[ Riki-Riki @ 10.12.2007. 22:08 ] @
Zakon o telekomunikacijama, clan 92:

"Javni telekomunikacioni operator i korisnik medjusobna prava i obaveze regulisu ugovorom, a uslovipruzanja javne telekomunikacione usluge moraju biti unapred poznatui i dostupni javnosti"

Potpisao sam pretplatnicki ugovor sa Telekom Srbija, smatrajuci da su sva moja prava i obaveze,kao i prava i obaveze Telekoma definisani ugovorom.

Godinu dana kasnije, od Sektora za brigu o korisnicima MTS dobijam dopis u kome stoji, citiram:

"dana 22.12.2006.god. stekli ste pravo na automatsko ukljucenje rominga"....

Dakle,postujuci obaveze iz pretplatnickog ugovora, redovno sam izmirio tri racuna, na osnovu cega Telekom propisuje moje pravo. Na osnovu naknadno propisanog ili dodeljenog prava, Telekom
dodeljuje sebi pravo da na moj pretplatnicki broj automatski aktivira roming,

Na osnovu prava koje su mi dodelili, tvrde da su me obavestili SMS porukom da sam stekaopravo koristenja usluge rominga i da istu mogu iskljuciti pozivanjem korisnickog servisa 064/789.

Interesuje me koji Zakon Republike Srbije dozvoljava Telekomu da propisuje prava mimopotpisanog ugovora i bez prethodne saglasnosti i znanja korisnika.

Napomena: Imam pterplatnicki ugovor i sa Telenorom, ali po osnovu tri redovno placena racun Telenor ne propisuje prava, samo nudi mogucnost aktiviranja usluge rominga.







[ bakara @ 10.12.2007. 22:17 ] @
Ne razumem, sta te ovde muci?

To sto imas roming, a ne zelis da ga koristis?

Pa jednostavno ga iskljuci...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 10.12.2007. u 23:51 GMT+1]
[ Riki-Riki @ 11.12.2007. 08:18 ] @
Bakara, hvala, nista me ne muci, prosto trazim odgovor na
jednostavna pitanja:

-Ko je ovlastio Telekom da korisnicima propisuje prava?

-Ko je ovlastio Telekom da korisnicima namece obaveze?

-Ko je ovlastio Telekom da menja tarifne profile?

Gde je u svemu tome korisnik, potpisnik ugovora?


[ Jbyn4e @ 11.12.2007. 08:42 ] @
Riki,
koliko vidim ti si neki postpaid? Si potpisao ugovor? Ako jesi - procitaj tamo sta pise. Ubedjen sam da tamo negde stoji da oni mogu da rade sta god hoce (nazalost). I meni je to totalni debilizam da niko od organizacija za zastitu potrosaca ili kako se vec zovu nije trazio da se to promeni. zamisli kad bi to banke radile tako - potpises ugovor na recimo 5 godina za kredit, sracunas da treba da za npr. 10000 evra vratis recimo 15000, a oni ti posle prve godine kazu - e nije vise bas tako, sad treba da vratite 50000 evra u sledece 4 godine...
[ grba_dejn_3 @ 11.12.2007. 17:34 ] @
Ne znam sta ti smeta sto su ti dali opciju romig, kad te ona nista ne kosta, sem u slucaju ako odes nege u inostranstvo i telefoniras sa Telekomovom karticom.

