[ stamenkovici @ 07.01.2008. 13:17 ] @
Drugari, ja se izvinjavam ako dupliram temu ali vec dva sata trazim i ne mogu naci kako da kreditnom karticom ili na bilo koji drugi nacin uplatim na paypal?!?!?
Dakle, hocu nesto da platim paypalom a nemam ni cvonjka na njemu, znaci, moram da uplatim na paypal pa sa njim da platim dalje ali... kako?!?!? molim za pomoc

Hvala na svim odgovorima unapred
[ smfilip @ 07.01.2008. 13:23 ] @
a imas li ti otvoren nalog,verifikovanu i dodatu karticu na njega?
[ stamenkovici @ 07.01.2008. 13:26 ] @
da, sve sam to uredio, verifikovano i dodata kartica... sve sto je trebalo ali ne mogu da se snadjem kako da uplatim na paypal
[ Gojko Vujovic @ 07.01.2008. 13:35 ] @
Ne znam kako si uspeo da verifikuješ nalog karticom iz Srbije, ali hajde da pretpostavimo da si uspeo (radi valjda samo raiffeisen revolving visa ili neka strana kartica).

Ne moraš prebacivati pare na paypal da bi ga koristio za plaćanje. Dovoljno je da je linkovan sa nekim izvorom plaćanja (bankovni račun ili kartica). Samo odradi uplatu i tačan iznos će biti zadužen sa sredstva plaćanja koje izabereš prilikom potvrđivanja uplate (na kraju ebay transkacije na primer bivaš redirektovan na paypal sajt, da izabereš odakle se uzima novac i ostale detalje).
[ stamenkovici @ 07.01.2008. 13:42 ] @
heh ne mogu da verujem da je tako jednostavno a ja tako glup :) sad cu odmah da probam, hvala jos jednom za pomoc.

PS/ da, verifikovao sam preko Visa revolving kreditne kartice Raiffeisen banke
[ AcidMaster @ 07.01.2008. 20:15 ] @
Koja je to kartica? Ona Visa Virtuon ili sta?
Koju zemlju si stavio kad si se registrovao?
[ stamenkovici @ 07.01.2008. 21:48 ] @
nije virtuon, obicna kreditna kartica, visa revolving, na kojoj nema nista osim kad uplatim nesto i koristim je samo za net :)
[ milosh.mm @ 10.01.2008. 21:52 ] @
Koju zemlju si stavio kad si se registrovao?
[ eloks @ 11.01.2008. 14:14 ] @
Citat:
Ne znam kako si uspeo da verifikuješ nalog karticom iz Srbije, ali hajde da pretpostavimo da si uspeo (radi valjda samo raiffeisen revolving visa ili neka strana kartica).


Sa našom karticom nemože da se verifikuje. I ja sam probao sa virtuonkom od Raiffeisen banke,pa je prepoznao da je iz Srbije.
Ja sam lepo našao jednog tipa iz Amerike, što pradaje VCC kartice. Kupio sam ga za 6$,platio preko e-golda. Ukucao u PayPal.
Sačekao 4 dana da mi taj tip iz Amerike pogleda Expanded Use Number na računu te kartice,to sam ukucao u PayPal za verifikaciju, i eto sada imam legalan,verifikovan PayPal račun.

Ja zaboravi da kažem, ja sam upravo danas ukucao Expanded Use Number na PayPalu,i sada imam legalan račun.

[Ovu poruku je menjao eloks dana 11.01.2008. u 15:24 GMT+1]
[ smfilip @ 11.01.2008. 14:57 ] @
da,a kako ces da dodas sredstva na paypal???
[ Mister_rap @ 11.01.2008. 17:06 ] @
@eloks

Gleadaj samo da koristis neki US proxy prilikom provjeravanja stanja na racunu da ti ne bi limitirali account!
Meni je zbog ovoga "zarobljena" fina sumica :(



Citat:
smfilip: da,a kako ces da dodas sredstva na paypal???


Posto "legalno" nije moguce jedini nacin koji je meni poznat i kako ja to radim je trade MB->PayPal.
[ eloks @ 11.01.2008. 18:45 ] @
Citat:
da,a kako ces da dodas sredstva na paypal???


