodio se mis. Drugim recima - dok ne vidim kako to izgleda u stvarnosti tako da mogu da vidim sve prednosti i mane, ne nadam se previse.

Znaci bar sto se mene tice za sada je preporuka HD2.
[ misadjole @ 11.02.2010. 12:07 ] @
vredi li 70 evrica ipaq 514 ili qtek 8310? koliko su zahvalni ovi tel, mislim da li koci wm6 na njima i pregled office dokumenata i wifi u nekoj kucnoj mrezi? qtek ima bolji ekran od ipaq i eto mozda neki symbian predlog, samo nemojte odgovore dodaj jos neki dinar pa... znam da neke symbian nokie koci pregled slika, pesama pa valjda su ovi malo bolji? koja je max podrzana velicina kartice? ako mu je mala interna memorija mogu li se drugi programi instalirati na kartici? nemam iskustva sa smarttelefonima...
[ misadjole @ 13.02.2010. 21:28 ] @
http://www.gsmarena.com/compar...dPhone1=1900&idPhone2=1253
[ Dejan Lozanovic @ 15.02.2010. 01:03 ] @
Citat:
InSaneGame: Svaki ima svoje prednosti i mane, ali što mislite koji je najbolji? Cijena i dostupnost mi nisu prepreka, jedino to što se ne mogu odlučiti kojega da kupim. Ako vam išta znači, trenutno imam iPhone. Napomenuo bih da bi me svaki od njih zadovoljio...
1. HTC HD2
2. Motorola Droid
3. SE Xperia x10


Ja bi se opredelio za 2. pre svega motorola gura "cist" android, SE je pravio modifikacije ala HTC na njihov ui, motorola vec radi sa android 2.0.1 uskoro ce 2.1 , dok je SE na androidu 1.6. Opet uzeo bih android telefon broj apikacija je svakog dana sve veci i veci.
[ Mixi7650 @ 15.02.2010. 10:04 ] @
Citat:
misadjole: vredi li 70 evrica ipaq 514 ili qtek 8310? koliko su zahvalni ovi tel, mislim da li koci wm6 na njima i pregled office dokumenata i wifi u nekoj kucnoj mrezi? qtek ima bolji ekran od ipaq i eto mozda neki symbian predlog, samo nemojte odgovore dodaj jos neki dinar pa... znam da neke symbian nokie koci pregled slika, pesama pa valjda su ovi malo bolji? koja je max podrzana velicina kartice? ako mu je mala interna memorija mogu li se drugi programi instalirati na kartici? nemam iskustva sa smarttelefonima...


Za te novce teško da ćeš naći dobar Symbian sa wifi. Ako moraš da biraš biraj Qtek (čitaj HTC).

Citat:
Dejan Lozanovic: Ja bi se opredelio za 2. pre svega motorola gura "cist" android, SE je pravio modifikacije ala HTC na njihov ui, motorola vec radi sa android 2.0.1 uskoro ce 2.1 , dok je SE na androidu 1.6. Opet uzeo bih android telefon broj apikacija je svakog dana sve veci i veci.


Milestone u svakom slučaju. Mana zajednička za sva tri modela je ta što su nepraktični za nošenje, koštaju kao nettop sa 3g modemom a nisu mnogo kompaktniji. Mada neko voli da vuče dasku ili ciglu sa sobom. Stvar ukusa i potreba.
[ Dejan Lozanovic @ 15.02.2010. 10:35 ] @
Citat:
Mixi7650: Milestone u svakom slučaju. Mana zajednička za sva tri modela je ta što su nepraktični za nošenje, koštaju kao nettop sa 3g modemom a nisu mnogo kompaktniji. Mada neko voli da vuče dasku ili ciglu sa sobom. Stvar ukusa i potreba.


Sta znam ranije sam imao Nokia E51, pa sam naprvio mali izlet sa HTC Tattoo ,i evo zadovoljan vlasnik milestona. Generalno telefon nije mnogo veci nego e51, a kad pogledam da je skoro cela povrsina display za telefon je mozda prenapucano, ali na njemu bez problema mogu da pogledam i neki film :) s obzirom na rezoluciju. I generalno i dalje mislim da nema nista bez hardverske tastature :)

[ Mixi7650 @ 15.02.2010. 10:52 ] @
Zato sam i preporučio motorolu. ako već vuče ciglu sa sobom onda bar da uživa u androidu sa tastaturom. Android ma koliko ličio na iPhone OS ipak je složeniji i pun potencijal pokazuje sa hardverskom tastaturom. iPhone OS nije slučajno uprošćen dao maksimuma. Nije lako koristiti ekran na dodir u svakodnevnoj gužvi i žurbi.
[ KizaBG @ 17.02.2010. 21:11 ] @
Pozdrav svima,

hteo bih da kupim mobilni koji moze

1. da prekontrolise sadrzaj mailova na vise ISP's . Tj. na kome mogu da procitam mailove sa: Yahoo-a, eunet, sezama, sbb-a itd
2. da otvara Word, Excell, PDF dokumenta
3. da ima Wi-Fi

e sada, hteo sam da kupim Nokia E71, ali sam skoro radio malo sa tim telefonom, i nesto su me odbila ona mnogo sitni dugmici.

vidim da je izasla i Nokija E72 .. cini mi se da su dugmici nesto krupniji.

a druga me ubedjuje da kupim Nokia 5800. Jeste da je 5800 muzicki tel. ali ima Symbian OS, i kaze da sve sto mogu na E71 ili E72, mogu i na ovoj 5800, s' stim sto Nokija 5800 ima olovku (pa je lakse kucanje poruka) a ima i veci display i lakse se radi sa njom, nego sa prethodna 2.

Sta bi mi vi savetovali ?

ili mozda neki treci telefon :)

napomena: telefon planiram da kupim preko MTS paketa, pa mi je zato izbor donekle suzen tj. ove Nokije se prodaju za 12 - 16.000 dinara, sto je mnogo povoljnije nego bez paketa. Tako da, voleo bih i ja da ima HTC da se kupi, ali obzirom da nema, onda samo neka od ovih Nokija dolazi u obzir.

hvala unapred za savet !!
[ ventura @ 17.02.2010. 21:21 ] @
BlackBerry?

Ja kao njegovu jedinu manu vidim to što ne može da prikazuje fotografije unutar PDF fajlova, a sve drugo je ok..
[ Mixi7650 @ 17.02.2010. 22:05 ] @
Bilo koji Symbian sa podrškom za wifi ispunjava ove oslove koje si naveo. Ono što može da bude problem je podrška za naša slova. Bitno je, barem meni, da ako već pišem poslovni email u njemu koristim naša slova. Dakle Symbian sa srpskim jezikom i ako je querty tastatura, onda sa našim slovima. Nisam siguran da li BlackBerry ima podršku za unicode? Druga bitna stvar je paket uz koji ide telefon u telekomu. Totalno je razočarenje da se prenos podataka tarifira posebno, ma koji paket uzeo. To znači da ako stalno razmenjuješ poštu , imaš ekstra trošak za prenos podataka. Treba tu dobro izračunati srazmerno količini podataka koje bi mesečno potrošio, da li je bolje uzeti recimo E72 uz Bell400 za 16300 ili Neki BlackBerry uz neku tarifu i BIS tarifni dodatak.
[ KizaBG @ 17.02.2010. 22:18 ] @
@ventura: hvala za predlog, ali mi je BlackBerry preskup. uz moj tarifni paket, Fresh 1000, ja bih za najslabiji BlackBerry morao da dam 30.000 din. to mi je mnogo.
A plus, sto mora jos mesecno da se placa nadoknada na koriscenje, koja se jos povecava sa povecanjem poste. Jednom recju, to je dranje.

Ova Nokia 5800 se reklamira kao muzicki tel, ali ima jako dobar display, tj. super rezoluciju, nesto kao , 600 x 400 (zaboravih) sa cime vec moze da se lepo citaju mailovi, i da se pristupa nekim jednostavnim web aplikacijama. To je ono sto me najvise privlaci kod ove Nokije.

inace bih uzeo E72 ... uz moj paket (Fresh 1000) moze da se nadje za 16.000 dinara.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 17.02.2010. 22:43 ] @
Citat:
KizaBG
s' stim sto Nokija 5800 ima olovku (pa je lakse kucanje poruka)


Ukoliko nisi radio do sada mnogo sa olovčicom, pa znaš iz iskustva da ti je kucanje pomoću nje lakše nego tradicionalno, onda ti neće biti brže. Hardwerska qwerty tastatura je nezamenljiva kad je kucanje u pitanju. Pa onda neka onscreen, pa tek onda kuckanje olovčicom.
Da ne bude da se nadaš previše, pa se razočaraš.
[ Catch 22 @ 18.02.2010. 01:34 ] @
^ Na Nokia telefonima podrška za "predictive text" (T9) odlično funkcioniše, uključiv i naša slova, ako je instalirana i podrška za srpski.
Privikavanje ide vrlo brzo i vrlo uspešno zamenjuje nedostatak QWERTY(Z) tastature, posebno što u tom slučaju imaš tastere normalne veličine.
[ Mixi7650 @ 18.02.2010. 06:53 ] @
Da korisna funkcija ali samo ako pišeš email. Kad pišeš sms naša slova
pretvaraju poruku u unicode sa samo 70 karaktera umesto regularnih
160. Jedna standardna sms poruka košta tada tri puta više!
[ Catch 22 @ 18.02.2010. 07:39 ] @
^ LOL!
1. SMS = "SHORT Message Service"
2. Nokia telefoni imaju posebnu opciju u postavkama za SMS
Character Encoding:
-Full support
-Reduced support
Stavka "Reduced support" bi trebalo da pomaže u navedenom slučaju (UTF-16)

PS
Dupli pritisak na [#] čini čuda!

Citat:
Larger content (Concatenated SMS, multipart or segmented SMS or "long sms") can be sent using multiple messages, in which case each message will start with a user data header (UDH) containing segmentation information. Since UDH is inside the payload, the number of characters per segment is lower: 153 for 7-bit encoding, 133 for 8-bit encoding and 67 for 16-bit encoding. The receiving handset is then responsible for reassembling the message and presenting it to the user as one long message. While the standard theoretically permits up to 255 segments, 6 to 8 segment messages are the practical maximum, and long messages are often billed as equivalent to multiple SMS messages.
[ Mixi7650 @ 18.02.2010. 07:51 ] @
>

U pravu si :) Upravo sam probao i radi. Normalno primalac sms-a ne
vidi nasa slova. Ne koristim T9 jer imam srpsku qwertz tastaturu ali
za telefone sa numeričkom tastaturom ili qwerty (us) ovo je ekstra
funkcija.
[ Suns @ 18.02.2010. 11:44 ] @
Ja imam trenutno Nokia E72 pre nje sam 2 godine imao E71.

Na ovoj nokiji imaš naša slova po default-u, dakle ŠĐŽĆČ isto tako ako ti treba možeš instalirati i ćiriličnu verziju bez problema. Moja preporuka je svakako E72 i dugmići nisu veći, čak šta više manji su nego na E71, kada se naviknes na dugmice bice ti lako, ja sada komotno mogu sa pamucnim rukavicama da otkucam poruku sa 2-3 greške

Ukoliko ikada izadje E73 taj će mi biti sledeći telefon.
[ el_bosnevi @ 19.02.2010. 14:01 ] @
Cijenjeni forumaši,
šta odabrati između ova dva telefona ?
HTC Touch pro se može nabaviti za 220€ nov, da li se isplati? Da li je 2,8" ekran dovoljno velik za navigaciju ?
[ Suns @ 19.02.2010. 17:13 ] @
HTC pro 2 uzmi, a ako uzimaš telefon samo zbog navigacije onda bolje nemoj bacati pare na takve gluposti i kupi sebi navigaciju kako treba, dakle Garmin i kraj price.
[ vlad1982 @ 09.03.2010. 18:00 ] @
Uskoro bih hteo da kupim nov mobilni telefon.Izbor je pao na dva modela.Samsung i5700 ili Nokia N86.Molio bih sve za pomoć oko izbora telefona.
[ petarta @ 16.03.2010. 08:31 ] @
Pozdrav za ( -V-O-Y-A-G-E-R- )-a. Kad budem prijatelju hteo da pisem u temu koju ti hoces da stavis poruku onda cu te to i pitati! A ovo sto ti radis je klasicno sviranje.

[Ovu poruku je menjao petarta dana 17.03.2010. u 22:02 GMT+1]
[ SkyM @ 22.03.2010. 03:46 ] @
HTC HD2, HTC HD mini i Nexus One... Sta od toga uzeti? I da li ce biti za ova prva dva modela moguc update na win 7?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.03.2010. 08:42 ] @
Na XDA-developers će ljudi sigurno napraviti ROM za HD2 sa WM7.
A koji uzeti je stvar ukusa i potreba.
[ SkyM @ 23.03.2010. 23:11 ] @
Pa najvise me zanima navigacija iskreno, a i koji je povoljniji model, posto bih ga uzeo na ugovor.. Hvala na odgovoru..
[ Forster @ 26.03.2010. 23:09 ] @
Pozdrav svima,
Ovo je moj prvi post.
SkyM -
HD2 ima najveci ekran i ako ti je za navigaciju uzmi njega, da ne bi buljavio.
HD Mini je nov i mali je po dimenzijama, ako ti je navigacija bitna preskoci. Pre uzmi touch 2 - za manje para dobijes skoro isti telefon.
Nexus one, nije telefon za tebe, Android je jos mlad operativni sistem. Inace telefon je namenjen za surfovanje netom, a ne za navigaciju. Pored toga zvanicnio ga nema u nasoj zemlji, tako da garanciju zaboravi.


A zasto ste svi zapeli za win mobile 7, kad je krsh i baziran je na windows marketplace-u? Osnovna mu je namena da bude operativni sistem Windows phone-u. (predstavljen je ove godine u Barseloni na sajmu)

Cini mi se da update nece biti moguc. Mislim da je microsoft tako objavio.

Inace ja kotristim touch pro 2.


[Ovu poruku je menjao Forster dana 27.03.2010. u 00:25 GMT+1]
[ SkyM @ 26.03.2010. 23:13 ] @
Hvala ti na savjetu, ja sam inace trenutno u Svajcarskoj, nema ga ni ovdje trenutno, ali uskoro ce doci Nexus, tako da za garanciju nije problem..
Vjerovatno cu HD-2 uzet, samo ne znam da li na njega dolazi besplatna mapa?
[ Forster @ 26.03.2010. 23:27 ] @
uz aparat dobijes 15 dana trial Copilot Live navigaciju, ako ti se to ne dopada, instaliras Igo8 ili garmin ...
... A imas i google maps...

KizaBG - Pogledaj HTC touch 2 (ne touch pro2).
[ SkyM @ 26.03.2010. 23:41 ] @
Ja uzimam na ugovor telefon, tako da mi razlika od 60e nije velika.. a vishe mi se svidja HD... Mada, ako ima neki i bolji od ovih a povoljniji,
savjetujte slobodno nisam bash u toku sad sa telefonima kao prije..
[ Forster @ 27.03.2010. 00:18 ] @
Trenutno su HTC i Iphone vrh ponude.

Ja sam ti preneo svoje misljenje - HTC.

Ako ti se svidja HD2, kupuj, neces se pokajati. Ja koristim touch pro 2 - pogledaj i njega, malo je manji od HD2 i meni je udobniji za rukovanje. Inace software je potpuno isti, nema nikakve razlike.
Mana HD2 je njegova velicina - malo je teza manipulacija telefonom jednom rukom.

Najbolja varijanta ti je da odes u radnju pogledas 1, pa 2, pa 3 ... pa tako dok ne odlucis koji je za tebe.

Ovo sto sam napisao o HD2 je moje misljenje i iskustvo. Mozda tebi legne u ruci kako treba...
[ SkyM @ 27.03.2010. 00:23 ] @
Iphone mi se svidja, ali ne svidja mi se po pitanju baterije, to me previse odbija..
Ma da, gledacu sva tri, koji bolje lezi... Sad polovinom aprila dolaze novi modeli, tako da ce
biti u ponudi i legend i desire.. i onda ocekujem solidan pad cijena...
[ naky @ 08.04.2010. 12:33 ] @
Medju nama receno :) najbolji je iphone, ali isto tako ako hoces nesto dobro moze i neki htc. U vipu su sada dosta povoljniji od telekoma (uz uzimanje pretplatnickog paketa).
telekom je digao cene pre neki dan i bas biju po usima. Samo da vidite koliko nas biju po usima pogledajte na chinabuye. com i jos pomislite koliko je jeftinije ako se tamo kupuje.

PS ja sam kupio iphone, a moja devojka htc tattoo :)
pozz
[ w3bl0rd @ 22.04.2010. 09:18 ] @
Znači meni treba mobitel za internet, najbitniji mi je internet, a ostalo sve mi je više manje ne bitno... što preporučate? neka veća rezolucija bi vjerojatno trebala biti da mogu normalno stranice pregledavati, a opet nemam namjere potrošiti puno love za mobitel...
Jedino što ću koristiti i jest pozivi, sms i internet...
[ Jezdimir Lončar @ 07.05.2010. 22:55 ] @
Pozdrav svima.
U velikoj sam dilemi oko kupovine novog mobilnog telefona. Trenutno, izbor je pao na par telefona:
1. HTC TouchPro2
2. HTC Desire
3. Xperia X10
TouchPro2 mi se svidja zbog Qwerty tastature, G-Senzora (igrica, zaboravio sam kako se zove, ona sa kuglicom :)) ) al kamera mu i nije nesta (nema blic ?!).
Desire mi se svidja zbog Android-a, al mu je izuzetno velika mana sto nema prednju kameru (tako da nema video poziva).
Xperia X10 - o ovom tel nisam puno citao, al mi se svidio izgled.
Bio bih zahvalan ako bi neko mogao da mi pomogne oko ovoga.
Takodje, prijatelj je vlasnik TouchPro - koji me je bas odusevio.
Trenutno posjedujem Nokia N95 i Nokia E72.
Telefon koristim za sve iz svasta, od pozivanja i poruka, preko interneta, slusanja muzike i sl.
Ne koristim telefon da "visim" na facebook-u i sl (sto mi je zasmetalo malo kod ovih novijih tel - svi forsiraju neku "integraciju" u te Social Networking mreze).

Telefon bih iskljucivo uzimao u ovako nekoj prodavnici, ne preko operatera.
[ misk0 @ 08.05.2010. 12:02 ] @
Citat:
Jezdimir Lončar:
Desire mi se svidja zbog Android-a, al mu je izuzetno velika mana sto nema prednju kameru (tako da nema video poziva).


Jesi li kad koristio 'video pozive' na drugim telefonima i vidio kako to izgleda?
[ Jezdimir Lončar @ 12.05.2010. 22:48 ] @
Citat:
misk0: Jesi li kad koristio 'video pozive' na drugim telefonima i vidio kako to izgleda?

