[ planerso @ 17.01.2008. 07:11 ] @
Pozdrav,

Da li neko zna šta se može uraditi u sledećoj situaciji:

U garantnom roku se pojavila fabrička greška na monitoru Samsung 793DF(braon horizontale), monitor sam odneo u prodavnicu u kojoj sam kupio isti sa računom i garantnim listom. Sve je prošlo ok, monitor je poslat u servis i rečeno mi je da se javim za oko 3 nedelje. Posle navedenog roka otišao sam da preuzmem monitor, kvar jeste otklonjen ali isti taj monitor koji je donet kao nov (bez ikakvih oštećenja na sebi) bio je a ogrebotinama na okolnoj plastici, ižuljan od fasadu,....

Šta se sad tu može učiniti?

Pošto želim da moj monitor u očuvanom stanju, kakav sam im i ostavio.
[ Joker @ 17.01.2008. 13:14 ] @
Zakon o zaštiti potrošača:

Član 58.
Potrošač ima pravo da u slučaju uništenja, gubitka ili oštećenja
proizvoda datog na popravku u garantnom roku traži da mu se isporuči novi proizvod
ili da mu se na ime naknade štete isplati novčana vrednost u visini maloprodajne
cene tog proizvoda na dan vraćanja ili da traži popravku oštećenog proizvoda.
U slučaju uništenja, gubitka ili oštećenja proizvoda datog na popravku
po isteku garantnog roka, potrošač ima pravo na naknadu štete u visini stvarne
vrednosti proizvoda, na dan predaje proizvoda na popravku.
Pravo iz st. 1. i 2. ovog člana potrošač ostvaruje podnošenjem
zahteva po kome je lice koje je dovelo do uništenja, gubitka ili oštećenja proizvoda,
dužno da postupi u roku od osam dana od dana podnošenja zahteva.


Pretpostavljam da neće ići baš lako, ali zato je tu tržišna inspekcija.
[ planerso @ 18.01.2008. 10:18 ] @
Hvala puno Joker-u!

[ totovic @ 18.01.2008. 23:01 ] @
Imaš sva prava da ti se proizvod vrati u istom fizičkom stanju kakvom si ga i predao. Opomeni ih, a ako treba zapreti tužbom.
Ukoliko servis prima fizički oštećen proizvod, u obavezi su da sve to detaljno navedu na reversu (ili nekom drugom prijemnom dokumentu koji si potpisao). Ukoliko to nisu naveli. smatra se da je proizvod bez vidljivih fizičkih oštećenja.