[ Jezdimir Lončar @ 27.10.2007. 17:12 ] @
Pozdrav svima!
Unaprijed se izvinjavam ako je ovakva tema već otvorena.
Nedavno sam napravio novi sajt, koji se bavi PHP Programiranjem, tj. web developingom.
Ciljna grupa sajta su PHP programeri sa prostora bivše Jugoslavije, tj. svi ljudi koji se bave PHP programiranjem (ili oni koji bi željeli da se bave istim) a pričaju ex-yu jezike.
Sad, treba mi vaš savjet kako da izreklamiram moj sajt, na neki besplatan način da bih dobio više članova?
Ja sam svoj sajt prijavio na par sajtova sa linkovima međutim, nema previše efekta./
Što se tiče SEO-a, uradio sam isti najbolje što sam mogao, međutim nije dovoljno jako indexiran - pojavljuje se prvi kad se ukuca "forumi php" i podesi se srpski jezik.
Mene zanima šta još mogu da uradim da bi dobio više aktivnih članova na sajtu?
Toliko.
Hvala,
Jezdimir Lončar ( Blazeme ).
[ misk0 @ 27.10.2007. 21:58 ] @
Skontaj razlog zasto bi neko dolazio na tvoj sajt a ne na hiljade drugih sajtova koji postoje na netu i onda na taj fazon pokusaj privuci ljude.
[ Jezdimir Lončar @ 28.10.2007. 09:01 ] @
Prvo, hvala na odgovoru.
Pa recimo:
- Ima mnoogo tutorialia
- Sajt je na srpskom
- Ima skripte koje sam ja radio (besplatne za download)
- Forum je posvećen isključivo PHP (u kombinaciji sa JavaScriptom...)
Ako pogledaš forum, mislim da ćeš vidjeti.

Dalje, da napomenem da dajem maltene 90% mog slobodnog vremena ovom forumu.
Pišem tutoriale, reviews i slično.
E sad, pošto sam to skontao, vidi jel sam u pravi pa da pređemo na neku sledeću "fazu".
Hvala još jednom.
Iskreno,
Jezdimir Lončar.

[Ovu poruku je menjao Neohacker dana 28.10.2007. u 11:30 GMT+1]
[ NS85m @ 11.01.2008. 00:01 ] @
Obavezno zakupi neki domen koji ce imati veze sa temom sajta, a ne sa imenom autora. Poz!
[ Jezdimir Lončar @ 11.01.2008. 00:42 ] @
^ Hvala na odgovoru.
Pa pokusacu nesta da smislim.
Uskoro uzimam VPS pa cu uzeti i novi domain.
Toliko.
[ Prokleta_Nedelja @ 18.01.2008. 10:58 ] @
Iskreno, odustani...
Tema je toliko izlizana da stvarno nema smisla.
Kad bih se bavio php programiranjem ne bih otisao na tvoj sajt, prije bih malo googlao ili posjetio ES.
[ Jezdimir Lončar @ 19.01.2008. 15:40 ] @
^ Pa po tvom misljenju trebao da bi postoji samo jedan sajt koji se bavi svime sto se jedne oblasti tice (primjer: ES) i da ne postoji istom konkurencija ili nesta slicno (istini za volju, ne mogu svoj sajt da nazovem konkurencijom ESu ni u kom smislu) ?
Meni je to misljenje malo bezveze, al ajd...
Ipak, hvala na savjetu.
[ gorancir @ 23.01.2008. 10:08 ] @
^ Ipak odustani od te ideje! Pre ili kasnije shvatićeš da je to gubljenje vremena. Smisli nešto originalnije...

PS. Iskereno, dobronameran savet
[ Prokleta_Nedelja @ 03.02.2008. 14:33 ] @
Citat:
(istini za volju, ne mogu svoj sajt da nazovem konkurencijom ESu ni u kom smislu) ?
Meni je to misljenje malo bezveze, al ajd...

Malo ti je misljenje bezveze? ccc sam kazes da ne mozes biti konkurencija es ni u kom smislu. Zasto bi onda neko dolazio na tvoj sajt? Da ne govorim o ostalim stranim sajtovima kojima takodje ne mozes ni prici sto se tice PHP-a. Kao sto rece gorancir: smisli nesto originalnije.

Eto do sada si skupio 24 clana...

Ali obzirom da ti je ovaj stav bezveze,
reci cu ti ono sto zelis cuti: Samo naprijed! Nebo je samo granica!
[ Jezdimir Lončar @ 04.02.2008. 18:03 ] @
Ne kazem ja nista, ja samo kazem da svi pristupamo sa takvim pesimisticnim stavom, niko nikad nista ne bi uradio, pa ni Gojko Vujovic, sto je stvorio ovaj sajt.
U svakom slucaju, hvala na savjetima.
Pozdrav!
[ Shadowed @ 04.02.2008. 19:02 ] @
Haha, pa ovaj sajt je nastao iz izajebancije :)