[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.10.2007. 21:21 ] @
Ovde ostavljajte sva pitanja u vezi sa kupovinom.
Pre nego što kliknete na dugme "Pošalji poruku" proverite da li vaša poruka sadrži sledeće bitne odrednice:

- Budžet koji imate na raspolaganju
- Namenu za koju vam je uređaj potreban
- Šta je bitno da uređaj poseduje, a šta nije
- Dodati po nahođenju...

Ako vas samo zanima razlika između 2 uređaja, a desi se da ta dva uređaja imaju i telefon u sebi, na sajtu GSM Arena pronađite jedan od željenih uređaja, a zatim ispod njegove slike kliknite na Compare, pa izaberite drugi uređaj i pogledajte uporedne karakteristike.

Ukoliko nekome dajete savet šta i gde kupiti, gledajte da se ono GDE KUPITI obavlja preko privanih poruka ili drugim kanalima, a ne preko foruma, da ne bismo reklamirali i favorizovali neku prodavnicu.

Sva pitanja ovog tipa koja se budu ostavljala van ove teme će biti automatski obrisana.

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 11.09.2008. u 20:47 GMT+1]
[ AjPrijatno @ 14.11.2007. 00:20 ] @
Potreban mi je PDA sledecih karakteristika:

- WiFi
- Explorer (mada se podrazumeva da ga ima)
- Touch screen
- Bateriju sto veceg kapaciteta

Zelim da u PHP-u napisem skriptu kojom bi se ovaj PDA uredjaj konektovao na lokalni racunar putem WiFi-ja i radio odredjene upite na bazu.

U pitanju je jedan maloprodajni objekat i radnici ce koristiti ovaj uredjaj, pa bi mi trebao sto robusniji (i sto veci display).

Koristice ce samo u ove svrhe, tako da mi nije potrebna ni mogucnost ubacivanja SIM kartice za telefoniranje...

Model? Cijena? Gdje kupiti (podrucje BG-a)?
[ nmilosev @ 14.11.2007. 08:16 ] @
Tu ti je bolja varijanta da se na bazu kačiš preko blutut-a a i jeftinije će te izaći. Pogledaj HP i Fujitsu-Siemens modele iz srednje klase uglavnom svi imaju BT.
[ AjPrijatno @ 14.11.2007. 08:26 ] @
Ne zelim BT jer ce mi trebati veci domet, a i u objektu se vec nalazi WiFi mreza pa mi bilo kakvo dodatno ulaganje nije potrebno...
[ nmilosev @ 28.11.2007. 11:25 ] @
Uzmi HP 4700 ili Axim x51v ili FS n560, imaju sve što ti treba.
[ Miroslav Jeftić @ 28.11.2007. 11:30 ] @
Mislim da su svi od pomenutih uređaja dostupni samo polovni, a i tada ih je teško naći. Moj predlog bi bio Asus Eee, jeste da nije pda već ultraportable laptop, ali mislim da je dovoljno mali da bude prenosiv skoro isto kao pda, mada baš neće stati u džep. S druge strane, sve ostalo mu je neuporedivo bolje od klasičnih pda. Kod nas se očekuje u januaru, cena oko 300€. :)
[ nmilosev @ 28.11.2007. 11:53 ] @
^ WOW! Oko 300 evra?! Super...
[ Miroslav Jeftić @ 28.11.2007. 12:03 ] @
Tako su najavili, ostaje da čekamo. U SAD je 399$, u Bugarskoj ga ima već za 300€, valjda ga kod nas neće zaceniti.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 28.11.2007. 17:16 ] @
Ne mogu da verujem da su mu stavili XP temu, dok ispod vrišti GTK u pola aplikacija! :)
Trebalo je da stave neku drugu temu temu...kad je bal, nek' je maskenbal :)
[ AjPrijatno @ 07.12.2007. 08:26 ] @
Kupio sam HP Ipaq hx2490 i to je upravo ono sto mi je trebalo... Zahvaljujem svima na ukazanoj pomoci i sada jedno bonus pitanje :)

Gdje mogu da kupim ScanPal2? Potrebno mi je vise komada za nekoliko maloprodajnih objekata...
[ predojev @ 11.01.2008. 06:33 ] @
Molim vas da mi pomognete u odabiru pda uredjaja.Naime kupio bih pda u rangu izmedju 200-300 evra.Toliki mi je budzet za sad.Ali ako je drasticna razlika u kvalitetu,a odnos cene mali-preko 300 evra-imao bih i to na umu.Sta mislite o polovnim pda-ima,da li je rizicno kupovati ih?Znaci koji i gde kupiti?Bio bi posebno zahvalan onom koji se razume i prati razvoj pda uredjaja kao i njihove cene.Hvala!
[ Miroslav Jeftić @ 11.01.2008. 14:21 ] @
Pogledaj Asus Eee, nema ga još u prodaji, ali samo što nije.
[ nmilosev @ 11.01.2008. 17:56 ] @
Citat:
predojev: Molim vas da mi pomognete u odabiru pda uredjaja.Naime kupio bih pda u rangu izmedju 200-300 evra.Toliki mi je budzet za sad.Ali ako je drasticna razlika u kvalitetu,a odnos cene mali-preko 300 evra-imao bih i to na umu.Sta mislite o polovnim pda-ima,da li je rizicno kupovati ih?Znaci koji i gde kupiti?Bio bi posebno zahvalan onom koji se razume i prati razvoj pda uredjaja kao i njihove cene.Hvala!


Pogledaj HP uređaje, popularni su a imaju super odnos kvalitet-cena. Takođe proveri i Fujitsu Siemens i Acer modele. Ako te zanima gde da kupiš pošalji mi PP pa ću ti reći koje su firme zastupnici da ne bude reklama. Takođe pogledaj ovde kod nas oglase ima zanimljivih ponuda.

Polovni uređaji su OK, ali ne možeš biti siguran u to dok ih ne vidiš. Ako budeš kupovao polovni PDA obrati pažnju na : Spoljašnja oštećenja, tj. ako je uređaj udaran ili je ispadao vlasniku onda baš i nije preporučljivo kupiti. Proveri da li ima ogrebotina na ekranu - to je najbolji način da utvrdiš koliko i kako je uređaj korišćen.

Takođe moraš imati na umu za šta će ti PDA služiti. Ako hoćeš samo osnovne stvari, tj. čitanje Office dokumenata itd. onda je HP za tebe. Takođe, razmisli o Pocket PC Phone Edition (Pocket PC sa telefonom), to ti je bolje rešenje ako ti treba pristup internetu i ako želiš da sa sobom nosiš samo jedan uređaj a ne dva (PDA + telefon).

