[ Phaseshifter @ 09.01.2008. 14:07 ] @
Evo drugar i ja smo napislai malu skriptu koja softverskim putem menja ip adresu modema. Nadam se da ce nekome koristiti. Znaci ne morate vise gasiti modem da bi ste promenili IP.


Code:
Download:

http://rapidshare.com/files/82450985/ipchanger.rar
[ migidnb @ 10.01.2008. 19:03 ] @
kod svih provajdera radi?
[ Phaseshifter @ 10.01.2008. 23:15 ] @
Da radi na svim provajderima zato sto ona salje komandu modemu da zaustavi i ponovo pokrene ppp.

Skript je napisan za HUAWEI MT882 povezan preko eth porta tj na adresu 192.168.1.1 ako je neka druga adresa modema to se moze lako prepraviti u fajlu login.txt . Isto vazi ako je i lozinka promenjena posto se skripta loguje sa admin lozinkom. Ali napominjem josh jednom da je testirana iskljucivo na Huawei modemu i da stvarno ne znam da li radi i na drugim modemima. Ako neko testira na drugom modemu neka javi ishod. Ovo je cisto napisano iz radoznalosti da se vidi da li je moguce.

[Ovu poruku je menjao Phaseshifter dana 13.01.2008. u 11:29 GMT+1]
[ arlekin @ 11.01.2008. 12:30 ] @
super radi. svaka cast.
[ Phaseshifter @ 13.01.2008. 10:28 ] @
Evo i finalne verzije ovo se definitivno vise nece pisati. Sada je to jedan exe fajl koji radi za default korisnike i one koji ne zele da petljaju sa skriptom. A za sve vas koji ste promenili password ili ip adresu modema gore je skripta i upustvo kako da je prepravite za svoje potrebe.


Code:
DOWNLOAD
http://rapidshare.com/files/83425567/Huawei_MT_882_IPchanger.exe



Pozdrav.
[ Emil Ranc @ 13.01.2008. 13:49 ] @
Kao prvo, hvala Phaseshifteru za ovaj koristan programčić. A evo, da malo i ja doprinesem. Za sve vas koji se povezujete (kao i ja) preko Thomson Speedtouch rutera, evo kako treba da vam izgleda login.txt fajl. Prve dve "SEND" linije označavaju username i password za pristup ruteru. Naravno, unesite svoj user i pass, ako se razlikuju.

Code:

192.168.1.254
SEND "admin\m"
SEND "admin\m"
SEND "ppp ifdetach intf=Internet\m"
SEND "ppp ifattach intf=Internet\m"


Pošto se ne razumem mnogo u tematiku, ne znam da li ovo radi za oba režima rada rutera. Ja sam u router režimu, i ovo fercera dobro. Ne znam da li je i u bridge režimu ista skripta.
[ Phaseshifter @ 13.01.2008. 14:31 ] @
U bridge mode mislim da nece raditi zato sto se konekcija ostvaruje sa lokalne masine i na njoj treba zaustaviti servis tj diskonektovati pppoe i konektovati pppoe sto i nije tako tesko
[ Emil Ranc @ 13.01.2008. 14:37 ] @

Što jes', jes'. Nisam ni razmislio podrobnije o onome što sam napisao. Naravno da nema potrebe za telnetisanjem u tom slučaju
[ Kenjee @ 13.01.2008. 16:54 ] @
Citat:
Phaseshifter: Evo i finalne verzije ovo se definitivno vise nece pisati. Sada je to jedan exe fajl koji radi za default korisnike i one koji ne zele da petljaju sa skriptom. A za sve vas koji ste promenili password ili ip adresu modema gore je skripta i upustvo kako da je prepravite za svoje potrebe.


Code:
DOWNLOAD
http://rapidshare.com/files/83425567/Huawei_MT_882_IPchanger.exe



Pozdrav.



Moze samo jos jedna verzija za one sa USB konekcijom ? (192.168.1.2)

Great work!

Cheers.
[ liverpool_fan @ 13.01.2008. 17:15 ] @
Citat:
Phaseshifter: Evo drugar i ja smo napislai malu skriptu koja softverskim putem menja ip adresu modema. Nadam se da ce nekome koristiti. Znaci ne morate vise gasiti modem da bi ste promenili IP.


Code:
Download:

http://rapidshare.com/files/82450985/ipchanger.rar


OVO JE ODLICNO SVAKA CAST RADI!
[ Phaseshifter @ 13.01.2008. 18:42 ] @
Code:
Vise namenska skripta:
- skripta po instalaciji radi sa default podesavanjima 192.168.1.1 admin/admin 
ako ste nesto od toga menjali editujte login.txt

http://rapidshare.com/files/82450985/ipchanger.rar



Code:
Verzija za eth 192.168.1.1 admin/admin

http://rapidshare.com/files/83425567/Huawei_MT_882_IPchanger.exe



Code:
USB Verzija za 192.168.1.2 admin/admin:

http://rapidshare.com/files/83535898/Huawei_IPchanger_USB.exe



Eto da ne bude zabune tu su sve tri verzije za neka generalna podesavanja koja ljudi koriste. A za Vas sepcijalce imate cistu skriptu pa je editujte do mile volje.

Pozdrav.
[ johnnysre @ 14.01.2008. 01:43 ] @
ljudi a jel postoji mogucnost da napravide program pez ovoga : da li zelite da promenite ip ...?
da bi cryptoad sam mogao da ga pokrene...
[ PEPA @ 14.01.2008. 09:13 ] @
Bez tih zahteva za potvrdom ovaj programcic bi mogao da se "napasuje" ne neke druge programcice i da odradi jedini preostali problem - automatsko menjanje IP adrese.
Zahvalno bi ti bilo 100 000 downloadera u Srbiji... × 100 rsd pa ti racunaj. (A gde je dijaspora???)
Da li bi stvarno skripta mogla da se preradi i bude potpuno automatska?
[ moustache @ 14.01.2008. 10:17 ] @
mozete da probate ovo za dinamicki ip
ovaj kod kucas u notepadu i snimis ga sa ekstenzijom .bat umesto .txt

@echo off
echo ipconfig /flushdns
ipconfig /flushdns
echo ipconfig /release
ipconfig /release
echo ipconfig /renew
ipconfig /renew
exit

i to bi trebalo da radi
bez gasenja rutera i drugih cuda!!!!
[ johnnysre @ 14.01.2008. 12:01 ] @
mislim da ste na dobrom putu samo isto tako mislim da ovaj bat file nije u potpunosti u redu...
jedino ako ja ne umem da ga podesim na cryptload kako teba...
ako nekom provereno radi neka se javi...
[ joleivan @ 14.01.2008. 16:20 ] @
Phaseshifter hvala puno!!!
spasio si me od rapida.vec 4 dana pokusavam da napravim taj bat. ali nikako nisam mogao zbog user name i pass.
prgram radi savrseno,bravo na ideji!
[ ivanmil @ 14.01.2008. 16:37 ] @
Da li može neko da preradi skriptu kako bi radila i na drugim ruterima (konkretno TP-Link 8810/8811)?
[ johnnysre @ 14.01.2008. 16:54 ] @
neka neko , ako ,hoce ,moze i ume... napravi ovaj ip changer tako da automatski pri startovanju promeni ip... bez onog "zelite li da promenite ip adresu?"
tako bi nama smrtnicima koji smo modem uzieli posle septembra olaksao download sa rapidshare preko programa cryptload...
unapred zahvalan...
[ Emil Ranc @ 14.01.2008. 17:01 ] @
Citat:
ivanmil: Da li može neko da preradi skriptu kako bi radila i na drugim ruterima (konkretno TP-Link 8810/8811)?

Proguglaj za npr. TP-link 8810 telnet CLI command script user manual. Kombinuj
Elem, ako ne nađeš ništa, probaj da uđeš u ruter preko telneta. Dakle, start->run pa "telnet 192.168.1.1" (ili koja već adresa je za TP-link). Uneseš user, pass, i potražiš "help" da vidiš kakve su sve komande moguće, verovatno postoji "ppp" ili nešto slično, kao i kod prethodna dva opisana rutera.
[ ivanmil @ 14.01.2008. 19:25 ] @
Hvala. Potrebne komande su "ppp config 0.8.35 1 down" i "ppp config 0.8.35 1 up", ali kako da od toga napravim batch file da bi sve to išlo automatski? Skinuo sam tst10.exe i namestio da se uz pomoć ip.txt uloguje i "obori" ppp konekciju. Ali nakon toga ništa se ne dešava iako sam ubacio i komandu za ponovno "podizanje" konekcije. Evo ga ip.txt fajl:

192.168.1.1 23
WAIT "Login"
SEND "admin\m"
WAIT "Password"
SEND "admin\m"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 down\m"
WAIT ">"
SEND "ppp config 0.8.35 1 up\m"

Gde je greška?

