[ borismax @ 09.10.2001. 15:06 ] @
Cuo sam bre da je taj Linux mnogo dobra stvar, cale od mog drugara kaze da je imao to u radnji pre rata :-) Ja sam, eto slobodan preko vikenda i hteo bih na brzinu da naucim to, da ulepsam malo CV...

Pa evo, ima li ko od vas pametnjakovica ko je spreman za neku kintu da gubi zivce sa nekim ko je sve do sada bio jedan od glavnih promotera Bilovih proizvoda u Srbiji (evo, stidim se...). Znaci, od pocetka - instalacija, rad u razlicitim okruzenjima, korisnicki programi, pa dokle stignemo... Dok se nekom ne smuci :-)

Ali stvarno, da bude neko ko hoce da podeli znanje i ko zna da to prenese drugom.
[ Dragoslav Krunić @ 09.10.2001. 16:05 ] @
Citat:
borismax je napisao:
Cuo sam bre da je taj Linux mnogo dobra stvar, cale od mog drugara kaze da je imao to u radnji pre rata Ja sam, eto slobodan preko vikenda i hteo bih na brzinu da naucim to, da ulepsam malo CV...


Haha, decace, dobro me ti nasmeja
Pa to se bre uci celoga zivota - svakodnevno otkirvas nove stvari i punis glavu novim saznanjima. To ti je kao dzungla od par miliona hektara. Pocnes od jednog kraja sume i kada udjes u nju - nema izlaska, a stalno otkrivas novo.
Za vikend neces moci da ga naucis pa da si ne znam ko...
E stvarno si lik....

Citat:
Pa evo, ima li ko od vas pametnjakovica ko je spreman za neku kintu da gubi zivce sa nekim ko je sve do sada bio jedan od glavnih promotera Bilovih proizvoda u Srbiji (evo, stidim se...).


Ne treba da se stidis. Pazi ja mogu da ti drzim casove za vikend, ali bicu posten i recicu ti - neces nista znacajno nauciti, sve ce ti se pobrkati a ja cu ti samo uzeti lovu. Ti nista nisi naucio, a ja te prakticno prevario.

Citat:
Znaci, od pocetka - instalacija, rad u razlicitim okruzenjima, korisnicki programi, pa dokle stignemo... Dok se nekom ne smuci


Evo ga jedno pravilo koje mi je jednom neko rekao na yu.os.unix - godinu dana se igras sa Linuxom, a posle toga sledi ozbiljan rad. I tako je bilo - godinu dana sam ja setkao po okruzenjma (grafickim) ceprkao po njemu, kvario i popravljao stvari, ucio nove stvari, a vidi me sada posle 18 meseci

Citat:
Ali stvarno, da bude neko ko hoce da podeli znanje i ko zna da to prenese drugom.


Ovde ima ljudi koji znaju i koji bi zeleli da podele znanje, ali da te neko nauci da koristis Linux i da time posle mozes stvarno da se pohvalis, takav neko ne postoji...
[ UroS @ 09.10.2001. 22:12 ] @
e daj bre pretstavljas ko da je linux nuklearna fizika ili sta ti ja znam

pa vidis da covek oce da nauci neke osnove ovo ono kako se startuje kako to funkcionise kompajlira i slicno
sam je reko da bi samo zeleo da ulepsa cv znaci ono da zna da upotrebljava i tako to
[ BORG @ 09.10.2001. 22:27 ] @
i ixqq i uros su u pravu....
Uros je u pravu sto se tice da linux nije nuklearna fizika,a ixqq je u pravu sto je rekao da se ne moze nauciti za vikend...mozes instalaciju i to,mada se svaki malo drugacije instalise....najbolje bi ti bilo da sam radis.Znaci:
1.Pokusavanje instalacija.Znaci pokusaj da ga sam instalises.
2.Kada i ako ga instalises upoznaj se malo sa desktopom,koji god da imas.
3.Nauci raditi u konzoli ili virtualnoj konzoli(ctrl+alt+Fx) gdje x= broj f-a.
Pod ovim podrazumjevam da se upoznas sa njegovom strukturom direkotrija i tako dalje...
ako oces imam nekoliko tutora koje sam pisao,pa poslacu ti ako oces...