Jesam, na N95/HTC Touch pro, meni je bilo sve ok, nije da mi je to od nevjerovatno velikog znacaja, ali je u svakom slucaju korisno.
"al mu je izuzetno velika mana sto nema prednju kameru"
Ok, malo sam pretjerao, nije izuzetno velika ali...
U svakom slucaju, sta preporucujes?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 12.05.2010. 22:54 ] @
WM zaobiđi, kako god da okreneš, jer to umiruća platforma u obliku u kome je danas.
Desire bi bila moja preporuka. Posle iPhonea je on prijatna promena, a i tebi sa Nokija će biti :)

Jedino ne računaj na dugovečnu bateriju. Ako isključiš automatsku sinhronizaciju, izgurađe ti 1 dan normalne upotrebe :)
[ ninjaz @ 13.05.2010. 11:36 ] @
^ Kako ti tako malo traje baterija? Meni sa push mailom i 4 servisa koja se sinhronizuju na sat vremena, sa normalnom upotrebom bez problema izgura dan. Video sam da se ljudi zale na bateriju i kod nekih je bio problem sto im je kalendar drzao telefon van standby-a 100% vremena. Kucaj u telefonu *#*#4636#*#* i dobices meni, idi na battery history, i u prvoj stavci izaberi Partial wake usage. Tu ces videti koji servisi su budili telefon iz standby i na koliko dugo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.05.2010. 12:02 ] @
Meni je uključena FB sinhronizacija na svaka 3h (ili na 2, a vreme na 3h) i Wi-Fi mi je stalno uključen, brightness na sredini.. može sada dan :) Samo ja po navici stavljam svaki smartphone naveče na punjenje ili mi je uvek blizu USB kabla i kompjutera :)

Samo mi je Music nešto aktivniji, a sve ostalo je na nekim minimalnim vrednostima :) To je since unplugged, a kad izaberem Total in all time ili since last boot dobijem da je sam sistem bio najaktivniji, pa kalendar, pa player, ali opet sve u nekim granicama očekivanost.
[ Mobtel @ 08.07.2010. 21:53 ] @
POsto je sad na mts aktuelan izmedju ostalih touch 2 jel ima neko nekih iskustava sa ovim telefonom,,,ja sam se skroz isprimao da ga uzmem(naravno za kesh,ne kod mts)
ima ga za 200 eu nov
[ missdavidvilla @ 09.07.2010. 08:59 ] @
Pozdrav!

Prije nekoliko dana sam čitala, da se pojavio novi sony ericsson x10 mini pro. O čemu se razlikuje od xdesetke? Jel je bolji od HTC Desire? Kojeg vredi kupiti?
[ playboybunny @ 09.07.2010. 10:02 ] @
Cao!
Jas sam imala mogucnost isprobati sony ericsson x10 mini pro! Meni se pravo sdidja!! :) Bas slatko izgleda, malisan je, moze ti svugdje stati i u najmenjem dzepu ;). Toliko sam saznala o njemu de ja sad x 10 mini najmanji telefon na svetu koji ima Android operacijski sustav!!! A sto mi se najvise svidjelo to je TIMESCAPE funkcija. Ovom funkcijom su ujedinili svu komunikaciju: poziv, poruke, e-mail, twitter i facebook!!
Ako imas mogucnost moras isprobati, pravo je super mobic! :)
[ Satatatara @ 09.07.2010. 10:22 ] @
Mislim da je ovo prvi praktican mobilni koji ima sve standardne funkcije smartphona u sebi.
Razmisljao sam i oko X desetke, ali je malo veci... ovaj bolje stoji u ruci :)

Nasao sam na netu jedan link gde pokazuje kako radi mob:

http://www.xperiaxten.com/index.php?pmLang=hr
[ shlihtara @ 15.07.2010. 09:09 ] @
Po meni ovaj Xperia mini/pro nije toliko los, simpa mi je i iima sve funkcije koje ja trebam.
Jeste da mu je display malo manji ali meni to i nije od velike vaznosti...barem i manje trosi baterije zbog toga :D

Sad samo da se pojavi kod nas...i mislim da ga kupujem :)
[ djurkash @ 15.07.2010. 21:04 ] @
Slučajno brljah po ES-u (ono malo slobodnog vremena za forume sam trošio na XDA, i skroz sam zaboravio na ES...nepravedno, naravno :-)), te naiđoh na temu koju sam započeo, pa da dodam neka svoja zapažanja...

Elem, koristim HD2 već 8 meseci, i zaista do sada bolji fon nisam koristio...Takođe imam i palm pre čisto da malo osetim web os...Apple izbegavam u širokom luku...Žena ima tattoo-a koji sam rutovao, i uz galaxy od prijatelja koji takođe sređujem, ta dva fona čine moje android znanje i iskustvo....Blackberry sam probao i video da nije za mene...

Naravno, jedva čekam potpuno funkcionalan android rom za HD2 a posebno ako uspeju u tome da se android direktno startuje iz flash memorije (kao u slučaju htc touch-a), to će dati skroz "novi život" HD2, a moguće i da će značajno uticati na veću prodaju istog...

Sad, interesuje me da li neko ima Galaxy S, i kakva su iskustva?
[ nindza@ @ 02.08.2010. 18:38 ] @


Kakvo vam je iskustvo sa ovim zanimljivom cudom, koje staje u dzep ?

Kakvi su utisci za ovaj telefon? Funkcionalnst, dizajn, cena?

HTC Desire vs. Wave vs. iPhone 3GS / 4 ?

Hvala puno.

PS. Nadam da ce ovde biti raspolozenih da podele misljenja sa ostalima.

[ ninjaz @ 02.08.2010. 20:36 ] @
Nisam probao telefon, ali nesto ne verujem da BadaOS moze da parira Androidu i iOS-u. Mozda za koju godinu...
[ sparta480bc @ 12.08.2010. 12:07 ] @
Moj savet: HTC + Android! bolje kombinacije nema (ali naravno to je samo moje misljenje)
[ sparta480bc @ 12.08.2010. 14:47 ] @
Mobtel: Kupuj!
[ ac1bd4 @ 01.09.2010. 13:04 ] @
Rešio sam da zamenim moj stari telefon i u uži izbor su mi ušli samo telefoni sa Android platformom. Žao mi je što taj telefon neće biti Nokia ali dosta mi je više Simbijana, ništa se na njemu nije promenilo godinama, a Maemo imam samo na Internet tabletima. U ponudi mi je još Windows Mobile ali mi se ne sviđa njegov korisnički interfejs. Na kraju krajeva Android će biti zanimljiv za eksperimentisanje. S obzirom na to da nemam baš 0,5k€ jedini izbor mi je HTC Wildfire ali me muči jedna jako bitna stvar - displej. Kako su mogli tako očajan displej da stave na taj telefon? Je l ima neko ovaj telefon, kakva je podrška kada su aplikacije u pitanju? Vidim da od GPS navigacije nema ni reči na tako maloj rezoluciji. Šta mislite je l vredan kupovine ili da sačekam neki drugi model malo bolje izbaždaren? Eto npr HTC Aria bi bio sasvim ok samo kada bi ga bilo kod nas. Tako za 306€ koliko ga cene kod nas totalno razočarenje. Imaš sve ali nemaš ništa. Da se ja ipak vratim na Nokiju?
[ djurkash @ 01.09.2010. 13:37 ] @
Koristio sam ženin tattoo, i na 2,9 inča ekranu je moguče koristiti navigaciju uz odgovarajući držač, a kamoli na 3,2 inča. Rezolucija nije toliki problem, kao što misliš...
Prema tome uzimaj fon, dobar je...mada bih ti ja preporučio možda i5700 pre nego wildfire zbog veće rezolucije, jačeg procesora (ima manje ram-a doduše), sad vidi oko cene. Ja sam ženi uzeo i5700 nov-novcijat za 130eur. Znam da me ukenj..., ali naleti se kad imaš pare...
[ ac1bd4 @ 01.09.2010. 14:26 ] @
Nije problem navigacija kada bi postojao softver koji radi sa tako malom rezolucijom kao što je 240x320, a da nije Google Maps. Ne volim predrasude ali Samsung bih zaobišao ako bih mogao, a navijam za HTC jer mi se čini da je najzastupljeniji kada je u pitanju modovanje softvera što će mi biti jedna od glavnih zanimacija.
[ djurkash @ 01.09.2010. 14:37 ] @
Ndrive izgleda odlično na toj rezoluciji...
[ boxxter @ 01.09.2010. 15:55 ] @
Citat:
ac1bd4: Nije problem navigacija kada bi postojao softver koji radi sa tako malom rezolucijom kao što je 240x320


Moze da se edituje data.gro za iGo i da se prilagodi razlicitim rezolucijama.

[Ovu poruku je menjao boxxter dana 01.09.2010. u 17:07 GMT+1]
[ ac1bd4 @ 01.09.2010. 23:29 ] @
Skontao sam da bih naterao iGo da radi sa njim, možda uz neke male greške ali bih ga naterao samo to mi još više pokazuje da ne očekujem podršku za tu rezoluciju ekrana. Uzgred čini mi se da se telefon jako loše prodaje... Arrrr, a oduševio sam se kada sam ga uzeo u ruku, da sam tada imao pare uzeo bih ga, a sada kada razmislim malo baš su ga us**li. Ne treba mi ni 16k boja ni 5Mpix kamera ni 384MB RAMa, sve bih to prepolovio za duplo veću rezoluciju.
[ Vic @ 02.09.2010. 08:59 ] @
HTC Touch 2 ima istu rezoluciju, pa na njemu bez problema radi i Garmin i Igo.
[ djurkash @ 02.09.2010. 09:02 ] @
Ali nije android...
[ Sc0rp10 @ 02.09.2010. 13:15 ] @
@ac1bd4

HTC Hero?
[ djurkash @ 02.09.2010. 14:11 ] @
Hero je i dalje odličan fon, iako je prošlo više od gosinu dana od kada se pojavio. Ako je dobra cena (ispod 200, recimo ), uzimaj...
[ ac1bd4 @ 02.09.2010. 15:03 ] @
Hm, izgleda će biti HTC Hero. Nije mi samo jasno je l izašao Android 2.1 za njega? Vidim da za verziju za Sprintel jeste ali čini mi se da za ostale nije.
[ Sc0rp10 @ 02.09.2010. 15:52 ] @
Jeste, mada imas dosta custom ROM-ova koji da bolji od oficijalnog.
[ mishkom @ 02.10.2010. 14:52 ] @
Moj izbor se sveo na E52 i E72. Sta je bolja solucija. Tel navise koristim za pricu i sms. Kamera manje vise, tu je da posluzi, ali ne da pravim umetnicke fotografije. Mnogo mi je bitniji GPS.
[ pajaja @ 02.10.2010. 15:14 ] @
Ako ti razlika u ceni nije bitna, E72 ima qwerty tastaturu za sms, manje trosi baterije i ima bolju kameru.
[ mishkom @ 03.10.2010. 13:31 ] @
Hvala ti puno, cena nije presudna, posto tel uzimam na pretplatu. E 52 mi je nekako prostiji i jednostavniji, medjutim verujem da je qwerty bolji za sms, koji bas dosta koristim, moj tata ima blackbarry i kaze da se mnogo lakse koristi, samo je potrebno malo navikavanja, nikada nisam ranije koristio qwery osim na racunaru. Mislim da cu zabrati e72
[ srdjee @ 03.10.2010. 13:50 ] @
Baci pogled na E5, novi model, razlika u odnosu na E72 je ekran i "trackball", a cena i do 100e niza

http://www.gsmarena.com/compar...dPhone1=3198&idPhone2=2831
[ mishkom @ 04.10.2010. 16:16 ] @
Ne svidja mi se na oko E5, najverovatnije ce biti e72, mozda i 75 ili 6700... hvala
[ mishkom @ 06.10.2010. 15:58 ] @
Moram opet da dosadjujem, i dalje razmisljam o kupovini telefona, znam da ne zelim touchscreen, pozeljno nokia, moze qwerty..

Mada ja dosta poruka kucam, a numericka tastatura je laksa za slepo kucanje, u kolima npr.

6700mi se svidja i savrseno odgovara, medjutim tej telefon nije symbian, vec ima fabricki software, za tim odmah postavljam pitanje da li na taj telefon moze garmin? Verovatno ne, u tom slucaju tel odpada, a bas mi se svidja i najpovoljnij je oko 180e

Treba mi GPS, nikada nisam imao tel sa gps-om, a pozeljno je, mada nije neophodno da ima wi-fi, ostale funkcije su nebitne

Preostaje mi samo E72, jel ima jos nesto u tom cenovnom rangu, e72 me kosta 265e, a da je bolje od pomenutog? I odgovorite mi molim vas da li moze garmin na 6700, ako moze, problem sam resio
[ JSN @ 28.10.2010. 23:02 ] @
Ne moze Garmin na fabricki softver... ni na jedan model... znaci samo na Symbian... tako da ti preostaje e72

ne znam sto se dvoumis uopste... e72 je perfetkan telefon za ono sto ti kazes da ti treba...
a i koristices i wifi verovatno... a i jos neke sitnice...tako da nemoj da se dvoumis uopste...

posle 2-3 dana ces se navici i biti srecan sto si odabrao... ili ces odabrati nesto drugo
[ maksvel @ 05.11.2010. 19:21 ] @
Merkam ASUS-ove modele. Kakva su iskustva? Vidim da su uglavnom sa Windows Mobile.
Neka preporuka?
[ maksvel @ 12.11.2010. 17:55 ] @
Šta ću, moram da ponovo pišem :\
LM, odustao sam od ASUS-a. Razmatram HTC Wildfire, Touch2, a možda naleti i neki iPhone???
Kakvi su Acer-ovi smartphone?
Evo, da totalno rasplinem, otkud je ovaj telefon tako jevtin?? Ispod 200 jura
Dajte neki info, red bi bio
[ Machiavelli... @ 16.11.2010. 03:28 ] @
Ja se jos uvek dvoumim koji telefon da uzmem Galaxy S ili Iphone. Galaxy S (u bilo kojoj varijanti) ima problema sa GPS risiverom. Samsung je izbacio fix, koji nista nije popravio. Gotovo svi Galaxy S telefoni sto se prodaju u USA imaju (izgleda hardware) problem sa GPS-om.

Ja sam imao G1 i uzeo bi opet Android telefon. Ukoliko GPS zaista ne radi, ne pada mi na pamet da ga uzimam.
[ djurkash @ 16.11.2010. 06:06 ] @
Citat:
Machiavelli...: Ja se jos uvek dvoumim koji telefon da uzmem Galaxy S ili Iphone. Galaxy S (u bilo kojoj varijanti) ima problema sa GPS risiverom. Samsung je izbacio fix, koji nista nije popravio. Gotovo svi Galaxy S telefoni sto se prodaju u USA imaju (izgleda hardware) problem sa GPS-om.

Ja sam imao G1 i uzeo bi opet Android telefon. Ukoliko GPS zaista ne radi, ne pada mi na pamet da ga uzimam.

Problem sa gps-om nije uošte toliki, i malo je preuveličan. Ukoliko češ se igrati sa fonom (menjati rom-ove) fix postoji, ja recimo koristim neoficijelni jpa 2.2 rom, i nemam problema sa gps-om. Koristim iGO 800x480 (ne motonav)...
[ dragancesu @ 16.11.2010. 07:26 ] @
Malo odlazim od teme

Kako se u ovo uklapa nokia 5800? Znam da nije android ali je vise nego pristojan za te pare. Imam taj telefon, ali nemam iskustva sa android telefonom pa ne mogu da uporedjujem ali vidim (gledajuci potpis) da su neki imali iskustva i ta njim.

Mozete reci babe i zabe, ali bi voleo da mi neko kaze koji su utisci alo je probao oba.

p.s. ili obrisite ako sam mnogo promasio temu

[ djurkash @ 16.11.2010. 08:17 ] @
Koristio sam ga, a koristi ga i moja sestra još uvek.

Recimo da razlika između njega i androida odgovara razlici između DOS-a i WIN7

Ako neko misli da sam preterao, izvinjavam se, ali je to moje mišljenje...
[ cubrovic @ 16.11.2010. 09:13 ] @
Citat:
djurkash
Recimo da razlika između njega i androida odgovara razlici između DOS-a i WIN7

Ako neko misli da sam preterao, izvinjavam se, ali je to moje mišljenje...


Preterao si Mozda ko Win Me i Win 7

5800 je bio zanimljiv telefon kad se pojavio davno u preandroid svetu
Prvi Nokia touchsreen koji je doduse vise sluzio kao test model pre nego sto izbace N97 sa ts-om par meseci kasnije nego sto je bio zamisljen.
Kupiti ga onda i ne menjati ga ako vam treba samo muzika i gps pre svega je ok.
Kupiti ga danas kada moze za te pare da se dobije daleko vise kupovinom android telefona je greska.

IPhone ne bi da komentarisem. To je druga filozofija za drugi tip kupaca. I mnoge stvari su dobre kod njega nije sporno ali to nikako nije moj cup of caj
[ inobradovic @ 17.11.2010. 17:11 ] @
pitanje glasi koji telefon kupiti bitni parametri su

1. kamera (sto bolja)
2. wi fi
3. tezina ( sto laksi)
4. ekran (kvalitetan i da bude veci zbog interneta)
5. navigacija

telefon imam nameru da kupim oko nove godine, ali ako slucajno izlazi neki model koji je vredan sacekati mesec- dva i to je ok
[ calexx @ 18.11.2010. 08:51 ] @
Ovde se obično gledaju bolji i pametniji modeli ali mene trenutno zanima nešto jeftinije ... vidim da mts nudi nekakav Huawei android telefon, uz paket mix750 se doplaćuje 1999 dinara što mi ne deluje preterano. Skoro sam uzeo mali HTC pa mi nije potrebno nešto ekstra a pošto su mi odavno svi ugovori kod mts-a istekli, malo mi bzvz da ne iskoristim neku priliku i uzmem bilo koji novi telefon. Gledao sam i one malo bolje ali bi trebalo da doplatim 6k+ a niti sam pri parama niti mi je toliko potrebno pa mi je ova jeftina varijanta nekako interesantna. Ili to ili da uzmem neki baš jednostavan i ne-smart telefon ili da čekam?
[ bakara @ 19.11.2010. 20:23 ] @
@inobradovic

uzmi neku nokiju E ili N serije i dobices sve sto si naveo.
[ mjerkov @ 20.11.2010. 09:13 ] @
Definitvno ti preporučujem neki HTC model, jer nema puno reklamacija, na Android marketu možeš naći sve aplikacije koje ti trebaju, a i cena je prihvatljiva (jeftiniji modeli). Imaš na http://www.htcshop.rs sve specifikacije pa baci pogled
[ Ognjen_Kop @ 22.11.2010. 17:25 ] @
Isplati li se uzeti HTC Wildfire?

Meni izgleda potpuno ok, samo ne znam koliko je losa ta rezolucija. Bice mi to prvi smartphone i jos ne znam sta cu sve raditi sa njim, mada sumnjam da cu da se bakcem 3d igrama i slicnim, gdje niska rezolucija ubija najvise.

