[ miloshdr @ 09.11.2007. 10:22 ] @
Microsoft Srbija u saradnji sa Dynamics partnerima po prvi put u Srbiji organizuje jedan ovakav kurs edukativnog karaktera namenjen studentima završnih godina i svršenim studentima koji su u potrazi za kvalitenim i izazovnim radnim mestom. Ova akcija postaće tradicionalna i zato preporučujem da obavestite sve one za koje mislite da su potencijalni polaznici.

U nastavku je zvanićan poziv i sve potrebne informacije.

---------------------------------------------------------
NAV Akademija – jedinstvena šansa za uspeh i napredovanje

Microsoft Dynamics NAV je integrisano poslovno rešenje namenjeno malim i srednje velikim preduzećima. Ovaj poslovni softver poseduje sve funkcionalnosti neophodne za uspešno poslovanje u jednom preduzeću, od vođenja finansija, preko proizvodnje i magacina, pa do marketinga i planiranja budućeg razvoja.

Microsoft Dynamics NAV je primenjen u više od 60.000 kompanija koje posluju u 130 zemalja širom sveta, dok je u Srbiji sa velikim uspehom implementiran u preko 100 preduzeća. Poslovanje vezano za Microsoft Dynamics NAV u Srbiji raste na godišnjem nivou stopom od preko 50 procenata, zbog čega postoji velika potreba za novim kadrovima.

Microsoft u Srbiji želi da investira u naše mlade i perspektivne ljude i zato organizuje besplatnu NAV Akademiju. Ova specijalistička obuka obuhvata intenzivna osmočasovna predavanja i vežbe tokom četiri nedelje koje će pomoći polaznicima da savladaju sve funkcionalne celine Microsoft Dynamics NAV rešenja. Po završetku NAV Akademije polaznici su obučeni i spremni za rad i dalje usavršavanje u implementaciji Microsoft Dynamics NAV poslovnog rešenja.

NAV Akademija se realizuje u saradnji sa Centrom za edukaciju i stručno obrazovanje Privredne komore Srbije i započinje sa radom 26. novembra. Predavači dolaze iz vodećih domaćih Dynamics NAV partnera (Spinnaker, NPS, Adacta i SRC.SI), a jedan deo kursa držaće i svetski priznati NAV konsultant koji dolazi iz Danske, zemlje u kojoj je nastao Dynamics NAV.

Tragamo za 15 diplomaca ili apsolvenata – ekonomista, menadžera, informatičara, inženjera – ukratko, za svima koji imaju potencijal i želju da se bave prestižnim i dobro plaćenim poslom implementacije Microsoft Dynamics NAV rešenja. Svi polaznici obuke po završetku NAV Akademije mogu besplatno da polažu ispit za dobijanje odgovarajućeg sertifikata, koji im može značajno pomoći pri dobijanju angažmana u vodećim partnerskim firmama u Srbiji. Iskustva iz okolnih zemalja govore da čak 90 procenata polaznika NAV Akademije po završetku kursa dobija ponude za stalni posao u nekoj od kompanija koja se bavi implementacijom Microsoft Dynamics NAV rešenja.

Ako ste zainteresovani za stručno usavršavanje u domenu ERP rešenja i želite da iskoristite ovu odličnu šansu za lični uspeh i napredovanje, vaš CV sa propratnim tekstom pošaljite na e-mail adresu [email protected] najkasnije do 19. novembra. Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće kontaktirani.

Više informacija o Microsoft Dynamics NAV rešenju možete pronaći na Web lokaciji www.microsoft.com/scg/businesssolutions
[ mirko.mirko @ 09.11.2007. 13:32 ] @
S obzirom da je ovo (valjda) tema o poslu konsultanta, zanima me šta se podrazumeva pod "prestižnim" poslom i zašto je taj posao prestižan ?
izvinjavma se ako je mnogo oftopic, ali s obzirom da je ovo gore obaveštenje, teško da ima neke mogućnosti diskusije oko toga.
[ miloshdr @ 10.11.2007. 14:42 ] @
Citat:
mirko.mirko: S obzirom da je ovo (valjda) tema o poslu konsultanta, zanima me šta se podrazumeva pod "prestižnim" poslom i zašto je taj posao prestižan ?
izvinjavma se ako je mnogo oftopic, ali s obzirom da je ovo gore obaveštenje, teško da ima neke mogućnosti diskusije oko toga.