[ Dragoslav Krunić @ 09.10.2001. 23:18 ] @
Dobro, svi vi znate da ja volim malo da opisujem (neko je rekao da sam opisao ES kao Havaje i nije se prevario)....Sta se tu moze.

Ali bre decko hoce da nauci instalaciju, rad u grafickom okruzenju, prevodjenje, bla, bla, bla - da nauci! Moze da proba i sl. ali da nauci - pa to nece moci za vikend. Mislim da ste me shvatili. Ali kod opisa bas i nisam puno preterao Heh...
[ borismax @ 10.10.2001. 16:12 ] @
Citat:
Ixqq je napisao:
Dobro, svi vi znate da ja volim malo da opisujem (neko je rekao da sam opisao ES kao Havaje :) i nije se prevario)....Sta se tu moze.

Ali bre decko hoce da nauci instalaciju, rad u grafickom okruzenju, prevodjenje, bla, bla, bla - da nauci! Moze da proba i sl. ali da nauci - pa to nece moci za vikend. Mislim da ste me shvatili. Ali kod opisa bas i nisam puno preterao ;) Heh...



Ej bre, Ixqq - bas si dileja! Ovo "za vikend" je bila sala - mala sala, znas ono ha, ha, ha... Znam i ja da to nije neki korisnicki program koji moze da se prezentira za pola sata! Naravno da ja ne trazim da "naucim" Linux za par dana, nego da me neko malo uputi, pa da ja malo radim sam, pa da opet nekog pitam kad mi negde zapne i tako to... Bas ono - napredovanje uz pomoc tutora (ali humanoidnog)!

Mene, da budem iskren, Linux plasi - zato se ja i ne usudjujem da uzmem neki tutorial ili kupim knjigu "Linux for dummies" i tako krenem. Puno je lakse kad nesto dobijes sazvakano, a poznato je da je pocetak najtezi...

Znaci, ne radi se o par casova "za vikend" - moze to da bude i par meseci, sve zavisi koliko cu ja da se primim na to. Ko zna, mozda nadjem sebe u tome pa mi to bude glavna stavka u CV-u.

Eto, pa ako ima neko raspolozen za prenosenje znanja, nek mi se javi na e-mail. I obecavam, nisam ja bas toliki duduk da ce neko da izgubi zivce sa mnom, samo sam se salio malo na svoj racun :-)

[ Dragoslav Krunić @ 11.10.2001. 21:25 ] @
Pa sledeci put reci da se salis jer ja iz ASCII-a ne mogu puno da saznam o tvojim emocijama. Barem da si upotrebio smajlije nego ni to, al' ajd...
Sledeci put precizno reci sta, kako i koliko....
[ @ 12.10.2001. 15:34 ] @
Citat:
borismax je napisao:
Cuo sam bre da je taj Linux mnogo dobra stvar, cale od mog drugara kaze da je imao to u radnji pre rata Ja sam, eto slobodan preko vikenda i hteo bih na brzinu da naucim to, da ulepsam malo CV...

Pa evo, ima li ko od vas pametnjakovica ko je spreman za neku kintu da gubi zivce sa nekim ko je sve do sada bio jedan od glavnih promotera Bilovih proizvoda u Srbiji (evo, stidim se...). Znaci, od pocetka - instalacija, rad u razlicitim okruzenjima, korisnicki programi, pa dokle stignemo... Dok se nekom ne smuci

Ali stvarno, da bude neko ko hoce da podeli znanje i ko zna da to prenese drugom.


Evo mogu da ti kazem da uzmesh lepo i sam ga instalirash,pa onda lepo uzmesh i chitash sva ona uputstva koja si dobio uz distribuciju,a prati i www.linuks.org i www.linux.org.yu,poshto tamo treba da izadje uputstvo za instalaciju i podeshavanje Linux-a (po distribucijama) za nekih 10-ak dana,mozda i manje (koje ja pishem).
[ borismax @ 12.10.2001. 22:19 ] @
Citat:
vodnik je napisao:
Administrativni Linux kurs

http://www.yuonline.net/obuka/linux/administrativni.htm

Cena kursa je 20.000 din, prava sitnica ;).