I još samo ovo pošto u Tvojoj poruci ne piše da li želiš Pocket PC ili Palm uređaj potraži po forumu, bilo je dosta poruka šta je bolje i zašto.

Citat:
Miroslav Jeftić: Pogledaj Asus Eee, nema ga još u prodaji, ali samo što nije. :)


Miroslave, da li znaš kad će izaći i pošto će biti?

Pozdrav.
[ Miroslav Jeftić @ 11.01.2008. 19:56 ] @
Ne znam, bilo je reči krajem januara. Navodno bi trebalo da bude 300€ ili čak i nešto niže. Naravno, ništa nije definitivno, više skup internet glasina. U Bugarskoj se već prodaje za 299€ koliko sam čuo, ne bi valjda smeo ni ovde da bude skuplji.
Po meni on "ostavlja u prašini" sve pda uređaje. Košta skoro kao najjeftiniji pda, a ima duplo bolji hardver od najskupljeg i staje u malo veću torbicu.
[ Milan2307 @ 08.02.2008. 10:04 ] @
koji je od ponudjenih qtek 9100 ili hp 6815 bolji ( i zasto ), s'obzirom na to da nikad nisam drzao pda u ruci i da ne znam nista o njima...na sta da obratim paznju kad budem kupovao polovni? ima li neki test i slicno? i koja bi bila realna cena za polocne, dobro ocuvane modele. da li se isplati uzimati bez garancije? hvala puno
[ bojansilni @ 08.02.2008. 12:09 ] @
Kakva je autonomija tog asusa?Dzaba mi karakteristike,ako ne moze dvd da se odgleda do kraja
[ Miroslav Jeftić @ 08.02.2008. 12:18 ] @
Mislim da je oko 3-4 sata, tu negde.
[ kevinsugar79 @ 08.02.2008. 14:20 ] @
sto se tice polovnih, ja vec drugi put kupujem polovan ali iskljucivo da je HTC jer za njih postoji xda-developers sa detaljnim upustvo za flash i sve ostalo, bitno je da uredjaju sve radi kad ga kupujes.zato moj glas za 9100 !
e ako je nov uredjaj onda bih mozda izabrao i duge proizvodjace
[ Marko Enter @ 08.02.2008. 15:45 ] @
Citat:
kevinsugar79:.zato moj glas za 9100 !


Qutek 9100 je super PDA

pozdrav Marko
[ Milan2307 @ 08.02.2008. 19:32 ] @
na sta da obratim paznju? "bitno je da sve radi" hehe, sta to sve? kako da proverim, tj. sta da proverim? :) jbg, nov sam u ovome, sry...znaci bolji je 9100 od hp-ovog modela?
[ dakipro @ 09.02.2008. 10:13 ] @
Pa naravno da sve treba da radi
Skoro sam kupio polovan 9100, od coveka za kog znam da ima fer odnos prema svojim uredjajima, i prezadovoljan sam. Kod njih je karakteristicno da se maska oguli na mestima drzanja telefona, tako da ocekuj da ces to videti i da je to manje-vise normalno kod ovog modela. Obrati paznju na slider za tastaturu, trebalo bi lepo da klizi i da nije klimav na krajevima hoda, mislim da je normalno da ima zazor dok je otvoren na pola recimo. Takodje je postojala serija (nisam tacno sigurna koja, mislim da na xda-developers mozes naci detaljnije o tome) koja je imala probleme sa touch-om, i da je potrebno na par dana (ako ne i ranije) kalibrisati ekran ponovo. Gledaj da izbegnes ovu seriju, jer mislim da bi bio nezadovoljan takvim uredjajem. Mada kazu ljudi da za 30-40e i to moze da se sredi kod nas. Otvori notes, uzmi olovku i crtaj po ekranu da vidis da negde ne preskace i brljavi trag u notesu (imas na youtube neke snimke gde se ljudi zale kako im ekran ne radi lepo), proveri da nema mrtve pixele (detaljno gledaj ekran u svim aplikacijama), pogledaj ekran da nije ogreban slucajno (moj primerak od "rodjenja" ima zastitnu foliju na srecu), kameru (od koje neces ocekivati bas neke rezultate), gsm naravno, sve tastere redom, ako budes u mogucnosti probaj bluetooth, ir, wifi, usb komunikaciju, audio port za sluske... Olovka ume posle nekog vremena koriscenja da se ne drzi bas najbolje na svom mestu. Mislim, ne ispada iz lezista, ali imas takav osecaj. To je vec klasican test bilocega. Problemi softverske prirode (neke aplikacije ne rade, alarm se zaglupi i slicno) su uglavnom resivi stavljanjem novog rom-a koje mozes naci na gore pomenutom xda-developers sajtu (zamena softvera je prosta, ali i opasna). Baterija bi trebalo da drzi 3 dana ako se uredjaj koristi kao malo korsceni telefon (do 1h razgovora recimo) ili 2-4h u full opterecenju procesora.
Toga sam se setio na brzinu, a ti budi kreativan pa mu radi sve sto ti padne napamet
Najbolje bi bilo kad bi mogao da ga uzmes na koji dan da ga testiras, sto malo teze ide ako ne poznajes prodavca...
[ cvekic @ 25.02.2008. 19:34 ] @
zeza me touch screen na htc (tytn) nekad hoce nekad nece...
sada nece do cega moze da je (samo da je do software-a)
i sta da radim
[ kevinsugar79 @ 25.02.2008. 21:43 ] @
Tytn ima obicaj da pati od disalignmenta, tj. ne reguje touch screen i sve izgleda kao da je riknuo-ali idi na xda-wiki , pa pod Tytn potrazi resenje problema-tamo sam ja resio isti yakav problem
[ BioSQUAD @ 26.02.2008. 00:06 ] @
Citat:
iskljucivo da je HTC jer za njih postoji xda-developers

Ne mora da znaci HTC. I oni skinuti sa mreze T-Mobile, Swiscomm nista nemaju razliku, apsolutno!

Citat:
Qutek 9100 je super PDA

Slab procesor... Tastatura prosta...

Citat:
zeza me touch screen na htc (tytn) nekad hoce nekad nece...