Ova poruka je ipak samo informacione prirode i ovaj komentar je sigurno oftopic.

Ipak daću kratak odgovor na "prestižan": Svakoj mlađoj osobi sa tek završenim fakultetom, bez prethodnog (ili sa malo) iskustva, trebalo bi da bude čast da svoju karijeru započne na ovakav način (kao ERP konsultant za Dynamics rešenje). Ovakvo zanimanje za neke iskusne i u svom poslu dokazane profesionalce možda i nije prestižno (mada ne vidim razlog), ali za ljude koji su na početku karijere definitivno jeste.
[ aleksandaraleksandar @ 10.11.2007. 16:10 ] @
da li neko zna da li ima komercijalnih kurseva na istu temu?
[ mirko.mirko @ 12.11.2007. 09:20 ] @
Samo da ne bude zabune, potpuno podržavam Akademiju i bilo kakav oblik pomaganja mladim ljudim da se zaposle. Samo sam malo hteo da proširim (odnosno da započnem) diskusiju o samo poslu.
[ totovic @ 12.11.2007. 10:29 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: da li neko zna da li ima komercijalnih kurseva na istu temu?

Koliko mi je poznato, kod nas nema organizovanih komercijalnih kurseva. Za tako nešto bi prvo morala da postoji realna potražnja, jer nisu baš jeftini.
[ aleksandaraleksandar @ 12.11.2007. 10:38 ] @
koliko misliš da bi mogao da košta takav kurs?

zašto onda postoje besplatni? promocija?
[ totovic @ 12.11.2007. 11:05 ] @
Koštali bi minimalno 2-3K€
Besplatni su jer MS i Privredna komora promovišu NAV i zapošljavanje novih ljudi
A i nisu besplatni za sve, samo će 15 ljudi moći da prisustvuje
[ aleksandaraleksandar @ 12.11.2007. 11:49 ] @
Citat:
totovic: Koštali bi minimalno 2-3K€
Besplatni su jer MS i Privredna komora promovišu NAV i zapošljavanje novih ljudi
A i nisu besplatni za sve, samo će 15 ljudi moći da prisustvuje


to nije puno novca. ne kažem da ga imam, ali očekivana plata je ipak solidna.
koliko košta mcsa? ccna?

video sam da je za 15 ljudi, verovatno će biti kao sa start-up kreditima.
ali ok, da ne idemo u off.

pokušavam da skapiram tržišnu ekonomiju i tvoj odgovor (sa kojim se slažem) i nešto mi jednostavno nije ok.

vidim da će NPS da učestvuje u tome. kakva su tvoja saznanja? da li radite u cilju obrazovanja sopstvenog kadra ili promocije?

obično nakon promocije sledi bioskop
[ totovic @ 12.11.2007. 12:26 ] @
Svi partneri rade u dogovoru sa MS-om, bez naknade.
Na takav način sigurno svi partneri reklamiraju svoju firmu, ali i imaju prilike da eventualno zaposle nekog od polaznika kursa ukoliko se pokaže kao dobar.
A opšte je poznato da nema dovoljno kadra te vrste.
[ mirko.mirko @ 12.11.2007. 12:52 ] @
Samo da dodam da je manjak kadrova ovog profila (huh, kakvi izrazi) prisutan u celoj regiji (= SFRJ), tako da bi se sa znanjem Navižna, relativno lako mogao dobiti posao npr. u Sloveniji (ako se izuzmu sve birokratske procedure, dozvole, vize itd.).

Evo zbrzane računice za ovaj kurs, kada bi bio komercijalan:
4 nedelje * 5 radnih dana * 8 h = 160 h * (konsultantskih) 100 e = 16000 / 15 studenata = 1100e samo za obezbedjenje predavača + prostor + oprema + zarada organizatora = puno.
[ aleksandaraleksandar @ 12.11.2007. 13:56 ] @
Citat:
totovic: Svi partneri rade u dogovoru sa MS-om, bez naknade.
Na takav način sigurno svi partneri reklamiraju svoju firmu, ali i imaju prilike da eventualno zaposle nekog od polaznika kursa ukoliko se pokaže kao dobar.


znači radite promociju. to je ok.
ali kada neko reklamira čips, obižno želi da posle neko taj čips kupuje.

