[ ealing @ 25.12.2007. 20:20 ] @
Nameravam da otvorim firmu(DOO) pa me interesuju vasa iskustva sa bankama.
Koju banku da izaberem?
[ petkovic2003 @ 25.12.2007. 20:37 ] @
Procredit banku ti preporucujem imaju dosta filijala, ljubazni su, azurni, a i provizije nisu velike, imao sam racun u Intesa banci ali su podigli provizije i to mnogo inace su i oni odlicni
[ devil-666 @ 27.12.2007. 03:42 ] @
Ja sam imam racun u UNIVERSAL banci i nisu losi
[ maric1 @ 30.12.2007. 12:03 ] @
i ja preporucujem Procredit Banku
[ Zoran Kadic @ 14.04.2010. 13:11 ] @
Da ne otvaram novu temu, videh da postoji stara, pa da je aktiviram.

Razmišljam o promeni poslovne banke (preduzetnik), pa me interesuju novija iskustva sa bankama, pre svega u paketu poslovni i privatni tekuci racun sa elektronskim poslovanjem.

[ Nabukodonosor @ 14.04.2010. 14:41 ] @
ProCredit. Lako daju kredite svojim klijentima. Mozda ti sada ne treba, ali mozda ce ti trebati. Npr. Komercijalna ce ti dati kredit od 1000e ako imas milion eura na racunu. Malo karikiram, ali shvatas poentu.
[ trader6 @ 18.04.2013. 13:29 ] @
da li se nesto promenilo kada se radi o bankama za preduzetnike
[ Dexic @ 18.04.2013. 14:52 ] @
Za kredite? Pozajmice? Niske provizije? Dobar kurs za prodaju? Dobar kurs za kupovinu? Dobar e-banking? Sve?:)

Ako imas puno transakcija, onda juri samo u kojoj banci bi bilo najvise njih (u kojoj banci imas najvise primaoca) da te provizije najmanje kostaju.

Pre 2-3 godine je bila relativno bolja situacija jer su neke banke imale nize provizije od Intese/RF, i za 5+ radnika se isplatilo da sve bude kod nekih drugih banaka. Sada...
[ Deni web dizajn @ 09.05.2013. 21:12 ] @
Gledaj koja ti ti je blizu i vidi da nema guzve puno. Ne vredi ti nista dobra banka ako ces da cekas 30-40minuta...

Sto se trce troskova sve su one slicne... I na kraju krajeva uvek mozes da menjas banku jako lako kad god pozelis i da imas racun i vise banci...
[ pctel @ 22.12.2014. 15:34 ] @
Stiglo mi je pismo od Raiffeisen banke gde nude firmi tablet Samsung Galaxy Tab 3 SM-T110 sa besplatnom aplikacijom za elektronsko bankarstvo a zaposlenima koji po 4.000 dinara ako otvore racun i prebace platu kod njih. I ranije je bilo pisama banaka koja su momentalno pronalazila najkraci put do kante za otpatke, a firma vec trinaestu godinu posluje preko jedne banke. Ovo pismo je prvo koje sam zadrzao da jos malo razmislim. Sta mislite?
[ kalimero 011 @ 22.12.2014. 16:46 ] @
^
Ja mislim da si hteo ovo da napišeš u temi Preporučite banku, ali si greškom u pretrazi naleteo na ovu temu u "Vodiču za posao". ;)
[ pinkivona @ 17.02.2015. 17:35 ] @
ERSTE, nema guzve :)
[ newtesla @ 03.03.2015. 19:21 ] @
Ako nekog zanima - ja gledam da pobegnem iz Komercijalne, i to posle manje od mesec dana saradnje.

-potvrda o uplati osnivačkog uloga 300din, osnivački ulog 100din
-svaka transakcija na bankomatu košta, PLUS provizija za korišćenje bankomata
-na izvodu piše da je sa bankomata skinuta cifra ZBIRNO SA provizijom - čik to opravdaj gotovinskim računom!
-papirne bezgotovinske naloge kucaju posle radnog vremena - po prolasku svakog vremena kliringa
-malo je reći da je potrebno 20+ papira
-8500 (8.5k!!!) din za karticu za e-banking
-svaki dan neka naknada od 20, 30, 40 dinara.
-naplata naknade-provizije za karticu i onda kada se nešto plati putem neta - i par dana kasnije, kada se "pare proslede"
-šalteri za pravna lica rade - nepoznato!!! jedni kažu do 16h, drugi do 16:45 - a pravna lica valjda rade još nešto sem bezgotovinskih transakcija, majku mu...
-minimum za obaveštenja SMS-om je 10.000 din - to što ja imam preko 90% uplata ispod te cifre - to nikom ništa.
-biznis kartice ne mogu da rade proveru stanja na bankomatu.

Najozbiljnije se razmišljam o Procredit.