[ Daccic @ 07.01.2008. 17:19 ] @
Imam veliki problem!
Kupio sam Nokiu 6500 slide koja je kodirana za Svedsku mrezu -tre-.
Obisao sam ceo grad, pitalo sam po nekim servisima u Beogradu, Novom Sadu, Kraljevu... i nista.
Poceo sam vec da gubim nadu, molim Vas ako mozete da mi pomognete i uputite na pravi put.
Hvala u napred.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.01.2008. 09:45 ] @
Kucaj na Googlu "Nokia 6500 unlock OTA" pa vidi da li i a sajtova koji ti je mogu otkljucati over-the-air, a da ti platiš to koliko traže. Možeš probati i bez onog OTA pretragu.
[ Daccic @ 10.01.2008. 15:12 ] @
Potrazio sam malo po ovim stranicama koje si mi predlozio ali nisam se nesto snasao ili nema toga.
Uglavnom svi imaju za dekodiranje sa austrijske ili italijanske mreze, ali sa svedske niko.
A sto se tice placanja, ni u jednom trenutku nisam ja rekao da ne bih platio, platio bih samo da se odradi posao kako valja
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.01.2008. 18:34 ] @
Na kojoj švedskoj mreži ti je Nokija?
Ili još jednostavnije, odeš na taj sajt na kome si našao da otključavaju 6500 sa nekih drugih mreža i pitaš da li isto mogu da urade i sa tvojom 6500 koja je zaključana na tu i tu švedsku mrežu, i ako ne mogu, da li ti mogu preporučiti njihove kolege koji mogu sa švedske mreže.
[ Daccic @ 10.01.2008. 20:18 ] @
Telefon mi je na kodiran za mrezu 3, a čita se kao "tre".
Ma pitao sam ali kakvi su privatnici niko neće da preporuči drugoga ko to moze da uradi...
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 10.01.2008. 20:30 ] @
Mislio sam da pitaš ove po stranim sajtovima, jer oni međusobno hoće da sarađuju, a za ove naše papke znam da neće.
[ Daccic @ 10.01.2008. 20:51 ] @
Druze, vrlo rado bih pitao nekoga i van Srbije ali postoji jedan problem...ne znam engleski :-(
[ Pici man @ 10.01.2008. 21:06 ] @
Neznam rešenje, bukvalno se džabe ovde mešam, ali moram da prokomentarišem:

Elitesecurity forum je pre samo par godina prednjačio nad bilo kojim drugim našim ili svetskim forumom koji se bavio mobilnim telefonima kako u pružanju validnih i korisnih informacija o bilo kakvom vidu dekodiranja mob. telefona kroz informacije o potrebnom softveru sa sve download linkovima i naravno uputstvima kako to najbezbolnije obaviti, tako i kroz rešenje bilo kakvih nus pojava iz takvih "radnji" i sve to u naravno sadašnjoj sekciji "GSM -Servisiranje". Ne treba reći da je time ES znatno pomagao svima koji su želeli da samostalno otključaju svoje telefone i uštede novac!
To što danas ima toliko malo pomoći i kvalitetnih tekstova o dekodiranju, odgovora, saveta i nadasve rešenja govori samo da su nekadašnji članovi ili davno prestali da posećuju ovaj forum(mada ne verujem da je to razlog jer su danas mnogi moderatori) ili da su postali toliko sebični i lakomi na novac da čak i GPRS podešavanje žele da naplate umesto nekome besplatno pomognu.
Eto!
[ Catch 22 @ 11.01.2008. 01:42 ] @
Danas sam malo obišao prodavnice telefona u mom gradu, čisto da vidim šta je stiglo novo posle praznika... Palo mi je u oči da je u 3-4 prodavnice glavni novitet baš Nokia 6500 Slider.
Ovo bi samo moglo da znači da je "u Srbiju stigao ključ i za tu bravu", jer se lokalne prodavnice snabdevaju od dobavljača iz Novog Sada ili Beograda. Jedan od servisera mi je rekao da "ne vidi zašto bi otključavanje 6500 bilo problem" (?)
Dakle malo strpljenja i verujem da ćeš uskoro moći da rešiš svoj problem...