Citat:
A opšte je poznato da nema dovoljno kadra te vrste.


jasno. tim pre ne razumem zašto nema komercijalnih kurseva.

davim te bez razloga
smatraj ovo kao glasno razmišljanje


@mirko

batali računicu, još nikom nije donela dobro. kamo sreće da je 1000€
pogledaj prvu rečenicu u knjizi za računovodstvo.


Citat:
mirko.mirko: Evo zbrzane računice za ovaj kurs, kada bi bio komercijalan:
4 nedelje * 5 radnih dana * 8 h = 160 h * (konsultantskih) 100 e = 16000 / 15 studenata = 1100e samo za obezbedjenje predavača + prostor + oprema + zarada organizatora = puno.


ja to vidim ovako:

16000€ = -16000€ jer je besplatno.
ako organizator ima para neka plati 70% recimo.
pa sledeći put 50%.


zašto bi neko generisao gubitak sebi i partner kompanijama u iznosu od 16000€?
[ mirko.mirko @ 12.11.2007. 14:01 ] @
Ova računica je bila pokušaj odgovora na pitanje koliko bi sličan kurs koštao da je komercijalan. U ovom slučaju se radi o drugačijim benefitima, i za M$ partnere i za privrednu komoru (a ponajviše za tih 15 Akademika).
[ totovic @ 12.11.2007. 14:18 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: znači radite promociju. to je ok.
ali kada neko reklamira čips, obižno želi da posle neko taj čips kupuje.


Ovo nije klasična reklama. Možda će neki od tih polaznika nekada biti u situaciji da utiču na izbor rešenja i partnera, možda će nekom svom poznaniku koji ima firmu preneti da su bili izuzetno zadovoljni predavačem... Sa druge strane, pomažemo MS-u da populariše svoj proizvod, što opet povećava šansu da se proizvod i proda...
U svakom slučaju, svi partneri imaju šansu da dobiju donekle obučenog kandidata za posao. Za takvog čoveka će trebati mnogo manje vremena kako bi ste ga pripremili da radi na projektima (naravno i manje ulaganja sa strane partnera u obuku).

Znači nije samo promocija.
[ totovic @ 12.11.2007. 14:24 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: zašto bi neko generisao gubitak sebi i partner kompanijama u iznosu od 16000€?


Niko ne generiše gubitak, to je samo investicija koju dele MS, partneri i Privredna komora.
MS dovodi svog predavača iz Danske na nedelju dana i plaća njegove troškove i organizuje skup. Partneri, takođe ništa ne plaćaju, već investiraju rad svojih ljudi bez naplate, ali u pitanju je 4 partnerske firme, tako da se taj trošak deli da 4 i nije u nekom velikom iznosu. Privredna komora obezbeđuje svoj prostor, ali sa druge strane, njen posao i jeste da popravlja privrednu atosferu.
Dakle, nisu u pitanju nikakvi gubici, već investicija u potencijalne kadrove, i možda lep gest.
[ aleksandaraleksandar @ 12.11.2007. 23:33 ] @
lep gest? ok

jasno da nisu gubici, zato sam se i zapitao zašto bi neko generisao toliki gubitak.

probaj nekako sa strane da posmatraš sve to i videćeš da je malo čudno da nakon ove promocije (što ipak jeste, i sam si rekao u nekoj prethodnoj poruci) ne usledi komercijalizacija.

naravno, niko nije rekao da neće da usledi, to sam ja samo malo dosadan.
[ Miroslav Jeftić @ 13.11.2007. 07:24 ] @
Pitanje je koliko ima zainteresovanih koji bi mogli da plate tih dve ili tri hiljade evra koliko bi možda koštao kurs i koji bi bili u stanju da prate predavanja. Ne verujem da bi 'masa nagrnula'. A opet ne verujem da bi neko hteo sve to da organizuje za dva-tri polaznika, ili da u sledećm terminu nema polaznika i sl.
[ totovic @ 13.11.2007. 08:13 ] @
To sam već i napomenuo. NAV nije toliko prepoznatljiv program kao npr. MS Server... Ne verujem da bi se sakupio dovoljan broj polaznika ako bi moralo toliko da se plati.
[ bibby @ 15.11.2007. 21:34 ] @
Interesuje me da li je za eventualni upis NAV kursa neophodno nekakvo (ozbiljnije) predznanje i iz koje oblasti?

