[ cikaKosta @ 25.10.2007. 19:08 ] @
Dakle, treba mi program koji ce proveriti library iTunesa i da izbrishe pesme koje fizichki ne postoje na hdd-u...ako je neko chuo za neki takav...

[Ovu poruku je menjao madamov dana 26.10.2007. u 09:26 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.10.2007. 19:15 ] @
iTunify ima opciju Remove Dead Tacks.
http://www.satsumac.com/Help.p...iTunify&page=Remove_Tracks

Inače, iTunify koristim za mnogo toga i zaista mi je jedna od prvih stvari koje bih instalirao uz iTunes.

Ali, mislim da ima i AppleScript koji radi to isto :)
[ DS_Store @ 25.10.2007. 19:38 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Ali, mislim da ima i AppleScript koji radi to isto :)


Navali narode, Super Remove Dead Tracks v2.0 i još meleon jako korisnih iTunes skriptova samo na:
http://dougscripts.com/itunes/scripts/scripts01.php

Ko ne downloaduje kajaće se,
ko downloaduje kajaće se!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 25.10.2007. 19:47 ] @
LOL, kad god neko spomene ApleScript, eto Miloša sa ovim linkom :)
[ cikaKosta @ 25.10.2007. 20:25 ] @
E jes vR, to je ono stho mi treba...
Hvala vam, vrlo ste ljubazni, i dodjite nam opet!!!
[ DS_Store @ 25.10.2007. 20:28 ] @
Ma stvarno su dobri i ima ih koliko 'oćeš. A i eleganci je onako kad je već aktivan iTunes a ti samo gore u meni par klikova i sve cakum-pakum. Nešto što Winamp ipak ne može :}

A AppleScript mi je rana ljuta, nikada ga nisam naučio... šmrc.
[ DS_Store @ 25.10.2007. 20:32 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: LOL, kad god neko spomene ApleScript, eto Miloša sa ovim linkom :)


[ madamov @ 26.10.2007. 08:28 ] @
Kako smo ovakva pitanja već imali, mislim da smo imali čak i identično pitanje i da ne bi DS_Store svaki put slao link, prekrstio sam ovu temu i topovao je. Što će reći da ubuduće sva pitanja na temu automatizacije iTunesa idu ovde.
[ kefaja @ 22.03.2008. 20:25 ] @
Ne znam dal se ovo uklapa u tematiku, al moram da pitam. El postoji opcija u itunes-u da se oznaci pesma koja ce da se pusti sledeca? (isto kao Q dugme u winapmu), vec sam se naviko da zivim bez te opcije, al reko da proverim :)
[ MacOS @ 22.03.2008. 20:39 ] @
Citat:
El postoji opcija u itunes-u da se oznaci pesma koja ce da se pusti sledeca? (isto kao Q dugme u winapmu), vec sam se naviko da zivim bez te opcije, al reko da proverim :)