Kakvo je citanje dokumenata i browsing pri toj rezoluciji?
[ Miroslav Cvejić @ 22.11.2010. 17:30 ] @
Problem male rezolucije je što i neke normalne (ne igre) aplikacije ne vidiš na marketu.
[ Ognjen_Kop @ 22.11.2010. 17:49 ] @
Je li mnogo takvih aplikacija, koje se ne vide?
[ calexx @ 22.11.2010. 19:04 ] @
Šta znam, ja obično uzimam telefon koji može da radi još nešto a ne mali komp koji ume i da telefonira. ;) Možda negde (market sajt?) može da se vidi šta konkretno ne radi ali sam ja nekako odlučio da ne planiram da uzmem telefon sa doplatom od 200-300€ da bi mi radile neke, ne znam koje, ekstra aplikacije. E sad, ako je u pitanju nešto dobro i važno bez čega je telefon takoreći beskoristan, onda sam baš pogrešio što sam uzeo Wildfire.
Može li neko sa dobrim HTC telefonom da navede par takvih aplikacija?
[ Ognjen_Kop @ 22.11.2010. 23:50 ] @
Izgleda da je broj takvih aplikacija poprilicno ozbiljan, jer ljudi se dosta zale po forumima. Skype je jedna od poznatijih aplikacija koja nije podrzana za Wildfire, ali ne znam koliko je to kome bitno. Naravno, 3D igara nedostaje tona...

[ calexx @ 23.11.2010. 00:26 ] @
Ne koristim Skype ali sam ga sad probao, instalirao se i pitao za ime/password. Ne znam da li bi radio ali mislim da ne bi ni smeo da se instalira ako neće da radi. Naravno, 3D igre a i ostale me ne zanimaju, valjda za to postoje posebne igračke ali se osećam nekako prerastao da se igram, naročito na telefonu. ;)
[ Ognjen_Kop @ 23.11.2010. 00:55 ] @
Onda bi trebalo da radi... Mozda ovi nisu mogli Skype iz nekih drugih razloga. A sto se tice igara, ni meni nisu bitne, mozda da ubijem malo vremena kad se smorim negdje na pustom ostrvu, a inace ih ne uzimam kao kriterij za odabir telefon-a :-)

Dakle, Wildfire je solidan uredjaj i ta rezolucija nije toliki bauk, kada se oduzme ovaj manjak aplikacija?

Kako sad gledam, bitno mie je da uredjaj fino fukcionise kao telefon, da je tastatura pristojna, da mogu da citam dokumente, malo browsing, kalendar, zabiljeske i multimedija.. Dosta za pocetak xD

A kako sam primjetio iz tone pregledanih klipova na youtube, poprilicno glatko sve ide, kada se uzme u obzir kakav procesor ima!
[ popusicko @ 23.11.2010. 07:42 ] @
Divlja vatra je skroz ok fon i ne razmisljaj o manama.Sve sam uspeo da instaliram sto sam pokusao i sta mi je trebalo.Dosta je brz i jednostavno za net ,slusanje muzike pa cak i gledanje filmova i youtuba je savrsen.Ekran je ok i zaista nije potrebna veca rezolucija.Sto je jos najvaznije dovoljno je brz i komforan za telefoniranje.
Moja gospodja je odusevljena sa belim wildfire-om iako joj nije prvi smart phone.
Za mene licno izbor je Desire-Z.
[ inobradovic @ 23.11.2010. 22:10 ] @
sta predlazete da zameni moj trenutni samsung s8000 jet ?
[ Ognjen_Kop @ 23.11.2010. 22:28 ] @
Bice da ces trebati reci malo vise o tome sta zelis od telefona, koliki budzet ti je na raspologanju i slicno, ako zelis bilo kakav koristan prijedlog :-)
[ inobradovic @ 24.11.2010. 11:53 ] @
Citat:
inobradovic: sta predlazete da zameni moj trenutni samsung s8000 jet ?


Citat:
Ognjen_Kop: Bice da ces trebati reci malo vise o tome sta zelis od telefona, koliki budzet ti je na raspologanju i slicno, ako zelis bilo kakav koristan prijedlog :-)


1. kamera (sto bolja)
2. wi fi
3. tezina ( sto laksi)
4. ekran (kvalitetan i da bude veci zbog interneta)
5. navigacija

nebih iphone 4 i x10, budzet nije problem
[ djurkash @ 24.11.2010. 12:06 ] @
SAMSUNG GALAXY S

1. Kamera je jedna od najboljin na smartphonovima, sem što nema blic.
2. WiFi radi perfektno.
3. Težina 119gr (radi poređenja tvoj jet ima 110 gr, iphone 4 ima 137gr , a X10 135 gr)
4. Ovde je suvišno bilo šta reći, sem da je najbolji od najboljih, numero uno, tačka.
5. Ima ih koji kukaju na navigaciju, a ja lično nemam problem, mislim da je to problem u glavama drugih ljudi, što ih mrzi da se malo pomuče i ubace noviji softver, i određen lagfix.

Telefon se izuzetno dobro prodaje, što kao dobru stranu ima veliku podršku od strane programera...

Apsolutno preporučujem...
[ tokajac @ 24.11.2010. 19:01 ] @
Cao,


Sta predlazete od ovih modela?
1) HTC WildFire
2) Sony-Ericsson Xperia X10 mini
3) LG Optimus One
4) Sony-Ericsson X10 mini pro

Najvaznije je koriscenje GPS navigacije u Srbiji i okolnim drzavama


Pozdrav!
[ Ognjen_Kop @ 26.11.2010. 20:56 ] @
Danas sam diskutovao sa drugarom o ovome i nismo uspjeli da se slozimo koji je bolji od ova 2 telefona. Specifikacije su tu negdje,kao i cijena, ali me interesuje koji ima prednost u praksi...xD

Vaše mišljenje?
[ the_golub @ 27.01.2011. 16:58 ] @
Molim sve forumase dobre volje da mi pomognu u izboru izmedju ova dva modela, kupujem mobilni za vecu sumu novca koji necu sigurno menjati duzi vremenski period, tako da ako ima neko ko je koristio jedan od ova dva modela neka se oglasi i da mi savet. Unapred veoma zahvalan!!!
[ milosh76 @ 10.02.2011. 16:02 ] @
nisi pomenuo koja 2 telefona, ali ...
Citat:
djurkash: SAMSUNG GALAXY S

1. Kamera je jedna od najboljin na smartphonovima, sem što nema blic.
2. WiFi radi perfektno.
3. Težina 119gr (radi poređenja tvoj jet ima 110 gr, iphone 4 ima 137gr , a X10 135 gr)
4. Ovde je suvišno bilo šta reći, sem da je najbolji od najboljih, numero uno, tačka.
5. Ima ih koji kukaju na navigaciju, a ja lično nemam problem, mislim da je to problem u glavama drugih ljudi, što ih mrzi da se malo pomuče i ubace noviji softver, i određen lagfix.

Telefon se izuzetno dobro prodaje, što kao dobru stranu ima veliku podršku od strane programera...

Apsolutno preporučujem...


evo ti dobar predlog.
[ S A J A @ 10.02.2011. 19:57 ] @
Ja imam Galaxy S već par meseci prezadovoljan sam. Ima ubedljivo najbolji ekran koji postoji. GPS radi odlično, softver je iGO. Čuo sam da neki koriste u NDrive ali njega nisam probao. Kad se instalira Lagfix telefon prosto poleti. Video je HD rezolucije i odlično izgleda na računaru. Mane su što nema blic i što nema neke eksterne diode koje bi pokazivale da postoji proputeni poziv/poruka.
[ maleksa @ 15.03.2011. 21:34 ] @
Da li ima neko iskustva kako se krecu cene mobilnih telefona na Tajvanu? Recimo HTC-ova.

Idem u Taipei u aprilu pa bi malo pronjuskao po njihovim radnjama. Da li ima neko neki tajvanski sajt? Da li je moguce uzeti tax free pa da se podigne novac na aerodromu?

Svaki savet je dobro dosao.

Pozdrav!
[ Stijak @ 28.05.2011. 11:51 ] @
Vidim ovdje neki kažu da na Wildfire ne može Skype zbog male rezolucije...

Ja imam Samsung galaxy mini iste rezolucije (320x240) i Skype super radi... Zapravo - još nisam našao aplikaciju koju ne mogu instalirati - sa izuzetkom najnovije google maps (imam verziju 4.x, al ne mogu skinuti 5.4 - al mislim da je to nešto regionalno blokirano)...

Igre me zanimaju i uopšte ne znam zašto će nekome skuplji android telefoni... Ok - nemam flash jer je procesor preslab za to - ali ionako uz youtube aplikaciju - šta će mi... I ova rezolucija je dovoljna da vidim sitna slova sve dok me oči ne počnu izdavati ne zbog rezolucije nego zbog male veličine...
[ ProSnookerPlayer @ 31.05.2011. 15:22 ] @
Koji telefon je najbolji do 170 $ pozeljno je da ima android kupio bi na ebay
[ coa86 @ 14.06.2011. 19:40 ] @
Dvoumim se oko 3 smartphone-a, pa vas molim za iskustva i preporuke.
u pitanju su:
HTC Mozart
HTC HD7
LG P990

Najvise me interesuje razlika izmedju windows 7 i androida. Imam tablet sa android os, i jako sam zadovoljan kako funkcionira android a sa windows 7 se nisam jos susreo. Vidim da je velika razlika od windowsa 6 koji sam nekada koristio. Takodje me zanima i igranje igara. Hvala unaprijed
[ Stijak @ 15.06.2011. 03:17 ] @
Za mene android All the way... Nisam probao W7, pa možda bi bilo bolje da se javi i neko ko je probao oba...

Ali mislim da i statistike nešto govore i da iz toga ponešto možeš zaključiti... Ako se ne varam - W7 po najnovijim podacima koristi svega oko 1.6 posto smartphone korisnika, što je malo i kada se uzme u obzir da postoji nešto oko 7-8 mjeseci... Dok se android bliži cifri od 40% - to znači dve stvari - ljudi biraju Android sa razlogom i Win ne izaziva bum kakvom se Microsoft nadao - još da vidimo da li će nokia nešto da promjeni... I gdje je više korisnika - tu je i više onih koji razvijaju aplikacije za te korisnike...

A pročitaj i nekoliko prikaza... Meni ne bi padalo na pamet da kupujem telefon koji ne podržava kopiranje i lepljenje ili puni multitasking (W7 ga podržava samo za sistemske aplikacije tipa muzičkog plejera)...
[ Ratar @ 19.06.2011. 15:40 ] @
Zdravo svima. Ovih dana treba da mi stigne HTC Inspire 4G. Posto nikada do sada nisam imao neki takav telefon (smartphone), voleo bih da mi neko da svoje misljenje o ovom telefonu i neke linkove da me uputi malo kako da lakse koristim taj telefon. Gledao sam malo po netu i cini mi se da je ok telefoncic... http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2931/HTC/Inspire-4G
[ karadza3a @ 20.06.2011. 19:29 ] @
Koji bi telefon bio dobra alternativa gore pomenutom telefonu? Pod time podrazumjevam Qwerty tastaturu, touch screen, po mogucnosti dobar zvucnik ali i Android OS, jer sam u zadnje vrijeme dosta loseg procitao o WM-u. Sto se tice cijene, planiram da ga kupim preko ebay-a, i ne potrosim vise od 170-80 €, ali mozete navesti i neki skuplji, cisto da ga imam na umu.

Unaprijed hvala.
[ Milica_BG_D @ 14.08.2011. 02:41 ] @

Moj tata je stavio neku antenu i sada sa laptopom moze da seta po kuci i da ima internet.

Meni je rekao da kupim telefon koji ima wi-fi i da cu i ja onda moci tako da surfujem sa telefona a da me nista ne kosta.

Da li mozete da mi preporucite neki, mozda je bolje vise modela pa da izaberem... telefon koji ima taj wi-fi?

Spremna sam da dam za telefon do 200 eura, da li je to dovoljno?

Pozdrav svima!
[ Milica_BG_D @ 14.08.2011. 02:43 ] @

Mozete da mi posaljete predloge ovde a mozete i na privatnu poruku, naucila sam to da koristim.

Hvala!
[ Milica_BG_D @ 14.08.2011. 02:50 ] @
Samo da dodam: kupila bih telefon, ne bih zbog telefona prelazila sam na postpejd, probala sam i ne odgovara mi i vratila sam se na pripejd.

Hvala!
[ optimizator @ 14.08.2011. 12:02 ] @
Izvoli Milice,ja imam ovakav i prezadovoljan sam njime,samo 150evra, gotovo da ima sve.
Možeš gledati i filmove na njemu ako ih prebaciš u mp4 format. izvoli link ka njemu....

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/2364/Samsung/S5560-Marvel
[ Milica_BG_D @ 14.08.2011. 16:56 ] @
Hvala!

Tata je pogledao telefon i kaze da je OK samo mu nedostaje android pa mi je rekao da trazim telefon koji ima ovo sto ima i ovaj koji si mi dao ali i android.

Ja ne znam sta je android, da li je to neki uredjaj koji moze da se doda?

Tata ce mi dati pare i za telefon od vise od 200 eura (do 1000, tako mi je rekao).

Sta je taj android i da li moze da se dokupi i zakaci za telefon?

Meni se ovaj telefon koji si mi posao jako svidja ali tata trazi i taj android (sada mi iz sobe vice andorod dva tacka dva) pa hajde da nadjemo taj android pa da ja mogu da surfujmem po kuci.

Hvala jos jednom!
[ Jbyn4e @ 14.08.2011. 17:19 ] @
Evo ti androidi pa biraj koji ti se svidja:

http://www.mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/android
[ ninjaz @ 14.08.2011. 17:33 ] @
A sto tata ne izabere, vidi se da se razume?
[ Milica_BG_D @ 14.08.2011. 18:37 ] @
Ma tata ima neku staru nokiju :)

Ne razume se on u ove nove telefone (kao ni ja).

Tati je neko na poslu rekao da uzmem android telefon i on ce mi dati pare samo ako je android, ja ne znam sta je to :(

(ne zna ni on ali tako su mu rekli, tako je sa njim, sta da radim :(

Meni je vazno da imam interent po kuci dok on nesto radi na racunaru...

Da li neko moze da mi pomogne?
[ stil @ 14.08.2011. 18:42 ] @
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/android
[ zzviktor @ 14.08.2011. 18:48 ] @
I ako pitanje deluje uopsteno, hajde da malo uprostimo i ponudimo ti htc
telefone sa androidom.
Android je:
Operativni sistem otvorenog koda sto znaci da je android otvoren za programe
koji sun besplatni ili neznatno kostaju.

Kvalitet androida je bas u tome sto vecina programa su besplatni ili
jeftini, a najveci trzisni udeo bar koliko ja mogu da zakljucim ima htc, ima
tu i huawei naravno ne smemo zaboraviti ni samsung. Ali sve zavisi ono sta
ti trazis. Sam vifi ima i neki kineski tel sa dve kartice, ali ti to nebih
preporucio zbog kvaliteta.s
[ krgo @ 14.08.2011. 19:48 ] @
Imaj na umu da je android operativni sistem i da se ovakvi telefoni koriste slično računarima a ne telefonima. Ako je internet u pitanju, ja bih ti savetovao da uzmeš klasičan telefon sa što većim ekranom, radije, nego android. Wi-fi ćeš i inače moći besplatno da koristiš samo u dometu tvoje kućne mreže a pošto ti je tu verovatno i računar, kupovina tako skupog telefona "za po kući" nema mnogo smisla. Druga je stvar što su android i drugi pametni telefoni u modi iako 90% njihovih vlasnika ne ume da koristi ni 10% mogućnosti. Još jednom - klasičan telefon sa Wi-fi-jem i što većim ekranom, oni se kreću oko 150e, za 400e imaš laptop po želji pa koristi internet kako je onaj odzgo rekao.

[Ovu poruku je menjao krgo dana 14.08.2011. u 21:10 GMT+1]
[ tdjokic @ 14.08.2011. 20:38 ] @
Ja sam do skoro bio totalni laik za mobilne, sto mi nije ni zameriti ako uzmete u obzir da nekih 15 godina ne izlazim iz stana, zbog neke cudne bolesti. (Nije psihicki, jer se i po stanu krecem otezano, bice da je nesto oko srca itd., nije ni vazno.) Jednog dana, crko nam fiksni telefon. Buduci da smo i majka i ja stari i bolesni, totalno smo zavisni od "trecih lica" ali kako ih pozvati kad telefon ne radi? E, tada sam i ja poceo malo da se bavim mobilnim telefonima i sad ih imam par komada, najobicnijih, tek toliko da posaljem poruku onim nasim nezvanicnim starateljima, i jos uvek o njima ne znam puno.

Nedavno mi crko rezervni monitor za PC, koji je u sustini "star" nekoliko meseci, a ovaj sa koga se javljam je star nekih 5 (?) godina.

Sad ste mi dali ideju pa moram da pitam dodatno - da li u principu telefon sa androidom moze da posluzi delimicno kao rezervni racunar, da pogledam postu preko wifi rutera i slicno? Za cenu od 120 - 140 evra, to bi bilo odlicno resenje. On ceo kosta malo vise od monitora a i inace ovi moji obicni su mi nekako nezgodni za koriscenje, sitna slova na ekranu i slicno. Da li treba nesto dodatno doplacivati ako surfujem preko mog vec postojeceg Interneta preko ADSL?

Vidim da se preporucuje i koriscenje obicnog telefona, sa funkcijom Wifi. Moze li on da posluzi za ovo sto meni treba, da ne bacam pare bez potrebe a ni meni se ne dopada da na novo ucim 100 funkcija u novom operativnom sistemu? I opet isto dodatno pitanje - treba li operateru nesto da se doplacuje za surfovanje ako se ono obavlja preko "kucnog" Interneta?

