[ ibroinuna @ 02.01.2008. 11:33 ] @
Imam ponuđenu da kupim pomenutu video karticu pa me intresuje dali će raditi sa CS3 premijerom i dali šta vredi i dali je to zastarela kartica i dali pitanjima nikad kraja će je podržat ploča ASUS P5KC.
Unapred hvala za trud stručnjaka!
[ Cileinteractiv @ 03.01.2008. 20:48 ] @
Ako RTX ide u PCI expres slot trebalo da moze. KOmpletnu kompatibilnost mozes proveriti na sajtu Matroxa i Adobe-a. Kako si napisao poruku rekao bi da je kartica polovna, najbolje bi bilo da je uzmes na probu ako je to moguce.
[ ibroinuna @ 04.01.2008. 12:04 ] @
Jeste polovna i mogu da je uzmem na probu ali me interesuje na šta treba ako treba obratiti pažnju?
Hvala i pozdrav
[ Cileinteractiv @ 04.01.2008. 13:59 ] @
Matrox je oduvek imao svoje ćudi. Pogledaj na sajtu matroxa preporuke za matične ploče odgovarajuće za RTX 100 extreme mislim da tvoja odgovara. A i za Premiere CS3 na adobeovom sajtu imaju informacije o kompatibilnosti sa video kartama. Najgore je to što problem može da se desi i pored poštovanja svih preporuka tako da je najbolje da isprobaš kartu na par dana, skineš poslednju verziju drajvera, radiš capture, montiraš projekat tako da on bude dosta kompleksan sa upotrebnom matroxovih efekata i tranyicija, targa sekvenci, titlova, razne grafike animirane u motion panelu itd, izrendaj, snimi na traku i ako sve bude glatko radilo možeš smatrati da je ok. I još nešto, Matrox često izdaje zakrpe za svoj softver i drajvere u vidu raznih ..fix-ova pa i na to obrati pažnju.