[ Johnny_F @ 09.09.2003. 20:00 ] @
Pozdrav svima!!!
Ovako...Instalirao sam WinXp Professional (po ko zna koji put u zivotu),i nakon instalaciji odjednom se pojavio neki Account(nijedan nisam napravio prilikom instalacije) koji mi trazi sifru, username je Administrator(pokusao sam da ga preinstaliram ali nista mi ne pomaze).
Sad sam taj hard povezao na drugi komp(kao slave),pa me zanima da li mogu da sad izbisem taj Account(ili da izmenim sifru) i nakon toga da normalno pristupim sistemu.(bilo koji savet bi mi dobro dosao,posto ne zanm sta da radim)
[ MMX @ 09.09.2003. 20:38 ] @
Pa to ti traži lozinku koju si stavio prilikom instalacije za administratorski nalog. Priseti se kako bi ona mogla da glasi?
[ ZoX_Slo @ 09.09.2003. 20:40 ] @
Taj accaunt ti je od ranije instalaicije barem ja tako mislim i nemozes ga izbrisati jer sam ga i ja probavo.

Meni je sifra bila administrator pa probaj i ti.
meni se cini da to dođe tako.

:D
[ Milan Andjelkovic @ 09.09.2003. 21:06 ] @

I proveri za svaki slučaj još jednom da li prolazi prazan pass. ;)
[ giga @ 13.09.2003. 14:34 ] @
Probaj sa nekim password crackerom kao recimo Cian
[ L I L I T @ 13.09.2003. 21:43 ] @
što se tiče tool-ova za zaboravne ''admine'' na win-u....
mogu biti korisni sledeći linkovi


Windows XP / 2000 / NT Key
Change Admin password
Offline NT Password & Registry Editor, Bootdisk
NTAccess
L0phtCrack
ERD Commander 2003
[ tarek @ 22.09.2003. 17:28 ] @
Johhny, to ti je ugradjeni (built in) administratorski nalog. Ne mozes da ga ubijes. On se vidi u slucaju da nisi napravio nijedan drugi nalog, odnosno uneo neki user name tokom instalacije. Vidi se i u Safe Modu, pored ostalih naloga. Ako nisi unosio sifru tokom instalacije, onda je blank.
[ lucky @ 11.05.2004. 09:43 ] @
Da li je neko probao neki od tih programa pod XP-om, pošto kod mene ne funkcionišu (bar ne onako kako bi trebalo)!? Znači kreiram bootdisk, sledim uputstvo, u jednom trenutku mi ponudi da setujem pass i kaže da je uradio, ali nakon restarta taj pass ne funkcioniše.
[ filo @ 11.05.2004. 11:01 ] @
http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/ i erd commander funkcionisu - probao sam,
s tim da je ovaj prvi dzaba a ovaj drugi kosta mnogo vise nego sto bi dao za takav program
napomena:probaj da taj pass bude prazan ili tako nesto
[ gargamel011 @ 12.05.2004. 23:50 ] @
Citat:
filo:
http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/ i erd commander funkcionisu - probao sam,
s tim da je ovaj prvi dzaba a ovaj drugi kosta mnogo vise nego sto bi dao za takav program
napomena:probaj da taj pass bude prazan ili tako nesto


Probaj ovaj uspeva sigurno ja sam sam zakljucao administratorski nalog i sa ovim sam uspeo da ga otkljucam.Funkcionise 100% licno proverio!!!
[ d3wil @ 17.05.2004. 12:16 ] @
ako imash bar jednog user na pc-u upali command.com i ukucaj:

Code:
c:
cd\windows\system32
mkdir adminpass
copy logon.scr adminpass
del logon.scr
copy cmd.exe logon.scr


upravo si napravio da ti se umjesto screen savera pali command.com.
restartuj mashinu i sachekaj 15 min
i kad se upali cmd samo odkucaj
net user administrator <novi_pass>

ovo bi trebalo da radi :D