Hvala Milici i drustvu

[ krgo @ 14.08.2011. 20:56 ] @
Naravno da ne. U slučaju korišćenja kućne wireless mreže, bilo koji uređaj povezam na nju se ponaša kao običan elemenat kućne mreže. Telekom obično daje ADSL modeme sa ugrađenim četvoroportnim ruterom i wireless-om. Upotreba interneta preko ADSL-a nema nikakve veze sa mobilnim operaterom. Ako imate običan ADSL modem potrebno je kupiti wireless ruter (3-4.000 dinara) i to je sve. Za korišćenje interneta, telefon treba samo da ima browser, znam da nokije koriste Operu mini, i to je sve, najveće ograničenje je veličina ekrana ali za mail i slične jednostavne potrebe sasvim je upotrebljiv. Vidim da ste Vi na SBB-u. Oni daju samo kablovski modem pa će vam neki jednostavniji ruter biti potreban. Mogu vam preporučiti TP-LINK modele koji imaju dobar odnos cene i kvaliteta.
[ the_tosic @ 14.08.2011. 21:02 ] @
@tdjokic,
S androidom mozete proveriti mail i sve ostalo, jedini problem do sada koji sam imao je skidanje sa rapisharea. Ako vam samo za internet treba mozda mozete da uzmete i neki jeftiniji tablet. Video sam malo pre u metro katalogu neki od 7" za 160,170e valjda, potrazite im katalog na sajtu.
[ Brodoplovac @ 14.08.2011. 21:03 ] @
Za šetnju po kući dobar je i netbook. Evo najeftinijeg - 180 evra:
http://tinyurl.com/3k6tvmu
[ Shadowed @ 14.08.2011. 21:27 ] @
@tdjokic, posto mobilni telefon vec imas a nije ti neophodna velika prenosivost, i moj glas ide za netbook ako hoces samo za surf i neke osnovne stvari. Daleko je upotrebljiviji od mobilnog telefona a moze obavljati i stvari koje i bilo koji racunar ako nisu previse zahtevne. A cene su prilicno slicne.
[ djricky @ 14.08.2011. 21:37 ] @
ali tata je rekao mobilni android....

nesto jeftino bi bilo LG GT540... ima ga i za ispod 130€... ali posto je budzet do 1000€ onda definitivno, samo i iskljucivo Samsung Galaxy S2...
[ interceptor011 @ 14.08.2011. 22:16 ] @
HTC Desire Z
[ Milica_BG_D @ 14.08.2011. 23:09 ] @
Pitala sam tatu - moze i http://tinyurl.com/3k6tvmu - pa to je jos bolje resenje!

Tata je rekao da ne mora mobilni android, moze i http://tinyurl.com/3k6tvmu

Momci, mnogo Vam hvala na pomoci, sjajni ste!

Nastavite dalje sa diskusijom, od Vas se moze mnogo nauiciti!!!

Hvala Hvala Hvala !!!

Milica
[ ninjaz @ 14.08.2011. 23:17 ] @
Tata je rekao da moze do 1000e, znaci moze sve. U svakom slucaju, ne uzimaj mobilni sa rezistivnim ekranom (npr. LG GT540). Moja preporuka, kao sto rece Djricky Samsung Galaxy S2. Case Closed
[ Miroslav Cvejić @ 14.08.2011. 23:18 ] @
Sad će neko da podilkani kad vidi linkove ka itsvetu.
[ tdjokic @ 15.08.2011. 00:09 ] @
Hvala drustvo i sa moje strane. Imam vec wifi ruter(e) jer mi se nekako zalomilo pa imam i ADSL i SBB Internet, i cim jedan crkne ja se samo prebacim na drugi ruter preko USB eksternog wifi adaptera, uvek su oba ukljucena. A kad dodju specijalni gosti i oni se kace na te rutere.

Znaci, najjednostavniji i najjeftiniji telefon koji obavezno ima wifi, sta moze da uradi? A vidim da ih ima i ispod 100 evra. Ako je uobicajeni browser onda cu moci da se snadjem.

Ovo ispade interesantno - Milica trazila telefon sa wifi a vise voli laptop a ja trazim bas telefon (kao sto je tata rekao - znao sam da sam nesto zaboravio) a nisam ni znao da to moze, izmenjasmo ideje, super! Necu laptop, smucile su mi se komplikovane sprave, stalno nesto preradjujem, remontiram, ovo, ono, sacuvaj boze, hocu nesto sasvim prosto i kad crkne - pravac u kantu.

Primera radi, evo ga moj najnoviji racunar (da bi videli koliko sam sludjen :-) ) Kuciste je fabricko, sa malim izmenama, ali je zakaceno na rucno radjeni nosac, tako da ispod kucista ima mesta i za standardno napajanje ako crkne ovo sadasnje sicusno - Pico - koje je unutra u njemu. Ploca je sa Atomom, skoro isto kao sto ce Milica da kupi laptop.



Monitor sa slike je crko i sada je u servisu.
[ palamar @ 15.08.2011. 11:53 ] @
Meni Nokia C3 radi posao k'o grom.
[ anon250940 @ 15.08.2011. 12:10 ] @
Ma najbolje je uzeti laptop od 10" koji su sada toliko jeftini da je to prosto nevjerovatno..
Ja sebi uzeh prije manje od godinu dana Acer One 10" i platih ga 300 eura , eno gledam nekidan , sada kostaju 250 eura :) to je bagatela, kome netreba veci ekran takvi laptopi su se ubili za surfanje.. mada meni sluzi iskljucivo kao alat kad nesto radim na terenu i inace ga koristim samo za tu svrhu.. zatreba mi svaka 3 dana a sve ostalo vrijeme stoji ugasen i spakovan u ladici. Inace odlicna masinica..

Tdjokic, jel moze veca slika racunara, jel ovo montirano uspravno mini kuciste koje obicno stoji vodoravno !?
Nemogu da dokucim mala ti je slika a bas me zanima sta si napravio :)
[ Sceka @ 19.08.2011. 15:02 ] @
Kako ste zadovoljni ovim telefonom (oni koji ga imaju), koliko je brz u odnosu na N95, imali 'korisnog' softvera...? Razmisljam da kupim ovaj model, koristim N95 vec 5 godina, radi savrseno, samo sam mu promenio flet kabl. Ostalo radi odlicno ali je vec "mator" a navikao sam na Nokia razmisljanje pa bih opet Nokia-u... Cini mi se da C6 01 nije los, razmisljam i o C7... Sve informacije su dobro dosle... Hvala! :)


Pozdrav!
[ ki111er @ 19.08.2011. 15:32 ] @
Druze preporucujem ti kao bratu da zaobidjes Symbian u sirokom luku. Priznajem bio je nekada zakon sada je q..c lipov... Moj prvi smartfon je bio Ngage pa n70, N73, 5800, N97 i tu je kraj sa symbianom. Presao sam na Iphone ali me uzasno nervirao Itunes i sporost doticnig 3G, sada trenutno imam Samsung galaxy S i veruj mi Android je buducnost, iOS je isto perfektan kvalitetnih aplikacija koliko hoces ali ulagati u Symbian fon...ne bih ti preporucio pogotovu posle vesti koje sam procitao pre neki dan da cim izadje nokia sa Win7 OS symbian platforma se gasi. Verovatno trazis neki kvalitetni telefon jesi li razmisljao o nekom HTC, LG, Samsung...bilo sta sem nokije. Moj drugar je uzeo zimus X6 pa to je toliko spor telefon da je moja 58-ica radila brze i stabilnije. Razmisli ali ovo ti je moj iskreni savet.
[ Sceka @ 19.08.2011. 16:28 ] @
^
Pa iPhone nisam probao, mada su neki moji ortaci odusevljeni kako rade ti telefoni. Jedan je od prvog momenta kad se pojavio pa do danas iskljuciv kad se radi o mobilnim telefonima. Problem je u tome sto sam navikao na nacin rada i 'razmisljanja koji ima Nokia'. Vec mesec dana probam sve zivo (osim iPhone) i sve mi je to neprakticno jer "nije kako sam navikao". Ne treba mi puno stvari ali imenik i poruke koristim redovno, svakodnevno, a to je nekako, recimo na HTC telefonima, ne znam kako da objasnim ali kao neprakticno... Ne zanimaju me hiljade aplikacija jer se to izgustira brzo, bitnija mi je upotrebna vrednost u smislu telefona nego ostalo. Internet me ne zanima, suvise je to sporo i 'malog ekrana' za moje potrebe, preferiram kompjuter koji mi je za Internet nezamenljiv. Eventualno za Skype, da mogu da zovem ortake i rodbinu kad sam van kuce... Nemam pojma... Zanima me ovaj C6 01, dopada mi se kako lezi u ruci... HTC ima odlican ekran, velicina, ali mi je, rekoh, nekako smor po nekim pitanjima... Inace Symbian ce imati podrsku jos najmanje 10 godina, tako kazu iz Nokia-e juce... Hvala, u svakom slucaju! Moram da probam taj iPhone, nekako mi deluje ozbiljnije od ostalih... :) Jos jednom, hvala!


Pozdrav!
[ bokan2007 @ 30.08.2011. 12:58 ] @
Razmisljam o kupovini Iphone 4 pa sam htio sa vama da razmijenim iskustva, citao sam sve vezane postove koji su bili ovde za iphone. Mene zanima dali isplati kupovati sad ili cekati neku novu verziju koja treba da izadje kao sto sam nesto citao , kao brzo, i naravno kao sto bih svako pitao one koji ga vec druze vrijeme koriste dali se isplati date te pare za njega. Hvala vam
[ djurkash @ 30.08.2011. 13:03 ] @
Očekuje se predstavljanje naslednika iphone4 početkom septembra, a u prodaju će ići početkom oktobra.
Zvaće se ili iphone 5 (verovatnije) ili iphone 4s, i imaće dual core A5 procesor (isti kao u ipad2) koji "jede malu decu", kao i niz drugih manje značajnih poboljšanja, tako da je moj savet da sačekaš...
[ tdjokic @ 30.08.2011. 14:19 ] @
Ja sam ovih dana imao priliku da probam Samsung Galaxy S. Najvise me zanimalo ono o konekciji na Internet pomocu wifi, na "klasican" Internet u kuci i super je, ali je telefon dosta skup samo za tu namenu.

Saznao sam, da je Internet za mobilne uglavnom "mobilizovan" ali da ima i nacina da se sajtovi vide u normalnom obliku. Probao sam Operu mini i Operu mobile. I tu je takodje kvaka - pokusao da pustim nesto sa Yutube ali iskace "ljubazno" obavestenje da to na mobilnom telefonu ne moze.
[ bakara @ 30.08.2011. 14:56 ] @
Citat:
tdjokic

Saznao sam, da je Internet za mobilne uglavnom "mobilizovan" ali da ima i nacina da se sajtovi vide u normalnom obliku. Probao sam Operu mini i Operu mobile. I tu je takodje kvaka - pokusao da pustim nesto sa Yutube ali iskace "ljubazno" obavestenje da to na mobilnom telefonu ne moze.

Naravno da ne moze na operi ali ima browsera koji mogu.
[ bokan2007 @ 31.08.2011. 07:23 ] @
Sta mislite kad izadje Iphone 5 ili kako vec kazu Iphone 4s kolika ce mu biti cijena, dali ima nekih prognoza ?!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.08.2011. 08:25 ] @
Osnovni modeli obicno kostaju oko 600€.
[ deki-bleki @ 27.09.2011. 14:33 ] @
Da li ovi novi pametni telefoni sa neogranicenim internetom,mogu da zamene klasicne provajdere?adsl,sbb...???
Pa,ako adsl ili sbb kostaju oko 1500 dinara mesecno,to je na godisnjem nivou 18.000 dinara,puta 2 godine to je 36000dinara.
Mislim da bi trebalo kupiti telefon koji bi mogao zameniti ADSL,ili sbb,naravno sa brzinom od minimum 1.5 Mb/s.,i naravno da radi sve kao i internet preko PC,i da se preko wi-fi,usb ili slicno moze povezati sa PC!!!
Ostali minimalni zahtevi bi bili da ima kameru od minimum 8Mp,i cvrst ekran osetljiv na dodir......pa neka kosta 600 evra,ali na rate....+ minute,sms,mms......za iste pare....kroz mesecnu pretplatu...prenesi i surfuj 500!!!
Jel doslo ovo vreme,i koji od danasnjih telefona to moze da proprati,jer telenor vec nudi telefone sa neogranicenim internetom.

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 27.09.2011. 14:54 ] @
Nemoj se samo zaletati, neograniceni internet nije neogranicen, ima potencijalna ogranicenja, koja ti operater moze odjednom nametnuti, ako budes krsio tzv. "fair use policy".
[ iggytod @ 10.10.2011. 18:38 ] @
Imam Nokiu E72 i planiram kupiti HTC ChaCha pa me interesuje je li to pametno? Kakva je izrada kod HTCa, posto je kod ove Nokie vrhunska. Nisam imao priliku da "cackam" po androidu, ali kako sam cuo daleko je mocniji od Symbiana, kakvo je vase misljenje?

Nadam se da nisam promasio mesto gdje cu zapoceti temu.

Unapred hvala na pomoci!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.10.2011. 19:25 ] @
Noviji HTC Androidi ne zaostaju za izradom iza Nokija. Štaviše, ne znam da li bih sâm nazvao E72 vrhunski izrađenim telefonom :)
[ owim @ 11.10.2011. 02:20 ] @
Odmah da kažem: ništa se ne razumem u telefone. Razmišljam da kupim SE J20i Hazel, vidim da nema teme o njemu, pa molim moderatora da ovaj moj post premesti u odgovarajuću temu, ako za time ima potrebe.





Na GSMArena-i je dobio pohvalne kritike, dok ga je MobilniSvet.com dosta popljuvao.

Cena u slob. prodaji je 150e, u uglasima nov može da se nađe za 100e, dok bih uz svoj MTS MIX750 paket platio 3.000 din, plus još ~2.900din za obaveznu 3G uslugu za 24 meseca, znači 60 evra ukupno.

Kakvo je vaše mišljenje? Da li je ovo ok izbor u današnje vreme za te novce? Pa i u svetlu da je SE obznanio da će od sada praviti samo "pametne telefone"?Postoji li neki bolji izbor, ali da uzmem direkt od MTS-a (MTS dileri za MIX750 nemaju ništa vredno a mnogo je skuplje)?


N.B.
Ovo je "fatutures phone", ne smartphone. Nekako još nisam prešao na "touch", Android... Razmišljam koliko ima smisla.

Kapiram da su i najjeftinije Android varijente skuplje, a ako bih se odlučivao za tako nešto, uzeo bih ekran 800x600, tj. imao malo veće zahteve i, naravno, više novca. I dalje imam stari, legendarni a odlično očuvani SE K750i koji nema čak ni EDGE (zadovoljava moje potrebe možda zato štp ne znam za bolje?!). Nisam nikada imao smartphone, pa možda i ne znam šta propuuštam, al' ovako i nemam potrebu za njima. Od prenosih uređaja imam netbuk i laptop.

Hvala i izvinite na smaranju!
[ Alex65 @ 05.11.2011. 20:38 ] @
Potrebna mi je baterija za HTC TyTN II. Trenutno imam bat. od 1350 mAh ali drzi tek 10-tak sati ...
Gde kako posto ?
Hvala .
[ popusicko @ 05.11.2011. 21:17 ] @
Mom prijatelju isto.Hajde ako neko zna da makar na private posalje ime radnje.Danke
[ NidzaPA @ 13.12.2011. 19:29 ] @
Auuu,koliko ovde nije pisano...:D

Nikad nisam koristio android,a planiram da uzmem jedan takav telefon,ali u obicnoj radnji.tj. koristicu na njemu prepaid.
Telefon koji planiram nema 3G.(SE xperia x10 mini pro). Vidim da neki telefoni hoce da se automatski prebacuju na 3g,pa ne znam da li to znaci, da bi se i telefon bez 3g-a kacio na gprs/edge bez pitanja?

Wifi nemam kod kuce,pa me zanima, da li mogu aplikacije kojima treba net.da iskljucim ili namestim da se ne kace bez pitanja? Da idem na net preko gprsa/edge a da mi se ne kace pored jos neke aplikacije.
Gprs/Edge bi koristio samo za citanje stranica.

Gledao sam i samsung galaxy mini,i isprobavao oba telefona,ali znate onaj osecaj kada vam se neki telefon toliko dopada,da ste spremni da progutate neke "mane" :D
Mozda ce mi se smejati neki,ali svi koji su prvi put koristili touchscrean,su posteno muku mucili sa kucanjem poruka kada je u pitanju virtual qwerty tastatura. A jako mi je bilo tesko sa kucanjem poruka na miniju zbog mojih prstiju. Ali mi se isto tako cini da su samsung telefoni jako osetljivi,pa kao da reaguju na elektricitet a ne na dodir.(ovde mislim na blagi dodir,ne na pritisak)


EDIT:
Za telefon planiram najvise 130 evra koliko kosta xperia mini pro u Pancevu. A Galaxy mini je 115. Trazio sam galaxy i5510,ali ga nema nigde.

[ calexx @ 13.12.2011. 20:00 ] @
Kako misliš nema 3G? Ima ga i to u bržem obliku što znači veća šansa da potroši. Kod Androida to nije problem ako na vreme odradiš, samo izvučeš ikonice za sve konekcije pa po potrebi uključiš neku.
[ boban779 @ 13.12.2011. 20:07 ] @
Android bez nekog net paketa ne ide. Možeš ti da isključiš sve procese koji koriste internet ali onda to nije to.

SE xperia x10 mini pro ima 3g a ima i HSPA što je mnogo brže od 3g standarda.
[ NidzaPA @ 13.12.2011. 20:56 ] @
Sto se tice 3g-a,to sam nesto prevideo... Ali opet.ne moram da ga koristim.
Para za paket nemam. Da sam eventualno zaposlen, sigurno bih se pretplatio.a ovako do tada bih ga koristio bez tih procesa.pa makar i ubio pojam android-a.
Znam da to mnoge nervira, sto neki (kao ja) uzimaju android telefona a ne koriste ni 10% mogucnosti. Ali to me ne zanima. Ali kad su vec cene pristupacne(od 110 do 130). sto ga ne bi uzeo. Da je telefon od 150 evra pa navise,ne bih tada ni razmisljao o smart telefonima.
Evo dok sam ovo pisao.mozda bih uzeo kasnije neki prepaid internet paket pa po potrebi dopunjavao. (kod prvog paketa sam mislio na postpaid)

Mozda vi ne mozete da zamislite android bez 3g-a ili neki smart bez istog. Ali ja mogu ;)

EDIT: Pa cak i da se pretplatim na 3g,opet bi te neke programe pogasio. :)
[ Milos911 @ 13.12.2011. 22:13 ] @
Citat:
NidzaPA: Auuu,koliko ovde nije pisano...:D

Nikad nisam koristio android,a planiram da uzmem jedan takav telefon,ali u obicnoj radnji.tj. koristicu na njemu prepaid.
Telefon koji planiram nema 3G.(SE xperia x10 mini pro). Vidim da neki telefoni hoce da se automatski prebacuju na 3g,pa ne znam da li to znaci, da bi se i telefon bez 3g-a kacio na gprs/edge bez pitanja?

