[ ivica77 @ 26.09.2003. 19:38 ] @
U dilemi sam koji rezac da kupim. Rec je naravno o kucnoj upotrebi. Dvoumim se izmedju starog dobrog Teac-a, Sony-ja, Asus-a ili mozda neko ima bolju preporuku. Kakva su vasa iskustva? Da li je Teac i dalje najbolji?
[ BeastMaster @ 26.09.2003. 19:57 ] @
Moj predlog ti da izbegavaš ove novije serije TEAC-a, da sam na tvom mestu uzeo bih SONY-a.
Pozdrav zemljak :)
[ mizob @ 26.09.2003. 22:39 ] @
Ja bih definitivno uzeo ASUS-a pre svega,teac zivi na staroj slavi,a ASUS je ASUS!!!!
I uzeo bih normalno njegov 52x rezac,cena je oko 42 eura,i niza je od teacovog,i da je skuplji uzeo bih ga sigurno!!!

Ali sony nemoj da uzimas,bolje uzmi lg,nego sony,ima jako lose opticke uredjaje za kompjutere,





Pozdrav,i dobro ce te sluziti ASUS!!!TYo je SIGURNO,cd od 700 mb za manje od 2 i po minuta.
[ IHThUS @ 26.09.2003. 22:54 ] @
LG i prži koliko god ti treba za po kući.

BTW ove teme oko CD-RW zaista već smaraju!
[ ivica77 @ 26.09.2003. 23:13 ] @
Sa LG-jem imam losa iskustva tako da ga uopste i ne uzimam u obzir. Ipak, hvala na savetu. Dakle, Sony ili Asus? I moze li neko da mi kaze da li Teac zaista nije vise ono sto je bio? Neki ljudi tvrde da je Teac i dalje Teac i da nemaju primedbe na rezace nove generacije.
[ IHThUS @ 26.09.2003. 23:41 ] @
Evo link pa čitaj o svakom drajvu koji te zanima, mislim da je tu test svakog drajva koji ti je dostupan.

http://www.cdrlabs.com/reviews/
[ BeastMaster @ 26.09.2003. 23:49 ] @
Citat:
ivica77:
Sa LG-jem imam losa iskustva tako da ga uopste i ne uzimam u obzir. Ipak, hvala na savetu. Dakle, Sony ili Asus? I moze li neko da mi kaze da li Teac zaista nije vise ono sto je bio? Neki ljudi tvrde da je Teac i dalje Teac i da nemaju primedbe na rezace nove generacije.

LG rezači su dobri, ASUS-e nisam imao prilike da probam, a SONY pravi LITE-ON tako da su i oni odlični...
Pozdrav
[ Corleone @ 28.09.2003. 01:22 ] @
Ja imam Lite-on i izuzetno sam zadovoljan i radom i kvalitetom.
Moja preporuka, stvarno su dobri.
[ freelancer @ 28.09.2003. 06:31 ] @
ASUS 52x24x52x, jako lepo se pokazao, dolazi u retail pakovanju, puna kutija, dobije se i po jedan cd-r i cd-rw u pakovanju.
[ homoludens @ 28.09.2003. 07:01 ] @
moj drug je bas prekjuce isprobao gornji asus i prezadovoljan je, cita sve zivo ima mt.rainer (ili kako se vec pise), stabilan i dolazi u retil pakovanju.
[ IHThUS @ 28.09.2003. 11:20 ] @
Pre ili kasnije većina korisnika kompjutera shvati da je najbolja komponenta ispravna komponenta bez obzira na brand!!!
[ cousteau @ 28.09.2003. 22:43 ] @
ma najbolji je TEAC CD-W540E...
[ djdrale @ 29.09.2003. 02:19 ] @
Dobro sve je to OK, ali Plextor je Plextor. Ja recimo imam Teac W548E i nigdje na netu nema ni jednog firmware-a za njega?
Pozdrav
[ ivica77 @ 29.09.2003. 08:52 ] @
Plextor jeste najbolji, ali kako je meni rezac potreban za kucnu upotrebu, ipak ne bih da potrosim toliko para.
[ SoulFly @ 29.09.2003. 09:25 ] @
ako ne mozhesh protiv njih-pridruzhi im se... SONY SONY SONY!!!
[ IHThUS @ 29.09.2003. 20:35 ] @
Ma kaki bre Sonu, to ništa ne valja.