Instaliraj neki stabilan ROM...
[ cvekic @ 26.02.2008. 00:51 ] @
jooj ljudi, zahvalan sam vam na podrsci, ali poceo sam da se plasim...
posetio sam i xda-wiki, ...i tamo skinuo neki stabilan ROM....
instalirao i evo mi sad pravog problema, keze:
Tap the screen to set up your Windows based device.
"divota" kako da tapnem?! jer bas sad nece da radi. ne mogu ni da "udjem"
[ Luka Skrbic @ 04.03.2008. 18:57 ] @
Koliko kosta jedan solidan PDA uredjaj? Koje je marke i koliko kosta? Da li je bolje imati neki dobar PDA ili Nokiju N82 za potrebe interneta i programa na telefonu?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.03.2008. 19:10 ] @
Nemoguće je odgovoriti na ovo prvo pitanje. Različite su potrebe ljudi, pa samim tim i različite funkcije imaju njihovi PDA uređaji. Najpoznatiji proizvođači PDA/mobilnih uređaja danas su HTC (ili neka od firmi koja je kupovala telefone od njih pa ih brendovala svojim imenom, poput Qteka, O2, i-mate, Orange...), HP, Eten.

Ja bih se danas ivek pre odlučio za WM, nego za Symbian OS. Novi Symbiani za pola aplikacija zahtevaju sertifikaciju programa, što je i više nego smor.

Ali, ako tražiš nešto je što je pre svega telefon, pa onda sve drugo, N82 je verovatno bolji izbor. Opet, stvar ličnog ukusa o kome ne treba raspravljati.
[ d4ch4 @ 30.04.2008. 12:37 ] @
zdravo.
trenutno imam spv m500 kog sam skoro unishtio :)
"nikad nije pao..."
tako da je doshlo vreme da se kupi neki nov PPC+GSM pa mi je zapao u oko sledeci model Vodafone v1520 (Asus Solaris)
http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=873

Shta mislite o tom modelu? Meni se svidja, a josh vishe mi se svidja shto sam chuo da moze da se nadje nov za nekih 27-28000 din.
da li neko zna ko ima u ponudi ovaj ppc ili neku varijantu za polovan.
[ dongoran @ 01.05.2008. 16:35 ] @
Pozdrav svima. Da li neko moze da mi kaze gde se moze kupit futrola za HP 69xx seriju IPAQ uredjaja? Ceo grad sam obisao, nema nigde. Stvarno mi je problem da vucem po dzepu. Od uvoznika, da ih ne reklamiram, nista. NI reci. Das ima 600 e za PDA a oni ne mogu da ti obezbede j..... futrolu i to koznu. :) Moze na PM neka informacija.
[ Miroslav Jeftić @ 01.05.2008. 17:15 ] @
Hm, koliko vidim HP 6915 je po dimenzijama skoro identičan kao Nokia e61/e61i. Tako da bi možda mogao da pogledaš i kod dilera Nokie da li imaju nešto što ti odgovara.
[ dongoran @ 02.05.2008. 10:37 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Hm, koliko vidim HP 6915 je po dimenzijama skoro identičan kao Nokia e61/e61i. Tako da bi možda mogao da pogledaš i kod dilera Nokie da li imaju nešto što ti odgovara. :)


Druze, probao sam. Nasao sam u jednoj prodavnici u YUBC centu na Novom Beogradu. Jedva udje u furolu, plus sto je futrola neprakticna, jer ima istureni deo preko koga se stavlja na kais, pa onda izgleda kao da izmedju kaisa i futorle imas drsku od 5 cm. VIdecu jos negde. Znam da ima preko(za 15e HP original, kozna), ali ja sam jedan od retkih likova koji preko nema nikog (ako se ne racuna Crna Gora i Republika Srpska).

Hvala.
[ don Zuan @ 19.06.2008. 10:40 ] @
sta mislite o modelu palm treo 500? i kakav je uopšte kvalitet palm pda?
[ Žeki @ 23.06.2008. 01:47 ] @
Da li ima neko ko duže koristi HTC Kaiser?
Interesuje me iskustva korisnika,šta bi pohvalili a šta zamerili?
Kako radi GPS navigacuja na istom.Može odgovor i na PP.
Savet šta kupiti: HTC Kaiser ;N95 8G ili apple iPhone ?
[ ninjaz @ 23.06.2008. 02:58 ] @
Citat:
Žeki: Da li ima neko ko duže koristi HTC Kaiser?
Interesuje me iskustva korisnika,šta bi pohvalili a šta zamerili?
Kako radi GPS navigacuja na istom.Može odgovor i na PP.
Savet šta kupiti: HTC Kaiser ;N95 8G ili apple iPhone ?


Sve zavisi za sta ti treba. Sto se platforme tice moj glas trenutno ide za HTC Kaiser (Windows mobile). Nisam ga ja koristio, ali iz pouzdanih izvora znam da GPS radi dobro, kao i bolji eksterni GPS prijemnici Ako se odlucis za iPhone, mozda je bolje da sacekas novi iPhone 3G. Nadam se da ce ubrzo stici do nas!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.06.2008. 10:26 ] @
Ivan Dimković je za ES pisao recenziju Kaisera.
http://www.elitesecurity.org/p1729560

Iz moje perspektive bih se verovatno dvoumio oko Kaisera i iPhonea. Ukoliko ti ne treba GPS o glavu, onda će ti i iPhone poslužiti sasvim lepo. Na njemu koristim keširane offline mape sa Google Eartha.
[ don Zuan @ 26.06.2008. 14:48 ] @



da li mislite da vredi sada kupovati tytn I? pošto ne mogu da se skrpim za Tytn II(Kaiser)... Da li možete da mi preporučite neki solidan pda d0 320 Jura ? hvala unapred
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 26.06.2008. 20:29 ] @
NMilošev mi reče da je sada kod nas Eten glofiish X650 valjda 300€, tako da to izađe kao prilično dobar dil :)
[ Flash411 @ 06.09.2008. 09:52 ] @
Kolega mi nudi ovaj pda po meni povoljnoj cijeni,pa me zanima jel to dobra cijena,
jel se isplati,kakav je to pda,neka iskustva itd. Model kao na slici:



Informacije radi,malo je ofucan od koristenja,zakljucan na t-mobile mrezu i slider nije bas naj,
tako da i to uzmete u obzir prilikom komentiranja za cijenu.
[ ninjaz @ 06.09.2008. 10:05 ] @
Mislim da sam u oglasima vidjao solidno ocuvane za manje para. Mislim da to
i nije bas povoljno. Drugar je juce kupio qtek 9600 za 190e, odlicno ocuvan.
[ BioSQUAD @ 06.09.2008. 11:35 ] @
Skupo...
Kad sam kupio jednom nov, prodao sam ga posle mesec dana.. kao jak razlog - spor procesor, tastatura losa...
Bolje uzmi za te pare HTC TyTN 1.
[ BioSQUAD @ 06.09.2008. 11:36 ] @
Skupo...
Kad sam kupio jednom nov, prodao sam ga posle mesec dana.. kao jak razlog - spor procesor, tastatura losa...
Bolje uzmi za te pare HTC TyTN 1.
[ mimahitna @ 06.09.2008. 15:16 ] @
Postovani,
obzirom da je telefon u stanju u kome Vi kazete,realna cena,po mojoj proceni,je oko 150e i to pod uslovom da sve perfektno funkcionise(sa tim telefonom postoji problem oko flet kabla koji nov kosta 100e).
Sam telefon i nije tako los kao sto neko rece.
Moj predlog-za taj novac 200-250e mozete kupiti skoro nov tytn1 koji je za 5 klasa bolji od ovog.
Iskren pozdrav,
Miroslav.
[ Flash411 @ 11.09.2008. 19:27 ] @
Ok,prihvacam prijedlog da kupim tytn 1,ali,jel mi moze netko reci jel taj uredjaj ima
kakve musice,kao los flat kabl,problema s touchscreen-om i sl.
Usput,hvala za prijedloge