Ajde da se ta usluga dodatno mesecno nesto naplacuje nego je za dzabe dok neodes negde van granica Srbije...
To je lepo sa njihove strane sto su ti sami ukljucili opciju rominh i obavestili te, a da te pritom nista ne kosta.
[ Riki-Riki @ 11.12.2007. 20:52 ] @
Proverena informacija: MTS je jedini evropski operator koji
roming aktivira bez saglasnosti korisnika i kako oni sami
vole da kazu "programski" ili "automatski". Opcija roming
je nepozeljna za vecinu pretplatnika ako su deca korisnici
telefona i kartice, za vecinu korisnika iz pogranicnih mesta,
za korisnike koji imaju aktivan roming druge mreze a dobra
poslovna praksa trazi uvazavanje zelje korisnika i postovanje
izbora usluge. Bilo gde u Srbiji. ako izgubite karticu , za
par sati moze da budeu romingu. MTS ne proverava i nema
povratnu informaciju da je korisnik dobio SMS poruku.
Po prethodnim informacijama i reklamnim trikovima koje i sada
plasira MTS, provera stanja je moguca svaki dan od 0-24 h.
sa postpejd broja mozete dopuniti pripejd broj, sate za internet
i sl. U praksi, samo kada je servis aktivan.
Tarifni profili BEL su veoma dobro osmisljeni i predstavljaju
pravu stvar za mnoge korisnike i licno sam bio veoma zadovoljan.
Ne radi se telefonu za dinar ili ceni same usluge jer ako je VIP
trenutno jeftiniji to nece biti razlog da MTS gubi korisnike.
Ustvari svi volimo komfor, sigurnost i profesionalan odnos a
MTS sa silnim eksperimentima radi upravo suprotno. Na kraju
i oni postaju gubitnici.

[ Ivan Dimkovic @ 11.12.2007. 21:07 ] @
Citat:

Proverena informacija: MTS je jedini evropski operator koji
roming aktivira bez saglasnosti korisnika i kako oni sami
vole da kazu "programski" ili "automatski".


A ko je "proverio" tu informaciju?

Evo mene Vodafone DE nikad nije pitao da li hocu ili necu da imam roaming, pa ga uvek imam. Svasta. Sta tu pa ima da se pita.
[ Stijak @ 11.12.2007. 23:05 ] @
Pa, ugovorom se operater obavezuje da će ti pružati telekomunikacione usluge. Tu spada i roming, te ne kontam zbog čega bi tu bio neki problem. Ispada da bi operater trebao da od trebe traži dozvolu za izgradnju nove bazne stanice, ili uvodjenje nove usluge (interneta npr). Druga je stvar sa promjenom načina tarifiranja, i tu već nisam siguran imaju li pravo (mada su se vjerovatno u ugovoru zaštitili).

Inače, ne znam otkud vam ta inf. da nijedna evropska kompanija ne uključuje automatski roming, kad iskustva ljudi koje znam govore suprotno.

Inače, sem slučaja ljudi koji žive u pograničnim područjima i koji prosto treba da nauče da izbor operatera obavljaju ručno, ne vidim kome drugom to može praviti problem. Ako imate djete sa postpaid karticom, ono vam može nabiti račun i bez rominga...
[ Catch 22 @ 12.12.2007. 01:50 ] @
@Riki-Riki: Imaš slobodu izbora još dva operatera, pa slobodno odaberi onog koji po tebi nudi najpoviljnije uslove...

Svaki telefon ima opciju zabrane poziva po raznim kategorijama, jedna od opcija je i zabrana poziva u roamingu.
Cela ova priča je potpuno besmislena, nekako imam utisak da bi začetnik ove teme "mts-ovu manu" hvalio kao "Telenorovu vrlinu" da je kojim slučajem priča obrnuta...
Dobro je poznato da se kod mts-a pravo na korišćenje roaminga stiče tek nakon prva 3 uredno plaćena postpaid računa ili i ranije ukoliko korisnik uplati propisani iznos na vlastiti račun pre puta u inostranstvo.
Za prepaid korisnike roaming važi odmah (ukoliko imaju dovoljno kredita na svom prepaid broju)...
Nikoga do sada još nisam čuo da se zbog ovoga bunio.
Na spisku standardnih usluga mts-a je i zabrana poziva
Citat:
Zabrana poziva (Call Barring)
Usluga zabrane poziva (Call Barring) onemogućava pojedine vrste odlaznih poziva s Vašeg mobilnog telefona korišćenjem Vaše SIM kartice.
Na dva načina možete postaviti zabranu poziva na svom mobilnom telefonu:
1. Kroz meni mobilnog telefona. To je najjednostavniji način, ali se postupak setovanja razlikuje od tipa i proizvođača mobilnog telefona. Molimo, pročitajte uputstvo o korišćenju svog mobilnog telefona za ispravno aktiviranje i deaktiviranje ove usluge ili
2. Unošenjem takozvanih posebnih GSM kodova koji su navedeni u sledećoj tabeli: klikni ovde

