[ west_herc @ 12.10.2007. 21:22 ] @
E ovako gospodo, imam jedan problem. Naime naša VPN mobilna grupa ima nekih 100 korisnika, tj mi pričamo međusobno za 0 €. No međutim mi koristimo i VOIP u našoj centralnoj lokaciji tj kompaniji, čime smo troškove fiksne telefonije dosta smanjili. E sad dal netko ima prijedlog kako smanjiti troškove mobilne telefonije, dali uvesti da djelatnici imaju neki dio što plaća kompanija a ostalo oni (to može izazvati pobunu).

Što učiniti kako bi smanjili troškove mobilne telefonije uz pretpostavku da ljudi isto pričaju, možda pričati preko neta, ali kako?
Pitanje je malo stupid ali nebih pitao da znamk odgovor!
[ misk0 @ 12.10.2007. 21:50 ] @
Na sta mislis pod troskovima 'mobilne' telefonije? Pozivi sa fixnih na mobilne linije ili sa mobi na mobi, mobi na fix i slicno? Gdje je najveci trosak?
[ west_herc @ 13.10.2007. 14:56 ] @
Budući da je grupa za 0 € tu nije problem. Ali ono šta je problem su pretplate i naravno pozivi prema drugim mobilnim mrežama.

Dakle problem predstavlja ukupni račun za čitavu kompaniju. Naravno da djelatnici mogu nazvati kompaniju i od tud zvati fiksne mreže, tako da sam tu uštedio. Problem mi najveći predstavljaju ljudi koji nisu u grupi 0 €.

Što učiniti kako bi se smanjili ti računi. Jer ako ljude ograničim sa tim da oni plaćaju dio van onog koji je dala kompanija to nema smisla (onda neće htjet zvat, tj manje će raditi).
[ misk0 @ 13.10.2007. 20:11 ] @
Pa imas rjesenja poput Fring-a (vidi drugu temu) koji omogucava koristenje SIP-a sa mobija, ali tu ti je trosak transfera podataka koji ne znam koliko kosta u BiH. Znaci moras napraviti kakav experiment i vidjeti da li mozes ustedjeti na tome. Tad mozes koristiti usluge isto VoIP provajdera i sa mobilnih telefona tj imati cijene za odlazne pozive kao i iz office-a, ali kazem, moras tu uracunati i transfer podataka preko GRPS,UMTS ili neke trece mreze.

[ mvojkan @ 15.10.2007. 23:12 ] @
Postoje VoIP to GSM gateway uredjaji.Pogledaj www.2n.cz
[ Amater011 @ 27.10.2007. 15:58 ] @
Citat:
mvojkan: Postoje VoIP to GSM gateway uredjaji.Pogledaj www.2n.cz


I u www.netiks.co.yu imaju neki jeftin VoIP GSM gateway. Ja sam mislio da ga nakacim na gizmoproject ili voipbuster posto podrzava SIP pa da kada me neko zove recimo na gizmo da mi prebaci na moj mobilni. Ali nemam vremena da se igram a ne bacaju mi se pare jer nisam 100% siguran da ce raditi.