[ kuka-1 @ 18.10.2007. 17:02 ] @
od sutra 19.10 07 vip pusta postpeid uslugu vise na www.blic.co.yu zasto nisu pustili istovremeno kad i pri pedid i da li su to iste kartice ili cuo sam da je razlika u baznim stanicama
[ trader6 @ 18.10.2007. 20:24 ] @
ne znam za kartice ali su tarife povoljnije od Telenora i MTS
4 tarife sa besplatnih 60,150,375 i 1500 minuta i isto toliko poruka, i pretplatom od 250,500,1000 i 3000 dinara. Tarifira se na prvi munut ceo a posle na sekunde. Ipak se opkrece
[ bakara @ 18.10.2007. 22:39 ] @
A ja vec mislio da od njih nece biti nista....

Medjutim, nista se ne kaze koliko kosta uspostavljanje veze, nadam se da ce se vec neki od operatera setiti da to vec jednom ukine!

[ zzviktor @ 18.10.2007. 23:11 ] @
Pa sad mislim da su cene za sve pakete iste.
Jednostavno ali i ne previse povoljno.
cene su:
cena min
5.9
cena usp veze
1.9
cena sms1.9
mms
10.00
gprs
0.04
sve cene su izrazene bez pdv, interval tarifiranja je 60 sec se tarifira
odmah a posle po sekundi tako da prvi min ispadne oko 7.8 plus ne izbezni
pdv.

Prvi put sam video da je pre pajd jeftiniji od post pajd varijante jedne
mreze.

Mislim da je velika mana ovih tarifa nacin tarifiranja poziva,ali da li je
to do vipa ili do telekoma ne znam bas.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2007. 01:03 ] @
Evo male tabele sa uporednim cenama Telenor Prenesi, mt:s mix i Vip postpaid tarifa:



Nadam se da je dovoljno pregledno.

Sve u svemu, problem Vip postpaid tarifa je inicijalno tarifiranje celog minuta, i to sto se ne prenose minuti i SMS. Sto se mene tice, Telenor Prenesi.
[ Trajkovic @ 19.10.2007. 01:04 ] @
Nokia 6300 za 1 dinar, na paketu postpaid 325 (mesecno 1180 dinara sa pdv)... Nema bolje ponude na trzistu...
[ acebzan @ 19.10.2007. 08:38 ] @
Tehnomobil Pancevo, kao po obicaju - nemaju pojma o ovome.
A operatera ne mogu da dobijem. Cekam po 10 minuta i onda prekinem vezu.
[ zALFex @ 19.10.2007. 08:40 ] @
Da bi se nekome isplatio prelazak sa prenesi/mix paketa na vip on mora da potpuno da potrosi sve poruke i pozive.
Ako neko voli da salje sms,a u prenesi 50 mu je to malo,a prosecna duzina razgovora je duza od 50 sec i trosi 50 min mesecno,on treba da predje na vip postpaid 60.
Isto tako,ako je nekome na prenesi 125 prosecan razgovor duzi od 46 sec,on treba da predje ako trosi oko 125 minuta mesecno i voli da posalje koju poruku vise...itd.
Korisnicima koji salju poruke vipovi paketi dodju bolje od telenorovih/mt:sovih...

Da je tarifiranje bar 30+1(kao fleksi/fresh),a ne 60+1.

I savetujem svima da se ne zalecu zbog telefona...
[ pisac @ 19.10.2007. 09:32 ] @
Imate ovde analizu i poredjenje sa svim drugim tarifama na ostalim mrezama:

http://nazovi.info/download/MobilneTarife.zip
[ calexx @ 19.10.2007. 10:01 ] @
Sitnice koje baš utiču na samu cenu. Džabe više besplatnih minuta ako se tarifira posle prvog. Kao što je napisano iznad, Vip ponuda je bolja samo za one koji uvek imaju duge razgovore. Dovoljno je nekoliko kraćih i svi minuti viška se istope. Može da se desi da 150 besplatnih minuta ode kroz 150 poziva od po desetak sekundi. Jedina prednost koju vidim je to što dinar telefone daju uz manje pretplate.
[ acebzan @ 19.10.2007. 10:38 ] @
barrbara je napisao u novoj temi, pa cisto da stavim u ovu, da bude sve na jednom mestu.
Citat:
barrbara: Da li ste culi za novu VIP ponudu? Otisao sam jutros po ovoj kisi i pola sata cekao otvaranje centra da bih kupio telefon uz pretplatu za 1 dinar. Ozbiljnost je na nivou, kao prvo otvorili su u 8i10 iako su svi bili na svojim mestima (vidi se kroz izlog), a kao drugo poceli su da rade a sistem za uslugu gde sami birate broj nije radio. Bio sam 10 po redu i kada su nas pustili ljudi su poceli da se raspituju za usluge postpaida... Svih 9 ljudi ispred mene su izasli bez telefona i to iz razloga jer vam prvo kopiraju licnu kartu pa kontaktiraju Kreditni biro, da vide koliko kredita imate na vasem imenu. Telefon nisam mogao da uzmem jer nemam racun u banci. Postoji mogucnost kupovine i bez tekuceg ali onda odjednom mora da se plati 6 mesecnih pretplata, sto bi u mom slucaju za paket od 1200(sa pdv) bilo 7200 dinara. Imam 2 postpaida preko MTS-a i ovakvih budalastina nije bilo prilikom potpisivanja ugovora. Osecam se veoma prevareno.
Suma sumarum: ako nemate racun u banci nemojte da kisnete u da se gurate sa besnom mason. Najlaksi nacin idite u MTS, tamo je lakse(ovo nije reklama)
Sta vi mislite o tome?


Koja je ovo budalastina, dobro pa nisam otisao u Beograd.

mod: Ubacio sam citiranu poruku kao citat.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 19.10.2007. u 11:59 GMT+1]
[ zzviktor @ 19.10.2007. 11:23 ] @
Pa samim tim sto se zaokruzuje vip ponuda je daleko losija od mts/telenor
ponude jer ako vam razgovori traju kratko i nemate potrebu za dugim pozivima
onda je vip jako jako jako jako ajako jako jako skupa varijanta u kojoj svi
gube osim vipa.

No mislim da ce kada ne budu u nac roamingu sa mts vip biti daleko
jeftiniji jer ih mts ogranicava sa cenama.
[ Zoran Milovanovic @ 19.10.2007. 12:00 ] @
Ok, razumem i ja vas. Razumete valjda da postoje i korisnici ciji su prosecni razgovori duzi od tih bednih 60sec? Ovo sam samo napisao iz razloga da postoje suprotni vama ovde. Jer mi se cela stvar brzo generizovala na to da: ma vip se ne isplati zaokruzivanje na minut bla bla...
Postoje ljudi kojima ce se ovo i tek kako isplatiti. Koliko ja vidim ja bih se savrseno uklopio u tu njihovu ponudu. Samo ne zelim da napustim Telenor dok se Vip ne otkaci od mt:sh-a i ne uvede prenos nepotrosenih minuta/sms-ova. Mada ja i onako uvek predjem kvotu :) Evo vec sada nemam ni min, al zato imam sms :D
Na Vip-u bi mi se jos vise isplatilo, jer bi manja nadoknada bila za uspostavlhanje veze.


mreza / br.poziva / min:sec
· Telenor (062.063) / 25 / 35:29
· Druge mobilne mreže / 53/ 90:09
· Fiksna telefonija / 8 / 21:31
· Internacionalni pozivi / 0 / 0:00
· Roming - dolazni pozivi / 0 / 0:00
· Roming - odlazni pozivi / 0 / 0:00
· SMS 95

prenesi 125

Iskreno, presao bih na Vip, samo da imaju svoju mrezu i da ona funkcionise like Telenor :) U drugim slucajevima no-no!


A tek sto bih uzeo neki tIlIfoncic za neke sitne novce?!
[ acebzan @ 19.10.2007. 12:04 ] @
Ja sam sebe nasao u paketu 325, ali ta procedura da moram da imam bankovni racun ako hocu tel za dinar, ma daj...
[ Zoran Milovanovic @ 19.10.2007. 12:21 ] @
Ah da, i taj uslov ispunjavam, imam racun :) A i ne znam sta je to toliko cudno? Ja znam da smo mi Srbi i da novac volimo da imamo samo u rukama/dzepovima/slamaricama, ali i to je ok. (Verovatno smo tako vece patriote :D) Ako vec nemas racun, neko od tvojih ukucana verovatno ima zar ne? Posto nemas racun pretpostavljam da ne radis, (imas li 18 god. uopste?) znaci ti onako ne bih imao "svoje" pare da placas tu pretplatu/racun. Znaci pitas lepo mamu/tatu da uzmu na svoje ime i kazes im koliko ce ih to kostati mesecno i to je to :) Very simple, zar ne?


ps. nisam imao nameru da te uvredim sa postavljanjem pitanja oko godina, sad sam pogledao profil i jasno mi je. Samo mi nije jasno: zaposlen si, a nemas racun? Primas li platu uopste?
[ zzviktor @ 19.10.2007. 12:23 ] @
Pa onima koji pricaju vise od minuta se itekako isplati ali je takvih u
srbiji malo uglavnom se mobilni koristi za kratke dogovore ili informacione
pozive, retko ko razglaba na mobu duze od minut jer zraci...
[ Milan013 @ 19.10.2007. 12:47 ] @
Da li mi je promaklo ili ja nigde ne vidim ugovornu obavezu koriscenja postpaid-a na odredjen period?
[ Zoran Milovanovic @ 19.10.2007. 12:54 ] @
Pa, koliko sam ja video, ugovorna obaveza vazi samo pri kupovini telefona. Ugovorna obaveza je standardna 2 god. :) Nista se ne menja.
[ Ivan Dimkovic @ 19.10.2007. 13:03 ] @
Citat:

Ja sam sebe nasao u paketu 325, ali ta procedura da moram da imam bankovni racun ako hocu tel za dinar, ma daj...


Pa i ako odes u banku i trazis kredit za kupovinu tog istog telefona, na primer - moraces da imas racun i zavirice ti u kreditnu istoriju ;-) Davanje telefona uz ugovor je nista drugo nego 2-godisnji kredit od strane telefonske kompanije, i zbog toga je praksa da se proveri kreditna istorija.

To je i bolje za korisnike, jer se time eliminisu prevaranti koji varaju banke, telefonske kompanije i sl... i kada ne bi postojao nacin da ih sprecis u tome svi troskovi "osiguranja" bi bili natovareni na korisnike ;-)

Cudi me da u Srbiji i drugi operateri to nisu uveli, a i ako nisu - vrlo brzo ce.
[ kosac @ 19.10.2007. 13:29 ] @
Takvih je u Srbiji malo???
Radio si istrazivanje trzista?

Ne znam za tebe ali znam da VIP JESTE uradio istrazivanje trzista i da je ova ponuda posledica tog istrazivanja.
Pokusavam da se setim nekoga iz svog okruzenja (svi ljudi koje znam) i nesto ne mogu da nabrojim vise od
5 ljudi koji brzo prekidaju vezu kada zovu nekoga (namerno forsiraju manje od minut price).

Inace meni fascinantan podatak u tom istrazivanju je da je 67% ispitanika (najveci procenat) kao
najbitniju povoljnost navelu dobijanje "lepog" broja!!!


A u VIP-u biras sam broj ... i to besplatno ... mislite o tome ...

Citat:
zzviktor: Pa onima koji pricaju vise od minuta se itekako isplati ali je takvih u
srbiji malo uglavnom se mobilni koristi za kratke dogovore ili informacione
pozive, retko ko razglaba na mobu duze od minut jer zraci...
[ acebzan @ 19.10.2007. 13:39 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Ah da, i taj uslov ispunjavam, imam racun :) A i ne znam sta je to toliko cudno? Ja znam da smo mi Srbi i da novac volimo da imamo samo u rukama/dzepovima/slamaricama, ali i to je ok. (Verovatno smo tako vece patriote :D) Ako vec nemas racun, neko od tvojih ukucana verovatno ima zar ne? Posto nemas racun pretpostavljam da ne radis, (imas li 18 god. uopste?) znaci ti onako ne bih imao "svoje" pare da placas tu pretplatu/racun. Znaci pitas lepo mamu/tatu da uzmu na svoje ime i kazes im koliko ce ih to kostati mesecno i to je to :) Very simple, zar ne?


ps. nisam imao nameru da te uvredim sa postavljanjem pitanja oko godina, sad sam pogledao profil i jasno mi je. Samo mi nije jasno: zaposlen si, a nemas racun? Primas li platu uopste?

Radim, nisam prijavljen, nemam kreditnu :)
Pa kad bi oni dali da odem sa kreditnom nekog od roditelja i uz njihovu lk, to bi bilo isto super.

Ja sam na telenorovom postpaidu vec skoro 4 godine, placam sam racune, sve je ok.
Ali nemam kreditnu, kao sto rekoh.


@Ivan Dimkovic: Bas sam se zalio kako zbog kreditne/racuna ne mogu da uzmem tel, pa mi neko rece da je kod telenora ista procedura. Koliko je tacno, ne znam.
[ Zoran Milovanovic @ 19.10.2007. 13:50 ] @
Ivan je sve lepo objasnio, samo si me ti sada zbunio :D Koliko znam ne moras da imas Kreditnu karticu (ako na to mislis kada kazes kreditnu) vec samo racun u banci (obican tekuci, honorarni...) jer samim tim ti cim imas racun u banci (bilo koji?) ti si upisan u neki kreditni biro valjda i oni po tome provere tvoju kreditnu istoriju... Pa zato mislim da je potrebno da imas racun. Ako neko zna malo bolje ove finansije/ekonomiju neka objasni bas bih voleo da budem siguran.

p.s. xtra je ona stvar sa odabiranjem broja, zaboravio sam da dodam malo pre kao pozitivu. hvala kosac na podsecanju.
[ acebzan @ 19.10.2007. 14:35 ] @
Raspricao sam se sada sa call centrom.
Prvo ih pitam sta sve treba, kao licnu ili pasos da ponesem.
Pa pomenem kako se ljudi zale sto se mora imati racun u banci (da, sa tim sam povezao kreditnu).
Dobijam odgovor kako je to tacno, i moram da imam racun ako hocu da uzmem tel za 1 din, a u protivnom, mogu ga dobiti ako platim unapred 6 mesecnih racuna.

Objasnim situaciju da nemam racun, ali da moj drug ima.
On hoce da uzme telefon za din sa njegovom licnom kartom, a ja na moju licnu kartu, ali sa njegovim podacima sa tog bankovnog racuna, i kazem da ce on biti prisutan.

Rekli su da moze i tako.
Jedino sto ne moze je da se sa jednom LK uzme vise od jednog telefona.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2007. 14:37 ] @
Evo mog septembarskog racuna na za Prenesi 125:

Ukupno: 97:14 min
Poziva: 118
Prosecan poziv: 49.45 sec
SMS poruka: 82

Ja trosim oko 100 minuta mesecno, i nesto manje SMS poruka, sto znaci da vec pose 2 meseca mogu da se opustim malo vise i potrosim preneseno, a na Vip-u bi mi propalo malo vise... Doduse ko zna, mozda bi vise pricao, ali pored interneta ne stizem. Jedino mi nedostaje u svim ovim paketima recimo 12.5/15MB saobracaja. Da i to ima uracunato, meni bi racun bio konstantno kolko je i pretplata.
[ fanfon @ 19.10.2007. 14:42 ] @
Ponuda VIP je mnogo povoljnija u neki stvarima od MTS. Npr. VIP nudi Nokiu 6300 za 1 dinar uz postpaid tarifu 325(1000 din mesecno). Taj telefon kosto oko 165€ u prodavnicama. MTS nudi SE K610i za 1 dinar, ali uz tarifu fresh 4000(4000 din mesecno, 4720 sa pdv-om), A K610i kosta u prodavnicama 135€. Znaci jos je jevtiniji a skuplje ga prodaju. Kad bi K610i uzeo u MTS uz tarifu od 1000din(1180 sa pdv-om) mesecno, morao bi doplatiti jos 6000 din u kesu. Neuporedivo bolja ponuda VIP-a...
[ bakara @ 19.10.2007. 14:59 ] @
Citat:
fanfon:  Neuporedivo bolja ponuda VIP-a...

Nemojte jos zuriti sa zakljuccima, VIP je tek izbacio cenovnik, a konkurencija jos nije dala odgovor.
Ne zaboravite da telenor(kom) treba samo da zadrze postojece korisnike a VIP treba da preotme od njih nove korisnike.

Za sada sav trud im se svodi samo na agresivnu reklamu i nista vise od toga...
[ Zoran Milovanovic @ 19.10.2007. 15:03 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Evo mog septembarskog racuna na za Prenesi 125:

Ukupno: 97:14 min
Poziva: 118
Prosecan poziv: 49.45 sec
SMS poruka: 82

Ja trosim oko 100 minuta mesecno, i nesto manje SMS poruka


Slobodane ovo su i golubovi naucili i ako ne koriste internet, nemoj da se u svakoj drugoj poruci ponavljas da koristis 100min i 80 sms-a.

ah, da i da si Telenorov korisnik :D

Citat:
fanfon: Ponuda VIP je mnogo povoljnija u neki stvarima od MTS. Npr. VIP nudi Nokiu 6300 za 1 dinar uz postpaid tarifu 325(1000 din mesecno). Taj telefon kosto oko 165€ u prodavnicama. MTS nudi SE K610i za 1 dinar, ali uz tarifu fresh 4000(4000 din mesecno, 4720 sa pdv-om), A K610i kosta u prodavnicama 135€. Znaci jos je jevtiniji a skuplje ga prodaju. Kad bi K610i uzeo u MTS uz tarifu od 1000din(1180 sa pdv-om) mesecno, morao bi doplatiti jos 6000 din u kesu. Neuporedivo bolja ponuda VIP-a...


U potpunosti se slazem sa tobom da je ponuda neuporedivo bolja. Samo postoje ljudi koje ni taj fresh 4000 ne bih mogao da zadovolji... :) Slucaj 100% proveren :D Tako da ti ne placas samo telefon 4720din/mesecno vec i ono sto koristis. A ako koristis sve to, znaci da ti telefon dodje DZ.
[ owim @ 19.10.2007. 15:08 ] @
Ne mogu da dobijem VIP call centar (previše poziva?), imam par pitanja:

1. da li se tokom trošenja besplatnih minuta naplaćuje uspostava veze ili tek kada se bespl. min. potroše (kao kod Telenora i MTS)?
2. kod telefona za 1din da li je ugovorna obaveza 2 god?
3. da li planiraju "prenošenje minuta", jer to je sada nekako postao "standard"?
4. da li se mreža "popravila" (ovo nije za KS, već za VIP korisnike pitanje) - skoro sam slao SMS-ove sa Telenora na VIP i stizali su posle 24h, a poruka o ostavljenoj poruci na VIP broju, VIP korisniku stizala je s velikim zakašnjenjem. Itd, itd.

Inače sam MTS postpaid, i Telenor postpaid (još jako malo).

Hvala.
[ majce22 @ 19.10.2007. 15:09 ] @
ljudi, cula sam da je ugovorna obaveza za tel. od 1din. 48 meseci!!!
da li je to tacno?
[ fanfon @ 19.10.2007. 15:09 ] @
Nisam siguran da ce telenor i telekom tako brzo spustiti cene...
Nije tacno da je ugovorna obaveza 48 meseci. Operateri su rekli da je 24. Ko moze da garantuje 4 godine placanja tako necega...
[ bCracker @ 19.10.2007. 15:13 ] @
Citat:
majce22: ljudi, cula sam da je ugovorna obaveza za tel. od 1din. 48 meseci!!!
da li je to tacno?


Ne, to nije tacno. Ugovor je na 24 meseca, kao i kod svih ostalih.
[ fanfon @ 19.10.2007. 15:26 ] @
N70 mi deluje kao najbolji izbor za neku srednju klasu u njihovoj ponudi. Samo 1 dinar uz tarifu 325...
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2007. 15:39 ] @
Ma samo kad bi dali jos nesto megabajta protoka u paketima, gde bi nam kraj bio :) To je ono sto meni nedostaje prilicno... Nije mi jasno zasto operateri ne urade to.

Pored takvih telefona, placati internet po ceni od 0.047din za jedan Kb je mnogo.

Moj predlog bi bio:

Postpaid 60 - 6MB
Postpaid 150 - 15MB
Postpaid 325 - 32.5MB
Postpaid 1500 - 150MB
[ Zoran Milovanovic @ 19.10.2007. 15:47 ] @
Vidis u tome je caka. zasto da ti oni daju i internet uz telefon koji podrzava to? Ovako ce uspeti bar nekako da ga otplate :) Kekekeke. Obrni okreni sve je to jedno isto... U pitanju su samo nijanse...
[ zzviktor @ 19.10.2007. 17:07 ] @
pa da li si razmisljao o mts tarifnim dodacima konkretno o 12 mb sto je oko
150 din. To je jedina ali velika prednost mts nad telenor mrezom.

Kakav god bio mts daje daleko naj povoljnije pakete koji se naj lakse mogu
prilagoditi korisniku.
[ owim @ 19.10.2007. 17:08 ] @
Vipmobile site:

Citat:
Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din.


Kako cena minuta može biti veća nego o prepaid-u? Ne znam cenu SMS-a i uspostave veze u prepaid-u, ali i oni bi trebalo da budu isti.

PROTIV VIP POSTPAID-a (za sada):

- nema prenošenja minuta/poruka u sled. mesec
- zaokruživanje prvog minuta
- nejasno da li se uspostava veze naplaćuje i dok postoje besplatni minuti (ako da, dovoljan ovaj argument)
- više cene minuta nakon potrošenih besplatnih od VIP prepaid cena
- nepostojanje tarifnih dodataka

Kad se ovo uzme u obzir, ova ponuda NIJE povoljnija od MTS-a, tj. VAŠE REČI *NE VREDE* VIŠE!

Ceo dan ne mogu da dobijem call centar, javlja se automat na nemačkom koji kaže da biram pogrešan broj!
[ owim @ 19.10.2007. 17:10 ] @
Citat:
Kakav god bio mts daje daleko naj povoljnije pakete koji se naj lakse mogu
prilagoditi korisniku.


Uz puno mana koje bih našao MTS-u, slažem se sa gore napisanim. Sledećeg meseca raskidam Telenor ugovor koji imam od osnivanja Mobtela. Telenor me je jako razočarao, a sa VIP-om imam osećaj da hoće nešto da mi "uvale", sa lažnim sloganom da su najjeftiniji.
[ nnn @ 19.10.2007. 18:18 ] @
n95 za jedan dinar
http://www.vipmobile.co.yu/cm/...ostpaid/handsets/nokia_n95.php
LOL
Ovo bi mi lepo leglo, mada 3 soma mesecno nije malo, a ni 1500 minuta..
[ zzviktor @ 19.10.2007. 18:29 ] @
pa ako hocemo praviti razliku izmedju mts i telenora.
mts
ima nac roaming sa cg i rs
telenor
bolji gprs

eto to su jedine dve razlike, a vip nije ni za razmatranje jer je minut
zaokruzivanje veoma ne povoljno i veoma skupo za korisnika a ako jos uzmemo
i ne mogucnost prebacivanja minuta i poruka vip postaje sve ne
konkurentnniji, prvi put sam video da je i za onoga ko trosi malu predplatu
i za onoga ko trosi veliku predplatu cena po svakom minutu izvan predplate
ista. VIP promovise jednostavnost ali ne i transparentnost.

Koliko god bili bolji ili ne telenor i mts su povoljniji sa cenama sto je
velika prednost za one ljude kojima 700 i 1500 din nisu jedno te isto i ciji
je motiv plati malo dobi mnogo.
[ kime1 @ 19.10.2007. 19:12 ] @
da li su vip brojevi na 060 6-cifreni?

Bilo je za očekivati da će vip deliti telefone od 200+ € za one koji troše 20+ €, s obzirom da su ipak jeftinije ušli na tržište od Telenora (a njima se ne isplati da imaju iste troškove kao Telenor za održavanje mreže- broj zaposlenih i sl. sa 100 000 korisnika recimo)

ono što će mene zadržati na Telenoru je bar približna ponuda, tarife su ok, znači telefoni da budu nešto skuplji i biće ok. (promena broja ima neku cenu)...
[ osmania @ 19.10.2007. 19:25 ] @
de vi meni recite kakva je mreza ta VIP kakav je signal itd. Ja sam iz Austrije i ta u biti A1 je vas VIP direktor (Nemsic u Austriji) mreza je najskuplja ovde ali ljudi vjerujte mi signala ima u misijoj rupi nevjerovatno na brdima u zabacenim mjestima bas ono signal ubija. I sta jos bio sam i u Hrvatskoj isto Vip ima i stvarno signal je strava. I sta jos kod VIP (A1) se ne desava jeste kad je nova godina ili kad je neki veliki praznik gdje se milioni sms salju u jendoj sekundi itd znaci nema da je sms se izgubio i da nije dosao znaci nema pada sistema ili da je zagusenost mada kod vas je jos vip mlad ali u Hrvatskoj su sve svoje releje stavili znaci sve ispocetka napravili da li ce to biti u Srbiji najvjerovatno. tako da ipak neke stvari moraju da budu skupe jel...
inace bio sam u BIH za Bajram i Bozic nema po 3 dana mobilna veza ne radi ma bio ti na Eronet ili telekom ili onaj republika srpska isto shit,,,,
meni su bitne te stvari...

[ owim @ 19.10.2007. 21:30 ] @
Ceo dan ne mogu da dobijem call centar. Najpre se biranjem nule (=opetarer) na 1234 javlja automat na nemačkom ("broj koji birate ne postoji!"), a sada mi se umesto operatera javlja glas koji mi diktira telefone iz ponude. Ne koristim VIP, ali očekujem da mi kaže da će se operater javiti, a u međuvremenu mogu da mi puste i reklame. Poslao sam email jutros, reply ni za 12 sati.

Kako stupate u kontakt sa VIP osobljem? Ja nisam very important person, možda je to moj problem? :-(
[ supica @ 19.10.2007. 21:43 ] @
Ista stvar sa Call centrom kao na pocetku. Svi bismo nesto da pitamo. Nije ni cudo. Ne znam za ovaj nemacki, nisam ga cuo a cekao sam sigurno 3-4 minuta. Valjalo bi im malo nekih dodatnih objasnjenja na sajtu
[ fanfon @ 19.10.2007. 22:13 ] @
Kad ti izdiktira telefone iz ponude(sto traje najduze minut) spojice te sa operaterom. Verovatno ces morati da ga cekas do 3 -4 minuta ali ce spojiti...
[ acebzan @ 19.10.2007. 22:14 ] @
I meni je nekoliko puta za redom javljao da sam izabrao pogresnu opciju, ili tako nesto.
Ali je jednom sve uletelo. Onda ti izdikitra neke cene iz ponude, pa cekanje od nekoliko minuta.
I na kraju, razgovor sa operaterom.
[ zzviktor @ 19.10.2007. 22:37 ] @
pa zavisi meni je evo upravo sada se desilo da sam cekao nekoliko minuta i
da nisam dobio operatera, samo aleksandra kovac peva lepo ali slusati stalno
isto...

e da jeste primetili da nema sustanja kada se slusa pesma kao kod telenora i
mts.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2007. 22:53 ] @
Mene samo zanima do kad oni imaju ugovor sa mt:s-om o nacionalnom roamingu, i do kad planiraju da pokriju vaznije putne pravce i mesta koja se na njima nalaze.