"...90 procenata polaznika NAV Akademije po završetku kursa dobija ponude za stalni posao..."
Ovo mi deluje kao klasicni USA marketinski trik.
[ mirko.mirko @ 16.11.2007. 08:37 ] @
Citat:
bibby: Interesuje me da li je za eventualni upis NAV kursa neophodno nekakvo (ozbiljnije)
...
Ovo mi deluje kao klasicni USA marketinski trik.


Nemam nikakve veze sa Nav Akademijom, ali ovo oko posla mu zvuči potpuno logično. Nedostatak kadra postoji i u 99% se primaju ljudi koji nikada ranije nisu videli Navision. Nakon ove akademije su polaznici koliko-toliko upoznati sa programom, a i preduzeća su upoznata sa polaznicima (što je verovatno još važnije) i logično je da im ponude posao.

edit: Ipak se ovde radi o 15 ljudi (a 3-4 preduzeća), a ne o nekom masovnom koledžu...
[ totovic @ 16.11.2007. 08:45 ] @
Bio bi možda marketinški trik da se kurs plaća pa se na taj način pokušava da obezbedi što veći broj polaznika.
S obzirom da je kurs u potpunosti besplatan, nema govora o tome.
Jednostavno, nema dovoljno ljudi koji znaju NAV. Posle ove obuke, polaznici će sigurno imati neki nivo predznanja. Uz to će imati i mogućnost da besplatno polažu jedan ispit i da na taj način dokažu koliko su naučili. Za one koji polože, sa sigurnošću mogu reći da će dobiti posao.
Za druge, predavači će na osnovu njihovog rada moći da procene njihov potencijal. S obzirom da će biti izabrani najbolji postdiplomci i apsolventi, verovatno će i oni obezbediti posao.
Neko predznanje je sigurno potrebno, ali ne iz NAV-a, već iz poslovnih procesa. Bez tog predznanja, ne može se ni rezumeti kako NAV radi.
[ STOMAR_3 @ 16.11.2007. 22:30 ] @
Svaka mlada osoba koja zeli da se bavi ERP sistemima a kad to kazem pogotovo mislim na one sa zavrsnih godina fakulteta trebala bi da se upise na ovaj ili bilo koij drugi besplatan kurs o nekom ERP sistemu.

U krajnjoj meri i ja sam krenuo sa Pantheonom isto tako a sad radim SAP.
[ miloshdr @ 17.11.2007. 10:40 ] @
Citat:
bibby: Interesuje me da li je za eventualni upis NAV kursa neophodno nekakvo (ozbiljnije) predznanje i iz koje oblasti?

"...90 procenata polaznika NAV Akademije po završetku kursa dobija ponude za stalni posao..."
Ovo mi deluje kao klasicni USA marketinski trik.

Definitivo nije potrebno neko posebno predznanje. Bilo bi lepo da polaznici znaju eventualno osnove baza podataka, poslovnih procesa, poslovne logike i da ispunjavaju uslove vezano za fakultet (apsolventi, postdiplomci, tek svršeni studenti...). Sve ostalo se može savladati na kursu.
Ideja je da se izabere 15 najkvalitenijih čiji CV-jevi će se na kraju obuke proslediti partnerima koji će imati priliku da ih zaposle. Ako pogledate sajtove partnera svaki od njih ima otvoren konkurs za konsultante, pa verujem da će znati da iskoriste ovu priliku.
Dakle ovo mi ipak ne deluje kao marketing, ali videćemo rezultate za recimo 2-3 meseca.
[ mirko.mirko @ 19.11.2007. 07:43 ] @
Koji će kriterijumi odlučivati o tome ko će biti primeljen ? Samo prosek na studijama ili još nešto ?
[ totovic @ 19.11.2007. 09:10 ] @
Prosek, preporuke...
To odlučuje MS.
[ momsab @ 19.11.2007. 10:19 ] @
radovi, iskustvo prethodno, seminari/predavanja, znanje jezika, prosek... sta god hoces :)
[ hodac @ 20.11.2007. 11:46 ] @
Kada che se znati ko je proshao :)
[ aleksandaraleksandar @ 20.11.2007. 12:46 ] @
ako ti se do petka ne jave....
[ totovic @ 20.11.2007. 13:22 ] @
Do 19.11. je bio rok za podnošenje prijava. U toku ove nedelje će izabrati polaznike, s obzirom da će akademija početi sa radom od 26.11.
[ aleksandaraleksandar @ 20.11.2007. 23:07 ] @
interesovanje je očigledno bilo veće od očekivanog.
da sada ne ponavljam priču o opravdanosti komercijalnog kursa ali hajde da probam da zamolim aleksandra da porazgovara sa ljudima u MS da se okači neki webinar.