Wifi nemam kod kuce,pa me zanima, da li mogu aplikacije kojima treba net.da iskljucim ili namestim da se ne kace bez pitanja? Da idem na net preko gprsa/edge a da mi se ne kace pored jos neke aplikacije.
Gprs/Edge bi koristio samo za citanje stranica.
Ne kaci se sam, a postoje aplikacije (mada ih nisam probao), koje dozvoljavaju pristup internetu samo odredjenim aplikacijama. Takodje, svaki telefon moze da se podesi tako da su 3g mreze iskljucene.
Sto se tice interneta generalno, ako imas bilo kakvu konekciju kod kuce(na kompu), mozes da pretrazis market, stavis sta da se skine, i posle negde gde imas wifi telefon sam skine sve sto si namestio. Ako se dvoumis izmedju dva telefona, uzmi onaj poznatiji (posto imas mnogo vise custom opcija nego sa nekim anonimusom)...
Prepaid net paketi su skupi...
[ NidzaPA @ 13.12.2011. 23:02 ] @
Pa oba su poznata(pro i mini),i vidim da oba dva telefona imaju dosta ljudi. Dok galaxy i5510 nigde nisam video,i ne znam kakav je.
Imam kod kuce kablovski net,i tako sam i mislio,da sve sto mi treba sa marketa nadjem i to posle kod burazera da skinem. Posto on ima wifi.
Sa custom opcijama se ne bih odmah cimao,da ne "sredim" nesto,jedino bih uradio oficijalni update na 2.1 verziju. I to bi uradio u servisu.
Elem,jel malo za povremeno surfovanje 55 mb.toliko ima u onim tarifnim dodacima za 7 dana?
I da li ima neke veze sa velicinom ekrana koliko ce mb da skine? Cisto za livescore kada nema nigde wifi-a :D
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.12.2011. 23:13 ] @
Nema veze veličina ekrana sa protokom/potrošnjom. Ista je tu logika kao i kod kompjutera. Bitan je sadržaj. Svakako onda za surf koristi Operu mini. Ona prežvaće kroz svoje servere sadržaj, pa ti onda prosledi znatno kompresovaniji sadržaj. Tako uštediš na "konekciji".

Mesečno na raspolaganju imam 325 MB i samo sam se ovaj mesec uspeo približiti toj granici, jer evo ostalo mi još 28 MB, a i 3 dana do novih 325 MB :)

55 MB će ti biti dovoljno sa povremeni surf, pošto planiraš da budeš rigorozan kada je potrošnja neta u pitanju :)
[ NidzaPA @ 13.12.2011. 23:32 ] @
Jos kada bi moja kablovska imala wifi modeme(rutere),gde bi mi kraj bio... ali to je vec druga tema.
Moram da istaknem,da sam gledao i wave 2 533,ali kolicina besplatnih aplikacija u odnosu na badu je presudila.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 13.12.2011. 23:37 ] @
Wi-Fi ruter kupiš jednom, to ti je investicija od recimo 20€ i onda ga imaš, ma kog provajdera posle koristio.
[ NidzaPA @ 13.12.2011. 23:57 ] @
OK.onda,kada budem ima jos kesa,razmislicu o kupovini rutera.
Hvala svima na odgovorima.
[ dragancesu @ 14.12.2011. 08:07 ] @
Pogledaj samsung i5800

A sto se tice paketa imas telenor prenesi i surfuj pa kad potrosis besplatan protok imas i dalje ali sporije, teoretski neogranicen ako imas strpljenja da to docekas...

Samo ga povezes preko programa za rad sa mobilnim (samsung kies) i odradis update na 2.2

Kao i sve i andorid ima lepih i manje lepih stvari, rad sa imenikom bas nije najsrecniji, nokia recimo ima odlican pcsuite bar sto se tice editovanja i posebno bekap/restore opcija imenika, poruka. KIES je u odnosu na to uzas
[ NidzaPA @ 14.12.2011. 12:40 ] @
Video sam i taj telefon,i galaxy gio, ali mi je mnogo 140 evra da dajem. Ja sam prvo mislio da dam najvise 120,pa kada sam video uzivo mini pro. Strasno mi se dopao.
I ovo je maksimum sto mogu da dam. Kada bih uzimao za 140.to je vec 2 hiljade vise.
A telenor mi se ne isplati,zato sto su mi svi brojevi koje najcesce zovem ili pustam poruke 064/5. A i ja sam cetvorka.
Ne znam da li moze npr. tarifa (moj klub) ko mts-a da se uzme,ali bez uzimanja telefona kod njih?
Cini mi se da sam video kies kod drugarice,i da mi se uopste ne svidja u poredjenju sa nokia pc suite koji koristim.
Kod prepaid interneta mi se ne svidja sto mora kartica da se kupuje.(bez modema) Umesto da su omogucili kao sto uplacujemo dopunu,da tako uplacujemo i net za prepaid na broj, koji vec koristimo.

[ dragancesu @ 14.12.2011. 15:09 ] @
Samsung i5800 ima ipak malo veci ekran od modela mini.

Ne znam na koji prepaid internet mislis, ovaj telefon omogucava sufovanje, jeste malo ali moze. Telefon ima wifi sto sad nije bitno, i 3g pa onda usb kabl iz telefona u laptop i imas internet, android ima aplikaciju autotetering koja to omogucuje, uslov je da imas verziju 2.2
[ NidzaPA @ 14.12.2011. 16:12 ] @
Cini mi se,da se nismo najbolje razumeli. Meni ne treba internet na racunaru preko mobilnog, vec samo odredjeni broj megabajta koje bi koristio na telefonu, kada sam van kuce,a nema u blizini wifi mreze.
Ne znam da li je reklama staviti ovde link do mts-a,tj. da li je dozvoljeno. Pa ako ti nije problem, idi na sajt mts-a/internet/prepaid mobilni internet/data sim kartica i data plus prepaid dopuna. E za to mi je krivo,sto ne moze tako neka dopuna na obican prepaid broj.

Ako cena za i5800 padne na 130 evra onda cu razmisljati o njemu. :)

Sad mi nesto palo na pamet. Da niste mozda mislili da tom aplikacijom koristim internet na telefonu preko racunara?







[Ovu poruku je menjao NidzaPA dana 14.12.2011. u 17:48 GMT+1]
[ dragancesu @ 15.12.2011. 07:21 ] @
Citat:
Da niste mozda mislili da tom aplikacijom koristim internet na telefonu preko racunara?


Ne, nego obrnuto. Vidis, laptop ima wifi a ne i 3g (internet preko mobilne mreze). A telefon ima oba. I moze da se ponasa kao modem preko mobilne mreze.

U slucaju da nemas wifi mrezu, mozes da sufujes preko telefona, a mozes da ga povezes na laptop kao modem umesto onog usb dongla (kako ga zovu) da imas internet preko mreze.

I ja sam se dugo lomio da predjem na postpaid, ali kad imas andorid telefon onda je tesko bez toga. Probao sam nesto i kad sam pogledao vidim da je dosta povukao. Uzeo sam telenor paket prenesi i surfuj. Dobija se dosta minuta prema svim mrezama i kad potrosis dobijes jos minuta u mrezi, dosta poruka i neogarnicen internet s tim da je jedan deo zadovoljavajuce brzine, ostalo je malo sporije. Sad ne brinem oko toga.

[ dr.zmaj @ 12.02.2012. 15:23 ] @
Razmisljam da kupim HTC HD T8282. Kolika mu je vrednost, da li se isplati kupovina, cena je 9000 dinara. Da li neko ima ovaj telefon, kako se pokazao.
[ pedjatdi @ 06.03.2012. 07:19 ] @
U Android svet sam ušao skoro preko HTC Tattoo, kojeg sam menjao za Nokiu E51, telefon je odličan, root-ovao sam ga, instalirao CM7 pa sad imam android 2.3.7. koji je mnogo bolji od fabričkog 1.6. U firmi imam mogućnost da uzmem Alcatel OT-990 (Telenor OneTouch) uz neki biznis paket za nekih 5000 din. koliko i otprilike vredi polovan HTC Tattoo. E sad, znam za razlike na papiru koje idu u prilog Alcatel-u kao što su malo brzi procesor, bolja kamera, ekran veće rezolucije...Vidim na forumima da ima problema sa baterijom i nedostatkom memorije. Koliko je Alcatel pouzdan i stabilan u radu? Imao sam prilike da ga vidim i čini mi se da je kvalitet izrade dobar, lepo leži u ruci.
Šta bi ustvari dobio a šta izgubio kupovinom Alcatela umesto HTC-a?
[ Boris_ZR @ 11.06.2012. 21:21 ] @
Zna li se da li je počela prodaja Galaxy SIII u USA, ako da - kolika mu je cena tamo (bez paketa, ugovora i sl - clean varijanta)?
[ Andrej013 @ 19.08.2012. 19:31 ] @
Iphone 4s ili Galaxy s3?

nisam do sada imao iskustva sa smartfonovima tako da, iako je odgovor mozda jednostavan, nisam siguran koji je pravi izbor?
za desetak dana cu potpisati ugovor na dve godine sa AT&T i cena za bilo koji od ova dva telefona u tom slucaju ce biti 200$ tako da, za mene, razlika u ceni ne postoji.

posto, kao sto sam rekao, nisam imao iskustva, a vidjao sam ljude da na smartfonovima igraju gomilu nekih igrica tipa dota, imaju dosta aplikacija(neke su i korisne) zanima me da li se to sve dobija besplatno(downloaduje za dz) ili se dodatno placa? jedan od prioriteta mi je da pose kupovine telefona ne placam dodatne aplikacije nikada, ili da ih sto redje placam a imam predrasudu da bi me iphone skoro pa 'primorao' da trosim kesh za neke aplikacije koje bi na galaxiju bile besplatne. da li je to potpuno neutemeljeno ili mozda ima malo istine u tome? za koji telefon postoji vise aplikacija? da li oba telefona mogu da citaju word, power point i pdf fileove? ciji ekran je otporniji na udarce? koji je bagovitiji? koji je trajniji?
koja ogranicenja imaju jedan u odnosu na drugi?

da li imate neki savet?

Hvala!
[ Danilo Cvjeticanin @ 19.08.2012. 19:51 ] @
Ja nisam razmisljao kad sam kupovao S2,a o S3 da ne pricam. Imas milione testova na internetu koji pokazuju da je S2 bolji a o S3 ne vredi ni pricati. Iphone 4s trenutno ne moze da parira S3. Sto se tice samog hardvera,S3 je u svakom pogledu jaci,procesor,kamera itd...

Sto se tice aplikacija,imas ih milione i na play marketu i na appstore-u,mada moj glas ide androidu.

Office mogu da citaju bez problema i jedan i drugi aparat,word,excel,power point,pdf apsolutno sve radi kako treba.

A o ukusima ne vredi raspravljati,jedan deo ce uvek biti za apple,drugi za ovo drugo itd...

Ali definitivno uzmi s3!

P.S
Aplikacija ces uvek imati,alternative komercijalnim , tako da o tome nemoj da razmisljas,to je skroz nebitan faktor o odlucivanju kupovine ovakvog uredjaja.
[ SkyM @ 19.08.2012. 20:33 ] @
Lijepo sacekas 10 dana i uzmes Iphone 5. Samsung je super, masina je, ali je meni prevelik za dzep. Ios je stabilniji od Androida, ali na androidu imas vise besplatnih aplikacija. U svakom slucaju ti mogu garantovat da ce ti Iphone vise vrijedjeti posle dvije godine nego samsung, ako oces da preprodas i slicno. Ja imam 4s i super je, imam sve sto mi treba. Ali ako bas samo ova dva telefona dolaze u obzir, bolji je samsung
E sad, ja od kad imam Iphone kupio sam samo jednom Itunes kartu od 30 sfr i imam sve aplikacije sto mi trebaju. Ima dosta aplikacija dzabe i lakse ih je platiti kod iphona nego kod samsunga, to 100%.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.08.2012. 23:01 ] @
Sa svim što je Mileta rekao se slažem u potpunosti, osim sa onim delom o jednostavnosti kupovine. App Store ili Play Store, isto ti se vata :)

Svakako sačekaj još 2 nedelje da se predstavi iPhone 5, onda ćeš moći verovatno za isto para da dobiješ noviji model, koji će naravno biti ii bolji u odnosu na 4S.
[ SkyM @ 19.08.2012. 23:13 ] @
Mario nisam mislio na Appstore ili google play ili market... Nego na dopunu racuna konkretno..
Itunes karte ima na svaki cosak, a na google jedino preko kredit karte sto po meni nije bas povoljno ili ne znam mozda paysafe i slicno.... Ili mozda ima googl slicne karte, pa ja nisam vidio :)) moram kolegi gore jos napomenuti da je ios mnogo jednostavniji system i da ima mnogo bolji update od bilo kojeg androida. Negativno kod iphona je sto imas simlock dodatmo, znaci tu ces mrezu sigurno koristit sledece dvije godine.... I jos negativno za samsung... Stvarno izgleda jeftino, plastika je losa po meni... To mu je jedina mana ...
Eto tako, aj ljudi sad laku noc :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 19.08.2012. 23:39 ] @
A meni je draža ideja da platim onoliko koliko mi u tom trenutku iznosi račun, da ne zarobim par desetina $ zbog aplikacije od nepun dolar :)

Zavisi koliko se čovek bude zanimao za to. Apple ima garantovane update narednih par godina, dok na Androidu samo oni telefoni koji se smatraju Googleovim modelima (poslednja dva su Galaxy S i Galaxy Nexus) imaju redovan update. Međutim, zajednica developera koji prave još bolji softver i peglaju mnogo grešaka i donose najnovije verzija Androida na telefone stare po nekoliko godina je daleko veća nego kod iPhonea. Otključavanje Androida nije problem, sa iPhoneima već zna biti komplikovanije, pa ako ikada buideš planirao dolaziti ovamo i koristiti našu karticu, onda moraš voditi računa o tome da ne apdejtuješ softver, jer nećeš moći otključati telefon posle i moraćeš koristiti takozvanu Gevey karticu... Priča se tu komplikuje.

Mileta, ni ja nevolim jeftin izgled Samsunga, ali to oni namerno, jer su takvi telefoni otporniji na padove. Bolje se šok amortizuje.

E sad Andrej, naravno, pošto ti je ovo prvi susret sa telefonima ove vrste, ni sa jednim nećeš pogrešiti :)
Sačekaj peticu, pa onda vidi koji ti je lepši :)
[ Bonafides @ 31.08.2012. 11:07 ] @
Troumim se... Da li uzeti Alcatel OT 990, ili Huawei U8500 ili Nokia Asha 302. Nokia Asha 302 mi se najvise svidja zbog fizicke qwerty tastature, ali sa druge strane sam cuo da ona ne moze pokretati dve aplikacije istovremeno i da nema programe za Word i Pdf. Dalje, cuo sam da se preko Alcatela OT 990 moze otvarati Word i Pdf dokumnti, te da se tamo mogu i kreirati, ali isto tako da ima slabu bateriju i da qwerty tastatura, koja se formira ekranu, ima jako sitna slova. Huawei U8500 ima pristupacnu cenu, ali nisam siguran kakve on mogucnosti ima u vezi Word-a, Pdf-a, Wirelles-a i da li je on slajder ili samo na dodir...

Unapred hvala na svakoj sugestiji.
[ Bonafides @ 31.08.2012. 11:11 ] @
Ovoj temi moram dodati i da me najvise od svih telefona privlaci Alcatel OT-910, ali njega nisam nasao u ponudi (kupio bih ocuvan polovni telefon). On, u stvari, ima sve ono sto bi mi trebalo, isti hardver kao Alcatel OT-990, ali iznad svega mi se svidja kombinacija toucha i qwerty tastature.
[ ib.kroki @ 20.09.2012. 09:35 ] @
Tražio sam savet u temi Android i niko ne odgovara, pa da pokušam i ovde.
Molim za savet.
Već dugo koristim Nokia telefone. Trenutno koristim N97 i zadovoljan sam, ali bih da probam neki Android.
Uzeo bih polovan, da se uklopim sa cenom za koliko mogu prodati N97 (oko 100e) ili malo da doplatim. Navikao sam da ne nosim foto-aparat, Nokia pravi zadovoljavajuće fotografije, pa bi bilo poželjno da i taj neki Android radi dobre fotografije. Poželjno je da ima sve ili skoro sve mogućnosti kao N97.
Unapred hvala!
[ Vic @ 20.09.2012. 09:52 ] @
Iskreno, android telefoni tog cenovnog ranga prave slabije fotografije u odnosu na nokiu. Sve ostalo je na strani androida. Mislim da androidi sa 5Mpx kamerama po dobrom svetlu prave sasvim fine fotografije, dok u mraku zavisi od kvaliteta, blica itd... U svakom slucaju, predji na android :-)
[ ib.kroki @ 21.09.2012. 10:34 ] @
Planiram kupovinu Android telefona, ali ne znam koji da uzmem.
Potreban mi je savet, predlog, smernica ...

Strpljivo čekam, neću da se zalećem na slepo, interesuju me utisci i saveti poznavalaca Androida.
[ since1986BC @ 21.09.2012. 11:35 ] @
Da sam na tvom mestu, zadržao bih taj telefon. Pitanje je koliko ti Andorid zaista treba osim da ispratiš trend?
Očekuješ utiske? Hm pa šta da ti kažem sem da ceo net vrvi od istih ali se odluči koji ćeš telefon. Googlaj. Imaš GSMarena sajt i na njemu "phone finder" funkciju.
Štikliraj šta bi hteo da telefon ima, pokreni pretragu pa odluči.

http://www.gsmarena.com/result...&TalkTime=0&sFreeText=
[ ib.kroki @ 21.09.2012. 12:29 ] @
Nije u pitanju modni trend. Čini mi se da Symbian polako gubi bitku. Pojavljuju se aplikacije za Android i IOS, npr Teamviewer, dok za Symbian nema. Za mobi bankarstvo na Symbianu se koristi Java aplikacija koja je mnogo lošija od aplikacije za Android. Mnogo ljudi koristi Viber, ja sam instalirao ali podržava samo sms. Da ne nabrajam dalje.

Gledao sam ja na sajtu, guglao, ali nije to to. U specifikaciji na sajtu nikad nećeš naći "loša wifi konekcija", "baterija loša", "fotografije nisu kvalitetne" ...
Korisnici će predložiti bolje rešenje nego što ću ja naći upoređivanjem na sajtu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.09.2012. 15:12 ] @
Symbian je odavno izgubio bitku.
A 90% Androida ima lošu bateriju...u poređenju sa onim na šta su ljudi koji prelaze na Android navikli. Može se to optimizovati, ali računaj da ćeš je uglavnom puniti jednom dnevno (naveče), ako ne i češće.
Svaki ima dobar Wi-Fi, ako si blizu rutera. Onaj ko kaže da mu net ne valja, verovatno nije blizu istoga. Karikiram, ali nemoj se nikada uzdati u komentare par ljudi koje ćeš pročitati na netu. Da moj Nexus ima sjajan prijem, dobar ekran i sl. nećeš pročitati na netu, jer generalno, ljudi ne idu oko hvaleći svoga konja, ukoliko ga ne prodaju, ali zato ako ima ekran vuče na neku nijansu, baterija ne drži koliko bi hteli i sl. e to ćeš itekako čuti i steći pogrešnu predstavu o tome.
Što se tiče kavliteta fotki, opet se aršini razlikuju. Najjednostavnije ti je da kad svedeš izbor na par modela (na osnovu tebi bitnih kriterijuma) onda potražiš i sample fotke sa tog telefona. Na mobilnom svetu se često prevode ruski testovi, koji obuliju klipovima i fotkama testiranog modela.

