[ Darko Lekic @ 12.09.2003. 10:04 ] @
Da li je isti postupak kod rezanja obicnih CDova koji se ne mogu brisati CD-R i
kod rezanja " pisi- brisi " CD-R-W diskova recimo u Nerou

Da li onaj ko reze vidi o kojoj vrsti diska je rec da li Nero kaze o kakvom disku se radi . Da li " pisi-brisi " disk isto ima opciju da ostane otvoren tj
multisecion opciju da se narezuje vise puta. Da li Nero vidi da je pisi-brisi disk vec rezan i brisan
ili to ne moze da vidi .

Da li kada se brise CD-R_W disk mora da se izbrise ceo sadrzaj na njemu koji je narezan ili mogu da se obrisu samo odredjeni fajlovi sa njega a neki da ostanu
Hvala i pozdrav
[ Darko Lekic @ 12.09.2003. 10:06 ] @
Kako se u Nerou brise CD-R-W disk kojom opcijom u meniju
[ tweeester @ 12.09.2003. 10:14 ] @
brises ih sa opcijom Extras/Erase Rewiritable u meniju. Inace nema nikakve razlike prilikom rezanja CD-R i CD-RW diskova, Nero prepoznaje o kojima se radi i nudi maksimalnu mogucu brzinu rezanja (koja je obicno dosta manja za CD-RW diskove).
[ Nemanja Dubravac @ 12.09.2003. 10:24 ] @
1. Isti je
2. U meniju Recorder -> Medium Info mozes videti sve informacije o ubacenom disku, pa i to da li je R ili RW
3. Moze da ostane otvoren (pogledaj 1.)
4. Mozes da dosnimavas, ako je prethodno sniman u multisession modu, a ako nije samo ga skroz obrises i snimas kao da je nov disk. Ako ga obrises, nema sanse da vratis podatke sa njega (logicno).
5. Ako je disk sniman u multisession modu mozes da 'obrises' odredjene fajlove i oni se nece videti u toj novoj sesiji, ali ce i dalje zauzimati mesto na cd-u. Ako nije, onda mozes da brises samo ceo disk
6. Brises ga iz menija Recorder -> Erase ReWritable
[ McKracken @ 12.09.2003. 10:32 ] @
Naravno, mozes i da ga formatiras PacketCD (UDF) i da ga koristis kao normalan HDD ili disketu (da dodajes i brises fajlove kako ti se cefne, i to bez koristenja Nera)..

To podrazumeva da imas instaliran UDF drajver i na racunaru na koji ga nosis, inace je necitljiv.
[ broker @ 12.09.2003. 10:51 ] @
Packet CD je vrlo dobra ideja ali je izgleda prilicno nestabilno sve to napravljeno. Ja sam s tim vrlo cesto imao problema tako da sam batalio. Cesto se desavalo da disk ne moze da se procita uopste ili da se zakljuca i postane read only, ili da snimljena datoteka bude neispravna ili daposle nekog vremena neke datoke ne mogu da se citaju i slicno... a tek kada se desi da takav CD uguras negde gde vec postoji paketni drajver nekog drugog proizvodjaca (EasyCD Creator...) onda nastaje pravi karambol...
[ ledeni @ 12.09.2003. 11:41 ] @
Citat:
broker:
Packet CD je vrlo dobra ideja ali je izgleda prilicno nestabilno sve to napravljeno.

U potpunosti se slazem...

Znaci koristio sam ga i odustao, lose odradjeno...
[ Darko Lekic @ 13.09.2003. 09:25 ] @
Video sam da postoji CD R-W diskovi sa brzinama 2x-4x i da postoje sa brzinama
8x-10x . Koji od ova dva diska za rezanje je bolje uzeti da bi posle mogao da citam bez problema na bilo kom cd uredjaju .
Koju brzinu je najbolje podesiti u Nerou

2x , 4x , 8x ili 10 x

da bi rezanje i posle citanje CD R-W bilo bez problema
[ Voodoo @ 13.09.2003. 11:09 ] @
ti diskovi se chitaju bez problema na svim uredjajima, a te brzine su za snimanje. dakle, ako imash stari rezach, onda uzmesh ove 2x-4x, a za novije uzmesh 8x-12x (postoje i ultraspeed CD-RW 24x ali sam chuo da umeju da prave probleme sa nekim rezachima)...
[ BeastMaster @ 13.09.2003. 11:29 ] @
Imam 2 24x diska i rade bez ikakvih problema.
[ Milan Andjelkovic @ 14.09.2003. 00:50 ] @

Moj rezač uopšte ne prepoznaje 24x cdrw. Lepo i piše na njima for ultra speed drives. :(
[ BeastMaster @ 14.09.2003. 10:14 ] @
Pa rezač mora da podržava 24x snimanje na rw diskovima (XXx 24x XXx) da bi pravilno prepoznao 24xRW.
[ white nigga @ 19.10.2007. 17:31 ] @
izvinjavam se sto dizem temu sa dna,ali se meni pojavio problem. imam maxell dvd+rw 4.7 GB disk. uspesno sam pre nekoliko nedelja narezao podatke na njemu i uspeo da ih izbrisem preko opcije Recorder-> erase rewritable disc. takodje preko recorder-> disc info prikazuje da je CD prazan. danas sam pokusao da narezem nove podatke,na pocetku rezanja izbaci CD i prikazuje poruku:

To burn this multisession compilation you need the disc that contains the previous backup sessions. Please insert the disc if you have not already done so.

postoji li resenje za ovaj problem?

hvala unapred
Stefan

edit: posedujem _NEC DVD_RW ND-4570A tako da mislim da to ne uzrokuje problem...
[ calexx @ 19.10.2007. 20:44 ] @
Liči da si pokušao da nastaviš multisession disk a ubacio si prazan.
[ krca069 @ 19.10.2010. 20:36 ] @
Da i ja podignem temu sa dna. U Windows 7 vise nece da erase rewritible DVD ili CD a kada u taj isti racunar podignem XP hoce da ga obrise. Da li neko ima ideju? Napomena da nema veze sa programom jer sam probao i u Neru i burn4free i jos po kojem koji mi je dosao pod ruku.