[ Jony_UE @ 16.10.2007. 13:10 ] @
Pozdrav svima!
Imam ogroman problem. Za firmu sam radio neke dokumente u office 2003. pre izvesnog vremena pao mi je sistem. Formatirao sam komp i sada nemogu da otvorim ove dokumente sto sam ranije radio. Probao sam da ih otvorim na raznim verzijama office-a Xp, 2000, 2003, 2007 i nisam uspeo. SAmo mi se pojavi sledece kada otvorim:
[] [] [][] [] [] neki pravougaonici.


Da li iko zna kako da uspem da povratim ova dokumenta.
[ nicr @ 16.10.2007. 13:22 ] @
da ti dokumenti nisu mozda bili enkriptovani na prijasnjem OS?
[ 3okc @ 16.10.2007. 13:24 ] @
Nisi jasan.

Formatirao si disk sa podacima? Ako je to slučaj, mislim da možeš da se pozdraviš sa podacima. Iz ovoga što navodiš, javlja mi se da si upotrebio neki recovery tool ali ne bih da pogađam. Potrudi se pa napiši šta si tačno uradio..

Postoje ljudi koji se bave spašavanjem podataka sa oštećenih (starih, pokvarenih) ili formatiranih diskova ali njihove usluge koštaju. Raspitaj se pa proceni da li ti vredi da platiš, recimo 50EUR po (spašenom) GB.
[ Miroslav Jeftić @ 16.10.2007. 13:47 ] @
Citat:
nicr: da ti dokumenti nisu mozda bili enkriptovani na prijasnjem OS?


Enkriptovani = nazivi fajlova ofarbani u zeleno. Ako su slučajno bili 'zeleni' onda nema ništa od njih.
[ Jony_UE @ 16.10.2007. 13:47 ] @
Dokumenti su mi bili i sada su na particiji D. Kada sam formatiaro, formatiarao sam particiju C. ,Kada sam ponovo instalirao Office i pokusao da otvorim dokumente nisam supeo. Pojave se samo neki pravougaonici kao da je text encriptovan ali ne znam kako. Datoteke nisu dirane uopste.


DA li ima neki softver za to ili nesto da se podesi u office-u
[ calexx @ 16.10.2007. 17:44 ] @
Jedino ako su rađeni ćirilicom a nisi instalirao podršku, sve ostalo ćeš teško da rešiš. Ako nisu tajni dokumenti, pošalji neki da vidimo o čemu se radi.
[ Miroslav Jeftić @ 16.10.2007. 19:18 ] @
Moguće da je do podrške za naša/nečija slova kao što kaže Slavoljub. Da li ti prijavi neku grešku pri otvaranju?