Jer mi je krajnje glupo da uzmem postpaid koji nicemu ne sluzi jer nemam signala. Bas cu da probam sa Vip prepaida da ih dobijem.
[ Slobodan Milivojevic @ 19.10.2007. 23:13 ] @
Posle 10 min cekanja dobio sam Vip operatera, rekao mi je da signal u Pirotu mogu da ocekujem naj kasnije do kraja godine, al nije rekao do kad imaju ugovor o nacionalnom romingu sa mt:s-om.

Jos jedna stvar koja me "odusevljava" na Vip mrezi je da ne radi preusmeravanje poziva sa prepaid karticom, iako na njihovom sajtu pise da je i to jedna od usluga.
[ anon157690 @ 19.10.2007. 23:14 ] @
Jel može jedan save?

Nisam dosad koristio mob. jer mi nije trebao i sad bi ga uzeo čisto zbog posla da ljudi mogu da me dobiju i da ne zovu na fixni. Razmišljao sam o nokiji 6300 (mada je i N70 ok) i video kao telefon za 1 din pa da se raspitam. Telefon bi mi uglavnom služio za primanje poziva i vrlo malo za zvanje i sms a interes mi je sto manji mesecni trosak, dakle hoćete da kažete da kada bi uzeo kod vipa ovaj telefon za 1 din to bi me koštalo 1.180 dinara mesečno, u narednih 2 godine??? pa to je 28.320 e što je mnogo mnogo je, zašto nemože ona pretplata od ~300din mesečno i taj telefon za 1din??? Gde tj. na šta da ja potrošim tih 325 minuta i 325 poruka ??? baš debilno. E, 5 sati razgovora, pa toliko ne napravim ni na fixnom.
I šta im to znači, ograničena ponuda??? pa da ne misle možda da treba da im dolazimo na noge i da ih molimo da nas usluže, da im se uvlačimo i još da plaćamo tolike račune, s*oka vipovska. Ako žele da mi uzmu pare moraće da mi donesu telefon na noge i da čitavu proceduru obave extra brzo, za 5-10 minuta...

I još jedno pitanje, kako izgleda taj paket sa 6300, šta se sve dobija uz telefon, pretpostavljam da je originalno pakovanje??? Jeli telfon zaključan na njihovu mrežu ili kako to već ide, mogu da uzmem drugu karticu i stavim u fon.? I jesu li nešto menjali u telefonu, menije, ikonice itd, ja hoću interfejs kao što je na fabričkom nekodiranom/nazaključanom ili šta li je već, modelu.

Pozdrav...

mod: Sredjene neprikladne reci.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 20.10.2007. u 17:50 GMT+1]
[ supica @ 19.10.2007. 23:29 ] @
Citat:
Fliz: Jel može jedan save?

Nisam dosad koristio mob. jer mi nije trebao i sad bi ga uzeo čisto zbog posla da ljudi mogu da me dobiju i da ne zovu na fixni. Razmišljao sam o nokiji 6300 (mada je i N70 ok) i video kao telefon za 1 din pa da se raspitam. Telefon bi mi uglavnom služio za primanje poziva i vrlo malo za zvanje i sms a interes mi je sto manji mesecni trosak, dakle hoćete da kažete da kada bi uzeo kod vipa ovaj telefon za 1 din to bi me koštalo 1.180 dinara mesečno, u narednih 2 godine??? pa to je 28.320 e što je mnogo mnogo je, zašto nemože ona pretplata od ~300din mesečno i taj telefon za 1din??? Gde tj. na šta da ja potrošim tih 325 minuta i 325 poruka ??? baš debilno. E, 5 sati razgovora, pa toliko ne napravim ni na fixnom.
I šta im to znači, ograničena ponuda??? pa da ne misle možda da treba da im dolazimo na noge i da ih molimo da nas usluže, da im se uvlačimo i još da plaćamo tolike račune, stoka vipovska. Ako žele da mi uzmu pare moraće da mi donesu telefon na noge i da čitavu proceduru obave extra brzo, za 5-10 minuta...

I još jedno pitanje, kako izgleda taj paket sa 6300, šta se sve dobija uz telefon, pretpostavljam da je originalno pakovanje??? Jeli telfon zaključan na njihovu mrežu ili kako to već ide, mogu da uzmem drugu karticu i stavim u fon.? I jesu li nešto menjali u telefonu, menije, ikonice itd, ja hoću interfejs kao što je na fabričkom nekodiranom/nazaključanom ili šta li je već, modelu.

Pozdrav...


Sigurno su ga izvadili iz originalnog pakovanja, pa sad pise neki "Sima mobile" pa vise oni kablovi i punjaci iz kutije...:) I moze na sve mreze.... a ha malo sutra. A da ikonice su font 72..... Daj covece ne davi.
[ INmedia @ 20.10.2007. 03:20 ] @
I ja pokusavam da dobijem operatera ceo dan ali nista javlja se sekretarica na nemackom.
Interesuje me da li se zna koje ce kolicina biti telefona za 1 dinar, konkretno N95, posto imam utisak da ce se razgrabiti za minut. U Nisu je opsta pomama za VIP postpaidom.
A sta je sa pricamo da ce korisnici koji su kupili prepaid "BONUS" seriju da li ce imati privilegije pri uzimanju postpaid brojeva......izgleda sarena laz........i sva obecanja koja su bila kada je krenula bonus serija ?
Pozdrav
[ tui @ 20.10.2007. 03:43 ] @
Citat:
INmedia: I ja pokusavam da dobijem operatera ceo dan ali nista javlja se sekretarica na nemackom.
Interesuje me da li se zna koje ce kolicina biti telefona za 1 dinar, konkretno N95, posto imam utisak da ce se razgrabiti za minut. U Nisu je opsta pomama za VIP postpaidom.
A sta je sa pricamo da ce korisnici koji su kupili prepaid "BONUS" seriju da li ce imati privilegije pri uzimanju postpaid brojeva......izgleda sarena laz........i sva obecanja koja su bila kada je krenula bonus serija ?
Pozdrav

-Nemas pravo, kao ni ostali: sad bi svi kupili Nokiju N95 za 1 dinar, a gde ste bili do sada? Ja sam ih zvao pre nego sto su stavili na VIP mobile sajt postpaid ponudu, sve su mi lepo objasnili, svaka im cast! Meni su u julu dostavili preko DHL Express-a besplatno!!! VIP Bonus SIM karticu, aktivirao sam, dobio 1.000 din bonus kredita, prilikom dopune dupliraju iznos,(znaci: nije bila sarena laz!!!) a koji operator nudi jos nesto slicno kod nas???
-Naravno nece imati za svakoga mobilni, pa sta onda? Imate kod MT:S-a ili Telenora za dinar pod istim uslovima? Moraju da primame nove korisnike i to rade super, samo nek tako i nastave, najzad zdrava konkurencija medju operaterima u Srbiji! A za telefone ne brini: morace i drugi operateri, tj. mt:s i telenor, da nude telefone jeftinije...
-Savet: ako sklopite ugovor na 2 god. samo zbog telefona, prvo kalkulator u ruke! sad platis dinar, a posle 24X3.000+PDV!!!
-Pozdrav svima i WELCOME kod VIP-a!
[ pisac @ 20.10.2007. 11:33 ] @
Citat:
kosac: Ne znam za tebe ali znam da VIP JESTE uradio istrazivanje trzista i da je ova ponuda posledica tog istrazivanja.
Pokusavam da se setim nekoga iz svog okruzenja (svi ljudi koje znam) i nesto ne mogu da nabrojim vise od
5 ljudi koji brzo prekidaju vezu kada zovu nekoga (namerno forsiraju manje od minut price).


Pa možda i jeste uradio istraživanje tržišta, i ovakva tarifa je napravljena upravo zato da bi zaradio više para jer je istraživanje tržišta verovatno pronašlo da je najveći broj poziva ispod jednog minuta.

Evo, moja žena je u poslednjih mesec i malo više dana imala ovakve dužine razgovora sa svog mobilnog ka mom mobilnom: 42, 12, 15, 12, 24, 23, 72, 35, 30, 33, 10, 39, 21, 61, 19, 15. I, šta kaže istraživanje tržišta? Kaže da će operater više da zaradi ako zaokruži prvi minut razgovora na 60 sekudi. Onda bi moja žena imala ovakve troškove: 60, 60, 60, 60, 60, 60, 72, 60, 60, 60, 60, 60, 60, 61, 60, 60. Zanimljivo, jel da?

Uzgred, realno poredjenje svih tarifa svih operatera može da se nadje na http://nazovi.info/download/MobilneTarife.zip s tim da se računa da Vip zaokružuje i u besplatnim minutima početak razgovora na 60 sekundi (to bi ličilo na njih) pošto je njihov korisnički servis nemoguće dobiti da bi se saznala prava informacija.
[ calexx @ 20.10.2007. 11:38 ] @
Citat:
Fliz: Nisam dosad koristio mob. jer mi nije trebao i sad bi ga uzeo čisto zbog posla da ljudi mogu da me dobiju i da ne zovu na fixni. Razmišljao sam o nokiji 6300 (mada je i N70 ok) i video kao telefon za 1 din pa da se raspitam. Telefon bi mi uglavnom služio za primanje poziva i vrlo malo za zvanje i sms a interes mi je sto manji mesecni trosak, dakle hoćete da kažete da kada bi uzeo kod vipa ovaj telefon za 1 din to bi me koštalo 1.180 dinara mesečno, u narednih 2 godine??? pa to je 28.320 e što je mnogo mnogo je, zašto nemože ona pretplata od ~300din mesečno i taj telefon za 1din???
Ma i to je preterano, najbolje da ove telefone daju po 1 dinar i da nemaš nikakvu obavezu. Još bolje da ukinu one proste telefone i da svakome ko hoće ponude N95 za 1 dinar a ako neko baš zapne, može i neki postpaid paket da uzme.
Hoćeš telefon da te ljudi zovu a i da ti ponekad pozoveš ali da je trošak što manji. Zašto ti onda ne odgovaraju ona dva telefona koja idu za 1 dinar i sa paketom od 250+pdv? Ili onih nekoliko malo boljih koji idu uz paket od 500+pdv? Misliš da oni ne mogu da se upotrebe za razgovor? Ovde se uzima paket koji se sastoji od jednog telefona i jednog postpaid ugovora i to ima svoju cenu. Što je postpaid veći, telefon je jeftiniji pa svako bira prema potrebama. Kome nijedna ponuda ne odgovara, ode u prodavnicu i kupi telefon po izboru.
[ kosac @ 20.10.2007. 13:31 ] @
Imali ste razgovore od 12 i 15 sekundi? Cisto sumljam da ste vi ciljna grupa bilo kog mobilnog operatera!

Citat:
pisac: Pa možda i jeste uradio istraživanje tržišta, i ovakva tarifa je napravljena upravo zato da bi zaradio više para jer je istraživanje tržišta verovatno pronašlo da je najveći broj poziva ispod jednog minuta.

Evo, moja žena je u poslednjih mesec i malo više dana imala ovakve dužine razgovora sa svog mobilnog ka mom mobilnom: 42, 12, 15, 12, 24, 23, 72, 35, 30, 33, 10, 39, 21, 61, 19, 15. I, šta kaže istraživanje tržišta? Kaže da će operater više da zaradi ako zaokruži prvi minut razgovora na 60 sekudi. Onda bi moja žena imala ovakve troškove: 60, 60, 60, 60, 60, 60, 72, 60, 60, 60, 60, 60, 60, 61, 60, 60. Zanimljivo, jel da?


Ugovor nije vezan za period vec za "kolicinu" minuta, SMS-ova i KB-ova. Kada se istrosi postojeca kvota bice obnovljena novom kolicinom.
Svi autoputevi i veci magistralni pravci su vec pokriveni ili ce biti pokriveni do kraja godine. Dvevno se postavlja po nekoliko BTS-va sirom srbije.

[/quote]
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mene samo zanima do kad oni imaju ugovor sa mt:s-om o nacionalnom roamingu, i do kad planiraju da pokriju vaznije putne pravce i mesta koja se na njima nalaze.

Jer mi je krajnje glupo da uzmem postpaid koji nicemu ne sluzi jer nemam signala. Bas cu da probam sa Vip prepaida da ih dobijem.
[ NS85m @ 20.10.2007. 15:17 ] @
Kako se stručno zove ona usluga kada korisnik prelazi sa jedne mreže na drugu uz zadržavanje kompletnog broja?

Znam da to postoji skoro svugde u svetu, da iza toga stoji ministarstvo telekomunikacija i da ima stručno ime.
[ Joker @ 20.10.2007. 15:31 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Local_number_portability
[ aleksandaraleksandar @ 20.10.2007. 15:38 ] @
Citat:
NS85m: Kako se stručno zove ona usluga kada korisnik prelazi sa jedne mreže na drugu uz zadržavanje kompletnog broja?

Znam da to postoji skoro svugde u svetu, da iza toga stoji ministarstvo telekomunikacija i da ima stručno ime.


portovanje brojeva.
[ pisac @ 20.10.2007. 16:26 ] @
Citat:
kosac: Imali ste razgovore od 12 i 15 sekundi? Cisto sumljam da ste vi ciljna grupa bilo kog mobilnog operatera! :)


Takvi razgovori su najčešći u mobilnoj mreži, i to je jedini razlog zbog čega je uvedeno zaokruženje prvog minuta.

Evo, danas smo (malopre u gradu) upravo napravili 4 razgovora koji su bili izmedju 13 i 20 sekundi.
[ CTEBAH81 @ 20.10.2007. 16:28 ] @
http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/postpaid/tariff.php
" Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din. Cena MMS poruke je 10,00 din. Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi. Besplatan 060 broj možete izabrati do 31.12.2007. iz dostupnog raspona brojeva.
Cena telefona od 1 dinara važi samo uz određene tarife.
Cene su bez PDV-a. "

Ostaje ipak dilema da li ovo za tarifiranje vazi nakon sto se potrose besplatni minuti ili odmah.

Sto se tice MTS-a i njihove profesionalnosti, vec danima pokusvam da proverim stanje za tekuci mesec (BEL 200). I konacno nazovem danas call centar i dobijem odgovor da zbog tehnickih problema nisu u mogucnosti da mi do kraja meseca kazu stanje. Sto znaci da ja nemam pojma koliko sam potrosio, a oni mogu da mi stave sta im padne na pamet! I pitam se u kojoj normalnoj zemlji bi ovo moglo da prodje!?
[ VRider @ 20.10.2007. 16:45 ] @
Ti ces u svakom slucaju dobiti listing na kraju meseca, a u ugovoru nigde ne pise da su obavezni da ti daju real time statistiku potrosnje. Da si na Telenoru, nikada to ne bi ni imao, na primer.
Elem, imas brojace u telefonu, pa okvirno bi trebalo da znas koliko si do sada potrosio.
[ Zoran Milovanovic @ 20.10.2007. 17:02 ] @
Informacije svuda oko vas, na sve strane vam pise, ali vi i dalje ne razumete. Verovatno je operater kriv jer nije napisao na seljackom. I posle dodje do problema, jbg kad smo nepismen narod.
Mene zaista interesuju kakvi su to "razgovori" od 12-15 pa i 20 sec? Da li se dogovorite o svemu? Verovatno stignete sve da kazete jedan drugom, ali to snimite diktafonom pa posle preslusavate 8x usporenije... A i to sto je neko reko, vi stvarno niste nicija ciljna grupa :P Odnosno vama je jeftinije da posaljete sms, jer ne verujem da za 12sec mozes reci vise od 160 karaktera.

LOL
[ Zoran Milovanovic @ 20.10.2007. 17:09 ] @
Odnosno 2 sms-a (ti da posaljes i ona da ti vrati) ti izadju i jeftinije nego tih 12sec razgovora.
[ parlae @ 20.10.2007. 17:19 ] @
Ljudi LJudi LJUDIIIIIIIIIIIIII
alo bre ljudi pa o cemu mi pricamo?!
zar ne vidimo kako je ovo sve bukvalno sarena laza. Mislim kakve su to price mi smo najjeftiniji i te fore. Ti onda kazes pa OK ajde da vidimo kakva je to ponuda i odes kod njih i samo se razocaras. Kakve su to price i zamajavanja kad ti kaze zaokruzujemoo na minut pretplata je 3000 itd...
OK teba i da ima pretplata od 3k, ali pogledajte samo t-mobile u hrvatskoj i njihovu ponudu. Ne branim im da imaju kakvu god hoce ponudu ali ne volim kad mi neko maze oci d aje najbolja!

Ne kazem, isplati se poslovnim ljudima i firmama, ali sta onda znaci da je istrazio trziste i misli na obicnog korisnika.

p.s. Izinite na mom tonu, ali malo sam ogorcen od kako sam se upoznao sa njihovom (ne)svakidasnjom ponudom!
pozdrav
[ pisac @ 20.10.2007. 17:35 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Mene zaista interesuju kakvi su to "razgovori" od 12-15 pa i 20 sec? Da li se dogovorite o svemu?


Sve što treba za jedan konkretan dogovor bez premišljanja i nećkanja, od početka do kraja, stane u nekih 40-50 sekundi. A razgovori od 10-20 sekundi služe kao aneksi na taj dogovor, i kao usputne informacije. I pri tome je to sasvim normalan razgovor, slovo po slovo, bez ikakve žurbe i frke. Evo, da ti odam tajnu, danas smo se nekoliko puta dogovarali šta da kupim u prodavnici, i kada ću da dodjem kući. Jel misliš da za to treba više od 20 sekundi? A što se tiče poredjenja SMS poruka i razgovora, to može samo osoba koja 1) nema šta drugo u životu da radi do da kuca i čeka poruke po par minuta umesto da razgovara 20 sekundi, 2) štedi svaki dinar i svaku paru.

Kad porasteš, shvatićeš. Šta drugo da ti kažem.

Vi očigledno ne kapirate zbog čega je prvi minut zaokružen na 60 sekundi. Da je tako kako vi mislite, onda ne bi bilo nikakve potrebe da se prvi minut zaokružuje jer bi operateri više izgubili nepopularnom tarifom nego što bi dobili zaokruživanjem. A pošto to nije tako kako mali Perica zamišlja, već je tako kako je "analiza tržišta" pokazala, onda operateri više dobijaju zaokruživanjem mnogobrojnih kratkih razgovora nego što gube lošom tarifom.
[ Zoran Milovanovic @ 20.10.2007. 17:44 ] @
Ja nemam nista od toga sto cu da kazem da je Telenor (ili Vip, ili mt:s) najbolji. Nece mi dati besplatne minute ili bilo sta, samo vam kazem da postoje korisnici kojima ce se to mnogo isplatiti. To sto vi sami ne spadate u tu grupu korisnika ne znaci da oni ne postoje ili da ih ima veoma malo. Ne donosite zakljucke prerano i sl. tome. Jos jednom vam kazem postoje i korisnici koji su navikli da telefoniraju "duze".
Svi smo mi na postpaidu valjda iz razloga da smanjimo nase racune za telefon i svako ima pravo da odabere ono sto njemu najvise odgovara. Vidim da vi ne volite raznoliku ponudu i da bi bili srecniji da je samo iskopirao telenor/mts sa prenesi/mix paketima. A i sta toliko mucite oko vip-a kad imate pakete koji su slicni ovim (mozda i jeftiniji?) kod drugih operatera. Ne odgovara vam, ok nemojte da koristite. Niko vas ne bije po usima da koristite mobilni telefon, a kamoli Vip postpaid pakete. Ako zelite "skupe" mobilne telefone za prosecne mesecne racune, molim lepo. Ima i jare i pare. Ako hocete da se trzate/cimate/peckate i samo ometate ostale korisnike, budite spremni da to i platite.
Ne razumem odakle svima vama neke predrasude da je Vip sada trebao da ponudi n95 za 1din, uz mesecnu nadoknadu od 50din +pdv (ali bi verovatno i oko ovoga nastala zbrka, zasto se placa porez i ostalo) i sada vas je kao razocarao...
Jednostavno i prosto je (ako umes da razmisljas): odgovara-prihvatas, ne odgovara-ne prihvatas. Trazis ono u sta se najbolje uklapas i toliko.
[ Zoran Milovanovic @ 20.10.2007. 17:45 ] @
Citat:
pisac: Sve što treba za jedan konkretan dogovor bez premišljanja i nećkanja, od početka do kraja, stane u nekih 40-50 sekundi. A razgovori od 10-20 sekundi služe kao aneksi na taj dogovor, i kao usputne informacije. I pri tome je to sasvim normalan razgovor, slovo po slovo, bez ikakve žurbe i frke. Evo, da ti odam tajnu, danas smo se nekoliko puta dogovarali šta da kupim u prodavnici, i kada ću da dodjem kući. Jel misliš da za to treba više od 20 sekundi? A što se tiče poredjenja SMS poruka i razgovora, to može samo osoba koja 1) nema šta drugo u životu da radi do da kuca i čeka poruke po par minuta umesto da razgovara 20 sekundi, 2) štedi svaki dinar i svaku paru.

Kad porasteš, shvatićeš. Šta drugo da ti kažem.


Ti si se stvarno pomislio da sam ja ozbiljan da trebas da saljes sms poruke?!

Moram jos jednom:


LOL!
[ Zoran Milovanovic @ 20.10.2007. 17:52 ] @
Naravno da svi mi imamo kratke pozive, iz nekog razloga (retzimo da mi se neko prvo javi pa prekine (opet iz nekog razloga, ne cuje me, previse bucno da bi razgovarali, nailazak na tunel...) pukne veza iz teh. razloga, isprazni se baterija na uredjaju, nestane kredita (to samo u slucaju kada me neko poziva :p) okrenes pogresan broj, itd... itd... itd... Ali meni stvarno nije jasno da neko ima prosecan razgovor 20 sec. Taj ne da ga tupi, i da se steka, nego nemam pojma... Mislim da su mi jaci oni likovi (kao sto je moja deFojka) cimne me, pa ja da je nazovem, nego ti sto me pozovu pa prekinu na pocetku(?) razgovora.
[ CTEBAH81 @ 20.10.2007. 17:52 ] @
Provereno u call centru - razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi i to vazi i za besplatne minute! Ja sam pogledao listing za prethodni mesec i moram priznati da sam iznenadjen poprilicno velikim brojem razgovora manjim od minuta. Tako da VIP 325 ne ispada nesto povoljnije od MTS MIX1000 (250 min. i poruka). Ako se uzme u obzir i promena broja... Prednost VIP-a je svakako dobar telefon za 1 dinar, za ocekivati je da ce na ovo i telekom reagovati i poboljsati svoju ponudu telefona i mislim da tada nece postojati realan razlog za promenu operatera.

[Ovu poruku je menjao CTEBAH81 dana 20.10.2007. u 19:09 GMT+1]
[ owim @ 20.10.2007. 18:19 ] @
Citat:
Sto znaci da ja nemam pojma koliko sam potrosio, a oni mogu da mi stave sta im padne na pamet! I pitam se u kojoj normalnoj zemlji bi ovo moglo da prodje!?


Skini listing sa MTS sajta sled.meseca za oktobar ili traži da ti besplatno posalju listing. U listingu se sve vidi. Ako skineš aplikaciju sa nazovi.info sajta, možeš tačno da vidiš sa kojim si brojem koliko pričao, i koliko minuta u mreži, van, SMS-a... Jeste da je POST FESTUM, ali makar te niko neće pokrasti, što je tvoja glavna briga ovde.
[ CTEBAH81 @ 20.10.2007. 18:28 ] @
Malo sam se zesce iznervirao sto ne mogu da proverim stanje, pa sam napisao i ovo o nekoj kradji, mada je ipak jasno da to ne ide bas tako lako. U medjuvremenu sam formatirao telefon, resetovali se brojaci tako da nemam pojma trenutno na cemu sam. Al pregurace se :) Ipak mi to deluje malo vise neozbiljno. U nekom od ranijih postova sam procitao da u telenor mrezi uopste ne moze da se proveri stanje u toku meseca.. E to je onda vec izrazito neprofesionalno ponasanje!
[ VRider @ 20.10.2007. 18:39 ] @
Ja telefon koristim na mnogo jednostavniji nacin, izgleda nego drugi. Kad mi treba telefon, ja ga koristim. Koliko mi treba, toliko razgovaram. Kad su mi racuni redovno postali dosta veci od pretplate, presao sam na veci paket, i sve iz pocetka. Opet sam poceo da prebacujem redovno, opet sam presao na veci paket. As easy as that.
[ Zoran Milovanovic @ 20.10.2007. 18:43 ] @
Citat:
CTEBAH81:mislim da tada nece postojati realan razlog za promenu operatera.


Mozda trebas prvo da probas Telenorovu mrezu (moze i prepaid) potrosis 200dinara kredita i shvatis koliko je kvalitetniji prenos zvuka, koliko ne puca, ne prekida i ne krci. Mada postoje ljudi kojima je sluh ostecen pa to i ne primecuju. Ako si i ti takav, tada stvarno nemas razloga da menjas svoj mt:sh.

krssssh..shshshsh..tztztrz.....
[ Zoran Milovanovic @ 20.10.2007. 18:47 ] @
Citat:
VRider: Ja telefon koristim na mnogo jednostavniji nacin, izgleda nego drugi. Kad mi treba telefon, ja ga koristim. Koliko mi treba, toliko razgovaram. Kad su mi racuni redovno postali dosta veci od pretplate, presao sam na veci paket, i sve iz pocetka. Opet sam poceo da prebacujem redovno, opet sam presao na veci paket. As easy as that.


Vidis ima tu istine, ali mozda si se i mnogo sJ**o. Nije bas sve tako jednostavno.

Sta ako recimo ti koristis 064 mrezu i bel 50 (pocnimo time). Mesecno potrosis 30minuta u svojoj mrezi i 40 van mreze.
Promenis paket, uzmes bel 100, trosis 70min u svojoj mrezi i 40 van mreze...
Uzmes bel 200, trosis 100min u svojoj mrezi i 40 van. Tada je sve ok. Racun je kolika i pretplata svi zadovoljni svi srecni... A u stvari ti mesecno bacas nenormalne novce na nesto sto ne iskoristis/niti ces i kada.

Tako da bas i nije tako jednostavno, zar ne? :)
[ INmedia @ 20.10.2007. 19:32 ] @
Ima li neko informaciju koliko ce biti telefona po ceni od 1 dinar, konkretno nokia N95, mislim hoce li se cekati u red kao za hleb ili ne ?
I jos jedna pitanje, da li je istina sto sam procitao da ce ukoliko kreditni biro odbije, moci da se uzme telefon ako se uplate 6 meseci unapred koriscenje sto je 6*3000,00=18.000,00+PDV
[ Mitrović Srđan @ 20.10.2007. 20:20 ] @
Znaci telefon se ne moze uzeti ukoliko nemate racun u banci?
[ supica @ 20.10.2007. 20:39 ] @
Bio i uzeo:). Imam kredit, ali ga redovno isplacujem i nije bilo problema sa biroom. Inace da bi bio registrovan u birou moras da imas barem neko "fiktivno" zaduzenje u banci, bilo po osnovu kredita, minusa na tekucem ili bilo cega sto bi te kandidovalo za kreditni biro. Znam, radim u istoj. Ako sve izmirujes na vreme onda si ok u birou. To je ista stvar kao kad apliciras za kredit. Ili moze ili ne, a u nekim slucajevima promenimo uslove i to je to. Nisam ni sumnjao da ce Vip da primeni nesto tako. U protivnom delili bi se telefoniiii.....:)
[ agasoft @ 20.10.2007. 21:33 ] @
Supica, AKo si uzeo vip postpaid, meže li malo prvih iskustava. NPR:
1. Da li radi provera preostalih minuta i sms poruka glasom i SMS-om?
2. Da li je kojim slučajem real time stanje?
i da.. Da li je zaokruživanje na prvi minut i tokom besplatnih minuta?
Puno hvala na odgovorima!
[ kosac @ 20.10.2007. 21:33 ] @
Znaci kao sto rekoh ... ja znam mozda 5 ljudi kojima je vecina razgovora mobilnim telefonom skoro uvek kraca od minuta.
Svi ostali potpuno ne obracaju paznju na duzinu razgovora. Ja o tome ne brinem vec godinama.