Ej, hvala ti za ovo, nisam znao da Inet organizuje Linux kurseve. Inace, ovaj link sto si postavio mi nije interesantan jer se radi o administrativnom kursu za one koji vec imaju osnovna znanja. Medjutim, postoji i pocetni kurs od 5 dana za 7.500 din i to je ono sto ustvari meni treba.

http://www.yuonline.net/obuka/linux/index.html

Pa, eto nam neke reference - profesionalna firma sa treniranim predavacem u njihovim prostorijama i na njihovoj opremi naplacuje 7500 din. za 20 casova (verovatno se dobije i neka skripta i sertifikat o odslusanom kursu). Uzmite u obzir da je to legalan posao i da oni od tih 7500 din. placaju i porez drzavi a ostatak tih para ne dele samo predavac i vlasnici nego placaju i zakup prostora, struju, grejanje, cistacice, kafe kuvarice i ko zna sta jos. Znaci, njihova cena po satu je manja od 200 din. a kad bi to neko radio "na crno" - ne placajuci porez i uzimajuci sve pare samo za sebe, cena bi morala da bude manja. Ja, evo za istu materiju koju bih prosao sa nekim ko to sve zna, nudim 100 din. po satu - ne znam da li je to mnogo ili malo za beogradske uslove?!? Evo, kazite sami...

Ako ima zainteresovanih za ovaj predlog, neka mi se jave na e-mail.
[ shiggy @ 11.12.2001. 04:56 ] @
To je mnogo malo!!! on po 200 din uzima grupi ljudi gde je kvalitet predavanja znatno loshiji od eye2eye, prednost toga je to shto daje kakvu takvu potvrdu da si zavrshio kurs Linuxa, ja lichno ne poznajem linux (znam par komandi) i ne bi mogao da ti drzim ta predavanja. Ali znam da cesh teshko naci nekog za te pare.. rachunaj bar 10 Dm po predavanju

[ Zoran Rašković @ 11.12.2001. 11:15 ] @
najbolje se uchi kad SAM sve otkrivash
[ B o j a n @ 11.12.2001. 12:19 ] @
Citat:
vodnik:
Administrativni Linux kurs

http://www.yuonline.net/obuka/linux/administrativni.htm

Cena kursa je 20.000 din, prava sitnica ;).


OVAJ.....PMGHUAHAHAHAHAHHAHAAJHAHHAHHA
Sine ... za ~700 nemaca ... ne, ovaj ...necu nista da pricam .... samo SMEHHHHHHH
Koje gradivo ...................AAAAaaaaaajjjjjj


Auuu... ovo je MOTD !!!!
[ nemesis @ 11.12.2001. 13:19 ] @
Citat:
Judge Dred:
najbolje se uchi kad SAM sve otkrivash


najbolje ti je da se uglavish u neki isp ... :) ... i uchish invivo na makinama ... :) ..
[ B o j a n @ 11.12.2001. 17:15 ] @
Ne, ovaj ....danas sam cuo jos jedan biser ...
l33T0ring chasovi u BlueWave-u ....
LOOOOOOOL

H3llo, th1s is l33t s3cr3t4ry speak0ring ... I'll sh0wor u l33t speak, c0me t0 BlueWave and c ....h4w h4w ... I'll own ya ...
[ nemesis @ 11.12.2001. 18:26 ] @
Citat:
B o j a n:
Ne, ovaj ....danas sam cuo jos jedan biser ...
l33T0ring chasovi u BlueWave-u ....
LOOOOOOOL
H3llo, th1s is l33t s3cr3t4ry speak0ring ... I'll sh0wor u l33t speak, c0me t0 BlueWave and c ....h4w h4w ... I'll own ya ...


zar BW nije zatvoren ... ono gazzda se ozenio i otishao na trajni medeni mesec ..
[ B o j a n @ 12.12.2001. 10:09 ] @
Hm .... nisam to znao ... l;(