P.S.:morao sam mjenjati naslov u mala slova,mogao bi mod malo sredit
situaciju da korisnici nemaju probleme.
[ mimahitna @ 12.09.2008. 10:52 ] @
Postovani,
ukoliko kupite uredjaj koji nije stariji od,okvirno 2-3 meseca,mozete biti apsolutno sigurni da nikakvih problema necete imati.
Sto se flet kabla tice,ja dosad nisam naisao da se neko zali na njega,niti se iko zalio na bilo sta sto je povezano sa tytn 1 aparatom.
Znaci,preporuka u svakom slucaju.
Pozdrav,
Miroslav.
ps.ukoliko Vam hardverska tastatura nije bitna,moj definitivni predlog je htc p3600.
[ BioSQUAD @ 13.09.2008. 00:29 ] @
TyTN 1 sam koristio vise od godinu dana, nisam primetio da mu je falio nesto za to vreme. Mogu ti reci da je pisano na hiljade, hiljade poruka, otvoren hiljadu, hiljadu puta...
Solidan mozes naci oko 200-220 evra.
[ kostolac @ 28.09.2008. 08:43 ] @
Ako moze za pomoc tkdj. oko kupovine PDA uredjaja. Potreban mi je pre svega zbog EXCELL-a i telefonskog imenika jer ni jedan telefon koji imam nema taj kapacitet koji je meni potreban za imenik pa neka preporuka ako moze. I ako moze neko da mi kaze kakav je HP iPAQ 214 Enterprise HandHel.
Unapred hvala
[ mimahitna @ 29.09.2008. 00:28 ] @
kostolac@Obzirom da su tvoje potrebe takve da,verovatno koristis office i to prvenstveno unos i pregled tabela kao i teksta,moj predlog je qtek 9000.
Telefon je i PDA uredjaj,jeste povecih dimenzija ali:poseduje ogroman VGA ekran kao i najkomforniju tastaturu koju sam ja imao prilike da koristim.Procesor je Intel na 520Mhz(overclock na 624Mhz),poseduje IC,bluetooth,wi-fi a memoriju je moguce prosiriti jeftinim sd karticama.Imenik ima neograniceni kapacitet unosa-znaci sve ono sto tebi treba.
Iskrena preporuka.
Miroslav
[ ramzes God @ 04.10.2008. 17:27 ] @
Povoljno mogu da pazarim ovaj model PDA.. za ono sto mi treba on je i vise nego odgovarajuci,ali bih hteo da cujem misljenja Vas koji ga imate... kako se ponasa , da li je brz, radi li wi - fi ispravno, rad sa aplikativnim software -om itd...


Unapred fala !!!!
[ d4ch4 @ 09.10.2008. 16:51 ] @
@-V-O-Y-A-G-E-R-

mogu li dobiti malo vishe informacija o Eten glofiish X650 za 300€?

hvala,
pozdrav
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.10.2008. 17:36 ] @
Daću ti besplatno informacije

http://www.gsmarena.com/eten_glofiish_x650-2204.php

Ako je nov, odlična je kupovina, ako je polovan, isto je ok (pre svega mislim na cenu)
[ d4ch4 @ 10.10.2008. 19:04 ] @
uhh, nisam se bash lepo izrazio ....
na prethodnoj strani si spomenuo da neko prodaje (ili zna gde ima da se kupi) x650 za 300evra...pa me zanima gde to, i da li je uradjaj nov ili polovan?
ja se dvoumim izmedju htc touch-a i htc 3600i...ali mi taj x650 za 300e deluje zanimljivo pre svega zbog rezolucije ekrana i GPS-a.
pozdrav!
[ bego_26 @ 11.10.2008. 08:29 ] @
Znam da budim temu nakon godinu dana, ali lakse mi je ovako nego da otvaram novu.

Imam ponudu da kupim HP iPAQ hw6515 za 125 EUR.

Da li je ovo realn cjena i na sta bi trebao obratiti paznju, t.j. sta kod ovih uradjaja moze biti problematicno.

Pozdrav.
[ miskojunior @ 12.10.2008. 18:47 ] @
HP IPAQ rx5710 Samsung 400MHz 64MB 3.5” QVGA TFT 240x320 GPS WM 5.0 1Y.

Mogu ovaj PDA da nabavim za 200 eur, nov sa garancijom 1 god.

Da li je to mnogo i kako se pokazao ovaj PDA u praksi?

Unapred hvala!
[ megapyxeltoda @ 02.12.2008. 21:28 ] @
u dilemi sam da li kupiti jedan HTC PDA,preko Amazona,jer mi cena deluje jako sumnjivo nisk(~100 $ za nov uredjaj pa nek je sa shipingomi carinom i 160-170),i dali taj uredjaj vredi te novce?U nekoj sam dilemi da li kupiti Nokiju E 51,ili neku PDA varijantu...?N etreba mi previshe za multimediju,vishe za WIFI,i jako mi se svidja tastatura,touch screeen i to...Znachi nije mi bitna neka extra kamera,tako neke stvari,vec funkionalnost ....Zaista zahvalan za sve savete...
dakle link
http://www.amazon.com/Nation-R...F8&n=301185&s=wireless
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.12.2008. 00:11 ] @
Ima stvari o kojima nisi vodio računa..

1. Amazon ne isporučuje takvu robu u Srbiju.
2. Price: $49.99 (when purchased with new service plan) A ti nećeš da plaćaš pretplatu AT&T-u :)

Telefon koji ti je zapao za oko je HTC Kaiser i znatno je skuplji od te cene. Pogledaj po oglasima na mobilnomsvetu.
[ megapyxeltoda @ 03.12.2008. 14:48 ] @
da sinoc videh da Amazon ne isporucuje robu za Srbiju,a to za pretplatu nisam znao...Bdw moze li se naci pa i polovnihPDA uredjajam za nekih ~150 evra...?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.12.2008. 14:52 ] @
Može, prati temu sa malim oglasima za PDA.
[ vbbojan @ 28.01.2009. 23:03 ] @
Došlo je vreme da zamenim stari Acer N50 (WM2003) sa nečim novijim.

