[ drale @ 12.12.2007. 17:31 ] @
Zamolio bih nekog ko se razume u ove stvari da mi pomogne.

Postavio sam sajt www.craftsmanspace.com na kome sam stavio Disclaimer, Site Rules, Privacy i Safety Tips (dole u dnu početne strane). Ja sam se snašao tako što sam pogledao slične sajtove i pomoću njih napravio ovaj koji sam zakačio.

Da li uopšte neophodno da stavljam ove stavke. Koliko vidim neki slični sajtovi to imaju na vidnom mestu, neki sakriveno a neki uopšte nemaju. Iz statistike vidim da ljudi to otvaraju, e sad, da li su tamo došli preko search opcije pa se tamo zatekli slučajno, to ne znam.

Šta sve trebaju da sadrže ove stavke, koliko sam video dok sam pravio moje, dosta se to kopira, neki su šturi neki su glomazni. Ja sam techničke struke i za mene je to malo ... heheh razumete.

Jel neko imao sličan problem
[ srlexic @ 13.12.2007. 15:36 ] @
Generalno, u okviru sajtova koje razvijamo obavezno postavljamo ''Uslove korišćenja'' i ''Politiku privatnosti'', dok je u slučaju nekih e-prodavnica obavezno postaviti i ''Safety tips'', ne znam šta si mislio pod ''Site rules''...

Generalno, ovi sadržaji se navelikooo kopiraju od velikih igrača, tako da si savetujem da pogledaš kod konkurencije.
[ drale @ 13.12.2007. 19:06 ] @
Koliko sam video na konkurentskim sajtovima sve je to isto, neko odvoji deo od Disclaimera i postavi to kao Site Rules a neko stavi sve u Disclaimer. Ja sam sve stavio u jedan tekst i dao sam podnaslove Disclaimer Statement, Site Rules i Privacy. Moje znanje o ovim temama je veoma malo i jedini način da rešim problem je bio da kopiram konkurenciju.
Malo me je čudilo što neki konkurentski sajtovi to imaju a neki ne. Koliko sam saznao bitno je da to imaš negde na sajtu a da li je negde u ćošku ili na vidnom mestu nema veze jer svako ko hoće da koristi tvoje usluge dužan je da to pronađe i pročita.

Koliko ja shvatam suština toga je da se ograničiš od pravnih nevolja. Da li neko zna neki koristan link na internetu gde se obrađuje ova tema. Dosta sam surfovao na tu temu i nisam ništa našao. Zanima me jel postoje neka uputstva šta treba da sadrže disclaimeri za pojedine vrste sajtova.

Pozdrav