u toku kursa, na kraju, ...
[ totovic @ 21.11.2007. 09:02 ] @
Komercijalni kurs se sigurno može organizovati, ali postoji potreba za minimum 5 polaznika.
[ aleksandaraleksandar @ 21.11.2007. 09:10 ] @
count on me.

hodac, momsab, mirko, ...?
[ totovic @ 21.11.2007. 09:35 ] @
Samo da podsetim, ne znam koliko bi tačno bila cena ali sigurno ne ispod 1.500€.
[ mirko.mirko @ 21.11.2007. 10:21 ] @
Što je džabe i Bogu je drago... ili tako nekako ide ona poslovica. Nisam baš siguran kolika bi bila zainteresovanost za takav kurs. Polaznike ne bi mogli tražiti medju već zaposlenima (jer ili im ne treba jer rade u ponudjaču uluga ili im ne treba jer rade u firmi koja koristi Nav), znači ostaju nezaposleni/studenti i pitanje da li je NAV toliko poznat da bi neko plaćao 1,5 - 2k evra za kurs... jes' da mu to garantuje posao, ali ... opet.

I hvala na pitanju, ali mi ne treba kurs...
[ totovic @ 21.11.2007. 10:36 ] @
Iz tih razloga sam već i govorio da nema komercijalinh kurseva. NAV još nije toliko poznat široj grupi ljudi da bi moglo da se prikupi dovoljan broj polaznika koji žele da nauče, a uz to mogu i da plate.
Lično mislim da bi to bilo isplativo. Bolje je uložiti u obrazovanje i da vas 90% čeka posao nego trošiti na podmićivanje za posao ili čekati mesecima. Ovako se to isplati za par meseci. Problem je naravno naći toliko novca ako ne radite.
[ Miroslav Jeftić @ 21.11.2007. 10:41 ] @
Nisam siguran koliki je problem i prethodno znanje. Npr. na MCSA/E kurseve mogu ići i oni s prilično skromnim početnim znanjem, jeste da će im biti teško, ali se mogu uklopiti na kraju ako se potrude. Dok za NAV verovatno da ipak treba neko predznanje iz određenih oblasti, tj. verovatno nije za svakog.
[ aleksandaraleksandar @ 21.11.2007. 11:27 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Nisam siguran koliki je problem i prethodno znanje. Npr. na MCSA/E kurseve mogu ići i oni s prilično skromnim početnim znanjem, jeste da će im biti teško, ali se mogu uklopiti na kraju ako se potrude. Dok za NAV verovatno da ipak treba neko predznanje iz određenih oblasti, tj. verovatno nije za svakog.


ja sam se zato i nadao da će odabir da bude malo fleksibilniji.
a i u ovoj komercijalnoj situaciji bi bilo fer da par dana bude free. čisto da neko ne pukne 1500€, a i da pukne, ali da se predavači smore ljudima koji nisu za to.

ili neki pre-test.

u svakom slučaju ako neko naiđe na ovu temu, želi kurs, neka se doda na listu


Citat:
totovic: Iz tih razloga sam već i govorio da nema komercijalinh kurseva. NAV još nije toliko poznat široj grupi ljudi da bi moglo da se prikupi dovoljan broj polaznika koji žele da nauče, a uz to mogu i da plate.


ali se 200 ljudi prijavilo na akademiju. voleo bih da znam koliko njih je to uradilo tek onako.

Citat:
Lično mislim da bi to bilo isplativo. Bolje je uložiti u obrazovanje i da vas 90% čeka posao nego trošiti na podmićivanje za posao ili čekati mesecima. Ovako se to isplati za par meseci.


da.

Citat:
Problem je naravno naći toliko novca ako ne radite.


a koliko je letovanje? 500€. mobilni 200€. sve se da srediti.

[ Miroslav Jeftić @ 21.11.2007. 11:46 ] @
Citat:
aleksandaraleksandar: ali se 200 ljudi prijavilo na akademiju. voleo bih da znam koliko njih je to uradilo tek onako.


