[ radanovic Rade @ 11.11.2007. 00:44 ] @

Naime greskom sam slucajno iscupao SIM iz citaca i sad vise nece da mi iscitava tel.brojeve iz Sim kartice.
Na katici imam i dalje sve podatke . Racunar prepoznaje Sim Card Reader kad ubodem u USB ali nece da uspostavi vezu sa SIM. Sta da radim da li je crko Citac sim kartica i ima li leka za njega
[ lazendicbora @ 21.11.2007. 15:41 ] @
KVRC i to je to...
Radanoviću pozdrav, daj bre lati se mikrokontrolera pa da radimo!!!!!!!!!!!
[ miksat @ 28.11.2007. 07:12 ] @
ne znam da li je tema jos uvek aktuelna,ali...
pretpostavljam da je u pitanju sim max card reader...sumnjam,ali mozda si iskrivio kontakte na koje naleze kartica,ako si je bas iscupao. vidi da li ti je na 3.57 mhz,kod mene ni jedna kartica nije radila na visoj frekvenciji
[ radanovic Rade @ 23.12.2007. 18:57 ] @
sve sam probao ali nista kontakti su ispravni crvena lampica vise nece da trepce znaci ne cita karticu, i posle nekoliko sekundi izbaci poruku da nema vezu sa sim. Da napomenem vec sam ocitavao moj sim
[ miksat @ 24.12.2007. 07:20 ] @
proveri da li ti je dobro setovan software,koji port gadja? pokusaj da reinstaliras driver za usb (pl 2303-ako se ne varam...) Nekako sumnjam da si mogao da spalis reader vadjanjem kartice.
u startu je i kod mene je bilo prilicno problema,posto ja imam tivald sim interface,on ide na serijski port i tako nisam mogao nista da uradim,cak sam skenjo jednu 062 karticu...prikacio sam ga preko USB to serial kablica i proradilo...
[ radanovic Rade @ 22.01.2008. 01:00 ] @
Onda moram kupiti kabel USB to RS232 i probati. ali meni ne ocitava karticu izbaci praznu listu tel. imenika a na kartici imam sigurno brojeve tel.
Jednom sam ocitao karticu i tada je lampica treperila iz crvene boje u zelenu a sad vise nece da treperi samo malo se vidi da menja boju ali neprimetno.
Reinstalirao sam drajvere i sad mi vise ne izbacuje poruku da ne vidi sim ali i dalje ne izbaci listu tel. kao sto je to radio pre.
[ miksat @ 25.01.2008. 06:35 ] @
pazi,ako je card reader na usb-u,ne treba ti taj kabal. jesi li bas siguran da na kartici imas brojeva? da nisu u stvari u telefonu!?
koji software koristis? trebalo bi,ako je sve ok,da negde! ispise koliko imas mesta na kartici...
[ radanovic Rade @ 08.02.2008. 18:38 ] @
Imam brojeve na SIM-u Tel. ih vidi ali ne iscitava ih Citac.Sad sam uspeo da instaliram drajvere i vise ne izbacuje nikakvu gresku ali opet lista tel.brojeva prazna. Nekad je prilikom iscitavanja crvena led menjala boju u zelenu i to zelenu jaku a sad samo malo trepne u zeleno i prestane a lista stalno prazna
[ miksat @ 11.02.2008. 06:15 ] @
hm... jesi li pokusao sa nekom drugom karticom?
[ nikolac @ 04.03.2008. 23:46 ] @
mislim da je neki deo, delic sim citaca spaljen
[ danety @ 05.07.2008. 16:03 ] @
nadam se da niste zaboravili ovu temu ali mi je stvarno potrebna pomoc ustvari radi se o tome da mi je sim max izbacio poruku sim blocked u toku citanja kartice??
dali je steta trajna ili ima leka? telefon nece da pravi i prima pozive sa te kartice ali cita imenik sa nje?
sta da radim??