Ne znam zasto mislis da si ti reprezentativan uzorak Srbije?

Citat:
Pisac:Sve što treba za jedan konkretan dogovor bez premišljanja i nećkanja, od početka do kraja, stane u nekih 40-50 sekundi. A razgovori od 10-20 sekundi služe kao aneksi na taj dogovor, i kao usputne informacije. I pri tome je to sasvim normalan razgovor, slovo po slovo, bez ikakve žurbe i frke. Evo, da ti odam tajnu, danas smo se nekoliko puta dogovarali šta da kupim u prodavnici, i kada ću da dodjem kući. Jel misliš da za to treba više od 20 sekundi? A što se tiče poredjenja SMS poruka i razgovora, to može samo osoba koja 1) nema šta drugo u životu da radi do da kuca i čeka poruke po par minuta umesto da razgovara 20 sekundi, 2) štedi svaki dinar i svaku paru..


Nepopularnom tarifom????? A ako objasniti cinjenicu da su sve zalihe N95 nestale vec prvog dana?
Kako objasnjavas da zaposleni nemaju pravo preko reda da dovode prijatelje jer prodaja ne moze ni ovako sve da postigne? :)

Citat:
Pisac:Vi očigledno ne kapirate zbog čega je prvi minut zaokružen na 60 sekundi. Da je tako kako vi mislite, onda ne bi bilo nikakve potrebe da se prvi minut zaokružuje jer bi operateri više izgubili nepopularnom tarifom nego što bi dobili zaokruživanjem. A pošto to nije tako kako mali Perica zamišlja, već je tako kako je "analiza tržišta" pokazala, onda operateri više dobijaju zaokruživanjem mnogobrojnih kratkih razgovora nego što gube lošom tarifom.


Po svemu sudeci ti nikada neces shvatiti. :)

Citat:
pisac:Kad porasteš, shvatićeš. Šta drugo da ti kažem..
[ INmedia @ 20.10.2007. 21:41 ] @
Odakle ti informacija da su se sve zalihe N95 prodale ?
[ kosac @ 20.10.2007. 21:54 ] @
Nisam se dobro izrazio ... zalihe po prodavnicama. Bice uskoro nove isporuke ka prodavnicama.

Citat:
INmedia: Odakle ti informacija da su se sve zalihe N95 prodale ?
[ INmedia @ 20.10.2007. 22:04 ] @
U uplasi me. A reci mi imas li neku informaciju za Nis ?
[ anon157690 @ 20.10.2007. 22:41 ] @
Vip sax :)
[ luka_ns @ 20.10.2007. 23:15 ] @
Interesuje me da li su telefoni kodirani samo za vip mrezu, ako neko zna!? Pretpostavljam da jesu, ali... :-) To je samo pretpostavka!
[ rincha @ 20.10.2007. 23:16 ] @
Meni VIP deluje kao neka velika prevara, jer im je pripejd ponuda debilska, damo ti 2500 pokklon, ali (ono ali sto devojci srecu kvari) u 10 mesecnih rata pod uslovim da se dopunis 200 din. SMESNO.
Kao novi operater morali bi da budu debelo najpovoljniji da bi privukli korisnike a oni bas suprotno:
ponuda losa
nemaju svoju mrezu nego koriste mts
nemaju poslovnice (kako pise na sajtu U SVIM VECIM GRADOVIMA - Nis nije velik grad, tu NEMAJU POSLOVNICU)
njihovi strucnjaci su ispitivali trziste i utvrdili da postpejd nije isplativ - trazite od strucnjaka da Vam vrate pare sto ste ima dali - pojma nemaju.

Imao sam broj na 061 i imam vec godinama 064.
Dok 064 radi bez problema, 061 ne radi, secka, krci, susti i sl. sa istog mesta odakle je 064 ok???

O tome da njihov info servis ne zna ono sto imaju u ponudi - nista novo.

STA SE KRIJE IZA OVOGA POKAZACE VREME - ALI MENI OVDE MNOGO SMRDI.

Iskustva ljudi oko mene i moja licna kazu sledece:
NAJKVALITETNIJI - Telenor (mana sto se naplacuje pozivanje govorne poste...)
SREDINA - MT:S (mana drzavno, pa ih boli uvo toliko za korisnike, nemaju ideje nego prepisuju tudje itd.)
NAJGORI - VIP (zbog svega gore navedenog)

Pozdrav iz malog Nisa, gde VIP nema poslovnicu jer oni imaju poslovnice samo u velikim gradovima, ha-ha, bilo bi smesno da se deca igraju a ne da se radi o ozbiljnim poslovima (koje ocigledno ne vode sposobni ljudi nego mamini i tatini nesposobnjakovici)
[ owim @ 21.10.2007. 00:41 ] @
Citat:
Inace da bi bio registrovan u birou moras da imas barem neko "fiktivno" zaduzenje u banci, bilo po osnovu kredita, minusa na tekucem ili bilo cega sto bi te kandidovalo za kreditni biro.


Ovo je off-topic, mene onda ništa ne kandiduje za Biro! Zaposlen sam godinama, primam belu platu preko banke, nikad nisam uzeo kredit (ni revolving), koristim samo debitne kartice, nikad ušao u minus --> ima li me u Birou i kako to da proverim? Bio na njihovom web sajtu, ali to nije za korisnike.

To znači da mi ve npr. VIP, kada bih u ludilo uzimao mob za 1dinar, smatrao studentom ili nezaposlenim?

Hvala.
[ bmarke @ 21.10.2007. 00:43 ] @
Citat:
rincha: Meni VIP deluje kao neka velika prevara, jer im je pripejd ponuda debilska, damo ti 2500 pokklon, ali (ono ali sto devojci srecu kvari) u 10 mesecnih rata pod uslovim da se dopunis 200 din. SMESNO.


Da, toliko debilno i toliko smešno da je i m:ts morao da uradi copy/paste Vip-ove ponude ali sa za nijansu lošijim telefonima (tj. sve serija ispod telefona iz Vip ponude). Umirem od smeha! :)



[ batancev @ 21.10.2007. 00:44 ] @
u citavoj ovoj prici jedinomi nisu jasni oni koji brane neodbranjivo!!!
sve i da su svima u citavoj srbiji razgovori i po 5min u cemu dodjvola moze biti poenta tarifiranja 1.minuta odjednom
to je jednostavno nazadno i tako je i ne moze se nicim opravdati jer nema apsolutno nikakvu pozitivnu funkciju
ako ja zelim da pricam vise od minut (a pricam i mnoooogo vise) ja cu pricati i ovako i onako tako da je totalno bespredmetno raspravljati o tome da li je to ok sa strane vip-a
ako hoce sami sebe da pokopaju, neka ih

@kosac
prvo se citira pa odgovara na citat a ne obrnuto
[ aleksandaraleksandar @ 21.10.2007. 00:53 ] @
Citat:
owim: Ovo je off-topic, mene onda ništa ne kandiduje za Biro! Zaposlen sam godinama, primam belu platu preko banke


pa to je sve što ti treba.
[ svedok @ 21.10.2007. 10:47 ] @
Isao sam u 4 prodajna centra Vipa i nisam mogao da stignem na red, guzva je nemoguca.
[ acebzan @ 21.10.2007. 11:20 ] @
Rade i nedeljom?
Ja sam cuo da je neki decko juce dosao iz Novog Sada da bi uzeo N95 i naravno, nije stigao da ga uzme.
To je ono, rekla-kazala.
[ dekinter @ 21.10.2007. 11:30 ] @
Uh,odakle da pocnem.....Najblaze receno je da sam ogorcen na vip!Kao sto je rekao neko na pocetku diskusije,tako sam prosao i ja!Cekao sam od 6h ujutru u petak ispred vip centra u Nemanjinoj ulici!Kada sam stigao bila su samo 4 momka ispred koji su tu jos od 1h(ja jos srecan misleci kada otvore u 8h zavrsicu posao do 9h najkasnije i skloniti se sa proklete kise koja pada jos od 5:15h kada sam posao sa Banovog Brda),i tako iz minuta u minut posle mene pristize jos ljudi,kisnemo kao pacovi.....Nekako dodje i tih 8h ujutru,otvore oni,udju prva dvojica od pomenute cetvorice i ubrzo izlaze i obavestavaju me,kao i sve ljude koji cekaju,da im ne radi veza sa bazom i da treba jos da se ceka(sto je isto pomenuo neko na prvoj stranici)!U 8:45h krecu da rade rucno i ponovo ulaze njih dvojica i posle nekoliko minuta rasprave izlaze i kazu nam to od cega sam najvise izludeo:morate imati racun u banci(minimum 6 meseci),da uredno placate kredite,i da ne ponavljam sta vec sve,znate svi...Uglavnom udjem ja i kazem da sam nezaposlen i kako onda mogu da imam racun,ili kao jos nekoliko ljudi u redu koji rade ali naravno nisu prijavljeni i sta sada oni da rade!?Kada smo videli da je bezuspesno raspravljati se nas 10-ak pokusavamo da ubedimo radnike da nam uzmu licne karte i da nam ostave telefone i pakete koje zelimo jer cemo se za sat-dva vratiti sa nekim ko ima sve te uslove za kupovinu,sto bi po mom misljenju bilo fer jer smo cekali tu kao da ne kazem sta(ko se ne vrati za taj rok neka ga ne cekaju nego neka se posle samo vrati po licnu kartu),ali nista ni od takve mogucnosti...E tada sam vec odustao i krenuo kuci a u radnji je bila opsta pometnja,jer je uslo 20 ljudi,od kojih koliko sam po svadji shvatio ni 3%(kao verovatno ni ostali koji su u redu ispred) ne ispunjava uslove,tako da jedan covek hoce da im ukrade telefon iz izloga(tj sa pulta),jedan upisuje najgore psovke u knjigu utisaka,jedna zena vice da je kupila frizider i kakve to ima veze sa racunom za telefon),i shvatio sam da je vreme da krenem,kao sto rekoh... E sada,znam ja da neki od vas misle da je to o.k. i da je takva kupovina(provera) normalna u jakim evropskim zemljama(gde smo mi od njih???),ali zar nije logicno da,kao sto to Telekom i Telenor rade,daju samo uz licnu a ko ne plati salju mu opomenu da ce ga tuziti,posle mesec-dva vam stize poziv iz suda(ako u medjuvremenu niste platili) i to je sve... A sto se ponude i cena vip-a tice mislim da su odlicne,bez obzira na zaokruzivanje na minut,i da ako ovakvim ponudama i paketima nastave da bi vrlo brzo sustigli druga dva operatera...... I za kraj pitanje(i molba) da ako neko zna da li stize novi kontigent telefona u ponedeljak(bila je prica),konkretno N95(mislim da je extra ponuda,s obzirom da mi je racun na 063 ionako 3500-4000din mesecno),da to napise ovde,posto cu operatera dobiti posle 10min i opet mi mozda ne kaze nista,a sutra ujutru da ustajem opet u 5h da bi cekao red,ali ovaj put i da mucim majku da ceka da bi uzeo na njeno ime,bas i ne bi bilo normalno!Hvala unapred za one koji napisu neke informacije....
[ Slobodan Milivojevic @ 21.10.2007. 12:06 ] @
Mene samo zanima da li kod Vip-a postoji mogucnost da ako ste 6 meseci postpaid korisnik uzmete telefon kod njih bez tih svih uslova, kao sto ja mogu da odem u Telenor i uzmem bilo koji telefon jer sam duze od 6 meseci korisnik njihove mreze, i redovno sam izmirivao racune (za 3 ipo godine ni jedna uplata nije kasnila).

A najvise me odusevilo kad mi operaterka Vip-a rekla, nakon sto me pitala odakle sam, da mogu da odem recimo u Jagodinu (jer Nis nije "veci grad", a kamo li Pirot) ako mi je potrebna neka od usluga koju mogu dobiti samo u Vip centrima. He he he, a Telenor i mt:s imaju svoje centre i u Pirotu!

Sacekacu ja jos... Nije mi tolko zapelo za N95, a i racuni su mi ~1000din, tako da mi se ne isplati.

Ne zelim ni da se secam cekanja u redu ispred CT Shopa u Nisu 11 juna za Prepaid kartice Vip-a, pa zavlacenja nakon 2h cekanja da dodjem sutra, pa da ne mogu vise od 2 kartice da uzmem, pa uzimanja podataka iz lk... Pitaj boga... Previse su neozbiljni. Kao da ljudi ovde na jugu za njih i ne postoje.
[ bmarke @ 21.10.2007. 12:56 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Mene samo zanima da li kod Vip-a postoji mogucnost da ako ste 6 meseci postpaid korisnik uzmete telefon kod njih bez tih svih uslova, kao sto ja mogu da odem u Telenor i uzmem bilo koji telefon jer sam duze od 6 meseci korisnik njihove mreze, i redovno sam izmirivao racune (za 3 ipo godine ni jedna uplata nije kasnila).



Upravo sam dobio obaveštenje, da za studente ili druga nezaposlena lica (neprijavljeni radnici npr.) postoji mogućnost plaćanja 6 mesečnih pretplata unapred, za odabrani paket i time se ostvaruje mogućnost sklapanja ugovora i dobijanja telefona.

A mogućnost sklapanje ugovora, pa dobijanja telefona posle 6 meseci, za sad se ne nudi kao usluga...


[ agasoft @ 21.10.2007. 13:12 ] @
Postovani gospodine Djuric,

Zelimo da Vam se zahvalimo na dopisu, kao i na lepim zeljama.

Tarifiranje po sekundi od drugog minuta, v azi i za gratis minute.

Stanje postpaid racuna moci cete da prover ite na dva nacina:

Slanjem "?" na 1260, ili pozivan jem 060 1234 i biranjem opcije 2.

U normalnim uslovima cete svakako imati uv id u realnu potrosnju.
[ lizard14 @ 21.10.2007. 13:56 ] @
Student sam, nezaposlen i imam po otvoren racun u Raiffeisen i OTP banci. Na racun Raiffeisen banci jedino sam ja sam sebi uplacivao novac da bih mogao da koristim Visa Electron karticu a na racuon u OTP banci povremeno mi stizu neki honorari. Znaci u zivotu nisam primio platu i nisam kreditno sposoban. Da li mi je dozvoljeno da uz jedan od dva pomenuta racuna uzmem telefon sa postpaid karticom kod VIP-a ili nije?
[ Catch 22 @ 21.10.2007. 14:12 ] @
Mali prilog ovoj temi: Ukupna postpaid ponuda naših operatera


[ Slobodan Milivojevic @ 21.10.2007. 14:16 ] @
Citat:
lizard14: Student sam, nezaposlen i imam po otvoren racun u Raiffeisen i OTP banci. Na racun Raiffeisen banci jedino sam ja sam sebi uplacivao novac da bih mogao da koristim Visa Electron karticu a na racuon u OTP banci povremeno mi stizu neki honorari. Znaci u zivotu nisam primio platu i nisam kreditno sposoban. Da li mi je dozvoljeno da uz jedan od dva pomenuta racuna uzmem telefon sa postpaid karticom kod VIP-a ili nije?


Da. ali kao da i nemas racun u banci. Tj platis 6 pretplata unapred. Upravo sam proverio na 060 1234.

Takodje ne postoji za sada mogucnost da potpises ugovor sa Vip-om bez telefona, pa da nakon izmirenih 6 mesecnih racuna uzmes telefon bez ovih silnih uslova, sto na Telenor mrezi postoji kao mogucnost.
[ svezi @ 21.10.2007. 14:44 ] @
Ljudi sve je ovo lepo,ali telefona nema (bio sam u poslovnici u Novom Sadu u Subotu) i imaju samo one telefone sto su delili uz prepaid...
Kada sam ih pitao kada ce biti 6300 i n 70 kazu "stizu do 12 sati",dodjem u 1 oni kazu nema danas telefona,tek od ponedeljka,a mozda i od petka,a mozda ih nece ni biti posto su sve poslali za Beograd?! Lepo im kazem "gori ste od telekoma i telenora zajedno i izadjem napolje"!
Stvarno sam mislio da ce se bar jedan operater odnositi prema korisniku kao sto se to radi u evropi ali ovo me je razuverilo... ocajno....
[ Joker @ 21.10.2007. 15:17 ] @
[off topic] 10 ćevapa i coca cola 50dinara, jeftino al nema nigde [/off topic]
[ lizard14 @ 21.10.2007. 15:29 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da. ali kao da i nemas racun u banci. Tj platis 6 pretplata unapred. Upravo sam proverio na 060 1234.

Takodje ne postoji za sada mogucnost da potpises ugovor sa Vip-om bez telefona, pa da nakon izmirenih 6 mesecnih racuna uzmes telefon bez ovih silnih uslova, sto na Telenor mrezi postoji kao mogucnost.


Hvala na odgovoru. Znaci jedino zaposleni i kreditno sposobni gradjani mogu da se dokopaju nekog telefona i postpaid broja dok ostali nizi svet (citaj studenti, nezapsoleni i samostalci) moraju, pitaj boga odakle, da skupe kintu za 6 rata da bi ucinili isto. Po meni potpuni idiotizam. Zar im nije dovoljno sto se svako ko ovo zeli obaveze ugovorom na vernost od 2 godine?! Cak mi i ne smeta njihov vid tarifiranja ali ovo mi stvarno nije jasno. Taman kada sam pomislio da su se uozbiljili oni ponovo pojedu... nesto gadno.
[ bubi11 @ 21.10.2007. 17:19 ] @
Operateri koji rade u cc VIP-a su ubedljivo najljubazniji, probajte da smarate one u Telenoru i MTS-u sa glupim pitanjima, ili da trazite da vam podesavaju parametre za mms i gprs rucno, pa mi javite kako ste prosli...
Sto se tice besplatnih minuta, ne naplacuje se uspostava poziva.
[ svezi @ 21.10.2007. 17:37 ] @
Mogu oni da budu ljubazni koliko hoce kada su izbacili reklamu da prodaju telefone,a iste nemaju i neznaju kada ce ih dobiti... plus sto nigde na sajtu nema obavestenje o uslovima (konkretno ovo za racun u banci)...
[ bubi11 @ 21.10.2007. 17:56 ] @
Pa ti ih pozovi i pitaj kada ce da ih dobiju. Nije istina da ih nema, vec su se rasprodali, znaci, bilo ih je.
A reci mi, kada bi hteo da kupis sporet, mislis da bi bila ona varijanta, dobar dan, ja dosao da kupim sporet na dve godine, a oni ti kazu, naravno gospodine, koji model zelite? Pa normalno je da te proveri kreditni biro, ti sklapas ugovor na 24.meseca, kako mislis da kupis telefon koji kosta 700 eura i podignes kredit a da te ne proveri kreditni biro? Uostalom, ako ne radis i kreditni biro nema podatke o tebi, a ti lepo povedi mamu, ili tatu pa neka oni kupe telefon koji te interesuje i neka njih proveri kreditni biro. Sta mislis, kada odes u Tehno max, ili bilo koji robnu kucu koja ti prodaje neko dobro na kredit koja je svrha Findomestic banke cije sluzbenice sede tamo, nego da te provere kod kreditnog biroa i da ti daju (ili ne) odobrenje da uredjaj koji zelis kupis na kredit?
[ lizard14 @ 21.10.2007. 18:16 ] @
Citat:
bubi11: Uostalom, ako ne radis i kreditni biro nema podatke o tebi, a ti lepo povedi mamu, ili tatu pa neka oni kupe telefon koji te interesuje i neka njih proveri kreditni biro.


A sta ako mama i tata nisu kreditno sposobni? Moji su, na primer, samostalci. A da se vucem po siroj i uzoj rodbini da moljakam nekog od njih da samnom idu do VIP-a ne pada mi na pamet jerbo svi znate kakvi su rodjaci kada ih molis za uslugu. Razumem ja sto je VIP postavio kao uslov proveru kreditne sposobnosti ali pri tom nije mislio, recimo, na studentariju.
[ INmedia @ 21.10.2007. 18:19 ] @
Mene samo nervira sto kada pozves u cc VIP-a nemaju pojma kada ce telefoni biti u prodaju, pricam konkretno za Nis.
Pre neki dan kada sam ih zvao rekli mi pa vi pozovite da Vam kazemo kada ce telefoni tacno biti u prodaji, malopre ih zvao oni kazu da takvu informaciju ne znaju tacno.
[ bubi11 @ 21.10.2007. 18:25 ] @
Jos jednom, ne moras da imas racun u banci da bi dobio zeleno svetlo od kreditnog biroa. I jos jednom, kako mislis da podignes kredit za bilo sta ako te ne proveri kreditni biro, i kako uopste mislis da naredne dve godine placas pretplatu 3000? Mene sad bas interesuje kakvi su uslovi za zasnivanje postpaid ugovora kod Telenora i Mts-a? Uostalom, ako ne mozes da potpises ugovor, ili ne zelis da platis 6 mesecnih pretplata unapred, uvek ti ostaje prepaid.
[ bubi11 @ 21.10.2007. 18:34 ] @
Citat:
INmedia: Mene samo nervira sto kada pozves u cc VIP-a nemaju pojma kada ce telefoni biti u prodaju, pricam konkretno za Nis.


U toku sledece nedelje, ali ako su te lepo zamolili da ih pozoves, zasto je to problem?
[ INmedia @ 21.10.2007. 19:28 ] @
INmedia: Mene samo nervira sto kada pozves u cc VIP-a nemaju pojma kada ce telefoni biti u prodaju, pricam konkretno za Nis.


U toku sledece nedelje, ali ako su te lepo zamolili da ih pozoves, zasto je to problem?

Pa rekli mi u petak da ih pozovem u nedelju tj. danas, ja sam ih zvao i sada ne znaju tu informaciju
[ bubi11 @ 21.10.2007. 20:03 ] @
VIP nema svoje predstavnistvo, odnosno VIP centar u Nisu. Svi dileri pocinju sledece nedelje sa prodajom telefona iz postpaida.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.10.2007. 20:18 ] @
Ne znam sto se ljutite na Vip sto nece da vam da telefon tek tako. Kako su zaboravili studentariju? Uvek mozete da platite unapred 6 pretplata i da uzmete telefon.

Ukoliko vi stvarno trosite 3000 din mesecno na mobilni telefon, verovatno mozete i da platite 18000 dinara od jednom.

Ipak je to mnogo manja cena od cene telefona, a i narednih 6 meseci cete placati samo ono sto potrosite van pretplate.

Telenor Vam recimo nece aktivirati roaming dok ne izmirite prva 3 mesecna racuna, dok ne steknu "poverenje" u vas kao korisnika. A posle 6 meseci vec mozete i da sklopite aneks ugovora i uzmete telefon bez provere u birou. Tako vam i Vip nudi da unapred platite 6 meseci i lepo uzmete telefon.
[ kosac @ 21.10.2007. 20:31 ] @
Nis je jedan od 4 regionalna centra (NS, BG, KG i NI).
Tehnicki deo je negde u centru i vec radi a shop je trenutno u izradi ali ne znam gde.
[ bubi11 @ 21.10.2007. 20:35 ] @
Ne znam da li se gradi VIP centar u Nisu, ali znam da ga u ovom ternutku nema. U Nisu su Com trade, Pacom i Tehno Mobile Shop dileri koji naredne nedelje pocinju sa prodajom telefona iz postpaid-a.
[ svezi @ 21.10.2007. 21:35 ] @
Citat:

A reci mi, kada bi hteo da kupis sporet, mislis da bi bila ona varijanta, dobar dan, ja dosao da kupim sporet na dve godine, a oni ti kazu, naravno gospodine, koji model zelite? Pa normalno je da te proveri kreditni biro, ti sklapas ugovor na 24.meseca, kako mislis da kupis telefon koji kosta 700 eura i podignes kredit a da te ne proveri kreditni biro? Uostalom, ako ne radis i kreditni biro nema podatke o tebi, a ti lepo povedi mamu, ili tatu pa neka oni kupe telefon koji te interesuje i neka njih proveri kreditni biro. Sta mislis, kada odes u Tehno max, ili bilo koji robnu kucu koja ti prodaje neko dobro na kredit koja je svrha Findomestic banke cije sluzbenice sede tamo, nego da te provere kod kreditnog biroa i da ti daju (ili ne) odobrenje da uredjaj koji zelis kupis na kredit?

o cemu ti pricas? ja ne govorim o kreditnim proverama nego kazem da treba to da istaknu na sajtu kao uslove!!!

Citat:
Pa ti ih pozovi i pitaj kada ce da ih dobiju. Nije istina da ih nema, vec su se rasprodali, znaci, bilo ih je.

Reklama svuda,a telefona nigde... u Novom Sadu ih nisu ni dobijali? Ja sam bio u Subotu i nema nista,reklama ide od Srede ili Cetvrtka koliko je to telefona dvadeset?
[ dekinter @ 21.10.2007. 22:43 ] @
Citat:
bubi11: Jos jednom, ne moras da imas racun u banci da bi dobio zeleno svetlo od kreditnog biroa. I jos jednom, kako mislis da podignes kredit za bilo sta ako te ne proveri kreditni biro, i kako uopste mislis da naredne dve godine placas pretplatu 3000? Mene sad bas interesuje kakvi su uslovi za zasnivanje postpaid ugovora kod Telenora i Mts-a? Uostalom, ako ne mozes da potpises ugovor, ili ne zelis da platis 6 mesecnih pretplata unapred, uvek ti ostaje prepaid.
Brate Bubi11 priznaj da radis u vip-u!Covece imam racun i kod 064(biznis paket) i kod 063(jedna cena) i uredno izmirujem racune,a uzeo sam samo na licnu kartu!A inace nije isto davati po 3000,odnosno skoro 3500din sa PDV-om,nego odjednom 18000+Pdv za npr. N95!Razmisli malo..........
[ misaj @ 21.10.2007. 23:34 ] @
Ljudi ne vidim u cemu je problem...VIP je samostalni operater odredjuje svoje uslove i TRAZI izvestaj od kreditnog biroa. Nije tacno da je za izvestaj potreban racun u banci, izvestaj je vezan za JMBG (maticni broj gradjana)...Ukoliko je zainteresovani sa odredjenim JMBG kreditno sposoban dobice telefon ukoliko nije NECE...Ko nije otici ce u Telekom koji to ne zahteva i kupiti telefon ili u Telenor koji ima bolje uslove. I U CEMU JE PROBLEM?

Privatna firma odredjuje svoje uslove...kupac je zainteresovan ili nije...odgovara mu ili mu ne odgovara i tacka (.)
[ aleksandaraleksandar @ 22.10.2007. 00:10 ] @
da, stvarno malo čudno.

prvo ne valja to sve ništa, to im niko neće uzeti, vip će da propadne.
onda opet ne valja to ništa jer telefona više nema.

pa mislim, te dve izjave su suprotne jedna drugoj.

toliko nezaposlenih, studenata.... a hoće N95. a posle školarina skupa. mislim jeste skupa ali kapirate poentu

3000 + 18% = 3540
3540 * 24 = 84960
84960 / 80 = 1000 evra.

zamislite da dođe neko za dve godine i da vam da soma evrića.
[ owim @ 22.10.2007. 07:26 ] @
Citat:
Mene samo zanima da li kod Vip-a postoji mogucnost da ako ste 6 meseci postpaid korisnik uzmete telefon kod njih bez tih svih uslova, kao sto ja mogu da odem u Telenor i uzmem bilo koji telefon jer sam duze od 6 meseci korisnik njihove mreze


Off-topic:
U istoj sam situaciji kao i ti, možeš li da mi pojasniš "uzmete telefon kod njih bez tih svih uslova"? Hvala.
[ owim @ 22.10.2007. 07:36 ] @
Citat:
Operateri koji rade u cc VIP-a su ubedljivo najljubazniji


Bez obzira na sve, ovo je činjenica. Zvao sam iz druge mreže, dobio info koju sam tražio, VIP CC devojka je bila je fenomenalno ljubazna, izvinjavala se ako sam čekao.

