[ delta2010 @ 14.11.2007. 18:12 ] @
Ja i jos par prijatelja namjeravamo zakupiti internet link,provajder je zona.ba,pa me zanima jel trebamo kakvu dozvolu za to ili da zovem odmah provajdera?

Unaprijed Hvala!

De|Ta SeCuRiTy
[ Milan Andjelkovic @ 14.11.2007. 19:06 ] @
Ne znam kakvi su propisi tu, ali... Osnovno pitanje je cija ce biti oprema, odnosno link? Ako je u vlasnistvu provajdera, onda je na njima da regulisu sva pravna pitanja (dozvole i sl), a na vama da proverite to (cisto da biste smanjili mogucnost za eventualne probleme zbog toga kasnije). Ako bi link bio vas, onda ces morati da proveris propise (licenciranost opsega, odobrena oprema, prijava linkova nadleznoj instituciji, itd).
[ delta2010 @ 14.11.2007. 19:34 ] @
E ovakva je situacija:


Znaci nas ima pet.Mi bi se spojili u WLAN i zakupili link od 512 KB.Cena linka mjesecno je 145 eura a cena prikljucka je 400 eura.Normalno znaci dijelili bi konekciju i troskove,znaci link bi bio nas!


Citat:
Milan Andjelkovic: Ako bi link bio vas, onda ces morati da proveris propise (licenciranost opsega, odobrena oprema, prijava linkova nadleznoj instituciji, itd).



Da li ce biti kakvih problema oko tih propisa?
[ Milan Andjelkovic @ 14.11.2007. 20:36 ] @
Pa kažem ti - moraćeš da proveriš to :) Niti znam koju ćete opremu koristiti, niti kakvi su propisi kod vas po tom pitanju.
[ lima_kozarac @ 16.11.2007. 22:42 ] @
Ako je to vasa privatna mreza i vi ste zonin korisnik onda Vam ne treba nikakv dozvola niti ista.
Jer to zapravo ispada da jedan od vas placa za svu petoricu... tako da je to kao obican korisnik...
A sad ukoliko vi to dalje nekom preprodajete to je druga prica...:)