[ Daccic @ 11.01.2008. 16:22 ] @
Hvala svima, ali kad bi neko mogao da mi da neki broj tel., e-mail ili da mi predlozi neki servis koji bi mi mozda poblize obijasnio u kakvoj sam situaciji.
Da,čuo sam da mozda postoji opasnost posto je telefon kodiran za mrežu 3 da kod nas nece raditi posto je kod nas GSM mreža.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.01.2008. 16:44 ] @
Mreža ko mreža. I naše podržavaju UMTS, ako je to bio razlog nekome da lupi to za GSM mreže :)
[ Iksi @ 11.01.2008. 21:53 ] @
javi mi se na pp pa cu ti sve objasniti sutra videcu sa kolegom koji radi
otkljucavanje
pozz
[ fucumaraxl @ 12.01.2008. 09:37 ] @
Inače, koliko košta dekodiranje? Npr. E65.

��hӃ�m��ݴ��5�R'~��jب�8b�g�������$y��4��٩�����2�צ��i��0����&
[ Daccic @ 12.01.2008. 21:01 ] @
Za Iksija!!!
Nemogu ti se javiti preko foruma. Evo ti moja e-mail adresa: [email protected]
[ cybercom @ 12.01.2008. 21:13 ] @
Eve Vam odgovora,mada se nekima nece svideti :

6500 (sve jedno dali je 6500 ili u varijanti c-clasic,s-slide) je trenutno nemoguce dekodirati niti jednim tool-om.Odgovori tipa da je stigao neki tamo kljuc nepiju vodu jer za BB5 telefone nepostoji nikakav "kluc" !

"Jedan od servisera mi je rekao da "ne vidi zašto bi otključavanje 6500 bilo problem"",daj mi ime i prezime,zajedno sa nazivom servisa i lokacijom Tog "servisera",posto ocigledno to niti je serviser,niti ce ikada biti.Lik ti daje laznu nadu jer uopste nepoznaje tematiku

6500 se moze jedino dekodirati preko poznatog koda od provajdera i nikako vise ! Zao mi je ali je to slucaj sa svim novijim BB5 telefonima tipa 6120,N95 8 GB......

Mislim da sam pojasnio situaciju !
[ cybercom @ 12.01.2008. 21:16 ] @
@fucumaraxl

Na primer 50 jedinica evropske valute bi bila ok !
[ Iksi @ 13.01.2008. 14:59 ] @
pozdrav dekodiranje e 65 je 60 e.
Sorry sto malo kasnim sa odgovorom
[ Daccic @ 13.01.2008. 19:11 ] @
Dobro 60, ali ko ce to da mi odradi????
[ bego_26 @ 13.01.2008. 21:42 ] @
Citat:
cybercom: Eve Vam odgovora,mada se nekima nece svideti :

6500 (sve jedno dali je 6500 ili u varijanti c-clasic,s-slide) je trenutno nemoguce dekodirati niti jednim tool-om.Odgovori tipa da je stigao neki tamo kljuc nepiju vodu jer za BB5 telefone nepostoji nikakav "kluc" !

"Jedan od servisera mi je rekao da "ne vidi zašto bi otključavanje 6500 bilo problem"",daj mi ime i prezime,zajedno sa nazivom servisa i lokacijom Tog "servisera",posto ocigledno to niti je serviser,niti ce ikada biti.Lik ti daje laznu nadu jer uopste nepoznaje tematiku

6500 se moze jedino dekodirati preko poznatog koda od provajdera i nikako vise ! Zao mi je ali je to slucaj sa svim novijim BB5 telefonima tipa 6120,N95 8 GB......