Kad izbor svedeš na nekoliko modela, onda će ti ljudi ovde jednostavnije dati savet šta da uzmeš.
[ ib.kroki @ 08.10.2012. 19:14 ] @
Molim vas za komentar kakav je Alcatel OT-990?
Kakve su fotografije, baterija, wifi ...
Ima Android 2.3.4, da li je to zadnja verzija ili ima update?
Zakljucan je, da li je komplikovano otkljucavanje?
[ vladomil @ 31.10.2012. 10:21 ] @
Imam HTC HD7 16gb,otkljucan juce.
Danas sam dobio ponudu od 180e da ga prodam,sto bih i ucinio,ali bih vas zamolio za pomoc oko odabira drugog telefona u toj ceni,posto sam totalno neupucen u cene i kvalitete.
Hvala vam u napred na savetima i pomoci.
Pozdrav!
[ kvaju @ 02.11.2012. 08:47 ] @
Pa koju bi platformu (iOS, Android, WP, Symbian) ?
Dali bi još para nadodavao, tj do kojih para bi max išao?
[ vladomil @ 03.11.2012. 22:09 ] @
Najradije bih neki sa Android platformom,ali bez doplata i slicno,znaci za cenu do 180e koliko dobijam za ovaj.
[ kvaju @ 10.11.2012. 11:07 ] @
Ja bih uzeo Nexus S do tih para ako se može naći, a vjerujem da može, naravno polovnog.
[ deki-bleki @ 11.11.2012. 21:35 ] @
Moj izbor za najekonomicniji android telefon je Alkatel ot-995crni 1500mAh,cpu od 1,4GHz,5MP,ekran 4,2" wi-fi itd sve za samo 205 evra.
U poredjenju sa njime svi ostali telefoni su naduvani saq cenom,i okrnjenoom konfiguracijom.
U tom poredjenju Alkatel je totalno najbolji.
Ljudi kupujemo telefon,a ne kompijuter.
Davanje preko 300evra za telefon je cist luksuz i bacanje para.
Obicno poredjenje sto bi neko bacio 500evra za telefon,kad za iste pare moze da kupi polovnog jugica....,jedino ako ima par besnih kola,jahtu na moru,direktorski posao itd....onda iz navike baca pare za nesto sto ce za godinu dana da prepolovi cenu trenutnog hira....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.11.2012. 22:23 ] @
Uz dužno poštovanje, zaboravio si da se ogradiš kako je to ipak samo tvoje mišljenje, jer nemaju svi iste potrebe, a još manje potrebu za Yugićem kao merilom ikakve upotrebne vrednosti. Ima i ljudi kojima Nokija sa monohromatskim ekranom završava posao, pa si u njihovim očima i ti i velikom minusu.

Iz mog ugla se recimo isplati uzeti onaj telefon za koga znam da ću i za 2-3 godine moći imati najnoviji Android. Takav je svojevremeno bio recimo HTC Desire ili trenutno mi aktuelni Galaxy Nexus. A tvoj Alkatel već sad ima star Android, da ne kažemo šta će tek imati za godinu ili dve. Nije hardver najbitnija stvar na telefonu. Niti njegova cena treba da bude jedina vodilja. Ali to sam opet ja.
[ S A J A @ 12.11.2012. 09:22 ] @
Ono što mi nazivamo telefonom odavno više nije _samo_ telefon već jedna "multipraktik" sprava sa raznim mogućnostima. Od mogućnosti imamo: telefoniranje, poruke i messengere, surfovanje netom, navigacija, mail&kalendar, igrice, snimanje kamerom (slike i video), slušanje muzike, razne programe za sve i svašta, pa čak i lampica da osvetlimo put ako se nađemo u mraku ili nestane struja :) Svako individualno ima različite potrebe i prema tome može da izabere model koji mu najviše odgovara. Ja koristim Samsung Galaxy Note i njemu je ekran 5.3 inča i po meni je to najbolja stvar koja postoji, ko jednom to koristi više se ne vraća na "obične" telefone, međutim, nemaju svi potrebu za velikim ekranom, nekome možda nešto drugo bolje vrši posao. Ko kupuje telefon neka sebi napravi spisak šta mu sve treba od "telefona" pa na osnovu toga neka napravi izbor.
[ bendzohn @ 21.03.2013. 02:44 ] @
Evo da vas zamolim za predlog oko kupovine android telefona sa fizickom tastaturom,nema ih mnogo pa nemam pojma da li ijedan uopste ima sa 4.xx OS,ja sto sam nalazio su modeli 2.xx verzije.Samo da napomenem jako mi je vazna puna qwerty fizicka tastatura ?
[ zez @ 23.12.2013. 21:29 ] @
Koji od ova dva fona je po vama bolji (pouzdaniji), meni i nesto specijalno netreba, eventualno za navigaciju i listanje novina. Ali bi ga klinaci koristili kad se putuje (da budu mirni na zadnjem sedistu).
Zena bi im uzela tablet, ali po meni je to bacanje para za tako nesto(povremeno koriscenje), pa sam mislio da
uzmem jedan fon sa malo vecim ekranom i da ujedno namirim prasice.
[ Predrag Supurovic @ 25.04.2014. 11:49 ] @
Ako telefon treba za igrice onda moras da se otvoris sa jedno 250-300 evra...

Ja bih se ipak oganicio da telefon treba da se javi mami i tati ili da oni mogu da ga pozovu.
[ bachi @ 25.04.2014. 12:19 ] @
Baš tako, 512MB RAMa je minimum za igrice, mada bih ja išao na 1GB.

Isto tako, procesor na 1+ GHz, poželjno dual core.

A za telefon da se javi mami i tati, preporučujem onaj Huawei Ascend Y210D sa 50% popusta na kontrolu troškova kod Telekonja.

http://www.mts.telekom.rs/inde...-popust-na-pretplatu.1435.html

Stavi se Viber na telefon i em se besplatno javlja mami i tati, em besplatno trtlja sa drugarima i drugaricama.


Pričam iz ličnog iskustva.

Mobilni je mobilni, a ako hoće da se igra, kupite mu tablet, jer tablet i nije ništa drugo, do igračke.
[ milvoki @ 25.04.2014. 13:34 ] @
Samo da pojasnim za igre. Nisam ni mislio nikakve posebne igrice ( u prevodu neki android na koji mogu da se instaliraju razne zezalice). Više me je interesovao savet šta najbolje može da se kupi za 100 evra. odnos cena kvalitet.

Hvala!
[ booske @ 26.04.2014. 23:13 ] @
Sta mislite o galaxy trend plus modelu (768mb rama):
http://www.mobilnisvet.net/Sam...Trend-Plus-S7580-Bela/871.html

Ima ga i na paketima,telenor,vip....
[ srdjandj @ 23.06.2014. 09:42 ] @
Pozdrav svima,

molim za savet, da li je LG NEXUS 5, dobra kupovina u ovom trenutku?

Planiram da kupim ovaj uređaj, pa me zanima mišljenje forumaša.

Zbog posla kojim se bavim potreban mi je brz pristup internetu.


Srdačan pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.06.2014. 10:46 ] @
Da li je dobra kupovina u ovom trenutku iz kod razloga? Zbog potencijalne konkurencije ili samog novog Nexusa?

Na stranu ovo gore, imam N5 već neko vreme i prezadovljan sam...moj najbolji Android do sada :)
[ srdjandj @ 24.06.2014. 09:55 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Da li je dobra kupovina u ovom trenutku iz kod razloga? Zbog potencijalne konkurencije ili samog novog Nexusa?

Na stranu ovo gore, imam N5 već neko vreme i prezadovljan sam...moj najbolji Android do sada :)


Hvala, vec sam ga kupio i polako se privikavam. Ranije sam kristio Samsung GALAXY S3. Mislim da je LG NEXUS 5 odlican.
[ codakg @ 14.07.2014. 21:57 ] @
Treba mi telefon iključivo zbog neta, i to ništa zahtevno, samo mape, navigacija i surfovanje. Znači dobar wireless i baterija. Ništa igrice i ostale gluposti. Kupio bih za keš. Ako ima neki dobar do oko 100€ molim recite mi. Prilično mi je hitno.
Pozdrav
[ Jbyn4e @ 15.07.2014. 16:23 ] @
Pa novo za te pare... hm...
recimo

Huawei Ascend Y511 Dual SIM 105 - € 12.230 - RSD

Huawei Ascend Y320 89 - € 10.370 - RS

Nokia X Dual SIM 99 - € 11.530 - RSD

[ lThorl @ 18.07.2014. 23:00 ] @
Trenutno imam ogranicen budzet, a moram da uzmem novi telefon, pa sam posle malo istrazivanja nasao jedan koji mi deluje zanimljivo. ZTE Blade V. Da li je ovaj jeftini telefon dovoljno dobar za svakodnevnu upotrebu (skoro po ceo dan mi je upaljen 3g ili wifi). Moj prvobitni plan je bio da telefon koji sad imam moze da izdrzi jos par meseci, dok kupim Nexus 5, ali me djubre izdade :D pa moram da se uklopim. ako ima neki telefon za te pare koji je mozda blji od ovog ZTE slobodno predlozite! bitno mi je da ima 1gb RAM i dobar ekran i da nije vise od 14.000
[ Pali zari @ 19.07.2014. 11:59 ] @
Ja koristim Lumia 520 telefon i zavrsava mi sve potrebe. Mozda bi ti on odgovarao? Cema mu je oko 100e.
[ lThorl @ 19.07.2014. 13:15 ] @
zaboravih da kazem, treba mi android.
[ pdzodic @ 17.11.2014. 12:08 ] @
Ovo je zanimljivo pitanje, koje me muci vec duze vremena... Sta bi ste vi izabrali?
[ test1234 @ 17.11.2014. 12:17 ] @
A sta si koristio do sada, sta sada koristiš?
[ kunc @ 17.08.2015. 09:11 ] @
Koji mobitel uzet, Vaše mišljenje. Zašto samsung, a zašto ne iphone, što je xiaomi najbolji po konfiguraciji ?!
Budžet bez ograničenja!
[ bakara @ 17.08.2015. 13:44 ] @
Ja bih ovim redom birao bez nekog posebnog razloga posto su sve dobri telefoni:

1. iPhone 6
2. xiaomi mi4
3. samsung galaxy s6
[ GaGiiiii @ 17.08.2015. 16:06 ] @
Ako bi neko mogao da mi napise neke predloge koje bih mogao da pogledam posto se bas i ne razumem u telefone.
Ne treba nista specijalan telefon da bude nego eto cisto za neke igrice, kamera i tako to da je do 90E.
Vec dugo imam telefon sa 150 rama i 150 interne memorije na kom bukvalno nista niti mogu da skinem
niti da igram niti je kamera nesto dobra, pa bih stvarno bio zahvalan ako neko moze da mi pomogne da izaberem novi.

Za sad sam video :
Gigabyte GSmart Roma R2 --- 67E
Prestigio MultiPhone PAP5430 --- 75E


[Ovu poruku je menjao GaGiiiii dana 17.08.2015. u 19:08 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao GaGiiiii dana 17.08.2015. u 19:08 GMT+1]
[ zica49 @ 22.09.2015. 16:42 ] @
Nsam bas njezam sa telefonima i odluch da kupim ovaj sa linka.Ima li ko kakvo iskustvo sa ovim modelom rado bi cuo:)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.09.2015. 16:57 ] @
Nisam nikada koristio neki od tih Androida sa zaštitom te vrste. Jesam onaj obični Sonim, i preživeo je i prelazak šlepera sa prikolicom preko njega. Ovde verujem da bi ekran pukao, zbog same dijagonale. Nego, hteo sam da kažem sledeće.

Telefon je već zastareo. Možda ti to nije bitno, ali ćeš za godinu-dve doći u situaciju da više nećeš moći da pokreneš programe koji ti mogu biti bitni. Da sam na tvom mestu bih pre uzeo neki noviji telefon (sa malo ažurnijim harverom i verzijom Androida), a uz njega kupio i neku ojačanu futrolu, recimo Spigenov Slim Armor. Koristio sam Nexus 5 u njemu i bio sam vrlo zadovoljan tom kombinacijom.
(Slike to dvoje https://www.google.com/search?...mp;q=nexus+5+spigen+slim+armor )
[ zica49 @ 22.09.2015. 19:48 ] @
Nebitno je ako je model zastario,ne planiram na tome imati neke teze aplikacije prvenstveno telefon koji moze prezivjeti svakakv ambijent.Ako prezivi dvije godine bicu zadovoljan.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.09.2015. 20:44 ] @
A trebali ti smartphone ili bi i neki obični od Sonima ili CAT-a radili posao? Na njima će ti baterija trajati znatno duže, ali nemaš smart telefon.
[ zica49 @ 22.09.2015. 21:57 ] @
Smartphone je jedina potreba osim te otpornosti na svakakve uvjete.
[ []-_-[] @ 24.09.2015. 21:33 ] @
Da li neko moze da mi kaze sta misli o telefonu LG G flex2
Nasao sam na popustu 250e NOV
[ markofpi @ 07.02.2016. 00:56 ] @
Dvoumim se izmedju ova dva telefona. U korist MX5 ide nesto jaca baterija, Samsungov super amoled display, metalno kuciste, bolja kamera, veci RAM. Oba su 5.5 inch u full hd rezoluciji, s tim sto je kod Alcatel-a IPS LCD matrica. Alcatel ima tu prednost sto se jedan slot za sim karticu moze koristiti za memorijsku sto kod Meizu nije slucaj, sto mi je i najveca mana. Mene zanima kvalitet izrade, pouzdanost (mada je to relativno), eventualna razlika u kvalitetu prikaza slike itd. kamera kao kamera mi nije nesto bitna, mislim da ce i slabija ispuniti sva moja ocekivanja. Oba su elegantna sto se izgleda tice. Ako nesto ima sta pametno reci tu sam. Hvala.
[ markofpi @ 20.02.2016. 14:13 ] @
Na kraju uzeh Huawei P8. Prvi utisci maksimalno pozitivni, telefon je brz, lepo lezi u ruci i kvalitetno izradjen. Samo sto imam problem sa zastitnim staklom za ekran, koje god da stavim, a vec sam 2 promenio u gornjem levom ili desnom uglu pocne da se odlepljuje.
[ CakiSRB @ 01.08.2016. 14:24 ] @
Pozdrav forumaši...
U telenoru uz paket koji koristim imam mogućnost da uzmem neki od ovih pet telefona:
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/4697/Sony/Xperia-E4g
http://www.gsmarena.com/lenovo_vibe_c2-8193.php
http://www.gsmarena.com/lenovo_a6000-6938.php
http://www.gsmarena.com/huawei_y5ii-8036.php
http://www.gsmarena.com/huawei_y6-7440.php

Zanima me vaše mišljenje, koji je najbolji od ovih, koji bi vi uzeli?
Molim vas samo da mi ne govorite tipa "dodaj još 5000 dinara i kupi ovaj ili onaj".... Dakle, od ovih pet ponuđenih koji je najkvalitetniji ?
Hvala unapred!
[ markofpi @ 21.08.2016. 13:07 ] @
Svi su slicni, razlike mizerne. Licno bih isao na neki Huawei jer imaju po 2GB RAM-a.
[ Bradzorf012 @ 26.11.2016. 18:49 ] @
Koji je kvalitetniji? Nisam siguran, ali šta bi uopšte predstavljao ovde kvalitet, tj. razliku u istom. Sve ove marke su visokopozicionirane, a opet nisu sveprisutni šljamsung ili iiiii, tako da je to nebitno. Meni se ovi huawei y... ne dopadaju mnogo, osim P8 lite koji sam hteo da uzmem, pa sam završio na asusu. Dakle, od ponuđenih, moj izbor bi bio lenovo. Ima veći ekran i bolju rezoluciju od sonija. Ostale karakteristike nisam ni gledao, što ne znači da nisu bitne.
[ MilosGlisovic @ 20.04.2017. 13:33 ] @
Dobar dan.

Koji je po vama bolji telefon gledajuci: kvalitet izrade, brzinu, stabilnost u radu, drzanje baterije, kvalitet kamere, zvuka...jednom recju all-rounder iz 2016 ali za 2017 :) Oba modela imaju 32GB interne memorije, Nokia 950 kosta 260e a Nexus 5x 290e, tako da su i cene slicne

Dakle, sta je generalno bolji izbor: Android N ili WP 10?

Hvala

[Ovu poruku je menjao MilosGlisovic dana 20.04.2017. u 14:58 GMT+1]
[ Java Beograd @ 20.04.2017. 14:33 ] @
Ja mislim da svako bar jednom u životu treba da ima Win OS mobilni telefon da bi definitivno, konačno i trajno shvatio da ne treba kupovati Win OS mobilni.
[ deki-bleki @ 08.11.2017. 20:17 ] @
Zelim da kupim android nugat ili nesto sto moze da se nadogradi na njega.dual sim i da je oko 200 evra,najbolji spoj kvaliteta i ekonomicnosti,i da ima mogucnost menjanja baterije (sta da radim kad zabaguje ako ne mogu da mu izvucem bateriju,a nece da se ugasi?) .Razmisljam o LG K10 iz 2007 ili Samsungu J7 2017...E sad ako ima i nesto trece,moze ali maximum do 300 evra.,a optimum do 250 evra.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.11.2017. 20:23 ] @
Svi se telefoni mogu ugasiti bez vađenja baterije. Uvek je to kombinacija dugmeta za paljenje i još jednog. Neka ti baterija koja se vadi ne bude vodilja za odabir.
[ Haklberi Fin @ 28.08.2018. 11:33 ] @
Pozdrav. Treba mi preporuka i vase misljenje za mobilni telefon do 500e? Bitno mi je da da telefon bude all round. Razmisljao sam o Honor 10 4gb/128gb i Huawei p20 pro, ali drugi otpada jer je previse skup. Koji su vasi favoriti i zasto? Hvala unapred.
[ rainy man @ 24.10.2018. 07:29 ] @
XIAOMI Mi A2 Lite ili NOKIA 6.1?? Koji je po vama bolji i da li neko ima iskustva?

GSM compare
https://www.gsmarena.com/compa...3=8579&sSearch3=NOKIA+6.1+
Nemam iskustva ni sa Xiaomi ni sa Nokia android telefonima. Gledao sam samo specifikaciju ali nisam imao prilike da koristim ni jedan.

I da li stvarno XIAOMI Mi A2 mora da se rutuje da bi se omogućio FM radio.

Hvala :)

[ EmmaR @ 27.11.2018. 19:42 ] @
Koji kupiti, utisci su različiti?

Nokia 1 - poznato ime, ali samo 1gb / 8gb. Da li je to danas dovoljno? Pored toga, naleteh na recenziju gde se navodi loše iskustvo sa kamerama (suviše sporo i nezadovljavajući kvalitet slike).

Ostali su kinezi sličnih karakteristika i svi imaju po 2gb / 16gb,
Na youtube najviše hvale Ulefone S7, zatim ima dosta pozitivnih ocena za Oukitel C8, dok je Lesia Anova A5 prošla sa najmanje pozitivnih ocena.