Jeste da pričam napamet, ali pretpostavljam veliki broj - "E, jes' čuo da Microsoft nudi neku besplatnu akademiju, aj' se prijavimo, 'leba ne jede".
[ totovic @ 21.11.2007. 11:47 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Nisam siguran koliki je problem i prethodno znanje. Npr. na MCSA/E kurseve mogu ići i oni s prilično skromnim početnim znanjem, jeste da će im biti teško, ali se mogu uklopiti na kraju ako se potrude. Dok za NAV verovatno da ipak treba neko predznanje iz određenih oblasti, tj. verovatno nije za svakog.

Neko osnovno predznanje je potrebno u oba slučaja. Za MCSA je potrebno bar minimalno poznavanje administracije (bar za Windows), dok je za NAV potrebno minimalno poznavanje poslovnih procesa (malo znanja iz ekonomije, organizacije i sl.).

Citat:
aleksandaraleksandar:A i u ovoj komercijalnoj situaciji bi bilo fer da par dana bude free. čisto da neko ne pukne 1500€, a i da pukne, ali da se predavači smore ljudima koji nisu za to. Ili neki pre-test.

Slažem se i verovatno bi se sve moglo dogovoriti, ali da se ne dogodi da se povuku svi i kurs se drži za npr.2 čoveka. Kada sam rekao 5 polaznika, to je minimum isplativosti.
Citat:
aleksandaraleksandar:a koliko je letovanje? 500€. mobilni 200€. sve se da srediti.

Slažem se, sve je samo pitanje želje za napredovanjem. Ako neko stvarno želi, snaćiće se za pare.
[ totovic @ 21.11.2007. 11:50 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Jeste da pričam napamet, ali pretpostavljam veliki broj - "E, jes' čuo da Microsoft nudi neku besplatnu akademiju, aj' se prijavimo, 'leba ne jede". :D

Verovatno ima i toga, ali smatram da će ljudi iz MS-a dobro da prouče njihove biografije pre nego što ih izaberu. Verujem da će se MS maksimalno potruditi da izaberu što kvalitetnije ljude, jer je to u njihovom interesu. Savršeno rešenje za izbor verovatno ne postoji.
[ Miroslav Jeftić @ 21.11.2007. 12:04 ] @
Naravno da je tako; malo sam se našalio, ali nisam to hteo reći. Više to da među tih 200 koji su se prijavili na besplatan kurs, ne bi bilo puno onih koji bi bili raspoloženi da plate punu cenu.
[ aleksandaraleksandar @ 21.11.2007. 12:50 ] @
Citat:
totovic:Neko osnovno predznanje je potrebno u oba slučaja. Za MCSA je potrebno bar minimalno poznavanje administracije (bar za Windows), dok je za NAV potrebno minimalno poznavanje poslovnih procesa (malo znanja iz ekonomije, organizacije i sl.).


a ja završio poslovnu informatiku i radio sa bazama, ukupno, barem 2 godine.
izgleda da nije bilo dovoljno.

da ne smaramo više. ako je neko na akademiji neka da neki komentar, a ti aleksandre vidi da izboksuješ neki webinar
[ hodac @ 21.11.2007. 12:52 ] @
Hmm , izabrali su kandidate . Na zalost ja nisam proshao , ali sam dobio neku informaciju o sledechoj godini koju je verovatno stvar poslovne kulture .


Generalno isto bih bio spreman da platim komercijalnu cenu kursa kada bi ga neko organizovao i kada bih mogao da pollazem za zvanichni sertifikat nakon toga .
[ totovic @ 21.11.2007. 13:18 ] @
Polaganje (zvanično) nije teško organizovati za sve učesnike kursa.
Problem je da se sakupi odgovarajući broj. Ako ovde neko uspe da sakupi dovoljan broj ljudi, ja mislim da je moguće organizovati takav kurs.
[ Miloš Baić @ 12.12.2007. 13:29 ] @
Zanima me, da li se može polagati za sertifikat iako nismo prisustvovali kursu, bilo komercijalnog ili nekog drugog karaktera? Dakle, samo izlazak na ispit, čime bi se i redukovali troškovi za dobijanje sertifikata (s obzirom da nismo prisustvovali predavanjima). Ovo pitam samo hipotetički, jer neko možda ima iskustva sa istim i nije mu potreban kurs, a hteo bi verifikovati svoje znanje!?!