Zabrana odlaznih poziva van naše zemlje
Aktivacija zabrane: * 332 * lozinka # OK
Deaktivacija zabrane: # 332 * lozinka # OK
Provera statusa: * # 332 # OK

Zabrana svih dolaznih poziva kada ste u roamingu
Aktivacija zabrane: * 351 * lozinka # OK
Deaktivacija zabrane: # 351 * lozinka # OK
Provera statusa: * # 351 # OK



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 12.12.2007. u 03:03 GMT+1]
[ Riki-Riki @ 12.12.2007. 10:38 ] @
Postovana gospodo, procedura automatskog aktiviranja rominga, nepoznata
je javnosti u obliku koji praktikuje i primenjuje MTS. Prilikom potpisivanja
ugovora i na sajtu MTS do 15.10.2007. godine nalazilo se obavestenje:

"ukoliko ste u poslednja tri meseca izmirili Vase obaveze na
vreme, usluga rominga bice Vam automatski aktivirana, dovoljno
je da pozovete nas korisnicki servis 064/789"

Citajte kako hocete, nigde se ne spominje SMS poruka i obaveza korisnika da
deaktivira uslugu ako ne zeli aktivan roming, naprotiv tu MTS izricito navodi
da korisnik poziva KS radi aktiviranja usluge.

Napminjem tek 15.10.2007. godine sa sajta je nestalo izmenjeno obavestenje
i postavljena procedura koja se primenjuje od 2006. godine.

Moguce da je i ovo besmislica, ali moze biti i svesno dovodjenje korisnika
u zabludu, mada priznajem da je sve besmislica dok je telefon tu u blizini.
Tek kada telefon proseta , na ovaj ili onaj nacin , preko crte, korisniku
ostaje mogucnost da upozna i onu manje lepu i manje ljubaznu stranu
Telekoma i njegove poslovne politike.
[ bakara @ 12.12.2007. 13:26 ] @
Ja i dalje ne vidim tu nikakav problem...

OK, imas roming hteo ili ne, ali izbor je na tebi da li ces ga ili ne koristiti, jednostavno ga mozes iskljuciti.

Znas onu:

Radio ne radio, svira ti radio i na telekomu i na telenoru...

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.12.2007. u 14:42 GMT+1]
[ Riki-Riki @ 12.12.2007. 17:01 ] @
Radio je i Telekom i Telenor, obracun za juli 2007. godine:

Telekom: Poziv iz Mostara prema Srbiji, usluga ERONET

7,54 minua razgovora cena 1.008,00 din +PDV

Telenor : Poziv iz Mostara prema Srbiji, usluga ERONET

8,15 minuta razgovora cena 608,00 din.+PDV


Nije ista muzika a ni radio...



[ bakara @ 12.12.2007. 17:21 ] @
Nesto ti nije dobra ta racunica, a i ne vidim kakve veze imaju telenor i telekom sa obracunom roming saobracaja?
[ Riki-Riki @ 12.12.2007. 17:49 ] @
Bakara, ne postoji greska je obracunu, ostavite faks
za deset minuta saljem listing pa se uverite sami.
[ Jbyn4e @ 12.12.2007. 19:50 ] @
Riki, i dalje ne vidim nista cudno? Ko te terao da razgovaras u romingu? I da odaberes ERONET?
Po mts sajtu, eronet je 124.03 din po minutu, tarifira se na 30 sekundi, znaci naplaceno 8 minuta * cena +pdv.
Isto je i telenor racunica, a verovatno je isto i vip.

