[ tweeester @ 05.10.2001. 16:08 ] @
Imam par pitanja:

- Da li je neko imao iskustva sa InterBase bazom (skorijeg iskustva, sa verzijom 6.0)?
- Da li je InterBase 6.0 freeware ?? ne mogu da skapiram ... License agreement je takva birokratija?
- Kako se ponasa na Linux-u ??
- Kakvi su JDBC drajveri?
- Ima li ociglednih nedostataka?

Hvala unapred
[ misk0 @ 06.10.2001. 14:02 ] @
Citat:
tweeester je napisao:
Imam par pitanja:

- Da li je InterBase 6.0 freeware ?? ne mogu da skapiram ... License agreement je takva birokratija?

Hvala unapred


Pa i ja se od skora interesujem i koliko kontam ona "Open Source" verzija je dzabe samo niko ne odgovara za nju, a postoje i komercijalne verzije koje se placaju
[ tweeester @ 07.10.2001. 18:02 ] @
Dakle, preko prece - naokolo blize ... zato sam sam downloadovao InterBase 6.0 Opensource, instalirao na Windowsu, Linux-u, probao JDBC drajvere na oba OS-a ... sve fercera. Jos performanse da utvrdimo ... da nije nesto narocito spora ... probacemo i to za neki da.

Sve u svemu "...looking good .."
[ Riste Pejov @ 08.10.2001. 14:35 ] @
Ja imam InterBase na win-u .... i radi fenomenalno ...
nesto je sporija od MySQL-a ... ali ako ti trebaju referential integrities, foreign keys, stored procs, triggers, onda je najbolje sto mozes dobiti ...
citao samo po netu negde ( Java Magazine ), da je interbase iza ORACLE-a najbolji DB

ako negde naletis na nesto za IB na FreeBSD-a, bilo bi dobro da savetujes
[ tweeester @ 08.10.2001. 16:58 ] @
Ako neko bude instalirao IB na Linux-u pa ga zbuni poruka da server ne moze biti startovan posle komande:
./ibmgr -start
neka ne brine - server je lepo startovan .. a otkud ova poruka to nemam pojma ...

Inace, JDBC drajveri ne rade sa JDK 1.3.1 (dok rade sa 1.2.2 i 1.3) ali posto postoje source-ovi, mogu da se prekompajliraju i posle sve radi fino i na JDK 1.3.1

Korekcija ... pozeljno je rekompajlirati drajvere i za JDK 1.3

[Ovu poruku je menjao tweeester dana 10-09-2001 u 09:32 AM GMT]
[ emperor @ 12.10.2001. 00:23 ] @
aj ako nekom nije problem neka ostavi direktan link za download za linux ili win svejedno


kakava je stavr sa dokumentacijm ima li toga


pozdrav svima
[ tweeester @ 12.10.2001. 10:45 ] @
http://www.borland.com/devsupport/interbase/opensource/