[Ovu poruku je menjao ivanmil dana 14.01.2008. u 21:18 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ivanmil dana 14.01.2008. u 21:19 GMT+1]
[ Phaseshifter @ 14.01.2008. 22:11 ] @
Citat:
moustache: mozete da probate ovo za dinamicki ip
ovaj kod kucas u notepadu i snimis ga sa ekstenzijom .bat umesto .txt

@echo off
echo ipconfig /flushdns
ipconfig /flushdns
echo ipconfig /release
ipconfig /release
echo ipconfig /renew
ipconfig /renew
exit

i to bi trebalo da radi
bez gasenja rutera i drugih cuda!!!!


Ajde sad malo razmisli ako ti je DHCP ukljucen na ruteru koju ces IP adresu dobiti sa ovom skriptom? Obnovices LAN IP a ne javnu adresu jer to nece promeniti tvoju pppoe konekciju. Ovo moze da radi u slucaju kada je ruter stavljen u bridge mode zato sto onda PC dobija javnu adresu a ne ruter. Ali opet i tada je jednostavnije se diskonektovati i konektovati nego pokretati skriptu za bukvalno tri klika misem.

Evo vam dole i verzija bez tih msg boxova i upita da li zelite da promenite IP. Radi iskljucivo sa eth na adresi 192.168.1.1 i admin/admin

Code:
Download:
http://rapidshare.com/files/83839240/Huawei_IPchanger.exe


I sad definitivno ne zelim da budem grub ali dali smo vam i vise nego dovoljno materijala da pravite svoje skripte i verzije programa. Prvenstveni cilj je bio da se uradi iz radoznalosti i da olaksa neke stvari. Drugo pokazali smo da uopste nije komplikovano slati telnet komande ruteru i izvrsiti niz komandi, mogucnosti su velike istraujtr. Ni mi nismo znali nista na ovu temu ali uz pomoc google-a moze se saznati svasta ako ste dovoljno radoznali. Neko rece x100 rsd. Cilj je uciti i ucestvovati u forumu i uciti nove stavari.Kao da prevrite rapidshare sto se toga tice ja imam premium acc uplacen na godinu dana i mogu vam reci da nezalim ni jednog dinara datog i da ako ce da skidate ko ludi sa njega lepo platite i ne zajebavajte se. Da ne idem dalje u off topic.

A za sve koji i dalje zele sve na gotvo tu je odlican sajt www.fuckinggoogleit.com

P.S. E ti misteriozni covece iz senke ( drugi autor ) sam ti rekao ludnica
[ johnnysre @ 14.01.2008. 22:48 ] @
upravo sam nastelovao ovaj ip changer da radi savrseno sa cryptload-om...
hvala vam ljudi puno, spasiliste me...
[ ivanmil @ 14.01.2008. 23:42 ] @
Sredio sam stvar. Ispalo je da treba da dodam još jedan red WAIT ">" na samom kraju skripta. Napravio sam i batch file koji pokreće tst10.exe i ip.txt tako da sada sve radi. A sad da skinem nešto...
[ silver035 @ 15.01.2008. 01:54 ] @
a gde se nalazi login.txt ????
[ PEPA @ 15.01.2008. 02:35 ] @
Citat:
Phaseshifter: Ajde sad malo razmisli ako ti je DHCP ukljucen na ruteru koju ces IP adresu dobiti sa ovom skriptom? Obnovices LAN IP a ne javnu adresu jer to nece promeniti tvoju pppoe konekciju. Ovo moze da radi u slucaju kada je ruter stavljen u bridge mode zato sto onda PC dobija javnu adresu a ne ruter. Ali opet i tada je jednostavnije se diskonektovati i konektovati nego pokretati skriptu za bukvalno tri klika misem.

Evo vam dole i verzija bez tih msg boxova i upita da li zelite da promenite IP. Radi iskljucivo sa eth na adresi 192.168.1.1 i admin/admin

Code:
Download:
http://rapidshare.com/files/83839240/Huawei_IPchanger.exe


I sad definitivno ne zelim da budem grub ali dali smo vam i vise nego dovoljno materijala da pravite svoje skripte i verzije programa....



Pa sto si sad takav?... Ajde daj i nama USB-ovcima, mi smo i onako izvikli deblji kraj(kabla) , a po Default-u smo nepismeni (bar sto se skripti i programinja tice).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
................OK........problem resen...(ipak smo malKo pismeni)............................

[Ovu poruku je menjao PEPA dana 15.01.2008. u 15:56 GMT+1]
[ zenith @ 15.01.2008. 10:12 ] @
Hvala Phaseshifter-u za usb program, you're the MAN! :D
[ Djordje Bojic @ 15.01.2008. 21:10 ] @
CESTITAM !!!! hvala ti
[ manijac @ 16.01.2008. 11:07 ] @
TAKODJE pridruzujem se !!!
[ dzonza @ 16.01.2008. 12:13 ] @
Ljudi ajd napisite i za USB da radi automatski
[ Phaseshifter @ 16.01.2008. 21:33 ] @
USB AUTOMATSKA......

Code:
http://rapidshare.com/files/84353493/Huawei_Auto_USB_ipchanger.exe


.
[ supaplex007 @ 18.01.2008. 11:34 ] @
Hvala, ja sam uzeo Scripty malo je preradio ali ovako je lakse hvala, sad ljudi mogu da koriste CryptLoad za mnogo mnogo skidanja..... :D
[ bugisa @ 19.01.2008. 10:36 ] @
program ip changer radi posao ali ne znam kako da ga povezem sa CryptLoad-om tako da se aktivira sam posle skinutog fajla
[ dzonza @ 21.01.2008. 17:40 ] @
Sve pohvale za Phaseshiftera i puno hvala za auto Usb changer.Brate ti si sampion,pa ljudi koji ovo nisu probali nisu ni svesni koliko
si nam svima olaksao skidanje.Nego od danas su ovi sa rapidshare promenili font pa Elephant koji ja koristim za download nije mogao
da prepozna font ali mi je moj drug (na forumu se potpisuje kao silver035) rekao sta da radim i evo kompletnog uputstva i resenja i
za taj problem od njega i mene :

U Google kucas : cap ocr system pa otvoris Ruski sajt users.altupdate.ru/cap/ ili direktno kucas

http://users.altupdate.ru/cap/ i kliknes na download.

Kad se otvori Cap 1.7.8.10 skines ga i posle raspakujes sve do zadnjeg foldera Cap.

Ceo folder Cap kopiras u :

Elephant>Elephant by SK>Addons>Otvoris folder Caps i tu uradis paste.

Kad ponovo pokrenes Elephant videces da ce da prepozna font i download radi normalno s tim sto su nam sem ovog zeza
sa fontom podigli i vreme cekanja sa 2,5 na 3 minuta.

PS. Nisam probao sa drugim programima za download ali mislim da bi trebalo da pomogne i za njih



[Ovu poruku je menjao dzonza dana 22.01.2008. u 01:11 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dzonza dana 22.01.2008. u 01:11 GMT+1]
[ gagi86_pn @ 24.01.2008. 07:58 ] @
Hvala za ovo, pretrazio sam ceo internet da ovo nadjem za nas modem!!! Thanks....
[ plesac @ 31.01.2008. 00:56 ] @
Pozz svima.Ja imam sagem 1201 i ptt konekciju.Nazalost nista od ovoga ne funkcionise.cak i kad ga iskljucim moram da cekam 10 min da dobijem novi Ip ili da ga restartujem a Pre toga da izbrisem cookies i ubacim proxy u browser.Ima neko neko resenje za Sagem 1201 i ptt.
[ Tickor @ 31.01.2008. 14:48 ] @
Ljudi svaka cast za ovo resili ste me muka sa torentima.
Nego imam jedno pitanjce.
Kad skidam sa rapidsharea kao sto se zna svi fajlovi su po 100MB.
E sad ako jedan recimo film ima 7x100MB ima li neki nacin da se svi fajlovi skinu
automatski recimo ubacim linkove negde a to ili neki programcic nakon svakog skinutog fajla
sam promeni IP adresu i krene sa skidanjem novog fajla.

Hvala vam jos jednom za ceo vas trud.
[ Emil Ranc @ 31.01.2008. 18:13 ] @
Cryptload
[ Tickor @ 31.01.2008. 18:22 ] @
Emile molim te reci mi da li taj program automatski menja IP na gore navedenim modemima o
kojima se prica u ovoj temi
[ Phaseshifter @ 31.01.2008. 19:08 ] @
Da. Samo izaberi verziju IP changera koja ti odgovara podesish da cryptload pokrene fajl nakon zavrsenog downloada i to je to.....
[ mazazeka @ 01.02.2008. 21:58 ] @
Da li je neko probao na Actiontec-u preko Neobija ?

