[ Shadow_bg @ 09.09.2003. 08:25 ] @
Resio sam da organizujem postavljanje wireless mreze na potezu od centra Zarkova (Trgovacka) do Cerak Vinogradi. Za sada ima 10 prijavljenih, pa bih molio da sve koji su na tom potezu, a zele da se prikljuce, da se jave. U planu je da se to zavrsi do zime.
[ Veljko @ 09.09.2003. 08:27 ] @
Conunt me!
[ Shadow_bg @ 09.09.2003. 09:25 ] @
Ovaj, jel moze vishe o tvojoj lokaciji? :)

Javi mi se na [email protected]
[ random @ 09.09.2003. 14:04 ] @
Ja sam tu relativno blizu (Petefijeva, zgrade), i imam još 4-5 zainteresovanih ljudi, trebalo bi da udružimo napore. Gde si planirao AP(-ove)?
[ Shadow_bg @ 09.09.2003. 14:49 ] @
Ja sam u Sandzackoj. AP je planiran u Trgovackoj 46 i negde u okolini skole UN. Po mojoj licnoj proceni, fali nam jedan AP bash tu, tacno na sredini izmedju ova 2 planirana. Javi mi se na [email protected] da razmenimo telefone.
[ Zli @ 09.09.2003. 15:06 ] @
Ja sam Porucnika Spasica na julinom brdu
Prijavljujem se ako se vidimo,a mozda i mi napravimo ovde za julinac do Osh. Djordje Krstic
[ xtraya @ 10.09.2003. 01:36 ] @
ajmo cerak, miljakovac vam je dole pa se smislite nekako, imam domet do miljakovca....

ajde pa javite na tu temu, ja i jedan momak smo poceli da organizujemo, samo mi fali antena (mora da je omni i da je cool)
[ l4m3r @ 10.09.2003. 02:03 ] @
ehej, bre... cekajte mene.... ja sam u skojevskoj.. ona zgrada kod pumpe, sa krova, vidim ceo cerak, miljakovac, pola grada, novi beograd, blokove.. sve !!! a i etar je cist (po nekoj mojoj proceni), pa mozda padne i link sa novobeogradjanima ...

ofkors, ja sam za !!!

mail : [email protected]
[ xtraya @ 10.09.2003. 02:27 ] @
evo bice jedan miljakovac-miljakovac link uskoro...cisto da testiramo...

a onda mozes ti da se uvalis...

ja bi najradije ubo 2 AP-a pa nek se banda kachi...

ustvari ti bi mogao AP da postavis pa da te mi gadjamo odozdole...na dobrom si mestu....kao i ovaj momak sto ga znam na vrhu okretnice na miljakovcu 2...
[ Shadow_bg @ 10.09.2003. 08:38 ] @
Evo preliminarnog plana:

http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~vciric/mapa.gif
http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~vciric/mapa_mala.gif
[ Shadow_bg @ 10.09.2003. 08:44 ] @
Citat:
xtraya:
ajmo cerak, miljakovac vam je dole pa se smislite nekako, imam domet do miljakovca....


Ubi me ako sam ja tebe nesto shvatio. Gde si ti, da li ti treba AP ili ces moci da vidis onaj u trgovackoj? Adresa je pozeljna, da bi znali gde si.

Citat:

... da je cool


LOL! :)))))))))))))))))))
[ Shipa @ 10.09.2003. 11:41 ] @


koliko mi se cini, sa hopa desno od cerak vinograda mozda vidite zeleznik i labudovo brdo? Ako vidite zeleznik onda bi na vas moglo da se nakaci labudovo brdo, a vi na zeleznik i imamo vezu do novog beograda...

uhhh.. evo sad cu da sednem da radim FAQ, ako hocete bacite podatke o tome gde ste predvideli da stavite AP-ove i kontakt adrese i ubacicu vas u listu...
[ l4m3r @ 10.09.2003. 13:09 ] @
Kao sto sam rekao, ja sa krova moje zgrade, vidim, toliko daleko, da kad gledam na novi beograd, vidim pola blokova, vidim surcin, vidim pistu, vidim cak, planinu cer..
E, toliko vidim...
A sa druge strane, nisam gledao ka zelezniku, al zato vidim, isto tako, ceo krug, ceo, miljakovac, rakovicu, resnik, banjicu, sve do vodotornja. Tu je brdo, i ne vidim grad, ali zato vidim beogradjanku... Normalno, vidim, ceo vidikovac, cerak, petlovo, labudovo....
Sa mog krova, moze da se cudo napravi... jer sam na brdu, iznad svih u okolini, pa cak i u beogradu (jedino me suma (kosutnjak), malo cima, da vidim ceo grad). Ja mislim, da u gradu, nema visljeg naselja, od mog... E da, zgrada mi ima 10 spratova..
Moramo da nesto iskombinujemo.. samo jos da skupimo kesha...
[ Shadow_bg @ 10.09.2003. 13:37 ] @
Citat:
Shipa:
koliko mi se cini, sa hopa desno od cerak vinograda mozda vidite zeleznik i labudovo brdo? Ako vidite zeleznik onda bi na vas moglo da se nakaci labudovo brdo, a vi na zeleznik i imamo vezu do novog beograda...


