[ Fabolous19 @ 05.11.2007. 21:22 ] @
Pozdrav!!!"Izlistao"sam forum za tzv.problem.
Zanima me da li je to i kod mene slucaj,s obzirom da je u pitanju NEC DVD RW ND-355QA???
Ranije je rezao diskove bez problema,a od pre par dana mi se pojavljuje-"Power Calibration Error"???
Probao sam i razne vrste medija(diskova),ali problem je i dalje ostao???
Da li da probam ciscenje,update Nera ili nesto trece???
Hvala!!!!
[ buljko @ 05.11.2007. 21:49 ] @
Ako ne pomogne ciscenje, moraces kupiti novi. Laser se vise (ili zbog necistoce ili dotrajalosti) ne moze optimalno prilagoditi medijima i zbog toga prijavljuje gresku.
[ pantic68 @ 05.11.2007. 21:50 ] @
Flesuj firmware, ocisti socivo stapicem za usi na suvo ili malo duni da zamagli pa ako ne proradi kupi drugi.
[ buljko @ 05.11.2007. 22:44 ] @
Fleshovanju se pribegava samo ako uredjaj od starta odbija da saradjuje sa odredjenim medijima (a sa drugima radi) sto je znak da ne prepoznaje odziv koji je upisan na samom mediju. Svi ostali saveti stoje ali su retko trajno resenje.
[ Fabolous19 @ 05.11.2007. 22:59 ] @
Hvala puno!!!!Najbolji ste!!!!
[ pantic68 @ 07.11.2007. 10:12 ] @
Citat:
buljko: Fleshovanju se pribegava samo ako uredjaj od starta odbija da saradjuje sa odredjenim medijima (a sa drugima radi) sto je znak da ne prepoznaje odziv koji je upisan na samom mediju. Svi ostali saveti stoje ali su retko trajno resenje.

Pa ako je crko ne moze mu smetati, jeste da retko pomogne ali nista ne kosta. Na starijim uredjajima se mogao produziti vek i sa uvrtanjem potenciometra za regulaciju struje lasera ali se ne secam kad je to pomoglo na dvd-rw.
[ miLOSm @ 09.02.2010. 14:39 ] @
imam NEC ND-4550A i poceo je da prijavljuje Power Calibration Error. firmware je poslednja verzija: 1.09

uredjaj besprekorno cita sve medijume, ali kad treba da reze...nakon leadin-a iskoci ovaj error, da li je moguca neka reparacija ili da ne gubim zivaca i vremena i kupim novi dvd burner?
[ JOJO847 @ 10.02.2010. 06:30 ] @
Vrijedi ono sto je kolega gore spomenuo:
Citat:
Ako ne pomogne ciscenje, moraces kupiti novi. Laser se vise (ili zbog necistoce ili dotrajalosti) ne moze optimalno prilagoditi medijima i zbog toga prijavljuje gresku.
[ gdesizveri @ 18.04.2010. 10:51 ] @
i meni se isto desava na istom uredjaju, probaj ovo:

1. on Desktop click Start
2. select Control Panel
3. click on Administrative Tools
4. click on Services
5. browse your way down to IMAPI CD BURNING COM SERVICE
6. right click (on IMAPI) then select properties
7. in the middle of the window, it will say start up type. Click on the arrow to the right and select disabled.
8. make sure you click APPLY


Thats it folks. You should notice that Nero starts a lot faster as well.
[ herzog @ 04.06.2010. 19:09 ] @
evo, ja sam to odradio ali se dati CD RW mini Verbatim ne moze narezati.

Ostale, kao i dosad , mogu da rezem.

Ne razumem sta je ta opcija sta sam je ukljucio ? Ne radi Nero nimalo brze.