LG je naj cool u Evropu a i šire!
[ popeye @ 30.09.2003. 00:14 ] @
LG se nije bas proslavio sa 52x24x52x modelom (dosta prituzbi, a i kvarova u prvih mesec dana). Teac i Sony su dobri, no kako imam potonjeg kuci i vec godinu dana radi bez primedbi, glasam za Sony.
[ ivica77 @ 30.09.2003. 11:40 ] @
Kako stvari stoje sve vise se dvoumim izmedju Sony-ja i Asusa. Dakle, svaki vas savet mi je dobrodosao...
[ eddy_yu @ 30.09.2003. 15:54 ] @
Citat:
ivica77:
Kako stvari stoje sve vise se dvoumim izmedju Sony-ja i Asusa. Dakle, svaki vas savet mi je dobrodosao...


Licno sam imao kuci i Sony pa Teac a sad imam Asus .
Uzmi Asus-a i neces se pokajati . Teac nije vise ono sto je bio to je 100% tacno . Pocev od plastike pa do elektronike Soni mi je bio malo cudljiv prilikom rezanja (bafer mu je opadao bez nekog razloga) , tako da dolazimo do Asusa
[ Sale_mf @ 30.09.2003. 17:24 ] @
Razlog zasto " Teac nije ono sto je nekada bio " je mozda u cinjenici da je LG kupio Teac . Razlika u ceni je mala, aliu mislim da su pribliznog kvaliteta. Pre mesec dana kupio sam LG 52x24x52 i prezadovoljan sam , reze sve zivo, nije bilo nikakvih problema, kvarova i sl. Rezem muziku i filmove uglavnom. Ne znam koliko su ASUS i Sony bolji i pouzdaniji , samo znam da je ovaj moj vec otplatio samog sebe
[ paparazzo79 @ 30.09.2003. 20:07 ] @
Pa plextor je definitivno najbolji jer je i najskuplji iak je asusov externi cd-rw odlican!!
[ IHThUS @ 30.09.2003. 20:54 ] @
Ovo već postaje tužno.

Red Asus-a pa red LG-a pa red Teac-a pa red .......

Koristiti rezać za po kući podrazumeva narezivanje diskova za lične potrebe a ne kućnu manufakturu, tako da NEĆEŠ pogrešiti ako uzmeš LG ili ASUS ili SONY! Svaki drajv će da ti odradi posao odnosno da ti brzo i kvalitetno snimi željene fajlove na CD!!!
[ vujke @ 30.09.2003. 21:33 ] @
Kad se vec prepucavate ciji je veci (bolji :)) zasto niko nije pomenuo Yamahu???

BTW. Ako vec nemas nameru da zaradjujes od rezanja onda ce svaki da ti radi posao.

LG i Sony imaju vise problema sa citanjem losijih diskova (izgrebanih). Za Asus ne znam ali LiteOn je stvarno dobar samo ako mozes da ga nadjes.

Ja licno koristim Teac 24x i necu ga menjati dok god radi, jer cemu brzina od 52x kad 80% audio player-a ne moze da se izbori sa diskovima rezanim preko 16x.

Toliko
[ SoulFly @ 01.10.2003. 00:37 ] @
Citat:
vujke:
LG i Sony imaju vise problema sa citanjem losijih diskova (izgrebanih). Za Asus ne znam ali LiteOn je stvarno dobar samo ako mozes da ga nadjes.



Otkud ti da ima problema Sony sa chitanjem?...ja ga imam vec godinu i neshto i nikakvih al apsolutn nikakvih problema nema...izuzetno sam zadovoljan i ni za shta ga ne bih menjao...a u povrenju-LiteOn koji toliko pravish je i zaduzhen za Sony-e..LiteOn=Sony...Sony je samo spolja
[ kUdtiHaEX @ 01.10.2003. 23:11 ] @
Moja preporuka je da se klonis Teac rezaca (novijih) - vrlo su loseg kvaliteta i to uopste nisu oni TEAC rezaci na koje smo navikli tokom ovih godina. Moja preporuka je da kupis LiteON (sony) ili LG - neces pogresiti bilo sta da uzmes od njih.
[ Deep|Blue @ 02.10.2003. 22:52 ] @
moj glas za asusov 5224a rezac.
dosta stabilan i tih
[ donmarkone @ 03.10.2003. 12:24 ] @
Kupi ASUSOV rezac on ti je dobar.
Nije mnogo skuplji og LG-ja.
[ kUdtiHaEX @ 03.10.2003. 13:02 ] @
E pa sada...zasto niko ne kupuje Yamahu i Plextora? KUpuju ih oni koji profesinalno rade rezanje...i kojima je kvalitetan rezac bitan. Zato su i skuplji - jer su najbolji.
Medjutim moj glas ide LiteON/LG 52x rezacima. Nema neke vece razlike medju njima a oba rade sasvim korektno.
[ brzibg @ 06.10.2003. 18:12 ] @
Ovaj glas je za LG. Ja ga koristim vec oko 9 meseci, narezao sam oko 100 diskova bez ikakvog problema. Cak sam isprobavao max brzinu pisanja i dostigao 58x sa tdk medijom. Disk je bio sasvim citljiv i na sugavom Mitsumi-ju 24x starom 4-5 godina. Mada ipak mislim da diskove treba rezati <24x.