Pa ako bi smo stavili AP kod skojevske, videli bi Labudovo, a Zeleznik bi trebalo da vidimo sa AP-a u radnickoj, sudeci po recima lika iz te zgrade. Nije nama problem vidljivost, nego domet nas brine :))

Citat:

uhhh.. evo sad cu da sednem da radim FAQ, ako hocete bacite podatke o tome gde ste predvideli da stavite AP-ove i kontakt adrese i ubacicu vas u listu...


Sad cu i ja da uradim update mape...ali mi treba informacija kolki je realan domet AP-a. Bez toga ne moze da se odredi nista sigurno.
[ Shadow_bg @ 10.09.2003. 13:38 ] @
Citat:
l4m3r:
Kao sto sam rekao, ja sa krova moje zgrade, vidim, toliko daleko, da kad gledam na novi beograd, vidim pola blokova, vidim surcin, vidim pistu, vidim cak, planinu cer..
E, toliko vidim...
A sa druge strane, nisam gledao ka zelezniku, al zato vidim, isto tako, ceo krug, ceo, miljakovac, rakovicu, resnik, banjicu, sve do vodotornja. Tu je brdo, i ne vidim grad, ali zato vidim beogradjanku... Normalno, vidim, ceo vidikovac, cerak, petlovo, labudovo....
Sa mog krova, moze da se cudo napravi... jer sam na brdu, iznad svih u okolini, pa cak i u beogradu (jedino me suma (kosutnjak), malo cima, da vidim ceo grad). Ja mislim, da u gradu, nema visljeg naselja, od mog... E da, zgrada mi ima 10 spratova..
Moramo da nesto iskombinujemo.. samo jos da skupimo kesha... ;)


dobro, dobro, bice jedan AP kod tebe definitivno...ti vidi kad mozemo da se vidimo da se detaljnije dogovorimo...
[ Shipa @ 10.09.2003. 14:15 ] @
Citat:
Shadow_bg:
Citat:
Shipa:
koliko mi se cini, sa hopa desno od cerak vinograda mozda vidite zeleznik i labudovo brdo? Ako vidite zeleznik onda bi na vas moglo da se nakaci labudovo brdo, a vi na zeleznik i imamo vezu do novog beograda...


Pa ako bi smo stavili AP kod skojevske, videli bi Labudovo, a Zeleznik bi trebalo da vidimo sa AP-a u radnickoj, sudeci po recima lika iz te zgrade. Nije nama problem vidljivost, nego domet nas brine :))

[/quote]
sa dedicated usmerenim linkom nemate brige za domet... gledao sam, vi ste blizu zeleznika i labudovog brda, znaci za vas medjusobno nema nikakvih problema za povezivanje. Zeleznik-Novi beograd je najzeznutiji link (8+km) i to mora definitivno da se resi sa dve dobre usmerene antene i na tome se radi (amaron je morao iz grada na nekoliko dana pa smo kod tog AP-a u pauzi).

Citat:

Citat:

uhhh.. evo sad cu da sednem da radim FAQ, ako hocete bacite podatke o tome gde ste predvideli da stavite AP-ove i kontakt adrese i ubacicu vas u listu...


Sad cu i ja da uradim update mape...ali mi treba informacija kolki je realan domet AP-a. Bez toga ne moze da se odredi nista sigurno.


Ne postoji "realan domet AP-a", sve zavisi od antene koja ti je na AP-u, antene koja je kod klijenta i prostora izmedju vas... Ako je sve povoljno imacete vezu, ako nije moze da je ima i da je nema. Mora da se proba. U principu ako je cistina izmedju AP-a i klijenta, ortak je uspeo da uspostavi super vezu na rastojanju od 1+ kilometara tako sto je stavio gomilu knjiga na stolicu, usb karticu na gomilu knjiga, a iza te gomile pleh i sve to okrenuo prema AP-u. i to je radilo!! Nije bitan krug na mapi oko AP-a, ionako ljudi koji su malo dalje (stotinak metara) a terasa im okrenuta od AP-a nece moci da ga uhvate, bitne su samo tacke i njihova medjusobna povezanost. nadam se da cu sutra ujutro slati FAQ, bacite mi kontakt e-mail adrese i lokacije AP-ova da ih ubacim u listu :)
[ igors @ 10.09.2003. 14:37 ] @
Citat:
Shipa:
ortak je uspeo da uspostavi super vezu na rastojanju od 1+ kilometara tako sto je stavio gomilu knjiga na stolicu, usb karticu na gomilu knjiga, a iza te gomile pleh i sve to okrenuo prema AP-u. i to je radilo!!