Pošto nije znala odgovor na jedno pitanje, ponudila se da zapiše moj broj telefona i da mi javi kad bude saznala. Da li vam se to igde desilo? Jasno da oni ulaze na tržište, ali komentarišem pozitivan osećaš kad pozovem 1234 :-)

Moram da kažem da sam se prvi put osetio kao da neko "brine za mene" (za razliku od MTS-a i Mobtela, gde su ok, ali ne i ovako ljubazni). Svaka čast za VIP CC!

N.B. Ako zakasne sa slanjem mejla jedan dan, izvinjavaju se. Ja sam i Mobtel postpaid, napišem preko portala pitanje, dobijem štur reply za 10 dana. Ako dobijem.
[ osmania @ 22.10.2007. 08:10 ] @
ma europska skola... mada polako sada ce da dodje do rusenja cijena barem kod nas se osjetilo....
sto vise operatera to bolje nego sada ce se i Iphone moci prodavati u srbiji VIP = a1= vodaphone GB:)


mozda i iphone dobijete za 1 dinar, a ovaj gore prica besmislice on bi n95 a da mu nista racuna ne dolazi si ti lud i nikada se nije isplatilo uzeti tel na neki kredit itd... jer znas da ces da riknes... a jos student a jos nezaposlen i on bi nosao n95,,, joj ljudi malo prizemljite... ali ja znam milion ljudi koji nije bitno koliko sta kosta nego je bitna sminka tako da ....
pozzzz
[ zrobulj @ 22.10.2007. 09:17 ] @
Moram i ja da se uključim po pitanju ovog kreditnog biroa...

Pre nekog vremena bio sam prisutan u Telenorovoj prodavnici u NS, gde su došla trojica ljudi, očigledno romske nacionalnosti sa ličnim kartama i svako sa po jednim dinarom u ruci i hteli su da uzmu telefon za dinar.

Na insistiranje prodavačice da će morati da potpšu ugovor i da će morati da plaćaju mesečno toliko i toliko (nisu bili ludi, tražili su najbolji telefon iz ponude) oni du to usmeno prihvatili...

Naravno, prodavačica je onda zamolila obezbeđenje da ih izbaci... (Sreća njihova da ti ljudi ne znaju svoja prava inače bi ih lako dobili na sudu, još bi mogli d aizdejstvuju i oštetu zbog rasne diskriminacije)

E sad, mislim da je Vip ovakve stvari pokušao da reši na institucionalan način - ako nemaš primanja i ne možeš da se zadužiš, ne možeš da dobiješ fon na kredu!

Mislim da je to mnogo bolje rešenje od gore opisanog "Izbacite ih napolje!"
[ NenadLOL @ 22.10.2007. 09:58 ] @
Evo da se sada i ja uključim u temu, iako sam do sada samo čitao, čisto da vas obavestim kako sam ja prošao.

Dragi moji forumaši,

Ono što se dešava u VIP prodavnici u Novom Sadu, blago rečeno je lakrdija. Samo bezobrazluk i histeričnost vam mogu doneti telefon na koji ste se nameračili.

U petak, prvi dan kada je izašla ponuda, prodavnica je bila 99% krcata romima, koji su navrli i uzeli bukvalno SVE aparate. Nisu birali ni tarifni paket niti čitali ugovor, a to sam saznao u razgovoru sa jednim momkom ispred. Uzimali su sve što je po 1 dinar. Ovo nije moja namera ponizim rome, jer nisam rasista.

U subotu popodne sam, šetajući po Zmaj Jovinoj, ponovo svratio u VIP prodavnicu i video da skoro nema gužve, pretpostavivši da robe uopšte nema. Pitao sam za NOKIU N70, jer mi je taj odnos aparata i visine pretplate najviše odgovarao, i rekli su mi da roba dolazi od ponedeljka, da sada imaju samo par telefona i to je to. Na moje pitanje zašto se diskriminišu zaposleni koji ne mogu u 6 ujutru da dođu i čekaju red ispred prodavnice, jer rade prvu smenu, samo su slegli ramenima. Odmah zatim video sam da iz zadnjeg dela prodavnice, gde sedi verovatno neki "menadžer", izlaze ljudi sa punim kesama i nasmejani, i shvatio da se služe zakulisnim radnjama, da telefone dobije kvazi elita, a tako verovatno rade i MT:S i Telenor. Počeo sam da histerišem i rekao da mi ne pada na pamet da izađem iz radnje dok ne dobijem telefon, jer sam video šta ko radi i kako se muva sa aparatima. ODMAH su mi pronašli NOKIU N70, kao fol, imali su samo jednu kod neke od koleginica. ZA SVE KOJE ZANIMA, TELEFON NIJE ZAKLJUČAN.

Što se tiče Kreditnog biroa, mislim da je i više nego neophodan. Kao što to rade banke, i mobilni operateri jednostavno žele da znaju da li im je budući klijent redovni platiša, i ja sam za to da se praksa provere kreditnog rejtinga uvede kod svih javnih preduzeća i ostalih koji svoju uslugu nude širokim narodnim masama (osiguravajući zavodi, kablovski sistemi itd.). Kada VIP proverava bonitet klijenta, unosi samo ime i prezime i JMBG, a sam službenik nema uvid u kreditnu istoriju, već dobija samo odgovor iz baze u vidu "crveno" za visoko rizične klijente, "žuto" za klijente kod kojih postoji primedba sistema, i kojima se nudi sklapanje ugovora uz avansnu uplatu pretplate, i to za 6 narednih meseci, i na kraju "zeleno" za klijente kojima se daje odobrenje da potpišu ugovor po standardnoj proceduri. Ovo sve mi je objasnila devojka koja radi u VIP centru. Ono što je sigurno, a što mislim da je neko ovde spomenuo, je da nije bitno imate li ili nemate tekući račun, jer se provera iz KB "vuče" preko JMBG.
[ bzvzko @ 22.10.2007. 10:10 ] @
dobro i dal ce neko na kraju da kaze jel tel iz vip-a kodiran samo za tu mrezu ili moze da primi i ostale kartice??
[ Gameover @ 22.10.2007. 10:21 ] @
procitaj post iznad tvog, lepo je covek napisao
[ Slobodan Milivojevic @ 22.10.2007. 10:47 ] @
Citat:
owim: Off-topic:
U istoj sam situaciji kao i ti, možeš li da mi pojasniš "uzmete telefon kod njih bez tih svih uslova"? Hvala.


Pa bez uslova da imate stalna primanja, i da ste kreditno sposobni.

Dakle, Telenor nudi postojecim postpaid korisnicima da uzmu telefon nakon sto su izmirili 6 mesecnih racuna bez kasnjenja da sklope aneks ugovora i uzmu telefon bez provere kreditnog biroa. Vip nudi mogucnost da platite 6 pretplata unapred i da uzmete telefon.
[ dekinter @ 22.10.2007. 11:50 ] @
Citat:
osmania: ma europska skola... mada polako sada ce da dodje do rusenja cijena barem kod nas se osjetilo....
sto vise operatera to bolje nego sada ce se i Iphone moci prodavati u srbiji VIP = a1= vodaphone GB:)


mozda i iphone dobijete za 1 dinar, a ovaj gore prica besmislice on bi n95 a da mu nista racuna ne dolazi si ti lud i nikada se nije isplatilo uzeti tel na neki kredit itd... jer znas da ces da riknes... a jos student a jos nezaposlen i on bi nosao n95,,, joj ljudi malo prizemljite... ali ja znam milion ljudi koji nije bitno koliko sta kosta nego je bitna sminka tako da ....
pozzzz
I ne mislim samo na tebe,posto se vidim slaze jos nekolicina sa tobom,ali pogledaj koliko je studenata i nezaposlenih pa imaju mnogo vise para od zaposlenih ljudi,pa samo pogledaj po kafanama i splavovima uvece!I sada ce neko reci da ti mamini i tatini sinovi onda imaju da kupe telefon i u radnji za kesh,sto bi uzimali preko operatera!Razumem ja vas sve,ja nisam jedan od gore spomenutih,ali kao sto rekoh u prvom postu,koristim i 063 i 065 na racun,i prosecni mesecni racuni su mi oko 4000din,bez obzira koji od ta dva broja vise koristim,tako da sam za sebe siguran da bih uredno placao te 3500din sa pdv-om i sta je onda problem da uzmem N95(toliko puta spomenuti :))!Znam sta pricas,naravno da bi bilo onih koji bi uzeli N95 a ne bi vec ni za prvi mesec imali,ali nije tesko prvo ih upozoriti da ce biti tuzeni,posle toga im stize poziv iz suda,a ako se ne odazovu dolaze iz suda posle nekog vremena da im popisu stvari(kao sto je bio slucaj sa jednim poznanikom),pa da vidis kako ce onda da plate! I kao sto @Svazi rece,to za K.B. su trebali da objave negde da se ljudi ne zamlacuju i ne cekaju dzabe,a ja sam cak i u 1h u cetvrtak na petak zvao operatera i rekao mi je sve sto me zanima(vrlo ljubazno,to se slazem),ali i rekao da dodjem sa licnom kartom!!!Jedino ako je po mom glasu covek provalio da sam zaposlen pa nije hteo to da mi spominje.... Pozdrav svima
[ acebzan @ 22.10.2007. 13:45 ] @
Pa i meni je devojka sa finim glasom isto rekla: "ponesite samo LK ili pasos"
Kad sam pitao: "a sto se svi zale onda na KB", tek tad je ona i to spomenula, bla bla bla.

Cisto da im skoci rejting :) ceka 200 ljudi ispred VIP centra, a od njih samo 20 moze da uzme tel "za 1 din."
[ dekinter @ 22.10.2007. 13:56 ] @
Citat:
acebzan: Pa i meni je devojka sa finim glasom isto rekla: "ponesite samo LK ili pasos"
Kad sam pitao: "a sto se svi zale onda na KB", tek tad je ona i to spomenula, bla bla bla.

Cisto da im skoci rejting ceka 200 ljudi ispred VIP centra, a od njih samo 20 moze da uzme tel "za 1 din."
Pa jedino to,ne vidim drugi razlog da iscimaju ljude da cekaju za dzabe...
[ kosac @ 22.10.2007. 14:39 ] @
U toku "besplatnih minuta" NEMA zaokruzivanja prvog minuta.
Znaci ako pricas 30 sekundi onda ti "skinu" 30 sekundi.
Tako mi sad rekose u call centru ...
[ bubi11 @ 22.10.2007. 15:06 ] @
To nije tacno i niko to nije mogao da ti kaze. Prvi minut se zaokruzuje a od drugog se tarifira po sekundi. Minuti su nacionalni i mozes da ih potrosis kako ti odgovara.
[ kosac @ 22.10.2007. 15:17 ] @
Citat:
bubi11: To nije tacno i niko to nije mogao da ti kaze. Prvi minut se zaokruzuje a od drugog se tarifira po sekundi. Minuti su nacionalni i mozes da ih potrosis kako ti odgovara.


Rekla i pogresila.
Ti si u pravu, zaokruzuje se.
[ lizard14 @ 22.10.2007. 15:24 ] @
osmania: mozda i iphone dobijete za 1 dinar, a ovaj gore prica besmislice on bi n95 a da mu nista racuna ne dolazi si ti lud i nikada se nije isplatilo uzeti tel na neki kredit itd... jer znas da ces da riknes... a jos student a jos nezaposlen i on bi nosao n95,,, joj ljudi malo prizemljite... ali ja znam milion ljudi koji nije bitno koliko sta kosta nego je bitna sminka tako da ....

Ukoliko si mislio na mene samo da ti kazem da nisam zeleo N95 vec N70. Jedino sam bio kivan na VIP sto su na sajtu dali sture informacije o celoj stvari. Nigde se nije pominjao KB i kako to funkcionise. Razumljivo je da oni moraju da se provere kupca i da se osiguraju ali su mogli to lepo da pojasne a ne da mi sami saznajemo putem raznih foruma i zvanjem cc gde se ceka pitaj boga koliko.
Gluposti su, po meni, lupali forumasi kojima smeta zaokruzivanje prvog minuta.
Ja sam hteo da uzmem VIP postpaid samo zbog fona za dindzu ali kako danas dobijam od drugara iz inostranstva glanc nov SE T650 vise me VIP ni malo nhe interesuje.
A to sto sam student i nezaposlen... da neces mozda ti da mi ponudis sljaku... ako neces onda bolje cuti sto se toga tice.
[ agasoft @ 22.10.2007. 16:19 ] @
Kosač, to je jako konradiktorno onome što ja juče napisah
[ kosac @ 22.10.2007. 16:26 ] @
Citat:
agasoft: Kosač, to je jako konradiktorno onome što ja juče napisah

Rekoh da je greska.
Zaokruzuje se prvi minut i u besplatnim minutima.
[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 17:52 ] @
I ne dopadaju vam se delefoni za dinar? Skupa pretplata? Jeste li proverili koliko recimo N95 kosta kod telenora uz paket prenesi 250? Koji je konkurent Postpaid 325 kod Vip-a? Gde je ponuda bolja?
Uporedite i cenu Fleksi 4000 i Postpaid 1500, verovatno ima neka razlika?

Pa se bas nesto i ne secam da ste toliko pljuvali po Telenoru, i ako je cena svega 24 990 puta veca, + veca pretplata za 1000din (na koju je i porez veci) itd... - ovo vazi za Fleksi paket....

Odakle vama ideja da je Vip prodavnica mobilnih telefona? Zasto niste pogledali na ovaj nacin: aham, ja koristim telefon tako i tako, racuni su mi toliki i toliki, odgovara mi paket taj i taj, sta mogu da dobijem za njega uz sitne novce? Ne vi ste mislili oni su treci operater, trebaju da daju iphone, n95, i jos svasta za dzabe + da nema ugovorne obaveze, da nema mesecne nadoknade (nadoknada nije za telefon vec za razgovore i sms-ove koje trosite).
Bla... Koliko sam samo gluposti procitao u proteklih par dana, pa na dupe sam pao od smejanja. A i shvatio sam da smo mi vrlo nezahvalna nacija, gledamo poklonu u zube itd. Da dragi moji TAJ TELEFON JE POKLON I ON NIJE ONO STO SE PRODAJE/KUPUJE. Placa se mesecna nadoknada za odredjene usluge. Ako vi nemate potrebu za takvim uslugama, onda nema ni telefona na poklon, sta sada?

Pokusavam i pokusavam da shvatim na koji nacin vi razmisljate i ne mogu. Vi bi ste da nista ne platite, a sve da imate? A gde to ima i gde to moze (da ima u Vip-u ukoliko ste neki od onih koji imaju potrebu za takvim koriscenjem mob. telefona)!?

Hvala na vremenu, pozdrav.
[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 17:58 ] @
Ah, da zaboravio sam da napisem da ako niste spremni da menjate svoje navike, pa i nemojte niko vas ne primorava. Nastavite da koristite ono sto ste do sada i toliko. Ali nemojte da trazite da vam daju poklone za te stvari.... Ako budu zeleli dace vam. Ako ne, nista...

I ja bih da trosim 50din mesecno kredita (ah, da vratio bih se na pripaid) i da imam flat razgovore, sms-ove, gprs, msm i sve ostalo sto bih mogo da koristim uz telefon n95 koji bi mi oni prethodno poklonili iz nekog razloga samo vama poznatom.

Tnx, again :)
[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 18:03 ] @
Sada odjednom svima nama treba n95, svi bi da koristimo nesto najnovije a polovina vas, a mozda i mnogo vise bi taj telefon koristila samo da se pohvali drugarima, da pokaze pi*kama kako ima xtra fon, ovo-ono... I ono najvaznije zasta je taj telefon predvidjen bi koristili svega 0,02% vremena a mozda i manje. Neke funkcije verovatno ne bi otkrili ni posle 20 god koriscenja istog. Ali bi bilo lepo kad te neko pita koj telefon imas a ti da kazes "NOKIJU N95". cool zar ne? :))

Nemam nameru da bilo koga uvredim, samo govorim ono sto znam.

Mislite o tome...

[Ovu poruku je menjao Zoran Milovanovic dana 22.10.2007. u 22:51 GMT+1]
[ pisac @ 22.10.2007. 19:13 ] @
Citat:
kosac: Zaokruzuje se prvi minut i u besplatnim minutima.


Znači da sam ih dobro provalio da su od onih derikoža koji će da zaokružuju i besplatne minute. Odlično, sada sam definitivno 100% siguran da Vip ne dolazi u obzir.
[ kosac @ 22.10.2007. 19:31 ] @
Citat:
pisac: Znači da sam ih dobro provalio da su od onih derikoža koji će da zaokružuju i besplatne minute. Odlično, sada sam definitivno 100% siguran da Vip ne dolazi u obzir.


Provalio si ih? Svaka ti cast!
[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 19:42 ] @
* Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din. Cena MMS poruke je 10,00 din. Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi. Besplatan 060 broj možete izabrati do 31.12.2007. iz dostupnog raspona brojeva.
Cena telefona od 1 dinara važi samo uz određene tarife.
Cene su bez PDV-a.
info: http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/postpaid/tariff.php



Da smo samo malo pismeniji i da bar malo misliomo o onome o cemu citamo, ne bi smo imali sada vec 7-8 strana gluposti jer su ljudi lepo napisali u par reda, sad sto mi nismo skolovani...

Postpaid ponuda sa besplatnim mobilnim telefonima!

Postani postpaid korisnik i izaberi tarifu 60, 150, 325 ili 1500 i dobijaš:

Najviše besplatnih minuta i SMS poruka
Jedinstvenu cenu prema svim mrežama u svako doba dana i noći
Besplatan 060 broj po tvom izboru
Mobilni telefoni za samo 1 dinar


@pisac i mene stvarno interesuje sta si ti to provalio? Kad sve to vec pise odavno?
[ kosac @ 22.10.2007. 19:56 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic:

Da smo samo malo pismeniji i da bar malo misliomo o onome o cemu citamo, ne bi smo imali sada vec 7-8 strana gluposti jer su ljudi lepo napisali u par reda, sad sto mi nismo skolovani...

@pisac i mene stvarno interesuje sta si ti to provalio? Kad sve to vec pise odavno?


Znas kako to ide u majci Srbiji ... kad ti neko kaze da neka roba kod njega SKUPA a ti to platis
onda posle za njega mozes da kazes da je lopov jer te "odrao"!

Ovde se ne bi prepoznali prevaru i lopova da se o to i sapletu!

Ja to gledam kao stvar izbora ... ili uzmes ili ne uzmes! Nista prevara - nista pokloni! Cist biznis!
Tejk it or liv it!
[ INmedia @ 22.10.2007. 20:00 ] @
Svima je krivo sto ne mogu da uzmu telefon za 1 dinar pa pljuju VIP. Kome se ne svidja lepo je neko napisao gore ima u Telenoru nokia N95 po "extra" uslovima.
Nije VIP kriv sto se telefone mogu da uzmu samo oni koji imaju nekoga u prodajnim centrima. Ja sam danas u Nisu obisao i Comtrade i Pakom shop i naravno vec u 9 ujutru kada pocinju da rade telefoni su rasporadti.......bruka..........a Tehnomobile jos uvek nije dobio nista.
[ kime1 @ 22.10.2007. 20:16 ] @
mislim da je ok da proveravaju za visoke pretplate, ali mogli bi dozvoliti 300-500 din pakete i (formalno) nezaposlenima...

praksu koju Telenor ima, oni još ne mogu da uspostave, jer nemaju 6 meseci postpaid, da mogu da provere ko je redovan platiša...
[ valentin.k @ 22.10.2007. 20:42 ] @
To sa kreditnim biroom i racunom u banci je jedna veliiiika glupost. Ja sam uzeo telefon u mts-u pre godinu dana i nisu mi trazili nista osim licne karte. U to vreme su poceli kod nas da daju jeftine telefone, pa je samo bila velika guzva. Od trenutka kada sam usao u poslovnicu, ukupno je sve trajalo 10-ak min dok sam potpisao ugovor i odmah sam dobio telefon.
Sto se tice tarifnih profila, meni extra odgovaraju BEL profili, i to koristimo skoro svi u porodici. Posto mrzim da pisem poruke, jako cesto nazovem nekog da kazem dve-tri reci, pa mi VIP-ova ponuda nikako ne bi odgovarala. Skim god sam pricao o vip postpaidu u zadnjih par dana, svi kazu da nikad ne bi koristili te glupave pakete. Neko je cak izracunao da za dve godine treba da se plati skoro 1100EUR za dve god da bi uzeli N95 ili LG Prada phone za 1 dinar. Bolje uzmite u prodavnici N95 za 450EUR i uzmite neku od povoljnih mts tarifa. Cisto sumnjam da neko ima potrebe da placa vise od 3500 din za VIP tarifu mesecno.
[ kosac @ 22.10.2007. 20:51 ] @
Citat:
INmedia: Svima je krivo sto ne mogu da uzmu telefon za 1 dinar pa pljuju VIP. Kome se ne svidja lepo je neko napisao gore ima u Telenoru nokia N95 po "extra" uslovima.
Nije VIP kriv sto se telefone mogu da uzmu samo oni koji imaju nekoga u prodajnim centrima. Ja sam danas u Nisu obisao i Comtrade i Pakom shop i naravno vec u 9 ujutru kada pocinju da rade telefoni su rasporadti.......bruka..........a Tehnomobile jos uvek nije dobio nista.


Verovatno mi nece verovati vecina prisutnih ali zaposlenima je ZABRANJENO da salju preko reda svoje prijatelje i rodjake!
Svi u red sa ostalima. Mozda neko od VIP-ovaca ima taj mail koji su dobili ...
[ svezi @ 22.10.2007. 21:02 ] @
Citat:
Odmah zatim video sam da iz zadnjeg dela prodavnice, gde sedi verovatno neki "menadžer", izlaze ljudi sa punim kesama i nasmejani, i shvatio da se služe zakulisnim radnjama, da telefone dobije kvazi elita, a tako verovatno rade i MT:S i Telenor. Počeo sam da histerišem i rekao da mi ne pada na pamet da izađem iz radnje dok ne dobijem telefon, jer sam video šta ko radi i kako se muva sa aparatima. ODMAH su mi pronašli NOKIU N70, kao fol, imali su samo jednu kod neke od koleginica. ZA SVE KOJE ZANIMA, TELEFON NIJE ZAKLJUČAN.

ja danas bio opet,sa sve izvodima sa tekuceg racuna i slicnim pizdarijama ali i dalje nema n70,ni 6300,ni u600... kakvi su to *****...

mod: Ako ste ogorceni iznesite to, ali bez upotrebe neprikladnih reci na ovom forumu.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 22.10.2007. u 23:01 GMT+1]
[ pisac @ 22.10.2007. 21:08 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic:@pisac i mene stvarno interesuje sta si ti to provalio? Kad sve to vec pise odavno?


Šta piše odavno? To što provajderi pišu na sajtovima nikada nije potpuno tačno, jer ljudi koji to sastavljaju nisu dovoljno pismeni. Zato uopšte ne verujem tome što piše.

Tu piše i da se u besplatnim minutima naplaćuje uspostavljanje veze 1.9 dinara. Jel to tako ili nije?
[ calexx @ 22.10.2007. 21:27 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: I ne dopadaju vam se delefoni za dinar? Skupa pretplata? Jeste li proverili koliko recimo N95 kosta kod telenora uz paket prenesi 250? Koji je konkurent Postpaid 325 kod Vip-a? Gde je ponuda bolja?
Ako već ovoliko upoređuješ ponude, ja sam uzeo kod mt:s telefon Nokia 6120 classic i platio ga oko 10600 uz paket mix 500. Vip u ponudi ima sličan telefon N70 i uz sličan paket Postpaid 150 naplaćuje 16999 dinara. Malo li je? Posebna priča je zaokruživanje na minut, da im to nije bitno i da nema mnogo uticaja, ne bi ni uvodili to nego bi kao i ostali računali sekunde. Ovo služi da manje upućeni pomisle da je paket bolji od konkurencije.

edit: taman posla da u besplatnim minutima naplaćuju uspostavljanje veze, onda bi tek imao mišljenje o njima. Tj, nadam se da ne naplaćuju.
[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 21:45 ] @
@pisac, bre ne znam kako je za tebe, za mene nije tako :D Nisam jos uvek pozvao ni jednom KS, niti pricao sa bilo kim o tim tarifama, sve sam saznao na prvu sa njihovog sajta. Ah da, posto je sajt bio jako spor, dok se otvaralo ja sam procitao i jedan post na nekom blogu. Koji je kopija onoga sto se nalazi na sajtu.

Sad ne znam da li sam ja nepismen pa sam shvatio nepismenog coveka ili si ti pismen pa nisi shvatio nepismenog autora. Ja stvarno ne znam... mozda je neka treca kombinacija mada necu da je pominjem :))

Ocigledno imas problem sa razumevanjem odredjenih recenica u tekstu, sto naravno nije vip-ov problem :)

Citat:
calexx: Ako već ovoliko upoređuješ ponude, ja sam uzeo kod mt:s telefon Nokia 6120 classic i platio ga oko 10600 uz paket mix 500. Vip u ponudi ima sličan telefon N70 i uz sličan paket Postpaid 150 naplaćuje 16999 dinara. Malo li je? Posebna priča je zaokruživanje na minut, da im to nije bitno i da nema mnogo uticaja, ne bi ni uvodili to nego bi kao i ostali računali sekunde. Ovo služi da manje upućeni pomisle da je paket bolji od konkurencije.

edit: taman posla da u besplatnim minutima naplaćuju uspostavljanje veze, onda bi tek imao mišljenje o njima. Tj, nadam se da ne naplaćuju.


Izvini ja zaista ne znam da li su to "slicni" telefoni, necu da ulazim u detalje, ali sam siguran da nisu isti. Prema tome, kad mtsh ponudi isti telefon po manjoj ceni, onda prihvatam da je mts jeftiniji ovako ne. Odnosno mts ima ponudu za taj 6120 i tu je kraj price, a Vip nudi n70 i tu je kraj price.
[ bubi11 @ 22.10.2007. 22:11 ] @
Ne, ne naplacuju uspostavu veze u okviru besplatnih minuta.
[ Slobodan Milivojevic @ 22.10.2007. 22:20 ] @
Ok, da rezimiramo:

1) Prvi minut razgovora se zaokruzava nezavisno od toga da li ste u besplatnim minutima ili ne.
2) Uspostava veze se naplacuje tek nakon sto potrosite besplatne minute.
3) Vip je na prvom mestu operater mobilne telefonije, a uz to oni prodaju mobilne telefone pod odredjenim uslovima. Niko vama ne brani da uzmete mobilni telefon kod njih i bez ugovorne obaveze, tu cenu imate na sajtu. Ako se ipak odlucite za koriscenje njihovih usluga, oni vama daju odredjene popuste na cenu telefona.