A Teac zaboravi...
[ overflow @ 06.10.2003. 18:33 ] @
Za dublji dzep obavezan je Plextor.
Ja ipak imam (vise od 5 meseci) jednu od tih "novijih verzija Teac-a" koje svi toliko kude - CD-W552E - i vrlo, vrlo sam zadovoljan. Nikakvih problema.
[ S a l e @ 08.10.2003. 05:56 ] @
Posto treba da jurim komponente za jednu jaku masinu, koja ce da bude SOHO (da ne kazem stancanje AUDIO diskova u velikim kolicinama), iz prethodnih poruka sam zakljucio da je najbolje da ubacim neki IDE Plextor ili Yamaha? Ili pak ovaj ASUS?
[ rainingman @ 08.10.2003. 12:17 ] @
Plextor svakako - ko moze, ali i ja eto imam tu verziju Teac-a W552E, skoro godinu dana i nemam ama bas nikakvih problema, radi ko' zmaj. :)
[ Voodoo @ 08.10.2003. 17:21 ] @
ne znam shto svi kukaju na Teaca... mislim, ona serija 48-brzinaca lazhnjaka koja je stigla pre pola godine kod nas jeste bila uzhasna, ali 52-brzinci su odlichni... evo, ja vozim jednog takvog i nemam *APSOLUTNO NIKAKVIH* problema sa njim... znachi, uspeshno rezhe po najgorim noname-krdzama a chita bukvalno sve - prochitao je uspeshno i jedan moj disk na kome je MotoRacer2, star 5 godina, snimljen na noname-u bez serijskog broja, koji je toliko propao da su ga svi drugi uredjaji prepoznavali kao audio disk (?) ...

tako da moj glas ide Teacu W552E... necesh se pokajati.
[ IHThUS @ 08.10.2003. 22:23 ] @
Mislim da je neko već rekao da je LG preuzeo Teac!
[ acakrpa @ 10.10.2003. 03:13 ] @
Od pre godinu dana TEAC=LG!
[ kUdtiHaEX @ 10.10.2003. 11:05 ] @
Svako ima svoju varijantu price....ajde da sumiramo sve rezultate ovde i da zavrsimo sa ovom temom.

LG, LiteON (Sony) cu strpati u jedan kos iz prostog razloga sto su razlike u kvalitetu izmedju rezaca ovih firmi minimalne (tj i nema ih). Znaci, ako se odlucis za neki od ovih rezaca neces pogresiti. LG , neke serije, su se kvarile i posle 10 narezanih diskova, LiteOn nesto manje ali to nije bitno jer imas garanviju. Ja bih pre uzeo LiteOn (Sony) jer bolje cita ostecene i ogrebane diskove dok je to LGu mana otkako postoji.

Plextor, Yamaha su po kvalitetu dva koraka ispred svih ostalih, i mislim da nema uopste potrebe da govorim zasto - kvalitetna optika i mehanika dovolno govore za sebe (a i cena). Ako kupujes YAMAHA rezac, obrati paznju na onaj koji reze slike po data delu CDa - vrlo korisna stvar za 100e. Znaci, ako radis kucnu manufakturu i ako rezes i po 100 CDa dnevno, LG i LiteOn nisu za tebe. Ne kazem da oni nece izdrzati tempo, daleko od toga, ali mozes biti uveren da Plextor/Yamaha nece otkazati tek tako... Sto se tice citanja ogrebanih diskova ravni su Teacu - gutaju sve i svasta.

Teac, Benq (Acer) izdvajam u shitty grupu jer zaista tu i spadaju. Teac, otkako ih je kupio LG, ne valja uopste - 52x rezaci imaju OGROMAN broj C1 gresaka, diskovi su necitljivi, citanje ogrebanih CDa gde je TEAC dominirao godinama je losije nego kod LGa. Prosto - ako ne mozes pobediti konkurenciju - kupi je. Benq spada u istu klas - klonite se ovih rezaca, jer ce vam trebati tamponi za usi i cement da zazidatr kuciste zbog vibracija :) (kao sto je to neko vec rekao).