1.5km tacnije. Hvatao je i bez pleKa, ali nije bilo stabilno. Inace je imao transfer i po 200kb/s.
[ xtraya @ 10.09.2003. 15:35 ] @
dakle momche lamere skupljaj pare, AP da se stavi kod tebe, obavezno DOBRA omni...kaze spider da je uzeo neku BRUKA antenu za 125e...

dakle 1 ap kod tebe, drugi moze na labudovo, treci na kanarevo brdo i jedan na miljakovcu 2...i eto ti rakovica cela ubodena....sa svih strana....

a ako od tebe dobacis do nbgd uuuuu to bi biloooooo mada mislim da ne moze...jer je to oko 10 km , jos i preko vode.

sve je kristalno cisto i nema zracenja nikakovog....linux ruter/AP bi bila prava stvar, malo je skuplja ali zato radi shaping sto je bitno....


[ Shadow_bg @ 10.09.2003. 17:38 ] @
Citat:

Ne postoji "realan domet AP-a", sve zavisi od antene koja ti je na AP-u, antene koja je kod klijenta i prostora izmedju vas... Ako je sve povoljno imacete vezu, ako nije moze da je ima i da je nema. Mora da se proba. U principu ako je cistina izmedju AP-a i klijenta, ortak je uspeo da uspostavi super vezu na rastojanju od 1+ kilometara tako sto je stavio gomilu knjiga na stolicu, usb karticu na gomilu knjiga, a iza te gomile pleh i sve to okrenuo prema AP-u. i to je radilo!! Nije bitan krug na mapi oko AP-a, ionako ljudi koji su malo dalje (stotinak metara) a terasa im okrenuta od AP-a nece moci da ga uhvate, bitne su samo tacke i njihova medjusobna povezanost. nadam se da cu sutra ujutro slati FAQ, bacite mi kontakt e-mail adrese i lokacije AP-ova da ih ubacim u listu :)


Znam da to nema veze sa onim krugovima, da sve to zavisi od stanja na terenu, itd...ono sto mene interesuje je kolko AP moze da dobaci sa prosecnom omni antenom ako postoji opticka vidljivost (1-2m iznad krovova kuca). To me je interesovalo. Klijenti imaju eksterne antene. Znaci koji domet i na kojoj daljini je kakva brzina. Nije valjda da klijent na 1km od AP-a koji ima omni prosecnu antenu, a klijent neku eksternu, da ne moze da istera 1Mbit protoka?
[ Shadow_bg @ 10.09.2003. 17:43 ] @
1) Stavio sam flajer i plakat za wireless koji se moze upotrebiti za obavestavanje komsiluka.

2) Gde nabaviti opremu za testiranje?

3) Jel moze neko da nabavi digitalni fotoaparat na 1 dan radi potrebe snimanja terena?

4) lamer je nasao ponudu za masine na 300mhz za 50-60e

5) Gde nabaviti opremu za wireless na mesecne rate?

6) Zasto se niko sa B.Brda ne javlja?
[ Shadow_bg @ 10.09.2003. 17:45 ] @
Ovaj, adresa za flajer i plakat je na http://tesla.rcub.bg.ac.yu/~vciric/

Mapa je stara, sutra ili danas cu postaviti novu. Zamolio bih nekoga da onaj plakat u .doc pretvori u PDF.
[ Shipa @ 10.09.2003. 19:25 ] @
Citat:
Shadow_bg:
1) Stavio sam flajer i plakat za wireless koji se moze upotrebiti za obavestavanje komsiluka.


Odlicno, nadam se da ces navatati sto vise ljudi :)

Citat:

4) lamer je nasao ponudu za masine na 300mhz za 50-60e


solidna cena, napisi sta ima u kucistu i gde to moze da se nadje, to ce ici u FAQ...

Citat:

5) Gde nabaviti opremu za wireless na mesecne rate?


koliko ja znam nigde...

Citat:

6) Zasto se niko sa B.Brda ne javlja?


Oni su vec u dovoljnom cimu da se medjusobno organizuju za neki izlaz na krov...

7) da li vas ubacujem u listu AP-ova u najavi ili ne?! ako da posalji e-mail koji cu ubaciti u listu i lokacije AP-ova - po treci put...
[ bzlatko @ 10.09.2003. 20:08 ] @
Zainteresovan sam za Wireless, stanujem u Jasenovoj ulici, Cerak vinogradi
Banasevic Zlatko
[email protected]
[ l4m3r @ 10.09.2003. 23:47 ] @
Da, nasao sam masine do 65 E...
Evo ga link..

http://www.bozic.co.yu/izdvajamo_maloprodaja.htm

Izgleda da ide i monitor uz konfiguraciju. Tako da je opusteno...
Ako bismo uzimali vise kompova, mogli bismo da idemo na veleprodaju, a tu su cene:

http://www.bozic.co.yu/EXTRA.htm

Bozic & Sinovi, imaju prodajno mesto na novom beogradu, u T.C. Piramida.
Znaci, nije frka nabaviti komp za AP.
Sto se tice antena, ja mislim da bismo trebali da koristimo home-made, barem kod usera koji se kace na AP. Kod AP-ova, mozemo i neke profi odradjene, ali odakle nam 120+ E, plus, 60 E za komp... na sve to, pci kartice, kablovi ...
Moramo da napravimo, da sve radi sto bolje, a da nedamo MNOGO para...