Nadam se da je sad malo jasnije, i molim vas da se ne vrtite u krug, i da ne utvrdjujete ko je pismen, valjda smo na ovom forumu svi dovoljno pismeni.
[ calexx @ 22.10.2007. 22:42 ] @
Ovde se ponavlja ono što se pisalo o svim ponudama telefona. Jednostavno, kupuje se paket a uz njega može da se dobije neki telefon s popustom koji odredi ta firma. Kome odgovara ide da kupi a kome ne odgovara, uzme slabiji telefon ili ode u neku prodavnicu pa kupi šta hoće.
Citat:
Zoran Milovanovic: Izvini ja zaista ne znam da li su to "slicni" telefoni, necu da ulazim u detalje, ali sam siguran da nisu isti. Prema tome, kad mtsh ponudi isti telefon po manjoj ceni, onda prihvatam da je mts jeftiniji ovako ne. Odnosno mts ima ponudu za taj 6120 i tu je kraj price, a Vip nudi n70 i tu je kraj price.
Naravno da nisu isti, N70 je star telefon, mislim da je izašao početkom 2005. godine pa ga sad manje i nude. Nokia 6120 je izašao pre pola godine i koliko vidim, uglavnom je bolji po svim parametrima. Stvarno ne mogu da se porede, ne znam zašto sam to uradio. ;)
[ pisac @ 22.10.2007. 22:47 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Sad ne znam da li sam ja nepismen pa sam shvatio nepismenog coveka ili si ti pismen pa nisi shvatio nepismenog autora. Ja stvarno ne znam... mozda je neka treca kombinacija mada necu da je pominjem )


Mislim da je ipak neka od kombinacija koje si naveo

Pošto se ja u određenoj meri bavim i programiranjem, veoma precizno (i bukvalno) razumem svaki tekst koji pročitam. Razložiću ti na rečenice šta tačno piše na sajtu Vip-a:

Code:


1) Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

2) Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

3) Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din. 

4) Cena MMS poruke je 10,00 din. 

5) Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi.



Iz toga se sasvim jasno može zaključiti da uspostavljanje veze ne spada u besplatne minute, da MMS ne spada u besplatne poruke, ali se recimo ne može jasno zaključiti da se prvi minut razgovora zaokružuje u besplatnim minutima iz jednostavnog razloga jer se u besplatnim minutima razgovor ne tarifira već se skidaju besplatni minuti/sekunde.

Da bi ono što je napisano na sajtu bilo u skladu sa načinom na koji Vip obračunava potrošnju, dve rečenice moraju biti izmenjene:

Code:


3) Nakon potrošenih besplatnih minuta, cena uspostavljanja poziva je 1,9 din.

5) Razgovori se posle prvog minuta mere u sekundama.

[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 22:51 ] @
Citat:
calexx: Naravno da nisu isti, N70 je star telefon, mislim da je izašao početkom 2005. godine pa ga sad manje i nude. Nokia 6120 je izašao pre pola godine i koliko vidim, uglavnom je bolji po svim parametrima. Stvarno ne mogu da se porede, ne znam zašto sam to uradio. ;)


To je opet jako diskutabilno, mozda ljudi vise vole oldtajmere? Ja nisam rekao da je n70 bolji, niti obrnuto samo sam ti rekao da se cena ne odnosi na iste telefone. Jer mojoj babi bi vise odgovarala nokia 3310 nego n75, pa makar joj i n75 davali za 6k din manje :) Nikada ne bi naucila da ga koristi... Tako da... vec sam rekao, kada ponude iste telefone po nizim cenama onda ok. Onda cu da kazem da su jeftiniji. (ne smem vise da se ponavljam Sloba ce da me obesi). Znaci nemoj da mesas babe i zabe, ja kada sam uporedjivao uporedjivao sam iste telefone. Molim navedi slican primer. Caoss


p.s. naravno da znam koji je noviji, koji koliko kosta i sl. ali mozda nekom i pak ne odgovara... to je sve.
[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 22:59 ] @
Citat:
pisac: Mislim da je ipak neka od kombinacija koje si naveo :-)

Pošto se ja u određenoj meri bavim i programiranjem, veoma precizno (i bukvalno) razumem svaki tekst koji pročitam. Razložiću ti na rečenice šta tačno piše na sajtu Vip-a:

Code:


1) Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

2) Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. 

3) Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din. 

4) Cena MMS poruke je 10,00 din. 

5) Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi.



Iz toga se sasvim jasno može zaključiti da uspostavljanje veze ne spada u besplatne minute, da MMS ne spada u besplatne poruke, ali se recimo ne može jasno zaključiti da se prvi minut razgovora zaokružuje u besplatnim minutima iz jednostavnog razloga jer se u besplatnim minutima razgovor ne tarifira već se skidaju besplatni minuti/sekunde.


[/code]


Slazem se ja sa tobom da nije najbolje napisano, ali se ne slazem da se zakljucuje to sto si i ti zakljucio... :) Ja vidim pod tackom 2 prvu rec koja glasi Nakon i onda shvatam sve. Jedino me buni ovo da se razgovori tarifiraju posle prvog minuta, jer ako idemo mojom logikom onda znaci da se razgovori mere u sec dok si u kvoti. Ali nekako svojom logikom, koja se definitivno razlikuje od tvoje shvatio sam da se prvi minut tarifira ceo, a ostatalo u sekundama (i nije bitno da li si u kvoti ili ne). Nemoj samo da kazes da sam ja jedini koji ima takvu logiku razmisljanja. I da prekinemo vise sa tim. To sto neko od nas namerno nece da shvati ono sta pise, niko mu nije kriv. Onaj koji se trudi da izvrne svaku rec samo da dokaze da je u pravu itd, dosta mi je takvih na ovom forumu. Jezik nije savrsen niti je bilo sta. Nije ti jasno, raspitaj se. Jasno ti je, bolje za tebe ;)
[ pisac @ 22.10.2007. 23:08 ] @
Inače, samo zaokruživanje prvog minuta razgovora čini tarifu drastično nepovoljnijom (za većinu korisnika) od npr. Telenorovih prenesi tarifa, a i Mt:s-ovih bell/mix tarifa. Naročito kada se uračuna i to da se ovde nepotrošeni minuti (ako ih uopšte bude) ne prenose.

Dakle, Vip je najnepovoljniji operater u Srbiji.

To im i omogućava da daju telefone po nižim cenama od konkurencije: brzo će odrati onoga koji nasedne na štos.
[ Zoran Milovanovic @ 22.10.2007. 23:27 ] @
Ponovo kazem: meni njihove tarife extra odgovaraju, (odgovarace mnogima, mozde ne u istom broju kao prenesi i mix [zbog zaokruzivanmja] ali nas ipak ima) razgovor prosecan mi je i onako iznad 60sec, kvotu uvek premasim, poruke ne saljem, niti se brinem sto ce da propadaju, (isto mi propadaju i na prenesi) uz to bih imao malo vecu kvotu, + neko fino telefonce. Medjutim posto se slepaju na mtsh stvarno ne zelim da mucim sebe sa tom bedom od mreze. Ostajem na Telenoru. Ok?
[ CTEBAH81 @ 23.10.2007. 00:46 ] @
Moram da se umešam u diskusiju

Citat:
Code:


1) Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću.

2) Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću.

3) Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din.

4) Cena MMS poruke je 10,00 din.

5) Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi.


U tački 1 se govori o besplatnim minutima i SMS porukama.
Posle tačke 2 gde piše Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke slede tačke 3 i 5 i po logici stvari u njima je uključen uslov iz tačke 2, tj nakom besplatnih..
Tačka 4 je bezpredmetna jer ne postoje besplatne MMS poruke, ali može da unese zabunu tako da bi trebala da stoji pre tačke 2 kao i tačka 5 i onda ne bi bilo zabune.

@Zoran Milovanovic, previše filozofiraš i praviš se mnogo pametan!
Svaka čast za dve logike, MOJA i NEKAKO SVOJA
Citat:

Zoran Milovanovic:Slazem se ja sa tobom da nije najbolje napisano, ali se ne slazem da se zakljucuje to sto si i ti zakljucio... Ja vidim pod tackom 2 prvu rec koja glasi Nakon i onda shvatam sve. Jedino me buni ovo da se razgovori tarifiraju posle prvog minuta, jer ako idemo mojom logikom onda znaci da se razgovori mere u sec dok si u kvoti. Ali nekako svojom logikom, koja se definitivno razlikuje od tvoje shvatio sam da se prvi minut tarifira ceo, a ostatalo u sekundama
[ agasoft @ 23.10.2007. 01:04 ] @
Dobro. Ja pitah jednog člana odavde, no ne dobih odgovor, pa ću da pitam
opet:
1. Ima li ko ovde prisutan vip postpaid??
2. Da li je stanje prikazano u realnom vremenu, ako nije koliko se često
ažurira?
3. Da li je servis za stanje dostupan stalno?
[ Zoran Milovanovic @ 23.10.2007. 01:11 ] @
Citat:
CTEBAH81: @Zoran Milovanovic, previše filozofiraš i praviš se mnogo pametan!


Aham, to sam ovde naucio, primetio sam da se samo tako opstaje. Ako ti smeta klikni na logout. ;)



[ INmedia @ 23.10.2007. 01:25 ] @
Zorane kazi mi jer imas informaciju u Nisu kakva je situacija sa VIP postpaid paketima,
da li su uopste delili n95?
[ drbogi @ 23.10.2007. 01:46 ] @
Mene zaista zanima koliko ljudi bi prešlo na VIP postpaid, pod pretpostavkom da se ne "dobija" mobilni telefon?
MIslim da je to dobar način da se proceni povoljnost operatera.
I tako ja uporedim VIP postpaid sa Telenor Jedna cena pripejdom (ono 11, nešto po minuti, ali se tarifira na sekunde) i tu se zapanjim: na 3 razgovora po 30 sec. Telenor je duplo jeftiniji, odnosno ostaje mi minut više na Telenor pripejdu. A ja kćerki kupio lep VIP pripejd broj!? Čim istekne dupliranje kredita, bojim se da će morati da menja operatera!
Toliko o tome kako tarifiranje na minut ne utiče na cenu.

Racionalni ljudi bi mogli jasno da zaključe da je telefon mamac za paprene VIP tarife, samo im VIP promoteri to ne dopuštaju. Ozbiljno se nosim mišlju da izblokiram 060 pozive, neću da me neko smara čitav minut samo zbog toga što je progutao udicu, pa sada mora da "topi žicu" ceo minut, jer je platio pa je šteta da se baci.
[ Joker @ 23.10.2007. 07:14 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Slazem se ja sa tobom da nije najbolje napisano, ali se ne slazem da se zakljucuje to sto si i ti zakljucio... :) Ja vidim pod tackom 2 prvu rec koja glasi Nakon i onda shvatam sve. Jedino me buni ovo da se razgovori tarifiraju posle prvog minuta, jer ako idemo mojom logikom onda znaci da se razgovori mere u sec dok si u kvoti. Ali nekako svojom logikom, koja se definitivno razlikuje od tvoje shvatio sam da se prvi minut tarifira ceo, a ostatalo u sekundama (i nije bitno da li si u kvoti ili ne). Nemoj samo da kazes da sam ja jedini koji ima takvu logiku razmisljanja. I da prekinemo vise sa tim. To sto neko od nas namerno nece da shvati ono sta pise, niko mu nije kriv. Onaj koji se trudi da izvrne svaku rec samo da dokaze da je u pravu itd, dosta mi je takvih na ovom forumu. Jezik nije savrsen niti je bilo sta. Nije ti jasno, raspitaj se. Jasno ti je, bolje za tebe ;)

Mislim da mi svi dobro zaključujemo kako se vrši tarifiranje, ali ne bi trebali da zaključujemo nego da je to precizno i jasno napisano. Čudi me da VIP na to ne obraća pažnju jer posluje i u inostranstvu gde su udruženja za zaštitu potrošača jaka i gde bi ovo bilo veoma lako na sudu oboreno. Reč nakon pod tačkom 2 ovako kako je napisano može da se odnosi samo na tačku 2 a ne i na ostale tačke koje slede.
Još jedan primer za nedorečenost u VIP-ovom cenovniku:
Hitni pozivi: 0,00

Svima je jasno šta su hitni pozivi, policija, vatrogasci, hitna pomoć, ali za mene je hitan poziv i kada mi npr. pukne vodovodna cev u kupatilu pa voda curi svugde i zovem vodovodara. Da li je i to besplatno ? Nedostaje jedino u zagradi da se doda koji su to hitni pozivi.
[ johnny_walker @ 23.10.2007. 07:58 ] @

Citat:
Joker: .... ali za mene je hitan poziv i kada mi npr. pukne vodovodna cev u kupatilu pa voda curi svugde i zovem vodovodara. Da li je i to besplatno ?


Da li si ozbiljan?
Stvarno ne znam kako su ljudi trebali sve da napisu da bi vecina srba shvatila?Pa ne moze se sve crtati.

Citat:
drbogi:
Racionalni ljudi bi mogli jasno da zaključe da je telefon mamac za paprene VIP tarife, samo im VIP promoteri to ne dopuštaju. Ozbiljno se nosim mišlju da izblokiram 060 pozive, neću da me neko smara čitav minut samo zbog toga što je progutao udicu, pa sada mora da "topi žicu" ceo minut, jer je platio pa je šteta da se baci. :) :) :)


Mozda taj neko zeli da poprica sa tobom,a ne da ti u 12sec kaze da kupis mleko i hleb!
Zar nije poenta biti opusteniji u zivotu?Pa ako ti vec daju besplatne minute ,iskoristi ih!Pricaj,a ne placi sto zaokruzuju!
Time samo zele da preuzmu od mt-sh i Telenora korisnike koji vise pricaju(vece platise),a njima ostave decu,studente,cimase,trzase.....i ostale kojima palac i dalje stoji na crvenoj slusalici dok razgovaraju,kako bi sto pre prekinuli razgovor.Jos je mnogo takvih...i sto je najgore,svi bi oni N95.Jer ovde se veca polemika vodi ima li u radnjama N95 i da li ima neko sa LK,racunom da potpise za njih.Strasno.Spolja gladac,a unutra jadac!
A toliko ima drugih dobrih telefona ...ali NE,mora srbin da nosi nokiu!

Mnogi hvale Telenor,ali oni su moje najvece razocarenje.Koristio sam ih u Norveskoj i ubedljivo je ovde losija ponuda,kad se uporede cene i standard stanovnistva.Samo pogledajte koje oni telefone daju za 1din i pod kojim uslovima,tj koliko imas besplatnih minuta za te pare.


[ baracuda84 @ 23.10.2007. 09:29 ] @
Mene zanima na koliko meseci se potpisuje pretplatnicki ugovor sa vip-om?
[ johnny_walker @ 23.10.2007. 09:44 ] @
Napisali ljudi lepo....24 meseca
[ Joker @ 23.10.2007. 09:51 ] @
@johnny_walker
Mislim da se da primetiti da sam karikirao situaciju, ali da li negde postoji definicija šta je hitan poziv ? Telekom je to ovako formulisao:
U slučaju nepredviđenih događaja, možete besplatno, čak i kada nemate kredita, pozvati brojeve određenih službi:

* policija 92
* vatrogasci 93
* hitna pomoć 94

Mislim da telekomova formulacija ne dovodi u pitanje šta se može besplatno zvati a šta ne, dok kod VIP-a moraš da zaključuješ
Samo sam na tom primeru, VIP-a i hitnog poziva, hteo da pokažem da mora sve da bude definisano i precizno napisano.
[ pisac @ 23.10.2007. 09:51 ] @
Citat:
johnny_walker: Mozda taj neko zeli da poprica sa tobom,a ne da ti u 12sec kaze da kupis mleko i hleb!
Zar nije poenta biti opusteniji u zivotu?Pa ako ti vec daju besplatne minute ,iskoristi ih!Pricaj,a ne placi sto zaokruzuju!
Time samo zele da preuzmu od mt-sh i Telenora korisnike koji vise pricaju(vece platise),a njima ostave decu,studente,cimase,trzase.....


Kad god me neko nazove na mobilni i započne neobavezan duži razgovor (preko 1-2 minuta), ja ga uputim da me nazove na fiksni kada budem pored fiksnog. Duže razgovore preko mobilnog obavljam samo sa užom porodicom kad sam na putu ili kada je nešto važno. Kada pored mene nije fiksni znači da sam u nekom poslu (ili odmoru) i nisam ni slučajno slobodan za razgovore sa neobaveznim temama tipa "kako si, šta radiš".

Vidi se da uopšte nije problem u plaćanju.

I u pravu si, poenta je biti opušteniji u životu. Toliko opušten da možeš i da isključiš mobilni telefon bez osećaja da ćeš "nešto" propustiti.
[ pisac @ 23.10.2007. 09:52 ] @
Citat:
Joker: Samo sam na tom primeru, VIP-a i hitnog poziva, hteo da pokažem da mora sve da bude definisano i precizno napisano.


Apsolutno tačno.
[ kosac @ 23.10.2007. 11:37 ] @
Citat:
pisac: Kad god me neko nazove na mobilni i započne neobavezan duži razgovor (preko 1-2 minuta), ja ga uputim da me nazove na fiksni kada budem pored fiksnog. Duže razgovore preko mobilnog obavljam samo sa užom porodicom kad sam na putu ili kada je nešto važno. Kada pored mene nije fiksni znači da sam u nekom poslu (ili odmoru) i nisam ni slučajno slobodan za razgovore sa neobaveznim temama tipa "kako si, šta radiš".

Vidi se da uopšte nije problem u plaćanju.

I u pravu si, poenta je biti opušteniji u životu. Toliko opušten da možeš i da isključiš mobilni telefon bez osećaja da ćeš "nešto" propustiti.


A ja fiksni nisam ni "uvodio" u stan. nekako mi je ne praktican.
I pricam stalno ... i po potrebi moze biti i malo i puno.
Kad god pozelim mogu da ga "mutiram" ili da ga iskljucim ... potpuno opusteno ... to i radim s'vremena na vreme ...

Ali mi i dalje VECINA razgovora traje preko minut.
[ calexx @ 23.10.2007. 11:41 ] @
Možda nekome telefon (pa i mobilni) služi da se ispriča sa nekim, znam mnoge takve mada to obično rade fiksnim, ali stvarno mnogo može da se kaže za manje od minut. Koliko puta mi se desilo da sam zvao da se javim kući pa usput ispričam i neki nebitan detalj a ono ispadne 43 sec. Pošto imam i previše besplatnih minuta (trenutno tri postpaid kartice sa paketima), odavno ne vodim računa o tome pa često razgovori traju desetak minuta ali sam siguran da je većina ipak ispod minuta. Čak najčešće ne dozvoljavam sagovorniku da ubrza ili prekine razgovor, obično ispričam do kraja ono što sam hteo. Valjda zato što znam šta sam hteo da kažem pa ne moram usput da razmišljam. Hm, setio sam se još jednog detalja, mt:s ima 3 f&f broja sa 50% cene pa pošto jelte često razgovaram sa f&f, možda zato skoro nikad ne potrošim sve minute. Vip nema tako nešto?
[ Zoran Milovanovic @ 23.10.2007. 11:48 ] @
Citat:
Joker:Reč nakon pod tačkom 2 ovako kako je napisano može da se odnosi samo na tačku 2 a ne i na ostale tačke koje slede.
Još jedan primer za nedorečenost u VIP-ovom cenovniku:
Hitni pozivi: 0,00


Pa vidis posto nije napisano pod tackama vec u tekstualnom obligu a pisac je to "razlozio" u tackice, slazem se da vazi samo za tacku 2. U suprotno ne postoje nikakve tacke, vec samo rec "nakon" u tekstu :P

A vidim da i nama treba da uvedu nesto tipa 911(USA) 999(UK), pa onda da napisu pozivanje broja 911 ne naplacujemo :) Jer ovako ocigledno ljudi ne znaju sta je hitni poziv. Nije u pitanju hitni pozviv koji je tebi hitan, nego postoje par brojeva koje cine grupicu Hitni pozivi.


pogledaj link: http://en.wikipedia.org/wiki/Emergency_telephone_number


[ drbogi @ 23.10.2007. 11:53 ] @
Citat:
Mozda taj neko zeli da poprica sa tobom,a ne da ti u 12sec kaze da kupis mleko i hleb!
Zar nije poenta biti opusteniji u zivotu?


Divno je biti opušten, takođe je lepo biti zaljubljen, još kada ne bi bilo gladi i nasilja, živeli bi u raju, ali to nema nikakve veze sa VIP ponudom, nažalost.

Ako neko želi da popriča sa mnom i obrnoto, potpuno je OK - razgovarajmo i 5 minuta, ja hoću da kažem da sa VIP ponudom to nije najjeftinije. Uostalom uporedio sam najgoru varijantu u mom slučaju, Telenor pripejd-bivši broj od moje ćerke, sa VIP postpejdom.
Zamisli da sam uporedio neki od svojih (Bel200 i Bel50), MTS paketa? Meni je skroz u redu da za razgovor od 5 minuta platim više, ali mi nije OK da za priču o hlebu i mleku platim skupo! Na stranu što roaming ne radi skoro nigde, svako može da skine onu *,zip arhivu i proveri koliko bi ga koštalo isto to na VIP postpaidu.
Evo ja obećavam da ću to uraditi, neće mi biti teško, poziv po poziv.
[ Joker @ 23.10.2007. 12:28 ] @
@Zoran Milovanovic
Ajd poslednji put da napisem post na ovu temu
Ovo je originalan text sa VIP-ovog sajta:

Besplatni minuti i SMS poruke važe samo za nacionalne pozive i ne odnose se na roming i usluge sa dodatom vrednošću. Nakon što iskoristite besplatne minute i SMS poruke, cena svih nacionalnih poziva je 5,9 din/min, a cena SMS poruka je 1,9 din, ne uključujući roming i usluge sa dodatom vrednošću. Cena uspostavljanja poziva je 1,9 din. Cena MMS poruke je 10,00 din. Razgovori se posle prvog minuta tarifiraju po sekundi. Besplatan 060 broj možete izabrati do 31.12.2007. iz dostupnog raspona brojeva.
Cena telefona od 1 dinara važi samo uz određene tarife.
Cene su bez PDV-a.

Da li se reč nakon odnosi na sve rečenice iza nje ili samo za ono što se nalazi u toj rečenici ?
Ako se ne odnosi:
Znači da je cena uspostavljanja poziva 1.9 din/min i za besplatne
Ako se odnosi:
Besplatan broj možeš izabrati tek nakon što iskoristiš besplatne minute
[ Zoran Milovanovic @ 23.10.2007. 12:37 ] @
Vec sam govorio o tome da jezik nije savrsen i da svasta moze mnogo drugacije da se shvati, ali ako ti tako zelis dobro. Pravi se pametan, tvoj problem. Uopste nije duhovito, niti bilo sta slicno. Shvati kako god zelis, ali to ne znaci da si u pravu. Svi mi koji smo shvatili sve ovo direktno sa sajta, bez pozivanje call centra i sl. smo ocigledno debili, kreteni, jer to tamo ne pise... Blago vama koji ste ih provalili i vama koji ste ih razumeli posle 2 meseca i raspitivanja svuda naokolo.

[ Joker @ 23.10.2007. 12:42 ] @
moram sam sebe da citiram

Citat:

Mislim da mi svi dobro zaključujemo kako se vrši tarifiranje, ali ne bi trebali da zaključujemo nego da je to precizno i jasno napisano.
[ INmedia @ 23.10.2007. 12:54 ] @
Upravo sam sada dobio informaciju da je u Pakomu u Nisu stigao citav JEDAN telefon N95 i JEDAN telefon LG prada.
Mislim da je to bruka od strane VIP-a, u Tehnoshopu nista nije stiglo a za Cometrade ne znam
[ Zoran Milovanovic @ 23.10.2007. 13:11 ] @
Joker, ajde ponovo procitaj temu od prvog posta, videces koliko njih nije razumelo kako se tarifira/skida/oduzima... Pa onda citiraj ponovo sebe.
[ drbogi @ 23.10.2007. 13:51 ] @
Evo obećane simulacije, uzeo sam svoj listing sa BEL 50 tarife, izbacio sam roaming troškove kojih je bilo, i uporedjivao sledeće tarife:
1. VIP pripejd normalnu cenu 7,55 din
2. VIP pripejd polovinu cene 3,78 din
3. VIP cenu besplatnih minuta u postpaid 325 tarifi 3,63 din - džentlmenski ustupak ipak su tek ušli na tržište :)

Simulirao sam troškove sa zaokruživanjem na minut i bez zaokruživanja, trajanje poziva po odbitku rominga i SMS saobraćaja je 67,77 minuta- i evo kako to izgleda:

VIP pripejd, bez zaokruživanja bi koštao 511,64 dinara sa zaokruživanjem na minut 990,94 dinara
VIP sa dupliranom dopunom, bez zaokruživanja 242,6 dinara sa zaokruživanjem 469,88
VIP u 325 tarifi bez zaokruživanja 245,99 sa zaokruživanjem 476,44.

Cene u postpaid tarifama se odnose na besplatne minute.

Dakle potpuno je jasno da ono što VIP mrežu čini skupom jeste upravo način tarifiranja.
[ owim @ 23.10.2007. 14:05 ] @
Citat:
Dakle, Telenor nudi postojecim postpaid korisnicima da uzmu telefon nakon sto su izmirili 6 mesecnih racuna bez kasnjenja da sklope aneks ugovora i uzmu telefon bez provere kreditnog biroa. Vip nudi mogucnost da platite 6 pretplata unapred i da uzmete telefon.


Jasno. Ali uz ugovornu obavezu od 0 meseci, 12 meseci ili 24 meseca? :-)
[ owim @ 23.10.2007. 14:13 ] @
Citat:
Znači da sam ih dobro provalio da su od onih derikoža koji će da zaokružuju i besplatne minute. Odlično, sada sam definitivno 100% siguran da Vip ne dolazi u obzir.


Seti se koliko dugo je Mobtel zaokruživao odlazne pozive u postpejdu. Svojevremeno sam čak potpisao anex ugovora kojim se obavezao da ću biti njihov korisnik narednih 6 meseci i dobio tarifiranje po sekundi. Time sam dobio Specijal tarifu.
[ johnny_walker @ 23.10.2007. 14:21 ] @
Citat:
drbogi: ...
3. VIP cenu besplatnih minuta u postpaid 325 tarifi 3,63 din - džentlmenski ustupak ipak su tek ušli na tržište :)



Nije bas najtacnije,jer u paketu 325 za 1180din imas i 325 besplatnih poruka.Pa kad njih odbijes ispada minut jos mnogo jeftinije,tj kad od 1180din odbije 325 sms * 2.2 din(= 715din),ostaje 465 dinara za 325 minuta.Znaci minut bi bio 1.43din.Ako gresim,ispravite me.
[ owim @ 23.10.2007. 14:30 ] @
Citat:
mt:s ima 3 f&f broja sa 50% cene pa pošto jelte često razgovaram sa f&f, možda zato skoro nikad ne potrošim sve minute.


F&F brojevi u postpejdu nemaju veze sa brzim/sporijim trpšenjem besplatnih minuta, jer se oni obračunavaju po 50% nižoj tarifi TEK kada se potroši sav besplatni saobraćaj iz tekućeg meseca, preneti minuti i event.aktivirani tarifni dodaci. :-)
[ zALFex @ 23.10.2007. 15:26 ] @
Analizirao sam svoj racun (telenor postpaid - prenesi125) i stvari stoje ovako:
za razgovore na prenesi paketu platio bih 438.57 dinara (ali je to ukljuceno u pretplatu),
a za isti taj saobracaj u nekom vipovom paketu bih morao da platim 560.37 dinara (zbog zaokruzivanja).
Za isti saobracaj, Telenor bi mi dakle naplatio 44.35 minuta,a na vip-u 75.33.
Vip bi mi dakle kroz zaukruzivanje naplatio 30 minuta vise...
U cene je uracunati u uspostavljanje veze od 2.9 din/pozivu za Telenor i 1.9 din/pozivu za vip.