Mislim da sam pojasnio situaciju !


E jesi me ohrabrio, vec mjesec dana drzim nov telefon Nokia 6120 classic u kutiji, a izgleda de ce tako i ostati.

Na netu mogu da otkljucaju samo telefone iz odredjenih zaemalja kao sto su: USA,UK,Kanada,Australija,Spanija,Francuska,Portugal i Norveska i to samo sa odredjenih mreza.

Austrije nigdje.

pozzz.
[ cybercom @ 13.01.2008. 22:35 ] @
Austrija se radi itekako,nebitno sa koje je mreze,rakao sam ti kod koga da se obratis,jos pre neki dan !
[ cybercom @ 13.01.2008. 22:37 ] @
Citat:
Daccic: Dobro 60, ali ko ce to da mi odradi????


Bilo koji opremljeniji servis !
[ bego_26 @ 14.01.2008. 07:11 ] @
Citat:
cybercom: Austrija se radi itekako,nebitno sa koje je mreze,rakao sam ti kod koga da se obratis,jos pre neki dan !


Poslao sam PM ali nema jos odgovora.

pozz.
[ Daccic @ 14.01.2008. 15:34 ] @
E narode, ispisasmo ovde 2 stranice teksta ali ja i dalje nemam konkretan odgovor MOZE ili NEMOZE.
Ako moze recite mi tacno mesto i neki kontakt ko moze da mi dekodira telefon.
[ bego_26 @ 14.01.2008. 20:45 ] @
Za sada ocito NEMOZE.
[ Daccic @ 14.01.2008. 21:06 ] @
Tako sam i predpostavljao, ali ne znam da li ce u opste u skorije vreme moci ili da se otarasim telefona.
[ Pera_kojot_genije @ 22.01.2008. 23:07 ] @
ja sam sad gledao po netu i koliko se razumijem,postoji nachin da se otkljuca i bb5,samo to mora hardverski da se uradi.. i mora za to da se kupi oprema... e sad,kad ce neko od sljepaca servisera da se sjeti da kupi tu opremu pitaj boga.a koliko ce da kosta dekodiranje dok to svi ne nabave??? to tek...
[ cybercom @ 23.01.2008. 07:29 ] @
U pravu si,na PP sam ti vec i odgovorio,a ovde malo drugacije...........kakav je nacin tako gooriti o nama,"slepci".........e sada ces se malo nacekati oko pomoci...........kakav harver crni covece......pa normalno da je potreban harware,uredjaj........za bb5 ima svaki opremljeni servis (ne prodavnica na cijim vratima pice servis).......a zasto se nebi malo raspitao vise u vezi tvoje nokije kakva je ona kakva je razlika izmedju klasicnih BB5 i tvoje............nebi bilo lose da sa argumentima izadjes pa da onda osudjujes !
[ milan971 @ 28.01.2008. 19:15 ] @
Javite se na mail ako hocete da otkljucate te telefone [email protected]
[ Daccic @ 29.01.2008. 16:56 ] @
PUSTO!!!
I dalje mini stoji zakljucan telefon. Ne mogu vise da cekam ako hoce neko da ga kupi neka se javi. ili neka mi neko pomogne
[ drgrga @ 30.01.2008. 00:18 ] @
Citat:
Daccic: PUSTO!!!
I dalje mini stoji zakljucan telefon. Ne mogu vise da cekam ako hoce neko da ga kupi neka se javi. ili neka mi neko pomogne



DA LI SI LOOD ILI TOLIKO GLUP ?



Taj telefon i vecina telefona BB5 serije SE NE MOZE OTKLJUCATI bar za sada !!!!!
Da li ti je sad jasnije,mozda solucija izadje sutra a mozda i nikada !!!!


