[ kelja @ 02.11.2007. 18:11 ] @
Elem, ovo je nova fraza koju su usvojili mnogi "webmasteri"(neko im je rekao da to valja, garantovano ni sami nemaju pojma sta neke formulacije znace), pa cete na freelancerskim sajtovima sada, pored zahteva da kod bude W3C validan, tableless dakako, naci i zahtev za SEO semantic coding-om...
Tipicna deskripcija projekta:
Citat:

* W3C Valid XHTML 1.0
* Strict Table-less CSS markup
* SEO Semantic Coding


Ponukan ovom novotarijom, malko sam googlao, ali voleo bih da cujem objasnjenja iskusnih poznavalaca SEO tematike.
Da li neko ima iskustva sa ovim? Koristite li ovo(SEOSC), odnosno drzite li se (njeg)ovih zahteva?
Koliko ''semantic coding'' realno utice na pozicioniranje strana?

Evo jednog linka:

http://brainstormsandraves.com/articles/semantics/structure/

[ D.i M.e @ 02.11.2007. 21:31 ] @
Šta je problem sa ovime iz ovog članka, koji je inače odlično napisan, baš je jednostavno objasnio priču?
[ kelja @ 02.11.2007. 22:10 ] @
Nema problema, samo me zanima koliko ove stvari zaista uticu na pozicioniranje strana na pretrazivacima, sta iskusni SEO znalci kazu o ovome.
[ ||NeX|| @ 03.11.2007. 11:24 ] @
Sve što popravlja usability i readability je ujednu ruku i SEO. Ovo što je on nabrojao stoji i naravno da se to koristi.
[ old @ 08.11.2007. 19:51 ] @
Sve što vlasnik sajta može sam da piše, manje ili više Google ignoriše.

PS

A pošto neko ko ima stručnjaka i para može da manipuliše i linkovima van sopstvenog sajta, Google nema nade da poređa rezultate relevantno.