Mnogi ljudi su se opekli sa romingom - narocito u crnoj gori letos jer nisu znali da se gprs naplacuje mnogo vise u romingu... kao i mms, ima i par tema na ES o tome.


[ Riki-Riki @ 12.12.2007. 20:49 ] @
Cene su uzete iz listinga za juli, imam oba dokumenta i nije isto.

Poenta cele price je u cinjenici da se aktivan roming moze naci
na pretplatnickom broju bez Vaseg znanja, kao sto se desilo
meni. Nikakvu SMS poruku nisam dobio, u pet KS MTS-a nisu
mogli naci datum slanja poruke, nisam trazio tu uslugu, ugovor
ne spomnje proceduru, informacije na sajtu bajata, zato je i
uklonjena.

Telekom je jedini, ponavljam jedini evropski operetor mobilne
telefonije, koji najskuplju uslugu prvo aktivira i SMS porukom
obavestava korisnika. To se ne radi bez razloga ali korisnici
MTS-a ne stoje u redovima kao stedise Jezde i Dafine.






[ misaj @ 12.12.2007. 21:02 ] @
Riki sto zamaras ljude covece ni oko cega? Idi u telekom pa se njima izjadaj mozda te i shvate.

Poz.
[ Winston Wolf @ 13.12.2007. 08:58 ] @
Citat:
Jbyn4e: Riki, i dalje ne vidim nista cudno? Ko te terao da razgovaras u romingu? I da odaberes ERONET?
Po mts sajtu, eronet je 124.03 din po minutu, tarifira se na 30 sekundi, znaci naplaceno 8 minuta * cena +pdv.
Isto je i telenor racunica, a verovatno je isto i vip.



Pa nije, kod telenora je minut iz svake mreže u BiH 69.90 uz zaokruživanje na minut. Vip još nema roming sa BiH.
[ Riki-Riki @ 13.12.2007. 09:13 ] @
Gospodine Jankovicu, zahvaljujem na savetu ali
procitajte sta pise gospodin pre Vas..
-Mnogi ljudi su se opekli sa romingom-narocito u crnoj gori
letos jer nisu znali.....

Pokusavam, ocigledno bez uspeha, da nadjem odgovor na
jednostavno pitanje- zasto ja nisam znao, zasto mnogi
nisu znali... recimo da sam ja smotan, nepismen, ali sta je
sa mnogim drugim koji nisu znali ?????

Telekom ima dva lica, svetlo lice je armija zaposlenih u
servisima i poslovnicama gde uvek i na svakom mestu
mogu dobiti verodostojnu i tacnu informaciju a za drugo
lice Telekoma, kreatore politike -manje znanja vise para-
nisam siguran da uopste rade za interese Telekoma.

Izvinjavam se svima kokoji smatraju da je neznanje korisno!




[ zzviktor @ 13.12.2007. 09:30 ] @
Nisu znali zato sto nisu citali pazljivo ono sto pise...

Imaju i telekom i telenor gresaka ali to ne znaci da se roaming ne treba
automacki aktivirati jer je to normalno, sta sad je kriv telekom ili telenor
koji je aktivirao roaming a nije kriv korisnik koji se nije do kraja
informisao o cenama i uslovima koriscenja ove usluge.
[ Riki-Riki @ 13.12.2007. 19:32 ] @
zzvikator, Telenor ukljucuje roming na zahtev korisnika jer
prvenstveno vodi racuna da ne povredi njihova prava.

Sto se tice citanja, kod MTS uvek ispada drugacije:

Prvog decembra citali smo poruku o obogacivanju tarifa,
Danas , na pledjini racuna citamo nesto izmenjenu utesnu
formu obogacivanja ..

i to nije sve:

odabrao sam sirotinjski tarifni profil Bel 50.

obogatili su ga sa romiingom bez mog znanja,

zatim je to postao tarifni profil Bel 50 prenesi, kao neki plagijat,

onda je tarifni profil pojeftnio za citavih 35 %,

u toku daljih laboratorijskih dorada dobio sam Bel 60 - prenesi

Sada, nakon silnog citanja do kraja sigurno je samo jedno-

to vise nije moja odabrana usluga!

a citao sam do kraja.......

