[ obucina @ 30.10.2007. 00:20 ] @
Potreban mi je USB serijski hub, tj USB uređaj, koji će mi obezbediti dodatna 4, 8 ili više serijskih portova.
Ako neko to može da izradi neka mi piše privatnu poruku, za više detalja i dogovor oko cene.
[ ELTI @ 31.10.2007. 08:06 ] @
Mislim da ovo neces moci tako realizirati, mozes na 1 USB staviti jedan konvertor USB/COM, zatim moras instalirati njegove driwere i dodijeliti mu adresu sto znaci da mozes imati samo jedan com na tome USB portu. Mozes ti njih spojiti i vise paralelno ali ih ne mozes koristiti kao HUB za vise COM-ova, jer je to opet samo jedan stvarni COM. Osim toga ne rade svi konvertori na svim kompj. ovisi i o OS-u, a pod DOS-om to ne moze da radi nikako. Ne znam zasto ti treba toliko COM portova, pa ne znam sta drugo da ti savjetujem.
[ sinisa_s @ 31.10.2007. 09:38 ] @
Pa moze da se kupi PCI kartica sa dodatnim COM portovima. Pogledaj kod nekih Nemackih dobavljaca komponenti:

www.farnell.de
www.schuricht.de
www.schukat.de
www.spoerle.de

itd..
[ obucina @ 07.11.2007. 00:10 ] @
Najjednostavnije resenje je USB hub sa kablovima za mobilne telefone koji imaju USB2Serial konvertor - sve u svemu oko 40 evra za 8 portova, medjutim, problem je sto oni ne pamte svoje brojeve, pa ako se sve ukljuci u drugi USB port, portovi sa kablova dobiju druge brojeve. Sto se kupovine uredjaja tice - ovi uredjaji su neopravdano skupi. 200 i vise evra za hub sa 8 portova (MOXA). A stvarno ne znam sta u njima kosta toliko.