[ luka.85 @ 11.11.2007. 20:13 ] @
Zanima me da li je moguce corel file otvoriti u photoshop-u(?)
Ili samo ide.. save Jpeg i onda ga otvaram u photoshop.u
A gde su mi layer-i onda=(
Pozz
[ Skandy @ 11.11.2007. 23:46 ] @
Sto se tice eksporta i Corela u Photoshop, ne moras da snimas kao JPG, imas mogucnost simanja i kao PSD ili TIFF. E sada lejeri, lejeri su ti potrebni samo na radnom dokumentu i u zavisnosti od tipa posla, odlucices koji ce program biti primaran za taj posao. Na primer, ako se radi o manjem dokumentu, gde preovladjuju vektori sa ponekom bitmapom, onda to radis u nekom vektorskom programu, Corel, ilustrator..... Ako preovladjuje bitmapa onda svakako Photoshop kao primarni, a neki vektorski kao sekundarni, za brzu obradu vektorskih elemenata, koje ces uvlaciti u Photoshop.
Ne preporucujem ti da zapocnes posao u Corelu i na pola posla da ga eksportujes i nastavis u Photoshopu, ako Cirel uopste moze da exportuje fajl u lejerima. Za ilustrator znam da moze, ali takodje nije preporucljivo.
Ako bi objasnio koji problem konkretno imas, ili sta bi zeleo da uradis, mozda zajedno dodjemo do resenja.
Pozdrav.
[ luka.85 @ 14.11.2007. 00:43 ] @
E ovako, hvala na odgovoru!
Pa kad odradim u corel-u Graficki deo rada na bilo kom formatu znaci, prelazim sa radom na "slike" (farbanje grubo receno).
Problem je sto lik s kojim sam u grupi radi samo preko Corela. A ja samo Photos. Tako da kad njega nema, posao staje.
Znaci nisi siguran da li corel cuva layer-e. Pokusacu!
pozz
[ Skandy @ 14.11.2007. 09:02 ] @
Ok, sada shvatam o cemu se radi. Preporucjem ti da ako je moguce, finalizaciju posla odradjujete u Photoshopu, znaci kada sve zavrsite u Corelu, onda to prebacite u Photoshop (Place), ako vam svaki element treba na zasebnom layer-u, onda prebacujte jedan po jedan i bice na zasebnim layerima. Ako ipak zelite da posao finalizujete u Corelu, mozete odraditi isto, svaki element importovati na zaseban layer.
U predhodnom tekstu sam pomenuo, ako imate vise vektorskih elemenata, finalizaciju radite u Corelu, ako vise bitmape - u Photoshopu.
Pozdrav.