[ 2nd to none @ 14.12.2007. 04:49 ] @
Citat:
Riki-Riki: zzvikator, Telenor ukljucuje roming na zahtev korisnika jer
prvenstveno vodi racuna da ne povredi njihova prava.


cudno shvatas svoja prava. meni je recimo povreda prava kada uzmem novi postpaid broj i ne dobijem roaming odmah, vec ucenu da uplatim depozit ili da prodje tri meseca kako bi se neko uverio da necu da direktno iz poslovnice otrcim u roaming i napravim milionski racun. po mom misljenju vrhunac nepostovanja je da te neko po defaultu smatra lopovom.
i dalje ne kapiram cemu ova tema, sta je konkretno problem? mislio si da je roaming dzabe?


sad sam video i konkretno pitanje:
Citat:
Pokusavam, ocigledno bez uspeha, da nadjem odgovor na
jednostavno pitanje- zasto ja nisam znao, zasto mnogi
nisu znali... recimo da sam ja smotan, nepismen, ali sta je
sa mnogim drugim koji nisu znali ?????


odgovorio si vec sam sebi, ajde sad probaj da odgovoris meni, kako to da ja pred svaki put znam koliko ce da me kosta koriscenje telefona u roamingu?
[ calexx @ 14.12.2007. 09:21 ] @
U svakom slučaju onaj ko zna šta je roaming neće da uključuje telefon kada je negde napolju. Ako je već uključen i može da se koristi onda to nešto znači. Skoro sam u korisničkom servisu video čiču koji se bunio što su sms poruke ograničene na 120 i onda mu svaki put kada napiše više slova odbije još poruka. Tako je potrošio sve besplatne pa morao i da doplati a pošto nigde u ugovoru nije pisalo da poruka može da ima 120 znakova, tražio je da mu se to ne naplati. Mislim, valjda je slao pripovetke pa računao da će za svaku da potroši po impuls.
Ja sigurno neću da se bunim ako dobijem gratis uslugu, ako mi dodaju besplatne minute ili poruke ili ako uplatim na pripejd a tamo ode 50% više. Neću da se bunim ni ako mi internet provajder poveća neku od brzina a ne pita me niti me obavesti o tome.
[ Riki-Riki @ 14.12.2007. 11:56 ] @
Gospodine 2 nd, cesto koristim roming i veoma dugo, nikada
nisam imao problema sa obracunom jer je uvek u okviru mogucih
odstupanja od -/+ 3 % u odnosu na cenovnik, sto opet zavisi
od kursa. Mislim da je iskljucena mogocnost greske po tom osnovu,
osim za namcore i cicu koji pise ljubavne romane. Korisnicki servis
bilo kog operatora daje konkretne i verodostojne podatke i tu
zabuna moye nastati samo ako je korisnik gluv ili nekulturan.

Dakle, pred polazak na put mozete samo planirati troskove, a
nakon obavljenih razgovora odrediti pribliznu cenu svakog razgovora,
pod uslovom da ste prethodno trazili informaciju u KS.

[ pisac @ 14.12.2007. 13:56 ] @
Citat:
calexx: Skoro sam u korisničkom servisu video čiču koji se bunio što su sms poruke ograničene na 120 i onda mu svaki put kada napiše više slova odbije još poruka. Tako je potrošio sve besplatne pa morao i da doplati a pošto nigde u ugovoru nije pisalo da poruka može da ima 120 znakova, tražio je da mu se to ne naplati. Mislim, valjda je slao pripovetke pa računao da će za svaku da potroši po impuls.


Čiča je u pravu, samo se možda žali na pogrešnu adresu. Treba videti da li u uputstvu za telefon piše da se poruke preko 160 znakova šalju kao više poruka, pa ako ne piše onda treba da ganja prodavca svog telefona.