Ono što mi je do sada bio najveći problem je što u slučaju pražnjenja baterije
potrebno je uraditi kompletan restore.

Zanima me kakva je sad situacija sa PDA uređajima i dali sada postoje uređaji
kod kojih pražnjenje baterije ne zahteva restore i/ili reinstalaciju aplikacija.

Gledao sam malo okolo, ali nisam našao korisnu informaciju po ovom pitanju.

Molio bih preporuku za model sa sledećim minimalnim karakteristikama:

- Da ne gubi instalirane aplikacije u slučaju pražnjenja baterije - Ovo je ključno
- Winodows Mobile 5 ili 6
- 3.5" 320x240 ekran
- WiFi
- Što veći kapacitet baterije (prilikom korišćenja WiFi je uvek u upotrebi)

Unapred hvala,
Bojan


[ ninjaz @ 28.01.2009. 23:58 ] @
Ja jos nisam video PDA koji gubi aplikacije kada mu se isprazni baterija
[ Predrag Supurovic @ 29.01.2009. 00:00 ] @
Onda nisi ni video PDA, posto svaki gubi sve iz memorije ako mu se potrosi baterija.
[ ninjaz @ 29.01.2009. 09:18 ] @
Razumem da gubi sve iz RAM memorije, ali da moras restore da radis i reinstalaciju aplikacija, to nisam video.
[ Vranac @ 29.01.2009. 10:57 ] @
To je tako bilo na WM2003 i WM2003SE, nije postojao persistent storage kao na novijim OS.
Imao si primarnu bateriju i sekundarnu, kada se sekundarna isprazni dolazilo je do factory reseta.

Sada sa WM5 i novijim tog problema nema.
[ vbbojan @ 29.01.2009. 17:03 ] @
OK. Rezime bi bio sledeci:

Sve što je WM5/6 neće izgubiti instalirane aplikacije tj. neće
doživeti "factory" reset ukoliko dođe do pražnjenja baterije.

Dal' sam dobro shvatio?

Hvala svima na odgovorima i "odgovorima".

Pozdrav, Bojan
[ nmilosev @ 30.01.2009. 07:55 ] @
Dobro si shvatio.

Sad sam se setio kad mi je stigao Axim sa 2003SE, nisam znao skoro ništa o PDA, i taman kad sam ubacio sve programe i sve što mi treba, isprazni mi se baterija :). Ajmo Jovo ponovo. Posle sam koristio Spb Backup.

Pozdrav.
[ mt2807 @ 30.01.2009. 13:52 ] @
Pozdrav interesuje me hteo bih da kupim neki pda mora da ima gps i wlan i touch screen i windows mobile 5 ili 6 dao bih oko 200-300 evra otprilike malo gore dole ne mora da ima podrsku za sim karticu a moze hvala
[ kevinsugar79 @ 30.01.2009. 15:40 ] @
malo kompaktno HTC Touch diamond! trenutno ga koristim,radi prelepo.
malo vece,manje kompaktno HTC TYTN2 ,radio mi jednako perfektno,ali nije za dzep,kakav je Diamond.
ostali su stariji modeli,pa ne bi njih,mozda jedino P3600,jer je lep procesor
[ mt2807 @ 30.01.2009. 16:48 ] @
Huh ako je ovo odgovor na moje pitanje samo jedan ima gps i kosta mnogo vise od 300 eura ovi ostali nemaju gps hvala u svakom slucaju.
[ Pici man @ 30.01.2009. 17:09 ] @
HTC Touch diamond je model za šminkere i ponajviše one koji su se nekada kleli u Sony Ericsson K750i -> K800i i td., i pljuvali sve što je veće od toga i nosi OS poput Symbian Nokia modela i sl., smartphone aparata nazivajući ih "ciglama" ... Isti ti kada su videli da je "in" tj., moderno i u trendu ove, prošle i one tamo sezone(nakon pojave iPhone naravno) nositi "pametne" telefone koji zamenjuju 'naVOdno'(u ovo svi veruju) PC u džepu i time vlasniku istog daju dozu poslovnog čoveka koji je u vezi sa IT tehnologijama(svi misle da su inteligentniji ako na astal postave HTC) o'ma brže bolje zakucali svi na vrata do juče maloletnoj firmi HTC(i dalje nema punih 10 godina od osnivanja) jer su naravno jedino za tu firmu i čuli i pokupovali sebi po jednu "ciglu" ...
Nema veze što ne znaju za to da se gube podaci kada se izvadi baterija ili ti isprazni sec. baterija na starijim PPC/PDA modelima, bitno je da vise na forumima i znaju nekome nešto da preporuče.
To je moje mišljenje o onima koji preporučuju Diamond model i ispljujte me slobodno zbog ovakvih reči, neću reagovati.

Nisu dobri ovi telefoni sa velikim ekranima(malo su im veći) ... vole oni da je mali, fancy, kompaktan(ma šta to značilo), tanak da staje u džep, PAMETAN i da obavezno mnogo košta. To što nema tastaturu i to što ima isti OS kao i HTC TytnII(bolje rečeno još od PocketPC 2002/2003 se ništra nije menjalo na interfejsu OS-a ako ne računamo ovaj naknadno pridodati interfejs TouchFLO na 6.1 modelima), nikome od njih ne smeta ... bitno da je fancy i u trendu ove sezone. Naredne sezone će se već zameniti nekim drugim "in" modelom, zar ne?

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::.

@mt2807, pitanje je bilo od 200 - 300€? Ja bih ti preporučio i još insistirao da se za taj novac nabaviš ako možeš HTC Tytn II(Kaiser) koji naravno ima GPS, WIFI i sve što zahteva moderan smartphone tj.., PPC/PDA uredjaj. Možeš mu ubaciti ako već nema i najnoviji OS a tim TouchFLO interfejsom i neće se razlikovati od najnovijih modela.
Što veći ekran to je komotniji i bolji rad na uredjaju, lakše se čitaju tekstovi, pišu tekstovi, preglednost je veća ... i ne bežite od veličine smartphone aparata jer oni i nisu predvidjeni za nošenje po džepovima farmerki ...
Na kraju krajeva meni su čak i ekrani ovih narojanih modela MALI, i težim ka nekom modelu sa fizički većim ekranom jer je 2.8 inča minimum za jedan PDA/PPC i to svuda stoji kao pravilo! PPC/PDA aparat se ne kupuje zbog dizajna nikada kao ni bilo koji smartphone već zbog funkcija tj., mogućnosti, raspoloživosti dodatnih aplikacija(poželjno: krekovanih) za njegov OS i naravno ugradjenog hardvera. Dizajn kod "smartphone" aparata treba biti na zadnjem mestu .-..