[Ovu poruku je menjao mazazeka dana 02.02.2008. u 01:26 GMT+1]
[ NenadSM @ 02.02.2008. 11:50 ] @
plesac:
I ja imam taj sagem ( ustvari 1241s za ISDN liniju)
Uspeo sam da menjam IP na dva nacina:
1. Iscupam kabl od splitera do modema i posle par minuta ga ukljucim - nekad i ne uspe
2. Kreiras Broadband konekciju na Internet preko sagem-a i u polje username i password uneses svoje podatke koje mozes procitati iz rutera.
Tad se na Internet kacis kao da je ruter u bridge modu mada u ruteru nisam nista menjao,tj. jednom jesam pa sam morao da totalno resetujem ruter i ucitam srecom sacuvan bekap podesavanja rutera.
Znaci ne cackaj nista u ruteru,vec samo kreiraj konekciju i probaj. Meni radi ali ponekad pukne veza - tj.svchost.exe zakoka i blokira Net pa nece ni da se diskonektuje, vec mora restart kompa.
[ plesac @ 03.02.2008. 18:41 ] @
Pozz NenadSM.Ono sa iskljucivanjem kabla od splitera do rutera neide nikako.A i to mi je isto kao da ga iskljucujem iz struje.Treba mi neka scripta da on to sam odradi i kad me nema, da nemoram stalno da budem pored kompa.Ove bat fajlove koje sam ovde nasao nerade i nemogu da ih prepravim nikako da prorade.Jel Sagem 1201 poseban ili sta...???Nerazumem bas najbolje onu drugu stavku.Znaci ruter nediram podesavanja koja su vec u njemu a napravim novu konekciju sa userom i sifrom ali nece...i kako ti je povezan komp preko mrezne ili..ne znam nesto sam zaglavio sa ovim nacinom
[ plesac @ 04.02.2008. 01:54 ] @
Definitivno sam zaglavio...
[ Shomi1417 @ 04.02.2008. 04:40 ] @
Druze svaka cast!!!Sada sve ide brzooo..
Pozdrav!
[ bugisa @ 05.02.2008. 08:31 ] @
ip changer radi na xp ali na visti nece ima li neko ovaj problem
[ Boris @ 05.02.2008. 19:17 ] @
Koliko sam razumeo ovo ne radi za PureBridge mod konektovanja?
[ Pali zari @ 05.02.2008. 20:47 ] @
i ja sam definitivno zaglavio , imam 1201 ruter od ptt-a ali nikako da namestim ovu ipchanger skriptu . jel moze neko da malo pomogne ?
[ plesac @ 05.02.2008. 21:53 ] @
Kod mene skripta radi.Mislim ona iskljuci i ukljuci konekciju ali mi IP ostaje isti.Sve tako tok ja rucno neiskljucim iz struje na 10 min.Zvao sam podrsku i rekli mi da probam ono release i renew,pa da probam flushdns ali nista neradi.Ovo FLUSHDNS bi trebalo da radi dok je ruter u normalno modu ne bridge modu.Kad smo kod bridge moda jel SAGEM1201 ima upste pure bridge.Kod mene ima samo opcija BRIDGE.Koja je razlika? pozz
[ Boris @ 05.02.2008. 21:56 ] @
Pa trebalo bi da ima, tj. mozda je to ista opcija kao kod MT882 pure bridge...
[ filipovic s @ 05.02.2008. 23:00 ] @
Svaka čast.
rapidshare, eve me...
[ Pali zari @ 06.02.2008. 06:30 ] @
nasao sam ovaj program koji u sebi ima jako puno rutera i lako se koristi i meni radi ali nece da menja ip isto kao i plesacu znaci dok god ne resetujem rucno nista , zna li neko u cemu je problem
[ plesac @ 06.02.2008. 11:31 ] @
Pali zari jel moze ovaj program da se prebaci na engleski
[ Pali zari @ 06.02.2008. 13:40 ] @
ne znam mislim da ne moze ali koristi google translate tako ja kada nemogu nesto da prevedem kopiram tamo i on prevodi za mene")
[ oli_tomic @ 07.02.2008. 12:11 ] @
Jer zna neko link na koji mogu da skinem Cryptload i kako to posle da podesim da bi automatski skidao fajlove jedan za drugim na rapidshare-u?
[ Pali zari @ 07.02.2008. 14:38 ] @
live HTTP mi izbaci ovo


Code:
http://nopaste.com/p/aomPe4IXu



a RouterRecorder iz cryptload da mi ovo



Code:
http://nopaste.com/p/aqjcRa2Glb



kako da ovo iskombijujem u .bat fajl?
[ gerix @ 07.02.2008. 21:49 ] @
Hm,sad sam zbunjen.Koja je konacna verzija za NON-USBovce ,Huawei modem (Telekom)?
[ ubimestruja @ 07.02.2008. 22:37 ] @
Kada promenim adresu neće da se pocrveni lampica link, isto se desava i kad isklj-uklj modem. Do danas sve ok sljakalo juce skino 2 Gb danas posle prve promene IP adrese ne radi! Prodje i po deset petnaest minuta dok ne uspostavi link! Nisam nesto posebno strucan-ima li ko ideju jel do mene il do telekoma? Hvala unapred na pomoći. napomena kada ne menjam Ip sve radi satima a sve je tako dobro sljakalo! Rapid-Šmrc!
[ Boris @ 07.02.2008. 22:57 ] @
Citat:
ubimestruja: Kada promenim adresu neće da se pocrveni lampica link, isto se desava i kad isklj-uklj modem. Do danas sve ok sljakalo juce skino 2 Gb danas posle prve promene IP adrese ne radi! Prodje i po deset petnaest minuta dok ne uspostavi link! Nisam nesto posebno strucan-ima li ko ideju jel do mene il do telekoma? Hvala unapred na pomoći. napomena kada ne menjam Ip sve radi satima a sve je tako dobro sljakalo! Rapid-Šmrc!


Telekom danas zeza, bar je tako meni, meni je na pure bridge i nece da prihvati user/pass od 100 pokusaja jednom, tako se isto desava i kada ruter pokusava da se rekonektuje...
[ Bojan 88 @ 08.02.2008. 00:25 ] @
I ja sam imao iste probleme. Čak sam povezao i na USB, isto.
Tek, čini mi se, oko ponoći se stabilizovalo. Lakše mi je sad kad znam da nije do mene, već klasika, Telekom je uvek kriv.
[ night-shift @ 08.02.2008. 00:50 ] @
Danas je bilo problema na Telekom ADSL-u sa autentifikacijom, sada je sve OK.
Code:
1st day 00:00:26  daemon  crit  pppd[246]: PPP server detected. 
1st day 00:00:26  daemon  crit  pppd[246]: PPP session established. 
1st day 00:00:26  daemon  crit  pppd[246]: PPP LCP UP. 
1st day 00:00:27  daemon  err   pppd[246]: User name and password authentication failed.


[Ovu poruku je menjao night-shift dana 08.02.2008. u 02:00 GMT+1]
[ plesac @ 08.02.2008. 11:35 ] @
Ok evo kako ja radim na SAGEM 1201.Uopste ne prebacujem u bridge mode.Koristim Univerzal Share Downloader.Ubacim neki FTP proxy u polje za to i to neki HIGH anonimus koji su obicno iz Amerike.Kad zavrsim prvo skidanje odem u brovzeru na 192.168.1.1 tj ruter podesavanja i uradim samo SAVE/REBOT.Sacekam 1 minut.Nova IP adresa je dobijena.Desi se ponekad da vrti dveIP adrese ukrug pa onda na scenu stupa onaj proxy koji sam ukucao.Kad njega ukucam onda bez obzira na to sto se vrte 2 adrese radi prilikom svakog skidanja.Samo treba podesiti program da izmedju skidanaja napravi pauzu od recimo 1,5 minuta(opcija setings 1. stavka).
E sad pokusavam da napravim scriptu(BAT.FILE) da odradi ovaj save/rebot sam.Znaci ja u command promptu ukucam telnet 192.168.1.1 i otvori mi ekran sa login i passwordom.ti ukucam admin admin i dobijem neke opcije.Opcija 12 je save/rebot.Kako napisati scriptu za to.PLEASE help.Neznam kkao da mu kazem da ukuca login i sifru.Tu stanem.
Inace obicno skidam sa torentom to sto mi treba ali sad mi trebaju neki crtaci za dete koji su sinhronizovani a nema ih nigde sem na rapidu.(strumfovi,tarzan i ostalo....)PLEEEASE help
[ plesac @ 08.02.2008. 11:37 ] @
Ok evo kako ja radim na SAGEM 1201.Uopste ne prebacujem u bridge mode.Koristim Univerzal Share Downloader.Ubacim neki FTP proxy u polje za to i to neki HIGH anonimus koji su obicno iz Amerike.Kad zavrsim prvo skidanje odem u brovzeru na 192.168.1.1 tj ruter podesavanja i uradim samo SAVE/REBOT.Sacekam 1 minut.Nova IP adresa je dobijena.Desi se ponekad da vrti dveIP adrese ukrug pa onda na scenu stupa onaj proxy koji sam ukucao.Kad njega ukucam onda bez obzira na to sto se vrte 2 adrese radi prilikom svakog skidanja.Samo treba podesiti program da izmedju skidanaja napravi pauzu od recimo 1,5 minuta(opcija setings 1. stavka).
E sad pokusavam da napravim scriptu(BAT.FILE) da odradi ovaj save/rebot sam.Znaci ja u command promptu ukucam telnet 192.168.1.1 i otvori mi ekran sa login i passwordom.ti ukucam admin admin i dobijem neke opcije.Opcija 12 je save/rebot.Kako napisati scriptu za to.PLEASE help.Neznam kkao da mu kazem da ukuca login i sifru.Tu stanem.
Inace obicno skidam sa torentom to sto mi treba ali sad mi trebaju neki crtaci za dete koji su sinhronizovani a nema ih nigde sem na rapidu.(strumfovi,tarzan i ostalo....)PLEEEASE help

Inace do ovog resenja sam bio prinudjen da dodjem jel sagem 1201 i ptt adsl ne funcionisu kao ostali ruteri i provajderi, a koloko vidim i drugi sa ovim ruterom i provajderom imaju isti problem.Zahvaljujem borisu kristiju 1 i calexu na pomoci i idejama za ovo resenje.
[ plesac @ 09.02.2008. 19:05 ] @
Nasao ja resenje i za sagem 1201 i ptt adsli bez bridge mod-a.Da nebi davio ovde vise ovde

http://www.elitesecurity.org/t308767-0#1853716

pozz
[ fish @ 10.02.2008. 19:31 ] @
Mozda je malo off topic ali ako nekom zatreba...