Hvala unapred.
[ Miroslav Jeftić @ 12.12.2007. 13:42 ] @
Naravno da može.
[ totovic @ 12.12.2007. 13:56 ] @
Može, kao i za bilo koji drugi MS ispit. Kurs je način da se stekne znanje, a ne neophodan uslov.
Ispite možeš polagati u bilo kojoj Prometric ispostavi. Cena ispita je 50USD, ako plaćaš karticom preko neta.
[ Miloš Baić @ 09.08.2008. 09:44 ] @
Preleteo sam, ponovo, preko diskusije i nisam uočio neku informaciju kako je prošao kurs i šta se desilo sa ljudima koji su završili akademiju!?! Bilo bi interesantno znati.

Hvala unapred.
[ totovic @ 13.08.2008. 00:07 ] @
Ja znam da je nekolicina dobila zaposlenje u MS partnerskim firmama.
[ Miloš Baić @ 13.08.2008. 08:57 ] @
@totovic

Hvala na odgovoru.

Bilo bi interesantno čuti nekoga od ljudi koji su istu i prošli, da li su ispunjena očekivanja obuke (ukoliko ima nekoga na forumu od tih ljudi)!?!
[ mirko.mirko @ 13.08.2008. 11:50 ] @
Ovima koji se sa zaposlili sigurno su se ispunila očekivanja. Kod mene u firmi ih je nekoliko (2-3 čini mi se) i sudeći po njihovom znanju, Akademija je vrlo uspešno obavila pos'o.
U suštini,ako nemaš posao, nema razloga da se ne prijaviš.
[ Miloš Baić @ 20.08.2008. 10:32 ] @
@mirko.mirko

Hvala na odgovoru.
[ miloshdr @ 20.08.2008. 19:59 ] @
Citat:
Miloš Baić: Preleteo sam, ponovo, preko diskusije i nisam uočio neku informaciju kako je prošao kurs i šta se desilo sa ljudima koji su završili akademiju!?! Bilo bi interesantno znati.

Hvala unapred.

Koliko sam uspeo da saznam na prošlogodišnjoj NAV Akademiji je učestvovalo 14 studenata i 1 asistent sa Univerziteta (koji drži vežbe iz IS). Od toga, 13 studenata se sertifikovalo, 9 studenata se zaposlilo u partnerskim kućama, 3 su još uvek na studijama, 2 je odlučilo da se ne bavi ERPom. Ovo bi trebalo da je odgovor na tvoje pitanje.

Nova Dynamics Akademija se definitivno planira krajem ove godine i koliko znam biće održana po sličnom modelu kao i prošlogodišnja. Konkurs će biti objavljen tokom oktobra...
[ Miloš Baić @ 21.08.2008. 18:04 ] @
Hvala i tebi Miloše na adekvatnom odgovoru. Verovatno će ES i ove godine propratiti oglas.
[ miloshdr @ 18.09.2008. 22:21 ] @
Poslednje info:
Termin početka ovogodišnje akademije biće kraj novembra, početak decembra.
Za razliku od prošlogodišnjeg, ideja je da se ove godine u program uvrsti još jedan proizvod, MS Dynamics CRM. Akcenat definitivno neće biti na ovom rešenju, ali će polaznici imati mogućnost da vide koje su prednosti korišćenja CRM-a u savremenom poslovanju i nauče ponešto o njemu.
[ al bandi @ 23.10.2008. 20:41 ] @
da li se zna kad ce definitivno biti kurs i kad ce biti otvoren konkurs?
[ miloshdr @ 04.11.2008. 19:36 ] @
Konačno :)

Kao što je i obećano NAV Akademija drugu godinu za redom na inicijativu MS-a, a u saradanji sa NAV partnerima i Univerzitetom Singidunum.
Zvanični poziv je u nastavku!

..........................................................................
Dynamics Akademija – jedinstvena šansa za uspeh i napredovanje


Microsoft Dynamics NAV je integrisano poslovno rešenje namenjeno malim i srednje velikim preduzećima. Ovaj poslovni softver poseduje sve funkcionalnosti neophodne za uspešno poslovanje u jednom preduzeću, od vođenja finansija, preko proizvodnje i magacina, pa do marketinga i planiranja budućeg razvoja.

Microsoft Dynamics CRM je potpuno integrisan sistem za upravljanje odnosima sa klijentima. Pruža mogućnost lakog kreiranja i održavanja podataka o klijentima od prvog kontakta, preko prodaje do postprodajnih aktivnosti. Microsoft Dynamics CRM je dizajniran da radi onako kako poslovi funkcionišu, a to obavlja jako dobro jer radi sa alatima koje zaposleni već koriste, na način kako Vi želite da radite i onako kako bi tehnologija stvarno trebalo da funkcioniše.

