[ blagoyeblagoye @ 28.10.2007. 12:07 ] @
Zivim u zgradi koja ima interfon. Svakih 5-6 meseci se menja brava zbog kvarova, tako da imam kljuceva od tih vrata koliko hoces (plus za svakog ukucanina kljuc). Hocu da napravim "uredjaj" koji ce mi otvarati vrata pozivanjem broja.

Znaci hocu da uzmem stari mobilni telefon, kupim nesto sto ce mi detektovati kada telefon zvoni i zatvoriti struno kolo na elektrcnoj bravi interfona. Prva ideja mi je da otkacim zice sa zvucnika i da vezem na neki relej a posle njega da vezem paralelno sa prekidacem na slusalici interfona.

Koji relej da kupim? (masinac sam nisam elektrnicar :) )


Dajte neki pametniji predlog ako imate!
[ Horvat I @ 28.10.2007. 20:44 ] @
nekolko stvari trebas pre resiti.
Sta u slucaju poziva sa pogresnog broja?
Jos gore sta kad su vrata zakljucana???
[ vranjin @ 31.10.2007. 01:16 ] @
Citat:
blagoyeblagoye:
Znaci hocu da uzmem stari mobilni telefon, kupim nesto sto ce mi detektovati kada telefon zvoni


Možda je to komplikovano a i uvek bi i ti i ostali stanari trošili kredit. Mislim da je mnogo jednostavnije rešenje da napraviš ili da ti neko napravi digitalnu bravu koja će se uključivati šifrom.
pozdrav
[ Popudopulus @ 31.10.2007. 03:14 ] @
Postavi barcode citac na vrata i svim stanarima odstampaj jedan isti kod na karticama! Mozda je malo glupa ideja, ali moze da se razvije u nesto pametno, ipak je ovo 21. vek. :)
[ ELTI @ 31.10.2007. 07:56 ] @
Mislim da je najbolje rijesenje RF ID kartica ili privjesak (sa transponderom) relativno je jeftino, beskontaktno je pa se nema sta pokvariti, ne moze se kopirati i jos puno prednosti.