[ marko000 @ 27.09.2003. 12:48 ] @

imam dva pitanja:

1.sta se podrazumeva pod protokom podataka..
npr. verat nudi: saobracaj 50gb mesecno

2.pop3 nalog
npr. opet verat:za hosting se dobija 5 mail naloga..koliko sam razumeo ti nalozi su
virtuelni tj. posta sa svih 5 ide u stvari samo na jedan mail ?!!
(jesam li ja to dobro razumeo?)

ako je tako,kako da se kasnije u okviru manje mreze ti mailovi ponovo rasporede na
5 razlicitih adresa

pozdrav,Marko
[ S a l e @ 30.09.2003. 21:42 ] @
Citat:
marko000:

imam dva pitanja:

1.sta se podrazumeva pod protokom podataka..
npr. verat nudi: saobracaj 50gb mesecno


Znaci da tvoj site moze da napravi promet od 50 GB mjesecno... dakle da ima puuuuuuuuuuuno ucitavanja mjesecno (ako su manje datoteke na site-u)...

Citat:
2.pop3 nalog
npr. opet verat:za hosting se dobija 5 mail naloga..koliko sam razumeo ti nalozi su
virtuelni tj. posta sa svih 5 ide u stvari samo na jedan mail ?!!
(jesam li ja to dobro razumeo?)


Nijesi sve naveo kako tamo psie, ali je to obicno da se dobija jedna prava email adresa, dakle pravi mailbox i sav mail koji ide na @domen.com ide na tu adresu [email protected] ili mozes da im trazis da 5 aliasa (moze i vise, ali im je tezina da to setuju) na pr. [email protected] ide na neku adresu, onda [email protected] ide na neku drugu tvoju adresu... To su sve kombinacije koje navedes prilikom zakupa (tj. dogovoris se sta i kako ti treba).

Citat:
ako je tako,kako da se kasnije u okviru manje mreze ti mailovi ponovo rasporede na
5 razlicitih adresa

pozdrav,Marko


Mozes da u toj manjoj mrezi dignes mail server i podesis ga (ako nemas stalnu vezu) da povremeno prikuplja poruke sa @verat naloga i onda ih sortira na neke lokalne adrese...