[ kontroler @ 07.12.2007. 01:18 ] @
Imam pomalo čudno pitanje.
Naime imao sam užasno loše profesore matematike u srednjoj školi tako da mi je znanje matematike oskudno.
Zanima me može li se matematika učiti samostalno putem udžbenika sa fakulteta i koji bi to udžbenici bili odgovarajući
ili je tako nešto neizvedivo.Zanosim se mišlju da upišem ETF u Bg ,da odslušam i položim matematike i posle batalim jer me
elektrotehnika i ostale stvari ne zanimaju.Pominjem ETF jer mislim da je tamo matematika najjača i može se najviše naučiti
u odnosu na ostale tehničke fakultete.Matematika mi je potrebna jer bez nje ,smatram tako,nema nekog ozbilljnog programiranja.
Po vama koja vrsta programiranja ne zahteva neko posebno znanje matematike ili gotovo nikakvo;
-npr:baze podataka,web(php,asp...),skript jezici.
Izvinjavam se ako sam nekoga iznervirao sa ovakvim pitanjima i unapred zahvaljujem na svakom odgovoru!
Pozdrav!
[ dreadknight @ 09.02.2008. 00:32 ] @
Cekaj stani malo. Mateatiku i jacu od ETF-a ima na PMF-u. A da upises ETF zbog matematike je malo glupo. Imas kad prodjes prvu godinu koja je zajednicka da izaberes smer za Racunarsku tehniku i informatiku,na kome mozes da izbegnes sve elektronike,ali moraces da polozis u prvoj godini osnove elektrotehnike 1 i 2 i u drugoj teoriju elektricnih kola. Ostali predmeti na tom smetu se svode na racunarsku tehniku,programiranje. Matematiku koju ces na tom smeru raditi u 2. godini je sigurno potrebnija nego ona iz prve (radi se numericka analiza i diskretna matematika (interpolacija,rekurzivne funkcije i sl.) i verovatnca). Ako vec upises ETF,onda ga i zavrsi i postaces dobar koder. Verovatno bolji nego bez njega,lepo ce se sistematicno raditi, i tera ce te da programiras na kulturan nacin,sto je i te kako bitno, i sto ces iskulirati ako budes sam ucio iz knjiga iako u njima pise da se preporucuje da se kodovi organizuju tako i tako. I koliko sam cuo naucices oko 15 programskih jezika, sto je sasvim lepa cifra (naravno ovde su misli mracunati i asemblerski jezici).