[ drgrga @ 30.01.2008. 11:42 ] @
Evo ti i spisak sta se za sad moze uraditi od BB5


-3109
-3110c
-3250
-5200
-5300
-5500
-6085
-6086
-6125
-6126
-6131
-6233/34
-6151
-6280/88
-6300
-7370/73
-7390
-8600
-E50
-E61,E61i,E62,E65
-N71,N73,N75,N80,N91,93,N93


Zar nije poveci spisak.....i ovo do pre par meseci nije moglo pa sad moze......naravno cena nije ona kao za bilo koji obican telefon,jer je za neke modele pravo mucenje (10-70 eur).

Sve ostalo za sad NE MOZE !!!!
[ servishalo @ 30.01.2008. 17:15 ] @
@DrGrga
Znaci 6500 slide ne moze....a 6500 Clasic?
[ Daccic @ 02.02.2008. 21:08 ] @
Narode, dekodiranje je moguce za sve nokia telefone bb5 bez obzira sa koje je mreze koji se do juce nisu mogli dekodirati!!! Ja sam moj dekodirao uspesno.
Ako je nekom potrebma pomoc moze mi se javiti na moj meil [email protected]
[ bego_26 @ 05.02.2008. 11:08 ] @
Evo na ovoj stranici ima rjesenja.

http://www.fonefunshop.co.uk/Unlocking/remote.htm


Ja sam narucio Nokia BB5 Turbo SIM.

Tako da se vise ne zezam sa nasim serviserima, bar sto se ovog problema tice.

Pozzz..
[ cybercom @ 05.02.2008. 11:13 ] @
Bravoooooo majstore ! Samo da te pitam,koliko te ta avantura kosta (mislim za jednu karticu,isplatili se DHL) ?
[ Joker @ 05.02.2008. 12:15 ] @
Ima i ovde ponuda, za 35€
http://forum.suwireless.net/index.php?showtopic=468
[ servishalo @ 19.02.2008. 16:57 ] @
@DrGrga
Izvini sto sam dosadan, al' evo i ja porucio ovu brzuBB5SimKarticu ....imam jedan problem....telefon radi SAMO ako je jezik postavljen na automatski....mozes li mi pomoci...vecno zahvalan...
[ Uroš Ivanović @ 21.06.2008. 23:33 ] @
Pozdrav. Imam sledeci problem:
Ortak je uzeo 6500 slide uz paket u VIP-u, pa bi hteo da ga ustupi meni na koriscenje, ali su mu u VIP-u rekli da nije moguce koristiti karticu druge mreze u njemu. Nakon sto sam se raspitao u par servisa oko moguceg dekodiranja, rekli su mi da oni ne mogu da urade, barem ne za taj telefon (dok recimo za n73, za koji je ista prica, mogu...) Da li neko zna kako moze da se dekodira ovaj telefon i koliko bi to kostalo. Hvala
[ svakaVamcast @ 23.06.2008. 06:54 ] @
Znamo kako moze,resenje je veoma jednostavno i radi se uz pomoc nekih od kartica tipa : Turbo-sim,X-sim.........

[ Uroš Ivanović @ 09.07.2008. 11:40 ] @
Evo sad sam bio u jednom od opremljenijih servisa u Kragujevcu, gde su pokusali da mi ubace neki od tih simova (nisam siguran koji posto izgledaju slicno) u moju nokiju 6500, tako da mogu da prokomentarisem...

Vasa sim kartica se stavi preko te "podloge", tako da ne dodiruje direktno kontakte u telefonu nego preko nje. Inace, taj turbo-sim / x-sim se koristi da zaobidje ugradjenu blokadu mreza, tako da se telefon moze koristiti normalno. Potrebno je da se malo isece plastika na sim kartici kako bi mogla da stane u leziste zajedno sa tim cudom, barem za 6500, ali to ne smeta nista. Furthermore, nakon paljenja telefona sve je bilo ok, nasao je mrezu, mogao sam da zovem ali nisam mogao da primam pozive, tj bio sam zvanicno nedostupan Drugar je probao da me pozove par puta (telekom srbija, besplatno obavestenje...), stigla mu je poruka da sam ponovo dostupan, pa je probao ponovo i nista. Sa fiksnog isto nedostupan... Majstor koji je prckao to je pozvao kolegu, koji mu je rekao da je imao isti problem sa nekim drugim telefonom, i da ga je resio tako sto je zamenio turbo-sim / x-sim, medjutim meni nijedan od 3 isprobana crvena ?-sima nije radio. Posle je probao neki narandzasti, za koji je trebalo jos vise da mi masakrira karticu, i opet nista.