NEC, ASUS nisam probao i necu nista da kazem o njima. Mogu dodati za ASUS rezace (externe) da su odlicnog kvaliteta i da ako ti treba kvalitetan externi pisac, ASUS je resenje. To isto vazi i za NEC...

E sada druga strana medalje. Ne ulazite previse para u combo uredjaje. Zasto? Zato sto NEC 1300 +/- kosta oko 140-50e, sto uz cenu DVD medija od 1,7e do 5e i kapacitetom od 4,7 gb dodje isplativa varijanta. Ne? Gresite. Samo ako bi ste radili backup za pare, za 15 dana biste otplatili rezac i ostalo bi vam dzabe sve sto sebi narezete a ne biste izasli iz kuce.... Stedite pare.... :P
[ bobiska @ 10.10.2003. 11:07 ] @
LITE-ON, imam 2 komada na dva komp i super sam zadovoljan. A pritom je dzabak.
[ twix @ 19.10.2003. 21:43 ] @
Imao sam priliku da rezem 300 cd-ova za jedan dan,.. (dva rezaca po 150 cd-ova) jedan je bio teac 40x a drugi asus 52x (rezano je na 8X), moj glas ide za 'starog' teac-a (sto drugi kazu,..ne znam kakvi su noviji modeli) ali i asus je fino prosao,..nije omanuo ni na jednom cd-u, tako da za kucnu upotrebu mozes slobodno da uzmes asus,..radi ;)
[ BeastMaster @ 19.10.2003. 21:54 ] @
Samo me interesuje kako si to uspeo da izvedeš? U proseku na brzini od 8x rezanje (bez keširanja) 700Mb diska traje oko 10 minuta, 10 minuta x 150 diskova (koliko kažeš da si narezao) = 1500 minuta / 60minuta (koliko ima jedan sat) =25 sati neprekidnog rezanja, bez ikakve pauze.
[ djolep @ 20.10.2003. 09:59 ] @
Verovatno je rezao mnogo manje od 700MB.
[ MontSAT @ 20.10.2003. 14:13 ] @
Sto se tice Teac-a, imam dva komada, i bas da ih ovdje "pohvalim". Na njima nije narezano vise od po 100 diskova. Usput, da izlozim problem, ako ko zna sto im je.

Prvi je Teac CD-W54E, RW rezac na 4 brzine, koji iako nije narezao puno diskova, a nije ih nesto preterano ni procitao, izgubio je mogucnost prije neki dan da prepoyna RW doskove a samim tim ih ne moze ni rezati. Nije pomogla promjena na novi fw, ni reinstalacija OS...

Drugi je CD-W540E, RW na 40X i jedan je od onih, kao sto gore kazu, originalnih. Nije ni on narezao vise od 100 diskova, al od prije neki dan odjednom mu je palo na pamet da vise ne reze diskove brzinom vecom od 8X (obicneCDR) i 10x (RW). Nije pomogla ni promjena firmwarea na 1.0K, ni reinstalacija...

Eto mali doprinos o kvalitetu Teac rezaca, iako su originalni...
[ stil @ 20.10.2003. 20:11 ] @
Isti slučaj i sa mojim CD-W540E, RW na 40X,narezao je mnogo manje od 100 diskova.Sada je u (večnim lovištima).
[ _NEShA_ @ 20.10.2003. 21:30 ] @
Ja imam ASUS-a i sasvim sam zadovoljan njegovim radom pa ga preporučujem(uz pisač dobijaš IDE cable,wire cable, cd-r, cd-rw, uputstvo,Nero i onu malu žicu za otvaranje cd-a kad nije uključen ).
Sa druge strane, drug ima Sony-a i kaže da se kaje što ga je kupio.
[ twix @ 21.10.2003. 12:03 ] @
Citat:
BeastMaster:
Samo me interesuje kako si to uspeo da izvedeš? U proseku na brzini od 8x rezanje (bez keširanja) 700Mb diska traje oko 10 minuta, 10 minuta x 150 diskova (koliko kažeš da si narezao) = 1500 minuta / 60minuta (koliko ima jedan sat) =25 sati neprekidnog rezanja, bez ikakve pauze.


prosek je bio oko 500mb mislim,... rezali smo mi i po par dana (ali ne samo tih 300) ..a moguce da je bilo 25h,sa kratkim pauzama ..posto smo rezali po smenama ...