Potrebno:
Tcl/Tk / expect http://expect.nist.gov/ [koji verovatno imate]
i naravno
telnet [koji ako nemate, onda i ne koristite linuz ]

Znaci, [kao root user] txt editor paste

Code:
 
#!/usr/bin/expect

set HostIP {192.168.1.1}
set Username {admin}
set Password {admin}
set cmd_stop {modify ppp intf stop ifname ppp-0}
set cmd_start {modify ppp intf start ifname ppp-0}

set timeout -1
spawn telnet $HostIP 23
expect "login"
send "$Username\r"
expect "password:"
send "$Password\r"
send "$cmd_stop\r"
sleep 2
send "$cmd_start\r"
sleep 0.5
send "exit\r"
interact



ja idem preko LAN-a na 192.168.1.1 [ usb je na 192.168.1.2 ]

snimiti u /usr/bin ili /sbin/ pod nekim imenom "iprenewal"

chmod o+e /usr/bin/iprenewal

to bi bilo to.

Ziveli!




[ Phaseshifter @ 10.02.2008. 19:59 ] @
6'Š�
[ niki10 @ 11.02.2008. 22:48 ] @
Imam telekomov Thompson SpeedTouch 546 V6 sa dinamickom vezom. Zamolio bi nekog da postavi upustvo
za ipchanger, posto sam sve probao ali nece da mi promeni IP adresu u CryptLoad!
Unapred zahvalan!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
[ Emil Ranc @ 11.02.2008. 23:35 ] @
Ja sam još na prvoj strani postavio sadržaj login.txt fajla za Thomson. Iako radi u 90% slučajeva, primetio sam da ipak imam par propusta u skripti, pa sam, konsultujući uputstvo za TST10, napisao skriptu po PS-u koja radi 100%:
Code:

192.168.1.254
WAIT ":"
SEND "admin\m"
WAIT ":"
SEND "admin\m"
WAIT ">"
SEND "ppp ifdetach intf=Internet\m"
WAIT ">"
SEND "ppp ifattach intf=Internet\m"

Naravno, linije 'admin' i 'admin' zameniti odgovarajućom user/pass kombinacijom, ukoliko ima potrebe.
[ hajro86 @ 12.02.2008. 10:43 ] @
Skinite RS grabber...on sigurno odradjuje posao..i mnogo je jednostavniji..
[ niki10 @ 12.02.2008. 16:30 ] @
Hvala Care! Radi!!!!!!!!!!!!!!!!
[ Peca72 @ 25.02.2008. 07:52 ] @
Meni od juce ne radi IP changer za TELEKOMOV ADSL i kad posle nekoliko pokusaja uspe da se poveze ne bira sam kod. Da li je i kod Vas isti problem i sta je posredi. Pozdrav
[ plesac @ 25.02.2008. 09:20 ] @
Mislim da menjaju fontove.I to cesto.Ako sam dobro shvatio i po nekoliko puta na sat vremena.probaj da updatujes program sa kojim skidas pa vidi onda.Meni univerzal share downloader takodje neradi.Moram rucno da ukucavam slova.Update radi ali uvek izbace novi font.A mozda je i nesto drugo.Pozz
[ LoLive @ 25.02.2008. 10:05 ] @
ima li IP changer za Aolynk DR814 router..

......................................................

Da nepišem novi post..
Skinuo sam,pokrenuo bat i radi savršeno...HVALA
Evo prošlo je nešto preko 6h od mog posta a torrent(download) nije pukao...
Dosada bi bar 3x morao da se zezam sa modemom..
Nema šta nisam probao...torrenti su bili jedini problem..Radi uTorrent 1h i stane!!!
Znači radi provereno na "Aolynk DR814 router"
pozz

[Ovu poruku je menjao LoLive dana 25.02.2008. u 17:28 GMT+1]
[ karamĐorđe @ 26.02.2008. 13:17 ] @
Pozdrav!Imam problem koristim modem Actiontec Home DSL(usb) Provajder je Neobee (je#$%%^&),Program CryptLoad,neć da menja IP,koristi i IPChanger?!

Kako dalje?
[ karamĐorđe @ 26.02.2008. 20:10 ] @
Kuc,kuc,kuc!!
[ Phaseshifter @ 27.02.2008. 06:22 ] @
Naslov lepo kaze IPCHANGER ZA MT882 znaci da ne radi sa tim tvojim modemom....
[ Hasimbegovic @ 27.02.2008. 13:26 ] @
Radi super na modemu za koji je i namenjen. Na MT882 radi idealno i prezadovoljan sam.
[ vaskotv @ 29.02.2008. 13:14 ] @
Imam Adsl2+ Ethernet Modern Router w/ 4 Port, i na internet sa konaktujem tako sto idem na Local area network i Eneble, i tako idem na internet i moja Ip adresa je stalana, tj. ne mjenja se kad iskljucim moj ruter i ponovo ga upalim, samo se ponekad promeni Ip kada palim kompjuter, a nekad se ni tad ne promeni, da li ima neko resenje koje bi mi pomoglo da menjam Ip adrese????
[ packypfc @ 01.03.2008. 08:25 ] @
Da li postoji mogucnost da se ova super stvarcica integrise u Universal Share Downloader, pa da automatski menja IP prilikom skidanja fajlova?
[ Phaseshifter @ 01.03.2008. 17:46 ] @
Ljudi morate da pravite veliku razliku izmedju dve IP adrese u ovom slucaju.

Prva ip adresa ona koju ruter dodeljuje vasem racunaru tj vasoj Local Area Connection tipa 192.168.1.xxx je LOKALNI i ne vidi se na internetu vidi se samo u lokalnoj mrezi znaci sa jos nekog racunara ako imate vise njih spojenih na jedan ruter.

Druga adresa je ona koja provajder dodeljuje vasem RUTERU tj. JAVNA adresa koju serveri sa interneta vide i sa kojom vi pristupate nekim servisima. Recimo rapid share itd....

Rapidshare vidi tu drugu adresu JAVNU i nju je potrebno menjati znaci mora da se prekine sadasnja pppoe konekcija u ruteru tj da se on diskonektuje i da se ponovo pokrene pppoe konekcija tj da se on konektuje. Gledajte na ruter kao na jedan mali racunar koji ima konekciju za net i svaki put kada je ugasite i pokrenete vi dobijete drugi ip isto kao i na vasem racunaru na kome ste nekada koristili dial up. U principu sistem je isti samo je tehnologija drugacija....

@Vaskotv

Ides na sajt www.whatismyip.com i on ce ti izbaciti sadasnju adresu. Kada to uradis onda ugasi modem ( na dugme ili iz struje ) na nekoliko sekundi i upali ga ponovo i kada ti proradi net uradi refresh u web browseru i videces da ti se IP promenio dok ti je onaj na Local Network Connection u 99% slucajeva ostao isti.


Kao sto jedna reklama kaze: "Nije sve jedno."

Pozdrav.