Ima li neko iskustva sa ovim telefonima? Može i preporuka za neki drugi telefon sličnog cenovnog ranga.

Telefon će najviše služiti za igranje ne previše zahtevnih igrica, youtube i slikanje. I, naravno za telefoniranje i sms (2g i 3g mreže uglavnom).
Bitno mi je da baterija može da izdrži bar 8-12h kada se maksimalno koristi (igrice, youtube).
Najbitnije je da će telefon i baterija izdržati najmanje godinu-dve rada.
[ anon142305 @ 27.11.2018. 21:21 ] @
Ne pratim ovo trziste, ali ono sto mi je poznato je da je 1GB RAM-a isuvise malo, pa bih tu Nokiu odmah izbacio iz analize. Od ovih preostalih, Oukitel C8 ima najjacu bateriju, pa bi mozda predstavljao najbolji izbor.

Sad sam sastavio poredjenje, pa moze da javi neko od clanova koji se razume u procesore i ostale karakteristike, i onda ti vise pomogne.



U tom cenovnom rangu, dosta hvale Xiaomi, ali on je ipak za 5k skuplji, bojim se?
[ EmmaR @ 28.11.2018. 13:18 ] @
Citat:
IUOP_1: Ne pratim ovo trziste, ali ono sto mi je poznato je da je 1GB RAM-a isuvise malo, pa bih tu Nokiu odmah izbacio iz analize. Od ovih preostalih, Oukitel C8 ima najjacu bateriju, pa bi mozda predstavljao najbolji izbor.

Sad sam sastavio poredjenje, pa moze da javi neko od clanova koji se razume u procesore i ostale karakteristike, i onda ti vise pomogne.



U tom cenovnom rangu, dosta hvale Xiaomi, ali on je ipak za 5k skuplji, bojim se?


Slažem se.
[ ademare @ 28.11.2018. 15:50 ] @
Uf , tesko ces ti sebe zadovoljiti , sa tim Kinezima na kilo !

Posebno ono sto kazes da ti je najvaznije , da baterija traje 10-12 sati aktivnosti tipa , igre, youtube , to je Fantazija , za ove telefone !

Uopste nije vazno sta pise na baterijama , da li je 2.000 , 3.000 . ili ko zna koliko mah , to im je ubedljivo najslabija strana u odnosu na renomirane telefone ! Lenovo koji su Brend za ove Kineze , zna da trosi bateriju 1 % po minutu , laganog rada , naravno losiji bazni modeli .

Tako da razlika u ceni mora negde da postoji , pa je najcesce ocajna baterija , jedan od bitnih razloga njihove jeftinoce !

Ja nisam jos sreo coveka koji je zadovoljan trajanjem baterija ovih telefona , tu racunam i Teslu , koji je isto Kinez na kilo samo nasi traze da Kinezi odstampaju to ime .

Znaci ako ti je baterija , duzina rada najvaznija trazi nesto kvalitetnije , jer ces se razocarati sa ovim telefonima po tom pitanju .
[ Branimir Maksimovic @ 28.11.2018. 15:57 ] @
Nokia je renomirana, verovatno su kratili memoriju a dali dobru bateriju. Ja bih najpre nokiju.
[ anon142305 @ 28.11.2018. 16:10 ] @
Mislim da je Nokia prodata, ima novog vlasnika i proizvodjaca (zadrzali su samo ime/brend). Uostalom, koriscenje bilo kog smart uredjaja sa 1GB RAM-a, po mom misljenju, ne bi bilo koriscenje, nego mucenje.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.11.2018. 18:24 ] @
Zaobiđi Nokiju, nije to više to, a 1GB je zaista vrlo malo.

Koliko vidim S7 na Aliju košta 55e. Je li to cenovni rang koji ganjaš?

U njemu zaboravi na fotografije, jer će kvalitet verovatno biti nezadovoljavajući. Ne bih zaista očekivao ništa u tom pogledu, pa i tebi predlažem isto, da se ne razočaraš.

Je li telefon za decu ili je budžet u pitanju, pa ne razmišljaš o telefonu iz višeg cenovnog ranga?
[ dr0id @ 28.11.2018. 18:49 ] @
Gleda S7 od 2GB...

Citat:
EmmaR:
Koji kupiti, utisci su različiti?

Nokia 1 - poznato ime, ali samo 1gb / 8gb. Da li je to danas dovoljno? Pored toga, naleteh na recenziju gde se navodi loše iskustvo sa kamerama (suviše sporo i nezadovljavajući kvalitet slike).

Ostali su kinezi sličnih karakteristika i svi imaju po 2gb / 16gb,
Na youtube najviše hvale Ulefone S7, zatim ima dosta pozitivnih ocena za Oukitel C8, dok je Lesia Anova A5 prošla sa najmanje pozitivnih ocena.

Ima li neko iskustva sa ovim telefonima? Može i preporuka za neki drugi telefon sličnog cenovnog ranga.

Telefon će najviše služiti za igranje ne previše zahtevnih igrica, youtube i slikanje. I, naravno za telefoniranje i sms (2g i 3g mreže uglavnom).
Bitno mi je da baterija može da izdrži bar 8-12h kada se maksimalno koristi (igrice, youtube).
Najbitnije je da će telefon i baterija izdržati najmanje godinu-dve rada.


Najbolji telefon za 90e je Redmi 5a/6a. Mada tesko (verovatno i nemoguce) da izvuce 8h SOT.

Ili https://bit.ly/2TRYLE9, dobije se kupon od 2000, tako da izadje 85e.
[ Bradzorf012 @ 28.11.2018. 23:50 ] @
EmmaR

Navela si karakteristike, a onda rekla "telefon sličnog cenovnog ranga" iako nigde nisi navela cenu. Po meni, sve ispod sto evra biće pravo mučenje i bacanje para ako želiš da igraš igrice. Ako u priču uključuješ i kvalitet kamere, ne znam. Ono, hoću i ja nov porše za dve hiljade evra. Ako ima negde, javite.

dr0id

Ne bih nikako kupovao fontele po ovim prodavnicama tehničke robe. Prosto, skupi su. Odeš lepo na kp i odabereš šta ti se sviđa, a cena pedesetak evra niža. Lepo naručiš, telefon stiže na kućnu adresu, zapakovan u celofanu, neotvaran.

Meni se dopadaju motorole, ali ih na kp slabo ima, pa sam se odlučio za Xiaomi, baš čudno. Mislim da imaju ubedljivo najbolju ponudu po vrlo prihvatljivim cenama. Zato Ema, najbolje je da se strpiš i sakupiš tih sto evra za pristojan fontele. Ove cubote, ulefone i slično ne bih uzimao u obzir.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.11.2018. 02:28 ] @
Nije problem u Ulefonu ili Cubotu, nego u cenovnom rangu od ispod 100e.

Ja imam Ulefone Power 5, 220e me je izašao sad pred Black Friday, 13.000 mAh baterija, drži nenormalno dugo. Nije dakle problem u brendu, već u činjenici da što je on jeftiniji, više proizvođač mora da hvata krivine kada ga pravi.
[ EmmaR @ 29.11.2018. 16:05 ] @

Nije za mene telefon. Imam 'glupsona' i sasvim je dovoljan za ovde gde živim: Na raspolaganju nam je samo jedan operater i samo nestabilan 2G signal. Solidnu internet konekciju dugujemo maloj privatnoj firmi koja je preko krševitog terena o sopstvenom trošku razvukla optički kabl.

@Bradzorf012
Znam da ništa ispod 150-200E ne vredi, a budžet je prilično skroman - maksimalno 100E.

@dr0id
Razmatrana je i ta Motorola.

@-V-O-Y-A-G-E-R-
Nokia je ušla u izbor zbog cene i zbog činjenice da tih njenih 1GB može biti znatno bolje od loše upakovane konfiguracije sa 2GB.


Uglavnom, bije se bitka za odlaganje kupovine telefona.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 29.11.2018. 16:13 ] @
Znam na šta misliš, ali u praksi je GB GB. Svi oni imaju poprilično klot Android, tako da zaista sumnjam da se radila neka velika optimizacija kod proizvođača.

A Android 7 ipak lepše diše kad ima barem 2GB.
[ ademare @ 29.11.2018. 18:12 ] @
Vidi ova NOKIA za 8.000 din je na akciji i to jos samo u petak , od 1 . menjaju telefone . Inace je svuda cena 10.000 din .

Znaci ako si odlucila bas taj onda nemas vremena za premisljanja , jer ce 1. da poskupi 2.000 din .

Ali takodje ce od prvog da stave neke druge telefone na akciju , ali verovatno iz istog opsega 10.000 za 8.000 .
[ dr0id @ 29.11.2018. 20:28 ] @
Nokia ne moze da se poredi ni sa Motorolom ni sa Redmijem (mozda Nokia 3), kao ni ti ostali 6580 krsevi. A za 100e ima i Honor 7s i Meizu M8c
[ bakara @ 29.11.2018. 21:58 ] @
Ako se ima 100eura tu samo xiaomi redmi dolazi u obzir, sve ostale slobodno preskoci.
To je telefon za sve pare.
[ Bradzorf012 @ 29.11.2018. 22:12 ] @
bakara je dao kratak i tačan odgovor.
[ Sadun @ 30.11.2018. 10:23 ] @
Jos jedan za Xiaomi. I samo preko KP sajta.
Ako ti treba preporuka za dobrog prodavca pisi da ti pustim poruku, da ne bude reklama.
Jedno 6-7 komada sam nabavio preko njega i svi korisnici su prezadovoljni, pocev od onog koji je nasledio stari Redmi 2s sa 1GB rama pa do onih tehnicki zahtevnijih sa 3GB rama i koriscenjem dual sim po ceo dan.
Tako da u tom rangu oko 100ak eura sa pristojnom baterijom i ekranom, kamerom samo Xiaomi.
[ Sceka @ 30.11.2018. 11:19 ] @
Ja mislim da je za te pare bolje kupiti neki polovan, vizuelno dobro ocuvan, Samsung nego sve nabrojano novo. I baterija
i narocito kamera, ekran, pouzdanost ... (izmenjiva baterija koja je jeftina ako treba da se zameni…). Neki iz J serije (2016)
ce daleko bolje da radi od bilo koje Nokia-e ili ostalih Kineza koji novi kostaju isto toliko.

To je moje misljenje u vezi te neke kinte.


Pozdrav!
[ Sadun @ 30.11.2018. 12:02 ] @
Citat:
Sceka: Ja mislim da je za te pare bolje kupiti neki polovan, vizuelno dobro ocuvan, Samsung nego sve nabrojano novo. I baterija
i narocito kamera, ekran, pouzdanost ...
Pozdrav!


Sceko mislio i ja tako dok nisam uzeo zeni prvi Xiaomi, onda sam jedva cekao kada ce da mi crkne stari Samsung. Do tada samo Samsung, nista drugo, stari Samsung budzio sam ga maksimalno koliko sam mogao, menjao bateriju, ma bio mi neunistiv, iz principa nisam ni hteo da menjam telefon dok god je mogao da radi. A uz XDA forum je to bilo iha haj dugo.
E kad je zena dobila taj Redmi S2 jedva sam cekao da se ratosiljam starog telefona i uzmem sebi neki drugi, sta da ti kazem kad sam Samsung pokloni tasti :) na sopstvenu inicijativu. Od kada sam video kako radi Xiaomi ko god me pita samo to preporucujem, dosta njih poslusa, dosta njih ne (npr. rodjeni brat, pa sada uzima drugi Samsung u roku od 12-16 meseci) ali oni koji uzmu su svi prezadovoljni odnosom cena/dobijeno. Jeste da ne pise Samsung ali sve ostalo je na istom ako ne i boljem nivou. Meni licno se cini da je Samsung u zadnje vreme postao kao jabucica, guraju cenu na kontu imena/stare slave.
[ bakara @ 30.11.2018. 12:12 ] @
Nema samsung ni jedan bolji telefon u poredjenju sa xiaomijem u rangu do 200eur
Ni nov ni polovan.
[ Sceka @ 30.11.2018. 12:26 ] @
Prica je o telefonu za oko desetak hiljada dinara. Na oglasima za osamdesetak € moze da se nadje Samsung J5 (2016)
koji je po svemu ubedljivo bolji od svih navedenih koji su u razmatranju (u inicijalnom postu).

Za desetak hiljada dinara ce svaki polovan Samsung raditi bolje od svakog drugog novog za iste pare.

Samo to sam hteo / hocu da kazem.


Pozdrav!
[ bakara @ 30.11.2018. 12:32 ] @
Stvar je u tome sto za 100eur dobijes nov telefon koji je u svakoj stavki jaci od tog samsunga sa sve novom baterijom

Mislim da samo nisi koristio ni jedan xiaomi telefon jer samsung J5 star 2 godine ne moze nikako da se poredi sa recimo redmi 6a koji kosta svega 90eur nov (banalan primer je antutu score koji je 3x veci)
cak nemas ni jedan nov samsung uporediv sa njim a ne polovan.
Zato i kazem da ispod 200eura tesko da ima i bilo koji drugi telefon koji moze konkurisati xiaomiju a ne samsung.

[ anon142305 @ 30.11.2018. 12:50 ] @
Citat:
bakara: Nema samsung ni jedan bolji telefon u poredjenju sa xiaomijem u rangu do 200eur
Ni nov ni polovan.


Evo ja sam sad izvrsio pretragu na jednom domacem sajtu, najjeftiniji Samsung i Xiaomi, sa dve kartice. Samsung je 16.500, a Xiaomi je 15.000. Samsung ima izmenjivu bateriju, Xiaomi nema. Moj trenutni Samsung je star 7 godina. Jel mi garantujes da bi i ovaj Xiaomi toliko trajao? :)

Ja mislim da je Xiaomi dobar izbor za nekog ko cesto menja telefone, svakih godinu-dve. Ko hoce da mu traje, onda neki bolji brend.
[ bachi @ 30.11.2018. 12:55 ] @
Meni Gigabyte Arty A3 napunio pre dva meseca četiri godine, a najgora čajnizara ikada...

Koji je to Samsung koji ti je star 7 godina?
[ Sceka @ 30.11.2018. 12:55 ] @
@bakara

Opet... u inicijalnom postu je bila dilema izmedju nekih nabrojanih. Ja sam stavio primedbu u odnosu na taj post
a ne generalno u vezi brendova, karakteristika…




Nisam ja imao / koristio ali se svakodnevno srecem sa ljudima koji su odusevljeni sa Xiaomi telefonima. I uvek mi
je smesno to nametanje neceg sto im apsolutno nista ne znaci u redovnom koriscenju telefona kao takvog. Pricanje
SMS, Viber, FB tokom 85% koriscenja telefona, eventualno jos par aplikacija tipa Parking manijak, neki Currency
Converter i to je sve. Nista od rezultata impresivnih testova za svakodnevno koriscenje nije bitno. Vaznije je kakav
WiFi prijem ima nego bilo koja cifra na bilo kakvom bencmarku.

Ono sto znam sa sigurnoscu je da ce svakom klasicnom korisniku svaki telefon koji nov kosta oko 200€ raditi iznad
ocekivanja. Ma koji brend da je u pitanju.


Pozdrav!
[ anon142305 @ 30.11.2018. 13:05 ] @
@ bachi

https://www.gsmarena.com/samsung_c6712_star_ii_duos-3921.php

@ ostali

Neko ko, recimo, menja telefon na svaka tri meseca treba da pazi sta preporucuje nekome ko menja telefon na svake tri godine. Tako i sad. Pokretac teme je napisala da joj je bitna baterija (dnevno i ukupno koriscnje) i meni se cini da telefon sa neizmenjivom baterijom nikako ne moze biti dobar predlog.

Kad god neko trazi savet, ljudi predlazu ono sto sami koriste, bez da se prvo vide da li bi nacini koriscenja bili isti.
[ bachi @ 30.11.2018. 13:12 ] @
Svaka čast na živcima sa Samsungom iz DUOS serije. Divim ti se.
[ anon142305 @ 30.11.2018. 13:17 ] @
Ne znam na sta mislis, ja nisam imao nekih velikih problema u radu :) Naravno, morao sam da promenim bateriju i jednom softver, ali sve ostalo radi odlicno. Multimedija i internet, pored standardnih funkcija telefona, meni je sve ok. I pravi je dual sim, a ne hibridni (secam se da Xiaomi na pocetku imao samo hibride).

Ne koci, ne baguje. Sve u svemu, jedna od najboljih tehnickih kupovina koje sam ikad obavio :)
[ ademare @ 30.11.2018. 13:56 ] @
Citat:
bachi:
Svaka čast na živcima sa Samsungom iz DUOS serije. Divim ti se.


Taj telefon sluzi verovatno za razgovore , SMS i MP3 , radio ako ima . A njega mrzi da koristi one sa tastaturom koji mogu to isto
[ anon142305 @ 30.11.2018. 14:04 ] @
Citat:
ademare: Taj telefon sluzi verovatno za razgovore , SMS i MP3 , radio ako ima .

Sem pobrojanog, ima radio (slabo ga koristim), gledam omiljene serije koja sam prebacio na SD karticu i sluzi za internet. Kamera pravi meni zadovoljavajuce slike.

Citat:
ademare: A njega mrzi da koristi one sa tastaturom koji mogu to isto ;)

Trazio sam nesto slicno, jer realno ovaj nece jos dugo, nisam nasao. Ili nesto fali sto je meni potrebno ili moram da predjem na smart telefon. A ako mi je nesto promaklo, slobodno ostavi link, da ne preotimamo temu.
[ ademare @ 30.11.2018. 15:17 ] @
Imam ja takav slican , nesto stariji i malo slabiji B4310 . Ovo tvoje je neki njegov naslednik . B ima malo manji ekran 2.8 inca ali ima punu qwert tastaturu na izvlacenje sa strane .

Naravno kod ovog tvog su malo unapredili i kameru , verovatno i procesor , nemam podatke sta je unutra .

Samo ovaj moj vec godinama cami u fioci , njemu treba neko kao ti , a ne ja

A novi sa tastaturom , ne prave se sa wifi , vise , ne isplati se . Nokia i kopije imaju 3g net ali wifi ne .

Naravno da je moj post bio mala sala jer ja sam zaljubljenik u stare telefone . Ali ne te tach , vec one crno - bele
[ dr0id @ 30.11.2018. 15:19 ] @
Citat:
Sceka:
Prica je o telefonu za oko desetak hiljada dinara. Na oglasima za osamdesetak € moze da se nadje Samsung J5 (2016)
koji je po svemu ubedljivo bolji od svih navedenih koji su u razmatranju (u inicijalnom postu).

Za desetak hiljada dinara ce svaki polovan Samsung raditi bolje od svakog drugog novog za iste pare.

Samo to sam hteo / hocu da kazem.


Pozdrav!