Uradite dobru analizu svojih racuna pre nego sto predjete!!!
Mix i prenesi paketi nisu ugrozeni vipovom ponudom.
Jedino sto bi mt:s i telenor mogli da urade je da snize cene SMS-a...
Tu je vip mnogo jeftiniji!!


[ drbogi @ 23.10.2007. 15:27 ] @
Citat:
johnny_walker: Nije bas najtacnije,jer u paketu 325 za 1180din imas i 325 besplatnih poruka.Pa kad njih odbijes ispada minut jos mnogo jeftinije,tj kad od 1180din odbije 325 sms * 2.2 din(= 715din),ostaje 465 dinara za 325 minuta.Znaci minut bi bio 1.43din.Ako gresim,ispravite me.


Ja sam lepo napisao da nisam računao poruke i Roaming, jer VIp to još ne podržava, bar tamo gde sam ja bio. Džentlmenski je, jer sam poredio cenu VIP paketa od preko 1000 dinara, sa cenom najjeftinijeg MTS paketa. Zamisli da im je poruka 5 dinara, ti bi još i "zarađivao" svakom kupovinom? :=)
Ako nastaviš da nemušto braniš VIP način tarifiranja, zameniću u OpenOfficeu ovo 3.63 sa 9.2 dinara, koliko košta minut nakon utrošene kvote, pa ti vidi šta ćeš?! :)


[ zALFex @ 23.10.2007. 16:02 ] @
Zasto bi neko branio vipov nacin tarifiranja,u njemu nema nicega dobrog i on je tu samo da bi ljudima stvorio laznu sliku o tome da dobijaju vise minuta za iste pare ako predju na vip,a to uopste nije tako ...A i ti "jeftiniji" vipovi minuti se ne presnose u sledeci mesec!!!
Telenoru fali prenesi 500,a mt:s-u mix 2000.
[ johnny_walker @ 23.10.2007. 17:15 ] @
Nije stvar samo u ceni minuta,pogledajte za koje pare se daju odredjeni tel.Npr Samsung U600 se daje uz paket 325 (1180din) za 1 din,a kod Telenora kad ide uz paket Prenesi 250(1180 din) treba se doplatiti 13990din!(2 godine ugovori)

I koja je poenta paketa Prenesi?Ako jednog meseca nisi uspeo da potrosis 250minuta,neces ni u sledecem.

Naravno,sve je stvar ukusa i koliko ko prica.Za ljude koji dosta pricaju,VIP ponuda je dobra,jer idu i dobri telefoni.
(ovo je moje misljenje i nije mi uopste zelja da reklamiram VIP)
[ dekinter @ 23.10.2007. 17:47 ] @
Zna li neko da li i dalje stizu nove isporuke za radnje u Beogradu,odnosno da li i dalje traje ova akcija ili ne?Prvi dan,u petak,su rekli da ce biti ponovo u ponedeljak,a za dalje?
[ owim @ 23.10.2007. 18:00 ] @
Citat:
I koja je poenta paketa Prenesi?Ako jednog meseca nisi uspeo da potrosis 250minuta,neces ni u sledecem.


Ovo je potpuno nova tema i predlažem moderatoru da je otvori.

Primer: Da li su ti svi meseci isti? Nekad si na odmoru van zemlje, nekad imaš intenzivne kontakte, nekad si bolestan, nekad ti se rodi dete, neko razboli... hiljadu stvari, od kojih ZAVISI mesečna potrošnja. Uvek možeš da je kalibrišeš time što ćeš UNAPRED da promeniš farifu od sledećeg meseca, AKO znaš šta te čeka. I šta ako se NE DESIi? Propada gomila minuta... Život nije uvek isplaniran. Lepo je da te ono što sto si platio, a nisi potrošio, sačeka sledećeg meseca, zar ne? :-)

Ako se ne slažeš, i to je ok. Zato i imaš mogućnost za izabereš tarifu i nikome ne odgovaraš.
[ calexx @ 23.10.2007. 18:39 ] @
Citat:
owim: F&F brojevi u postpejdu nemaju veze sa brzim/sporijim trpšenjem besplatnih minuta, jer se oni obračunavaju po 50% nižoj tarifi TEK kada se potroši sav besplatni saobraćaj iz tekućeg meseca, preneti minuti i event.aktivirani tarifni dodaci. :-)
Nekad davno sam ovo proveravao i računali su se. Tada je mislim u listingu bila informacija koliko je poziv trajao i koliko je to koštalo a sada ne može da se vidi. Potražiću te stare listinge pošto ionako moram da ih sređujem. Jedino ako nisu kasnije ukinuli pa se sada prvo troše besplatni a posle primenjuje f&f.
[ Slobodan Milivojevic @ 23.10.2007. 22:14 ] @
Citat:
owim: Ovo je potpuno nova tema i predlažem moderatoru da je otvori.


Vip postpaid za sad ne nudi prenosenje paketa, konkurencija nudi, ali kao sto owim rece rasprava o tome da li ima smisla prenositi minute ili ne ipak nije tema ovde. Poredjenje paketa jeste tema, ali to da li prenosenje ima ili nema smisla nije.

http://www.elitesecurity.org/t...nor-prenesi-i-mts-mix-paketima

[ drbogi @ 23.10.2007. 22:54 ] @
Citat:
zALFex: Zasto bi neko branio vipov nacin tarifiranja,u njemu nema nicega dobrog i on je tu samo da bi ljudima stvorio laznu sliku o tome da dobijaju vise minuta za iste pare ako predju na vip,a to uopste nije tako ...A i ti "jeftiniji" vipovi minuti se ne presnose u sledeci mesec!!!
Telenoru fali prenesi 500,a mt:s-u mix 2000.


Pa npr. da bi dobio iste te inflatorne VIP minute gratis, ne misliš valjda da ih plaćaju novcem. A možda je samo po sredi ono što se naziva racionalizacija, za neupućene to je kada doneseš baš glupu odluku, pa onda sve okolo ubeđuješ kako je to baš ono pravo! :)
Vidiš da pojedinci veruju da bi zaista zaradili kupovinom 500 poruka za 1000 dinara jer su te poruke vredne 2,2 dinara. Zamisli da su 3 ili čak 5 dinara, još bi i porez morali da plaćaju.
[ Catch 22 @ 24.10.2007. 01:17 ] @
Vipova ponuda sa "jačim" brojem besplatnih minuta je strateški napravljena za brzinske odluke zasnovane na šacimetrijskoj računici tipa: "Tarifni sistem im je nepovoljan, ali zato dobijam ekstra višak besplatnih minuta i poruka pa se to onda time nekako valda kompenzuje... a još mi i jeftino >>daju<< ultra traženi model telefona... heeej!"
Većinom, ljude mrzi (ili ne znaju kako) da se bave preciznom računicom, tako da vipova taktika očigledno pali.

Logičan sled događaja sada bi bio da Telenor i MTS izađu sa novim (povoljnijim, aktuelnijim) ponudama za kupovinu "Telefona za 1 dinar", a da onda i Vip uskoro uvede prenošenje u naredne mesece... što bi se reklo: "Uravnilovka!"
Konkurencija čuda čini na tržištu, a na kraju će sve da se svede samo na nijanse u razlikama.
Mislim da će najbolje ponude biti tek pred kraj godine, tipa "Božićno - Novogodišnji specijal...", tako da nema razloga za histeriju. Važno je da mic po mic mi korisnici na kraju i dobijemo nekakve stvarne beneficije. Uporedite samo situaciju danas sa onom od pre 6 meseci... nema tu možda ničeg realno spektakularnog, ali ipak smo se malko pomakli na bolje.
Nerealno je sada očekivati da operateri odjednom potroše svu "preostalu municiju", jer sve to ide taktički, polako... ali bitno je da ide!

PS
Lično se još nikom ne obavezujem na višemesečnu vernost, mada koristim postpaid, a za telefone se još uvek nekako sam snalazim... iako priznajem da sam nedavno, po prvi put razmišljao o ponudi svog operatera. Jedan od razloga je možda i što trenutno koristim "full pack" legalan telefon iz nečijeg, domaćeg "operatorskog paketa".
Valda se bliži i taj dan kada ćemo kompletno prestati da kupujemo ove silne "sive" telefone sa sumnjivim garancijama, bez originalnog pakovanja i pribora... a sve to kao tobož' novo
[ bakara @ 24.10.2007. 10:24 ] @
Citat:
Catch 22:
Nerealno je sada očekivati da operateri odjednom potroše svu "preostalu municiju", jer sve to ide taktički, polako... ali bitno je da ide!

Upravo to, bilo bi glupo za ocekivati da sad i jedan operater spusti cenu na 2din. za minut ukine uspostavu veze, i uz sve to ukine zaokruzivanje na minut...sta bi im posle preostalo za trku sa konkurencijom?

Kako god, VIPova ponuda koliko god meni izgledala i dalje nepovoljno, je izazvala dobar odjek u javnosti i siguran sam da ce konkurencija odgovoriti.
Mislim da trenutno vredi potpisati ugovor za postpaid, ali nikako nije pametno uzeti od njih telefon za 1 dinar i obavezati se na dve godine, narocito kad se uzme da trka i dalje traje.
Sve dok neko ne ukine uspostavu veze, a uz to i obavezu zaokruzivanja na minut ne racunam da u opste imamo ozbiljnu ponudu.
[ marko023 @ 24.10.2007. 13:38 ] @
u potpunosti se slazem sa predhodna 2 posta..
ja sam vec 5god. na postpaid-u 063 i ne nameravam da menjam mrezu. mada sam dosta racunao o ovoj vip-ovoj ponudi.
ocekujem da ce za par meseci sve cene biti priblizno iste. sa tim sto ce telenor po meni uvek biti ispred konkurencije sa kvalitetom usluga.
sve u svemu da ne idem offtopic jako je lepo sto se i vip ukljucio u punu borbu za korisnike ;)
[ Zoran Milovanovic @ 24.10.2007. 14:14 ] @
Citat:
bakara: Upravo to, bilo bi glupo za ocekivati da sad i jedan operater spusti cenu na 2din. za minut ukine uspostavu veze, i uz sve to ukine zaokruzivanje na minut...sta bi im posle preostalo za trku sa konkurencijom?

Kako god, VIPova ponuda koliko god meni izgledala i dalje nepovoljno, je izazvala dobar odjek u javnosti i siguran sam da ce konkurencija odgovoriti.
Mislim da trenutno vredi potpisati ugovor za postpaid, ali nikako nije pametno uzeti od njih telefon za 1 dinar i obavezati se na dve godine, narocito kad se uzme da trka i dalje traje.
Sve dok neko ne ukine uspostavu veze, a uz to i obavezu zaokruzivanja na minut ne racunam da u opste imamo ozbiljnu ponudu.


Trke ce uvek biti :)
[ Beren @ 24.10.2007. 15:43 ] @
a zašto ljusi žure sa komentarima, ukoliko nisu isprobali postpaid vip-a.... treba da prodje odredjeno vreme, pa ćemo komentarisati! Zivimo u Srbiji, i svi treba da znamo da ono što piše na sajtu/papiru/izlogu nema veze sa realnošću!
Pogledajte šta VIP radi u hrvatskoj, http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=9556592 i sačekajte malo da se adaptira na ovu našu Srbiju!

Koliko se samo puta menjala postpaid ponuda mts-a ili telenora.... vip tek kreće, ja im dajem još 6 meseci, pa ću sa pažnjom da čitam komentare KORISNIKA VIP posptejd paketa!

Uostalom, oko decembra Telenor kreće sa preuzimanjem postpejd korisnika.... E, tek tada kreće zabava....
[ Slobodan Milivojevic @ 24.10.2007. 16:03 ] @
Citat:
Beren:...

Uostalom, oko decembra Telenor kreće sa preuzimanjem postpejd korisnika.... E, tek tada kreće zabava....


U kom smislu mislis preuzimanje postpaid korisnika od strane Telenora?
[ Beren @ 24.10.2007. 16:27 ] @
Pa, ukoliko ti je do isteka ugovora ostalo još npr. 9 meseci, a ti odlučiš da pređeš na Telenor (a npr. korisnik si mt:s postpaid paketa bel 200) nećeš ti plaćati 9x900+pdv dinara, već će to Telenor uraditi umesto tebe.
Zanimljivo? Samo što gubiš svoj dugogodišnji broj.....
[ owim @ 24.10.2007. 16:47 ] @
Citat:
Pa, ukoliko ti je do isteka ugovora ostalo još npr. 9 meseci, a ti odlučiš da pređeš na Telenor (a npr. korisnik si mt:s postpaid paketa bel 200) nećeš ti plaćati 9x900+pdv dinara, već će to Telenor uraditi umesto tebe.


Wow, wow, ovo je hot & new! Možda kao nova zanimljiva tema, skroz je off-topic ovde. Slobodane? :-)
[ Catch 22 @ 24.10.2007. 17:07 ] @
Citat:
Pa, ukoliko ti je do isteka ugovora ostalo još npr. 9 meseci, a ti odlučiš da pređeš na Telenor (a npr. korisnik si mt:s postpaid paketa bel 200) nećeš ti plaćati 9x900+pdv dinara, već će to Telenor uraditi umesto tebe

Zvuči potpuno neverovatno, osim ako za uzvrat neće da ti ugrađuju neki ID-chip pod kožu i da ti uzimaju DNK, kao garanciju da nećeš i njih napustiti posle nekog vremena... (a sve u skladu sa trenutnim uslovima: ugovor na 12/24 meseca + tek. račun / potvrda kreditnog biroa... za pravna lica još i mnoooogo više)
[ zALFex @ 24.10.2007. 18:18 ] @
Mozda je Beren mislio na nove tarifne pakete koje ce Telenor verovatno ponuditi kada sredi IS/postpaid,a to treba da se desi do kraja godine...
[ Slobodan Milivojevic @ 25.10.2007. 02:13 ] @
Jos nista provereno... nista dok ne bude bilo u ponudi.

Elem, sto li nisam korisnik mt:s-a pod ugovornom obavezom :( :(
[ calexx @ 25.10.2007. 09:56 ] @
Ovo je dobra kombinacija samo ako daju neki telefon inače ne vidim zašto bih prelazio na neki skori isti paket.
[ Zoran Milovanovic @ 25.10.2007. 14:42 ] @
Citat:
calexx: Ovo je dobra kombinacija samo ako daju neki telefon inače ne vidim zašto bih prelazio na neki skori isti paket.


Kao dokaz o svemu onome sto sam pricao da sada cititam ovo gore. Ljudima je jednostavno vazno da imaju neki "dobar" telefon i da verovatno mogu da se pohvale istim, nego da gledaju koja je mreza kvalitetnija, za potrebe koje koristis.

Namerno sam naveo za potrebe koje koristis jer se mnogi pros*rav*ju da recimo njima ne valja Telenor jer je slaba pokrivenost signala. A oni naravno nisu 25 godina nigde otisli, vec su culi i onda ono... postoje primeri koliko zelite :)


Sve najbolje :)
[ nokidude @ 25.10.2007. 16:35 ] @
meni je ostalo nejasno da li se u okviru tih besplatih minuta tarifira to na zaokruzivanje ili ne?

druga stvar koju bih da pitam (nadam se da nije preveliki off) je sta vi mislite sta bi mi bilo najpametnije da uradim:

sto godina sam na pripaidu kod mts-a i sad sam odlucila da predjem na post paid, pri tom telefon nisam menjala takodje sto godina (ok tacnije 5) i totalno se raspao i stvarno je vreme da ga zamenim. e sad gledala sam ponude, sve sam iscitala na ovom forumu i slicnim i dvoumim izmedju mix 500 i vip 150 i neki telefoncic uz to. uopste ne pretendujem da nadjem neko cudo od telefona,sladak mi je onaj samsung c520 (onaj crveni) sto nudi vip i samsung E250 sto nudi mts (mada tu treba da se doda jos oko 2300din) i sada ne znam koliko ce mi biti problem to zaokuzivanje na minut jer nemam bas para na bacanje i htela bih neku jeftiniju varijantu, a opet mi se svidja ovaj samsung c520 kod vipa i jos je dinar... i razmisljam sta da radim pa reko da li neko ima neki predlog..

pozdrav svima :)
[ KORKI @ 25.10.2007. 19:33 ] @
Da, zaokruzivanje se vrsi i u okviru tih besplatnih minuta!

[ Catch 22 @ 25.10.2007. 20:24 ] @
Citat:
KORKI: Da, zaokruzivanje se vrsi i u okviru tih besplatnih minuta!

Što ih čini "lako kvarljivom robom", ili bolje rečeno "brzo istapajućim" zalihama... a posebno imajući u vidu još uvek prisutne, ozbiljne probleme u radu mreže...
[ calexx @ 25.10.2007. 20:41 ] @
Citat:
Zoran Milovanovic: Kao dokaz o svemu onome sto sam pricao da sada cititam ovo gore. Ljudima je jednostavno vazno da imaju neki "dobar" telefon i da verovatno mogu da se pohvale istim, nego da gledaju koja je mreza kvalitetnija, za potrebe koje koristis.
Ne sećam se da sam negde napisao da mi neka mreža radi dobro ili loše. Imam dva postpejd broja na 064 i jedan na 063 (prepaid brojeve ne računam) i ne sećam se da sam ikada imao problema sa njima. Jednostavno, ako bih prelazio, onda mora transfer da bude prigodno plaćen a ne da odem tek tako. ;) Što se pokazivanja i hvaljenja tiče, još koristim S25 kao i 3650 (koji su jelte novi telefoni, taman za prikaz) kao i poslednji Nokia 6120 (koji je već nešto drugo). Za prelaz bi mi bio taman jedan N95 da se pohvalim kako je moj najveći ;P pod uslovom da nema uslova. Jelte. I da, verovatno ću da uzmem i Vip paket sa onim ekskluzivnim C300 telefonom. Ako ga ne razgrabe.
[ SEK750I @ 25.10.2007. 21:11 ] @
Ljudi, budimo realni ko od nas ista moze da kaze za manje od 1 min.?
Dok pitamo: kako si , sta radis, sta ima ... prodje vec taj 1 min.
uz te njihove pakete ide ipak najvise minuta i sms poruka tako se oni reklamiraju na nasem trzistu, imaju vise minuta i od mts-a i od telenora.A mreza ce im se sigurno popravljati.Uostalom da li je neko od vas gledao npr. samsung u600 koliko kosta kod telenora, cena mu je gastronomska.A kod vipa ga dobijete za 1dinar. I u tom periodu od 2 godine oni sasvim lepo zarade.Mojom racunicom uz postpaid 325 oni zarade ukupno 28.800 din. otprilike , taj samsung u 600 neka ih kosta i 200evra tako da su oni na lepom dobitku od 150E i sigurno i vise.U Srbiji niko ne nudi tako dobre telefone po tako niskim cenama tako da morate ocekivati i da provere vasa mesecna primanja.

***Jedino sto je bezveze je to sto od danas mora da se plati uz te skuplje pakete postpaid 325 i 1500 za 10 meseci unapred pretplata.
[ calexx @ 25.10.2007. 22:04 ] @
Naravno da zarade, mobilni operateri valjda postoje da bi zarađivali od obavljenih razgovora. Naravno da će za 24*1180 da uzmu 28800 (tačnije 28320) ali je korisnik taman za toliko razgovarao a i oni (valjda) imaju neke troškove.
Odakle info o plaćanju unapred?
[ mstevanic @ 25.10.2007. 22:24 ] @
Potvrđujem i ja o vesti plaćanja unapred,u pitanju su Odžaci.Lik mi je danas preko fona objasnio kako više nema,
ono kao pre.Nego 10 meseci unapred+ PDV,velika je potražnja za telefonima,bla,bla,bla...
[ SEK750I @ 25.10.2007. 23:07 ] @
ja sam hteo da u petak danas uzmem u600 ali mi je devojka u vip centru u valjevu rekla da krece sa 10 meseci unapred placanje, ja znam da ce im ovo nevidjeno smanjiti profit i broj prodatih brojeva.Jer posle ove objave red ljudi od jedno 30 njih se razbezao ko poliveni ladnom vodom.
[ wesna @ 25.10.2007. 23:45 ] @
http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/postpaid/become_user.php

Kako postati postpaid korisnik
Dobrodošli u Vip postpaid svet.
Naša postpaid ponuda je jednostavna, transparentna i orijentisana prema Vašim potrebama. Pružamo Vam uvek povoljnije cene – širok izbor tarifnih paketa i kvalitetene mobilne telefone.
Uživajte u komunikaciji!
Možete postati korisnik postpaid usluga kada potpišete ugovor u bilo kom Vip centru ili kod Vip partnera – a ne zaboravite da ponesete ličnu kartu!
Gde možete da kupite postpaid?
U Vip Centrima ili kod Vip partnera.

Kako postati postpaid korisnik?
Pretplatnički odnos mogu zasnovati punoletna lica, državljani Republike Srbije koji raspolažu važećom ličnom kartom izdatom od strane MUP-a Srbije.

Potrebna dokumenta su:
- Važeća lična karta (samo sa teritorije Republike Srbije, a ako je adresa sa Kosova potrebno je da u istoj bude promenjeno mesto prebivališta na adresu u Srbiji) ili pasoš i na uvid jos jedan od sledećih dokumenata:
• važeći pasoš,
• vozačka dozvola,
• debitna/kreditna kartica,
• plastificirana kartica sa brojem računa koju izdaje banka.

Potrebno je potpisati Saglasnost za pribavljanje izveštaja iz Kreditnog biroa, koje se dobija na licu mesta.



[ pezosfamily @ 26.10.2007. 00:46 ] @
Još jedna potvrda - upravo (01:30) sam razgovarao sa veoma ljubaznim covekom iz Call-centra, i on mi je potvrdio da će se telefoni koji idu uz "jače" pakete - 325 i 1500 tj. Samsung U600, Nokia N70, N95, Prada, ... pojaviti od ponedeljka, ali po tim novim uslovima (10 mesečnih pretplata unapred).
[ sasa_vu @ 26.10.2007. 00:56 ] @
Citat:
10 mesečnih pretplata unapred

Izgleda da im frka za pare;-))))
Salu na stranu, ali ovo je stvarno dno.
[ NenadLOL @ 26.10.2007. 07:50 ] @
I ja sam sinoć razgovarao sa operaterom, jer su mi u PAKOM-u rezervisali N70 za drugaricu, ja sam već nabavio, o čemu sam pisao u jednom od postova. Želim da naglasim da razumem ljude iz VIP-a, jer mi je operater rekao da su ljudi (čitajte: romi) uzimali po bukvalno 5 ugovora i aparata na jedno ime / adresu, a onda ispred prodavali aparate a kartice bacali. Razumem i bes ljudi koji će sada teže doći do telefona, ali koliko sam video, gužva ispred VIP-a je i dalje velika.

S obzirom da je moja drugarica odustala od telefona NOKIA N70, iz razumljivih razloga, a moja rezervacija važi do ponedeljka, zamolio bih nekog iz Novog Sada da mi se javi ako je zainteresovan za N70 po novim uslovima, da mu ustupim rezervisani telefon, jer sam ja sebi nabavio.

[ NenadLOL @ 26.10.2007. 09:21 ] @
Moja ideja je bila ne da podržavam VIP, jer ja nisam njihov vlasnik niti zaposleni, već samo da kažem da ih razumem što su uveli nova pravila, zato što je počela velika zloupotreba mogućnosti sklapanja više ugovora na jedno ime. Ako se nekome ne sviđa, neka sam uzme licencu i uspostavi svoju mobilnu mrežu, ili neka odabere drugog operatera. Kraj priče.
[ johnny_walker @ 26.10.2007. 09:31 ] @
Citat:
NenadLOL: ........jer mi je operater rekao da su ljudi (čitajte: romi) uzimali po bukvalno 5 ugovora i aparata na jedno ime / adresu, a onda ispred prodavali aparate a kartice bacali. ........



A otkud tim ljudima(romima) tekuci racuni?I ako ih imaju,kako je moguce da na jednu karticu VIP ovci prodaju tel i ugovora?A iako imaju tekuce,znaci imaju i adrese i neko ce morati da placa te racune,odgovara zakonski?Kolike su to romske plate kad im kreditni biro to odobrava?Ne bih hteo ovim da vredjam rome,ali mislim da je ili nesto zeznuo Vip prodavac,ili ti iz PAKOMa lazu(zele da skulje prodaju tel) ili su romi opet pokazali da su maheri.
[ NenadLOL @ 26.10.2007. 09:36 ] @
Citat:
johnny_walker: A otkud tim ljudima(romima) tekuci racuni?I ako ih imaju,kako je moguce da na jednu karticu VIP ovci prodaju tel i ugovora?A iako imaju tekuce,znaci imaju i adrese i neko ce morati da placa te racune,odgovara zakonski?Kolike su to romske plate kad im kreditni biro to odobrava?Ne bih hteo ovim da vredjam rome,ali mislim da je ili nesto zeznuo Vip prodavac,ili ti iz PAKOMa lazu(zele da skulje prodaju tel) ili su romi opet pokazali da su maheri.


Isto pitanje postavio sam operateru VIP Call Centra, koji je rekao da ljudi primaju socijalnu pomoć i ostale dodatke putem tekućih računa, te su evidentirani u KB. Kreditni biro ne proverava visinu plata, već urednost u izmirivanju obaveza finansijskim institucijama. LJudi u PAKOM-u nisu hteli da me prevare, svaka informacija je proverena u VIP Call Centru. Dakle, ONI koje spominjemo i ispadamo rasisti, pokazali su se kao maheri :-)))). Ja sam do svoje NOKIE N70 došao drugog dana od puštanja ponude (prošle subote), žao mi sada što sav pošten svet neće doći po prvobitnim uslovima :-(((.

[Ovu poruku je menjao NenadLOL dana 26.10.2007. u 10:47 GMT+1]
[ pitikovski @ 26.10.2007. 10:28 ] @
Izgleda da su shvatili da su sa tih 10 pretplata opet povoljnjiji od Telenora ,kao primer uzimam N95.
A i mislim da im je to "dobar" potez,jer onaj kome stvarno treba tih 1500 min. (sa zaokruzivanjem na minut)u tom paketu njemu se i dalje isplati da kupi N95 kod VIP-a.U toj celoj prici najvise su pogodjeni oni koji bi da imaju N95 a nemaju 500€ u dzepu.

[ NenadLOL @ 26.10.2007. 10:44 ] @
Citat:
pitikovski: Izgleda da su shvatili da su sa tih 10 pretplata opet povoljnjiji od Telenora ,kao primer uzimam N95.
A i mislim da im je to "dobar" potez,jer onaj kome stvarno treba tih 1500 min. (sa zaokruzivanjem na minut)u tom paketu njemu se i dalje isplati da kupi N95 kod VIP-a.U toj celoj prici najvise su pogodjeni oni koji bi da imaju N95 a nemaju 500€ u dzepu.



Potpuno si u pravu, još bih da dodam da onaj koji ima da plaća pretplatu za paket 1500 sigurno ima para i da plati 10 mesečnih pretplata avansno.
[ agasoft @ 26.10.2007. 11:21 ] @
E pa vidiš, npr ja imam para da platim pretplatu za 325, ali da platim deset
avansno, u ovom trenu nemam!!!!!!!!!!!
[ Catch 22 @ 26.10.2007. 11:33 ] @
Možda samo žele da destimulišu one, koji trenutnom preprodajom telefona "unovčavaju kredit". Mislim da je takvih bar 35% slučajeva kod svih naših operatera.
Telefon koji trenutno koristim je iz takve "transakcije", neko ga je uzeo u Telenoru i odmah doneo u prodavnicu gde sam ga ja kupio ("full pack", nezaključan i sa garancijom 12 meseci od zvaničnog uvoznika / servisera "Alpha Copy")
Sve u svemu ima tu i neke koristi za nas, koji ne želimo da se kreditno obavezujemo, bar nam se pruža mogućnost da dođemo do legalnih telefona umesto ovih "stručno dekodiranih" budževina sa belosvetskih mreža...
[ pitikovski @ 26.10.2007. 11:39 ] @
Citat:
agasoft: E pa vidiš, npr ja imam para da platim pretplatu za 325, ali da platim deset
avansno, u ovom trenu nemam!!!!!!!!!!!

