[ Mister_rap @ 17.12.2007. 00:25 ] @
Slika dovoljno govori ja se nadam :)



O cemu se odje radi ima li iko ideju!?
Neki bug ili ovaj sajt stvarno ima ovoliko strana!?
[ Shadowed @ 17.12.2007. 00:48 ] @
Nije problem napraviti sajt i sa mnogo vise strana (u 5-6 linija koda :)). Ali je cudno da je google hteo da indexira toliko strana sa samo jednog sajta.

Edit: A pogledaj Google: "site:com" :) jedva preko dva puta vise od ovog tvog.
[ Mister_rap @ 17.12.2007. 01:37 ] @
Fazon je sto ovaj sajt dobija jako malo saobracaja sa googla...
Nije mi palo na pamet da uradim ovo za com :)

Sta mislis jel u pitanju neki bug!?

Ps.
Nije prb napraviti sajt sa toliko stranica ali je problem straviti neki (ne-random) simsljen sadrzaj na iste :)
IMDB recimo ima "svega" 3,080,000...

[ Stijak @ 17.12.2007. 21:46 ] @
Iako je moguće napraviti skriptu koja bi dala bezbroj stranica sa jednog sajta, ipak, moraću da vas razočaram, jer podatak nije istinit. Prosto, google bot nije toliko glup da indeksira toliko stranica sa jednog sajta.

Ne radi se o pravoj brojci, nego o procjeni (i piše of about...). Nisam siguran kako tačno algoritam procjenjuje broj rezultata u pretrazi veba, ali sam skužio kako procjena radi kod pretrage gmaila. Naime, kad postavite neki upit sa dosta rezultata, on vam izbaci stranu sa najnovijim mejlovima, a pritiskom na older idete na starije. Ukoliko imate više od 2-3 stranice ukupan broj rezultata neće biti tačna vrjednost nego procjena koja se dobija množeći ukupan broj mailova sa učestalošću vašeg upita u poslednjim mailovima (onim prikazanim), pa ako npr tražite mailove koje vam je poslala neka osoba koja vam u poslednje vrijeme šalje mnogo mailova, a pre toga vam godinama nije slala, broj će biti daleko precjenjen.
[ 1r0nM4n @ 18.12.2007. 10:30 ] @
Citat:
Mister_rap:Nije prb napraviti sajt sa toliko stranica ali je problem straviti neki (ne-random) simsljen sadrzaj na iste

Što je problem? Postaviš forum, dovedeš milion ljudi i sadržaj će sam da se pravi..
Ako nisi primetio, većina indexiranih stranica je sa foruma.. Tako da, ništa čudno što ih google indexirao..

p0z
[ Mister_rap @ 18.12.2007. 10:47 ] @
Hm...

E pa problem je sto taj sajt nema toliko strana!

About broj skoro uvijek vrlo dobra procjena sem u ovom slucaju....
Sto ce reci da google bot i nije toliko pametan

Naime sajt ima ukupno oko 600 strana jer ako stavite Display results per page = 100 vidjecete da sajt ima svega oko 600 indexiranih stranica.

Inace danas sajt ima about 4,250,000,000
[ 1r0nM4n @ 18.12.2007. 17:23 ] @
Citat:
Inace danas sajt ima about 4,250,000,000

Vrati prikazivanje 10 rezultata po strani i ima opet da piše ono 5.290.000.000 :P
Btw.. Što je ovo uopšte bitno? :)

p0z
[ Mister_rap @ 18.12.2007. 18:58 ] @
Citat:
Btw.. Što je ovo uopšte bitno?


Generalno nije bitno...
Ali cudno mi je prikazano stanje stvari pa me zanima da li postoji neko normalno objasnjenje za ovu pojavu