[ JOJO847 @ 19.09.2003. 18:52 ] @
Molim korisnika koji ima shemu Gorenje TKO 2047 antenskog pojačala neka bde ljubazan i javi mi se jer bi mi ta shem jako dobro dosla u životu :) Thanx
[ vladab @ 23.09.2003. 15:18 ] @
Ja bih bio zahvalan, ako bi neko stavio naku korisnu shemicu za antensko pojacalo, jer planiram da napravim jedno, a ne mogu da nadjem nista korisno.
[ JOJO847 @ 26.09.2003. 22:14 ] @
Mislim da imam jednu shemicu, moram ju naci doma. Nisam to pojačalo probavao sastavljati radi li i nemam pri ruci shemu.... No radi ti se o sirokopojasnom pojačalu 40-860 MHz, pojačanja 20db. Ima tzv. "fantomsko napajanje" i glavni je element NE5205 koji kosta nesto manje od 10 eur. Velika mana jesu zavojnice 20 nH koje se moraju rucno motati....Pokušat cu pronaci shemicu ako si zainteresiran.
[ vladab @ 27.09.2003. 09:51 ] @
Hvala, ali mislim da sam nasao na ovom forumu par shemica medju kojima je i ta tvoja. Tek sam ovih dana otkrio opciju - "pretraga foruma"
[ virtualx @ 27.09.2003. 12:19 ] @
treba mi sema antenske skretnice za antenu(filter) za podrucje UHF ili VHF-UHF.
[ Dejan Matijevic @ 28.09.2003. 09:14 ] @
Citat:
virtualx:
treba mi sema antenske skretnice za antenu(filter) za podrucje UHF ili VHF-UHF.


Evo ti shema UHF skretnice.

VHF skretnicu napravis da na mjesto kondenzatora stavis zavojnice sa 10 navojaka Cul žice 0.5 mm, a na mjesto zavojnice stavis keramički kondenzator 10 pF
[ virtualx @ 29.09.2003. 17:29 ] @
hvala na semi.
jos mi treba sema skretnice za dvije antene.
tacnije dvije uhf antene.
[ Dejan Matijevic @ 29.09.2003. 21:05 ] @
Citat:
virtualx:
hvala na semi.
jos mi treba sema skretnice za dvije antene.
tacnije dvije uhf antene.



Uzmi malu feritnu perlu (naći ćeš je u nekom starom, rashodovanom tjuneru televizora), uzmi dva komada Cul žice o,2 - 0,3 mm jednake dužine (1,5 cm npr). Provuci obe žice kroz perlicu, spoji im medjusobno kontra krajeve. Taj spoj njihovih krajeva je izlaz spojnice (spojnica, a ne skretnica, skretnica je nešto drugo, ono u prethodnom mom postu), a slobodni krajevi žica su ulazi na koje spajaš antene. Masa je zajednička za obje antene i izlaz. To je to. Nemam puno vremena da crtam to na računaru, a nažalost, nemam skener ;)