[Ovu poruku je menjao Pici man dana 30.01.2009. u 18:42 GMT+1]
[ mt2807 @ 30.01.2009. 18:34 ] @
Hvala na odgovoru.
[ kevinsugar79 @ 30.01.2009. 21:27 ] @
@pici,to je tvoje misljenje druze,i to je dobro.ali ako ispratis malo moje postove,videces da sam poceo sa qtekom s200,pa Tytn 1,pa P3300,pa Touch,pa Tytn2 i na kraju Touch Diamond.i najiskrenije govoreci,meni je trebao jedan za tekstualne dokumente,trazio sa HTC Advantage,ali je preskup,pa sam cak mislio da se vratim godinu dve unazad i uzmem Universal.ali sa ovom rezolucijom ekrana i sa dijagonalom kao kod Tytn 2(verovali ili ne-proverite,videcete) Diamond je bolja kupovina,jer naglasavam,da je kompaktan za svakodnevnu upotrebu i nosenje,pogotovo leti,kad si samo u sorcu i majici kratkih rukava;)TYtn 2 ,i sve ostale dosadasnje uredjaje sam nosio okacene o kais ili na slican nacin,ali avantura sa Diamondom(koji dolazi sa fantasticnom futrolom koja ga u potpunosti stiti,a ne udeblja)osecaj je kao da nosim nokiu e51(recimo) a funkcije su mu i dalje iste kao na Tytn 2 ,cak i unapredjenjije-osetljivost ekrana ,boje,ostrina texta su daleko bolje od klasicnih qvga ekrana.onaj ko ima Tytn 2 zna koliko zapravo koristi tastaturu,uglavnom samo za poruke.meni je Diamond za sada najbolji PPC koji sam imao.zato ga toplo preporucujem.naravno preporucujem i dodatnu jacu bateriju(slaba baterija mu je stvarno jedina mana).

[ Pici man @ 31.01.2009. 02:43 ] @
Citat:
kevinsugar79: @pici,to je tvoje misljenje druze,i to je dobro.ali ako ispratis malo moje postove,videces da sam poceo sa qtekom s200,pa Tytn 1,pa P3300,pa Touch,pa Tytn2 i na kraju Touch Diamond.

Onda stvarno, ... ako si se nakon svih ovih nabrojanih odlučio za model bez hardverske tastature i gotovo nikakvih razlika ili minornih u odnosu na već one koje si imao ...
Ja ovo ne razumem verovatno zato tako i reagujem ... Da su kupio TouchPRO model imao bih razumevanja bar do neke granice, ..."HD" model - i te kako bih imao razumevanja, jer ima ogroman ekran što ja cenim ponajviše pa i da zanemarimo nedostatak hardverske tastature, ali sa konja na magarca ..,. rekoh, ja lično ne shvatam i možda nisam u pravu kada kritikujem. Razlike u ceni i uzaludno bačen toliki novac u doplatama za sve "novije" modele neću ni spominjati jer su noćna mora u ove sitne sate ...
Žao mi je!


[Ovu poruku je menjao Pici man dana 31.01.2009. u 03:54 GMT+1]
[ BioSQUAD @ 01.02.2009. 19:42 ] @
Ma Touch PRO je zakon!
[ mt2807 @ 01.02.2009. 22:26 ] @
Momci aj ako se razumete bolje od mene jel bolje da uzmem htc tytn II polovan za 290 eura ili nov hp ipaq 914c koji je oko 350 eura kolko sam vido imaju slicne karakteristike. I kako se ponasaju polovni pda uredjaji jel valja to kupovati.
[ BioSQUAD @ 01.02.2009. 22:48 ] @
Ta dva su totalno razlicita. I u dizajnu i u svemu.
HP nisam koristio nikad, ali za TyTn II mogu ti reci da je solidan!
[ mt2807 @ 02.02.2009. 00:11 ] @
Pa jel mozes da pojasnis te razlike osim izgleda u cemu se to tolko razlikuju, gore par postova napred sam napisao sta mi treba e sad imam dilemu dal da kupim nov hp ili polovan htc za nov tytn ne bi davao oko 450 eura.
[ Flo33 @ 02.02.2009. 19:01 ] @
kevine, reci mi da li si tu fotrolu kod nas nasao, ili preko? Takođe i bateriju?

[ kevinsugar79 @ 02.02.2009. 23:24 ] @
futrola je dosla u pakovanju,kao sastavni deo opreme.izuzetna je i toplo je preporucujem.
bateriju sam narucio iz Nemacke,preko prijatelja,kosta oko 60 evrica,jeftinije nisam mogao proci(original je HTC).
ocekujem da mi stigne kroz 4-5 dana.
medjutim,dobio sam zavidnu autonomiju i sa 900mAh baterijom,uz pomoc dobre kombinacije Rom-Radio Rom
radio Rom je 1.09.25.23
i Rom je serije bazirane na 2.03.401.2
sa ovom kombinacijom,punim ga svaka 2-2,5 dana
[ Flo33 @ 04.02.2009. 13:08 ] @
kako ja nisam dobio tu fotrolu? a original pakovanje?

a za tu bateriju nisam ni znao, taman sledece nedelje cu u dojcland, pa da potrazim. znas li koja je oznaka, i koliko miliampera ima?

ps nikada nisam imao se i ne znam o cemu prica gospodin
[ ninjaz @ 04.02.2009. 13:35 ] @
@pici man, Nisam znao da se na wm2003 gube programi kad se baterija isprazni jer ga nisam koristio, prvi PDA mi je bio s200 sa wm5 i nisam nikom nista preporucio, a pogotovu ne bi coveku preporucio HTC diamond jer je striktno naveo da mu treba 3,5' ekran. Mislim da bi bilo lepo da promenis ton, vidim da imas problema sa ljudima koji furaju fancy ne-symbian smart telefone. Hvala!
[ BioSQUAD @ 04.02.2009. 18:56 ] @
Citat:
da se na wm2003 gube programi kad se baterija isprazni


To je bilo veoma lose iskustvo sa SPV M500, ufff.
[ kevinsugar79 @ 04.02.2009. 20:56 ] @
@Flo33
HTC Touch Diamond BP E270 Extended Battery (1340mAh)
Includes HTC Touch Diamond Extended Battery and a replacement cover
[ Flo33 @ 05.02.2009. 18:36 ] @
Hvala puno na info!