Situacija je kristalno jasna: Operater dozvoljava određeni broj besplatnih poruka. Čiča šalje besplatne poruke i broji ih. Ako ga niko nije obavestio da se poruke preko 160 znakova tarifiraju kao više poruka, tu čiča ništa nije kriv i neko treba da plati štetu.
[ calexx @ 14.12.2007. 17:17 ] @
Verovatno bi ugovori gde piše baš sve šta može i šta ne može bili deblji od Lenjinovih sabranih dela. Neke stvari se i podrazumevaju. Mogao je da se žali da ne može da telefonira iz atomskog skloništa, da se telefon kvari ako poruke kuca čekićem ... a to nigde nije konkretno napisano. Sad sam pogledao 2-3 uputstva koja su mi pri ruci i evo šta piše:
Citat:
Your device supports the sending of text messages beyond the character limit for a single message. Longer messages are sent as a series of two or more messages. Your service provider may charge accordingly. Characters that use accents or other marks, and characters from some language options, take up more space, limiting the number of characters that can be sent in a single message.
Meni se recimo posle prvog našeg slova poruka skrati za 60 a to nigde u ugovoru nisam pročitao. Ma nema veze, uvek će neko da ispravlja Drinu.
[ pisac @ 14.12.2007. 21:23 ] @
Situacija je jasna, a u ugovorima ne postoje stvari koje se podrazumevaju. I nisam rekao da u ugovoru treba da piše kako se koristi telefon, već da u uputstvu za telefon treba da piše da se poruke preko 160 znakova šalju kao više poruka.

Uzgred, u ugovorima piše da telefon ne može da se koristi iz atomskog skloništa. Doduše, ne tim rečima, ali postoji stavka koja ne garantuje dostupnost mreže na svim mestima.
[ Catch 22 @ 15.12.2007. 03:44 ] @
Pa sad najbolje da u ugovoru operater objašnjava sve tehničke aspekte GSM tehnologije, SMS, MMS, protokole... sve do sitnih creva... makaršta!
Korišćenjem naših slovnih znakova u SMS porukama, ste sami odabrali kodni standard koji je ograničen na 70 znakova i to nema veze sa operaterom nego sa standardima koji se u mobilnoj telefoniji primenjuju...
Citat:

Technical details

GSM
Main article: Short message service technical realisation (GSM)
The Short Message Service - Point to Point (SMS-PP) is defined in GSM recommendation 03.40.[2] GSM 03.41 defines the Short Message Service - Cell Broadcast (SMS-CB) which allows messages (advertising, public information, etc.) to be broadcast to all mobile users in a specified geographical area.[18] Messages are sent to a Short Message Service Centre (SMSC) which provides a store-and-forward mechanism. It attempts to send messages to their recipients. If a recipient is not reachable, the SMSC queues the message for later retry. Some SMSCs also provide a "forward and forget" option where transmission is tried only once. Both Mobile Terminated (MT), for messages sent to a mobile handset, and Mobile Originating (MO), for those that are sent from the mobile handset, operations are supported. Message delivery is best effort, so there are no guarantees that a message will actually be delivered to its recipient and delay or complete loss of a message is not uncommon, particularly when sending between networks. Users may choose to request delivery reports, which can provide positive confirmation that the message has reached the intended recipient.

Transmission of short messages between the SMSC and the handset is done using the Mobile Application Part (MAP) of the SS7 protocol. Messages are sent with the MAP mo- and mt-ForwardSM operations, whose payload length is limited by the constraints of the signalling protocol to precisely 140 octets (140 octets = 140 * 8 bits = 1120 bits). Short messages can be encoded using a variety of alphabets: the default GSM 7-bit alphabet (shown below), the 8-bit data alphabet, and the 16-bit UTF-16/UCS-2 alphabet.[19] Depending on which alphabet the subscriber has configured in the handset, this leads to the maximum individual Short Message sizes of 160 7-bit characters, 140 8-bit characters, or 70 16-bit characters. Support of the GSM 7-bit alphabet is mandatory for GSM handsets and network elements,[19] but characters in languages such as Arabic, Chinese, Korean, Japanese or Slavic languages (e.g. Russian) must be encoded using the 16-bit UCS-2 character encoding (see Unicode). Routing data and other metadata is additional to the payload size.

