[ srdjanm3 @ 03.01.2008. 13:28 ] @
Pozdrav, potrebna mi je sledeca pomoc...Posto na poslu dnevno dobijam puno mailova potrebno mi je da koristim filtere...kako bih lakse znao kada je sta stiglo u inboxu sam napravio foldere po datumima i koristim filtere u kojima sam zadao da mail koji stigne tog dana ide u taj folder...znaci konkretno. Napravio sam folder u inboxu 03-01-2008 i filter koji mozete pogledati u attachu kako izgleda za taj folder (slika 1)... E sada potrebno je da se doda jos jedan filter....znaci hocu da zadrzim ove filtere prema datumima kao do sada...ali hocu kada mi stigne mail sa naznakom CC pa odredjena adresa...da mi onda taj mail kopira u poseban folder...e sada...ako koristim recimo filter kao na slici 2 onda radi...medjutim ne mogu da rade oba istovremeno kao na slici 3...da li je to uopste moguce izvesti...i kako...takodje sam probao da napravim dva posebna filtera ali ne radi...da li moze ovako sve u jednom da se napravi..

Znaci treba mi da bude kao sto je na slici 3...i bukvalno tim redosledom (naravno ako poredak uslova odgovara poretku posledice)...znaci mail koji stigne tacno tog dana odmah pomera u folder 08-01-03...a zatim trazi koja poruka ima u CC odredjenu e-mail adresu i taj mail salje u drugi folder...

Da li je to izvodljivo i kako...

Unapred hvala na pomoci

Pozdrav
[ aleksandaraleksandar @ 03.01.2008. 14:25 ] @
nisam baš siguran da sam te razumeo, posebno zato što ti je prvi filter malo čudan.

šta će ti filter prema nečemu što možeš da vidiš u koloni DATUM.

sve u svemu, iznad prvog prozora piše MATCH u neke tri verzije. izaberi drugu (MATCH ANY...).
[ aleksandaraleksandar @ 03.01.2008. 14:27 ] @
btw, poruka ne može u dva foldera u isto vreme.

jednom primenjen filter nad porukom je sve što možeš da dobiješ.
redosled je kao na ekranu pre ovog koji si nam pokazao.
[ srdjanm3 @ 03.01.2008. 14:43 ] @
Filter prema datumu mozda i jeste besmislen...ali mi je tako lakse da pratim...zato sto onda ne moram da gledam i SUBJECT i datum..vec samo gledam subject...

Citat:
btw, poruka ne može u dva foldera u isto vreme.


Kako ne moze...ti poruku mozes kopirati...postoji opcija i u filterima...copy to...pa odaberes folder.

Jer pazi...ja recimo koristim samo filter po datumu...i onda ako primenim posebno drugi filter samo na taj folder...on ce odraditi..znaci napravim filter prema datumu i on stavlja mailove u odgovarajuce foldere, e onda ako odem u filtere i primenim filter dva samo na taj ceo folder on ce ga odraditi bez problema...ali nece odjednom oba...
[ aleksandaraleksandar @ 03.01.2008. 18:26 ] @
Citat:
srdjanm3:
Kako ne moze...ti poruku mozes kopirati...postoji opcija i u filterima...copy to...pa odaberes folder.


ako je kopiraš to su onda dva maila. jedan mail ne može da bude u isto vreme na dva mesta.

Citat:
Jer pazi...ja recimo koristim samo filter po datumu...i onda ako primenim posebno drugi filter samo na taj folder...on ce odraditi..znaci napravim filter prema datumu i on stavlja mailove u odgovarajuce foldere, e onda ako odem u filtere i primenim filter dva samo na taj ceo folder on ce ga odraditi bez problema...ali nece odjednom oba...


tako je. to sam i napisao. filteri se izvršavaju jedan za drugim, nad folderom inbox.
prvi filter, premesti poruku - kraj akcije.
drugi filter nema šta da uradi.

onda probaj da na trećoj slici obe akcije postaviš da budu COPY.

ili

da postaviš novi folder za drugi filter. da se izvršava nad folderom inbox/datum, ali tu imaš problem jer ti ćeš tu imati 365 foldera do kraja godine.


elem, što lepo ne pređeš na gmail. tamo mail može da se nalazi pod više oznaka (labela) i uvek ti je dostupno.
[ srdjanm3 @ 03.01.2008. 19:40 ] @
Sutra cu na poslu probati...ovo da obe budu copy...tu sam opciju jedinu ja mislim zaboravio...ali to je zato sto nisam hteo da dupliram...u svakom slucaju hvala puno na pomoci


Pozdrav