[ dulesusic @ 05.10.2007. 14:23 ] @
Sutra imam neki uvodni ispit na kome se traze neke gluposti iz worda i excela. Danas sam gledao racunare u laboratoriji i vidio da nije instaliran full Office i nema Microsoft Equation koji je potreban za unos matematickih formula i svega ostalog. Da li postoji neki drugi nacin da se to odradi bez Equation-a a da je unutar Worda? Simboli ne pomazu tu jer nam trebaju i razlomci, limesi (granicne vrijednosti), integrali i slicno.....


Pozurite narode, sutra u 10 mi je ovo.....

[Ovu poruku je menjao dulesusic dana 05.10.2007. u 15:35 GMT+1]
[ dragan_5502 @ 12.10.2007. 12:45 ] @
Pozdrav... nije me dugo bilo ali evo mene opet na forumu. Imam problem sa pisanjem formula u Wordu2007 tačnije sa eqution tools karticom. Kako da formule imaju isti izgled kao osnovni tekst, kod mene je npr. formula koju napišem manjeg fonta ali kada proverim koji je font "vidim" da je isti kao osnovni tekst. Uočio sam opciju "Change to Inline" kada je primenim dobijem formulu kao standardni tekst ali je ta ista formula na nekom proizvoljnom mestu i ne mogu da je stavim gde ja hoću!!!!! Bio bi zahvalana kada bi mi neko odgovorio na ovo pitanje!!
[ Jpeca @ 13.10.2007. 12:14 ] @
Da promeniš veliču fonta u editoru selektuješ tekst formule i na Home kartici izabereš velčinu fonta koju ti ogovorava.

Nemam tu opciju o kojoj pričaš u Wordu 2007. Gde si tačno to našao? U prncipu InLine objekti se ponašaju kao deo pasusa. Postavi primer formule i objasni šta ti tačno treba.
[ Gameover @ 15.10.2007. 11:44 ] @
Malo kasnim sa odgovorom, ali za slucaj da nekom drugom treba isto, progam se zove Math Type mnogo napredniji od equation-a sadrzi mnogo vise formula.