[ bobanic @ 03.03.2008. 18:54 ] @
Citat:
Meni od juce ne radi IP changer za TELEKOMOV ADSL i kad posle nekoliko pokusaja uspe da se poveze ne bira sam kod. Da li je i kod Vas isti problem i sta je posredi. Pozdrav


Kod mene isti slucaj,zna li neko mozda resenje za ovaj problem?
[ packypfc @ 03.03.2008. 21:31 ] @
Pa ne mozes svaki put da dobijes cistu IP. Mozda ti je dodelio neku ip koju je drugi pre par minuta napustio iz istog razloga kao i ti, tj skinuo nesto sa rapidshare-a. I meni se desilo par puta, inace radi OK.
[ IpAsOfT @ 13.03.2008. 10:14 ] @
Hvala Phaseshifter-u za IPchanger USB verziju!
Kod mene odlicno radi
[ mark007 @ 13.03.2008. 19:15 ] @
Jel ima neke pomoci nama koji koristimo Aolynk 814q. Bas se lako na njemu menja IP u roku od 5 sec, promenim kad ocu. Ono sto me zanima je neki program(mislim da se zove Cryptload koliko sam upucen) u koji bi stavio sve fajlove koje bih zeleo da skinem sa rapidshare npr. i on sam to da odrajuje da se ne bi ja cimao na svakih pola sata da menjam IP i da stojim pored kompa, nego jednostavno napravim listu i on to sve odradi sam.Ili mi je posredi da menjam ovaj ruter za MT822. hvala svima na pomoci...
[ ki111er @ 15.03.2008. 22:59 ] @
"Jel ima neke pomoci nama koji koristimo Aolynk 814q. Bas se lako na njemu menja IP u roku od 5 sec, promenim kad ocu"
Tebi je jos i dobro ja celo vece pokusavam da promenim IP adresu i nikako.Imam isti modem kao ti? Sta se bwe ovo desava POLUDECU OD OVOGA
Sta radim pogresno, uradim disable network conection i za 10ak sekundi enable i nece. HELP
[ mark007 @ 16.03.2008. 11:46 ] @
Citat:
ki111er: "Jel ima neke pomoci nama koji koristimo Aolynk 814q. Bas se lako na njemu menja IP u roku od 5 sec, promenim kad ocu"
Tebi je jos i dobro ja celo vece pokusavam da promenim IP adresu i nikako.Imam isti modem kao ti? Sta se bwe ovo desava POLUDECU OD OVOGA
Sta radim pogresno, uradim disable network conection i za 10ak sekundi enable i nece. HELP


Ne radi se to tako. Mada smo napravili skriptu za menjanje Ip adrese kod ovog rutera. skini ga odavde i pokreni
Ip-changer1.bat ili tako nesto se zove fajl. Idi na neki sajt da proveris brzini i tamo ce ti reci da li si promenio ip adresu.

http://www.elitesecurity.org/t314846-Aolynk-DR-IP-changer

skini program odavde

[ Phaseshifter @ 17.03.2008. 06:15 ] @
Čoveče nismo ni sanjali da će ova tema ovako da se razvije i ovaj prgramčić da napravi ovakav boom. Hvala svima na podršci.
[ Phaseshifter @ 19.03.2008. 09:40 ] @
Zbog sredjivanja mog naloga na rapidshare.com fajlovi su sada premesteni u jedan zaseban folder sa opisom svakog fajla. I dalje su tu verzija za ETH, USB i skripta za one koji su menjali nesto od default podataka.

Code:
http://rapidshare.com/users/FPH778
[ bobanic @ 29.03.2008. 17:37 ] @
Citat:
Phaseshifter: Zbog sredjivanja mog naloga na rapidshare.com fajlovi su sada premesteni u jedan zaseban folder sa opisom svakog fajla. I dalje su tu verzija za ETH, USB i skripta za one koji su menjali nesto od default podataka.

Code:
http://rapidshare.com/users/FPH778


Druze,nesto ti nije u redu EXE. verzija za ETH,modem prosto zaglupi i nece da uspostavi ponovnu konekciju.Da bi ponovno dobio dls vezu modem mora da se restartuje.

P.S. I jos da napomenem da je ona verzija sa prve strane ove teme,radila bez ikakvih problema ali nazalost izbrisao sam je!
[ Phaseshifter @ 30.03.2008. 07:07 ] @
Hmmm cudno verzija je potpuno ista nista nije menjano samo je drugi link. Ja sam sada skinuo sa rapda ovu verziju i promenio IP bez problema. To je moguce da ti se desava ako si skinuo pogresnu verziju recimo ako modem koji je povezan preko USB-a pokusavasa da resetujes sa verzijom za ETH i obrnuto. Takodje moguce je da se to desava ako si menjao nesto od default podesavanja za ETH IP:192.168.1.1 user i pass: admin .

P.S. Evo isprobah josh par puta i USB i ETH i BATCH i sve radi kako treba. Mislim da je problem u tvom kompu.
[ bobanic @ 30.03.2008. 20:16 ] @
Citat:
bobanic: Druze,nesto ti nije u redu EXE. verzija za ETH,modem prosto zaglupi i nece da uspostavi ponovnu konekciju.Da bi ponovno dobio dls vezu modem mora da se restartuje.

P.S. I jos da napomenem da je ona verzija sa prve strane ove teme,radila bez ikakvih problema ali nazalost izbrisao sam je!

Citat:
Phaseshifter: Hmmm cudno verzija je potpuno ista nista nije menjano samo je drugi link. Ja sam sada skinuo sa rapda ovu verziju i promenio IP bez problema. To je moguce da ti se desava ako si skinuo pogresnu verziju recimo ako modem koji je povezan preko USB-a pokusavasa da resetujes sa verzijom za ETH i obrnuto. Takodje moguce je da se to desava ako si menjao nesto od default podesavanja za ETH IP:192.168.1.1 user i pass: admin .

P.S. Evo isprobah josh par puta i USB i ETH i BATCH i sve radi kako treba. Mislim da je problem u tvom kompu.


Sigurno je da je problem do mene jer sam pronasao i onaj stari ip changer i opet mi se isto desava,i da dodam da se drugacije ponasaju te dve verzije,bar je to slucaj kod mene,jer stari ip changer me pita da li zelim da promenim IP dok nova verzija to ne radi nego odmah pristupa menjanju ali nazalost bezuspesno ili treba da prodje par minuta da se sve odigra kako treba.

P.S. Da,koristim ETH vezu izmedju racunara i modema a u podesavanjima nisam nista menjao!

Nema veze,za sada koristim CryptLoad tako da mi exe. nije potreban a za kasnije ce vidimo.

Pozdrav!
[ guerrila @ 31.03.2008. 18:50 ] @
Imam jedno pitanje:
posto nameravam da kupim router(wireles+Adsl modem) malo sam pogledao sadasnju ponudu i video router D-Link DSL-G624T E koji osim web managementa ima i telnet podrsku (tako da sam dosta siguran da se svuda trazni script IPCHANGER moze uraditi/prepraviti za njega) nesto jeftiniji ali takodje sa slicnim karakteristikama je i TP-LINK TD-W8920G ali poprilicno jeftiniji i bez trazenog telneta. Eh da li je obavezno da router ima ugradjenu podrsku za telnet kako bi ovakav script radio ili script radi nezavisno od toga da li je podrzano na routeru (zvuci glupo i po mojoj logici to nije moguce al reko aj da pitam)?
[ salac_ue @ 05.04.2008. 10:34 ] @
Koliko vidim svi RS linkovi su pobrisani :(
[ milicevic79 @ 06.04.2008. 17:22 ] @
Evo upload-ovao sam IP changer-e za SmartAX MT882:

http://rapidshare.com/files/105351307/ipchanger_LAN_.zip
http://rapidshare.com/files/105375478/AutoUSB.zip


[Ovu poruku je menjao milicevic79 dana 06.04.2008. u 20:00 GMT+1]
[ harasti @ 18.04.2008. 13:37 ] @
hvala masteri , radi perfektno !!!! whoop whoop
[ goldmankm @ 18.04.2008. 17:05 ] @
vecno sam vam zahvalan, vec sam se pribojavao da ce onaj prekidac pozadi da mi rikne, od stalnog off-on!!!
[ neki6169 @ 25.04.2008. 23:22 ] @
Jel ima neko IP changer za Huawei HG510?
Bio bih veoma zahvalan!!!
Hvala unapred
[ eric.cantona @ 30.04.2008. 15:32 ] @
telnet 192.168.1.1
>login:admin
>password:admin
>ppp config 0.8.35 1 down
>ppp config 0.8.35 1 up

evo ovo radi, samo ja ne znam kako se pravi exe file pa ako nekog ne mrzi, neka napravi i okači ga ovde
[ ivanmil @ 30.04.2008. 19:59 ] @
Evo ga .vbs fajl koji ne otvara crni DOS prozor, i zasnovan je na istim komandama (verovatno je isti set komandi za taj i TP-LINK 8810/8811 ruter):
http://www.elitesecurity.org/t...ger-za-razlicite-modele-rutera.
[ blackwinterangel @ 06.05.2008. 17:20 ] @
I'm new in this, ima li IKO link za free download Huawei MT882 IP changer ? ochajna sam, need help!...
[ milicevic79 @ 06.05.2008. 22:40 ] @
Kad si konektovana preko LAN-a:
http://rapidshare.com/files/113069353/AutoLAN.zip

Kad si konektovana preko USB-a:
http://rapidshare.com/files/105375478/AutoUSB.zip
[ Hackman @ 07.05.2008. 00:50 ] @
__________ NOD32 3079 (20080506) Information __________
Jel zna neko koi scriptload radi sa Asusovim ruterom, Takođe me interesuje
radili trenutno elefant sa kučićima i mačićima
[ balavi @ 11.05.2008. 07:44 ] @
@milicevic79

