[ anakin14 @ 04.10.2007. 01:11 ] @
Gde moze da se skine izmenjena - dopunjena verzija zakona : recimo o porezu na dodatu vrednost ili o porezu na dohodak gradjana, ali ne recimo ogirinal koji je napisam pre 7,8 god i onda dopune tipa, u clanu 2.1 peto slovo u drugoj reci je promenjeno... nego taj zakon koji sada vazi. Jel moze da se dodje do toga uopste?
Hvala!
[ lukeguy @ 04.10.2007. 16:26 ] @
Na sajtu odgovarajućeg ministarstva ćeš naći veliku većinu aktuelnih zakona.
[ anakin14 @ 04.10.2007. 17:11 ] @
nije tacno, svuda se mogu naci zakoni + zakoni o izmenama i dopunama proslog zakona. Tako je na sajtu narodne skupstine i svih ministarstava, a nigde nema prepravljen zakon - znaci ako je izmenjen ponovo napisan.
[ lukeguy @ 04.10.2007. 22:31 ] @
Nisam razumeo da ti tako nešto treba. Koliko mi je poznato, to ni ne postoji, osim ako neko sâm ne krene da se bavi tako nečim. Ali nisam siguran kakav motiv bi taj neko imao za takav posao. Druga stvar su tumačenja i pojašnjenja Zakona koja rade razna udruženja i onda to publikuju u vidu raznih stručnih časopisa, biltena itd. Ali to dosta košta. Mislim da ovo što tebi treba, u tom obliku nećeš nigde naći.
[ uros.dukanac @ 01.03.2008. 22:24 ] @
Nadam se da nije prekasno...
Prečišćene zakone u elektronskom obliku izdaju firme Intermex i Paragraf.
I jedno i drugo se plaća. Ne verujem da se isplati ako si sam, ali ako se dogovriš
sa još par kolega kojima treba slična stvar - možda ti može biti isplativo.
Pozdrav!
[ buljko @ 01.03.2008. 22:31 ] @
http://www.parlament.sr.gov.yu/content/lat/akta/zakoni.asp
[ D.i M.e @ 01.03.2008. 23:11 ] @
I na sajtu službenog glasnika možeš da se pretrplatiš za prečišćene tekstove zakona. Da je ovo neka država, to bi na državnom sajtu bilo besplatno, svima dostupno. Al’ jebiga...