Sto se tice konfiguracija, mislim da na maloprodaju ponuda (unutrasnjost) kucista, izgleda ovako:

CPU: 300Mhz
RAM: 64 MB (mozda 128 !?)
HDD: 6 GB
CD-ROM
Neka MB (ne bitno)
FDD

Nisam siguran dali uz te slabije konfiguracije, ide i periferija (mis, tastatura).
Sve u svemu, treba ih pozvati i pitati. Ja kad sam ih jos davno zvao, nisam mogao da ih dobijem..

Mislim, da niko nece da nam da, da tek tako testiramo opremu.

Neko gore spomenu, digitalni fotoaparat. Imam ja na telefonu, kameru, cije slike kad se prebace na komp. izgledaju super (640x780). Samo nemam kuci IrDA, da prebacim slike na komp. Ako neko ima IrDA, na maticnoj, ili nesto sl., problem slikanja prostora je resen.


[ Shadow_bg @ 11.09.2003. 07:59 ] @
Citat:
Shipa:
koliko ja znam nigde...


Bez toga je sansa 90% da ce projekat propasti. To je prioritet. Ja cu da pokusam da izmuvam gde stignem. To ne znaci da vi treba da sedite i cekate, nego i vi pokusajte da izmuvate nesto.

Citat:

7) da li vas ubacujem u listu AP-ova u najavi ili ne?! ako da posalji e-mail koji cu ubaciti u listu i lokacije AP-ova - po treci put...

[/quote]

Pa necu da ti saljem dok ne ustanovimo definitivno gde ce biti AP. Prvo je trebalo 1, pa je plan prosiren na 3, pa na 4, pa smo posle savetovanja sa nekoliko njih, ustanovili da nam AP u petefijevoj ne treba, tako da je broj AP-ova sad 3. Ali evo ti sta je definitivno:

AP Trgovacka - Repiska 46
AP Skojevska - Skojevska 1
[ Shadow_bg @ 11.09.2003. 08:02 ] @
Ovima u bozic i sinovi ne radi sajt.
[ Shadow_bg @ 11.09.2003. 08:04 ] @
Koja je bre adresa onog AP-a kod skole UN? Ne mogu da utvrdim koja je to ulica, broj je 11, a ulica? Jel Breza?
[ spajder @ 11.09.2003. 08:11 ] @
Citat:
Shadow_bg:
Ovima u bozic i sinovi ne radi sajt.



ma radi.. ponekad.. ali dzabe.. bio sam ja do njih... nemaju nista ispod 8000din :( sve neki p3/600 sa mlatimudijama itd...

i mail sam im poslao ali nesto ne odgovaraju... :(
[ Veljko @ 11.09.2003. 11:55 ] @
Za polovnjake vidite www.konchar-group.co.yu (najbolje telefonom proveriti cene),
a ima i jedan lik na news://yu.oglasi zove se Mijo ima veoma povoljne masine.
[ Shadow_bg @ 11.09.2003. 12:31 ] @
Osvezio sam mapu. Videcete da je AP u petefijevoj i dalje na mapi. Zasto? Zato sto zgrade u petefijevoj zaklanjaju zgradu u trgovackoj. AP u petefijevoj ostaje.

Ljudi, jel lepio neko flajere i plakate? Jel stampate vi to ?
[ xtraya @ 11.09.2003. 15:01 ] @
za p1 krsheve idite na yu.oglase...lik se zove mijo

kod njega sam uzeo penti J um PRO na 200mhz sa 32 rama, grafika i mrezna 10 mbit
za pogodite?

15 evra

sve u kompakovom kucistu..onako malo lepo spakovano, a radi KO ZMAJ...i ne koci i ne zeza....
[ l4m3r @ 12.09.2003. 00:49 ] @
Samo mala ispravka za adresu AP.
Nije Skojevska 1 (jel je to ona mala zgrada, na pocetku), nego skojevska 7.
To je zgrada, kod pumpe, u prvoj grupaciji, najvisa.

Eto znaci, problem nabavke kompa za ap je resen !
[ Shadow_bg @ 12.09.2003. 09:00 ] @
Citat:
l4m3r:
Samo mala ispravka za adresu AP.
Nije Skojevska 1 (jel je to ona mala zgrada, na pocetku), nego skojevska 7.
To je zgrada, kod pumpe, u prvoj grupaciji, najvisa.