Zakljucak:
Citat:
Ako su dve polovine nestale, znaci da nema niceg. U pravu si, u pravu, crva nije ni bilo. Dva puta nista jednako nista, cista matematika! Mozes se sa mnom raspravljati ali cifre ne lazu. Dva puta nista je nista!



Eto toliko, valjda ce nekome da pomogne. After all, ova strana je prvi rezultat na gugletu, mozda jos neko osim mene koristi "I'm feeling lucky" bez ikakvog razloga

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Milan Gligorijevic dana 12.07.2008. u 13:26 GMT+1]
[ svakaVamcast @ 09.07.2008. 12:20 ] @
Opremljen i dobar servis ne znaci da mora da bude u centru grada sa puno maskica i baterija,punjaca..........itd.

To sto ti ne radi kako treba telefon,znaci da kartica nije dobro setovana.Opremljen i dobar servis ima DONGLE i programator da je setuje kako treba !
Dobar i opremljen servis ima sekac kojim ne sece karticu nego je probusi na mestu gde treba da prodje Turbo/X-sim cip !
Dobar i opremljen servis ce ti proveriti i dati ispravan telefon prilikom zavrsenog posla.

Nadam se da si ovim mojim postom nasao za shodno da TAJ servis u koji si isao nije niti Dobar niti Opremljen !
[ Uroš Ivanović @ 09.07.2008. 14:51 ] @
Kako bi bilo da pokusas da pomognes meni i drugima i objasnis nam sta treba da uradimo?



[Ovu poruku je menjao skymobile dana 10.07.2008. u 19:33 GMT+1]
[ svakaVamcast @ 09.07.2008. 15:24 ] @
Kako nisi nasao nista konstruktivno u mom postu ? Zar nisam napisao da servis u kojem je bio nije DOBAR i nije OPREMLJEN,treba da promeni servis koji zna da setuje iste kartice a ne samo da ih proda ?

Ako ne razumes ono sta sam napisao,lepo kazi, napisacemo razumljivije, mada mislim da je bilo dosta razumljivo napisano i nista zakukuljeno niti zamumuljeno.

[Ovu poruku je menjao skymobile dana 10.07.2008. u 19:34 GMT+1]
[ Iksi @ 09.07.2008. 21:44 ] @
pa dobro nije valjda da tel ne moze da se otkljuca preko box-a?
[ svakaVamcast @ 10.07.2008. 08:36 ] @
MOze,ko kaze da ne moze,a dali bi ti platio tu cenu ? Radi ga samo jedan tim,koji ima svoje ljude koji setaju po svetu i otklucavaju iste,ali cena nije ni malo naivna ! POsto nije dozvoljeno reklamirati tako nesto,malo se potrudite na googlu i videcete sta sam hteo da kazem. (sto se tice otkljucavanje preko BOX-a).

Jednostavnije je reci da ne moze,jer kada dodas cenu DHL-a,cenu carine+pdv-a mislim da ti nije ni u kom slucaju isplativo,najblizi centar je u Austriji.Na autobus i takve stvari zaboravi.
[ skymobile @ 12.07.2008. 01:19 ] @
Posto trenutno ne postoji resenje za dekodiranje pomenutog modela tlf, a da je za siroke narodne mase, osim Turbo sim/Tornado sim .......a prica ne vodi nikuda, tema ide na LOCK do daljnjeg.