Pomenuta Microsoft Dynamics poslovna rešenja primenjuju se u preko 100.000 kompanija koje posluju u 130 zemalja širom sveta, dok su u Srbiji sa velikim uspehom implementirana u preko 150 preduzeća. Poslovanje vezano za Microsoft Dynamics u Srbiji raste na godišnjem nivou stopom od preko 50 procenata, zbog čega postoji velika potreba za novim kadrovima.

Microsoft u Srbiji želi da investira u naše mlade i perspektivne ljude i zato organizuje besplatnu Dynamics Akademiju. Ova specijalistička obuka obuhvata intenzivna osmočasovna predavanja i vežbe tokom tri nedelje koje će pomoći polaznicima da savladaju sve funkcionalne celine Microsoft Dynamics NAV i Microsoft Dynamics CRM poslovnih rešenja. Po završetku Dynamics Akademije polaznici su obučeni i spremni za rad i dalje usavršavanje u implementaciji Microsoft Dynamics poslovnih rešenja.

Dynamics Akademija se realizuje u saradnji sa Fakultetom za informatiku i menadžment Univerziteta Singidunum i započinje sa radom 1. decembra. Predavači dolaze iz vodećih domaćih Dynamics partnera sa velikim iskustvom u implementacijama .

Tragamo za 15 diplomaca ili apsolvenata – ekonomista, menadžera, informatičara, inženjera – ukratko, za svima koji imaju potencijal i želju da se bave prestižnim i dobro plaćenim poslom implementacije Microsoft Dynamics rešenja. Svi polaznici obuke po završetku Dynamics Akademije mogu besplatno da polažu ispit za dobijanje odgovarajućeg sertifikata, koji im može značajno pomoći pri dobijanju angažmana u vodećim partnerskim firmama u Srbiji. Čak 80 procenata polaznika prošlogodišnje NAV Akademije po završetku kursa zaposlilo u nekoj od kompanija koja se bavi implementacijom Microsoft Dynamics NAV rešenja.

Ako ste zainteresovani za stručno usavršavanje u domenu ERP i CRM rešenja i želite da iskoristite ovu odličnu šansu za lični uspeh i napredovanje, vaš CV sa propratnim tekstom pošaljite na e-mail adresu [email protected] najkasnije do 23. novembra. Samo kandidati koji uđu u uži izbor biće kontaktirani.

Više informacija o Microsoft Dynamics poslovnim rešenjima možete pronaći na Web lokaciji www.microsoft.com/scg/dynamics



[Ovu poruku je menjao miloshdr dana 05.11.2008. u 12:02 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao miloshdr dana 06.11.2008. u 09:42 GMT+1]
[ totovic @ 22.12.2008. 20:05 ] @
Završena je ovogodišnja NAV akademija.
[ momsab @ 22.12.2008. 23:53 ] @
i, kakvi su utisci?
[ Miloš Baić @ 23.12.2008. 06:58 ] @
Citat:
momsab: i, kakvi su utisci?

Možda ne bi bilo loše čuti prvo oficijalne - statističke podatke, pa onda ljudi koji su istoj prisustvovali nek iznesu svoje utiske!?!
[ skuzer @ 23.12.2008. 08:13 ] @
Evo kao jedan od polaznika Dynamics Akademije 08 da vam prenesem svoje utiske. Akademija je trajala tri nedelje, zadnja tri dana se radio CRM, a gotovo dve i po nedelje NAV, u pocetku je bilo veoma naporno, po 8 sati, ali sta da vam kazem, isplatice se. Svi predavaci su dosli veoma dobro pripremljeni, dva predavaca su pohadjala proslogodisnju NAV Akademiju, tako da je sigurno i prva Akademija bila uspesna. Dobra stvar je ta da se predavaci nisu strikno drzali oficijelnog materijala, nego su nam prenosili svoja iskustva i problematiku vezanu za ovdasnje poslovanje. Nakon Akademije smo dobili pravo da besplatno polazemo za jedan od sertifikata iz Dynamics proizvoda. S toga mogu reci da je sveukupan utisak veoma pozitivan, nadam se da ce se uskoro organizovati AX Akademija.