Ok, ok, ispravicu.
[ Shadow_bg @ 16.09.2003. 10:34 ] @
Nekoliko predloga za izmene plana:

1. Da se AP za Cerak postavi na onu najvisu crvenu zgradu kod pijace na Vidikovcu, ona na kojoj je vec postavljena antena za mobilne i sto ima svetlo za avione. Ona pokriva CEO Cerak, 90% Vidikovca i imace vezu sa AP-om u Skojevskoj, i AP na labudovom, a ubedjen sam da ima vezu sa AP u Trgovackoj i time se eliminise potreba za AP-om u Petefijevoj. Ali onda se javlja problem kako ce Veljko da se nakaci :) Da ne pominjem problem postavljanja AP-a na tu zgradu. Ali lokacija je IDEALNA.

2. Da se AP u trgovackoj premesti na zgradu ispred (zgrada koja je bliza ceraku)
[ Veljko @ 16.09.2003. 19:04 ] @
1. Ako izadjes na taj krov sa AP-om ima da ti CZ obraduje ;)
[ Shadow_bg @ 16.09.2003. 19:49 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
1. Ako izadjes na taj krov sa AP-om ima da ti CZ obraduje ;)


Auh, a sto?
[ svilen @ 18.09.2003. 16:19 ] @
Zdravo,

I ja bih se hteo prikljuciti:

zivim u uluci Ratka Resanovica 01 VTI Vojno Tehnicki Istitut Zarkovo

Zivim na 4 spratu i mogu da postavim antenu na krov zgrade bez problema.

Vidim odlicno vodo toranj na Kosutnjaku.

Toliko za sada pozdrav.
[ Johny4FUN @ 18.09.2003. 21:50 ] @
1. Ajde ovako recite mi, koliko je moguce najvise razuci kabl od AP-a do rutera, tj ako se AP stavi na krov da li moze da se spoji sa ruterom koji je neki sprat nize.

2. Ajde neko da preporuci neke WIRELESS kartice, koje su se dobro pokazale, a da su po ceni pristupacne.

3. Da li ima neke razlike osim u ceni ,da se postavi i koji AP vise, jer bolje da teritorija bude dobro pokrivena nego sa rupama.

Ja sam gore u Savnickoj u najvisljoj zgradi odakle se Trgovacka i celo Zarkovo vidi ko na dlanu a sa druge strane gadja Skojevsko, Vidikovac i pijacu bez problema. Vec nas ima dosta zainteresovanih tako da picite sa predlozima...
[ Johny4FUN @ 18.09.2003. 21:59 ] @
I da, mogu da nabavim Digitalca 5,1 MP tako da mozemo da odradimo plakate a ne slike
[ Shadow_bg @ 19.09.2003. 08:14 ] @
Citat:
Johny4FUN:
1. Ajde ovako recite mi, koliko je moguce najvise razuci kabl od AP-a do rutera, tj ako se AP stavi na krov da li moze da se spoji sa ruterom koji je neki sprat nize.


80m

Citat:
Johny4FUN:
2. Ajde neko da preporuci neke WIRELESS kartice, koje su se dobro pokazale, a da su po ceni pristupacne.


prism 2/2.5 chipom (PCI)
Dodji na www.bgwireless.net za detalje.

Citat:
Johny4FUN:
3. Da li ima neke razlike osim u ceni ,da se postavi i koji AP vise, jer bolje da teritorija bude dobro pokrivena nego sa rupama.


Cena je osnovni problem, a gledamo da postavimo AP-ove na sto manje mesta a da pokrijemo sto vishe.

Citat:
Johny4FUN:
Ja sam gore u Savnickoj u najvisljoj zgradi odakle se Trgovacka i celo Zarkovo vidi ko na dlanu a sa druge strane gadja Skojevsko, Vidikovac i pijacu bez problema. Vec nas ima dosta zainteresovanih tako da picite sa predlozima...


Ja sam u ulici iznad tebe, Sandzacka :) Cimni me na 064/171-30-35 da se dogovorimo
[ Johny4FUN @ 19.09.2003. 23:25 ] @
Citat:
Shadow_bg:

Ja sam u ulici iznad tebe, Sandzacka Cimni me na 064/171-30-35 da se dogovorimo


Mislis ispod Ajde zovem te najverovatnije u nedelju kada treba i mi da se izdogovaramo.
[ Johny4FUN @ 21.09.2003. 04:20 ] @
Kao sto sam spomenu na ES, nameravamo da postavimo jedan AP na nasoj zgradi ako bude bilo tehnickih mogucnosti...

Tako sam danas malo svrljao po zgradi i uhvatio neke slicice da vi vidite kako to izgleda sa nje ili bar sa nekih terasa...

Mislim da zgrada ima dobre predispozicije ali krenimo redom...