Hvala ti za IPchanger!

poz
[ blackwinterangel @ 21.05.2008. 16:46 ] @
Ja koristim ADSL, hm ne funkcionishe mi ni onaj preko LAN-a, ni preko USB-a....help!
[ blackwinterangel @ 21.05.2008. 16:50 ] @
Ne funkcionishe zato shto ja ni nemam HOUWEa, ili kako vec, ima li neko link?...please, ili bilo shta, da ne chekam po 1,5h na rapidu da skidam....:(((((((((((((
[ makaveliz @ 24.05.2008. 13:40 ] @
Ljudi , skinuo sam od vas IP Changer i radi bez greske. E sad ne znam dali je do programa ali zadjne vreme mi se cesto resetuje modem sam od sebe i menja IP pa ne mogu da skinem ni jedan veci fajl sa rapida jer mi se u toku download-a sve to desava! Dali se ovo desava jos nekome?
[ ki111er @ 24.05.2008. 14:01 ] @
Meni se to desavalo, Zvao sam milion puta Telekomov centar i zamenili mi modem. Imas negde na ellitu bas taj problem opisan potrazi. Znaci nije do tebe nego do najusr**eg modema u celoj galaksiji.
[ SrdjanO @ 10.06.2008. 22:21 ] @
Koliko je sigurno ovo za koriscenje!? Moze li dovesti do kvara modema?
[ homerruma @ 11.06.2008. 05:27 ] @
@blackwinterangel
Citat:
blackwinterangel: Ne funkcionishe zato shto ja ni nemam HOUWEa, ili kako vec, ima li neko link?...please, ili bilo shta, da ne chekam po 1,5h na rapidu da skidam....:(((((((((((((

Probaj ovo http://rapidshare-free-users-d...8/06/ip-change-ip-promena.html
[ sladjanvasic @ 17.07.2008. 12:50 ] @
Ne rade linkovi :S. moze li neko da popravi to? Hvala
[ homerruma @ 17.07.2008. 20:32 ] @
Citat:
sladjanvasic: Ne rade linkovi :S. moze li neko da popravi to? Hvala

Ako se misli na gornje linkove,rade!
[ Ljubo46 @ 19.10.2008. 18:38 ] @
Dali nekome radi ip-changer-eth u visti. Kod mene se pominje da ne moze da otvori UPX arhivu. Nesto fali.

[ Ljubo46 @ 20.10.2008. 12:10 ] @
Radi na Visti samo treba nastelovati sheduler u usd da (if unable to get link) pokrene ipchanger.bat.

P.S: Izvinjavam se zbog monologa. Verovatno ce biti nekome od koristi. :)
[ mikisonata @ 20.11.2008. 11:27 ] @
jel zna neko kako da se podesi "IP changer" tako da se pokrene u pozadini, jer svaki put kad se on startuje, iskoci ono crno prozorce i izbaci me iz igre. Hvala!
[ Memomax @ 29.11.2008. 20:35 ] @
koristim takodje .exe usb verziju ipchangera i u principu radi ok. radi u kombinaciji sa jdownloader programom.

medjutim, ponekad se desava da zabrljavi, pa ne uradi reconnect kako treba. danas sam čak u par navrata potpuno izgubio internet vezu, ali sad nisam siguran da li je to nesto telekom danas radio, ili se huawei spetljao.

ono što me zanima je kako podesiti postavke u reconnect polju:

tamo stoji da je

first ip check (sec)=5
max.retries (-1=endless)=0
timeout new ip (sec)=20
timeout for cmd execution (sec)=0

da li dakle te postavke ostaviti na defaultu ili ih promeniti i kako?

puno hvala svima unapred!
i hvala za ovaj program!
[ balavi @ 29.11.2008. 23:15 ] @
Jel moze pusti neki link za skidanje ipchange.exe za ethernet,ne mogu da nadjem nigde da ga skinem a moj sam zaturio negde na kompu!
[ Phaseshifter @ 29.11.2008. 23:42 ] @
SVE VERZIJE IPCHANGERA SE NALAZE U OVOM RAPIDSHARE FOLDERU:

http://rapidshare.com/users/FPH778
[ ShanDooo @ 22.12.2008. 01:33 ] @
Nerade linkovi za Huawei_IPchanger. :(
[ ShanDooo @ 22.12.2008. 01:42 ] @
Rade, preshao sam se malo, izvinite :)
[ seizmos @ 26.12.2008. 21:46 ] @
Moze li neko da postavi bat skriptu koja kad se startuje samo radi reboot MT882.



hvala
[ severac7 @ 27.12.2008. 15:22 ] @
Neznam dali ima neke veze sa ovim novim povecanjem brzine ali ip changer vise neradi,probo sam i sa usb povezivanjem
i tu je bio isti odgovor.dali neko ima slican problem ili mozda moze da pomogne u resavanju problema.
[ dekism84 @ 30.12.2008. 03:19 ] @
Na desktopu mi ipchanger preko usb-a radi ok. Wireless ruter tp-link wr642g je spojen na Mt882 ethernet i podesen je da radi kao brige (preko laptopa pristupam podesavanima Mt882). Nijedan od ovih ip changera ne radi na laptopu! desktop os - xp, a laptop - vista! Jel zna neko kako da namestim da i preko laptopa mogu da menjam ip?
[ lammas @ 18.01.2009. 22:39 ] @
Moze neki ip changer koj radi na Visti...tacnije na Windows 7?
[ eric.cantona @ 19.01.2009. 01:49 ] @
probaj desni klik na ip changer pa properties -> campatibility -> xp sp2
mozda ti tako proradi
i plus, aktiviraj telnet client service, posto za razliku od xp-a, u visti po defaultu telnet nije instaliran
[ lammas @ 19.01.2009. 08:51 ] @
A kako da aktiviran telnet?
[ eric.cantona @ 19.01.2009. 11:03 ] @
control panel -> programs and features -> (u meniju levo) turn windows features on or off -> označi "telnet client" i to je to
[ lammas @ 19.01.2009. 11:59 ] @
Error...opet ne radi telnet client...isao sam bas kako je receno...i oznacio telnet client ali posle nekog vremena,izbaci error na kome pise da nije mogao sve opcije da promeni...
[ marshallhendrix @ 19.01.2009. 19:59 ] @
Dakle, koristim taj modem i konektovan sam preko lana na ADSL u Republici Srpskoj, ali kada pokrenem ovaj lan ip change samo mi pokrene 2 prozora

1.cmd prozor
2. prozor koji treba da pokrece tu skriptu.

Medjutim, sve stoji u tom drugom prozoru pise samo password: i stoji ne desava se nista.

Inace, i kod mene je user i pass admin
[ tox master @ 30.03.2009. 01:27 ] @
pozdrav

imam isti problem sa ovim ruterom.
znaci pojavi se crni prozor i trazi pass i kad mu ukucam pass izbaci oznaku rutera i to je to.
evo slika da bude jasnije.
nije mi jasno kako kod drugih radi ako je isti ruter u pitanju a i user i pass su admin kao u naedenim primerima.
ako neko zna resenje bio bih mu zahvalan posto ovako provedem vise vremena cekajuci nego sto stvarno ide download.

[ yeljko @ 30.03.2009. 22:04 ] @
@ tox master

I ja imam isti slucaj.
Da li ti je
Software Release SrpskeTel

Ja mislim da je do toga.
[ tox master @ 30.03.2009. 22:26 ] @
da,mislim da jeste.
pise ovako "V100R002B020 SrpskeTel".
pa u cemu je stos onda?
kako resiti to?
[ yeljko @ 01.04.2009. 21:41 ] @
Nisam siguran kako se resava, verovatno sa originalnim softverom
sa njihovog sajta.
Kako bi sa tim softverom posle internet radio i da
li bi bilo problema ne znam.Nisam probao.
Koristio sam onaj downloader jednom (zaboravih kako se zove) gde se ubaci skriptica i
on je radio tj. menjao je IP. Mada nisam nikako sa njim mogao izvuci max. brzinu pa sam kupio premium
na rapidu.
[ tox master @ 01.04.2009. 23:20 ] @
pozdrav

upravo sam trazio i nema nigde firmware za huawei mt882.
negde sam procitao na forumu da proizvodjac namerno ne stavlja firmware nego da se korisnici obrate provajderu a cisto sumnjam da bi ovi iz mtel-a izasli u susret kad bi im rekao zbog cega bi da menjam firmware.
pravo sam se zainatio da nadjem nacin za resetovanje ovog sr... od rutera a pomoc mi je potrebna kao i mnogim drugim ljudima koj imaju isti problem a to mislim da su svi sa ovim modemom od mtel-a.
bas pre par dana citam negde kako su hakeri sa balkana medju najjacim u svetu pa bilo bi dobro da to neko potvrdi!

