[ R-Byter @ 18.09.2003. 01:03 ] @
Evo ovako! Pre neki dan su mi uveli kablovsku i izmedju ostalog sam prikljuci i na racunar! Imam Pinnacle TV karticu(ovu prosecnu) i ona hvata sve ponudjene kanale. Medjutim na nekima je slika losa(dok je slika na obicnom TV dobra ali posto je star ne pokriva sav opseg kanala)! E sad, da li bi pomoglo ako bih pre prikljucenja na TV kartu postavio pojacavac signala?
Unapred hvala za svaki dobronameran odgovor!
[ zvecko @ 18.09.2003. 06:57 ] @
Pozdrav...
evo ti nekoliko nadam se korisnih saveta
1. proveri da li ti antenski dzek stoji dobro prikljucen u antenskom ulazu kartice (pomeraj antenski kabal malo levo desno i proveri da li se nesto menja)
2. kod kablovske televizije ukoliko zelis da prikljucis vise od jednog TV prijemnika (racunaj tu i tvoju TV karticu) obavezno moras da koristis spliter (mozes ga kupiti na buvljaku za male pare ali gledaj da mu je propusni opseg sto veci, npr 1GHz)
3. ne mora da znaci da ako je slika losa da je signal slab (naprotiv neke kartice a moze se reci sve nemaju ugradjen limiter ulayne snage, pa kao takve svaki jaci primljeni signal prikazuju kao los prijem. Probaj sa nekakvi oslabljivacem, a sam spliter ce smanjiti signal za 1dB)
4. eksperimentisi sa ponudjenim standardima (PAL-B bi trebalo da odgovara ali nije iskljuceno da neki drugi standard daje bolju sliku. Mnogo je distributera kablovske danas koji koriste opremu od razlicitih proizvodjaca)
5. probaj sa nekim drugim programima za TV kartice (preporucio bih ti Chris TV koji mozes da skime sa Net-a)
6. probaj da povezes video recorder na TV karticu preko video ili S-video ulaza pa ga koristi kao TV tuner (cisto da proveris da li se dobija u kvalitetu slike)

Nadam se da ce ti ovi saveti pomoci...
Javi da li si resio problem...
Pozdrav

[ R-Byter @ 18.09.2003. 15:55 ] @
E ovakva kolicina saveta treba da se svari, i trbea mi par dana da je probam. U svakom slucaju ov je neverovatno dobar dogovor, a jedino necu moci da probam sa videom posto mi je sjeban. Inace ov iz kablovske su mi vec stavili splitter tako da cu da pogledam koji mu je propusni opseg. Dakle saveti pod 1 i 2 su isprobani da tako kazem. Savet borj 6 kao sto sam rekao ne mogu da probam, a 3, 4 i 5 cu da probam pa cu da ti javim. Jos jednom mnogo hvala!
Pozdrav
R-Byter
[ pctel @ 18.09.2003. 16:27 ] @
Desetine ljudi su ovde objavili da imaju slicne probleme sa karticama i kablovskom. Ovo pod 4. mislim da nije resenje, a 3. bi eventualno moglo biti, ne zna se, jednostavno niko ovde se do sada nije setio da proba... Obavezno objavi ako se situacija ozbiljno popravi (sitna poboljsanja nisu od znacaja). samo skeptican sam i po tom pitanju. Mislim da signali razlicitih frekvencija jedni druge ometaju, a TV ima efikasnije (i glomaznije) sisteme za borbu protiv toga. Za pravljenje filtara bi bila potrebna detaljna specifikacija sta se sve prenosi kroz kabl, koje frekvencije i modulacije, a kad bi od KDS-a zatrazio tako nesto, bilo bi "a zašto ti je to potrebno", a kad im kazes, odgovor bi bio vrlo jednostavan: "pa nije to za kompjuter nego za TV"...
[ bdusan @ 18.09.2003. 16:39 ] @
Eventualno da probas da ukljucis u BIOSu opciju spred spectrum, moguce da je do interferencije izmedju nekih komonenti
[ maestro @ 18.09.2003. 17:43 ] @
ipak ako ti je kablovsku uvela neka firma koja je ovlascena za to
ne bi trebao da imas problema a ako je na divlje kao sto se kod nas pojavilo
ONDA???
[ R-Byter @ 19.09.2003. 21:07 ] @
Uvela mi je drzavna, telefonija KDS.
[ nemesis @ 21.09.2003. 17:15 ] @
Citat:
R-Byter:
Uvela mi je drzavna, telefonija KDS.


teshko da je ona drzavna ...
privatna je da privatnije ne moze biti ..
vishe info na
www.sbb.co.yu koji je vec poodavno kupio telefonija kds d.o.o :)
[ R-Byter @ 21.09.2003. 21:56 ] @
Dobro de, nazvacu je vodecom. Ajde!
Pozdrav