Na prvoj slici se vidi Filmski Grad sa jedne i druge strane ulice Ace Joksimovica i viskoke zgrade naselja Skojevsko na kome najavljen jedan AP :


2048x1536 http://members.lycos.co.uk/mreze/HI-Cerak-Wireless2.jpg

Druga slika prikazuje prvi deo Zarkova koji se nalazi pored ulice Ace Joksimovica i one nove zgrade u pozadini :


2048x1536 http://members.lycos.co.uk/mreze/HI-Cerak-Wireless4.jpg


Na trecoj slici je drugi deo Zarkova duz ulice A. J. i pozadina isto tako novijih zgrada sa naznacenim Hidro Meteoroloskim Zavodom


2048x1536 http://members.lycos.co.uk/mreze/HI-Cerak-Wireless7.jpg


Na cetvrtoj slici se vidi sam centar Zarkova sa najavljenom zgradom za takodje postavljanje AP-a u ulici Repiska (Trgovacka).


2048x1536 http://members.lycos.co.uk/mreze/HI-Cerak-Wireless11.jpg


I na poslednjoj slici se vidi deo Ceraka i Vidikovca sa dva moguca mesta za AP, a to su Breza 11, i neko je spominjao zgradu na Vidikovcu koja je izrazito visoka i lako prepoznatljiva nocu po crvenoj sijalici na svom vrhu.


2048x1536 http://members.lycos.co.uk/mreze/HI-Cerak-Wireless15.jpg


E sad ovako da napomene da su prve 4 slike slikane sa terase 6. sprata, a poslednja sa 4. sprata. Iznad 6. postoji jos jedan sprat plus krov koji je izbacen a kada na to dodamo neku sipku na kojoj ce stajati antena sigurno ce se dobiti mnogo bolja slika odnosno opticka vidljivost u bilo kom smeru.

Nisam jos uspeo da slikam zapadnu stranu prema Petefijevoj ali cu videti to da uradim uskoro.

Na kraju vas molim da svi pazljivo pogledate slike i ispravite neke moje moguce greske sto se tice obelezenih zgrada. I naravno ajde da komentarisemo CERAK
[ xtraya @ 21.09.2003. 16:36 ] @
pitanje!

da li se vidi VODOTORANJ-METEOROLOSKI ZAVOD?

da li vidis s tvog prozora da je moguca point-point veza...VEOMA je bitno...

[ Shadow_bg @ 21.09.2003. 17:27 ] @
Citat:
xtraya:
pitanje!

da li se vidi VODOTORANJ-METEOROLOSKI ZAVOD?

da li vidis s tvog prozora da je moguca point-point veza...VEOMA je bitno...



Pa vidis sa slika da se veoma lepo vidi :)
[ Shadow_bg @ 21.09.2003. 17:34 ] @
Citat:
Kao sto sam spomenu na ES, nameravamo da postavimo jedan AP na nasoj zgradi ako bude bilo tehnickih mogucnosti...


Definitivno AP kod tebe :) Vidis bukvalno sve predvidjene AP-ove :)
[ xtraya @ 22.09.2003. 13:00 ] @
ajde na Skojevsku AP pa i miljakovac da se uvali na nju...na ODLICNOM je mestu...

jos kad bi imao neko ko je tamo sa druge strane skojevske AUUU onda brate mili direktno sve od mene moze, da ne bi smarao nezaiteresovani komsiluk....

[ Kocka @ 24.09.2003. 01:40 ] @
Joni slazem se sa tobom...ali zar nisi svestan kucnog saveta u nasoj zgradi?
[ Veljko @ 24.09.2003. 09:14 ] @
Nikakvom kucnom savetu se ne obracajte!
Izlazite na krov da podesite "tv antenu ili antenu za radio", a opremu zamaskirajte negde ako je moguce.
[ l4m3r @ 24.09.2003. 19:20 ] @
Skojevska AP, ne ta zgrada, nego ona prva sa leve strane, veca malo... sira... e tu sam ja ... mada, eto, razlika izmedju moje i te zgrade koju si obelezio, je 20 m... al ok.. da se zna..

[ Johny4FUN @ 24.09.2003. 23:28 ] @
Citat:
-=([[Veljko]])=-:
Nikakvom kucnom savetu se ne obracajte!
Izlazite na krov da podesite "tv antenu ili antenu za radio", a opremu zamaskirajte negde ako je moguce.


Ma zajebava se on, koji crni kucni savet, ko da ce neko njih da pita...
[ Johny4FUN @ 24.09.2003. 23:30 ] @
Citat:
l4m3r:
Skojevska AP, ne ta zgrada, nego ona prva sa leve strane, veca malo... sira... e tu sam ja ... mada, eto, razlika izmedju moje i te zgrade koju si obelezio, je 20 m... al ok.. da se zna..



OK, A kako vi napredujete sa vasim AP-om ?
[ Kocka @ 26.09.2003. 23:36 ] @
Da li je moguce prepraviti radio antenu koja vec postoji na zgradi u OMNI upotrebljivu antenu?
[ Shadow_bg @ 28.09.2003. 20:43 ] @
Citat:
Kocka:
Da li je moguce prepraviti radio antenu koja vec postoji na zgradi u OMNI upotrebljivu antenu?