Ja sam pisao o 1500 min. i pretplati od preko 3000 din. a to je 3 puta veca pretplata od one koju ti spominjes.
I uzeo sam primer N95.
[ agasoft @ 26.10.2007. 11:47 ] @
Jeste a ja uzimam npr primer N70.
I? Zašto se ovde spajaju paketi 325 i 1500?
Koje su njihove sličnosti?
[ NenadLOL @ 26.10.2007. 11:55 ] @
Citat:
agasoft: Jeste a ja uzimam npr primer N70.
I? Zašto se ovde spajaju paketi 325 i 1500?
Koje su njihove sličnosti?


Ne spajamo mi njih, već su to paketi sa višom cenom pretplate, i sa sobom "vuku" skuplje telefone za 1 din.
[ pitikovski @ 26.10.2007. 12:14 ] @
Citat:
agasoft: Jeste a ja uzimam npr primer N70.
I? Zašto se ovde spajaju paketi 325 i 1500?
Koje su njihove sličnosti?

Ok,to ti je 11800 dinara (10 pretplata) a nov N70 je oko 180€.Znaci ti platis oko 150 € i imas 10 meseci placenih razgovora i obavezu da koristis taj paket jos 14 meseci(sto ne bi trebalo da smeta nekome ko se opredelio za taj paket a nije ga uzeo da bi imao telefon koji ne moze sebi da priusti).Zar to nije ok?
E sad to sto ti nemas odjednom da das 150€ to je nesto drugo o cemu necu da polemisem,ali mislim da je sasvim fer ponuda za onoga ko se nasao u tim paketima i cenama.
Da ne bude da branim i navijam za VIP,ja se licno nisam nasao u njihovim uslovima i paketima i meni licno ne odgovara,ali mislim da je fer ponuda.
[ agasoft @ 26.10.2007. 13:22 ] @
Ne spajate vi, ali spajaju oni. Pogledajte sad vi ovako:
1. Ja sam punoletan.
2. Imam ličnu kartu izdatu od MUP Srbije.
3. Imam pasoš izdat od Srbije, pre dve godine.
4. Imam tekući račun u banci.
5. Imam stalna mesečna primanja.
6. Imam istoriju kod kreditnog biroa, imao sam jedan kredit pre godinu dana
koji sam po automatizmu vratio.
Dakle ja ispunjavam šest nazovi uslova, i sad mi traže i sedmi da im ja
platim 11800 din?????
Pa ljudi, odakle mi? Jel ja treba da jedem leba?
[ agasoft @ 26.10.2007. 13:24 ] @
Pitakovski, onaj ko ima 150 eura, on ima i 180, i 200 i 250... A možda i
mnogo više..
Nije meni stvar telefon, ja već imam telefon koji radi dve godine, i da radi
još deset biće dovoljan. Ali sam mislio da telefon sredim za nekog drugog a
meni samo broj da ostane...
[ SEK750I @ 26.10.2007. 14:23 ] @
e da juce su mi rekli u poslovnici da od sada ide samo 1 telefon na jednu licnu kartu.
U valjevu je bila invazija roma, ko da daju dzabe a ne da se to posle placa.A ovi iz vipa su ili bez mozga ili imaju iq: -150 kad su davli po 10 telefona na 1 licnu kartu.BAs dok sam je bio neki romic je hteo da uzme tel sa karticom agrobanke al mu nisu dali jer traze i pasos.
[ calexx @ 29.10.2007. 19:21 ] @
Nema daljih komentara na temu Vip mobile - Postpaid ponuda i na nove cene? Kako čujem, nije više neka navala na N95 pa ako ga nema, biće ga verovatno ovih dana. ;>
[ Laki024 @ 31.10.2007. 16:07 ] @
Izgleda da od vipa sam ocekivoa malo vise a mozda sam se i prevario....

Jeste mnogi ce reci uradili su dosta po pitanju dolazenja konkurencije , imali su jedno vreme najjeftiniji prepaid ali izgleda vec dugo ga i nemanju, a i tamo je onaj dobro prosao koji je medju prvima kupio njihovu jarticu

On the postapid saim story

Isto tako na posteid kad su se pojavili imalu su dobru ponudu,...\
Licno razmisljao sam da kupim U600 za 1 din uz tarifu 325 koja bi za mene bila odgivarajuca...

Ali sada kako sam otisao na njihov web sajt cene nisu vise ono sto su bile....\

Primera radi nokia N95 ( o kojoj nisam ni razmisljao posto se dobijala za 1 din samo uz tarifu 1500 koju nebih potrosio ) a i placa se 3550 din mesecno sada uz istu tarifu kosta 25000din + pdv ta ista nokia n 95 ili oko 27500 din a to je prevedene na danasnji kurs evre nesto vise od 400 eur , dok se takav telefon sa garancijom moze naci za oko 450 eur bez obaveze placanja 3550 din mesecno

Vip se upravo poceo ponasati gore nego telenor!!!

Vip je jos povoljniji od mts-a i telenora jedino po tome sto daje najvise besplatnih minuta i sms-a , ali verujem nedugo posto ce verovatno mts povecati broj besplatnih minuta i poruka ( za telenor nisam siguran)

Znaci ukoliko ste bili u dilemi da li da kazete DA a ukoliko niste to jos do sada uradili ni nemojte posto sa tim necete dobiti nista.,...

Ukoliko zelite da potpisete ugovor sa nekim od mobilnih operatera predlazem vam da sacekate joos mesec-dva dok i ostali operateri povecaju broj besplatnih minuta i poruka , pa onda dobro proanalizirati iko daje bolji tel za nizu tarifu pa onda kod njega (tako cu i ja posto mi ugovor sa mts-om istice krajem godine,,,,

Licno zao mi je sto nisam potpisao sa Vipom postpaid odmah ( nego sam hteo malo da sacekam i zeznuo se )
[ svezi @ 31.10.2007. 23:44 ] @
Nisam uzeo telefon u vip-u,ali sam uzeo postpaid broj u petak i danas sam bio bez mreze od 16 do 17:30 i od 22 do 23,juce isto nekih dva-tri sata... platicu racun za ovaj mesec i raskidam ugovor.
[ DraganK @ 01.11.2007. 08:34 ] @
Ma idi bre, ovaj VIP je katastrofa.
Nonstop sam nedostupan na Ceraku, ko god da me zove uključi mu se govorna pošta pa me psuje, a uključuje se automatski ako si nedostupan. A signal - max broj crtica. Odlazni pozivi se jedva realizuju, ali tek posle 30 sek. Baš se čeka...
Inače kupio sam u prepaid paketu Samsunga c140 pre 15 dana, radio je ok prvih 5 dana, jedno punjenje baterije je trajalo 4 dana. Čim su uveli ovaj šantavi postpaid počeše problemi sa mrežom, pojavilo se "R" slovo kao oznaka za nacionalni roaming, a telefonu ne izgura baterija ni 2 dana.
Zvao sam 3 puta da mi isključe g.poštu, jedva uspeh na kraju. Menjao i ručno mreže, isto...
Otišo da reklamiram, kažem vratite 2.500 din, em ne valja telefon em ne može da se koristi jer je mreža dno.
Ma jok.
Daj reko bar drugi aparat, bateriju, kad već tvrdite da se baterija ne prazni zato što stalno traži mrežu...
Nema šanse, jedino da nosite telefon u servis, ili da ga ostavite kod nas pa da čekate malo duže.
OK, dam ja račune, garanciju i sve to, kad daj i ličnu kartu.
Reko nemam, ostala mi u torbi na poslu, a šta će vam LK, uostalom imate kopiju verovatno kad sam kupovao telefon.
Ne, za kupovinu ne treba LK na uvid, a za servis treba.

Šta da kažem...
[ owim @ 01.11.2007. 08:50 ] @
Citat:
Nisam uzeo telefon u vip-u,ali sam uzeo postpaid broj u petak i danas sam bio bez mreze od 16 do 17:30 i od 22 do 23,juce isto nekih dva-tri sata... platicu racun za ovaj mesec i raskidam ugovor.


Da li si izabrao MTS kao matičnu mrežu u Network search i stavio Manual search? Čak i ako piše 2 x VIP i ne vidiš MTS, mislim da ćeš MTS izabrati kao mrežu kod koje... uh, ili stoji ili ne stoji slika kućice. Sad nisam siguran jer nemam VIP broj da pogledam. Probaj suprotno setovanje od postojećeg :-) Ovim si stalno u MTS romingu i ne koristiš VIP bazne stanice, što bi trebalo da radi kao MTS (tj. kao MTS i kad jeste opterecen, pa možda suzi opseg VIP-u). Molim te probaj i javi ima li promene.

Ovo se odnosi i na VIP prepaid. Moj drug kaže da je "progledao" od kako su mu rekao da promeni ova podešavanja. :-)
[ owim @ 01.11.2007. 08:53 ] @
Citat:
Otišo da reklamiram, kažem vratite 2.500 din, em ne valja telefon em ne može da se koristi jer je mreža dno.
Ma jok.
Daj reko bar drugi aparat, bateriju, kad već tvrdite da se baterija ne prazni zato što stalno traži mrežu...
Nema šanse, jedino da nosite telefon u servis, ili da ga ostavite kod nas pa da čekate malo duže.
OK, dam ja račune, garanciju i sve to, kad daj i ličnu kartu.
Reko nemam, ostala mi u torbi na poslu, a šta će vam LK, uostalom imate kopiju verovatno kad sam kupovao telefon.
Ne, za kupovinu ne treba LK na uvid, a za servis treba.


Razumem te. Pogledaj moj post na:

http://www.elitesecurity.org/t294425-Cudne-VIP-postpaid-procedure

[ Laki024 @ 01.11.2007. 10:20 ] @
Sto se kvaliteta njihove mreze tice ne znam.,... licno koristim mts postpeid i vip prepaid i nema ni sa jednim nikakvih problema

Sto se tice cene mislim da je ipak vip (besplatni minuti i porukle) mnogo povoljniji od mts i telenor posto daje najvise besplatnih poruka , a i minuta................meni inace prosecan razgovor traje oko 1-2 minuta, a jako retko odnosno skoro nikad ne pricam 15 sec jer nebih niznao sta da kazem za to vreme.........

Ja ako bih sad potpisivao ugovor za postpeoid iz navedenih razloga potpisao bih kod vipa, ( jedino mi je zao sto nisam vec sad potpisao) posto su napravili 10 koraka unazad i ponasaju se ko telenor pa sto se tice telefona nisu nista povoljniji od mts i telenor....]

Mislim da im je ovo bio jako los potez!!
[ dekinter @ 01.11.2007. 11:40 ] @
Gospode Boze....A ja jos mislio da sam ja najgore prosao sto sam cekao celu noc po kisi(prvog dana) za dzabe,sad mi je lakse sto nisam uspeo
[ Mr One @ 03.11.2007. 13:29 ] @
Citat:
Laki024: Sto se kvaliteta njihove mreze tice ne znam.,... licno koristim mts postpeid i vip prepaid i nema ni sa jednim nikakvih problema

Sto se tice cene mislim da je ipak vip (besplatni minuti i porukle) mnogo povoljniji od mts i telenor posto daje najvise besplatnih poruka , a i minuta................meni inace prosecan razgovor traje oko 1-2 minuta, a jako retko odnosno skoro nikad ne pricam 15 sec jer nebih niznao sta da kazem za to vreme.........


Meni nisu, a evo i zašto:
Koristim paket Prenesi 125
Imam potrošenih 105 minuta - prenosim u naredni mesec 20 minuta
Imam potrošenih 100 poruka - prenosim u naredni mesec 25 poruka

Kada bih koristio Postpaid 150
Imao bih oko 170 minuta zbog zaokruživanja prvog minuta, znači platio bih još 20 minuta (u recimo 15 poziva) i to iznosi oko 172 din. (sa PDV-om)
Imao bih potrošenih 100 poruka - znači izgubio bih 50 poruka zbog nemogućnosti prenošenja u naredni mesec.

Rekapitulacija:
PRENESI 125:
Ukupan mesečni račun: 590 dinara (sa PDV-om)
Preneo sam: 20 minuta i 25 poruka

POST PAID 150:
Ukupan mesečni račun: 762 dinara (sa PDV-om)
Prekoračio sam besplatne minute za 20 dinara
Izgubio sam 50 poruka
Preneo sam: 0 minuta i 0 poruka


Ne razumem ljudi kakav odgovor MT:S-a i Telenora vi očekujete kad su Prenesi i Mix paketi znatno povoljniji od Vipovog Postpaida. Vipov Postpaid je tako dobro osmišljen da zamaže oči ljudima sa prividno većim brojem minuta, kao i većim brojem poruka koje ne mogu da se prenose u naredni mesec. Lakomisleno svako bih pristao na ovakvu ponudu, ogromnoj većini bi sigurno više odgovarali paketi Prenesi i Mix (koji je, doduše, kopija Prenesi paketa).


[Ovu poruku je menjao Mr One dana 03.11.2007. u 14:53 GMT+1]
[ nindza@ @ 07.11.2007. 01:19 ] @
Ako ne kasnim vip se resio da se otvori

Niš
adresa:
Kralja Milana bb

radno vreme:
ponedeljak - petak: 08 - 20h
subota: 08 - 17h
nedelja: ne radi



[ HanselBG @ 12.11.2007. 02:34 ] @
Nemojte da se zalite na VIP zalite se na drzavu u kojoj zivite,nije kriv VIP sto trazi 6 pretplata unapred ili kreditno sposobne osobe,vec drzava koja ti ne moze nista ako ne platis racun,mogu da ti prete salju tuzbe i na kraju nista,a ko je ostecen?pa mobilni operater.eto zato VIP takve kontrole sprovodi.telekom je druga prica,ja sam telekomu pre dve godine dao maticni broj da bi oni zvali moju kevu na fiksni i razgovarali sa njom i da bi zvali mene i rekli mi kakvi su mi racuni koga sve zovemo iz kuce i slicno.pa naravno,da telekomu dugujem nesto nikad u zivotu ne bih mogao da imam fixni da svoje ime ili bi mi taj racun bacili na fixni ili bi nesto uradili.razmislite malo sta bi ste vi radili da imate firmu da li bi ste nekome davali neki proizvod tek tako ;)
[ calexx @ 12.11.2007. 09:26 ] @
Ako ne mogu da urade ono što su planirali, nije ni trebalo da ponude onako nešto. Prvo izbaciš nešto što je ispred konkurencije, onda to zloupotrebi jedan broj korisnika i na kraju sve ukineš ili smanjiš. Oni su od starta tražili da kupci budu kreditno sposobni ali se ipak desilo da neko ko verovatno neće da plati uzme po desetak telefona (bar takvo objašnjenje sam čitao) i onda uvedu plaćanje i deset pretplata unapred. Meni to prilično smrdi, ako su u startu uveli provere, kako neko može da uzme desetak telefona? Pa ja odem u Telekom i otkače me na godinu dana pošto sam već uzeo telefon a ovde neko uzme deset.
[ Slobodan Milivojevic @ 12.11.2007. 22:58 ] @
Upravo tako calexx, suvise su neozbiljni. Jel moze, moze, pa onda ne moze... Uzas.

I ima jos jedna stvar, da koristim postpaid kod operatera koji nema signal cim udjete u gradski bus u Nisu, i to kod narodnog pozorista? Bas malopre pricao sa moje Vip prepaid kartice, telefon je naravno bio na 220 05 mrezi, uso u bus, i posle pola minuta meni pukne veza, na telefonu nemam signal? Why? Predje mi telefon u mt:s nacionalni roaming, i selektuje 3G mrezu, opet se izgubi signal i konacno predje na mt:s GSM mrezu, da bi posle pola minuta presao ponovo na Vip (220 05). Ja tu nesto ne kapiram... Kako koristiti njihov postpaid u takvim uslovima.

Kad sam ih zvao da pitam kad ce pustiti signal u Pirotu, jer u Beloj Palanci (putujem cesto na relaciji Pirot - Nis) vec uredno imaju signal nisu znali da mi kazu, i nisu mi dali odgovor do kad imaju ugovor s mt:s-om o nacionalnom roamingu. Sve sto su mi rekli je da ne brinem u vezi toga. Kako bre, da uzmem Postpaid sa ugovorom na 2 godine, a da u Pirotu nemam signal? I da placam pretplatu za sta?

Mozda kroz neku godinu, kad sami sa sobom razjasne neke stvari.
[ svezi @ 14.11.2007. 22:40 ] @
Citat:
owim: Da li si izabrao MTS kao matičnu mrežu u Network search i stavio Manual search? Čak i ako piše 2 x VIP i ne vidiš MTS, mislim da ćeš MTS izabrati kao mrežu kod koje... uh, ili stoji ili ne stoji slika kućice. Sad nisam siguran jer nemam VIP broj da pogledam. Probaj suprotno setovanje od postojećeg :-) Ovim si stalno u MTS romingu i ne koristiš VIP bazne stanice, što bi trebalo da radi kao MTS (tj. kao MTS i kad jeste opterecen, pa možda suzi opseg VIP-u). Molim te probaj i javi ima li promene.

Ovo se odnosi i na VIP prepaid. Moj drug kaže da je "progledao" od kako su mu rekao da promeni ova podešavanja. :-)

Ma kakvi,ne uspeva nikako... Ima slovo r kada koristi mts mrezu,meni se izgubi mreza u centru Novog Sada,pa se vrati ali sam tada nedostupan nekih pola sata... bio sam da se zalim,oni kazu to je do telefona? Kada u taj isti telefon stavim mts ili telenor karticu signal je stabilan i stalno sam dostupan,a u drugi stavim vip karticu isto se dogadja i ko je sada tu lud? Ali onii kulturno i ljubazno objasnjavaju da je to do mog telefona.
Samo ljubaznost i kultura od vip-a za sada,nadam se da ce uskoro krenuti da rade nesto konkretno a do tada mene nece gledati na njihovoj mrezi :)
[ supica @ 15.11.2007. 13:22 ] @
Ovi su stvarno odlepili. Taman sam kupio postpaid, naterao telefon da radi, a oni opet poklanjaju ogroman kredit za prepaid. A sta cemo mi sto smo potpisali ugovore?
[ agasoft @ 15.11.2007. 13:45 ] @
A kakav to kredit?
[ supica @ 15.11.2007. 15:16 ] @
Citat:
agasoft: A kakav to kredit?


Opet se udvostrucuju dopune. Nije bas duplo, ali daju 50% na svaku dopunu. I sve to za prepaid. Mene interesuje postpaid!
[ agasoft @ 15.11.2007. 15:29 ] @
Na njihovom sajtu ne videh takav info. Gde to piše?
I odgovori mi us put jel stanje realtime ili ne?
[ Jbyn4e @ 15.11.2007. 15:37 ] @
Nisi dobro gledao:
http://www.vipmobile.co.yu/cm/offer/pre/promotion/index.php
[ JukeAtz @ 19.11.2007. 23:36 ] @
Stanje nije realno, za sada, informacije dobijaš zaključno sa juče :D lol, koja formulacija

Meni nije jasan njihov obračunski period za postpaid? Prvo sam se mislio da je od prvog do prvog, ali zapravo je od... devetnaestog do dvadesetog lol ili tako nešto... :S

Signal me nije seksualno zlostavljao, s te strane sam zadovoljan - mislim, nije savršeno, ali nije neupotrebljivo...
[ chip @ 24.11.2007. 02:13 ] @
VIP je neshto najgluplje, najgore, najodvratnije, naj... sto nam se moglo desiti u poslednjih 100 godina. Ponashaju se kao da ce raditi josh koji dan, a posle prodajemo mrezu drugome, pakujemo kofere i tutanj... DERIKOZE!!!
[ zzviktor @ 24.11.2007. 06:12 ] @
Pa nije samo vip kriv zato sto su derikoze jer ko god je saradjivao sa
telekomom on je nagrabusio mislim da ima i krivice telekoma u tome.
[ Slobodan Milivojevic @ 24.11.2007. 12:26 ] @
Hm, imam neki utisak, da su oni i sa ovim cenama skoro pa na nuli. Iz analize vise tarifnih paketa kod svih operatera, dolazim do zakljucka da interkonekcija sa telekomom kosta 4 din / 1 minut.

Prenesi / Mix paketi imaju zaradu kad pricate u mrezi, dok kad pricate van mreze bas i ne ostaje mnogo operateu, pa se i Telenor i Telekom nadaju da cete jedan deo tih minuta potrositi u njihovoj mrezi. Kod Fleksi / Fresh paketa je tacno 4 din razlika izmedju cene u mrezi i van mreze, znaci da operateri podjednako zaradjuju i kad pricate u mrezi i van nje.

Vip opet u naj skupljem paketu nudi 1500 minuta + 1500 poruka za 3000din, to je 2 din za 1 minut + 1 sms. Ali oni se nadaju da vi necete bas sve potrositi, i da cete ipak imati razgovore krace od 1 minut, pa da tu mogu da se "izvade". Zato kod Vip-a nema prenosenja minuta/poruka, i zato oni zaokruzuju prvi minut.

Dok god se interkonekcija ne resi drugacije, cene nece bas tako brzo nadole.
[ zALFex @ 24.11.2007. 15:41 ] @
Mislim da je cena po minutu (za interkonekciju) ipak niza... Razlog: Paket Prenesi 550. Tu je cena poruke+minuta manja od 4 dinara...A da se operater bas nada da ce biti na nuli ili da ce tek nesto malo zaraditi - ne verujem...
Iako se nama tako ne cini jer smo navikli na skuplje telefoniranje, zaradjuju oni dovoljno i na prenesi/mix paketima!
[ Laki024 @ 03.12.2007. 20:57 ] @
U ponudi vipa od danas je i samsung e250 za 1 dinar....
Da li neko zna uz kakav tarifni paket moze da se uzme taj samsung za 1 din
[ kime1 @ 04.12.2007. 10:12 ] @
Samsung E250
Cena u prodaji 9.999 din
Postpaid 60 6.999 din
Postpaid 150 3.999 din
Postpaid 325 1 din
Postpaid 1500 1 din
Cena uključuje PDV.


kod mts-a je jeftiniji :)
[ AchilieS @ 04.12.2007. 11:23 ] @
Ne vidim kako Samsung E250 moze da bude jeftiniji u mts-u nego li kod vip-a?
Upravo sada sam pogledao na sajtu mts-a i taj telefon u sledecim paketima kosta:
BEL 100 ( iznos pretplate 550 din) = 1.999,00
BEL 150 ( iznos pretplate 750 din) = 1.499,00
BEL 200 (iznos pretplate 900 din) = 999,00
BEL 400 (iznos pretplate 1500) = 699,00
BEL 1000 (iznos pretplate 3000) = 1,00
Fresh 500 (minimalna mesecna potrosnja 500 din) = 1999,00
Fresh 1000 (minimalna mesecna potrosnja 1000 din) = 999,00
Fresh 2000 (minimalna mesecna potrsonja 2000 din) = 1,00
Fresh 4000 (minimalna mesecna potrosnja 4000 din) = 1,00
MIX 250 (iznos pretplate 250 din) = 8999,00
MIX 500 (iznos pretplate 500 din) = 1999,00
MIX 1000 (iznos pretplate 1000 din) = 999,00

To su cene kod mts-a,
kod vip-a su sledece cene:
Cena u prodaji: 9.999 din
Postpaid 60 (iznos pretplate 250 din) = 6.999 din
Postpaid 150 (iznos pretplate 500 din)= 3.999 din
Postpaid 325 (iznos pretplate 1000 din) = 1 din
Postpaid 1500 (iznos pretplate 3000 din) = 1 din

U odnosu na mts u vip-u dobijate puno vise minuta. Tako da ne vidim kako u mts-u telefon moze biti jeftniji nego li kod vip-a, kako je naveo gospodin u prethodnom postu.
Koliko velika dezinformacija.

Pozdrav
[ kime1 @ 04.12.2007. 11:53 ] @
Ja bih rekao da je dezinformacija da se na vip-u dobija puno više minuta...
kako neko ko želi ovaj telefon verovatno želi paket ~500 din (za veći paket može uzeti bolji telefon), vrlo je relativno ko daje više minuta (125:150), pošto se kod mts-a prenose... s druge strane jeftiniji je telefon u startu (cena koja se plaća odmah).

A vi radite u vip-u?

Ali neka i zaboravimo da se kod mts-a prenose minuti, vip daje 1/6 više minuta, što je na cenu od 590 din nekih 100 din, a telefon je 1600 din skuplji, tako da ne vidim gde vi vidite veliku dezinformaciju...

kod mts-a ima besplatno osiguranje i mts klub, ako ćemo već tako :), a i razgovore prema Srpskoj i CG uračunate u besplatne, kod Vipa ima nešto slično? Nema ništa drastično kod Vipa...
[ Zoran Milovanovic @ 04.12.2007. 15:11 ] @
Citat:
kime1: vrlo je relativno ko daje više minuta (125:150), pošto se kod mts-a prenose...


Kakve to ima veze sa prenosom minuta? 125:150 / 125 min ce uvek biti manje od 150 min! Jedino ako su me u zabavistu ucili pogresno brojanje...

Jedino sto je povoljnije za "vecinu" korisnika jeste to da se ne zaokruzuje prvi min. razgovora, sto mnogima znaci (to ne znaci da znaci svima :)....)

Jer ako ti trosis 151 minut mesecno, dzabe tebi prenosenje kada ces za to kod mt:sh-a platiti 26 minuta, a kod vip-a 1 min preko... Razmisli o tome, takodje. I jos nesto: Vecina korisnika nema sta da "prenese" (ili u mt:sh zargonu "mixuje"(?!)) tako da to i nije velika prednost paketa za koji se svi hvatate, a i da ima i da prenosi svakoga meseca po recimo 10-20 minuta, on znaci da nikada ni ne potrosi ono sto je platio, umesto odmah propasce mu za 3 meseca, nista novo...

Ali slozicu se da je kod mt:sh-a ipak jeftinije uz neke pakete

edit: zaboravio sam da kazem sta je jeftinije! Mislio sam na telefon.
[ AchilieS @ 04.12.2007. 17:54 ] @
U svakom slucaju ce ljudi izabrati ono sto im odgovara.
[ kime1 @ 04.12.2007. 18:32 ] @
ima nas raznih, svakako, ali mislim da velikoj većini odgovara prenošenje minuta (na primer moderator na forumu kaže da još nije platio ni minut preko, a usput stigne da iskoristi i neke promocije na prepaidu ...), tj. trošiš po potrebi, a ne zato što je ostalo besplatnih minuta i sl. U tom slučaju 150 nije veće od 125, jer ovamo možeš da preneseš 60-70 minuta... 4 meseca je ipak dug period (a verovatno da ćeš potrošiti bar minute iz prvog meseca), tako da možemo da zaključimo da zapravo imaš (skoro) neograničeno vreme da potrošiš svoje minute (makar bio i u romingu mesec,dva :))...
[ Slobodan Milivojevic @ 04.12.2007. 19:11 ] @
Naravno da svako ima svoje potrebe, ali smisao paketa sa prenosenjem je da se uglavnom uklapate u njih, pa ako nekad imate potrebu da potrosite vise, vi potrosite to sto vam je preneto, dok kod paketa koji nemaju prenosenje, treba uvek malo da ih prekoracite (kako vam ne bi "propali" minuti). A slozicemo se svi da su paketi nepovoljniji kad se prekorace (na prvom mestu to sto se placa uspostava veze).