A da napravis Play listu? Ako sam dobro razumeo jer nemam pojma sta radi Q dugme u winampu. :)
[ kefaja @ 22.03.2008. 20:54 ] @
Q dugme, stara navika koja mi ostala od Vindouza i ne moz da nestane... :) Evo, da objasnim, nebitno dal je u playlisti ili kad kliknem na Music da mi izlista sve pesme, da li postoji opcija da oznacim pesmu (koja moze da se nalazi ko zna gde na listi) i da se ta pesma pusti sledeca, odnosno kad se zavrshi tekuca (pesma koju trenutno slusam)... Svako ko je koristio winamp bi trebalo da zna o cemu pricam...
[ cikaKosta @ 23.03.2008. 13:55 ] @
Ja se i ne secam kad sam zadnji put slusaho muziku na winamp-u ali znam o chemu prichash, jer na linuxu svaki player ima tu opciju, to je opcija queve track ili song ili kako god(ne znam napamet, mozda sam i lupio). iTunes nema tu opciju, jedini nachin je da listu sortirash prema track number-u (prva kolona ispred imena pesme) i da tad postavish pesmu koju zelish ispod pesme koja trenutno ide.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.03.2008. 16:46 ] @
Imaš u iTunesu Party Shuffle playlistu, u koji prevlači pesme koje želiš da se puštaju.
[ Darko Selakovic @ 23.03.2008. 21:45 ] @
Pa kad klikneš na neku pesmu ima Play next in party shuffle.
[ Dachaz @ 23.03.2008. 21:53 ] @
Shuffle je super kad hoćeš da slušaš shuffle, ali kad slušaš jedan album, pa hoćeš kad se završi tekuća pesma da skokneš na drugi i da dalje ide sekvencijalno, kol'ko je meni poznato, jedino rešenje je da čekaš kraj pesme pesme pa da klikćeš dalje.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 23.03.2008. 22:17 ] @
Ne, ne, onda imaš da podesiš da li ti je shuffle na nivou pesama ili albuma. Mada, to je opet shuffle, a ako znaš koje albume hoćeš, onda ih sve prevuci na parti shuffle i oni će ići redom :)
[ DS_Store @ 24.03.2008. 05:25 ] @
Mislim da ovo što je rekao Darko Selakovic ipak pije vodu i da je to tačno ono za šta je čovek pitao, samo u Party Shuffle playlisti treba podesiti 0 i za prethodne i za sledeće stvari sa istog albuma.
[ MMX @ 08.04.2008. 09:54 ] @
Slučajno naleteh na ovu temu... Ne znam zašto se niko nije setio da pogleda macosxhints.com? :) Lik je napravio skripticu koja odrađuje baš ono što je čovek pitao. Evo i linka:

http://www.macosxhints.com/article.php?story=20070419104324966
[ MMX @ 08.04.2008. 09:59 ] @
Evo updateovane verzije skripte (može se naći u komentarima sa gornjeg linka):

Code:
tell application "iTunes"
    set currentSource to container of view of front browser window
    if not (exists playlist " Queue" of currentSource) then
        set queuePlaylist to (make new user playlist ¬
            with properties {name:" Queue", shuffle:false} at currentSource)
    else
        set queuePlaylist to playlist " Queue" of currentSource
    end if
    set curtrack to {}
    if player state is not stopped then
        if current playlist is not queuePlaylist then
            delete tracks of queuePlaylist
            set curtrack to (duplicate current track to queuePlaylist)
        end if
    else
        delete tracks of queuePlaylist
    end if
    if selection is not {} then
        set sel to a reference to selection
        duplicate sel to queuePlaylist
    end if
    if curtrack is not {} then
        set playPosition to player position
        set curState to player state
        play curtrack
        set player position to playPosition
        if curState is paused then pause
    else if tracks of queuePlaylist is not {} and (player state is stopped or current playlist is not queuePlaylist) then
        play first track of queuePlaylist
    end if
end tell


kao i uputstva za instalaciju:

Citat:
Here's an updated version that handles queueing iPod tracks and queueing when no song is playing. And you don't need Quicksilver to assign a shortcut if you only want to use it in iTunes; just add it to iTunes' script menu (put the script in ~/Library/iTunes/Scripts) and use Apple's Keyboard Shortcuts (under Keyboard & Mouse in System Prefs).

Thanks for the original script, and for making it so easy to modify!
[ Dachaz @ 08.04.2008. 11:44 ] @
Ovo je bez veze skroz - napravi playlistu za queue i pusti samo šta je u nju ubačeno (kada izabereš jedan fajl i kažeš queue, u playlisti će biti samo fajl koji se trenutno pušta i taj koji je bio izabran i po njihovom završetku neće nastaviti dalje da pušta po library-u).

Mislim, ovo je zamena za "enqueue in <imeplayera>" a ne za ono što i Winamp i amaroK imaju - da slušaš nešto, recimo, na A i onda hoćeš da skokneš na S i da slušaš dalje sekvencijalno.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.04.2008. 13:34 ] @
^Tačno.