[ manuel20 @ 16.12.2007. 21:05 ] @
Imam jedno pitanje u vezi poslovne suradnje sa nekim iz drugih zemalja kao npr. Azija

Radi se o suradnji A sa B .

Kako se moze zastit npr. ako je A ( investitor u tom poslu ) znaci on salje tom parneru B ( $),da ne dodje
do kradje ili nesta slicnog. Kako se zastit pravno u toj situaciji .

Ukoliko sam fulo podforum neka moderatori movaju post.

Hvala .
[ BlackHorse @ 16.12.2007. 21:43 ] @
Pa verovatno bi trebali da overite ugovor u jednom od medjunarodnih sudova,to se verovatno mozes raspitati u nekom od nasih sudova
[ SASA M. @ 17.12.2007. 03:56 ] @
Onako laicki, kontaktirao bih neku adv. kancelariju u doticnoj zemlji da me zastupa. Preporuka od neke nase firme koja radi sa doticnom zemljom. Ujuris neku poslovnu sekretaricu, odvedes je na veceru, pa ti sve usput potanko objasni.
[ BlackHorse @ 17.12.2007. 23:56 ] @
Pa eto,ali i advokatske kancelarije mogu biti opasne tako da je u govor preko medjunarodnog suda najsigurnija stvar,ipak se raspitaj u nekom od sudova kod nas oni ce ti sve raci
[ McKracken @ 18.12.2007. 00:00 ] @
BlackHorse: Kako si ti zamislio to "overavanje u medjunarodnom sudu" ??????
[ drgrozozo @ 18.12.2007. 17:56 ] @
koji je to medjunarodni sud koji se bavi overavanjem ugovora celom svetu?
[ frenetic @ 18.12.2007. 22:40 ] @
nisi dao dovoljno podataka da bi ti se ista dogodilo ...

ko ulaze .. sta ulaze ... koji je posao u pitanju ....

BTW ... jel nameravas ti da outsourcujes?



[ SASA M. @ 21.12.2007. 06:34 ] @
Citat:
BlackHorse: Pa eto,ali i advokatske kancelarije mogu biti opasne tako da je u govor preko medjunarodnog suda najsigurnija stvar,ipak se raspitaj u nekom od sudova kod nas oni ce ti sve raci


Zato sam i napisao da pojuri neku firmu koja radi sa doticnom zemljom da mu preporuci nekog za saradnju po ovom pitanju.
[ manuel20 @ 22.12.2007. 10:04 ] @
Hvala svima na odgovorima.