Druga stvar koja meni licno ne odgovara je zaokruzivanje prvog minuta, jer stvarno ne vidim bilo sta lose u pozivima od 15-20 sekundi, nekad me jednostavno mrzi da kucam SMS, jedostavno pozovem kazem, eto mene za 5 minuta kod tebe, ili, gde si tacno ne vidim te?... i to je to... Imam ja pozive i od 20+ minuta, ali imam dosta poziva i ispod jednog minuta, tako da je prenesi bez naplate uspostave veze i sa tarifiranjem na 1sec sasvim ok paket za mene.

A to sto kime1 rece za promociju na prepaid-u, to ce mi ustedeti minute upravo na pozivima 20+ minuta, tako da cu u februaru, martu biti prilicno komotan sa minutima... Malo kalkulacija i dodje se do prilicno jeftinog telefoniranja...
[ Zoran Milovanovic @ 04.12.2007. 19:15 ] @
Moderator je malo poseban korisnik. Nosi 2 telefona (treci stoji kuci + najvise vremena provodi bas u kuci) Koristi telenor postpaid (on i burazer + burazer slabo koristi tel za pozvati sem ako ne zove njega) koristi telenor pripaid (mislim daje jedna cena tarifa) koristi vip, koristi mts prepaid... KOLIKO KARTICA?!?!?!? Koliko telefona :) Obicno pre uspostavljanja razgovora prvo sracuna koliko ce razgovor da traje, koju mrezu zove, koliko ce da ga kosta, proveri (na netu, kod operatera) ima li neka akcija za takvu vrstu saobracaja, koristi nju ako ima, ako nema hvata se za najjeftiniju.... Tako da kada je van kuce, retko nosi toliko telefona i toliko kartica (sem kada ne putuje kod kuce/ne dolazi na ovamo), tada on stvarno koristi prenesi 125. Ne kazem da je to nesto lose, cak tvrdim da on najeftinije prolazi za ostvareni saobracaj.. Kombinuje sve moguce, ali da li stvarno to radi vecina?!

Slobodane tebi svaka cast, izvini sto sam te odao :) Ako treba edituj mi post, ali moram da razjasnim neke stvari nekim ljudima. Ti nikako ne mozes da budes referentan korisnik (tako se kaze?)


p.s. informacije tacne, znam Slobodana licno, tj. zivim sa njim :)

Poz Slobo iz susedne sobe.
[ Zoran Milovanovic @ 04.12.2007. 19:17 ] @
Dokaz da kombinuje sve i svasta je i ovo
Citat:
Slobodan Milivojevic: A to sto kime1 rece za promociju na prepaid-u, to ce mi ustedeti minute upravo na pozivima 20+ minuta, tako da cu u februaru, martu biti prilicno komotan sa minutima... Malo kalkulacija i dodje se do prilicno jeftinog telefoniranja...


Sloba stedi svaki sekund svaki dinar :)


Poz
[ Slobodan Milivojevic @ 04.12.2007. 19:25 ] @
Pa ovako, imam 1 telenor postpaid (prenesi 125), jedan telenor prepaid (jedna cena), i jedan Vip prepaid. Tacno je, imam 3 kartice, 2 telefona. Kad sam kuci zovem sa kog mi je najbolje, kad nisam kuci, nisam lud da vucem 2 telefona, i prenesi je tu. A to da racunam za svaki poziv... Hm, pa samo ako znam koga zovem i ako znam da jednostavno razgovor nece trajati < 10min, onda pozovem ili 5 za 20 sa prepaid-a ili sa Vip-a, ili... Ali takvi razgovori su jednom u par dana, tako da... Uglavnom koristim prenesi, sem kad znam da cu nesto bas bas dugo da pricam, ali to je kao sto vec rekoh vrlo retko...

A moj burazer Zoki, proslog meseca na prenesi 50 potrosio 25 minuta, ali ovog vec 38 (a tek je 4. u mesecu), upravo je u tome poenta prenosenja.
[ Zoran Milovanovic @ 04.12.2007. 19:57 ] @
Kada sam rekao 2 telefona(kada si napolju), mislio sam upravo na to da je burazer pored tebe, sa tobom kako god, i da on nosi svoj telefon, kojim se i ti povremeno posluzis.

A razgovori koji traju vise od par minuta (2+) mozda jesu retki ali zato cine najvecu ustedu na tvom prenesi racunu. Naravno da za tvog burazera prenesi odgovara (ali samo ako u ovom mesecu potrosi bar 51min..) ali opet kazem, koliko nas je takvih? Mislim da je to manjina... Ili jednostavno ljudi koriste paket koji ne odgovara njihovim potrebama. Koliko nas ima jednog meseca 25min razgovora sledeceg 75, onog tamo 13min, pa posle 3 meseca ima (znaci 4 ti mesec) 150min utroseno na razgovore... Mislim da je to malo cudno i da nas je takvih jako retko!
[ Laki024 @ 04.12.2007. 22:53 ] @
Apsulutno se slazem sa modelatorom na ovom forumu i da treba gledati kako da ustedimo sto vise na razgovorima.

Ja licno koristim postpeid bel150, koji je sada uvecan za koji minut ali takodje je i pocelo zaokruzivanje minuta sto u svakom slucaju nije dobro, pa trenutno nekada najgori operater postao odjednom najbolji operater ( ali samo sto se tice usluga , a ne i telefonu i cena tu su ubedjivo najgori ) i ubedljivo je njihova ponuda sa prenesi paketima najbolja na trzistu zbog mogucnosti prenosenja besplatnih minuta kao i tarifiranja na sekundu. Naravno neki ce da me pitaju i sugerisace mi da telekomovi mix paketi su u principu isto sto i telenorovi paketi prenesi i slozicu se u potpunosti snjima ali razlog zasto sam ovo rekao je taj da se kod telekoma nikada nezna kada ce da uvede tarifiranje na minut za sve postpeid pakete ( posto se to vec dogodilo sa svim prepaid paketima zastro ne bi i sa postpeid ), tako da bih ovde telenorovu ponudu u ovom trenutku izdvojio sto se tice postpeid paketa ( nije los ni vipov postpeid ali ako poredimo manje tarife koje su stvorene za kratke razgovore onda je zasigurno bolji telenor nego vip konkretno prenesi50 vs vip60, ali ako pogledamo one vece pakete tu je bolji vip konkretno prenesi250 vs vip325 ), Ali na svakome je da presudi sta mu vise odgovara jedino bih telekom iskljucio iz svega ovoga posto se kod njih izgleda nikada nezna kada ce da promene neki paket trenutno out.

Sva sreca imam jos snjima ugovor ovaj mesec posle naravno raskidam sta cu posle videcu........

Jedino bih za sada mogao to da konstatujem da se potpisivanje ugovora na 2 godine trenutno neisplati posto su jako male razlike ( a ima i gde su skuplji telefoni uz ugovor nego u slobodnoj prodaji ) tu mislim pre svega za manje pakete, a sto se tice vecih paketa tu je situacija sledeca : telefoni su mnogo jeftiniji ali su pretplate paprene.

Nisam se jos odlucio sta cu ali cu ovaj put 3 puta razmisliti pre nego sto se potpise neki ugovor sa nekim operaterom, a i trenutna ponuda im je jako nepovoljna tako da..... verovatno cu uzeti telenor postpeid neki manji paket prenesi 50 ili 125 ali bez telefona , jedino cu uzeti telefon ako bude bila neka vanserijska ponuda koja se ne propusta, ovaj paket bi mi bio najverovatnije primarni broj koji bih koristio za krace razgovore, i vec sam pripremio staru prepaid karticu telenora koja ce mi dobro doci za razgovore u 063 mrezi za 1 dinar rokom naredna 2 meseca.

Dosada kada mi je zafalilo besplatnih minuta i kada sam znao da cu pricati duze mi je pri ruci bila prepaid kartica vipa ( duplira se uplaceni kredit ).

Mislim da se trenutno najjeftinije moze proci ukoliko se uzme postpeid manji paket koji se kombinuje sa odgovarajucim prepaidom i ukoliko se koriste pogodnosti na prepaidu tipa omiljeni broj.

A da zaboravio sam da kazem da imam jos 4 kartice koje skoro da i nisam koristio od mt:s-a koje su uzeti po 200 din i na kojima sam imao 200din kredita i 100 poruka i koje mi se u narednih godinu dana same od sebe dopunjavaju sa 50 dinara kredita i 20sms-a njih sam uzeo jos u avgustu, a 2 od 4 sam dopunio i sa 1000 din tako da se na te 2 kartice i dodatno dopunkava svakog meseca 100din kredita i 50sms u narednih 10 meseci, tako da cu i njih morati da potrosim kada mi se napune dovoljno.

Namera mi je da uzmem jos koju karticu sa 200din kod mts koja se sama dopunjava u narednih godinu dana posto mislim da i danje imaju takvu akciju.

Ipak ni mts nije tako los
[ JukeAtz @ 05.12.2007. 21:38 ] @
Ok... Ima nas raznih, ali... nekako... sve to nenormalno komplikuje stvari... x)

Mislim, ne mogu uvek da nosim po tri-četiri kartice sa sobom... ok, to sam mogao dok sam bio klinac, ali sada ni telefon ne znam gde mi je uvek, a kamoli ću da menjam kartice nonstop - tim pre što mi je ritam takav da sam, u proseku, po dvanaest sati van kuće... a o ponekad konstantnim boravcima po busevima i vozovima da ne govorim... :P

Da ne širim priču, VIP mi je skroz ok, jer gotovo nikad ne vodim razgovore kraće od jednog minuta...
[ Boris_ZR @ 20.05.2009. 11:59 ] @
Želeo bih samo da napomenem kupce da se pripaze VIP-a jer su to nesposobni i bezobrazni ljudi. Na njihovom postpaid-u sam i imao sam toliko problema, da ne mogu svih da se setim. Apelujem na sve potencijalne korisnike VIP-a da ih zaobiđu u širokom luku i odu u MTS ili Telenor (ne znam da li su oni bolji, zapravo). Korisnički servis je katastrofa, u filijalama su mahom zaposleni nestručni i neinformisani prodavci koji će vam reći na koji način da raskinete ugovor (ne plaćajte račune 3 meseca i ugovor neće važiti) i na vaše čuđenje će vas uveravati da je to ispravno. A posle 5,6 meseci kada računi nastave da stižu, i odete u VIP u Nemanjinoj, reći će vam da nemaju pojma ko vam je to rekao, da ta više ne radi tu - neće vam dozvoliti da razgovarate sa nadležnima i neće vam dati spisak zaposlenih kako biste identifikovali istu ''dobro obučenu'' radnicu. Na vaša preporučena pisma neće odgovarati već će nastaviti da vam šalju preteća pisma. Nadam se da ću uspeti da utičem na bar mali broj ljudi i poštedim ih muka koje VIP sa sobom nosi. Nažalost, moj slučaj nije jedini. Ako vas nešto interesuje, pitajte, rado ću odgovoriti.
Ogorčeni kupac VIP-ovih postpaid usluga.
[ born to be serb @ 09.01.2012. 07:40 ] @
VIP JE NAJVEĆA PREVARA U TELEKOMUNIKACIJAMA U SRBIJI!


Meni je je VIP MOBILE licno navukao dug od 9000 din za samo jedan dan i samo zato što sam uključio internet preko njihovog telefona (koji sam kao dobio prilikom potpisivanja ugovora za 1 din) i prelistao par web stranica .Iako sam proverio stanje slobodnih megabajta (zadnja poruka sa VIP servera je glasila da sam potrošio 181 mb od slobodnih 360 mb) posle 5 min su mi isključili odlazne pozive sa telefona .Odmah sam se žalio i nisu hteli da mi odgovore punih meseca i kusur dana da bih i dalje plaćao njihovu pretplatu .A kada su se smislili da mi odgovore posle 5,6 mojih upita preko E-maila i zahteva da mi odobre dug na odplatu na rate a da mi uključe telefon ,odgovorili su mi da uplatim 5000 din odmah i za 10 dana još 5000 din .Taj isti dan sam im uplatio tih 5000 din što su zahtevali a oni i dalje nisu hteli da mi omoguće odlazne pozive ..
Objasnite mi molim vas koji to internet može da košta 9000 din (90eur)za jedan dan korišćenja ?
Da li bi ovo smeli da rade u bilo kojoj drugoj zemlji na svetu sem u Srbiji ?
Jedva čekam da mi istekne ugovor i da ih oteram u 3 lepe P.M za sva vremena !
Ljudi vodite računa o VIP-ovim prevarama .Kad sam njima potpišete ugovor odmah računajte da ste prevareni u startu !

Imam sve E-mail ove koje sam razmenjivao sa njihovim centrom ako hoće neko da vidi svu lepotu VIP-ove mobilne telefonije

[ Slobodan Milivojevic @ 09.01.2012. 08:26 ] @
Da li imas listing spornih data sesija? Da vidimo kolko pise da si potrosio?
[ calexx @ 09.01.2012. 08:48 ] @
Roming? Koji paket sa 360MB interneta si imao?
[ sttevann @ 09.01.2012. 08:48 ] @
Možeš da pogledaš listing online na sajtu, pa lepo izvuci i pogledaj kada i koliko si potrošio.
Ja koristim VIP postpaid na androidu godinu i malo jače, i nikada (sem prvog meseca, o tome sam već pisao, kada nisam znao ni da koristim android pa me je ojadio svojim auto paljenjem aplikacija i updateom) nisam imao problem sa MB, čak nikada ni ne stignem do 325 besplatnih, jedva i 200 predjem.
[ born to be serb @ 09.01.2012. 08:53 ] @
Pa nemam ,odgovorili su mi da su proverom ustanovili sam prekoračio dozvoljenu kvotu slobodnih Megabajta ...i to za 9000 din za jedan dan (tj sat ,dva koliko sam čačkao po telefonu) i da su mi zbog toga zabranili odlazne pozive (to je otprilike sve što sam dobio kao odgovor od VIP-a ).
[ born to be serb @ 09.01.2012. 08:56 ] @
Ma kakav roaming bio sam kući .Izvinjavam se ,pogrešio sam nije 360 mb nego 325 mb slobodnih ,stigla mi je poruka da sam potrošio 181 mb od 325 mb i posle 5 minuta su mi ugasili telefon...
[ Slobodan Milivojevic @ 09.01.2012. 09:28 ] @
To stanje megabajta nije uvek u realnom vremenu na postpaidu. Moguce da ti je obracunao pola megabajta iz paketa tako u jednom trenutku, a sve ostalo posle 5 minuta.

Inace prekoracenje od 9000 dinara je samo 180MB saobracaja.

Obzirom da sam vidjao brzine i od 5Mbps na Vip 3G mrezi, tih 180MB se potrose i za 4.8 minuta. Svih 180+325 (505MB) si mogao da potrosis i za 13 ipo minuta pri brzini od 5Mbps, ili ajde da uzmemo da imas telefon koji ima max download od oko 3Mbps - to je opet svega 22 minuta da prenosis po punoj brzini.

Ne znam sta si sve otvarao dok si surfovao, da li si gledao neke online video materijale?
[ kosac @ 09.01.2012. 22:43 ] @
uvek su me fascinirali ljudi koji misle da ih bilo koji od ova tri operatera pokrao ... zasto?
Zasto bi neko od zaposlenih koji tu dolazi zbog plate to radio?
Koji je njegov interes za kradju kad te pare zavrse na racunu firme?

Da li neko od 5-6 clanova uprave ide nocu po serverima i "nabija" racun samo pojedinim korisnicima da bi ... ne znam ... ispao smeker pred akcionarima?

Ko od zaposlenih krade?
KO ???

pricam o sva tri operatera.

Taj obracun rade "masine" proizvedene (i strogo nadzirane) su od strane nekog svetski renomiranog proizvodjaca ... erikson, nokia, alkatel ...
znaci nije ih radio neki Pera privatnik kome su munuli neki dinar u dzep pa on malo "prestelovao masinu".

Kada mi neko kaze da ga njegov operater krade ja uvek pitam isto pitanje ... jesi li uzeo listing?
I skoro niko nikada ga nije uzeo !!!

Da se razumemo ... greske su moguce ... SVI grese pa i te masine nekada pogrese.
Zato prvi korak treba da bude listing pa analiza istog.
Ako ti ne daju listing (a u to sumljam) ukljuci Ratel i dobices listing sigurno!

Ovaj ih pljuje za kradju a vec pregovara kako da plati dug ... strasno.
[ zzviktor @ 09.01.2012. 23:05 ] @
Postovani,

Mene licno niko nije pokrao, bilo je u proslosti gresaka prilikom obracuna
kod jednog od Srpskih provajdera. Greske je uzrokovao lose podesen sistem
naplate, koji je pred najavljenu prodaju podesen kako treba te se iste nisu
javljale koliko sam cuo od korisnika na forumu.

Mene kod VIP-a nervira sledece!
1. Imam dva broja koja su sklopljena na isto lice ali u razlicitom
vremenskom periodu sto znaci da su to dva odvojena Ugovora o predplatnickom
odnosu, te stoga se morajun posmatrati kao odvojen pravni odnos izmedju
kompanije VIP kao pruzaoca i mene kao korisnika usluga:
1. U koliko platim samo jedan racun VIP obustavlja saobracaj na oba broja i
naplacuje reaktivaciju i za broj koji je uredno i na vreme izmiren.
2. Poslednji racun sam platio prvog radnog dana u novoj godini tj 04.01.2012
i dana 09.01.2012 mi je obustavljen saobracaj za oba broja. Sta je VIP-u
trebalo da uradi da bi mi proknjizio uplatu tek 09 januara? Napominjem da
su 4,5,6 Januar bili radni dani, te da je platni promet izmedju preporucene
banke i VIP mobile mreze bio redovan.
Sto su mi obustavili saobracaj i sto ce mi naplatiti reaktivaciju za ono
sto sam navreme platio?
[ calexx @ 10.01.2012. 08:57 ] @
Ovo mi nije logično. Da li su oba broja apsolutno nezavisna, sa odvojenim paketima i bez ikakve međusobne veze? Šta ako ugasiš jedan, da li će da ugase i drugi? A što se plaćanja tiče ... kod nas je običaj da se račun plati poslednjeg dana roka ili eventualno veče pred taj dan. Mada je najčešće pred samo zatvaranje šaltera poslednjeg dana. Nekad i posle roka, ja umem da telefone i SBB platim par dana posle roka i onda imam penale koje prihvatam. A ako ta firma ne dobije izveštaj, onda to automatski ode pod neplaćene. Evo ja sam račun za struju koji ima rok 14. januar i komunalije koje se plaćaju do 20. platio juče i siguran sam da neće da kasni.
[ zzviktor @ 11.01.2012. 22:34 ] @
Da se razumemo brojevi su odvojeni, i tu nema spora!
[ sttevann @ 12.01.2012. 07:07 ] @
Jel može neko da mi definitivno potvrdi da li su besplatni minuti u VIP mreži dostupni tek nakon potrošenih besplatnih, ili su svi razgovori u okviru VIP mreže besplatni?

Sećam se ranije reklame "0 dinara u mreži, zauvek", a ja imam stari paket postpaid 325, pa ne znam da li se ove tarife odnose i na nas, ili samo na ove smart pakete.
Da znam da li da zovnem njih, ili da već gledam u koju mrežu da se prebacim kada mi istekne ugovor.
[ fanfon @ 12.01.2012. 08:47 ] @
Imam 325 paket i nakon potrosenih 325 minuta ka svim mrezama imam jos 1000 besplatnih u vip mrezi
[ sttevann @ 12.01.2012. 09:17 ] @
I pretpostavio sam da je tako... Bezveze...
Ništa, dok ne istekne ugovor, bar da kupim onaj duo prepaid, pa su razgovori izmedju ta dva broja 1din/min, i ne naplaćuje se uspostava veze (bar je tako pisalo).

Hvala!
[ Mr One @ 20.07.2012. 01:07 ] @
Može li neko da mi odgovori na sledeće:
-Na koji period Vip vši obračun računa (od 10. umesecu do 10 u narednom? je l tako) i kad stižu računi
-Ako je neko postao Vip postpaid korisnik 16. jula, koliko saobraćaja dobija u julskom obračunskom periodu i koliki račun - Npr za Smart 550

To bi bilo to. Hvala!
[ Mr One @ 23.07.2012. 18:47 ] @
Hvala lepo svima. Imaću ovo u vidu kada nekom sa foruma ko koristi Vip postpaid bude trebala pomoć.
[ espresso @ 23.07.2012. 22:22 ] @
Obračun je od 22. do 22. Dakle, 22. dobijaš nove smartove. Mislim da ovo može da se pomeni pa da ide od prvog do prvog. Ja čekam prvi račun pa ću videti kako obračunavaju.
[ telepbs @ 24.07.2012. 09:49 ] @
Zar prilikom potpisa ugovora nisi odabrao kada ti se završava mesec? Meni su bili ponudili par opcija.
[ Mr One @ 26.07.2012. 17:52 ] @
Pitao sam njih na kraju, obračun mi je od 20. jula do 19. avgusta za mesec avgust i td. Jer sam tog dana postao njihov korisnik, tj. prebačen sa Telenora na Vip.
Za, sad mogu da kažem da sam prilično zadovoljan, više nego što sam očekivao. Smart 1100 mi je i više nego dovoljan za moje trenutne potrebe: ~500 minuta, ~100 poruka, ~300 MB mesečno, ovaj višak uvek može da se iskoristi za koji poziv više i koji megabajt više, tek da sasvim opušteno trošim smartove.
Telefon (uz malu doplatu) + Smart 1100 na 24 meseca = 1115,00 dinara mesečno, po meni trenutno najbolja opcija koju sam mogao da izaberem s obzirom na moje potrebe, s tim da i dalje ne mirišem pretarano Vip zbog njihovih dobro poznatih fora i fazona. Oprezan sam od početka.

Sa Telenora sam otišao zbog skupih i loše koncipiranih paketa, a velikog udela je imalo i to što od njihove tradicionalno dobre poslovnosti i kvaliteta više nije ostalo ni polovina na žalost, što je tužno jer sam za prethodnih 10 godina (minus poslednjih godinu, godinu ipo), uvek znao zašto plaćam više - ko u tom periodu nije imao priliku da uporedi Telenor/Mobtel sa konkurencijom ne zna o čemu pričam. Da ne pričam tek o tome koliko su me izdrndali kada sam pokušao da pređem na MTS tokom aprila i maja huh. Još sam pride propustio promociju koja mi je odgovarala na MTSu - telefon + prvih 6 pretplata po dinar, ali nema veze i ovako je ispalo ok.

Prijatno me iznenadilo i to što telefon koji sam uzeo preko Vipa nije zaključan. A tek sad vidim da na njihovom sajtu u opisu telefona više ni ne piše da telefoni kupljeni preko Vipa rade samo na njihovoj mreži.
Znači li to da više ne zaključavaju telefone uopšte?

[ espresso @ 26.07.2012. 18:01 ] @
Isti slučaj, smart 1100 na popustu je mnogo povoljniji paket od Telenorovih. Meni je obračun standardan, od 21. do 22.
[ mp3player @ 26.08.2012. 11:39 ] @
Pozdrav,

Zanima me sledeca stvar.. da li je moguce da obnovim ugovornu obavezu ako mi je do isteka ugovora ostalo jos 2 meseca? Posto su mi iz vipa poslali ponudu da kao kao lojalan korisnik imam mogucnost da ostavrim 25% popusta na mesecnu pretplatu ukoliko produzim ugovor... pa sad zbog cega bi mi to poslali 2 meseca ranije?... za mene bi bilo odlicno ako bi to tako moglo jer bih uzeo i novi mobilni...
[ bmarke @ 26.08.2012. 19:01 ] @
Moguća je obnova pre isteka prethodnog ugovora (recimo tih 2 meseca pre), ali će ti se ukupno trajanje obaveze onda produžiti na 26 meseci.


[ mp3player @ 26.08.2012. 20:09 ] @
^ 26 meseci? Mislis ova dva sto su mi ostala + 24 ili ova dva + 26 jer sam ranije sklopio novi ugovor? Jer ako je ova prva varijanta, skroz je logicno cak je i bolje jer cu placati manju pretplatu ta poslednja dva meseca + naredna 24... jel znas mozda da li je moguce uzeti mobilni telefon prlikom produzenja pre vremena? Idem sutra do Vip-a svakako ali ako znas znacilo bi mi ...:) Hvala ti.. :)
[ bmarke @ 26.08.2012. 20:27 ] @
Mislio sam na 2+24, a što se tiče telefona i to može, ali mislim da ne može nov telefon + popust...
Najbolje da proveriš na licu mesta :)
[ Slobodan Milivojevic @ 26.08.2012. 20:39 ] @
2 meseca koja su ti ostala + 24 novih.
[ mp3player @ 26.08.2012. 20:50 ] @
^^ ^ Hvala :)

Pa da, sada vidim i na onom flajeru koji su mi poslali da ne moze i popust i telefon...
[ mp3player @ 27.08.2012. 14:11 ] @
Jel zna neko da li Vip zakljucava svoje telefone samo za njihovu mrezu?... Moj rodjak je uzeo ugovor pre godinu i po dana i njemu npr nije bio zakljucan... pa sada da li to zavisi od modela telefona, tarife koju je izbabrao ili se jednostavno potkrala greska...
[ Dexic @ 27.08.2012. 14:46 ] @
Slucajnost - prvi primerci da odu sto pre, pa budu nezakljucani, manje bitni telefoni mozda se ne smaraju...
Ali uglavnom su zakljucani.
[ Mr One @ 28.08.2012. 14:44 ] @
Da uglavnom su zaključani koliko sam ja uspeo da istražim, pošto me interesovalo jer je i moj ostao otključan.
[ lukapaunovic96 @ 23.03.2015. 23:12 ] @
Žao mi je što otvaram staru temu, ali važno je.

Naime, hteo sam u VIPU da uzmem iPhone 6 i da ga na rate otplaćujem uz paket Smart 3000.
međutim, pao sam proveru kreditnog biroa!
Iako imam redovna primanja, potpuno čist mi je Lični izvestaj KB-a.
Nemam te docnje, dugovanja itd...
Šta je u pitanju?
Voleo bih da ovo na neki način rešim.
Jer planiram onda da pređem u Telenor i otkupim ugovore. Jer tamo nemam problema.
Imam već dva ugovora inače.
Moj STARI Lični Izveštaj iz kreditnog biroa koji sam izvad ou UniCredit Banci u kome se može videti jedna DOCNJA od strane TELENOR BANKE u iznosu od oko 600 dinara, koja je izmirena isti dan, posle vađenja izveštaja.
Danas sam izvadio novi LIČNI IZVEŠTA KB-a i DOCNJA je UKLONJENA.
Tako da ne vidim bilo kakvu prepreku za uzimanje ovog telefona.
Voleo bih kako bi mi neko pomogao zašto sam pao proveru evidentiranosti KB.
Mogu da uzmem iPhone kod druga dva operatera bez problema, ali ja hoću VIP.
Ako ostalim operaterima nije problem da mi pruže uslugu, mogu i oni, zar ne?
P.S Zaboravio sam da napomenem da imam redovna primanja preko 30 000 dinara.

S poštovanjem,
LUKA
[ synn @ 27.03.2015. 00:26 ] @
A sta ce ti Ajfon? :)
Verovatno da nemaju ajfon na stanju, pa izmisljaju gluposti da dobiju na vremenu dok im ne stigne nova tura. Da ne ispadne da su oni krivi i neozbiljni jer nemaju zeljeni telefon.
Stara oprobana VIP ciganija.