Kazu da to ne moze.
[ amilos @ 28.09.2003. 22:39 ] @
Dakle, ja sam u Partizanskoj ulici na Vidikovcu, zgrada pored glavne ulice, visoka, gleda na kosutnjak, nbgd ... U zgradi smo nas 7 u mrezi, klasicna veza, 100 mbit. Kakva je varijanta da se povezemo?

[ Johny4FUN @ 29.09.2003. 05:17 ] @
Citat:
amilos:
Dakle, ja sam u Partizanskoj ulici na Vidikovcu, zgrada pored glavne ulice, visoka, gleda na kosutnjak, nbgd ... U zgradi smo nas 7 u mrezi, klasicna veza, 100 mbit. Kakva je varijanta da se povezemo?



Pa recimo da se raspitate da li postoji neki AP u blizini a prema kome imate opticku vidljivost. E ako postoji onda kupite jedan AP, antenu i prikacite to na vas switch i pichite. Ili varijanta sa Hostup-om : Jedan komp, jedna wireless, antena i isto na switch.

Bitno je znaci da uzmete jednu direkcionu antenu koja ce da ide prema drugom AP-u i eventualno jednu omni ako hocete da vas jos neko gadja iz okoline.

To bi bilo onako uopsteno.
[ JosepH @ 12.10.2003. 02:26 ] @
A da postavite ze cerak Ap ne 9-ospratnicu ispod obdanista Deciji Gaj ovo je najvisa zgrada na ceraku koja moze da pokrije i donji deo ceraka ispod okretnice 52


PS za ekipu sa ceraka ajde negde da se nadjemo po danu i da prosetamo po ceraku ima ovede ljudi koji su zainteresovani bilo bi lepo kad bi se tako organizovali i onda nasli neko resenje koje nece zahtevati 50 AP-ova za pokrivanje ceraka s obzirom da projektant cerak nije imao u vidu ovakvu stvar u buducniost
[ Shadow_bg @ 12.10.2003. 08:34 ] @
Citat:
JosepH:
A da postavite ze cerak Ap ne 9-ospratnicu ispod obdanista Deciji Gaj ovo je najvisa zgrada na ceraku koja moze da pokrije i donji deo ceraka ispod okretnice 52


Pa mi ne mozemo bash da biramo gde cemo da postavimo. AP su planirani na sledecim lokacijama:

AP Trgovacka (najvisa bela zgrada)
AP Jablanicka (visoka zgrada iznad ciganskog naselja)
AP Vidikovac (visoka crvena zgrada kod pijace)
AP Skojevska (Prva visoka zgrada pocev od bivseg sher box-a)

Time smo pokrili ceo Cerak. I dobar deo zarkova. I omogucili vezu sa ostatkom AP-ova. Johny je slao fotke sa AP Jablanicka. Rasprava o Wireless-u na Ceraku i Zarkovu je preseljena na www.bgwireless.net.

Citat:
JosepH:
PS za ekipu sa ceraka ajde negde da se nadjemo po danu i da prosetamo po ceraku ima ovede ljudi koji su zainteresovani bilo bi lepo kad bi se tako organizovali i onda nasli neko resenje koje nece zahtevati 50 AP-ova za pokrivanje ceraka s obzirom da projektant cerak nije imao u vidu ovakvu stvar u buducniost


Naravno, ali izgleda da sam samo ja slobodan, Johny je bolestan, Veljko se ne javlja, Random se ne javlja. Ako oces da se nadjemo (moze i danas poslepodne) pozovi me na 064/171-30-35 (Vukasin) pa da ti pokazem gde su planirani AP-ovi i ostalo. Povedi i ostatak ekipe.
[ JosepH @ 13.10.2003. 02:00 ] @
Mislis na onu visoku na kojoj vec postoje Antene za mob ili tako nesto jel ako je ta onda je meni super
[ JosepH @ 13.10.2003. 02:02 ] @
Ma i ja sam puko sa zdravljem ali organizovacemo nesto za sastancenje uzo sam ti mob tako da je sve ok
[ Shadow_bg @ 13.10.2003. 08:52 ] @
Citat:
JosepH:
Mislis na onu visoku na kojoj vec postoje Antene za mob ili tako nesto jel ako je ta onda je meni super


