[ Dejan Mitrovic @ 14.01.2008. 08:35 ] @
Nedavno sam pazario notebook MSI Ex610 sa Radeon HD 2400 grafikom. Na sajtu proizvodjaca (http://ati.amd.com/products/Radeonhd2400/specs.html), ali i na raznim drugim sajtovima, stoji da graficka ima punu podrsku za DirectX 10 i Shader model 4.0.

Posto se u slobodno vreme bavim 3D programiranjem, hteo sam da probam nove geometry shadere, ali mi sav moguci software koji sam probao javlja da su verzije shadera 3.0. Ako pod Vistom pokusam da pokrenem neki od DX 10 demoa, javi mi da ne moze da kreira Direct3D uredjaj. Sve, dakle, govori da nemam podrsku za 4.0.

Imam instalirane up-to-date catalyst drivere i DirectX SDK iz juna 2006 (posto mi u kasnijim ne radi syntax highlighting za .fx )

Da li neko zna u cemu je fazon?
[ Filip Strugar @ 20.01.2008. 11:25 ] @
Citat:
Dejan Mitrovic:Imam instalirane up-to-date catalyst drivere i DirectX SDK iz juna 2006 (posto mi u kasnijim ne radi syntax highlighting za .fx :))

To bi mogao da bude i problem - skini novi i probaj.
Otvori 'DirectX Utilities/DirectX Caps Viewer' i proveri da li stvarno imas tu graficku (verujem da vec jesi, ali svejedno) i da li podrzava shejdere 4.0 (graficka/D3D Device Types/HAL/Caps - VertexShaderVersion i PixelShaderVersion).
[ Dejan Mitrovic @ 23.01.2008. 23:15 ] @
To sam i ja pomislio (nakon postavljanja teme ) pa sam instalirao poslednji SDK i od tada sve radi savrseno.

Caps Viewer i dalje javlja da su verzije sejdera 3.0 - mozda zato sto pod DX10 ne postoje capabilities bitovi?

Hvala, u svakom slucaju