Pa za te pare moze da se nadje i polovan Xiaomi s SD430, SD450, SD650 pa i SD625, ali prica je o novim telefonima, tako da...
[ since1986BC @ 30.11.2018. 17:38 ] @
offotpic
Mislim da pojedini ljudi boluju od "Xiaomizma".
ontopic
Koji Xiaomi ima, legalno i regulanor iz radnje, za do 100e?
[ bakara @ 30.11.2018. 19:35 ] @
Citat:
since1986BC: offotpic
Mislim da pojedini ljudi boluju od "Xiaomizma".
ontopic
Koji Xiaomi ima, legalno i regulanor iz radnje, za do 100e?

Ne boluje niko ni od cega vec jednostavno poredimo sta se dobija za koji novac, a ne poredimo po brendu telefona.
Nov iz radnje za 100eur smo vec pomenuli redmi 6a, a imas i starijih modela redmi serije (5, 4) koji su i dalje u prodaji i nisu nista losiji.

Citat:
Sceka:I uvek mi
je smesno to nametanje neceg sto im apsolutno nista ne znaci u redovnom koriscenju telefona kao takvog. Pricanje
SMS, Viber, FB tokom 85% koriscenja telefona, eventualno jos par aplikacija tipa Parking manijak, neki Currency
Converter i to je sve. Nista od rezultata impresivnih testova za svakodnevno koriscenje nije bitno. Vaznije je kakav
WiFi prijem ima nego bilo koja cifra na bilo kakvom bencmarku.

Ako nista nije bitno po kojim karakteristikama ti biras telefon?
Po izgledu?
naravno da su bitne tehnicke karakteristike jer sve radi brze na bolje hardveru.
U ostalom sto si ti kupovao ssd, sta je falilo starom dobrom hard disku?

i btw naravno da se i na xiaomiju menja baterija, samo sto je u unibody kucistu, takvi su trendovi.





[ Bradzorf012 @ 30.11.2018. 19:56 ] @
Evo, ja sam taj koji boluje od "Xiaomizma".

Znači nikada, ali nikada nisam bolovao i patio za tim da imam brendiranu garderobu, toplap, fontele ili auto. Nikad. Jedino što sam uvek gledao da za novac kojim raspolažem dobijem što više, odnosno ono što meni odgovara. Ni manje ni više. Ovde se u priču ubacuje i priča o kupovini polovnih stvari. Lično sam protiv toga, ali ko voli nek izvoli. Pre bih kupio običan(da nije smartfon) nov za 50 evra, nego neki polovan smartfon koji ima ne znam koje funkcije. Xiaomi trenutno na tržištu nudi ubedljivo najviše za cenu i to su činjenice. Ne, nisam prodavac i nemam nikakvu korist od toga što ih hvalim, ali to je tako. Ako imate 500, 600 ili hiljadu evra i spremni ste da ih potrošite na mobilni onda da, u obzir dolaze šljamsung i ajsmeće.

P.S. Vozim polovan auto, jer za nov nisam imao novca. Mom puntiši se neki smeju, a mene baš briga. Za pare koje sam dao na njega mogao sam uzeti neku bembaru kojoj je duša izvađena samo da bih bio faca ili mangup. Ne hvala, nisam baš toliko iskompleksiran, a i da jesam do sada bi me finansijski saranila.

Zato, kao što su neki već preporučili, za 100 do 150 evra ima sasvim pristojan Xiaomi redmi 5 ili redmi 6 i da uživaš. Mislim, ovo je savet za one koji žele da im stvar služi, ne da oni služe stvarima. No dobro, ima nas raznih.
[ vlada951 @ 24.12.2018. 03:51 ] @
moze pomoc oko izbora
1. pitanje:koj uzeti ovaj huawei p20 lait ili huawei mate 20 lait, ko je bolji od ta dva?
2. pitanje:koj uzeti od ova tri, ovaj huawei p20 lait ili huawei mate 20 laiti ili Samsung Galaxy A9 ko je bolji
i da li samnsung ima diodu za obavestenje i da li i huawei imaju, ono kad imas propusten poziv pa ti napred svetli diodica ili sms
hvala unapred na pomoci
[ S A J A @ 24.12.2018. 22:22 ] @
Najbolje da uporediš specifikacije u vidiš u čemu se razlikuju. Sumnjam da je neko ovde ima baš ta tri telefona pa da može da ti ispriča svoje utiske. Ovako na prvi pogled mi se čini da je A9 bolji od ostalih i naravno skuplji.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9098&idPhone2=9284&idPhone3=9344
[ ademare @ 24.12.2018. 23:07 ] @
Na GSM Areni su Najzanimiljivije cene !

Naravno to su cene sa Zapada , pa je najjeftiniji od ova tri Huawei p20 Lite stvarno 240 Eur , ali kod nas je 40.000 din ?!

Mate 20 Lite je 290 EUr , kod nas 50.000 din ?!

Takodje i A9 450 Eur kod nas 70.000 din .

To se ovde kod nas nikako ne isplati kupovati nijedan od pomenutih .
[ vlada951 @ 25.12.2018. 04:30 ] @
Ja jedino u kinu da odem da kupim mozda mi i poklone tamo kad cuju odakle sam dosao za mob hahaha
[ S A J A @ 25.12.2018. 07:36 ] @
Sa tih sajtove treba da gledaš specifikacije. Srbija je malo tržište (ne samo za telefone nego generalno) i zbog toga cene mogu značajno da se razlikuju. Ako kupuješ preko operatera, tu su naravno najpaprenije cene ali je 100% sigurno i dobra pogodnost je plaćanje na rate do 24 meseca i onda se praktično ne oseti kupovina. Otprilike kao neki kredit. Na KupujemProdajem imaš značajno niže cene ali to su telefoni koji iako novi, uvek nose neki rizik. Uglavnom su modeli skidani sa nekih Afrika/Middle East/India regiona a ne bi me čudilo ni da su refubrished. U svakom slučaju ne znaš šta kupuješ ali to je cena koja mora da se plati za one koji bi da štede ;). Postoji i kupovina preko radnji ali to je isto sve na divljaka kao i KupujemProdajem, fiskalni račun je naučna fantastika.
[ looker-on @ 25.12.2018. 07:49 ] @
Ubedljivo najbolji telefon za "male" pare je xiaomi poco f1
Sa sadržajem ispod "haube", da na njemu piše Samsung, bio bi minimum duplo skuplji!
[ vlada951 @ 26.12.2018. 00:42 ] @
pitao koi model od ta tri da uzmen ne koliko kostaju cena nebitna uzecu u MTS
[ looker-on @ 26.12.2018. 04:58 ] @
Citat:
vlada951: pitao koi model od ta tri da uzmen ne koliko kostaju cena nebitna uzecu u MTS

Na osnovu upoređivanja pomenutih telefona, Samsung je na prvom mestu: https://www.gsmarena.com/compa...Phone2=9098&idPhone3=9344#*,p20-lite,*
[ ademare @ 26.12.2018. 12:33 ] @
Ako novac nije problem , onda uzmes najskuplji

Koliko novca - toliko muzike !

Svakako da je najbolji A9 od pomenutih . Cudilo bi me da onaj skoro duplo jeftiniji moze biti bolji ?

Naravno pitanje je potreba i plateznih mogucnosti , a to svaki kupac mora sam da prelomi .
[ looker-on @ 26.12.2018. 12:39 ] @
Citat:
ademare:  Cudilo bi me da onaj skoro duplo jeftiniji moze biti bolji ?

Ne mora da znači!
Već sam naveo Xiaomi poco F1, koji je gotovo dupli jeftiniji od A9 a gotovo duplo bolji: https://www.gsmarena.com/compa...Phone1=9344&idPhone2=9293#*,global,*
[ ademare @ 26.12.2018. 15:58 ] @
Telefon ne cini samo elektronika , pa ni njegovu cenu !

Kvalitet kucista ,materijali za izradu , dizajn , kvalitet ekrana , zna da podigne cenu i te kako !
[ looker-on @ 26.12.2018. 16:25 ] @
Teško da navedeno vredi duplo.
Da je tako, evo poređenja A9 i flagmanskog Mi8, koji je jeftiniji.
Odavno Samsung i iphone šišaju naivne za debele pare!
[ ademare @ 26.12.2018. 18:32 ] @
Nekome vredi , nekome ne vredi .

Tesko je reci da Svi ljudi koji kupe Iphone ili Samsung , a ne Xiaomi da su Glupi ?

Telefon je osim predmeta sa upotrebnom vrednoscu , davno postao i statusni i modni simbol . Kada Xiaomi to postane , kostace i on vise , znaci Nikad

Kad se Starleta umesto Iphone , nazove Xiaomi , tada mogu da pumpaju cenu
[ looker-on @ 26.12.2018. 18:34 ] @
Ok, kome je to modni detalj neka daje 300-400 evra više.
Ja pričam o telefonu a ne modnom detalju.
[ mjanjic @ 26.12.2018. 19:10 ] @
Citat:
vlada951:
pitao koi model od ta tri da uzmen ne koliko kostaju cena nebitna uzecu u MTS

Imaš li u MTS-u A9, na sajtu ga nemaju u ponudi.

Od Huawei imaju oba:
https://www.mts.rs/privatni/ur.../120021/huawei-mate-20-lite-ds
https://www.mts.rs/privatni/ur...nije/114967/huawei-p20-ds-lite
[ vlada951 @ 28.12.2018. 04:39 ] @
nema rasprodao se
hvala svima mislio javice se neko ko ima te modele
mislim da cu uzeti ipak mate 20 lait
[ looker-on @ 28.12.2018. 05:40 ] @
Pa i da ima neko te modele, preporučio bi ti taj koji on ima i šta bi time dobio.
Imaš, postavio sam ti poređenje, specifikacije pa prema istim napravi sam izbor prema svojim potrebama i ukusu.
Telefone treba prvenstveno birati prema procesoru, čip setu, ram memoriji, bateriji.
Qualcomm snapdragon spada u najmanje potrošače baterije i sa ostalim perfomansama, telefoni sa Qualcomm procesorom su po meni najbolji.
Uz dobru bateriju i ekonomičan procesor, dobijamo telefon koji ne mora na punjač posle desetak časova rada (što je po meni jako važno).
Što se tiče displeja i silnih ppi-ja, meni je to sporedno jer ljudsko oko može videti oko 300 ppi.
The average human eye (20/20) can see 300 microradians of visual acuity and has a near point of 25 cm. That works out to 75 microns, or 338 pixels per inch. But that doesn't mean you can't tell dots are there, it just means you can't see the white space between two dots.

Prema tome, obraćati pažnju na to da li je telefon FHD, 2k ili....na dijagonalama za telefon je potpuno besmisleno. Što veća rezolucija samo veća potrošnja baterije a nikakve koristi.
Ne znam da li sam ti ovim pomogao ali sam ti bar dao smernice na osnovu kojih bi trebao da biraš telefon.


[Ovu poruku je menjao looker-on dana 28.12.2018. u 07:06 GMT+1]
[ ademare @ 28.12.2018. 11:46 ] @
Pogledaj i kod drugih prodavaca koji prodaju telefone sa MTS ugovorom .

WIN WIN , Gigatron itd .
[ vlada951 @ 29.12.2018. 03:19 ] @
hocu, hvala svima
[ vlada951 @ 29.12.2018. 03:24 ] @
da ne otvaram novu temu da pitam ovde
dobio iz nemacke SMART+ NOKIA T3310, da li je ovo original ili kopija
evo slika
[ ademare @ 29.12.2018. 10:20 ] @
Kopija !

Ja imam Kinesku kopiju , koja Vise lici na original

Original nema takvu tastaturu , plus na svim originalima pise NOKIA . Napred iznad ekrana , pozadi , ispod kamere .

Evo link kao primer , posto je nov kod nas . Zna se posto je original .

https://www.kupindo.com/Mobilni-telefoni/49355973_SMART-T3310
[ vlada951 @ 30.12.2018. 01:04 ] @
hvala ti
imas link kako izgleda original
[ mjanjic @ 30.12.2018. 03:42 ] @
https://www.nokia.com/phones/en_int/nokia-3310
[ ademare @ 30.12.2018. 17:27 ] @
U sustini telefoni su veoma slicni . Ovaj Nokia je naravno precenjen zbog imena , inace je klasicni Kineski telefon .

Cipset je isti , zato i kamera ne moze biti veca od 2 M pixela itd . Kvalitet izrade veoma slican , nema neke razlike u materijalima . Kopije izgledaju veoma lepo i plastika je jaka i sija lepim intezivnim bojama , isto kao i original.

Softwer je veoma slican jer svi ti Kineski telefoni pa i NOKIA , koriste isti RTOS . Sada svaka firma stavi svoje pozadine i slicno , ali kod je isti .

Mogucnosti , tipa MP3 , radio , multimedija su takodje iste .

Tako da Original realno i ne vredi vise od kopije , jer su 99,9 % isti .

Nokia je u sustini , napravila samo originalni spoljni dizajn , koji se kopira , dok tehnicki unutra elektronika , NOKIA je kopija klasicnog Kineskog bezimenog telefona.
[ vlada951 @ 31.12.2018. 01:53 ] @
hvala ti puno ademare
ja dobio iz nemacku znas gde mogu kupiti original bateriju za nokiju i punjac
da bas drzi
[ looker-on @ 31.12.2018. 07:28 ] @
[ ademare @ 31.12.2018. 10:53 ] @
Koliko vidim , na ovom telefonu punjac je standardni , Micro USB , tako da moze svaki koji puni bilo koji telefon , tablet , moze i samo kabl pa u kompjuter . Verovatno imas neki stari punjac koji ce da posluzi .

Ako bas hoces novi , imas naravno i po radnjama , ali tamo dizu u nebesa cenu . Ljudi koji imaju radnje , servise prodaju to dosta jeftinije . Isto i za baterije , daju garanciju 6 meseci , naravno usmenu ;)

Meni najjeftinije i najblize mesto je pijaca na Vidikovcu . Covek ima servis , pa kupuje u domacim veleprodajama . Baterija je NOKIA 4CA i cena je bila zadnji put kada sam kupovao 600 din . Kvalitet bolji nego da se porucuje iz Kine koje su 400 + din , plus cekanje i po 30 dana , pa se i ne isplati narucivati iz Kine .
[ vlada951 @ 02.01.2019. 03:46 ] @
a da nije ova baterija za nokiju
Baterija BL-4UL
[ ademare @ 02.01.2019. 04:27 ] @
Za original jeste . Mislio sam da pitas za ovaj " nezvanicni " T3310.
[ vlada951 @ 02.01.2019. 15:03 ] @
trazio po netu ova baterija nema je nigde ili ja glup pa ne mogu naci
NOKIA Baterija 4CA
srecna nova godina svima
[ bakara @ 02.01.2019. 16:00 ] @
Da nije ova:
https://www.ebay.com/itm/Nokia...umia-225-1200mAh-/322817272320
https://www.aliexpress.com/ite...ec-80d9-4d29-bfcf-b1291572906d
[ ademare @ 02.01.2019. 16:18 ] @
Napisi dimenzije, izmeri , pa da vidimo .

Na ovom linku sa kupindoa pominje se 4CA i ima rejting 800 Mah . To odgovara klasicnoj 4C .

Ova originalna 4UL je dosta veca po dimenzijama od 4C i ima rejting 1250 Mah .

Ja ovu sto imam kopiju je takodje dosta veca od 4C ima 3 pina i Kinezi su ispisali Kineskih 1450 Mah . Nema oznaku na sebi koju Nokia bateriju menja .
[ vlada951 @ 05.01.2019. 03:11 ] @
evo slika kako izgleda od pozadi


[ ademare @ 05.01.2019. 10:26 ] @
Mislio sam da izmeris bateriju , lenjirom, ili tako necim i da napises , koliko je siroka , dugaca . Pa da vidimo . Ja imam neke baterije BL 5C , koja je ista kao klasicna BL 4C , samo je 1 mm deblja . Imam i ovu kopijsku , pa da uporedim . Naravno imam jos neke Nokia , telefone i baterije .

Ili bar izmeri ako nemas bateriju za taj telefon , izmeri taj otvor , ceo jer baterija ga totalno pokriva, pa da uporedim sa dimenzijama otvora, ove moje kopije , moze i da bude ista baterija .

Po slici mi lici na klasicnu BL 4C jer kod mene je otvor dosta siri od SIM slotova , a kod tebe vidim da je knap .

Kineski telefoni su cesto dosta tolerantni .Original NOKIE su bile skrojene u milimetar, pa nije bilo sanse da se umesto BL 4C stavi BL 5C , jer je deblja 1 mm. Na primer kod modela 6100 , 6200 , provereno . Ne moze da se zatvori poklopac sa debljom .

Kod Kineskih koji traze 4C , u skoro svim slucajevima moze da stane i 5C cak sam isprobavao i na onima sto likom podsecaju na stari Iphone 4 . 1 mm deblja baterija daje oko 200 mah vise , tako da kada se kupuje treba probati , pa ako se lepo zatvori , kupiti deblju .
[ vlada951 @ 11.01.2019. 02:33 ] @
ide obicna baterija od stare nokije da ti javim samo
[ laki_3107 @ 11.01.2019. 18:51 ] @
Da li neko moze da pomogne koji telefon izabrati, mala je razlika u ceni, ne razumem se bas najbolje u telefone, ali vidim da su ,,slicnih karakteristika"
[ looker-on @ 11.01.2019. 19:12 ] @
Teško da su S9 i A9 slični po karakteristikama.
S9 je top model a A9 je neki srednji rang.
[ laki_3107 @ 11.01.2019. 19:33 ] @
Znaci Vi preporucujete S9.
[ looker-on @ 12.01.2019. 06:18 ] @
Ne, ne preporučujem ti bilo šta samo sam odgovorio na tvoje pitanje.
Nije zahvalno preporučivati kupovinu telefona jer su kriterijumi različiti. Nekome je bitno ovo, nekome ono a o ukusima ne treba raspravljati
Takođe, već sam navodio da Samsung i iPhone imaju napumpane cene ali je taj komentar obrisan?!
Zato kupi ono što sam odabereš.
[ ademare @ 12.01.2019. 11:36 ] @
Ja preporucujem S8 , naravno nov ! Razlike izmedju S8 i S9 su minimalne , a razlika u ceni oko 100 Eura !

Spolja su isti osim razlicitog rasporeda , senzora prsta i led diode pozadi. Materijali naravno isti , ekran , baterija isti .

Unutra cipset , S9 malo brzi procesor , sto je nepotrebno jer je i S8 dovoljno brz za sve i kamera ima dva moda za dnevno i nocno snimanje kod S9.

To bi bile sve razlike i ne vrede 100 Eura za 99% isti telefon . Android je isti , S8 se updejtuje na Android 8 .
[ vlada951 @ 19.01.2019. 00:42 ] @
zna neko kako da se proveri koliko je razgovarano na nokiu 3310 3g
sta se ukuca da se vidi sve ukupno koliko minuta razgovarano
[ Grada22 @ 19.01.2019. 07:01 ] @
Ukucas *#92702689# i dobijes par podataka (serijski broj, godinu proizvodnje, eventualne servise) i ono sto tebe interesuje:
"Life timer" - broj casova i minuta razgovora na tom telefonu!