pozdrav!
[ tox master @ 02.04.2009. 22:12 ] @
pozdrav

posle mnogo citanja,guglanja,pitanja... konacno sam nasao resenje za ovaj nas problem (kod koga neradi ipchanger na ruteru mt882).
ruter sam prebacio u bridge mode i napravio pppoe konekciju na racunaru.
onda treba kreirati (ako se nekome ne svidja moze ga skratiti po zelji) bat. fajl koji radi prekid pppoe konekcije i posle 15 sekundi ponovo pokrece konekciju.
u programu koji se koristi za download sa RS (cryptload...) se navede putanja do ovog fajla da ga pokrene posle zavrsenog downloada i to bi trebalo biti to.
bat. fajl cete napraviti tako sto cete u notepad kopirati ovaj tekst i uneti rucno parametre konekcije umesto reci koje su u navodnicima stim sto se navodnici izostavljaju.
kada sacuvate fajl sa promenama potrebno je promeniti ekstenziju iz .txt u .bat
Code:
@echo off
echo SLEDI PROMENA IP ADRESE.......!
echo Wscript.Sleep 4000> sleep.vbs
start /w wscript.exe sleep.vbs
echo Done!
del sleep.vbs

rasdial "naziv konekcije" /disconnect
@echo off
echo PROMENA IP ADRESE....15 SEKUNDI!
echo Wscript.Sleep 15000> sleep.vbs
start /w wscript.exe sleep.vbs
echo Done!
del sleep.vbs


rasdial "naziv konekcije" "username" "pass"
@echo off
echo IP ADRESA JE PROMENJENA!
echo Wscript.Sleep 5000> sleep.vbs
start /w wscript.exe sleep.vbs
echo Done!
del sleep.vbs

nadam se da ce ovo nekome pomoci jer ja sam se ubio dok nisam nasao nacin za ovu promenu ip adrese a sad vidim koliko je prosto ako se malo zna o pisanju skripti, ali eto nekad se mora na tezi nacin nesto nauciti.

pozdrav i hvala @homerumi za trud oko ovoga!
[ yeljko @ 02.04.2009. 23:04 ] @
Hvala i tebi kad si postavio objasnjenje.
Pozdrav

Jos da dodam stalno mi puca konekcija kad prebacim u bridge mod.
Jel i kod tebe tako?
Do cega je?

[Ovu poruku je menjao yeljko dana 03.04.2009. u 00:31 GMT+1]
[ ssinisas @ 18.04.2009. 13:22 ] @
moze li neko postavit gotov ipchanger mt882 za adsl republike srpske da
radi kako treba ovi ne rade.Hvala unaprijed
[ tox master @ 18.04.2009. 14:54 ] @
u ruter modu ja sam probao sve moguce i nisam uspeo da odradim da radi ipchange ali ako prebacis ruter u bridge mode radi bez problema sa skriptom koju sam postavio.
sa rapidshare auto downloaderom i ovom skriptom zastoj izmedju dva downloada je malo manje od 3 minuta.
mislim da brze i ne moze.

pozdrav
[ ssinisas @ 19.04.2009. 13:31 ] @
mozes li bi malo pojasniti kako se prebaciva router u bridge mod
[ homerruma @ 19.04.2009. 14:27 ] @
Pure Bridge: ovo je rezim rada kada uredjaj radi slicno kao 'obican' modem - sluzi samo da se preko njega komunicira sa provajderom, ali

konektovanje i sve ostalo se prepusta racunaru,slicno kao kod dial-up konekcija.O podesavanjima Routera mozete vise saznati na internetu

naprimer na http://www.elitesecurity.org/t239225-7#1485436 .
[ Schumi065 @ 22.04.2009. 02:31 ] @
Ovako zemljaci moji ova skripta odnosno verzija je predvidjena
za koristenje samo sa mtel(Telekom Republike Srpske) modemom huawei SmartAX MT882.
Za razliku od nase brace s druge strane Drine nas modem ne prepoznaje
komadne koje su oni pisali za svoj MT882.
Ja sam totalni laik u ovome ali uspoio sam iz par poteza natjerati
ovo "cudo" od modema da se samo restartuje.
Velika zasluga naravno ide momcima koji su napravili prvobitni program
ja sam samo ga prilagodio nasim potrebama.

Sve detaljno objasnjeno imate ovdje:
Code:

http://www.exyuteam.org/showthread.php?p=121107

Sad mene zanima moze li neko mozda napisati nesto slicno ali da mjenja
samo ip adresu bez da restartuje modem?
[ yeljko @ 22.04.2009. 10:45 ] @
Kod resetovanja adsl linka dolazi do promene IP adrese bez restartovanja modema,
koliko sam mogao da primetim.
Ja mislim da bi se to moglo napraviti kad bi se modem naterao
da resetuje adsl link.
[ Schumi065 @ 23.04.2009. 13:11 ] @
Evo uspjeo sam natjerati Mtel (Telekom Srpske) MT882 da resetuje konekciju bez da radi reboot. Malo se dobije na vremenu, brze se konektuje. Uz postojeci ip changer koji dobijete potrebno je samo promjeniti login.txt i napisati sledece:

Code:
192.168.1.1 23
WAIT "Password:"
SEND "admin\m"
WAIT "MT882>"
SEND "wan adsl reset\m"


i radi reconect bez problema.

Evo da postavim i kompletan ip chager sa svim sto treba:
Code:
http://rapidshare.com/files/224785250/IPChangerMtel.rar.html


Moze se i odavde preuzeti sa uputstvom za cryptload:
Code:
http://www.exyuteam.org/showthread.php?p=121107
[ tox master @ 23.04.2009. 22:32 ] @
ajde probacu i ja kad jos ljudi potvrdi da to radi kako treba posto sam jednom pokusavao da podesim wireless ruter na mtel adsl i znam da sam kliknuo na opciju "reset adsl line" i posle kad sam prikljucio mt882 nije bilo sanse da napravi konekciju.
posle 1-2 sata sam taman mislio da zovem podrsku kad vidim da je proradilo samo od sebe.
ne znam je li to bas bila slucajnost da je bas tada internet iz nekog razloga stao ali mi se to vise nikad nije desilo.

pozdrav

edit:evo ipak nisam mogao da cekam vec sam probao i ...radi!!!
e sad jedino sto modemu treba malo vise od minuta da ponovo ostvari vezu dok na onaj nacin u bridge modu to odradi za par sekundi ali u svakom slucaju je dobro pa neka svako odabere sta mu vise odgovara.

[Ovu poruku je menjao tox master dana 23.04.2009. u 23:57 GMT+1]
[ yeljko @ 24.04.2009. 11:22 ] @
Za 38 sekundi odradi operaciju i promeni IP
[ Schumi065 @ 25.04.2009. 19:25 ] @
Ma naravno da radi licno sam ga testirao na par modema i radi perfektno. Mislim da bolje od ovoga ne moze, mislim brze i kod mene odradi konekciju za 30 - 45 sekundi.
[ savaman @ 03.05.2009. 20:01 ] @
Citat:
ssinisas: moze li neko postavit gotov ipchanger mt882 za adsl republike srpske da
radi kako treba ovi ne rade.Hvala unaprijed


ne rade linkovi ni kod mene. ako neko moze neka napise *.bat script koji radi
ovi navedeni u forumu ne rade za ADSL CPE SmartAX MT882 Huawei
[ ssinisas @ 05.05.2009. 13:23 ] @
kad promjenis u postojecem ip changeru koji radi u srbiji "login.txt"
192.168.1.1 23
WAIT "Password:"
SEND "admin\m"
WAIT "MT882>"
SEND "wan adsl reset\m"

ip changer tada radi savrseno i u REPUBLICI SRPSKOJ

SVAKA CAST MAJSTORU KOJI GA JE NAPRAVIO
[ bratuncanin @ 02.06.2009. 12:31 ] @
hvala i u moje ime!
[ borisazekic @ 12.06.2009. 10:39 ] @
Citat:
kad promjenis u postojecem ip changeru koji radi u srbiji "login.txt"
192.168.1.1 23
WAIT "Password:"
SEND "admin\m"
WAIT "MT882>"
SEND "wan adsl reset\m"

ip changer tada radi savrseno i u REPUBLICI SRPSKOJ

SVAKA CAST MAJSTORU KOJI GA JE NAPRAVIO
Ja sam iz Republike Srpske i koristim SmartATX MT882 i iskoristio sam ovaj IP Changer u Jdownloaderu tj da ga on pokrece medjutim ono sto se kod mene desava je da se to odradi ispravno samo jednom tj prvi put kad se pokrene ipchanger resetuje modem i promjeni ip ali svaki sledeci put nece isto se desava i kad rucno pokrecem ipchanger.bat iz foldera znaci samo prvi put odradi posle nece sve dok rucno ne resetujem modem i posle isto samo prvi put preko ipchangera resetuje modem PLEASE HELPPPP mozda je donekih podesavanja kod mene
[ mima33 @ 16.06.2009. 11:23 ] @
ovi gore likovi rapida za preuzimanje skripte nerade :( moze li mi neko poslati tu skriptu potrebna mi je za ruter tp link 8810
[ Lord_Milord @ 30.09.2009. 18:53 ] @
ljudi , pozz svima... izgleda da su linkovi za ipchanger mrtvi pa ako bi neko mogao da reuploaduje bio bih veoma zahvalan..
veliki pozz