Skraćeno, u zavisnosti od odabranog standarda maksimalna dužina SMS poruka može biti
GSM 7-bit=160 znakova, 8-bit=140 znakova, 16-bit=70 znakova (šđč枊ĐČĆŽ...)

E sad da li je neko bio dužan da pomenutom čiči to objašnjava?!? Da li se čiča odvezao svojim kolima kući, pri optimalnoj transmisiji, broju obrtaja motora... uz maksimalno ekonomičnu potrošnju goriva, jer mu je sve to prodavac automobila lepo objasnio u kupoprodajnom ugovoru...
??????????!!!!!!!!!!!!!!!?????????????


[ bakara @ 15.12.2007. 12:39 ] @
Mislim da smo previse skrenuli sa teme...
[ Catch 22 @ 15.12.2007. 15:54 ] @
Slažem sa da smo previše skrenuli (uopšteno gledajući...)
[ Riki-Riki @ 17.12.2007. 19:21 ] @
Gospodine Catch, lep stari i adekvatan izraz ali mozda ce neki
s(krenuti) iz fotelja kada racunovodje zavrse sa obracunima.
Ja sam u pravom smislu skrenuo nakon saznanja da sam bio
vredan i blagovremen i da je po tom osnovu MTS propisao
moja prava. Malo me brine cinjenica da i drugi mogu postupiti
slicno, recimo komunalci posalju SMS poruku:
"Postovani korisnice, obzirom da ste na vreme izmirili tri poslednja,
uzastopna ,mesecna racuna stekli ste pravo da Vasa ulica
bude ociscena od snega. Ostavili smo dvadesetak lopata i vrecu
soli ispred Vaseg ulaza a ukoliko ne zelite da cistite lopate vratite
u nas korisnicki servis u ulici Uzmi sve sto ti zoivot pruza br 4a."

Sto se tice obogacivanja tarifa vecini odgovara i to je u redu,
narod voli sve sto je teze i bogatije. Za sada nas obogacuje SBB
i MTS, ali sutra mozda neko napravi biznis plan i realizuje obogacivanje
mleka dodatkom vode. Konkretno osmislimo plan prodaje paketa
2.kg ananasa i 2. kg. banana, a zatim to obogatimo tako sto
umesto 2. kg. banana upakujemo 3. kg krompira . Vazno je da
je paket tezi i da cena nije promenejna jer krompir je domaca
roba ima prioritet.

Uostalom, najveca i najmudrija filozofska misao Josipa Broza glasi:
" necemo se drzati zakona kao pijan plota"

[ tolstoy @ 16.02.2008. 11:41 ] @
citat:
Riki-Riki: Radio je i Telekom i Telenor, obracun za juli 2007. godine:

Telekom: Poziv iz Mostara prema Srbiji, usluga ERONET
7,54 minua razgovora cena 1.008,00 din +PDV
Telenor : Poziv iz Mostara prema Srbiji, usluga ERONET
8,15 minuta razgovora cena 608,00 din.+PDV itd, itd....



Mene JAAAKO nervira ovakav nacin predstavljanja cene kod Telekoma!!! Zasto se ne prikazuje konacna tj. ukupna cena minuta razgovora ili konacna cena SMS poruke, ili konacna cena bilo koje od ostalih usluga...??? Da li je u pitanju marketinski potez, tipa "eto, nasa cena je tolika a to sto vi, postovani korisnice, morate da platite i PDV drzavi, to vec nije nasa krivica!" Istina, ne znam kako Telenor i VIP prikazuju cenu, ali ovo sto radi Telekom je stvarno glupo.