[ jozef_k. @ 03.10.2007. 21:34 ] @
Kupio sam laptop (acer aspire 5920g, intel core2duo 2.o, 8600 gt....) i sve je bilo dobro do prije 5-6 dana kada mi se poceo grijati vishe nego obicno, npr. upalio bi samo winamp i pokreno jebeni crimsonland, i nakon nekoliko min temp. graficke bi skocila na 80C,procesora oko 78C, pa me zanima da li je to normalono(u sto cisto sumnjam), te sto trebam radit ubuduce (napomena: nije se jos niti jednom resetirao zbog toga, sto ima bit slucaj kad dodje do pregrijavanja procesora, garancija mi jos uvijek vrijedi)...
Unaprijed hvala....
[ milanm2 @ 04.10.2007. 07:42 ] @
Maksimalna temeratura Core2DDuo procesora po intelovim specifikacijama je cini mi se 100C.
[ Nenad Vranjanac @ 04.10.2007. 12:51 ] @
to sve lici na lose provetreno kuciste, mada su ti temperature bas visoke. kolike su bile ranije i cime meris?
da li je graficka pasivno hladjena?
da li imas dodatne ventilatore na kucistu?
proveri i ventilator od napajanja da li radi i kako!
takodje kuciste ne sme biti uvuceno u neki budzak. strane kucista na kojima je ventilacija moraju da budu slobodne.
[ PCS @ 04.10.2007. 13:58 ] @
Nenade, obrati paznju...
Citat:
jozef_k.: Kupio sam laptop (acer aspire 5920g, intel core2duo 2.o, 8600 gt....

@Jozef: ne verujem da su te temp normalne. Ako si kupio nov laptop odnesi ga odmah tamo gde si kupio neka ga pogledaju.
[ Nenad Vranjanac @ 04.10.2007. 14:15 ] @
uh, uh. cim sam video 8600gt nisam ni gledao da li je laptop

pre nego sto ga odneses, da znas da bi se laptop pravilno hladio mora da stoji na cvrstoj i ravnoj podlozi - drvo, staklo... ako stoji na nekoj tkanini to mu otezava ventilaciju i odmah nastaju problemi.

koje su pocetne temperature?
[ jozef_k. @ 06.10.2007. 17:12 ] @
mjerenje sam vrsio everest ultimate edition 2005, i pocetna temp kompa je oko 50 za procesor i 56 za graficku....
laptop je nov, na normalnoj ravnoj tvrdoj povrsini....
[ Nenad Vranjanac @ 06.10.2007. 19:52 ] @
ako je komp bio iskljucen i hladan, a odmah po paljenju ima 50C, to vise lici na lazno ocitavanje, onda nemas brige.

u protivnom moze da se desi da je pregrevanje. mozes da odes u servis, ali ako nemas probleme u radu, rizikujes da te iskuliraju skroz. zato ih samo pitaj, bez insistiranja.

a ako problemi nastanu, pravac servis, onda su svi argumenti na tvojoj strani. (sve ovo pod pretpostavkom da imas urednu garanciju)