Pronasao , hvala schumi065

[Ovu poruku je menjao Lord_Milord dana 30.09.2009. u 21:41 GMT+1]
[ packypfc @ 05.11.2009. 15:50 ] @
Moze li neko napraviti skriptu za win 7. Ova ne radi.
[ Dr. X @ 28.01.2010. 02:30 ] @
Imam novi ruter za Open ADSL JetSpeed IAD-Wp2 i treba mi pomoć u vezi menjanja IP adrese. Čuo sam da moj CryptLoad može da menja IP adresu uz pomoć nekog clr fajla. Dali će mi promena IP adrese uticati na gledanje IPTV-a?
[ Rodjo77 @ 06.02.2010. 17:28 ] @
Pozzz
Jel mozda neko uspio napraviti skriptu za mt882 koja reboot-a modem ali putem linux servera?
Ja sam pokusavao napraviti nesto putem telneta iz servera ali uvijek zaglavi na password tako da ne znam koju komandu treba tacno upisati.
Ako neko ima tu skriptu bio bih jako zahvalan kad bi je podijelio samnom!
Unaprijed zahvalan
Pozzz
[ Phaseshifter @ 10.02.2010. 08:56 ] @
Au covece kada smo drugar i ja napisali ovaj programcic tj vise reci skriptu nismo ni sanjali da ce do ovde dogurati. Ja se stvarno svima izvinjam ako su linkovi bili mrtvi ali evo ih opet:

Code:
Rapidshare folder sa IP CHANGER za MT882:

http://rapidshare.com/users/FPH778


Hvala svima na lepim recima i da vas ovo cudo sluzi dugo dugo :)

Sve najbolje Milos.
[ Play @ 10.03.2010. 02:11 ] @
Ako neko ima problema sa pokretanjem IP Changer-a za MT882 na Windows 7, evo resenja. Kod mene radi

- Desni klik na aplikaciju "IP Changer" > properties.
- Klik na tab "Compatibility" i cekirajte kucicu "Run this program in compatibility mode for" , a u padajucem meniju izaberite "Windows XP (Service pack2)"
- Ispod toga cekirajte kucicu "Run this program as an administrator"
- Zatim idite na Start > Control panel > Programs
- Pod stavkom "Programs and features" kliknite na "Turn windows features on or off"
- Pronadjite i cekirajte stavku "Telnet client" > OK

That's it. Working like a charm

P.S. Jos jednom veliko hvala Milosu za skriptu!

Pozdrav,
Play

[ randa @ 02.05.2010. 10:12 ] @
I ja imam isti problem, ipchanger ali i clr scripta mogu samo prvi put da resetuju modem, tj. vec za treci deo fila moram da cekam citavih 15min. Koristim Cryptload i Windows7. Prakticno ove stvari su za mene ne upotrebljive
[ batancev @ 03.05.2010. 09:06 ] @
laik sam za ovu temu a interesuje me da li se nekako moze na sezampro ruteru tp link 8816
eliminisati cekanje za skidanje sa rs,... tj. ta li postoji neko softversko resenje za promenu ip adrese
koristim inace jdownloader
unapred hvala na odgovorima
[ IGGY BGD @ 09.05.2010. 23:08 ] @
U Windowsu 7 IP Changer ne radi, ima li neko rešenje?
[ Phaseshifter @ 11.05.2010. 10:50 ] @
Citat:
IGGY BGD: U Windowsu 7 IP Changer ne radi, ima li neko rešenje?


Ako neko ima problema sa pokretanjem IP Changer-a za MT882 na Windows 7, evo resenja. Kod mene radi

Code:
- Desni klik na aplikaciju "IP Changer" > properties.
- Klik na tab "Compatibility" i cekirajte kucicu "Run this program in compatibility mode for" , a u padajucem meniju izaberite "Windows XP (Service pack2)"
- Ispod toga cekirajte kucicu "Run this program as an administrator"
- Zatim idite na Start > Control panel > Programs
- Pod stavkom "Programs and features" kliknite na "Turn windows features on or off"
- Pronadjite i cekirajte stavku "Telnet client" > OK

That's it. Working like a charm

P.S. Jos jednom veliko hvala Milosu za skriptu!

Pozdrav,
Play
[ tox master @ 17.05.2010. 18:15 ] @
Hmm,cudno,ja sam instalirao win7 i nece da radi skripta ,samo ponekad.
Probao sam metodu koja je navedena posto iznad ali ni to ne pomaze,onda mi izbaci gresku kao da fali vbs skripta u sistem 32.
Neznam do cega jos moze biti posto sam probao gasiti i firewall.
Rešenje sam nasao u jdowloaderu koji ima opciju za kreiranje skripte za rekonekciju.
Ko nije probao,ide se na opciju create reconection script,onda se u browseru pristupi ruteru ,odradi rekonekcija a svo vreme jdownloader "snima" sve to i na kraju kada je rekonekcija zavrsena ponudi opciju da snimi skriptu.
U sustini radi istu stvar kao i ona skripta stim sto ovo mora da radi na svakom ruteru.
[ MoNk @ 29.05.2010. 19:14 ] @
Ako neko zna neka mi kaze kako da promenim IP adresu ali meni je IKOM (preko kablovske)...hvala unapred


*PROBAO SAM SVE NACINE,GLEDO NA YouTube I NIKAKO DA PROMENIM,UVEK ISTA*
[ calexx @ 30.05.2010. 00:14 ] @
Ikom daje MT882??
[ MoNk @ 30.05.2010. 01:28 ] @
Neeeee... kako sam gluP!!!
Slucajno sam postavio u pogresnu temu :(
Ali ako znas ili bilo ko kako da promenim IP!!!
Znaci mnogo hvala!!
[ calexx @ 31.05.2010. 00:21 ] @
Šta se dešava kada se diskonektuješ pa konektuješ? Ako to prolazi, onda da nastavimo a ako provajder ne menja adresu kod diskonektovanja, zaboravi na to. Naravno, podrazumeva se da dobijaš javnu IP adresu.
[ simobof @ 27.07.2010. 17:14 ] @
Šta se dešava? Skinuo sam ovu skripticu za mtel Rep. Srpsku podesio u CryptLoadu, ali i dalje čekam između downloada... Kada otvorim onaj ipchanger.bat fajle iskoči mi crni prozorčić koji se momentalno zatvori...
[ ksrele @ 15.11.2010. 16:17 ] @
Pozdrav svima, koristim ovu skripticu jos od kako je izasla, nisam od tada obilazio ovu temu, ali sada mi je nesto slucno potrebalo, pa reko ajd da pitam ovde, mozda cete znati.
Modem je MT882 Telekom Srbija.
Naime, treba mi skriptica za TST10.exe (telnet) kako da promenim tip WAN konekcije na Pure Bridge sa PPPoE (standard) i obrnuto.
Dva racunara (moj i sestrin) ide na net preko ovog modema, i ponekad mi je potrebno da tom drugom racunaru blokiram net a da ga ja jos imam, a da pri tom ne zablokiram nasu lokalnu LAN komunikaciju.
Onda sam nasao resenje da na modemu podesim Pure Bridge a sa kompa pokrenem PPPoE konekciju i tada onaj drugi komp nema neta a ima LAN.
Jedino sto mi je ponekad jako smor ici u browser, pa na 192.168.1.1 adresu, pa klik tamo, klik vamo... ako moze da se to uradi preko telneta bilo bi super.
Pozdrav.
[ ksrele @ 04.02.2011. 00:50 ] @
Zar niko ne zna kako ovo da resim preko Telneta???
[ vetvet @ 06.03.2011. 12:26 ] @
Da li moze ponovo da se postavi link posto je sada mrtav.
Hvala.
[ salac_ue @ 09.03.2011. 19:14 ] @
Izvoli! Ja ga koristim i šljaka 100%

IP changer
[ majklf @ 14.04.2011. 22:42 ] @
Sve fino radi na Win7.

Problem može bit do passworda "admints" za mtel u RS.
Također, ako je u pitanju Huawei ruter, skript bi trebao da izgleda:

192.168.1.1 23
WAIT "Password:"
SEND "admints\m"
WAIT "HG520i>"
SEND "wan adsl reset\m"

Kod mene radi svaki put na ruteru, i restart traje relativno kratko.
[ dj90 @ 28.12.2012. 21:19 ] @
može li reupload ovog programa
[ VladoAd @ 02.01.2013. 12:25 ] @
Citat:
dj90: može li reupload ovog programa


Evo za mtel adsl, ruter HG520b, ako imas drugi samo unesi u "login" fajl model svog rutera.

Mtel ipchanger
[ dj90 @ 13.01.2013. 17:10 ] @
imam telekom adsl hg552a1

ne znam šta treba da unesem