[ Dachaz @ 08.10.2007. 22:11 ] @
Naime, od nedavno imam veeeeeeeeeliki eksterni hard koji je postao integralni deo sistema (~/Movies i ~/Downloads mi linkuju na njegove foldere, automatski backup ide na njega itd.) pa me interesuje da li je moguće da se nekako onemogući ejectovanje istog iz sistema?

Zašto?
Eto juče ja da kliknem na eject od nekog CD-a koji se zadesio u računaru, omašim ikonicu i on krene da mi ejectuje spomenuti hard i naravno ne uspe jer je hard bivao upotrebljivan od strane nekog programa. Ali ne lezi vraže - dok nisam ugasio taj neki program i re-mountovao hard, nisam mogao da klikćem na njega u Finder-u nego sam mogao samo preko shortcuta na Desktopu da stignem gde sam krenuo.
Nije bog zna šta, ali smara - a znajući kako sam vičan da omašim klik, desiće se ponovo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.10.2007. 23:36 ] @
Kojim si se to diskom ponovio...pola terabajta ili tri-četvrt? :)

Strpi se do Leoparda..a onda podeli taj disk na 2 particije, pa kad budeš kliknuo na eject jedne, Leo će te pitati da li si siguran da želiš da izbaciš samo particiju A ili i A i B, tako da ćeš imati dovoljno vremena da shvatiš da ti ustvari ne želiš ni A ni B napolje, već Ci/iliD (no pun intended) :)
[ Dachaz @ 08.10.2007. 23:57 ] @
Particije? Šta će mi particije?

A disk je Maxtor 3200 od 500GB - koštaše me čitavih 105€ :)
MediaMarkt je čudo.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.10.2007. 01:03 ] @
Pa da bi te pri izbacivanju jedne pitao hoćeš li i drugu da izbaciš i da bi imao vremena da se predomisliš i za onu prvu :)

Kod nas ima 500GB diskova i za 96€ (sa PDV-om)...do 128€ :)
[ Dachaz @ 09.10.2007. 01:20 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Pa da bi te pri izbacivanju jedne pitao hoćeš li i drugu da izbaciš i da bi imao vremena da se predomisliš i za onu prvu :)


Jasno je to meni, ali je jako ružan workaround a ne rešenje problema.


Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-Kod nas ima 500GB diskova i za 96€ (sa PDV-om)...do 128€ :)


Da me jebeš, ja sam u nas najjeftiniji eksterni od 500GB našao za 180€.
Stoji da ima internih za malo preko 100, ali bi me neko kvalitetno kućište koštalo još bar 50€.
Plus, na ovaj imam garanciju 2 godine jer je kupljen u EU ;)