[ HRCY @ 20.11.2007. 21:05 ] @
Trebao bi shemu za rastjerivac glodavaca, miševa i sl..

Konkretno mis mi je usao u auto,kod motora i nemogu ga se rijesiti pa bi taj uredjaj ugradio u auto da ga potjera i u buduće da nedolazi.

[ yu1ny @ 20.11.2007. 21:12 ] @
Probaj kit u www.radioklub.co.yu , samo da li će biti delotvoran?
[ lazendicbora @ 20.11.2007. 21:51 ] @
neverovatno ali delotvorno!!!

imam tu knjigu, sad skoro sam pravio "rasterivač glodara" ,
mana mu je što mora da se napaja iz grad. mreže zbog frekvencije.
[ robert63 @ 20.11.2007. 22:49 ] @
Pa nece covek valjda dok vozi auto da " vuce gradsku mrezu" za sobom ???

Ima taj uredjaj i neki nizi napon u sebi,ne napaja se bas sve sa Faze-zar ne???
[ lazendicbora @ 20.11.2007. 23:13 ] @
zato sam i rekao da mu je mana što se napaja iz g. mreže.
uređaj je jednostavan ali mu frekvencija 50 Hz daje takt
rezultat svega je tonska frekvencija koja iritira miševe,pacove,..........
[ HRCY @ 21.11.2007. 09:11 ] @
Nasao sam neke upute na netu da frekvencija mora da bude od 20000 do 45000 Hz i da je promjenjiva, gore dole.Dalo bi se i izmisliti nesto ali je pitanje dali je djelotvorno, pa ako netko ima nesto konkretno, ispitano bilo bi bolje.
[ nebko @ 21.11.2007. 09:51 ] @
Moram priznati malo komicna situacija. Ja da sam na tvom mestu pre bilo kakvog pravljenja elektronike ja bi uzeo crevo sa vodom i oprao motor . Mis kad oseti vodu ce sam pobeci.

I ono sto bi tebali da obrate paznju svi kad daju savete da pogledaju odakle stize poruka. Ovaj covek je iz Hrvatske, a vi mu savetujete da dodje u Radio Klub u Beograd.

[ yu1ny @ 21.11.2007. 09:58 ] @
Mislim da Radio klub šalje pošiljke i izvan Srbije, možda grešim.
Najbolje da pita telefonom?
[ nebko @ 21.11.2007. 12:43 ] @
Ma mozda i salje ali dok plati postarinu doce ga skuplje pita nego tepsija. I mora da kupuje na slepo po katalogu.
A i ne znam kako idu medjunarodne posiljke, da li se one mogu placati pouzecem?
Da li ce se takva posiljka smatrati uvozom pa ce jos morati platiti i carinu.
Malo preuvelicavam i preterujem ali kakva nam je birokratija nebi me ni to zacudilo
[ lazendicbora @ 21.11.2007. 13:27 ] @
Sve te pretpostavke,....OK.
Možda čovek prosto zatraži nekakvu šemu koja može da mu sa pusti preko PP!!!
Kakve to veze ima što je iz Hrvatske?
[ vranjin @ 21.11.2007. 14:09 ] @
Ne moraš rasterivač staviti u auto. Ako je garaži stavi rasterivač u garažu ili ako je napolju stavi ga blizu auta. A evo i šema(mora se napajati iz mreže). Ili možda da probaš napraviti osc. 50Hz i vezati ga na ulaz za modulaciju.
pozdrav
[ nebko @ 21.11.2007. 14:14 ] @
Ma nemam nista protiv da mu se posalje sema, bilo ko, bilo kome, ali slaba mi je pomoc ako vam ja pisem npr. iz nemacke trazim vas pomoc oko neke seme, a vi mi odgovorite da ima gotov kit u radio klubu.
Nije to opaska vezana za ovu konkretnu temu nego generalno. Na forumu sam vec procitao brdo takvih saveta za Radio Klub i lokalne prodavnice. To sa radio klubom je jos i najmanji problem jer ljudi salju pouzecem.
Ljudima iz Hrvatske,Slovenije ili bilo koje druge drzave je problem da komuniciraju sa radio klubom, dok naruci i dok mu stigne sto je porucio mis cemu pojesti pola instalacije ja o tome govorim a ne da je problem sto je iz Hrvatske , Slovenije ili bilo odakle.

Opet ponavljam nnisam mislio na na smo ovu temu nego generalno
[ lazendicbora @ 21.11.2007. 15:12 ] @
OK. izvini!!!!!!!
Ali u prvi mah delovalo mi je suprotno,to sad već i nije bitno a čovek koji je postavi temu ne odaziva se,.....
[ yu1ny @ 21.11.2007. 17:30 ] @
Nebko, da ne reaguješ preterano možda i spamuješ postovima sa istim rečenicama i značenjem?

Šta odgovoriti kolegi koji izgleda nije koristio jednostavnu pretragu ES-a, našao bi više tema (i šema), kao što su:
http://www.elitesecurity.org/t238817-0#1436908
http://www.elitesecurity.org/t286462-0#1713768
http://www.elitesecurity.org/t...ac-glodara-miseva-paova-krtica
i najzad http://www.elitesecurity.org/t106641-1-Rasterivac-pacova
gde je tema naširoko i nadugačko elaborisana sa svim potrebnim šemama i delotvornošću istih.

A to što mu piše u potpisu Hrvatska, otkud mi znamo da nije blizu granice, pa mu treba sat vremena kolima do navedene prodavnice u Beogradu gde će da kupi Kit i reši se neopisivog problema traženja pouzdane šeme?
[ HRCY @ 23.11.2007. 22:19 ] @
Ma tu sam ja, samo sto radim pa nemam internet stalno.

Nasao sam gotov proizvod i nije neka cijena 100 Knkod nas, radi na fq 20-45khz, a nasao sam i jednu shemu iz Sam svoj majstor.
Uglavnom hvala na pomoći, probao sam vodom, par puta sam već oprao motor i neprimjecujem ga danas, a uredjaj sam stavio u garazu, e sad ih nece biti u krugu 20 m, tako pise ako radi.

Pozdrav