Da, bash ta. Ali to nije 100% sigurno, pregovori su u toku.
[ Veljko @ 13.10.2003. 09:06 ] @
Ajde ljudi da postavimo jedan AP na Ceraku više.
Pravite planove za 4 AP-a, a još ni jedan nije postavljen.
Treba dosta keša za to !
[ Shadow_bg @ 13.10.2003. 10:56 ] @
A ziv si :) Pa cekamo tebe :) Jel mozes da iznajmis 1-2 wireless kartice da vidimo kako radi, pa ako radi da postavljamo tamo u jablanickoj. A i Johny je bolestan i cekamo da ozdravi. Bez njega ne mozemo nista da isplaniramo jer ne znamo da li mi mozemo da stavimo komp na krov ili ne mozemo. Ako ne mozemo, onda da stavljamo industrijski AP. Ako stavljamo industrijski AP, onda nam trebas ti da kazes sta valja, sta ne valja, sta da uzmemo. Onda je lako skupiti kintu i kupiti AP i postaviti to.
[ amilos @ 15.10.2003. 00:42 ] @
Kada ce vise nesto da se proba? Super odgovara zgrada na Vidikovcu, ona sa antenama. Moja zgrada je na 100 metara opticki. Ajde bre!
[ Shadow_bg @ 15.10.2003. 08:15 ] @
Citat:
amilos:
Kada ce vise nesto da se proba? Super odgovara zgrada na Vidikovcu, ona sa antenama. Moja zgrada je na 100 metara opticki. Ajde bre!


Ako imas PCMCIA karticu pa da probamo. Ako ne, onda da postavljamo. Gde se tacno nalazis? Jel zivis u zgradi? Jel oce josh neko u zgradi da se kaci? Jel znas josh nekog ko bi hteo?

Ljudi, AP kosta 250e, potrebno je 10 ljudi da bi svako platio po 25e, a vishe ako je manje ljudi. Zato ako cekate da se postavi AP a da vi ne platite nista, onda cete da cekate do sudnjeg dana.
[ JosepH @ 18.10.2003. 02:56 ] @
Oprostite se od zgrade na Vidkovcu(zgrada sa antenama)

Pored predajnika mobilne mreze 064 i 063 imaju i neke vojne antene tako da nebi bilo preporucljivo igreti se tamo
[ Shadow_bg @ 18.10.2003. 11:46 ] @
Citat:
JosepH:
Oprostite se od zgrade na Vidkovcu(zgrada sa antenama)

Pored predajnika mobilne mreze 064 i 063 imaju i neke vojne antene tako da nebi bilo preporucljivo igreti se tamo


Ne pada nam na pamet da se oprostimo :) Nismo ni planirali da postavimo antenu kod tih antena, nego 4 sprata nize. A nece ni biti omni nego quad, tako da im nece smetati niti ce je primetiti.
[ JosepH @ 19.10.2003. 03:21 ] @
četri sprata niže nevidm zgradu tako da sam puko ali drugi ljudi će se obradovati

PS jesi li uspeo da nateras Tape drive da radi
[ Shadow_bg @ 19.10.2003. 12:58 ] @
Citat:
JosepH:
četri sprata niže nevidm zgradu tako da sam puko ali drugi ljudi će se obradovati


Hmm, pa sa krova vidis definitivno :) A i do kog sprata vidish? I sto ne dodjes na www.bgwireless.net?

Citat:
JosepH:
PS jesi li uspeo da nateras Tape drive da radi


Nisam ni probao :(
[ darkodj @ 30.01.2006. 11:57 ] @
Pa je li moguce da svi zaobilaze bele vode kao da smo sugavi? Telekom ne pomislja da nesto menja,kablovski internet je u domenu naucne fantastike, a wireless provajderi i ne pokusavaju da pokriju ovaj deo grada (ako moze da spada u deo grada).
[ minikola @ 31.01.2006. 00:27 ] @
"darkodj" wrote:

Citat:

Pa je li moguce da svi zaobilaze bele vode kao da smo sugavi? Telekom ne

pomislja da nesto menja,kablovski internet je u domenu naucne

fantastike, a wireless provajderi i ne pokusavaju da pokriju ovaj deo

grada (ako moze da spada u deo grada).



A ti bi samo suv internet ili nešto drugo?


Žarkovačka centrala se unapredila pa sad ima i ADSL-a i ISDN-a

a kablovsku ima ko je ima.

Za bežični internet, mislim da moraš da gađaš

ili Novi Beograd ili vidikovac, ako možeš.


Ako te zanima pre svega umrežavanje

a internet malo manje, vidi na www.bgwireless.net

Možeš meni da se javiš ako te zanima BGWireless (Bele vode)

ali BGW nije za internet, već je mreža korisnika

a internet je (malo) sporedan (tj, ad hoc, ako neko podeli svoj, podeli)


Ja recimo imam uslove i za ADSL i za ostalo

ali mi je glupo i skupo da uzimam samo sam za sebe.

Čujemo se ;)
[ aleksandar_jos @ 07.02.2006. 08:22 ] @
Ako te zanima samo wireless internet tu je Optikom Net
AP se nalazi na dimnjaku beogradskih elektrana na Ceraku (crveno-beli)
SSID je BCSSRB i OPTIKOM
poz...


[Ovu poruku je menjao aleksandar_jos dana 03.03.2006. u 14:38 GMT+1]