Citat:
ninjaz: @pici man, Nisam znao da se na wm2003 gube programi kad se baterija isprazni jer ga nisam koristio, prvi PDA mi je bio s200 sa wm5 i nisam nikom nista preporucio, a pogotovu ne bi coveku preporucio HTC diamond jer je striktno naveo da mu treba 3,5' ekran. Mislim da bi bilo lepo da promenis ton, vidim da imas problema sa ljudima koji furaju fancy ne-symbian smart telefone. Hvala!


Lepo si rekao, samo što gospodinu niko nije odgovorio na 'komentare'. Ne želim da komentarišem nekoga ko sudi o ljudima na osnovu 100 grama plastike. To sve govori o njemu. Najbolje bi bilo kada bi ja kupovao šta se njemu sviđa, a ne meni. A usput i pored diamonda imam i kajzera, a prvi 'smart' mi je bio palm 500 kada je izasao. I od tada desetine sam izmenjao, i treba neko da mi soli pamet šta je 'extra' lol. Usput, imam jedno moje pravilo, bilo koji smart da imam trenutno, uvek je tu i nokia (uglavnom symbian). Upravo zbog tih 'bolesti' wm-a koje ne znaš kad će da te iznenade
[ kevinsugar79 @ 05.02.2009. 19:21 ] @
dobro me podseti,kod mene je sve krenulo od Palm Tungsten-a :),nije telefon,ali ljubav prema pametnom touch screen-u je tad pocela.
informacija da Palm razvija novi OS me je zaista usrecila-prva ljubav zaborava nema!
eh da, danas lep i suncan dan-ekran na Diamondu-u je 2 klase iznad qvga ekrana koje sam dosad koristio!

[ |DARKO| @ 19.02.2009. 20:00 ] @
Pozdrav!

Planiram da uzmem neki HTC, ali posto nisam nikad koristio pda, voleo bih neke savete. Po onome sto sam ja pogledao, meni bi odogovarao 3600i ili tytn II.

Trenutno imam Nokiu E61 i veoma mi odgovara qwerty tastatura, pa ne znam kako bih se uklopio sa 3600i? Pre Nokie sam imao SE p910i i w950, tako da sam koristio telefone sa touchscreenom i super su mi.

Jos jedna stvar me zanima, koliko se Windows Mobile razlikuje od Symbiana i u cemu? Shvatam da su drasticne razlike, ali posto nisam koristio, voleo bih da cujem nesto vise...

Hvala svima!
[ joes@ @ 30.08.2009. 20:32 ] @
Pozdrav dobrim ljudima

Da napomenem da nemam iskustva sa pda-ima, pa bi mi svaka pomoć dobro došla. Kupio bih polovan, do 200-250 evra.

Radim za građevinsku firmu kojoj bih svakodnevno sa terena u realnom vremenu slao fotografije pojedinih objekata (kamera i program za fotografije), kao i pisane specifikacije (word), vođenje dnevnika (excell), pravljenje baze podataka (access point) i GPS koji bi me navodio kroz Beogradske sokake i bogaze. :))) Plan mi je da koristeći jedan ili ako je neophodno više uređaja, slati sa terena u Bg-u firmi u Smederevu fotografije i podatke o nekom građ. objektu u realnom vremenu, kako bi bile spremljene komponente za sutrašnji rad na tom objektu.

Znači:
- kamera
- excell
- word
- access point
- bežični internet
- telefon
- GPS
- auto punjač

Da li postoji uređaj sa ovim mogućnostima i koji je , da li dobro radi ili ima neke nedostatke i da li mi je korisnije kombinacija više uređaja kako bih dobio ovaj skup operacija?

hvala
[ behemot78 @ 31.08.2009. 11:24 ] @
HTC Tytn II će ti odraditi sav posao. Posebno je bitno što ima hardversku qwerty tastaturu, pa nećeš morati da prstima nabadaš pišući u wordu. Tu je i Touch Pro, ali on je skuplji. Ako hoćeš bez tastature, uzmi Diamond, ali on ima slabiju bateriju.
[ nmilosev @ 31.08.2009. 19:43 ] @
Slažem se Tytn 2 ili Diamond.
[ joes@ @ 01.09.2009. 11:27 ] @
Hvala. Za Diamond sam čitao da mu je slabija baterija. Interesuje me da li ti aparati koriste bežični internet ili samo preko kartice mobilnog?
[ misk0 @ 01.09.2009. 11:29 ] @
I treba da radi 2ije smjene sa TyTn II da bi to postigao. Ja posjedjem taj uredjaj i uspio sam mnogo stvari sa njim uraditi ali da moram tipkati, slikati, sredjivati, rezati, slati, racunati na njemu citav dan.... poludio bih. Ekran tog uredjaja je 320x240px, nemas misha vec olovku i imas tastaturu. Ne mislim da je to ugodno za normalan rad, vec vishe za 'povremeni'.
Tebi treba neki netbook sa GSM modemom i GPS uredjajem. HTC Shift ima vec modem u sebi, ali nema GPS (koji mozes spojiti externo).

p.s. mislim da ti ne treba Access Point (tacka za spajanje na wireless mrezu) vec Microsoft Access - mini baza podataka :)
[ JSN @ 21.10.2009. 03:41 ] @
Pozdrav ljudi....ajmo dajte neki predlog za sledeci PDA uredjaj
imao sam do sad P3300 i TYTN II i prezadovoljan sam sa oba...tj prvi mi je manje odgovarao zbog nedostatka tastature....a sa kaiserom sam bash bash zadovoljan
meni je licno zapao za oko touch pro...pa me zanima ima li neko iskustva sa njim i kakva mu je autonomija...i da li mogu aplikacije sa kaiser-a na touch pro
hvala
[ sibinn @ 21.10.2009. 15:23 ] @
Ja imam diamond ali mastam kao i ti ,bruka i sramota kakav PPC,brzi, bolji ,lepshi nema veze sa svim sto si imao,radi na WM6.5 ,brukaaa na kvadrat.ako imash kinte uzmi.Posto ima veci ekran app. nalazis na http://forum.xda-developers.com TYTN nema veze sa njim.K U P U J
[ Bockyman @ 22.10.2009. 15:58 ] @
POMOZITE!!!