Pa možeš sa e-goldom preko menjačnice, ili kako kolega iznad mene rekao MB->PayPal
Inače ja sam Paypal račun otvorio zato što neke zarade na internetu isplaćuju samo na PayPal.


Citat:
Gleadaj samo da koristis neki US proxy prilikom provjeravanja stanja na racunu da ti ne bi limitirali account!
Meni je zbog ovoga "zarobljena" fina sumica :(


Hvala na savet. Vidiš to nisam uzeo u obzir.
[ Mister_rap @ 11.01.2008. 21:30 ] @
Nista i drugi put

Ipak ni US proxy ti ne garantuje da ti nece limitirati nalog
[ stamenkovici @ 12.01.2008. 08:37 ] @
Za neverne tome na forumu, uspeo sam da uplatim preko paypala


Dear Goran Stamenkovic,

This email confirms that you have paid Outspark, Inc ([email protected]) $5.00 USD using PayPal.

This credit card transaction will appear on your bill as "PAYPAL *OUTSPARKINC".



--------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------

Payment Details

Transaction ID: 1E521419MX197024V
Item Price: $5.00 USD
Total: $5.00 USD
Order Description: 3,500 SparkCash ($5)


Znaci, nalog je registrovan na Sloveniju ali sam u Zip postal kodu stavio Srbija, mozda je u tome problem, bilo kako bilo, dobio sam verifikacioni kod na izvodu banke za kreditnu karticu koji sam ukucao kao poslednji korak u registraciji pay pala i posle toga je sve funkcionisalo super. :) Doduse, jos uvek ne znam na koji bi nacin mogao da podignem kintu sa pay pala ali to me za sada i ne dotice jer navikao sam samo da placam :)
[ p90teleman @ 15.01.2008. 15:43 ] @
Sta je MB>Paypal?
[ Mister_rap @ 15.01.2008. 18:34 ] @
MB je skracenica za moneybookers.com

Pa MB->PayPal bi znacilo da ja posaljem novac nekom preko MB-a a on meni taj novac uz neku nadoknadu ili bez nje prebaci na PayPal.
[ p90teleman @ 15.01.2008. 20:15 ] @
hvala, jasno mi je sta je MB - imam account :)
[ bzvzko @ 16.01.2008. 11:18 ] @
e jel moguce da se pomocu proxija zezne paypal sistem i da se legalno verifikujemo na npr neku zemlju gde je to legalno??
[ Mister_rap @ 16.01.2008. 18:29 ] @
Pa preko proxija ces moci da kreiras nalog ali verifikacija je skroz druga prica...
[ neske26 @ 31.07.2008. 15:18 ] @
Hteo sam da pitam nesto..Kreirao sam nalog na PayPal..e sada na jednom sajtu mi traze PayPal Address/id ! kada sam otvorio nalog stigla su mi dva maila ali nigde nema ID..Ako moze neko da me malo uputi,hitno mi treba to..Hvala unapred
[ djmaki @ 22.09.2008. 22:31 ] @
E, da ovo i mene interesuje, kako da dam nekom adresu da mi uplati na paypal?
[ engineer @ 23.09.2008. 09:24 ] @
Dovoljno je da mu daš email adresu na koju si registrovao paypal nalog
[ Dukic-DELIJA @ 15.06.2009. 23:08 ] @
Poštovanje,
A zašto se PayPal ne može legalno koristiti iz Srbije???
Vidim da i na mnogim online Casinima i kladionicama Srbija se nalazi na listi zemalja kojima je zabranjena igra u tim Casinima/kladionicama (interesantno, tu su naravno uz loše, slabe, ratne zemlje i zemlje kao što su Holandija, SAD, Bugarska i Turska - hmm prilično čudno, voleo bih da mi to neko obrazloži?).

Ja sam, doduše iz Republike Srpske, BiH, ali baš zato pošto smo slični i bliski jako me interesuje što je Srbija tako ''ocrnjena'' što se tiče online transakcija, jer moglo bi to zadesiti i nas u R.Srpskoj???

Unapred Vam mnogo hvala.