[ boriscons @ 06.09.2003. 11:53 ] @
prebacim tabele iz Worda?
Treba da napravim poster prezentaciju i moram prikazati nekoliko tabela. Tabele su mi u Wordu?
Ako je to nemoguce, kako da napravim tabele u PS-u? Ili mi ostaje linija po linija...
[ Free_Sex @ 06.09.2003. 12:01 ] @
Ili lepo pritisnes printscreen u wordu to kopira sadrzaj ekrana u clipboard
zatim u photoshopu otvoris new file samo ok onda bez menjanja rezolucije i sl.
i kada ti otvori pritisnes ctrl+v ili edit - paste i to ti je to
onda selektujes ono sto treba da ti ostane pa invertujes selekciju (shift+ctrl+i)
i uzmes gumicu i obrises (posto si invertovao brises ono sto ti ne treba ....)
i onda to stavi na sloj pa radi dalje ... ili kako vec oces ... e malo je nofuzno objasnjenje
ali zurim se javi ako treba jos da ti objasnim :)
[ zarkos @ 09.09.2003. 23:56 ] @
Bolje da je ponovo napravis u Illustratoru, Freehandu ili Corelu. Paste-uj u bilo kom od ovih programa i trebalo bi da dobijes tekst a kolone docrtaj. Onda sve exportujes u PhotoShop.
[ Corleone @ 10.09.2003. 02:18 ] @
Dobar odgovor je dao Free_Sex. To je najlogičnije rešenje. I meni je skoro trebalo nešto slično, samo sa Wordom, pa sam uradio na identičan način i ispalo je sasvim OK.

Pozdrav
[ Trunks @ 10.09.2003. 09:10 ] @
Pošto mu poster verovatno treba u 300 dpi rezoluciji, neće mu pomoći Free_Sex-ovo rešenje.
Žarko je dao dobar odgovor - odradi to u npr. Illustratoru. Photoshop nije ni predviđen za ovakve stvari.
[ Corleone @ 10.09.2003. 10:15 ] @
Završi posao u Corel-u. I on je dobar.
[ bluesman @ 10.09.2003. 12:14 ] @
Jedino resenje je da odstampas stranu u PDF pa sa tim PDF-om radis sta hoces (ja bih ga otvorio u ilustratoru)
[ boriscons @ 10.09.2003. 12:44 ] @
Isekao sam tabele iz PDF-a i jednostavno prebacio u PS. Na ekranu to izgleda zadovoljavajuce. Nisam siguran kako ce to izgledati kada se odstampa.
Probacu i sa Ilustratorom.

U svakom slucaju, hvala svima na pomoci!
[ Rah @ 11.09.2003. 00:05 ] @
Ako pejstujes iz Worda u Illustrator dobices i tabelu.
[ zarkos @ 14.09.2003. 20:49 ] @
Citat:
boriscons:
Isekao sam tabele iz PDF-a i jednostavno prebacio u PS. Na ekranu to izgleda zadovoljavajuce. Nisam siguran kako ce to izgledati kada se odstampa.
Probacu i sa Ilustratorom.

U svakom slucaju, hvala svima na pomoci!


Nije bitno sto na ekranu izgleda zadovoljavajuce. Slika mora da bude u razme
ri 1 na 1 u 300 dpi (eventualno 150 dpi ako je veliki format (vise od 2 metra)).
Ako mislis da se bavis DTP-om ili grafickim dizajnom onda moras striktno da se drzis pravila vezana za pripremu za stampu.
[ MilošV @ 15.09.2003. 07:13 ] @
Mislim da ti je ipak najbolje da:
- Instaliras PostScript stampac (recimo HP LJ 8500), nema veze sto ga nemas
- U Properties stampaca odaberes opciju "Print to file"
- Odstampas dokument iz Word-a, fajlu das ime npr. tabela.ps i dobio si PostScript fajl koji moze da otvori svaki Adobe-ov program, dakle i Photoshop
[ gorancir @ 25.04.2004. 12:32 ] @
Ili najbolje resenje:

Napravis u Photoshopu taj poster pa tackama (koje ne stampas) obelezis mesto za tabelu (po dimenzijama) a posle u Wordu napravis stranu istih dimenzija i pozicioniras tabelu gde treba da bude... Stampas iz Photoshopa pa iz Worda... jedino ovde ne valja ako ces da spampas tabelu belom bojom na crnoj pozadini...

Onda ovako:

Taj PrintScreen moze da posluzi ali moras da zumiras Word na 600% pa da seckas i lepis parce po parce...

Posle sve to stopis u jedan layer pa ides na Color Range i uklonis belu pozadinu... I ostaje ti to sto ti treba... u dobroj rezoluciji...

Imas 1000 nacina da zavrsis to... Corel, Illustrator...