[ s3tx @ 04.01.2008. 22:17 ] @
Zelim da prodam program koji sam napisao (u php-u),t.j. da okacim na moj sajt gde ce bilo ko iz sveta moci da kupi preko kreditne kartice. Da li je to legalno(mislim na prodaju), da li trebam da imam registrovanu firmu, i kakvu firmu? Sta mi jos treb a da bi bilo skroz legalno?

Pozdrav.
[ Danilo Cvjeticanin @ 04.01.2008. 23:25 ] @
PHP je open source, sto znaci da je besplatan. Bilo koji nacin prodaje nije zabranjen, e sada kako ces ga ti prodavati to je vec tvoja stvar.
[ momsab @ 04.01.2008. 23:28 ] @
vidjao sam neke sajtove koje prodaju php (asp, js itd itd) skripte/programe, prema tome legalno ej da ih prodajes
sto se tice toga sta ti je potrebno, prelistaj, npr, neke od freelance tema (ima ih u vodicu za posao, npr)

za pocetak, potreban ti je devizni racun

Citat:
Danilo Cvjeticanin: PHP je open source, sto znaci da je besplatan.
uopste ne mora da znaci
freeware je besplatno
[ CONFIQ @ 05.01.2008. 00:00 ] @
PHP je besplatan program ali ne kao besplatno pivo!

Sve sto ti napises u PHP-u mozes da prodajes ali ne smes da izmenis sam PHP jezik da kompajlujes i da to prodajes sto to nije tvoj slucaj.
PHP ima svoju licencu: http://www.php.net/license/3_01.txt
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.01.2008. 10:39 ] @
Niste razumeli moj odgovor, rekao sam da je php besplatan i da je legalno da prodaje svoj program koji je napravio.
[ s3tx @ 05.01.2008. 11:00 ] @
aha, ali ja sam pitao da li je potrebno da imam registrovanu firmu (za prodaju softvera, kako god) da bi prodavao php skripte, ili ne?
[ Danilo Cvjeticanin @ 05.01.2008. 13:35 ] @
Ne, mada ne bi bilo lose da otvoris neku firmu ako bas budes zeleo profesionalno da se bavis php programiranjem.
[ totovic @ 13.01.2008. 17:06 ] @
Možeš da prodaješ bilo šta dok te poreska ne uhvati. Sve ostvarene prihode moraš da prijaviš u poreskoj prijavi. A najlakši način je da registruješ firmu. Možeš i da rizikuješ i nadaš se da te niko neće otkriti.