Već dve nedelje imam Palm Tungsten E,a moj problem je što sa njim nisam dobio i CD sa softverom. Sad,to i ne bi bio toliki problem,jer skoro sav potreban softver mogu naći free na internetu,ali džaba mi sve to,kada mi očigledno fale drajveri za ovaj Palm,tj kada ga priključim na kompjuter,ne dešava se ništa. Znači,kompjuter ga uopšte ne vidi,šta god da sam pokušao.... Tražio sam i tražio na internetu,ali ne nađoh... Pa,ako mi odavde ne stigne pomoć.....
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2009. 16:21 ] @
Da mi je znati kako si tražio.

Prvi rezultat je Palm.com, zvanični sajt, dole izabereš Tungsten E2 i doći ćeš do potrebnog softvera.

http://lmgtfy.com/?q=Palm+Tungsten+E+windows+drivers
[ Bockyman @ 22.10.2009. 18:28 ] @
Da mi je znati kako si tražio.

Prvi rezultat je Palm.com, zvanični sajt, dole izabereš Tungsten E2 i doći ćeš do potrebnog softvera.

http://lmgtfy.com/?q=Palm+Tungsten+E+windows+drivers[/quote]

Pa,naravno da sam bio na tom sajtu,a li ja striktno trazio za E, a ne za E2... Moja greska! Trenutno nisam kuci,ali cim stignem,skidam drajver i javljam da li je to to! U svakom slucaju,HVALA na odgovoru!
P.S. I moj zet,i njegov kolega,su takodje prevideli ovo za E2,takodje trazili kao ja,striktno za E!
[ Bockyman @ 22.10.2009. 19:08 ] @
Možda sam glup, (a i ne znam engleski dobro,to je činjenica) ali ja ne nalazim ono što mi treba... Ili ne prepoznajem ono što mi treba... Izvinjavam se što dosađujem... Bio bih ZAHVALAN za direktan link koji me vodi do drajvera koji mi treba da bih uspeo da povežem moj Tungsten E sa mojim kompjuterom (OS XP SP3,ako je to uopšte bitno...) :-(
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2009. 20:54 ] @
Ne, ja sam E2 naveo kao primer. Imaš poseban link u padajućem meniju i za prvi Tungsten E.

Njega klikneš i otvori ti se strana sa spiskom softvera. Ne piše eksplicitno "Drajveri za Windows", ali piše Palm Desktop 4.1.4 and HotSync Manager (Windows). Klik na njega i pokazuje ti se download dugme sa linkom

http://palmone.r3h.net/downloads.palm.com/PalmDesktopWin414EN.exe

Skineš to i posle instalacije tvoj Win bi trebalo da vidi Tungstena.
[ Bockyman @ 22.10.2009. 21:32 ] @
Puno ti hvala na trudu,ali problem je u tome što ja to imam skinuto i instalirano na kompjuteru (to sam prvo uradio,čim sam nabavio Tungsten E),ali i posle toga se ništa ne dešava...
Sada,ne sećam se šta je tačno i gde pisalo,ali sam razumeo da neki softver (možda baš ovaj) nije za dual i multicore procesore (ako sam pogrešno shvatio,pa ovo deluje kao lupanje,izvinjavam se),a moj AMD je dual-core.
Dodatni problem mi je taj što imam loš dial-up internet,tako da je skinuti fajl od oko 18Mb za mene mission imposible,pa zato odem kod druga sa ADSL-om i tamo skinem po nešto...
Ponovo ću da instaliram ovaj program,možda se sada nešto i desi...
Hvala na želji da mi pomogneš,znaš kako se osećam... Prvi put imam ovakvu igračku (znam da je smešna za ozbiljnije PDA uređaje),a ne mogu da koristim ni deo mogućnosti koje ima...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 22.10.2009. 21:59 ] @
Da, piše lepo u tekstu ispod tog downloada

Citat:
# Not compatible with dual- or multiple-CPU computers.


Ali to nije problem jer se ne radi kod tebe o dual CPU, nego o dual core, a to nije isto :)

Izgleda da je problem do SP3.

Na http://kb.palm.com/wps/portal/kb/common/article/33529_en.html ćeš videti da postoje i novije verzije Palm Desktopa i da što su novije, to podržavaju i novije Windowse, ali izbacuju podršku za stare Palmove uređaje.

Ta verzija za Tungsten E radi na Windows XP, Windows 2000, Windows ME, Windows 98, što vrlo moguće znači da ne radi na XP SP3. Doduše na Palmovom forumu vidim da neka žena kaže kako joj Tungsten E radi na Visti :)

Probaj i kod druga da instaliraš taj Palm Desktop.

Alternativa ti je upotreba nekog drugog programa, ali su svi komercijalni. Recimo Agendus. http://www.iambic.com/products/?windows

Pročitaj i ovu temu, možda je nešto do pogrešnih odešavanja u Windowsu. http://www.pdastreet.com/forums/showthread.php?t=62648
[ Bockyman @ 25.10.2009. 20:54 ] @
HVALA PUNO NA SAVETIMA I POMOĆI! Napokon sam povezao Tungsten E sa kompjuterom! Izgleda da je stvar bila u SP3,ali radi na novijoj verziji,za koju si mi ostavio link! Sada imam neke druge problemčiće,ali sam se ipak pomerio sa mrtve tačke! Šta bih ja bez ES-a! :-) :-) :-)
[ r_u_s @ 12.02.2010. 21:23 ] @
Gdje u Beogradu ima da se kupi HP IPAQ 214? Kolika mu je relna cijena posto ja po ovim nasim sajtovima vidjam svakave cijene?

Pozdrav!
[ nenadvr @ 12.07.2010. 10:41 ] @
Trebao bi mi PDA za surfovanje, mozda da napisem neku poruku (chat), ali u glavnom najbitnije mi je da mogu dobro da surfujem, da ima dobar displej da mogu lako da citam text, da ima dobar procesor da nije kilav, planiram da idem na net preko wireless. Kamera nije bitna. Nije bitno da je telefon. Nije bitno ako je malo veci. Cena oko 300e. Jel moze neka preporuka?

[Ovu poruku je menjao nenadvr dana 12.07.2010. u 12:12 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao nenadvr dana 12.07.2010. u 12:35 GMT+1]
[ nenadvr @ 12.07.2010. 11:16 ] @
DA li neko ima iskustva sa HP ipaq 214. Kakav je za ove namene koje sam naveo i da li ima da se kupi u Bg-u?
[ JSN @ 12.07.2010. 11:24 ] @
Sve preko sa procesorom preko 200mhz ti je ok za chat i tako to...
ako ti je bitna i tastatura posto ces da cetujes...gledaj HTC TYTN

ako nije...mozes da uzmes i HTC P3300 ili tako nesto...mozda qtek S200 on ima isto wifi...

zavisi koliko para planiras da pljunes....to je najbitnije